C Pim, Pam, Pom en de Paashaas „DE SLEUTEL NERVA-NOYA Daan de Groot was de grote man in de nieuwelingenselectierit JTMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Mr. Stikleer drong 3an op het slopen van de tariefmuren in Europa mi 0 Derde zege P.S.V. in kampioenscompetitie Russische kolonel naar West-Duitsland gevlucht Plaatsvervangers weer geen stap verder Zuivering in Indo-China Eisenhower naar Nederland Oosterbeeks spoorbrug aan de rol Graaf Carton de Wiart overleden Kalf met vijf poten Socialistische meerderheid in Neder-Saksen 6 renners vormden kopgroep in Zaandam—Hoorn v.v. Oude man door bed gezakt en gestikt Van trein gesprongen en gedood Parijs wordt veertien dagen lang „lichtstad" Weer aanbod voor Abe Mossadeq heeft vertrouwen van Perzische Kamer Twee-en-twintig doden bij vliegongeval in V. S. NKVD schoot veertig Russische soldaten neer De „Affray" nog spoorloos Behoeftige ouden van dagen moesten belasting betalen Poging tot roof te Amsterdam Het Radioprogramma MAANDAG 7 MEI 1951 Samenwerking kan worden vergroof Als voorzitter van het ministers comité en van de organisatie voor Eu ropese economische samenwerking heeft minister mr. D. U. Stikker een toespraak tot de raadgevende verga dering te Straatsburg gehouden, waar in hij o.a. zeide, dat hij er vast op ver trouwde. dat de geest van samenwer king ook uitgebreid zou worden tot die landen, die tot dusver buiten deze of andere vredelievende organisatie jijn gebleven. Hij trok deze conclusie uit het feit, dat vele landen, die tal loze oorlogen tegen elkaar hebben ge voerd, thans vreedzaam op deze ver gadering waren vertegenwoordigd. Mr. Stikker betreurde het ontbreken van Zwitserland, Oostenrijk en Portugal bij het werk te Straatsburg. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat in het Oos ten nieuwe ruïnes worden toegevoegd aan die, welke gelijk in Griekenland en Klein-Azie getuigenis van een groot verleden afleggen. Sprekende over het programma van de OEES zeide mr. Stikker, dat de plannen tot het scheppen van een Eu ropese transportsamenwerking reeds ver gevorderd zijn. Spreker merkte voorts op, dat een verenigde markt slechts mogelijk zal zijn als alle ta- riefmuren definitief zijn gesloopt. Het sijn juist deze muren, die de wrijving en verdeeldheid tussen de landen en industrieën doen voortbestaan. ARRESTATIES IN PANAMA Waarschijnlijk wegens de versprei ding van valse geruchten, die dezer dagen tot paniek onder de clientele van een spaarbank leidden, arresteerde de politie van de Republiek Panama Zaterdag een groot aantal vooraan- stande personen. teWfiSfflSRrf-i-ySi Volgens het Britse blad „Sunday Dispatch" is de Sowjet-Rusische kolo nel Boris Sjaposjnikow naar de Ame rikaanse zone van Duitsland gevlucht. De militaire correspondent vaA^yie Dispatch, Paul Renker. zegt, dat'vsja- posjnikow over de Tsjechoslowaakse grens is gekomen en als politiek vluch teling asyl heeft gevraagd. Hij wordt in een Amerikaans dorp bij München ondervraagd en vertelde, dat hij werkzaam is geweest bij de generale staf van het rode leger op de afdeling, die verantwoordelijk is voor het uit werken en eventueel uitvoeren van oorlogsplannen, aldus Reuter. Op de Zaterdagochtend te Parijs ge houden bijeenkomst van de plaatsver vangers der ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier" hebben de Westerse plaatsvervangers te kennen gegeven, de Russische omschrijving van het punt „bewapening" niet te kunnen aanvaarden, terwijl de Sowjet-plaats- vervanger Gromyko heeft verklaard niet te kunnen instemmen met de be woordingen der Westersen terzake. Er zijn Zaterdagochtend geen nieu we voorstellen gedaan. In een door de Franse legerleiding uitgegeven communiqué wordt mede gedeeld dat twee grote zuiveringsac ties zijn uitgevoerd in het oerwoud in Tonkin en