Va s e n o I im, Pain, Pom en de Paashaas HE SLEITEL D.D.D. Zal Watervogels Texel in eigen huis kunnen bedwingen? JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER S.R.C. kan morgen kampioen zijn wanneer ook W.G.W. wint 0 fflNKSTEREN Moeilijke uitwedstrijd voor schagen Belangrijke dag voor Helder-reserves HOOFDPMEl Onderscheidingen bij Kon. Marine Opperschipper Maes verliet de onderzeedienst VOORDE TEERSTE KINDERHUID Grote strijd RKDVO— Berkhout Watervogels gaat morgen naar Texel Het lag voor het grijpen Het' gebeurde in Nieuwediep Zijpe Stille omgang en kerkdienst Nu school. W WE6 0IE AFVALSTOFFEN DIE UW INGEWANDEN VERSTOPPEN Het Radioprogramma WOENSDAG 2 MEI 1951 De voetbalbond heeft gemeend, ook op Hemelvaartsdag het competitierad te m°eten laten draaien. Voor onre omgeving i. de belangrijkste ontmoeting onge twijfeld de wedstrpd tussen Texel en Watervogel* De Torren hebben de kans op het kampioenschap nog volledig in eigen hand, wanneer zij morgen de eiland bewoners kunnen verslaan. Daar zal evenwel heel wat voor moeten gebeu ren, dat staat bij voorbaat vast. De Texelaars zullen vechten voor bet kam pioenschap, dat nu zo nabij is. Schagen speelt uit tegen St. George, en zal daar geducht van zich moeten afbijten wil succes worden behaald. Het einde van de competitie nadert intussen met rasse schreden. De tweede klasse B. is uitgespeeld, en morgen volgen in 2 A. de laatste wedstrijden: TOGVelox en OSVVriendenschaar. 3 A: ZW kan morgen bij een over winning op DEM. nog geen kampioen schap vieren. QSC kan namelijk altijd vier en dertig punten halen. Aan het eind van de competitie kan ZVV juist vijf en dertig punten hebben bereikt Als één van beide ploegen sneuvelt, dan kan het nog spannend worden! Wij geloven wel, dat de QSC'ers bij Höl- landia kunnen winnen. In de staart wordt de ontknoping nog niet op He melvaartsdag bereikt. Hier worden nog gespeeld: IVV—Kinheim, Velsen—CSV en GVOWijk aan Zee. 3 B: Ook hier wordt de degradatie- candidaat nog niet bekend. De volgen de wedstrijden staan op het program ma: Rivalen—De Meer, DEC—Terras vogels, Zaandijk—Always Forward en Vitesse '22—RKWA. 4 A: In deze klasse al precies het zelfde beeld: nog geen degradatiekan didaat. De volgende wedstrijden wor den gespeeld: Purmerend-HSV, WW— Zouaven, LimmenRanders, Grasshop pers—Zeevogels en De Rijp—BKC. 4 B: Watervogels dus naar Texel. Dat kan een uitermate spannende wed- Mijnharde's Hoofdpijnpocders. Doo» 43 cent (Advertentie, Ing. Med.) Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder vierde klasse in de Militaire Willemsorde de korporaal der mariniers G. N. Hakkenberg, wegens het zich in de strijd onderscheiden hebben door uitstekende daden van moed, beleid en trouw als commandant van een detache ment van de veiligheidsdienst van de ma riniersbrigade van September 1947 tot Mei 1949 in Oost-Java. Het Koninklijk besluit, waarbij hem reeds eerder hier voor de bronzen leeuw was toegekend, werd ingetrokken. Eveneens werd bij Koninklijk besluit de bronzen leeuw toegekend aan de luitenant-kolonel der mariniers W. A. van Heuven, wegens het bedrijven van bijzonder moedige en beleidvolle daden als commandant van het vijfde infan terie bataljon van de mariniersbrigade in Oost-Java. Tevens werd het bronzen kruis toe gekend aan de tamboer der eerste klas se H. H. Vergouw wegens zijn moedig optreden tegen de vijand in het tijdvak van 10 tot 14 Mei 1940 te Rotterdam. Ten slotte is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, schout bij nacht P. Rouwenhorst, tot voor kort inspecteur van het onderwijs bij de Zeemacht. De chef d'équipage van de Onder zeedienst aan de Waalhaven te Rot terdam, opperschipper J. F. Maes. heeft Maandag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen, na gedurende 33 jaar de Koninklijke Marine te hebben gediend. De scheidende opperschipper, die Vergezeld was van zijn echtgenote en iijn twee zoons, werd toegesproken