Karpet NOORDERBREEDTE Ms. „Piet Hein" thuis van lange wereldreis T. C. Govers DE FILMS VAN DEZE WEEK Stad en Omgeving y&r SU" ST^TE (XPRESS Hr. Koningin Juliana zond telegrafisch een gelukwens uit Soestdijk 777 In negen maanden tijd 38 000 mijl afgelgd Tommy in Hollandia afgelost door Sammy I N HET KORT „Marsdiep" van de TESO in het zilver Voor een goed Middenstandsvereniging houdt jaarvergadering Kerkdienst te Huisduinen Directeur Openbare Werken Dinsdag in functie Beiaardbespelingen JANUS KUIPER 95 JAAR Jan van Dok zorgde voor een rokertje drie 20 for fl. 1.- Pinksterjubeidienst in de Lutherse kerk Kapitein Bergsma gaat Den Helder verlaten DE WITTE: „Mabok, de wilde olifant" Belangwekkende avond voor diabetes-patienten Exporitie van Huisduiner schilderstukken Cursus onderwijsvernieuwing Nog geen beslissing over^ aankoop „Van der Wijck Tussen Haaks en Kuifje Receptie van „Helder CiNDa HAAR VERTREK uit Rotterdam, op 17 Augustus van het vorige jaar, had Hr. Ms. torpedobootjager .Fiet Hein", onder bevel van de kapitein-luite nant ter zee A. P. Smitt, een trip van bijna 38.000 zeemuien achter de rug, toen zij Donderdagavond het anker liet vaiien op de rede van Texel. Dat was met een paar uurtjes te laat, om nog met „stil van hoog" de haven te kunnen binnenlo pen. Zodoende moest de bemanning de laatste nacht aan boord doorbrengen, ter wijl vlakbij de lichtjes van N'ieuwediep verleidelijk wenkten. Maar gister morgen om tien uur, toen de zon alweer stralend aan de hemel stond, kon toch het anker worden ingehieuwd. De jager zette vaart om het laatste mijltje af te leggen, onder de ogen van enige hondorden belangstellenden op en om hetVVier- hoofd. De Marinierskapel blies de „Piet Hein" een muzikaal welkom toe, en met het gezwaai van armen en zakdoeken werd reeds het eerste contact tussen de opvarenden en hun familieleden aan de wal gelegd. De meermanoeuvre verliep verrassend vlot en snel. De jager werd keurig „geparkeerd" voor de Atjeh- ?oo1s. torsen Hr. Ms. „Ceram" en wijlen een kanonneerboot van het type 'Tcfring™. De kleine handige kraanwagen van de Rijkswerf jongleerde de valreep op zijn plaats. Ht eerste werk van de „Piet Hein" was. een schildwacht aan de wal te zetten. De matroos begon zijn wacht je te kloppen met een gezicht alsof de jager al een jaar aan de ketting lag De oorlogsbodem bleef ditmaal ver schoond van een duizendkoppig bezoek, want een groot deel van de bemanning mocht vrijwel onmiddellijk van boord. Onder de opvarenden waren er vjjf en dertig ,die al langer dan negen maan den (zoals de overigen) van huis wa ren .Deze had de „Piet Hein" in Hol- landia op Nieuw-Guinea aan boord ge kregen, omdat zij hun tijd in de tropen hadden uitgediend. Daar is ook een an der nieuw „gezicht" op de jager geko men, want de scheepshond Sammy kwam zijn voorganger Tommy aflossen. Tommy, de lieveling van de beman ning, kende Hr Ms. „Piet Hein" als geen ander. Waarschijnlijk kan geen der opvarenden hem nazeggen, dat hij al sinds Januari 1946 aan boord was geplaatst. Hij is toen in een Australi sche haven over de valreep getippeld, en moet meteen gevoeld hebben dat het op een Nederlandse torpedoboot jager goed dienen is. Tommy stond ken nelijk sympathieker tegenover het rood-wit-blauw dan de Australische ha venarbeiders. die in die tijd geen be hoefte gevoelden om