Parade hoogtepunt der feestviering OP IEDERS Vrolijke Hermes-familie vierde het tienjarig bestaan Alkmaarse renners waren geduchte tegenstanders voor D.O.K.'ers De Oranjefeesten in Hippolytushoef werden een groot succes Koninginnedag 1951 in Den Helder Oranjezonnetje was en bleef present lé- W.. fyA i Receptie ten raadhuize zeer druk bezocht „Turnlust" naar Couda HTC 2 wist ook de tweede wedstrijd te winnen mw f* "4 •- 4 I- „fe- K. Koppelwedstrijd voor Trcmpetter-Pranger Grasbaanraces aan de Sportlaan Ons postduivennieuws Tussen Haaks en Kuifje Breezand Nieuws van de Breez. Boys Urk Juniorendag ditmaal in Den Helder Stratenloop thans ieder laar Wintercompetitie HBC Eén avond ver van het Meeuwenbassin Volgend seizoen op een nieuw veld? Jeep in botsing met een vrachtwagen Wisselprijs bleef in het bezit van Hermes Perzische senaat l<eur' nationalisatie goed -'VrV>v •- v-1 'VS k J^ONINGINNEDAG 1951 is ook in Den Helder weer een echt feestelijke dag geworden, niet in de laatste plaats door de bewonderenswaardige medewer king van het weer. We geloven In De Bilt, en daarom waren we niet verbaasd over de aanwezigheid van het Oranjezonnetje gedurende de morgenuren. Maar het was wel een verrassing, dat de voorspelde buien in de middag uitbleven. De wat frisse wind hebben we allemaal graag op de koop toe genomen. Het was nu in ieder geval niet zo als verleden jaar, dat tijdens de parade enige tientallen „slachtoffers" van de tropische hitte vielen. Natuurlijk was ook nu weer deze militaire gebeurtenis het hoogtepunt van de dag. Velen kwamen naar de Java- straat om van het altijd aantrekkelijke schouwspel getuigen te zijn. De Helderse jeugd opende de Ko ninginnedag. Wel niet in groten getale, maar toch hadden circa driehonderd jongens en meisjes zo vroeg hun war me bed verlaten dat zij aan het jeugd- appèl op het Stationsplein konden deelnemen. Om kwart voor acht wer den zij toegesproken door burgemees ter mr G. D. Rehorst, die met een en kel woord de betekenis van Koning innedag toelichtte. Met grote aandacht- luisterde de Helderse jeugd, toen de burgervader de plaats karakteriseerde, welke H M. de Koningin temidden van het Nederlandse volk inneemt. Vlaggeparade Zeer groot was tegen negen uur 'e belangstelling voor de vlaggeparade aan de Buitenhaven. Deze dagelijkse gebeurtenis had thans plaats met het ceremonieel, dat op Koninginnedag tot een goede traditie is geworden. Onder het blazen van de vlaggemars werd ie driekleur on het Paleis gehesen, on middellijk gevolg door de vlaggen -n pavoiseerlijnen der schepen en walin- stellingen. Van Hr. Ms. wachtschip „Neptunus" daverden drie en dertig saluutschoten over de haven, elk gevolsd door een wonderlijke nagalm. Aanmerkelijk meer welluidend was de pittige mars muziek, die de Marinierskapel onder leiding van de kaptein der mariniers Gijsbert Nieuwland na het spelen van het Wilhelmus ten gehore bracht. Eerst de populaire mars van het Strijdkrachtenprogramma „Marching trough Georgia" en toen tot vreug de van iedere toeschouwer de on vergetelijke Defileermars van Haze- broek. Kolonel Kommer De Commandant Maritieme Midde len, hield na de vlaggeparade een toe spraak aan boord van Hr. Ms. „Nep tunus". In kernachtige bewoordingen schetste de kolonel de positie van ons De Christelijke gymnastiekvereniging „Turnlust" is voornemens, om op 5 Mei een mars door de stad te maken Deze mars, met medewerking van de tamboers van de Oranje Garde, is be doeld als een vooroefening, want op tweede Pinksterdag