door de adjudant-torpedomaker W. W. Brouwer en door de voorzitter van de „V.B.Zmajoor-machinist W. Overeem. Opperschipper Maes ont ving als afscheidscadeau van de on derofficieren een cassette tafelzilver. Ook namens de officieren, van wie hij reeds eerder afscheid had genomen, werd hem een geschenk aangeboden. strijd worden. Wij geven beide ploegen gelijke kansen. Intussen is ook ZAP, dat Oudesluis ontvangt, nog lang niet uitgeschakeld. In de staart duurt de spanning onverminderd voort: Bergen Koedijk en WieringerwaardWest friezen. Reserve-klassen: Ook voor Helder 2 is het morgen een belangrijke dag, De thuiswedstrijd tegen De Spartaan 2 moet gewonnen worden! Volendam 3— Blauw Wit 4, Ajax 4—'t Gooi 2, DWV 3 Alcmaria Victrix 2. r3b: KFC 3—WSV '30 2, Westfrisia 3 DWV 4, Alcmaria Victrix 3WFC 2, OSV 3—ZFC 3. r3c: Zeeburgia 4Zaandijk 2, De Meteoor 3—AFC 4, DWS 4—De Ger maan 3. 36. Toen Jimrqy in Calais de trein verliet, heerste er op het perron een geweldige drukte. De Kanaalzwemmers en -zwemsters stroomden namelijk van alle kanten toe voor de grote wedstrijd die over drie dagen zou worden ge houden en waaraan wel veertig be roemde zwemmers en zwemsters zou den deelnemen. Uit Amerika en Enge land, uit Egypte en Hongarije, uit Zweden en Nieuw-Zeeland, en uit nog veel meer landen waren de zwemmers naar Calais getrokken om zich met el kaar te meten in de grootste zwem wedstrijd ooit ter wereld gehouden. Het ging bc vendien om een prijs van f 100.000, die door de burgemeester van Dover in eigen persoon was uitgeloofd Jimmy informeerde eens waar hij zich moest aanmelden en toen hij vernam dat het „bureau" was gevestigd in het Majestic-hotel, begaf hij zich daar zon der verwijlen heen. Hij werd daar ont vangen door een dikke meneer meteen olijk gezicht, die nauwgezet Jimmy's naam opschreef, hem een linnen band overreikte waarop het nummer 39 prijkte die moet u om uw rechter arm binden als U 't water in gaat, zei hij en die hem daarna vroeg wie zijn trainer en wie zijn schipper was. (Advertentie, Ing. Med.) Ook in de afdeling Noord-Holland wordt op Hemelvaartsdag gevoetbald. In de eerste klasse C kan zelfs de beslissing om het kampioenschap vallen. SRC, dat met één punt voorsprong op VZV aan de kop gaat, ontvangt Vios. Wij nemen aan, dat de Schagenaars deze ontmoeting winnen. Ziet WGW kans VZV te verslaan (de Nieuwediepers kunnen de punten gebruiken), dan kan SRC het kampioen schap vieren. Er op rekenen doet natuurlijk nog niemand, doch de kans er op is zeer zeker aanwezig. Verder wordt hier gespeeld St. VlctorKaagvogels. Dan nog drie ontmoetingen: Sporters KGB, Nieuwe NiedorpSijbekarspel en Valken—SEW. Res. IC: In deze klasse nog volop spanning. Hier worden gespeeld: Ber- dos 2HRC 4, BKC 2Always For ward 2, Helder 3Grasshoppers 2 en Watervogels 2RK AFC 2. Van de overige wedstrijden die in de afdeling Noord-Holland worden ge speeld, zullen wij Vrijdag de uitslagen laten volgen, onder de standen van de hierboven aangehaalde afdelingen. In de tweede klasse B de grote strijd RK DVO—Berkhout. Willen de Berk- houters iets bereiken dan moeten zij deze wedstrijd winnen. Flevo speelt morgen zijn laatste wedstrijd en wel uit tegen Woudia. Het zou wel wense lijk zijn, dat beide punten binnen ko men. Verder staan op het programma: Strandvogels—DWB, Zwaagdijk—Spar tanen en WironTwisk. 2C. In deze afdeling speelt koploper Hugo Boys uit tegen Hollandia T. Dat kan nog een lastige opgave zijn. JVC krijgt Petten thuis. De Julianadorpers zullen hun mooie kans stellig niet ver spelen. Verder worden gespeeld: SVW Callantsoog, DirkshornLSVV, Duin- randers—Rangers. De wedstrijd Tex. Boys—Zeemacht werd uitgesteld. 