Watersportseizoen door HW.N. ingezet met ideaal zeilweer Reeds met de rust was de stand bij Texel-Watervogels 1-1 Veelbelovend debuut van operette vereniging „Lentebloemen Gymnastiekvereniging O.K.K. nam afscheid van haar directeur SS ïftSSMfdï Torren S Bij de jachthaven wapperi weer de driekleur Wedstrijden op het Amstelmeer Adelborsten kwamen goed voor de dag N. B. van der Vring Wandeling door Pompeji ti Tante Charta had weer eer van haar werk IN HcT KORT Programma voor de Herdenkingsavond Jeugd defileert langs het gemeentehuls „Jutters-Willemsoord" met een Padvindersrevue De heer Van Loo tot ere-directeur benoemd Marlnebad retfoten Tusren Haaks en Kuitje PREDIKBEURTEN Handbal leidde tot penaly voor Torren Ook VZV ontnam WGW beide punten HRC 2 niet in het veld en toch kampioen HPSV-team nummer vier in h. landskampioenschap JULIANADORP Herdenkingsavond Bevrijdingsmiddag Helder 2 speelde gelijk tegen De Spartaan 2 Carillonklanken op de Nationale Feestdag VRIJDAG t MEI 1Ü51. De traditionele opening van het watersportseizoen door H.W.N. is een buitengewoon geslaagde zeildag geworden. Het weer zag er gelukkig heel wat anders uit dan verleden jaar op Hemelvaartsdag, en ook het briesje, dat gistermorgen nog zwakjes was, heeft later op de dag de zeilers prachtig geholpen. Heel begrijpelijk was men ln het clubgebouw in een opgewekte stemming, toen met enkele toespraakjes het seizoen voor geopend werd verklaard. Burgemeester Rehorst hees de vlag, die zich onmiddellijk fier ontplooide in het veelbelovende Noordoostertje. Toen havenmeester Harms met zonsondergang de driekleur streek, was inmiddels de prijsuitreiking van de wedstrijden op het Amstelmeer reeds achter de rug. De waarnemend voorzitter van H.W.N., de heer H. Roovers, die gis termorgen de in het clubgebouw ver zamelde zeilers verwelkomde, sprak zeer waarderende woorden over de heer Coen Bot, die onlangs zijp func tie als voorzitter heeft neergelegd. Gedurende verscheidene jaren heb ben de Helderse zeilers mogen profi teren van zijn gewaardeerde adviezen. Het deed de Commandant Mari tieme Middelen, de kapitein ter zee D. J. Kommer, die vervolgens het woord voerde, veel genoegen dat ook de Marine-watersportvereniging, de Adelborsten-roei- en zeilvereniging en de K.M.J.C. acte de présence gaven. Dat getuigt van een goede geest van saamhorigheid in de Nieuwediepse watersportwereld. Burgemeester Rehorst sprak, al vorens de vlag te hijsen, zijn beste wensen uit voor het welslagen van deze zeildag en het verloop van het nieuwe watersportseizoen. Kano's van start. Het hijsen van de vlag was tevens het sein voor de dertien kanovaar ders, om van start te gaan. Enkele nieuwelingen peddelden dapper mee op het traject, waarvan de finish lag bij het Shell-station aan de Rijksweg. Inmiddels formeerden zich de sleep jes, die de zeilers naar het Amstel meer brachten. Daar verschenen drie jollen, negen sloepen, twee draken, drie kajuitjachten en zes vergrote BM's aan de start. Als startschip fungeerde de motorbarkas van de Rijkswerf. De wedstrrjdcommissie heeft aan boord van dit drijvende bureau een berg werk verzet. Onder tussen schoven de fel-witte zeiltjes over het zilverig gerimpelde Amstel meer. Een klein incident, dat gelukkig nog goed afliep, werd veroorzaakt door één der kanovaarders, die niet tijdig uit de weg ging voor de wed- strijdzeilende sloepen. Het scheepje werd compleet overvaren en moest als wrak naar de Jachthaven worden gesleeptDe één-persoons beman ning was de zwemkunst machtig en bracht zich na deze heuse scheeps