neemt de vereni ging deel aan wedstrijden te Gouda Een vijf en veertig-tal dames, heren en dames-junioren zullen „Turnlust" daar vertegenwoordigen. De andere leden kunnen zich voor bereiden op de mars, die op tweede Pinksterdag door de Helderse Sport raad wordt georganiseerd. Het tijdstip van vertrek werd vastgesteld op kwart vóór drie van het gymnastieklokaal w. de Molenstraat. Het eerste team van de Helderse Tennisclub heeft het Zondag in de uit wedstrijd tegen DDV 6 niet kunnen bolwerken. Onze stadgenoten verloren met 62. De enkelpartijen van mej L. Flotat en de heer D. J. de Vries le verden de beide tegenpunten op. Voor al mej. Flotat was goed op dreef. HTC 2 wist ook zijn tweede wed strijd te winnen, en wel met 71 van het bezoekende TOZ 3 uit Amsterdam. Door deze overwinning is HTC 2 in zijn afdeling nog de enige vereniging zon der verliesputen. Zowel mej. G. S. Kuiper als de heren J. Dol en R. J Kousbroek wisten ieder drie partijen In overwinningen om te zetten. Mej R. Zomer zegevierde in twee partijen HTC 3 verloor met 53 van Brede- rode 4. Deze ontmoeting was tot het einde uiterst spannend, daar de laatste partij de beslissing moest brengen. Vorstenhuis en van de jarige Vorsffn in het bijzonder. In de voorbijgegane oorlogsjaren heeft H.M. Koningin Wil- helmina ontzaglijk veel voor ons land gedaan, vooral door het lichtende voorbeeld dat zij gaf. Op waardige wij ze heeft H.M. Koningin Juliana de taak van Haar Moeder voortgezet. Haar verantwoordelijkheidsgevoel en plichtsbetrachting, en het voorbeeld dat zij als moeder geeft, zijn reeds spreekwoordelijk geworden. Daaroij komt Haar representatieve optreden in het buitenland. „Wij zouden onze Ko ningin niet graag willen missen", aldus kolonel Kommer. „Moge zij nog lang voor ons land en ons allen worden ge spaard!" Terwijl de kapitein ter Zee D. J Kommer zijn toespraak hield aan boord van Hr. Ms. „Neptunus", werd aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" een toespraak gehouden door de lui tenant ter zee der eerste klasse SD A. Schiferli. en aan boord van Hr. Ms. „Pelikaan" door de luitenant ter zee der eerste klasse A. J. de Graaff. Parade Aan de grote parade, welke om elf uur op de Javastraat werd gehouden, werd deelgenomen door vier pelotons adelborsten, vier pelotons mariniers, twee pelotons Marva's, acht pelotons van het wachtschip, acht pelotons van Hr. Ms. „Buffel" en vier pelotons van de Mijnendienst. Het geheel, bestaande uit circa duizend militairen, werd ge commandeerd door de kapitein ter zee L. H. Quant. Het défi'é, waarmede de parade werd besloten, werd afgenomen door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot. De Mai i- nierskapel stond tijdens het défilé on gesteld voor de brandweerkazerne on speelde de Defileermars. De belang - stelling voor het militaire evenement was groot, hoewel het publiek iets minder talrijk was dan verleden jaar Ook langs de route, welke de troep volgde van de Javastraat naer de Bui tenhaven, toonden vele Nieuwedie- pers hun belangstelling. Verdere feestelijkheden. De middag werd ingeluid met een daverend saluut van vijf en dertig schoten, wederom afgevuurd door de batterij van Hr. Ms. „Neptunus". Het was gezellig druk in de stad, die zich fleurig had gekleed in het rood-wit- blauw van talloze wapperende dun doeken. Op vele plaatsen lag het werlt stil, zodat éen groot deel van de Hel derse bevolking kon profiteren van het veelbelovende voorjaarsweer op deze feestelijke dag. Ook tijdens de wieler wedstrijden