1B. Leider RK EDO heeft waar schijnlijk weinig moeite met HOSV. Nummer twee van de ranglijst MFC moet de uitwedstrijd tegen Blokkers tot een goed einde kunnen brengen. Op Hemelvaartsdag speelt Watervogels de uitermate belangrijke uitwedstrijd tegen Texel. De Torren hebben nog een prach tige kans op de titel, en het ziet er in elk geval wel naar uit, dat de eilandbewoners het hard te verduren zullen krijgen. Intussen is het jammer, dat rechtbinnen Ewald waarschijnlijk niet beschikbaar zal zijn voor de Nieuwediepers. Hij is in mili taire dienst, met als legerplaats Assen. De opstelling voor morgen luidt: Dirks; Beers en Meijers: Snijders, v.d. Hert en Coster; Van Beekhoven, Ewald Post, Grötzin- ger en Dirks. De wedstrijd voor Zondag tegen Schagen is uitgesteld in verband met het veertig jarig bestaan van de voetbalvereniging Schagen. Op uitnodiging van de gymnas tiekvereniging „Tonegido" te Wieringen, zal Watervogels nu op 6 Mei een wedstrijd spelen tegen een Westfrisia-combinatie be staande uit spelers van Westfrisia 1 en 2. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels.. (Advertentie, Ing. Med.) 36. De vos, die juist weer weg wil de rijden, schrikt zich een ongeluk, wanneer hij hoort, dat de beer, die hem juist benzine heeft gegeven, uit roept, dat het tientje van chocolade isi Snel pakt hij het geel lederen zakje, waarin nog negen gouden tientjes zit ten. Vlug pakt hij er één uit.zet rijn tanden er in en.... ja, hij bijt het glad doormidden „Ja, je dacht zeker dat ik dat in het half donker niet zou rien hè?" snauwt meneer Beermans. ..Maar mijn neus is nog goed, al zeg ik het zelf. En vooruit geef me nu gauw een echt gouden tientje of ik zal met jou eens de vloer aan vegen Dreigend stapt de beer op meneer Leepvos toe. De vos is wit van schrik. „Ik ben bedrogen! roept hij maar steeJs 'uit. „Ik ben bedrogen.... gemene be driegers! „Vooruit, komt er nog wat?' roept de beer met dreigende stem „Een ogenblikje beste vriend", ant woordt de vos. „Laat me even rustig nadenken! Hoe is het mogelijk, dat ik mij zo heb laten beetnemen Gevbnden: Autoped; armband; twee broches; bril; paar beenpijpen; foto; drie honden; handschoen; twee paar glacé handschoenen; handdoek; kous; portefeuille; portemonnaie; twee tassen; halssnoer ;tuinslang jsleutel; regenjas; rozenkrans; twee zilverbons. Verloren: Armband; boek; bank biljet van f 10,drie ballpointpennen; broche; 4 handschoenen; horloge; hoes v. paraplu, p, handschoenen, nylonkous; legitimitatiebewijs; looplamp; muts; portefeuille; ring; twee shawls; bos sleutels; hond; sigarettenkoker; huis sleutel; tas; verpleegsters-insigne; vul pen; twee doppen van auto wiel; vest; paar wanten; vijf zilverbons van fl, Het politiebureau aan de Kerkgracht is voor het afhalen van gevonden voor werpen en het aangeven van verloren voorwerpen op werkdagen geopend van elf tot één uur. Aan de Weststraat had de 63-jarlge heer B. het ongeluk, tegen een passe rende vrachtauto aan te lopen toen hij na het verlaten van zijn woning nog even omkeek naar zijn familie in de voorkamer. De heer moest met een ge kneusde linkerarm naar het gemeente ziekenhuis worden overgebracht. De brandweer heeft in de Hoog straat concurrentie gehad. De bewoon ster van nummer 70 was een half uurtje weg geweest om een boodschap te doen. en ontdekte toen tot haar ontsteltenis dat de cocosmat en de lambrizering in de keuken in brand stonden. Waar schijnlijk school de oorzaak in het pe troleumstel, waarop de andijvie stond te koken. De dame was zo kordaat, het be gin van brand zelf te blussen met be hulp van de waterkraan. Haar man heeft even later de brandweer ingelicht. De heer H. C. zou onder toezicht van zijn broer, die in het bezit is van een rijbewijs, een huurauto naar de ga rage brengen. De bestuurder verloor in de bocht van de Sluisdijkstraat naar de Spoorgracht de macht over het stuur, met als gevolg dat de auto tegen de dubbele deuren van de fa. Pronk aan reed. De deuren werden ontwricht en de auto liep aan de voorzijde ernstige schade op. Wij vestigen er de aandacht van onze lezers op, dat in deze gemeente, evenals andere jaren Vrijdag de z.g. stille tocht wordt gehouden, ter herdenking van de lu de