Cochin-China, waarbij „zakken" der opstandelingen zijn op geruimd. Bij de operaties verloren de strijdkrachten der Franse Unie 41 man aan doden en 110 aan gewonden. Bij het offensief in Tonkin weden 30.000 man Vietnamese troepen in een gebied van 1200 vierkante kilometer. Generaal Dwight D. Eisenhower wordt morgen voor een tweedaags be zoek aan Nederland op Schiphol ver wacht. Het doel van zijn bezoek is zich op de hoogte te stellen van de opbouw van de Nederlandse strijdkrachten, waarvoor besprekingen zullen worden gehouden m£t militaire leiders en enke le bezoeken aan opleidingen worden gebracht. Vervolgens worden bezoeken aan Belgie ejj. West-Duitsland ge bracht. De eerste goal van P.S.V. in d« kampioensstrijd tegen D.W.S. Fran sen, de gelukkige maker van deze goal, loopt juichend weg. Met goed succes werd gistermorgen het eerste deel van de oude spoorbrug te Oosterbeek, naar het oude recept verrold. In drie uur tijds had men het oude brugstuk voor een nieuw verwis seld, hetgeen één uur binnen de vast gestelde tijd was. Elke maand zal er één stuk op zijn plaats worden ge bracht, zodat over een jaar de beide uiterwaarden overbrugd zullen zijn. Het plaatsen van de grote boog over de rivier, die 1500 ton weegt en 131 meter lang is kan dan de arbeid be kronen. De brug kost in totaal zeg mil- lioen gulden en wordt gebouwd door N.V. Begemann te Helmond. Zondagavond is de Belgische senator graaf Henri Carton de Wiart in de ouderdom van 82 jaar te Brussel over leden, nadat hij reeds geruime tijd ziek was geweest. Carton de Wiart is verscheidene ma len minister geweest. Hij werd mi nister van justitie in het kabinet-de Brocqueville in 1911 en stelde als zo danig het Belgische antwoord op het Duitse ultimatum van 2 Augustus 1914 op. Na de eerste wereldoorlog is hij nog enige malen minister geweest. Voorts vertegenwoordigde hij zijn land op tal van internationale conferenties. Tijdens de jongste Duitse bezetting werd hy als gijzelaar gevangen geno men. Bij de heer C. Laan te Berkhout is dezer dagen een kalf met vijf poten geboren. Wij zijn dit wonderdier gaan bezich tigen en constateerden, dat de vijfde poot inderdaad een volslagen lichaams deel is; de plaats van inplanting be vindt zich in het midden van de rug. De poot is van normale grootte, nor maal van hoeven voorzien en hangt aan de zijde van de romp naar beneden. Volgens mededeling van de heer Laan is de eetlust van het dier uitste kend, doch het staat zeer moeilijk, wat wel het gevolg zal zijn van een afwij king in de rug. In de regel is de levens duur van dergelijke abnormale dieren niet lang. De socialistisen hebben bij de ver kiezingen in Neder-Saksen een bedui dend overwicht behaald op andere par tijen. De sociaal-democraten zullen on geveer 64 zetels innemen, de christen democraten, die zich met de Duitse Par tij tot één lijst hadden verbonden, 23. Zij kregen in totaal bijna 58van het totaal uitgebrachte stemmen. Het per- centage op de communistische partij Uitgebrachte stemmen zakte van 6% in 1947 tot 2%. De Vrije Democratische partij heeft voorlopig drie zetels behaald. We jvunncn geen elfhonderd nieuwe lingen op net parcours van Zandvoort hebben voor de jaarlijkse nieuwelin- gei.wedstrijd", zei de Sportcommissie van de NWU. Dus seiectieritten in alle provincies, waar dat in ieder geval no dig mocht zijn. Welnu, in het Westen, in het bijzonder in Noord-Holland hui zen de meeste nieuwelingen, met ge volg dat ook hier een selectierit door DTS op de dag van het Noordhollandse kampioensch p voor amateurs in elkaar werd gezet op het traject Zaandam- Hoorn v.v. over een afstand van 68 km. Eu hierin heeft zich de Amsterdammer Daan de Groot weer de beste man ge toond, zij het dat we in één adem met hem noemen: Eric Meier (Laren), A. van 't Hof (Haarlem), J. Hofland (Be verwijk), B, Fok (Hoorn) en J. C. Pronk (Hoorn). Frans Mahn won de sprint van de grote groep. In een spannende rit, waarin jammer genoeg ook een valpartij voorkwam, waarbij Deliën uit Winkel dermate ernstig werd gewond, dat opname in het ziekenhuis te Hoorn nodig was, ont snapten in de Midden Beemster twee jongens uit Hoorn: Fok en Pronk. Ze wilden als eersten door hun woonplaats gaan. Maar zij kregen al spoedig gezel schap van Van 't Hof, Hofland, De Groot en Meier. Een zestal dat alle aan vallen van het grote peloton kranig wist af te slaan, hoezeer de Amster dammers Boelaard, Mahn en Kempff ook hun best deden. Even werd Hoorn een „zoentje" gegeven, toen ging het terug naar Zaandam, waar Daan de Groot een fraaie zege boekte. Die zien we dus zeker op Zondag 8 Juli a.s. op het circuit van Zandvoort waar de HSV De Kampioen" in opdracht van de NWU het Nederlands wegkampioen- schap voor amateurs organiseert en 39. Piet Potlood had Jimmy meege nomen naar een gezellig eethuisje en hij had hem daar een paar biefstukken voor de neus gezet van zulk een for maat, dat een zwaargewichtkampioen er door van zijn stuk zou zijn gebracht Niet echter Jimmy, die het malse ge braad met grote brokken naar binnen speelde. „Da's nou net wat ik nodig had", zei hij tussen twee happen in. „Toen je mij daarnet op die paal zag zit ten, zat ik mij juist af te vragen of het toch maar niet beter was om maar niet mee te doen. Om nu klapperend van de honger aan een Kanaalzwemwedstryd deel te nemen lokte mij toch niet zo aan. Maar nü ouwe jongen, heb jij me tot andere gedachten gebracht". Jimmy sloeg zich eens behagelijk op zijn 'cuik en zei grijnzend: „Ik wou dat het maar vast morgenochtend was. Ik zal ze hier eens laten zien wat zwemmen is. Ze zitten hier nu wel te zaniken over zware golfstromingen en kans op te genwind, maar ik kan je verzekert, dat ik daarom moet lachen. Water is water en je kunt zwemmen of je kunt het niet. Ik ben dan ook niet van plan om mij iets van die golfstromingen aan te trekken en zo'n vervelend bootje waarin van die kerels zitten die je als maar goeie raad in je oor toeteren, moet ik ook niet hebben!" „Wa-blief?" vroeg Piet Potlood. „Je wilt toch niet beweren dat je helemaal alleen en zon der volgboot....?*' Zaterdagnacht is de 83-jarige J. de Vries te Groningen door zijn bed ge zakt en gestikt. Het kleinzoontje van de familie De Vries ontdekte 's morgens dat de gor dijnen van het huis van zijn groot ouders nog gesloten waren. Hij waar schuwde zijn oom, die zich door in klimming toegang tot de woning ver schafte. Het bleek, dat de man door zijn bed is gezakt, waardoor zijn 79- jarige echtgenote over hem heen is gerold. De vrouw is sinds jaren pa tiënte en kan zich practisch niet be wegen. Zy was niet in staat zelf hulp te roepen. Toen de heer De V. uitzijn hachelijke positie werd gered, waren de levensgeesten reeds geweken. voorts 150 geselecteerde nieuwelingen aan de start zullen komen voor de Na tionale nieuwelingenwedstrijd. De uitslag van deze selectierit was: 1 D. de Groot (Amsterdam), 68 km in 1 uur 41 min 36 sec., 2 E. Meier (La ren), 3 A. van 't Hof (Haarlem), 4 J. Hofland (Beverwijk), 5 B. Fok (Hoorn), 6 J. C. Pronk (Hoorn), 7 op 400 meter: F. Mahn in de sprint; 8 S. Romein (Zaandam) Op het station Utrecht sprong een twintigjarige jongeman van de tree plank van de in richting Amsterdam vertrekkende trein. Hij kwam daarbij te vallen tussen het perron en de reeds rijdende trein. Zwaar gewond werd hij naar het accademisch ziekenhuis ver voerd, waar men slechts de dood kon constateren. De „Varsity-feesteljjk- heden" te Utrecht en Delft zijn direct afgelast. De omgekomene was een zoon van vice-admiraal De Booy. Hij diende bij de Koninklijke Marine. Hij was oud lid van de Delftse studentenroeiver eniging Laga en had als belangstellen