ramp spoedig in veiligheid. De strijd in de klasse der vergrote BM's leverde een verrassing op. De „Boreas" van de heer F. Trap stond er goed voor, maar de stuurman Op 57-jarige leeftijd is Woensdag middag in het St. Lidwina-Zieken- huis overleden de heer N. B. van der Vring, hoofd van de R. K. ULO- school hier ter stede. Zijn gezondheidstoestand liet de laatste maanden meer en meer te wensen over. Vorige week werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Nog voor de operatie, welke tenslotte ge wenst werd geacht, is de heer Van der Vring overleden. In nem vernest het R. K. volksdeel van Den Helder een zeer gerespec teerde persoonlijkheid, die 23 jaar lang de leiding van de R. K. ULO op uitstekende wijze heeft gevoerd. Ook buiten het onderwijsmilieu, waar de heer Van der Vring o.m. bestuurs lid was van de MULO-kring Alk maar, heeft de overledene zich zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was voor zitter van de Bijzondere raad der Ct. Vincentiusvereniging, voorzitter van het Katholiek Thuisfront en be stuurslid van de afdeling Den Helder van de „Stille Omgang". Prof. dr. O. van Hoorn, hoogleraar in de archaeologie te Utrecht, zal Maandagavond om acht uur in het gemeentelijk lyceum aan de Hoofd gracht voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klassiek Ver bond een lezing houden, getiteld: „Een wandeling door Pompeji". Het gesprokene zal met lichtbeelden worden aangevuld. Pompeji, dat bij een uitbarsting van de Vesuvius in het jaar 79 onder as en lava werd bedolven, werd door opgravingen in de achttiende eeuw ontdekt. De bouw van de huizen, de ligging van de straten, de fraaie muurschilderingen en mozaieken, waarmee de huizen zijn gedecoreerd, en de vele gebruiksvoorwerpen die werden gevonden, geven een duide lijk beeld van de kunst en het dage lijks leven van de mensen uit de eerste eeuw onzer jaartelling. Zjj, die in deze lezing belang stel len. kunnen zich wenden tot mej. M. C. Logger, Singel 107, telefoon 3268. maakte een vergissing bij het ronden van een ton. Daardoor viel de 777 dit jaar niet eens in de prijzen Prijsuitreiking. Gesleept door de werfbarkas en een motorsloep van Hr. Ms. „Mercuur" keerden de zeilers voldaan en ge bruind terug naar de Jachthaven, waar de prijswinnaars in het bezit werden gesteld van hun tropheeën. De heer Roovers had tot zijn ge noegen gezien, dat verscheidene prij zen door de Adelborsten werden ver overd. Minder opgewekt was hetgeen hij tot de kanovaarders moest zeg gen. In het algemeen gaf hij de jonge lui, en dan vooral de beginnelingen, het advies zich uiterst voorzichtig te gedragen, en bij voorkeur niet te va ren in de Buitenhaven en op de rede. De waarnemend voorzitter richtte een woord van dank tot de heren Mastemaker en Steljn, die hun taak als sleepbootcommandant voortreffe lijk hadden vervuld. De eerste prijs in de Jollenklasse werd uitgereikt aan de heer Maigret, die met zijn „Margriet" nog geen seconde eerder dan zijn rivaal door de finish was gegaan. Voor de sloepenzeilers had de heer SiebeUng een fraaie wisselbeker, die driemaal achtereen of vijf maal in totaal moest worden gewonnen, be schikbaar gesteld. De gelukkige win naar hiervan was Jonker Movig, stuurman van sloep 13. Een schilderij van de heer Jaarsma kon worden ver loot onder de adelborsten, die deze winnende sloep hadden bemand. De tweede prijs in de sloepenklasse, een medaille van de W.S.O.V., was voor bootsman Berghout, de derde voor schipper Scheer. Bij de kajuitjachten was de „Lieuw" van de heer Den Broeder de