oorlog gevallenen. De aanvang van deze tocht is gesteld op 7.30 uur en ze vangt aan bij de boerderij van de heer Zomerdijk aan de Grotesloot. Vandaad wordt onder in achtneming van absolute stilte getrokken naar het monu ment aan de Zijpersluis. om 4 uur, als de kinderen hongerig thuis komen 'n heerlijk glas Chocomel. Fijn en gezond! Maar let er op: maakt a( ISutricia! (Advertentie, Ing. Med.) Patricia Wenthworth (92 Juffrouw Silver wees hem om deze lichtzinnigheid terecht en Franlf bood zijn verontschuldigingen aan. „Goed, goed, ik ben alweer op het juiste pad. Welnu we weten zeker dat juffrouw Doncaster in de „Ram" is geweest. Omtrent Everton hebben wij geen enkele aanwijzing en Bush laten we voor het ogenblik buiten be schouwing. Dan blijft juffrouw Don caster als eerst-aangewezen schuldige en ik herken volmondig, dat ze prach tig in die rol zou passen. Ze is boorde vol jaloezie, kwaadwilligheid en lief deloosheid. Maar we hebben iets tast- baarders nodig en hoe komen we daar aan?" „Niet gemakkelijk", zei juffrouw Sil ver. „Zij en haar zuster zijn twee jaar op een school in Duitsland geweest, om haar opvoeding te voltooien. Ze kwamen terug met grote geestdrift voor alles was Duits was. Zo lang hun vader leefde, gingen ze elk jaar naar een Duitse badplaats. Hieraan kwam bij zijn dood in 1912 een einde, maar zo om en bij 1930 begonnen de zusters weer te reizen: naar Zwitserland, Ty- rol, Duitsland. Juffrouw Doncaster koesterde een hevige bewondering voor Hitier volgens juffrouw Sopliy was het heus heel erg. In 1939 moes ten de uitstapjes eraan gegeven wor den omdat juffrouw Mary Anne ver lamd was. En sinds de oorlog is uitge broken, schijnt juffrouw Doncaster he lemaal veranderd te zijn. Ze doet erg vaderlandslievend en noemt Hitier nooit meer. Juffrouw Sophy zegt, dat het een hele opluchting was. „Hm", zei Frank. „Weet ze met een revolver om te gaan?" „Dat geloof ik wel. Meneer Doncas ter schoot graag op een schijf. Vol gens juffrouw Sophy heeft hij daar mee het leven van zijn dochters ''■ot een last gemaakt en was het voor de buren heel onaangenaam". „Maar dat alles is geen bewijs. De kwestie Is: Wat deed ze Dinsdag avond?" Frank sloeg de bladen van zijn no titieboek om. O, hier staat het: Pen nvcott-Doncasters. De dienstbode was in de keuken en heeft niets gehoord ging ook niet uit. De invalide zustor zat boven in de achterkamer, met de radio aan en hoorde ook niets van bet schot. Juffrouw Lucy Ellen was bij haar zuster uitgezonderd vijf minuten tussen halftien en tien uur, toen ze een brief ging posten in de bus tegen over de oude pastorie (ze denkt zo om en bij tien uur). Ze ontmoette nie mand en hoorde evenmin iets. Dat is alles. Gelegenheid om de moord te ple gen heeft ze gehad, maar was er ook een motief? M.i. kan er een geweest zijn. Het is mogelijk, dat de geestdrift voor Hitier nog altijd bestond en haar deed besluiten, de nazi's te helpen, 't Lijkt haast niet te geloven, maar ze zou niet de enige zijn. Ik weet niet, hoe ze er toe komen, maar het feit ligt er toe. Kan er nog iets anders ge weest zijn, b.v. een gevoel van wrok jegens Harsch. Had hij haar misschien op de, nogal lange, tenen getrapt? „Daarvan heb ik niets vernomen. Maar natuurlijk zou het niet zo moei lijk zijn geweest, haar te kwetsen, haar karakter in aanmerking genomm. Nu barstte Frank weer in hartelijk lachen uit. „Dat noem ik een meesterstuk van voorzichtige omschrijving!", zeide hij. HOOFDSTUK XXXIX Mevrouw Mottram trok op huize Pennycott aan de bel. Bij de oude pas torie zou ze zelf de deur hebben geopend en luid naar binnen hebben gejubeld, maar de dames Doncaster hechtten zeer aan wat ze de vormen van beschaafde samenleving noemden en het diende nergens toe, hen voor 't hoofd te stoten. Bovendien, wat een leven voor die bei de oudjes! Jaar op jaar zonder enige variatie en intussen steeds maar droger en zuurder worden! Ida's hart, inder daad zacht als was, gevoelde