een vrij noodza kelijke reparatie aan Hr. Ms. „Piet Hein te verrichten. Tommy heeft met zijn schip de hele wereld afgereisd. Het is wel wonder lijk ,dat hij in de nabijheid van zijn stamland zijn einde moest vinden. Hij werd in Hollandia aangereden door een vrachtauto en is bij het (kreupel) aan boord klauteren op een pontori doodgevallen, tot droefenis van heel de bemanning. Waar blijft de post Men had daar in Hollandia nog een onaangename ervaring. Er was al niet veel gezelligheid en recreatie-mogelijk heid in deze Nieuw-Guineese nederzet ting, zodat het wel heel onplezierig was dat het eens vijf weken duurde voor de bemanning weer post ontving. Janmaat kon toen op één avond vijf brieven van zijn meisje tegelijk verslin- dWe mogen aannemen, dat het leed toen gauw vergeten was. De jonge en geestdriftige beman ning heeft zich trouwens kranig gehou den, daar in de tropen. Tijdens de uit reis ,die de jager van Rotterdam via Ponta Delgada op de Azoren, Curagao. het Panama-kanaal, San Diego en Ha- waii naar Hollandia op Nieuw-Guinea bracht, groeide aan boord een uitste kende team-geest. Het acclimatiseren verliep pijnloos, en in de beste stem- De geneeskundige dienst worat gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108 en G. van der Most, Weststraat 111, teleloon 2059; op Tweede Pinksterdag wordt de dienst van 's morgens acht ♦ot 's avonds twaalf uur waargenomen door de artsen A. J. F. Thorbecke Javastraat 113. telefoon 2103 en dr M O. Vroom, Plantsoenstraat 11, .ele- foon 2485. De apothekersdienst wordt tot Zondagmiddag zes uur waargenomen door apotheek Beth, Spoorstraat 9. telefoon 2453; daarna tot en met Vrij dagavond door de heer D. W. de Bas. Keizerstraat 87. telefoon 2929 (na zes unr Timorlaan 31. telefoon 2420). Door burgemeester mr. G D Jtehorst wordt vanmiddag om kwart over vier de gemoderniseerde speeltuin „Vogelwijk" officieel geopend; vooraf trekken de kinderen der leden in op tocht door de buurt. De Christelijke vereniging „Ze denopbouw" houdt vanmiddag van vier tot vijf uur haar wekelijkse spreekuur aan het adres Javas.raa' 12a, hoek Celebesstraat (dus niet meet in de ULO Vismarkt). Vanavond geeft de toneelclub „De Ooievaar" voor de leden der bun-tver eniging „LOK/SM" in Casino een op voering van het detectiveblijspel „Een bruid kwam op bezoek" Wethouder P. J. Diesbergen zal !n plaats van Dinsdagmiddag op Woensdagmiddag 16 Mei van drie tot vier uur spreekuur houden voor aan gelegenheden betreffende de uitvoe ring van de Woonruimtewet 19',7. Nagekomen predikbeurt: Baptis ten-gemeente. CJMV-gebouw, 12 uur Zondagsschool. 16 uur ds. C. van Wier- Dinsdag 20 uur vrouwenvereniging Donderdag Bijbelbespreking en bid stond. ming werden lange tochten in de wate ren rond heel Nieuw-Guinea gemaakt. Van eind November 1950 tot begin April 1951 verbleef de „Piet Hein" in dat deel van de wereld. Toen ving de thuisreis aan. „We volgden het gewone lijntje" zo zei ons de eerste officier, de luitenant ter zee der le klasse C. A. de Neef. Singapore, Colombo, Suez-kanaal, Napels. Nieuwe- d;:r>. Het ging voorspoedig, en de stem- rruig aan boord was vooral de laatste dagen (met minstens vier dagen Pink sterverlof in het vooruitzicht) extra monter. Ook het schip zelf gaat een welverdiende rust- en onderhouds periode tegemoet. In de loop van de volgende week