aan de Sportlaan bleef de binnenstad bevolkt met zomers geklede Nieuwediepers. Minder plezierig was het geknetter van voetzoekers, die door „grapjassen" werden afgestoken. Het is misschien buitengewon prettig, zo'n explosie te ontketenen, maar ongevaarlijk is deze pret niet bepaald. Dat er geen ongeluk ken zijn gebeurd is niet te danken aan de voorzichtigheid, waarmee het balo rige spelletje werd gespeeld. De receptie, die om vijf uur ten Raadhuize werd gehouden, trok een op. vallend grote belangstelling. Burge meester en mevrouw Rehorst mochten voor H. M. de Koningin de gelukwen sen van enige honderden stadgenoten, waaronder vele burgerlijke en militaire autoriteiten, in ontvangst nemen. Het Stedelijk Muziekkorps, dat gis teravond om acht uur een concert gaf in de muziektent, trok een grote schare publiek naar het Julianapark, waarin om tien minuten voor half negen de fleurige slingers van oranje lampjes werden ontstoken. De complete taptoe, waarmede de openluchtuitvoering werd besloten, paste luisterrijk in de sfeer van feestvierend Nieuwediep. Tot laat in de avond hoste en zong de jeugd, de binnenstad vervullend met enthousiaste uitingen van vreugde en levenslust. A .- fv_- V V-:. - -r* vf. (Advertentie. Ing. Slrd.) Op het terrein van H.R.C. aan de Sportlaan heeft de Helderse wielervereniging „D.O.K." gistermiddag grasbaanraces gehouden, waaraan behalve door Helderse renners werd deelgenomen door enkele leden van „Alcmaria Victrix" uit Alk maar. Het aantal belangstellenden voor deze wedstrijd viel niet tegen, en vooral de jeugd was uitstekend vertegenwoordigd. Over het algemeen was de strijd moeilijk te volgen, daar er geen programma's werden verkocht. Het zou wel aanbeveling verdienen, wanneer dit een volgende keer wel geschiedde. Boven dien hadden de toeschouwers weinig aan de mededelingen van de microfoon- man, daar het geluid nauwelijks verder reikte dan het middengedeelte van de zittribune. De wedstrijden zelf brachten niet gewenste spanning, hetgeen uiteraard te wijten was aan de lakse organisatie. Allereerst traden de renners aan voor een achtervolgingsrace over vijf ron den. De beide eerste plaatsen werden bezet door Alkmaarse renners, van wie vooral Keuken een uitstekende in druk achter liet. Als tweede eindigde de Alkmaarder N. Pronk. Bosch van „D.OK." werd derde. Jammer dat de ze jonge renner zijn bochten veel te wijd nam, waarmede hij telkens af stand verloor. Kager van „Alcmaria'' eindigde als vierde. De afval-race leverde een overwin ning op voor Van de Kamer. Het was een levendige strijd, die al spoedig door vele deelnemers moest worden gestaakt. Pranger nam aanvankelijk de leiding. Zijn voorsprong slonk even wel spoedig, door het goede rijden van Van de Kamer, die eerst aan de wielen hing van Ris en Trompetter. Trompetter werd ten slotte uit de baan genomen. Ris reed kalmpjes aan naar de derde plaats. Pranger werd finaal stuk gereden door Van de Kamer, die met flink verschil zegevierde. De koppelwedstrijd leverde een Hel derse overwinning op. Trompetter en Pranger verzamelden 16 punten. Het Alkmaarse koppel Van de KamerOt- tenbros bracht het tot vijftien punten Een zeer gering verschil dus. Als der de eindigde het D.OK.