de de Varsity te Utrecht bijgewoond. Voor zijn diensttijd studeerde hij aan de Technische Hogeschol te Delft. De tussen 10 en 18 April in Den Haag gehouden handelsbesprekingen hebben geleid tot het afsluiten van een nieuwe overeenkomst tussen Neder land en Zweden voor de periode I Maart 195129 Februari 1952. Ter viering van 2000-jarig bestaan Wat Nederland 't vorige jaar ter ge legenheid van het 500-jarig bestaan van de Kalverstraat op bescheiden wijze te Amsterdam kon zien, zal de bezoeker van Parijs in de periode 317 Juni kunen aanschouwen, als de Lichtstad zijn tweeduizendjarig bestaan gaat vie ren. Veertien dagen lang wordt de Champs Elysees herschapen in de weelderige stijl van het tweede Keizerrijk. Andere Pa- rijse wijken zullen eveneens bepaalde tijdperken uit de geschiedenis kiezen, zodat men al wandelend een tien eeuwen geschiedenis onder ogen krijgt. Parijs zal haar naam „Ville lumiere" meer dan ooit eer gaan aandoen. De Champs Elysees zullen baden in het licht van schijnwerpers en booglam pen. Men zal zich soms zelfs in een bloementuin kunnen wanen, zo over vloedig zullen de straten met bloemen worden versierd. Parijs zal met mo derne middelen „oud" gemaakt wor den. Venters zullen de Parijzenaars oublies en zoethout trachten te ver kopen, verkoopsters gaan crinolines dragen en er rijden prachtige oude koetsen. Naar in Heerenveen wordt vernomen heeft Abe Lenstra opnieuw een aan bod gehad van de Italiaanse club Flo- rentina. Er zou hem een bedrag van f 125.000 per jaar zijn aangeboden voor de tijd van twee jaar. 39. De zon is alweer opgekomen wanneer Pim, Pam en Pom met de jeep in het dorp van de Paashaas te rugkeren. En ofschoon het nog heel vroeg in de morgen is, staat het hele dorp al op zijn kop van blijdschap, want het goede nieuws is als een lo pend vuurtje door Hazenland gegaan en niemand wil de intocht van de dap pere speurhonden en de auto met paas eieren missen! Een luid geschreeuw en gejuich duiden de komst van Pim, Pam en Pom al aan. Overal verschij nen de ha!zen achter de vensters en de meeste van hen dansen uitgelaten langs de straten. „Hoera, hoera. Lang leve Pim, Pam en Pom!" klinkt het steeds opnieuw. De jeep kan bijna niet vooruitkomen in de smalle dorpsstraat, want de opgewonden hazen versperren steeds de weg. Langzaam maar zeker, stuurt Pim de jeep op het huis van de Paashaas aan. De Perzische Kamer heeft Zondag ochtend met 99 tegen 1 stem, bij twee onthoudingen haar vertrouwen in de regering-Mosadeq uitgesproken. Mossadeq verklaarde nu met de uit voering van zijn plannen voor de natio nalisatie van de olie-industrie te kun nen beginnen. Hij verzocht de Kamer niet te debatteren, doch direct bij hem haar voorstellen in te dienen. Een afgevaardigde verwonderde zich over het feit, dat' de nationalisatieplan nen niet gewaagden van de olie-in dustrie op de Bahrein-eilanden, waar van de concessie eigendom van een Amerikaanse organisatie is. Het regeringsprogramma gaat thans ter goedkeuring naar de Senaat. Een zware bommenwerper is Zon dag bij een landing op het vliegveld bij Albuquerque (Nieuw Mexico) ver ongelukt. De machine vloog onmiddel lijk in brand en stak ook een particu lier transportvliegtuig aan. De brand weer stond machteloos. Twee en twin tig inzittenden kwamen' om het leven. Veertig Russische soldaten zouden standrechtelijk zijn veroordeeld, we gens deelneming aan een ontsnappings poging uit een Oostduitse militaire ge vangenis, zo meldt het Westberlijnse dagblad „Der Abend". Volgens het blad zaten honderd of meer Russische mili tairen een straf uit in de gevangenis te Bernburg, vanwaar ze zouden wor den overgebracht naar Rusland, voor nadere bestraffing. Hierbij wisten 73 hunner te ontsnappen. Veertig vluch telingen werden gegrepen en te Bern burg, ten aanschouwe van de andere