wordt Hr. Ms. „Piet Hein" uit dienst gesteld, waarna de ja ger voor een flinke beurt naar de Rijkswerf zal gaan. Het is vandaag een kwart eeuw gele den, dat de stoomveerboot .Marsdiep" een proeftocht maakte op het Mars diep. Zij slaagde voor het examen en werd door de TESO ingelegd op de lijn OudeschildDen Helder. De .Marsdiep" heeft haar taak altijd tot volle tevre denheid van ha?r superieuren, beman ning en passagiers vervuld, en doet ook thans nog steeds trouw haar plicht. Woninginrichting Koningstraat (Advertentie, Jtig Med.. Op Maandagavond 21 Mei wordt in „Foimosa" ne jaarvergadering van de Miduenstandsvereniging „Den Helder" gehouden. Uit het agendapunt 7 blijkt dat belangrijke bestuursmutaties op til zijn. De heer J. Bregman heeft namelijk bedankt als voorzitter en ook het be stuurslid H. W. Zegel heeft zijn functie neergelegd. Voorts moet worden voor zien in de vacature van wijlen de heer Jac. de Boer. Van de aftredende be stuursleden C. Krigée en J. D. Brarg't is laatstgenoemde niet herkiesbaar, zo dat in ieder geval vier nieuwe functio narissen hun intrede in het bestuur zullen doen. Candidaten kunnen door minstens drie leden tot Vrijdag 18 Mei worden opgegeven bij de secretaris, ce heer J. F. van Wijngaarden, Koning straat 9. Aanvankelijk was bepaald, dat mor genavond om zeven uur in de Neder lands-Hervormde kerk te Huisduinen een dienst zou worden gehouden met als voorganger ds. J. Borghardt. Giste ren is daarin echter een wijziging ge komen. De dienst wordt nu morgen ochtend om tien uur gehouden met als voorganger ds. J. W. Sepmeijer. Op Dinsdag 15 Mei zal jhr.ir. S. La- man Trip, thans nog directeur van ge meentewerken te Wassenaar, te Den Helder in functie treden als directeur van de gemeentelijke dienst van Open bare Werken. De stadsbeiaardier. de heer Tj. Joh. Dito, zal vandaag weer het carillon be spelen van het Monument Nederlands Reddingwezen. Van acht tot negen uur hedenavond brengt hij het volgende programma ten gehore 1. Lieve schip per vaar mij over (M. Samehtini), 2. L' Anglaise. 3. a. Meimorgen, b. Mei klokje, c. Meibloempje (Fr. Spindler), 4. Allegretto (St. Heller), 5. Zeemans- en andere liederen, 6. Cupid's garden (Max C. Eugene). Op eerste Pinksterdag van kwart over één kan men beluisteren: 1. Gon dellied (C. M. von Weber), 2. Andante Favori (W. A. Mozart), 3. Adagio Favo- ri (Mozart), 4. Ave Verum (Mozart), 5. Zeemans- en andere liederen, 6. Humo reske (Anton Dvorak). Op tweede Pinksterdag (eveneens van kwart over één) speelt de heer Dito: 1. Een lied van de zee (J. J. Viotta), 2 Die Schwalben (Torsten Petre), 3 Fan- tasiestuck (Torsten Petre), 4. Varia, 5. Fantasie uit „Mignon" (A. Thomas). rjE POST bracht een telegram uit Soestdjjk: „Een persoonlijke gelukwens op uw verjaardag. Juliana". Dit was ongetwijfeld de mooiste attentie, die Janus Kuiper, de Koning der Blauwe Zeeridders, gisteren mocht ontvangen. Hij zat rechtop in zijn bed, monterder dan ooit en was een actief middelpunt van dc drukte in zijn gezellige huisje aan de Van Speijkstraat. Vele goede vrienden wa ren naar Den Helder gekomen, om de jarige persoonlijk geluk te wensen. Zijn dochter Janny sinds vele jaren de trouwe hulpe van de man, die tot op zijn tachtigste jaar de zee trotseerde had het maar druk met al dat bezoek. Glun der zorgde zij, dat het de gasten