-koppel Ris Frans met veertien punten. De postduivenvereniging „VOP" hield haar eerste seizoenvlucht van Dordrecht af. De prijzen werden als volgt behaald: J. Stam 1; Hengsdijk v. d. Giessen 219232638; Huf- kensDe Boer 333; M. Mastemakcr 4—22—27; Fritz 5—6—9—10—13—17—28 35; Van Dam 729; W. Boon 811 20; H. de Vroome 1230; Ottenvanger 143440; J. Bruin 1531; B. de Boer 16—25—36; R. de Boer 18—37; J. Bam- bach 21; A. Agema 243239. De eerste duif arriveerde om 11.41.6 uur, de laatste om 11.46.33 uur. De Nederlandse kuster „Gesina" heeft gistermorgen onze haven weer verlaten, met bestemming Abö in Fin land. Gistermiddag arriveerde het Engelse zeiljacht „Edith Rose", dat van Norderney op weg was naar Amster dam. Het scheepje zette de reis bin nendoor voort. Gisteravond liep het Engelse mo torjacht „Nepeta" binnen. Dit scheep je kwam van Londen en moest even eens naar Amsterdam. Het is morgen hoog water om 5.10 en 17.10 uur, en laag water om 11.00 en 23.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.7 graden Celsius. de vol- UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden gende wijzigingen opgenomen: Magazijn „De Duif", wed. H. Schoorl, i)en Helder. Van Balenstraat 39. kleinhan del in manufacturen. Eigenaar uitgetreden. Nieuwe eigenaar: wed. S. Brasser-Schoorl. Tuindorpse Aardappelen-, Groenten- en Fruitcentrale, Den Helder, CrocusStraat 63. Eigenaar J. Petrus uitgetreden; zaak wordt voortgezet door A. Kossen onder eigen naam. Dindua 3—Breez. Boys 2 Breez. Boys aJ.V.C. a j__j Voor a.s. Zaterdag werden nog geen wedstrijden vastgesteld. Op de halfjaar, lijkse ledenvergadering in het vereni. gingslokaal aan de Molenvaart werd besloten deel te nemen aan de neder laagwedstrijden 'an V.Z.V. ('t Veld) en aan de Bondsdag op 2e Pinksterdag te Rotterdam. De kasm'ddelen zijn be vredigend, het aantal leden liep enigs- zins terug. Plannen voor een goed» zomertraining werden vastgesteld, ter wijl ook aan de welpen alle zorg zal worden besteed. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna S., d. van Sj. Bak. ker en S. de Boer. Marretje, d. va» L. Schenk en Tr. Loosman. Klaas, z. van C. Kapitein en R. Post. Jan M, z. van P. Gerssen en M. Hakvoort. - Hendrik, z. van A. van Veen en D Kramer. Ondertrouwd: Hessel de Vriet en Antje Kamper. Jan Kramer en Marretje van den Berg. Overleden: Jacobje Kaptein, echt. ggnote van A. van Slooten, 51 jaar. Zoals men weet, wordt jaarlijks een junioren-voetbaldag gehouden. Meest al vindt dit festijn in de Zaanstreek plaats, onder andere te Wormerveer. Thans is men er evenwel fn geslaagd, de juniorendag voor dit jaar naar Den Helder te brengen. De beste junioren- ploegen nemen aan deze wedstrijden deel, zoals ZFC, KFC en Alcmaria V'c- trix. In het totaal zal men ongeveer vijf en dertig elftallen aan het werk kunnen zien. Het sportfestijn wordt gehouden op Zondag 24 Juni. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Maandag wa ren: twee trawlers met f 43 000; loggers KW 22 f 2430, 130 f 1435. 122 f 7200, 56 f 5400, 73 f 285". 65 f 5960, 65 f 2244. 29 f 2440, kotters IJM 230 f 970; KW 27 f 1880; RO 3. f 1260; WR 33 f 2000. De Oranjefeesten in Hippolytushoef op Koninginnedag hadden mede dankzij het fraaie weer een zeer gunstig verloop. De gehele dag heerste er in en om het dorp een gezelljge drukte, 's Morgens gaven de kinderspelen, die op het Kerkplein en het Cinematerrein werden gehouden, veel ver tier en 's middags was het door de honder- °en deelnemers aan de zo populaire fiets- ruzzle-rit een va et vient op alle straten en negen in Midden- en West-Wieringen. Om zeven uur spitste de belangstelling toe op de stratenloop, die voor het eerst hier gehouden ook door de ruime deel name een waar succes ls geworden en zeker tot een traditie zat worden gemaakt De organisatie