primus inter pares, terwijl van de beide Dra ken de „Noordster" van de heer Egner de snelste was gebleken. De drie prijzen voor de vergrote BM's gingen alle naar de Adelbors ten. Nummer één was de „Canopus" van jonker Van der Lee geworden, nummer twee de „Weeda" van jon ker Dupont en nummer drie de „Peddemook" van jonker Fraser. Bij de kano's tenslotte vielen de prijzen als volgt: Eén-persoons kano's: 1. F. van Schaick, 2. J. van Leijden. Twee-persoons kano's: 1. W. Fil mer, 2. W. Tydeman, 3 C. van der Hoeven. Mfet een alleraardigste opvoering van de operette „Goudhaartje en Trou badour" heeft de kinderoperettevereniging „Lentebloemen" Woensdagavond in Casino op veelbelovende wijze gedebuteerd. De leidster, mevr. C. Tetering, heeft reeds verscheidene malen getoond op dit gebied over benijdenswaardige gaven te beschikken. Ook de zestig jeugdige leden van de enkele maanden geleden opgerichte vereniging „Lentebloemen" dragen hun Tante Charla op de handen. De zorg en de toewijding, waarmede deze eerste openbare uit voering werd voorbereid, bleken uit vrijwel Iedere scène. De inhoud van de operette, die werd geschreven door Geertruida van Vla- deracken, leende zich uitstekend voor een opvoering door kinderen. ..Goud haartje en Troubadour", een sprook jesachtig verhaal dat voor de volwas sen toeschouwers zoveel schone sym boliek bevatte, was een uitermate nut tige mengeling van spel en ernst. De paedagogische waarde van zulk een ogenschijnlijk simpele operette moet niet worden onderschat, vooral ook omdat de kinderen tijdens de vele repetities leren samen iets op te bouwen. Het is altijd weer ontroerend om te zien, hoe de spelertjes in hun rollen opgaan, en het intuïtief ook de achter grond van het verhaal aanvoelen. Van scène tot scène werden verschillen de karaktereigenschappen, goede en kwade, belicht. Zeven kleine meisjes gaan een lange reis maken, dat is de reis door het leven, maar slechts één bereikt het ideaal dat zij bij het begin allen voor o£en hadden: een gouden hartje te krijgen en prachtig lang golvend haar. Maar „Goudhaartje" ziet er aan het eind van de reis on ooglijk uit en is zeker geen wezentje om jaloers op te zijn. Als echter haar haveloze kleren en haar slordige pruik zijn weggenomen, blijkt zjj toch de enige van de zeven te zijn, die het doel van de reis heeft bereikt. De jeugdige artisten, waarvan de jongste zeven jaar is en de oudste dertien, hebben zich stuk voor stuk met kinderlijk enthousiasme en spon tane onbevangenheid gegeven om deze operette tot haar recht te doen komen. Een bijzonder woordje van lof komt Tante Charla toe voor de keu rige verzorging van de costuums, en Maandagavond om acht uur wordt in de Marinecantine aan de Buitenhaven het éénjarig bestaan van de British Women's Club gevierd. Onze oud-stadgenoot, de heer P. van Strjjen Azn., beroepskeuze adviseur bij het Gewestelijk Arbeids bureau te Apeldoorn, ls benoemd tot chef van de afdeling Algemene Zaken bij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken te Almelo. mej. Alle Capello voor de uitstekende pianobegeleiding. De-voorzitter van „Lentebloemen", de heer A. Noors, heeft in de loop van de avond de vereniging „Harmonie" bedankt voor het beschikbaar stellen van de plano en het repetitiezaaltje, alsmede degenen (ojn. de heren Tak ken en Zweed) die de prijzen voor de verloting beschikbaar hadden gesteld. 19.30 uur Stille Tocht: route Stationsplein, Prins Hendriklaan, Loodsgracht, Looijersteeg, Oost- slootstraat. Tweede Vroonstraat (vliegermonument), Spoorstraat, Julianapark (verzetsmonument). 