aan niets ontbrak, en zij vond ondertussen nog tijd om ons de hoge stapel brieven en telegrammen te tonen. Terwijl wij een praatje met Janus maakten, en hij ons helder en welbe spraakt een enkele herinnering uit zijn rijke levensgeschiedenis vertelde, kwam juist een deputatie van de reddersver eniging „Moed Volharding, Zelfopoffe ring" de kamer binnen. Voorzitter Jan van Dok. die bij dergelijke gelegenhe den een man van weinig woorden is. stopte de jarige een pakje in de hand. Dan kun je nog eens roken, oudste. ',n hier is nog wat om te drinken." Uit een grote tas toverde Jan van Dok een stevige fles cognac, en gelijktijdig kwam Jan Muste, de veertienjarige kleinzoon van de voorzitter, met een zelfvervaardigd cadeau: een van schelp jes gemaakt zeeriddertje, met een heuse baard. „Janus Kuiper" stond op het voetje. Janus was wat in zijn schik met deze presentjes. Ik hebvanmorgen al een doos sigaren gekregen." zei hij opge wekt .„Ze smaken me nog best. en een cognacje op zijn tijd kan ik niet mis sen." Het deed hem goed, zoveel har telijkheid en vriendelijkheid op zijn 95ste verjaardag te ontvangen. De bur gemeester zou nog komen, en ook de Commandant Zeemacht, en als ook Janus' zoon uit Amsterdam was gear riveerd zouden alle zeven kinderen om hem heen zijn. „En hebt u dat telegram gezien van Govert de Jong uit Canada? Is het niet leuk dat hij er om gedacht heeft?" lachte de grijze „Tante Doortje", de wed. D. VaderRijkers, een dochter van de grote Dorus Rijkers en dus een halfzuster van de jarige. Ook voor haar was het een bijzondere dag. Zij voelde dat de hulde die men Janus Kuiper bracht, voor een deel ook de nagedach tenis gold van zijn welhaast legenda rische voorganger. En in haar ogen blonk de blijdschap, omdat het Neder landse volk met HM. Koningin Ju liana aan het hoofd zijn helden ter zee uit een voorbijgegane periode niet vergeet TIVOLI: „Het geheim van vrouwen" In de Tivoli-bioscoop wordt tot en met Maandag vertoond „Het 8eh«im van 3 vrouwen" met Eleanor Pareer (bekend uit „Vrouwengevangenis"), Patricia Neal en Ruth oman in ce hoofdrollen. Deze drie vrouwen vermoeden ieder, dat zij dé moeder zijn van de vijf jarige Johnnie, die een vliegtuigramp "overleeft, maar opgesloten zit op een welhaast ontoegankelijk plateau op Thunder Mountain. De vrouwen had den namelijk alle drie een kind, dat vijf jaar geleden werd geboren en ter adoptie was afgestaan aan een vonde lingen-instituut. En het pleegjongetje Johnnie zou hun kind kunnen zijn. Robert Wise heeft van dit gegeven een aangrijpende en verantwoorde film gemaakt, met een zeer aanneme lijk slot, dat stellig bevrediging zaï schenken. Johnnie wordt gered, en hij (Advertentie, Ing. Med.) In de Lutherse kerk aan de Wezen- straat wordt morgenochtend om half elf een Pinksterjubeidienst gehouden, waarvoor een speciale liturgie werd bewerkt door mevr. A. GraaffKamp. de eerste organiste van de Lutherse gemeente. De Pinksterpredikatie wordt gehouden door dr. J. A. Stellwag Medewerking wordt verleend door een koper-ensemble en door bet Luthers kerkkoor. De dienst is vi'JJ toegankelijk. Naar wij vernemen, heeft kapitein van het Leger des Heils, van het Na tionaal Hoofdkwartier bericht omvan gen, dat hij met ingang van Doniier- dag 24 Mei een andere aanstelling zal krijgen. In het begin van de volgende week worden