gevangenen door de N.K.V.D. neerge schoten, aldus „Der Abend". Het krachtige getij en een groot aan tal wrakken bemoeilijken de duikers, die zoeken naar de Engelse onderzee boot „Affray", die op 16 April ten zui den van Wight zonk met 75 man aan boord. Onderzoekingsvaartuigen heb ben 70 wrakken gevonden, die een voor een door duikers zijn onderzocht. Geen bleek echter een onderzeeboot te zijn. Patrici* Wenthworth (95 „Het stond er duidelijk, maar is weer verflauwd. Misschien verschijnt het opnieuw, sis we 't by het vuur houden." „Nu, we kunnen het altijd proberen," zei hij kalmerend, waarop ze een elee- trisch kacheltje, dat voor de lege haard stond, aandraaide. Niemand had kunnen gissen, welke wanhopige gedachten zich achter dat vriendelijke, ietwat verbaasde gezicht thans ophoopten. Dat nu juist één kans op de millioen kansen hem moest treffen, omdat die oude klapekster van een Doncaster de catalogus had weggenomen en er mee naar huis was gegaan! Hij wist wanneer het gebeurd moest zjjn de dag, dat ze in zijn tuin was gekomen en hij haar zelf weer dooi het huis had laten vertrekken, zonde, haar tot de voordeur te ver gezellen. En door zulk een kleine onacht zaamheid zou hij nu alles in de war sturen! Natuurlijk had ze in de stu deerkamer gesnuffeld en het ding daar gevonden. Stommeling, die hij was! Onmiddellijk na de boodschap te heb ben gelezen, had hij het moeten ver nietigen. Ja, maar dan zouden de dienstboden zich hebben verwonderd, omdat hij papier verbrandde, terwijl iedereen van morgen tot avond werd ingehamerd, dat elk velletje, elk vodje bewaard moest worden. Neen, alles wat hij gedaan had, was goed en voorzichtig geweest. De catalogus was tussen andere van die soort gewoon op zjjn tafel blijven liggen en hij was er van overtuigd, daarmee juist ge handeld te hebben. Immers, zjjn posi tie, zijn gehele plan was er op geba seerd geweest, dat alles heel gewoon en normaal zou lijken. Zodra iemand aanleiding zou krijgen, om iet^ vreemd of zonderling te vinden, kwam alles op losse schroeven te staan. Neen, wat hjj gedaan had, was en bleef goed! Slechts door een samenloop van omstandigheden had de millioenste kans hem een kool gestoofd. Dit alles ging bliksemsnel in zjjn geest om, terwijl hjj ondanks zjjn vrees en verbijstering, toch alweer kalm en behoedzaam overwoog, hoe zich uit het dreigende gevaar te redden. Hjj zag de staven van het electrische kacheltje rood aangloeien. Nu kon hjj toesnellen, de noodlottige bladzijde vlak bij het vuur houden, het papier eerst doen omkrullen en dan vlam vatten, het tot as zien vergaan. Maar baten zou 't hem niet. Ida Mottram zou onder ede verklaren wat ze ge zien had en juist het vernietigen van de bladzijde zou een overtuigend be wijs voor zjjn schuld leveren. Toch, bij nader inzien, niet méér overtuigend dan het bewijsstuk, dat de bladzijde, intact geladen, vormde. Neen, vernietiging of niet vernietiging van het papier deed er weinig toe; hy moest Ida Mottram uit de weg rui men. Als hjj haar nu doodschoot, zou hjj haar lichaam in de kast onder de trap kunnen stoppen. Daarmee zou hij een paar uur winnen om zich uit de voeten te maken. Binnen een kwar tier kon zjjn auto uit de garage en op weg zjjn. Maar hij moest Marbury zien te bereiken voor ze gevonden werd. Zy hand ging in de zak en voelde naar de kleine, in de zakdoek gewik kelde revolver. Een nietig maar dode lijk wapentje, heel wat anders dan 't plompe pistool, dat hjj met opzet voor de moord op Harsch had gebruikt. Dit dingetje zou weinig gerucht maken. Trouwens, niemand hier buiten draai de het hoofd om als hij een schot hoor de. Daarop had hjj gespeculeerd toen hij Harsch ging neerschieten en die speculatie was juist gebleken. Al gauw was het kacheltje heet ge noeg en Ida Mottram draaide zich om. Tot haar stervensuur zou