20.0020.02 twee minuten stil te, die ingaan wanneer de werf- sirene zwijgt; ook het einde wordt door de werfsirene aangegeven. 20.3021.15 uur herdenkings concert ln de Nieuwe Kerk, door de R. K. harmoniekapel „Win- nubst". 21.30 uur herdenkingsdienst in de Nieuwe Kerk, met als spreker ds. F. Slomp („Frits de Zwer- •ver"); medewerking van mej. Annie Sinjewel (declamatie) en Koninklijk Helders Mannenkoor. Op 5 Mei wordt ln onze stad een mars gemaakt door alle Jeugdvereni gingen. Het ls de bedoeling, dat de deelnemers ln uniform zijn gestoken en van vlaggen z\jn voorzien. Er wer den vier verzamelpunten aangewezen en wel: Ooievaarstraat, Werf poort op de Weststraat, School Tuindorp en School Herzogstraat. Om kwart over drie vertrekken de verschillende groe pen r het Stationsplein. Van deze plaats af vertrekt de Jeugd om vier uur, en zal de volgende route worden gevolgd: Stationsplein, Prins Hendriklaan, Kanaalweg, Kerk- gracht. Van Galenstraat, Kruger- straat, Polderweg, Prins Hendriklaan, Stationsplein. Vandaar keren de deel nemers dan naar hun verzamelpunten terug. Wanneer de stoet de Kerkgracht heeft bereikt, zal langs het gemeente huis worden gedefileerd. Dit défilé van de Helderse Jeugdverenigingen zal door burgemeester en wethouders worden afgenomen. Aan de gehele mars wordt mede werking verleend door diverse mu ziekcorpsen. Men verzocht ons mede te delen, dat ook Jeugdverenigingen, die geen bericht hebben ontvangen, zich naar een der bovengenoemde ver zamelpunten kunnen begeven om aan de mars deel te nemen. De Jaarlijkse padvindersrevue van ,,Dè JuttersWillemsoord" zal op Dinsdagavond 8 Mei in Casino ten tonele worden gebracht. De revue werd „Ridders gevraagd" gedoopt en zal, naar de organisatoren verwach ten, zoveel belangstelling trekken dat van de opbrengst der voorstelling een Helderse padvinder kan worden uit gezonden naar de Jamboree 1951. Op Woensdagavond 2 Mei hield de gymnastiekvereniging O.K.K. een druk bezochte algemene vergadering in haar verenigingsgebouw ln de Wezen straat. Wel zelden zal O.K.K. in haar veeljarig bestaan een vergadering hebben meegemaakt, waarop zo ingrijpende veranderingen werden be sproken. De aanleiding daartoe was, dat de heer J. F. van Loo, die gedurende ruim een halve eeuw als leider van de vereniging is opgetreden, zich ge roepen achtte de leiding aan jongere handen over te dragen. Van het bureau O.S. en O. Marva der Koninklijke Marine vernemen wij, dat het overdekte zwembad op de Rijkswerf morgen, in verband met de viering van de Nationale Feestdag, voor het publiek gesloten zal blijven. Het is morgen hoo~ water om 7.30 en 19.30 uur, en laag water om 1.30 en 13.40 uur. De t neratuur van het zeewater was 9,6 graden Cel sius. Trouwens, de banden met de ver eniging worden niet geheel verbro ken: de meisjesklassen op Zaterdag middag blijven voorlopig nog onder leiding van de heer Van Loo. Vele leden van O.K.K. zullen zich niet direct kunnen realiseren, welk een verandering het vertrek van de heer Van Loo ten gevolge heeft. Een nieuwe directeur werd gezocht en gevonden in de heer K. Boot Sr., directeur van „De Halter" uit Alk maar, die tezamen met twee leid sters, de dames Van der Oord en Kleverlaan, voortaan O.K.K. zal leiden. Dat een en ander aanzienlijke financiële offers vraagt behoeft geen betoog. Een eerste gevolg voor de leden is, dat de contributie moest worden verhoogd. Bovendien zullen de lesuren, die tot dusverre vaak anderhalf of twee uren in beslag namen, worden bekort tot precies één uur. Uit