hieromtrent nadere ge gevens verwacht. Wel is reeds vas*ge- steld, dat kapitein Bergsma. die op 17 Mei 1949 naar Den Helder kwam in een bijzondere bijeenkomst afschel 1 zal nemen op Zondag 20 Mei. BAAN jTnkele maanden geleden verscheen in deze krant een stukje over onze blinde stadgenoot Jacob Ras. Mis schien herinnert men het zich nog. Deze Gradus heeft grote bewondering voor Ja cob, die geen mogelijkheid heeft laten voorbij gaan om te studeren, zich rijp te ma ken voor zijn toekomst/. Gradus weet niet precies meer, hoeveel diploma's deze jongeman in zijn bezit heeft. Maar, het zijn er heel wat, en menigeen mag er jaloers op zijn. En verleden week hoorde Gradus, dat Jacob een be trekking heeft gevonden. Een baan, met een salaris, dat hem geldelijk vrijwel zelfstandig heeft gemaakt. Maandag is Jacob Ras reeds begonnen, als steno-typist bij H. Bernet en Co. N V„ een groot ijzer- en staalbe- drijf in Amsterdam Noord- Is het niet prachtig, dat hij zichzelf zo kranig door ta! van moeilijke jaren heeft heen qeslagen? De directeur van het Blindeninstituut heeft Jacob geholpen, zo veel hij kon. En het resul taat was alleszins bevredi gend te noemen. Onlangs heeft de kers verse steno tl/pist voor Gra dus zijn stenograf eer-ma chi- ne gedemonstreerd. Een mooie uitvinding, dat appa raat. dat slechts zeven toet sen telt. Met zes toetsen kan de blinde stenografisch de hem gedicteerde zinnen weergeven. Het braille schrift kent immers slechts zes „puntjes", waarmede het gehele alphabet wordt be dekt? De zevende toets geeft de spaties aan tussen de verschillende woorden. De blinden hebben namelijk ge leerd voor alle bestaande woorden een afkorting te gebruiken. Het woord „na tuurlijk" wordt aangegeven als „na!". Voor het woord „wij" wordt (ook) alleen de letter „w" gebruikt, en het woord „willen" wordt ver tegenwoordigd door „il". En zo zal Jacob Ras. die honderddertig lettergrepen per minuut opneemt, zich in de toekomst best redden. Deze Gradus heeft zich er zelf van kunnen overtuigen. DIEREN Qnze jeugd haalt dikwijls. op zeer onverstandige wijze kattekwaad uit. Niet altijd begrijpen de bengels, wat zij met hun „daden" te weeg brengen. Gisteren kreeg Gradus de klacht, dat jongens in de omgeving van de Kerkhoflaan lijsternes ten uithalen. Misschien wil len de ouders er hun kinde ren op wijzen, dat lijster moeders ook moeders zijn. Waarschijnlijk komt het dan niet meer voor. Leuker was „the story over het konijntje van Dries van Schaick. Hij ving onlangs in de Donkere Dui nen een jong konijntje van ongeveer een week oud. Het langoortje heeft zich inmid- erels als huisdier zeer be minnelijk gemaakt. Het is erg vrij in huis, drinkt melk uit een klein speen- flesje en slaapt in een pan toffel. Heeft het diertje een erg goede bui, dan klimt het tegen de broekspijp van zijn baas op en nestelt zich vervolgens op diens schou der. (Het heeft nog niet ge leerd, „miauw!" te schreeu wen). TJA.... Cen stadgenote schreef Gra dus de volgende ge schiedenis: „Onlangs stond ik op het postkantoor bij het loket voor aangetekende stukken en postzegels. Er stonden nog twee mensen, maar er was geen beambte om te helpen. Het rijtje van wachtenden groeiae aan tot een groepje van zes of zeven mensen. Midden m de zaal was de beambte, die bij het loket behoorde te zijn, bezig met een hoop