was prima. Zowel bij de dames als de heren-senioren werd de eer ste plaats bezet door een NVBHS-er, nl tnej. Sita Wagemaker en de heer C. Jenin- ga. Bovendien veroverde NVBHS met de De Helderse Bridge Club 1945 heeft de w intercom notitie voortgezet met de vijfde ronde. De uitslagen waren: A-lijn: 1.. BakkerVisser 39.5 pnt.; 2. KemperForrer 34.5; 3. Dukers Roozing 34 p.; 4. Vrijvogel—Van Ar- kel 33: 5. Doms—Bakker 32; 6. Seliêr— Zoon 31.5: 7 De Vries—Kerkhof 24; 8. GrandeSteinberg 23.5. B-lijn: 1. SmitSwennen 23.5: 2. heer en mevrouw Besteveld 18.5: 3. Smeets—Evers 17.5: 4. en 5. Jurriaan— Krap en heer en mevrouw Meijer 16 5: 7. v. d. Bergv. d. Helm 16. C-lijn: 1. Beneker—Veenst.ra 42; 2. en 3. PortiitBambacb en Sehilnsroorrl - Harier 33: 4. Van Praag—Dekkers 32: 5. mevr. Scbneidersmevr. Veenstra 31: 6„ 7. en 8. heer en mevr. Lelie, heer en mevr. Vries en Brederode Schra 27. Het tienjarig bestaan van de Helderse hockeyclub „Hern>es"' heeft enkele honderden stadgenoten twee onvergetelijke dagen bereid. Er werden Zaterdag en Zondag niet alleen wedstrijden gespeeld, er was Zaterdagavond bovendien in „Formosa" een show, die weliswaar laat begon, maar stellig aan de verwach tingen heeft voldaan. Intussen is wel gebleken, dat „Hermes" in de tien jaren die achter ons liggen een grote populariteit heeft verworven. De ontmoetingen op de velden aan de Meeuwenstraat kenmerkten zich door sportieve en enthou siaste strijd, waaraan wij onmiddeltjk de mededeling kunnen verbinden, dat „de oudjes" het nog best deden. Gisteravond om ongevepr kwart over zeven kwamen op de hoek Van Galen straat— Krugersh-aat een militaire jeep en een vierwielige vrachtauto met el kaar in botsing. De jeep, die werd be stuurd door J. W„ reed in de richting van de Javastraat. De vrachtwagen, be stuurd door W. G„ reed in de richting Polderweg. De jeep raakte de andere auto aan de voorziide. Beide voertuigen Hepen schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. In „Formosa" was het een en al ge zelligheid. Ingeleid door de heer H. Zegel, hield de voorzitter van „Her mes", de heer W. Lastdrager, een vlotte toespraak waarin hij niet verzuimde de afgelopen jaren even onder de loupe te nemen. Natuurlijk was de sportvel- dennood het onderwerp van de avond Als eerste bood wethouder Van Loo de jubilerende vereniging namens het gemeentebestuur zijn hartelijke geluk wensen aan. Deze had het bij het rechte eind, toen hij „Hermes" een oorlogs- kindje noemde. De vereniging werd immers in 1941 opgericht, toen in onze stad vrijwel alles stil lag, en de jon geren toch het initiatief durfden nemen tot de oprichting van de thans zo bloeiende hockeyclub. De heer Van Loo deed een mededeling, die alle aanwezigen tot een luidruchtig „Hoera" stemde. De wethouder bracht name lijk de mogelijkheid ter sprake, dat reeds het komende seizoen op een nieuw veld zal kunnen worden ge speeld. Dat zou het mooiste jubileum geschenk van „Hermes" zijn! Nadat de heer H. Maarse de geluk wensen van de Helderse Sportraad had overgebracht, betraden twee dames donateurs het podium. Ook zij hadden waarderende woorden, waaraan nog kracht werd bijgezet door een tweetal prachtige prijzen. Zij stelden voor, één der prijzen jaarlijks beschikbaar te stel len voor 'n wedstrijd tussen Hermes en de Adelborsten. De heer Lastdrager, die alle sprekers en spreeksters met een kort woord dank zegde, stelde vooral deze laatste geste zeer op prijs. Een clubvlag. Niet minder verheugd was hij even wel over het geschenk