diverse opmerkingen van de leden bleek wel, hoe node men de heer Van Loo zag vertrekken en hoe ongaarne men de leiding in andere handen zag overgaan. Niettemin ver klaarde de vergadering zich met algemene stemmen accoord met het door het bestuur in deze gevolgde beleid. Na afwerking van de vrjj omvang rijke agenda richtte voorzitter Roo- denburg het woord tot de heer Van Loo. 11 (j dankte hem voor diens ma teloze verdiensten voor de vereniging en noemde de heer Van Loo de „spil" waar O.K.K. om draaide". Met in stemming van de gehele vergadering werd de heer Van Loo daarop be noemd tot ere-directeur, waartoe hem een fraai ingelijste diploma werd aangeboden. In z(jn antwoord achtte de heer Van Loo het een groot voorrecht zo lang voor de vereniging te hebben mogen werken. Hij noemde de nieu we directeur een leraar van formaat. De heer Van Loo vertrouwde, dat het O.K.K. ook ln de toekomst goed zal gaan. Door het bestuur werd ook me vrouw Van Loo in de huldiging be trokken. Zij heeft haar echtgenoot steeds metterdaad bijgestaan en de door haai- gevoerde administratie klopte steeds voortreffelijk. Als blijk van waardering mocht zij een boeket in ontvangst nemen. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd om de heer Van Loo persoonlijk te bedan ken voor wat hij voor de vereniging tot stand had gebracht, werd deze historische ledenvergadering geslo ten. ZONDAG 6 MEI 1951. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem geen opgave ontvangen. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 u. ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hartkamp. Rehobothkerk, 10 uur ds. Hart kamp, 17 u. ds. Swen. Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur lees- dienst. Geref. gem. Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst. Chr. Geref. kerk. Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst; Donderdag 10 Mei 19.30 uur ds. K. G. van Sweden van Utrecht-Noord. Geref. Kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar; na afloop middagdienst verkiezing ambtsdragers. Luth. Kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uür ds. J. J. J. van Sluijs. Oud Kath. kerk. Mid denweg, 9 uur heilige mis, pastoor Wijker. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst. 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bid stond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur Heiligingsdienst, 12.15 uur Zon dagsschool, 18.45 uur openlucht samenkomst in de Spoorstraat, 20 uur verlossingssamenkomst; Maan dag 14.15 uur vrouwenbond; Donder dag 19.45 uur openluchtsamenkomst Tuindorp. Watervogels ls er gistermidé;ign|>jr^ in^ geslaagd, de^ strijd tegen Texel tot een o «ne'ers vergde, eindigde ten slotte !n die heel wat van «nuwen van de^erswrg tegrTontmenkS ZAPm^T'wel veel geluk hebben wil deze ploeg de eiland bewoners nog voorbij komen. Men moet uit dit ongelukje evenwel niet de conclusie trekken, dat de wedstrijd een fors of onsportief ka rakter had. Integendeel, er werd in de beste verstandhouding ge speeld. En de uitslag geeft bovendien de krachtsverhouding goed weer. Texels kansen op het kampioenschap zijn dus weer aanmerkelijk toegenomen. En zijn wij goed ingelicht, dan zijn de Texelaars werkelijk verheugd, dat zfl deze lastige klip Watervogels met een puntenverdeling hebben kunnen omzeilen. Wij schreven het reeds, de zenu wen hebben de twee en twintig spe lers danig parten gespeeld. De strijd ging aardig gelijk op, met Texel wel iets sterker. Na ongeveer twintig minuten spelen wist middenvoor Eeleman zijn ploeg de leiding