diep mede lijden met die twee. Daarom kwam ze, ondanks hun onvriendelijkheid en cri- tiek, steeds weer aanzetten, nu eens met een paar eieren of een koolblad vol frambozen, dan weer met een van die en die de geregelde werking van verschillende levensfuncties ver lammen. Kom de natuur te hulp en „ontlast" Uw ingewanden met behulp van Laxeer-Akkertjes. De daarin aanwezige melkzuur fermenten bestrijden de gistings processen, die vaak in onze in gewanden optreden en dan de oorzaak zijn van trage darm- werking. Neem eens per week één of twee Laxeer-Akkertjes. Zij doen bun werk zacht en zeker, zonder kramp of gewenning. (Advertentie, Ing. Med niet al te ernstige tijdschriften, die vrienden bij de luchtmacht haar deden toekomen. Nu had zij er een bij zich, waarop de afbeelding van een tot dui ken gereed staande dame in een rood badpak, dat scherp afstak bij de helder blauwe zee. Na door de bejaarde dienstbode te zijn binnengelaten, snelde ze vrolijk de trap op, zich welbewust van haar jeugd en levenslust. Ze trof juffrouw Mary Anne alleen in de saaie kamer met haar atmosfeer. Voor de bezoekster was het een soort opluchting, dat zij slechts met één van de zusters te maken had. Ze schudde de invalide de hand, voel de hoe de slappe koude vingers weg slipten en zag een blik uit kleurloze ogen afkeurend glijden over haar gele trui en nogal erg lichtblauwe lange broek, waarna hij op de plaat met de vuurrode waternimf bleef rusten. „Lucy Ellen is uit", zei juffrouw Ma ry Anne op brommerige toon. „Ik kan me niet begrijpen, waarom ze eigenlijk altijd uitgaat. Ze beweert, dat ze win kelt, maar wat vr.lt er hier in Bourne te winkelen? Zeker prentbriefkaarten kopen bij mevrouw Bush. En dan elke week naar Marbury. Wat ze daér uit voert, zou ik wel eens willen weten. Ik denk, dat ze alleen maar wat door de winkelruiten kijkt, dan thee gaat drin ken in de „Ram" en daarna hier terug keert". Mary Anne's dikke, klagende stem deed denken aan stroop die zuur wordt. Ida Mottram achtte zich niet in staat, op al die boosaardigheid een antwoord te vinden. Ze begon met een stokje het kwijnende haardvuur op te rakelen. „Geen wonder, dat u het koud heeft," sprak ze. „Ik zal dit vuur eens flink op stoken. In sommige dingen mag ik dan dom zijn, maar haardvuren aanmaken en onderhouden is mijn specialiteit. Wacht u maar even." „Lucy Ellen vindt het niet prettig, dat iemand anders zich met de haard bemoeit." „Ja, maar als ze uit is, kan zij 't zelf niet doen, wel? Kijk, het gaat al prachtig!" Meteen duwde zij een van de houtblokken naar voren, liet een an der blok schuin overhellen, blies een stukje gloeiend hout verder aan en smaakte het genoegen, de vlam hoog te zien oplaaien. Terwijl ze daar zo zat met het licht schijnsel op het gezicht, begon ze juf frouw Mary Anne alles over Bunty's ontmoeting met een hommel te vertel len. fll 'N THÏCTATIE VOOR tN LUXE POZEN VAH 5Q STUKS (Atfvertentie, Ing. Med.? DONDERDAG 3 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 NCRV, 9.3Ó KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 8.00 Nieuwt. 8.15 Orgelconcert. 8.30 Morgendienst. 9.lS Gram.muziek. 9.30 Nieuws. 9.45 Gewijd# muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.25 Hoogmis. 11.45 Kamerorkest en solist. 12.45 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Koperkwartet. 13.35 Piano-recital. 14.00 Bondsdag Christelijk Jonge Mannen Verbond. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Met de jeugd in bondsdag bijeen. 15.45 Gmm.- muziek. 16.00 Met de jeugd in bondsdag bij een. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Instrurden- taal Sextet. 17.30 Meisjeskoor. 17.50 ïv»g»- ringsuitzending: Jeugduitzending: „Wij slaan» op de tong-tong", onder leiding van Regina Zwart. 18.06 Verzoekprogramma. 18.30 I># stem van de Christelijke Vakbeweging. 18.43 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Met de jeugd in bonds dag bijeen. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuw». 20.05 Omroeporkest en solist. 21.00 „Het grot# keerpunt", causerie. 21.20 Salon-orkest. 21.50 Gram.muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Orgelspel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Symphonie-orkeft, HILVERSUM II, 298 m.: 8.00-24.00 AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.U0 Mor genwijding. 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voer d« kleuters. 11.00 Orkestconcert. 11.45 Voor dracht. 12.00 Piano en orgel. 12.30 Land- «n Tuinbouwmededelingen. 12.33 In 't spionne tje. 12.38 Kinderkoor. 13.00 Nieuws. 13.18 Mededelingen of gram,muziek. 13.20 Prome nade-orkest en solist. 13.55 U kunt het geloven ot niet. 14.00 Klankbeeld over Tschaikowsky. 15.00 Uitwisselingsprogramma Kampen—Naks- kov (Denemarken). 16.00 Radioscoop. 16.30 Lichte muziek. 17.00 Sportrevue. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Hawaiïanmuziek. 18.55 Cabaret. 19.30 Orgelspel. 19.45 „De Nederlands—Noorse plannen voor atoomenergie onderzoek", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Lichte muziek. 20.45 „De blindganger", hoorspel. 21.05 Gram.muziek. 22.00 Omroeporkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram.* muziek. VRIJDAG 4 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 NCRV, 18.00 Nationaal Programma t. g. v. de Nationale Dodenherdenking. 20.15-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Idem. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.05 Bariton en piano. 11.35 Gram.muziek. 12.00 Idem. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Vocaal Dubbelkwartet. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrumentaal Septet. 13.40 Gram.muziek L4.00 Causerie over kamerplanten. 14.15 Pro menade-orkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Ka mermuziek. 16.00 Gram.muziek. 16.10 Harpen- ensemble. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoek programma. 17.30 Fries programma. 17.45 Nieuws. Nationaal Programma: 18.00 In leiding. 18.04 Gedeelten uit de hedenmiddag gehouden officiële herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. 18.30 Radio Phil- harmonisch Orkest. 18.50 Verzetspoëzie. 19.00 Klein koor. 19.30 „Wij herdenken", een repor tage-tocht langs verschillende plaatsen waar Nederland vandaag zijn doden herdenkt. 20.05 Gram.muziek. 20.15 Nieuws. 20.20 Radio Philharmonisch Orkest en koor en solist. 21.05 „Het waren maar gewone mensen, zoals u en ik', hoorspel. 21.50 Gram.muziek. 22.00 Piano recital. 22.30 Gram.muziek. 22.45 Avondover- king. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 18.00 Nationaal Programma g. v. de Nationale Dodenherdenking, 20.15 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram,muziek. 10.00 „Kinderen en Men sen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Tenor en piano. 1,1.05 Voordracht. 11.25 Or gelspel. 12.00 Dansorkest. en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Or- kestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Kamer orkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Orgelspel. 15.35 Hersengymnastiek. 16.00 Instrumentaal Sextet. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale causerie. 17.45 Nieuws. Nationaal Program ma: 18.00 Inleiding. 18.04 Gedeelten uit de hedenmiddag gehouden officiële herdenkings bijeenkomst in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. 18.30 Radio Philharmonisch Orkest. lo.50 Ver zetspoëzie. 19.00 Klein koor. 19.30 „Wij her denken", een reportage langs verschillende plaatsen van Nederland vandaag zijn doden herdenkt. 20.05 Gram.muziek. 20.15 Nieuws. 20.20 Gram.muziek. 20.35 „De g'roei naar we reldeenheid", causerie. 21.00 Sopraan en piano. 21.20 Kamerorkest en solist. 22.00 Bui tenlands weekoverzicht. 22.15 Viool, orgel en zang. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.30—24.00 Gram.muziek. (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3