dat „Hermes bij monde van de heer N. Hemelrijk en mej. G. van der Plas namens de oud leden kreeg aangeboden. Het was een nieuwe clubvlag. die, zo zeide de voor zitter, alleen bij mooi weer op het Hermes veld zal wapperen. De heer Hemelrijk, die met zijn aardige speechje veel bijval oogstte, sprak voorts namens de tafeltennisvereniging „IV A". Ook de enige zustervereniging in Den Helder, de Adelborsten Hockey Club, ontbrak op deze avond niet. De voor zitter, Jonker Dolman, prees de goede samenwerking en in het bijzonder was voor de hij „Hermes" zeer dankbaar genoten gastvrijheid. De heer H. Ph. G. Bartoo vertegen woordigde de Helderse Tennisclub, die in het zomerseizoen zo vele leden van de hockeyclub krijgt die hun stick ver wisselen voor een racket. Als laatste voerde de heer H. Enklaar Jr. het woord voor de Helderse Athletiek Ver. Ook deze spreker stak zijn waardering voor het werk van „Hermes" niet on der stoelen of banken. De show Toen de heer Lastdrager ten slotte een hele serie schriftelijke felicitaties had voorgelezen (onder andere van burgemeester mr. G. D. Rehorst) kon om tien voor half tien de show begin nen die tot middernacht voortduurde. De Hermes-schare had zich heel wat moeite getroost om deze show te doen slagen. Nadat het doek was opgegaan, waande men zich op de Olympus, waar Zeus en de zijnen bezoek kregen van het mensenkind Lastdrager. De goden en de godin namen het verzoek aan, om eens een kijkje te nemen in Den Hel der bij „Hermes". Daarna kreeg men een bont programma te zien, waarvan wij slechts de hoogtepunten zullen noe men. Geven wij een bijzonder plaatsje aan de heer Joop ter Wal die zichzelf op de gitaar begeleidend, een drietal succesliedjes ten gehore bracht. En wat heeft men gelachen om de „lezing" van oud-voorzitter Koos Tompot, die in Godfried Bomansstijl een aantal ge beurtenissen I.i de herinnering bracht. Hij besloot met de woorden: „Onder Willem van Oranje ging het uitstekend, onder Willem Drees gaat het ook goed, en onder Willem Lastdrager zal het ook wel gaan". En dan de „gedurfde" dans van Tiny van der Wint, die van haar broer Jan opwindende guitaar- en zangbegeleiding kreeg. Dat was een prima nummertje. De andere dames en heren (wij vin gen de namen op van Henny de Jonge, Tineke Weenink, de heer en mevrouw Broekhulzen en Frans Verfaflle) com pleteerden het geheel met zang, voor dracht, schets en muziek. Na midder nacht werd gedanst op de muziek van de „Rhythm Sheiks". De wedstrijden. Over de wedstrijden die ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van Her mes werden gespeeld het volgende: Za terdagmiddag waren er reünisten-onl moetingen, die bijzonder prettig verlie pen. Er werd flink gelachen, en meni- ge hockeystick werd gebroken. De on derlinge wedstrijd van de heren eindig de in een gelijk spel. Wij noteerden een fraai doelpunt van oud-voorzitter Tom pot. De dames „1941" verloren slechts met 20 van het tegenwoordige damés elftal. Geen slecht resultaat dus van de „moeders". Zaterdagmiddag werd voor de com petitie nog gespeeld Hermes a—Eech trop a. De Helderse meisjes wonnen met 42 door doelpunten van Els Nelis, Tineke Weenink (2) en Tiny van der Wint. Zondag werd een tournooi gespeeld tussen Hermes 1, Hermes 2 en Adelbor sten om de wisselprijs, die tijdeus de feestavond in Formosa door de dona teurs was aangeboden. Hermes 2 ver loor na spannende strijd met 21 van de Adelborten. Met de rust was de stand gelijk, dank zij een goed doel punt van Lastdrager. Daarna veroor