te be zorgen. Hij deed dat buitengewoon handig. Met een tikje tegen de bal over spil v. d. Hert heen, kreeg hij de gelegenheid om een schot te los sen. Hij verzuimde niet zijn kans waar te nemen, en het volgende ogenblik lag het leder achter de doelman van Watervogels in de tou wen. Nog voor de rust kon Watervogels de stand weer ln evenwicht brengen, middels een penalty. Toen spil Boon van Texel op een gegeven moment in een duel was gewikkeld met Post van Watervogels, kreeg eerstge noemde de bal tegen zijn arm. Scheidsrechter Eijdenberg kende de gasten daarvoor een penalty toe. Deze werd door Beers in een doel punt omgezet (11). Reeds vrij kort na het begin moest rechtshalf Neijes uitvallen. Hfl kreeg een schop tegen zijn kaak, en moest het veld verlaten. De wond werd later gehecht, zo vernamen wij nog. Ook de vóórlaatste wedstrijd van WGW in deze competitie eindigde in een nederlaag. En het begint er wat donker uit te zien voor onze stadge noten. De kahs om de onderste plaats te ontkomen is nog aanwezig, en met een tikje meer doorzettingsvermogen zal dat, hopen wfl, ook wed gelukken. De wedstrijd van gisteren tegen VZV was het aanzien niet waard, en men vraagt zich onwillekeurig af, hoe het mogelijk is. dat VZV de tweede plaats achter SïtC heeft weten te ver overen. Op rechtsback Leegwater (drijft" bijna het hele elftal. Mocht het WGW af en toe nog gelukken een behoorlijk schot te lossen, VZV heeft het zo ver niet kunnen brengen. Het enige doelpunt, dat ln de tweede helft werd gemaakt door de vrijstaande middenvoor, was van slecht gehalte. Het scheelde niet veel, of de bal zou nog naast zijn gegaan. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Verder dan enkele corners aan beide zijden bracht men het ech ter niet. In de tweede helft waren onze stadgenoten wel het meest in de aanval, maar doelpunten werden niet gescoord. Na ongeveer een kwartier werd het enige doelpunt gemaakt. Wij wensen de Geelwitters veel suc ces in hun laatste wedstrijd. Het tweede elftal van de voetbal vereniging HRC heeft gistermiddag het kampioenschap behaald van de reserve derde klasse C. De roodjak- ken waren zelf vrij, maar De Ger maan 3 zorgde voor een welkome ver rassing door DWS 4 in eigen huis met 4r-s-3 te verslaan. De roodjakken-reserves, die zelf menige goede wedstrijd speelden, heb ben dit seizoen de wind overigens wel in de rug gehad. Wij wensen HRC 2 in de komende promotiewedstrijden veel succes toe. Het zou immers te wensen zyn, dat het tweede ook een treetje hoger komt nu het eerste elf- tel al een seizoen in de tweede klasse speelt Een team van de Helderse Politie Sport Vereniging, bestaande uit mej. Olthof en de heren Aberson en Schip- dam, heeft gisteren deelgenomen aan de stryd om het politie-kampioenschap tafeltennis van Nederland. In het totaal namen één en vijftig teams aan deze wedstrijden deel. De Helderse politie eindigde op de vierde plaats, en kreeg voor deze prachtige presta tie een fraai zilveren medaille. Een gelukwens is hier zeker op zijn plaats. Vanavond wordt ln café „Prins Hen drik" op initiatief van de Gemeen schap „Julianadorp Vooruit" een Her denkingsavond gehouden voor de ge vallenen, waaraan meewerken de Harmonievereniging „Kunstzin" en de zangvereniging „Ons eigen lied". Ds. H. J. Trommel zal een rede uit spreken. Morgenmiddag wordt voor alle kin deren van Koegras een bevrjjdings middag gehouden in café „Prins Hen drik" waaraan meewerken een clubje van de Wioka's, de accordeonvereni ging, terwijl er tevens een poppenkast aanwezig is en een