bloembolletjes op een tafel. Hij stond te zoeken en ein delijk had hij zijn handen vol bloembollen. Toen be gon hij een plaatsje te zoe ken voor de voorraad, dat hij eindelijk in een lade vond. Vervolgens maakte hij aanstalten om zijn klanten te gaan helDen. Nummer één. de heer F., moest voor een bedrag van f 42.35 aan zegels hebben en hij be taalde met een briefje van f 100. De beambte rekende uit, dat hij f 22.35 moest ontvangen; een tekort dus van twintig gulden in zijn nadeel. De heer F. liet hem eerst het geld wisselen »n maakte de beambte er ver volgens op attent, dat deze f20 te veel had teruggege ven. De jongeman was waarschijnlijk met zijn ge dachten nog steeds bij de bloembolletjes". En zij zegt verder: „Als op kantoor met bloembollen moet worden omgegaan, laat men dat dan tenminste 'S avonds doen, dan behoe ven de mensen in ieder ge val niet zo lang te wach ten". Men zal hebben begrepen, dat de briefschrijfster haar regelen schreef naar aanlei ding van een klein stukje, dat kortelings in deze ru briek verscheen. En Gradus kan haar wel vertellen, dat hij ook een hekel heeft aan wachten. Het is evenwei goed, dat wij niet alle be ambten over één kam sche ren. En dat doen wij na tuurlijk ook niet. En ver der. tja, de beambte heeft zich niet correct ge dragen. Laat het de laatste keer zijn geweest. TERUG Tonny Mud uit de Huy;,ens- straat heeft zijn speel- goedtrein terug. Reeds Zon dagmorgen kwam een uame uit de Buys Ballotstraat me vrouw Mud vertellen, da' haar vijfjarig zoontje de wagentjes in zijn bezit had Het was erg prettig voor Tonny, dat hij zijn spul letjes terug kreeg, want hij was juist de dag er voor zes jaar geworden. Een aardige verrassing voor de kleine vent, meent deze Gradus. GRADUS Op de spitsuren staat op het kruispunt van de Sluisdijkstraat met de Ruyghweg altijd een agent van politie het drukke verkeer te regelen. En men mag dan wel eens mopperen de situatie aldaar is door deze maatregel aanmerkelijk ver beterd. Gradus'lijffotograaf was het daar blijkbaar mee eens want energiek knipte hij bovenstaand plaatje. Men ziet een agent, die zojuist het verkeer heeft geregeld, zijn ver hogmkje" wegrollen als een hoepel. Wie dus aanvankelijk veronderstelde, dat de politieman werkelijk voor zijn plezier aan het hoepelen was, heeft het mis gezien, 't Was plicht na plicht. t een moeder, en zeifs een va<i 'i ,'Tivo!i zal men zich stellig 6r' .bekocht" gevoelen. Van Dinsdag tot en met Donder-i,, wordt vertoond: „Horizon in men" met Cary Cooper. niet vlam. Lus Witte biv-tgt tot en met i.i an;«- .Jtfabok, de wilde olifant". Het i« spannende geschiedenis in fraaie kle- jen, met vele opwindende avontuix Ir de hoofdrollen ziet men het knap "1 paar Dorothy Lamour en Rich^i Denning. Liefhebbers van dit genrn hebben een genoeglijke avond. 6 Van Dinsdag tot en met Donderda gaat hier: „Road to Utopia" met Bin- Crosby en Bob Hope. Wij berichtten reeds, dat door het Voorlichtingsbureau van de Voeain. raad en de Nederlandse vereniging va Suikerzieken een avond werd voorbe" reid, welke van groot belang zou zj(„" voor diabetes-patiënten en hun verser- gers. Thans is vastgesteld, dat deté voorlichtingsavond op Donderdag Mei in de Vakschool voor meisjes zal worden gehouden. Door dr. W. Reilingh, specialist v00r inwendige ziekten aan het gemeente, ziekenhuis, zal een