zaakte Dijkshoorn een strafbully die hij verloor. Hermes 1 zegevierde met 4—0 over Hermes 2, waarna 's middags de grote strijd Hermes 1—Adelborsten werd ge- stieden. Hermes nam de leiding dooi olemmer. Uit een tweetal strafhoeksla gen slaagden de jonkers er in de lei ding te nemen, 1—2. Even voor het ein de maakte Wierstra gelijk, zodat moest worden verlengd. In deze verlenging maakte eén der Adelborsten-backs een kostbare fout. Uit een strafbully kon Verfaille het winnende doelpunt sco ren, 3—2. Het onderlinge tournooi op het B- \eld leverde ook volop spanning op „Purmerend" was in het begin favorie' maar in de laatste wedstrijd werd een „Dirty Oil" verloren. Deze ploeg, onder aanvoering van mej. Koorn, legde dus beslag op de taart. eerste, tweede en vierde plaats voor dit jaar de verenigingswisselbeker. Bij de da mes ging de beker naar Tonegido. met de tweede, derde en vierde plaats als beste verenigingsprestatie. Bij de junioren kwam Gerard Hille als eerste binnen. De namen van de eerst-aankomenden zullen in een door de gemeente aangekochte beker wor den gegrift. De verdere uitslagen van de stratenloop luiden als volgt: dames: 2 D. Drent (Tonegido), 3 B. Molenkamp (Ton), 4 H. Braaksma (Ton). Heren senioren: S H. M. Struik (NVBHS), 3 Oldersma (Ton), 4 A. H. Houwing (NVBHS). Junioren: 2 D. Hogestegen (Succes), 3 B. Smid, 4 J. Sm» (Succes). De prijsuitreiking werd door de voorzit ter van de Oranjevereniging, de hert Klomp, in hotel Centraal verricht. Inmid dels maakte de Kon. Muziekvereniging .Harmonie" een muzikale rondgang en hel korps gaf een populair concert op he' Kerkplein. Overweldigende belangstelling bestond voorts voor de kinderzang. De spee)liedjes waren alleraardigst en er tra den zowaar ook nog microfoon-debutantjes op. Ook de zang der groten oogstte een dankbaar applaus. Ten slotte hield de volksdansclub Vios uit Oost-Wieringen hei talrijke publiek nog zeer lang bijeen. Er heerste een gezellige stemming en aan hel einde werden bijna alle toeschouwen onder grote hilariteit in de dans betrokken Met een fakkelmars van de Harmonie, om' streeks elf uur, kwam het einde van den feestelijke dag De burgerij uitte allerwe gen haar voldoening over het welslag"1 van het Koninginnefeest. ZOMERKAMPEN VOOR VRIJE VOGELS EN BOSVOLK De hoofdleiding der Ned. Herv. ver enigingen Vrije Vogels en Bosvolk heeft reeds een plan opgemaakt voor de zomerkampen. Dit jaar viel de keul op Gaasterland, een der mooiste êe' deelten van Friesland. Het programm» werd als volgt samengesteld: 24 tot 30 Juli: jongens van 12-15 iajr (Vrije Vogels); 30 Juli2 Aug.: jon van 8-11 jaar (Bosvolk); 2—5 Aug' meisjes van 8-11 jaar en 5—11 Aug- meisjes van 12-15 jaar. Hopelijk dat het weer in deze f*110" de meewerkt. HET TROTTOIR IS ER NIET VOOR FIETSERS Bij de Rijkspolitie in deze genie'1'|' kwamen enige klachten binnen dat sers gebruik maken van het trottoir zodoende een gevaar voor spelende k deren opleverden. Naar wij vern®®^. zal de politie scherp op dit eu zien en tot verbaliseren overgaan. neer een dergelijke overtreding w geconstateerd. Men zij dus geW schuwd. De Perzische senaai heeft avond met mgemene stemmen de ringsreselutie tot nationalisatie va olie-industrie geratificeerd. Al handtekening van de Sjah is n" ^jt. ncdig vcotoat de resolutie wet DE PLAATSVERV ANGELS MAAKTEN GEEN VORDERI*^,- De plaatsvervangers hebben voorStei geen vorderingen gemaakt. OP vSr- van Gromyko wordt op 1 Mel gaderd.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2