film vertoond zal worden. Ook zullen de kinderen ge- tracteerd worden. Het is Helder 2 gistermiddag tegen De Spartaan 2 niet gelukt, belde pun ten thuis te houden. De uitslag (1—1) gaf zeer zeker de juiste verhouding weer. Vóór de rust gaven de gasten het tempo aan, maar in de tweede helft raakten zij er wat uit, en kon Helder meer en meer het initiatief overnemen. De voorhoede kon het evenwel niet tot doelpunten brengen. Vooral Veenendaa! en Rottier konden niet op schot komen. Daarbij kwam nog, dat de scheidsrechter zijn dag niet had. Ht) nam herhaaldelijk ver keerde beslissingen. Zo onthield hij Helder kort voor het einde een straf schop. In de eerste helft ontstemden dik wijls hachelijke situaties voor het doel van de witjakken, en het was ln die periode in de eerste plaats aan keeper Boogaard te danken, dat het bij één doelpunt hleef. Ook Helder kreeg voor de rust enkele kansen. De keeper van de gasten wist zijn heilig dom ervenwel met kunst en vliegwerk schoon te houden. Eerst na een half uur spelen moest hij zwichten voor Veenendaal, die hem met een schuiver onhoudbaar passeerde (11). Zo kwam de rust met gelijke stand. Na de thee werd het spel iets harder. Tegen het einde kreeg de thuisclub nog een strafschop tegen. Gelukkig stopte Boogaard de bal op eminente wijze. Helder 2 heeft door dit gelijke spel zijn kans op het kampioenschap behouden. Op tweede Pinksterdag spelen de Helder-reserves hun laatste wedstrijd tegen Ajax 4. Wordt die ontmoeting gewonnen, dan kan Hel der 2 zich kampioen noemen van de reserve tweede klasse B. Morgen, op de Nationale Feestdag, geeft de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, weer een viertal carillon concerten op het klokkenspel van het Monument Nederl. Reddingwezen. Van acht uur tot half negen wordt het volgende programma ten gehore gebracht: I. Wilhelmus (Valerius), 2. Vlaggelied (W. Smits), 3. Wy leven vrij, wij leven blij (J. W. Wilms), 4. Een liedje van de zee (mr. J. J. Viot- ta), 5. Ferme jongens, stoere knapen (mr. J. J. Viotta). Tussen twaalf uur en half één kan men de volgende werken beluisteren: 1. Kent gij het land (mr. J. J. Viot ta), 2. Hollands vlag(J. P. J. Wierts), 3. Wy willen Holland houen (Arnold Spoel), 4. Zeemans- en andere liede ren, 5. Hollands zee (Dan de Lange). De derde bespeling (vier uur tót half vijf) brengt: 1. Een lied van Ne derland (H. J. den Hertog), 2. Mars lied (C. A. Brandts Buys), 3. Een scheepje (mr. J. J. Viotta), 4. Varia, 5. Mjjn Nederland (Richard Hol). En ten slotte van acht uur tot half negen: 1. Préludium (Boely), 2a. Wilt heden nu treden, b. Merck toch hoe sterek, c. Bede voor het Vaderland (Valerius), 3. Andante Cantabilé (TJ. Joh. Dito), 4. Zeemans- en andere lie deren, 5. Wien Neêrlands bloed (J. W. Wilms). De W.S.O.V. „Rijkswerf" organi seert op Dinsdag 8 Mei in het Marine zwembad op de Rijkswerf haar jaar lijkse zwemwedstrijden. Deze ontmoe tingen, die om half acht beginnen, doen weer interessante strijd ver wachten. Heden overleed na een ge duldig gedragen lijden onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer RUDOLF KIKKERT, in de ouderdom van 64 jaar. Den Burg: A. D. C. KIKKERT- NANNENBERG J. P. KIKKERT F. F. KIKKERT- v. d PLOEG \mersfoort: O. G. MUTSAERS- KIKKERT L. C. H. MUTSAERS louda: J. R. KIKKERT J. C. KIKKERT- v. d. BAN iaarlem: O. KIKKERT en Kleinkinderen. Den Burg, Texel, 2 Mei 1951. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 5 Mei n.m- 1 uur op de Alg. Begraafplaats te Den Burg.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2