inleiding worden gehouden over het onderwerp „Wat ij sv/erziekte en welke behandeling ver langt ze in de practijk?" Vervolgens zal door mej. D. J. ten Haaf, diëtiste van bovengenoemd voorlichtingsbureau, de vraag worden behandeld „Wat kun nen en mogen suikerzieken eten?" Ten slotte zal door de heer J. D. Boks, al- gemeen secretaris van de Nederlandse vereniging van suikerzieken, een kort propagandistisch woord worden ge- sproken. De toegang tot deze bijeenkomst, die om acht uur (invangt, is vrij. De bibliotheekhoudster te Huisdui nen, mej. G. van der Zee aan de Bad huisstraat, is op de gedachte gekomen, op gezette tijden een tentoonstelling van Huisduiner schilderwerk te orga niseren. De eerste expositie in deze reeks wordt gehouden ter gelegenheid van de seizoen-opening. Aangezien de ruimte in de bibliotheek beperkt is, moest ditmaal worden volstaan met doeken en aquarellen van de heer J. de Jong, wiens werk terecht het eerst voor expositie in aanmerking kwam. Wie al eens eerder een schilderstuk heeft gezien, dat door het hoofd van de Huisduinder kustwacht werd ver vaardigd, weet dat de heer De Jong zeer vaardig met penseel en palet weet om te gaan. De lezer zal zich herinne ren, dat nog kort geleden één van zijn doeken werd aangeboden aan de bur gemeester van een gemeente in de Verenigde Staten. Op de expositie, die het volgende week Donderdag geopend is. kan men enkele typische Huisdui ner doekjes zien, die het talent van de heer De Jong verraden. Ook zijn er 'n paar interessante gewassen aquarellen, een geslaagde portretstudie, een Ter- schellinger impressie, een mooi duinge zicht en enige bloemstillevens. Dat ook mej. Van der Zee zelf een artistieke aanleg heeft, bewijst zij met een aan tal waterverf-schilderijties. die nog p-etentieloos zijn, maar toch beloften kunnen inhouden voor de toekomst. Mej van der Zee wil name)'ik toeleg gen op het maken van Huisduiner sou venirs. Het bestuur van de Nederlandse On derwijzersvereniging, afdeling Den Hel der, heeft het gemeentebestuur om een subsidie gevraagd voor de cursus „On derwijsvernieuwing", welke uitgaat van het Paedagogisch Centrum der NO". Mede in overleg met de inspecteur van het lager onderwijs stellen B en aan de raad voor, het verzoek in te wil ligen en de subsidie te bepalen op f per jaar per cursist. In verband met het gerucht, dat de aankoop van het s.s. „Van der Wijck^ niet zou doorgaan, kunnen wij na infor matie bij de TESO-directie mededeien, dat hieromtrent nog geen beslissing gevallen. De besprekingen zijn gaande en ook het advies van de Rijk®' waterstaat werd nog niet ontvangen. De beide Belgische mijnenveger®, die Donderdag de haven binnenliep* zijn gisteravond weer vertrokken. Het is morgen hoog water om U uur, en laag water om j.20 en 1815 op Tweede Pinksterdag is het hoog ter om 0.20 en 12.10 uur, en laag wa'®t om 6.05 en 19.20 uur; Dinsdag r® n hoog water om 1.25 en 13 25 uur, laag water om 7.10 en 20.25 uur. In verband met het behaalde kaw pioenschap van de derde klasse B. e° vau uci ug »•-- de daaraan verbonden promotie de tweede klasse, recipieert het bes l' van de voetbalvereniging „Helder denmiddag om drie uur in „Formo»» in de Koningsstraat. Hedenavond en morgenavond w° eveneens in „Formosa", nog e*n pioensfeest gevierd.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2