ze nimmer zo dicht bij de dood zijn als op dit ogenblik. Meneer Everton had Juist de revolver van de omwikkelende zak doek ontdaanmaar eensklaps trok hij zijn hand leeg uit de zak terug, want Janice Meade trad binnen en stond plotseling voor hen. Ze hadden geen van beiden haar horen aankomen. En nu? Hy moest afwachten. Als mevrouw Mottram haar mond hield maar dat zou ze niet, want ze deed het nooitZolang ze geloofde, dat de boodschap in de catalogus voor juffrouw Doncaster bestemd was ge weest, had hij nog een kans, maar zo dra Lucy Ellen op de hoogte was, zou ze zeker spreken. Hij kon zich de gre tigheid, waarmee ze hem zou ontmas keren, voorstellen. Vriendelijk glimlachend, wendde hy zich om. (Wordt vervolgd.) In de inspectie Zaandag zijn belas tingaanslagen opgelegd aan mensen, die geheel en al op onderstand zijn aangewezen en in tehuizen worden verpleegd. Deze zjjn gebaseerd op de verpleegkosten ad f 1118 per jaar, welk bedrag wordt verhoogd met een geschat bedrag voor geschonken kle ding en andere giften. Het A.R. Ka merlid C. van den Heuvel heeft nu aan de minister van Financiën ge vraagd, of hy bereid is, aan deze toe stand een eind te maken, en of er nog meer inspecties in het land zijn, waar men dergelijke ouden van dagen op deze wijze de levensavond verontrust. Zaterdagmiddag poogden twee onbe kenden eer? goudsmid in Amsterdams binnenstad te beroven. De twee duister- lingen betraden tegen vier uur d» winkel, toen daar juist de zoon van de eigenares aanwezig was. Ze som meerden deze naar achteren te gaan, waarbij één van het tweetal met een pistool dreigde. De jonge goudsmid riet geïmporteerd riep echter om hulp, waarna de beide rovers ijlings het hazenpad kozen Hoewel de politi» direct de achtervolging inzette, bleek bet niet mogelijk de twee pistoolrid ders te vinden. (Advertentie, Ing. Med.) DINSDAG 8 MEI t HILVERSUM L 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Kamerkoor. 7.30 Lichte muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek, 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor zie vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsorkest. 14.00 Fluit, viool en alt viool. 14.30 Gram.muziek. 15.00 Franse lied jes 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.4o Gram.muziek. 18.00 Voor jonge mensen. 18.15 Sportpraatje. 18.24 „Dit is leven", cau serie. 18.30 R.V.U.: Dr. W. H. C. Tenhaefb „Psychoscopio" (proefnemingen met z.g. psy- chometristen). 19.00 Nieuws. 19.15 Actualitei ten. 19.23 „Hier is Europa". 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Kamermuziek. 20.40 „Toen sprak de Paus", klankbeeld. 21.00 B*„ riton en piano. 21.20 „Week van gebed olier voor de Indische missiën", causerie. 21.33 Concertgebouw-orkest, koor en solisten. 22.34 Gesprek met zijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek 9.30 Populair concert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35^ Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuter». 11.00 Viool en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Walsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Financieel overzicht. 13.30 Amusementsmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse buren". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dansmuziek. 17.45 Regeringsuitzending: E. W. Ostreig: „Nieuwsvoorziening m Indonesië". 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 Gram.muziek. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Orgelspel. 19.25 I1 anfare Orkest. 19.50 „Luchtmacht en leger to velde", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 De Antwoord-man. 21.30 Avro-allerlei. 21 35 Operamuziek. 22.05 .Goede moed" causerie. 22.20 Clavecimbel-recital. 22.45 Buitenland» overzicht. 23.00 Nieuws. 23.13—24.00

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3