Nieuwe tweede klasser hartelijk en waarderend toegesproken „Een bruid kwam op bezoek" bij de buurtvereniging LOK/SM Autodief veroorzaakt een dodelijk ongeluk te Beverwijk Speeltuin Vogelwijk na grondige restauratie geopend Helderse postduiven haakten in WITJAKKEN IN DE BLOEMEN Druk bezochie receptie in „Formosa" Twee geslaagde avonden besloten promotiefeest Vlotte uitvoering van detective-blijspel „De Oievaar goed op dreef in luchtig gerne Vandaag en morgen Wandelend echtpaar werd aangereden Met toespraak van burgemeester Rehorst „Ome Jan' van der Net krijgt het weer druk! De zon in het hart Vergadering „Rasbora" Act'e „Storm besloten Wedvluchten van VOP en Nieuwediep Uitslag Helder-verloting Schooljeugd zamelde in voor „Haak-in" Tussen Haaks en Kuifje Texel De grote leestfel van „Formosa" was Zaterdagmiddag vlak bij het toneeltje geplaatst. Ditmaal waren de stoelen er achter niet beiet door een aantal „dage lijkse" stamtafeigasten, maar door een achttal bestuursleden van de voetbal vereniging „Helder", die, aangevuld met trainer Slotemaker, receptie hielden ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van de derde klasse B en de daaraan verbonden promotie naar de tweede klasse. Het negende bestuurslid, de heer T. Borgerding, liep bedrijvig rond met papier en potlood, en droeg er zorg voor dat de feestelijke bijeenkomst een vlot en stemmingsvol verloop had. „Formosa" was in een bloementuin herschapen en hier en daar prijkte een trotse kampioens- of een clubviag. En vlak bij de vleugel, die door Herman Verwoerd werd bespeeld, zaten de eerste elftalspelers en hun grensrechter met blijde ge- z?-' _n te delen In de vreugde van voorzitter Wiersma, die staande de verschil lend gelukwensen voor zijn vereniging in ontvangst nam. Op wethouder Diesbergen na, die wegens ziekte was verhinderd, was hot gehele college van B. en W. aanwezig. Burgemeester Rehorst was vergezeld van zijn echtgenote. Verder merkten wij onder andere op kolonel Baren- dregt,, de waarnemend-commissaris van politie, mr. J. Blanken, en enke.'e bestuursleden van de Helderse Sport raad. De voorzitter van Helder, de heer A. Wiersma, heette alle aanwezigen in een korte maar kernachtige toespraak wel kom, waarbij hij nog even op de ge schiedenis van zijn vereniging terug greep. Vijf en twintig jaar geleden tra den de witjakken ook de tweede klas se binnen, doch drie jaar later volgde weer degradatie. Spreker vertrouwde er op, dat het tweede klasseschap dit maal langer zou worden behouden, me de in het belang van de gemeente Den Helder. In 1943 werd Helder ook kam pioen. Er volgde evenwel geen promo tie. Ook in het seizoen '46—'47 gaf Helder de toon aan. maar wederom ge lukte het niet. Verleden jaar zagen de witiakken in de allerlaatste wedstrijd door en 1—0 nederlaag tegen Velsen de titel verloren gaan. Niettegenstaande deze teleurstelhn- gen bleef Helder dezelfd sympathieke club, die ook buiten de stad in een goed blaadje staat. De saamhorigheid werd geprezen, hoewe.1 toch ook moeilijke jaren hun stempel op de vereniging drukten. Bijzonder waarderend sprak de heer Wiersma over trainer Slotemaker, die de clubgeest nog deed verbeteren. De spreker wilde niet direct de mogelijk heid van een kampioensschap in de tweede klasse zien. maar hij hoop-e toch dat het „eerste" zich zou kunnen handhaven. Veel waardering Burgemeester Rehorst maakte de heer Wiersma een compliment voor de verschillende goede punten die in diens toespraak naar voren waren ge komen. De heer Rehorst onderschreef gaarne, dat Helder als een zeer spor tieve club bekend staat, waarna hij zich prijzend uitliet over spelers, aan voerder en trainer en hun doorzettings vermogen. dat ten slotte de weg baan de naar de tweede klasse. Helder's po- pulairiteit werd bewezen door de rijke schaar van vrienden, die hun vereni ging een goed hart toedragen en teza men een grote „familiekring" hebben gevormd. Voorts hoont» en de burgemeester, dat Helder ook in 1' tweede klasse een goed figuur zou slaan. Vóór alles dient het vaandel der sportiviteit te worden hoog geh ui- den. en dat reeds verschaft een grite voldoening. Namens het gemeentebe stuur bood de burgemeester vervolgens een prachtige bloemenmand aan. De heer Wiersma was vooral zeer verheugd over één zine"»-'» ..-•<• 'n» spraak van de burgemeester n.1. die in verband stond met de sportvelden kwestie De heer Wiersma meende, da' deze kwestie bij het gemeentebestuur in vertrouwde handen was. De heer A G van der T inde sorak namens de K.N.V.B., de afdeling en de Helderse Sportraad. Deze spreker wees de gepromoveerde vereniging op groten worden de problemen, en was er van overtuigd dat steeds de beslissin gen zouden worden genomen in over eenstemming met de verlangens van de bond. De afdeling kan de steun van grote verenigingen als Helder node missen, aldus de heer Van der Linde, die een grotere verwijdering met „Noord-Holland" mogelijk achtte. De heer Wiersma nodigde de heer Van der Linde daarna onmiddellijk uit op de eerste dag van het nieuwe sei zoen evenals verleden jaar op het ter rein Helder's clubviag te hijsen. Wel licht volgt ook dén het het kampioen schap. Gezonde geest De heer J. Westenberg voerde het woord namens de technische ocmmissie van de afdeling Noord-Holland. Ook hij prees de gezonde geest in de vereniging, waarmede hij een z eer nauw contact heeft gehad. De spreker verzocht in het bijzonder te letten op de jeugd en hun leiders, in het belang van de vrije tijds besteding. Hierna boden achtereenvolgens nog hun gelukwensen aan: kolonel Baren- dregt, wethouder Luyckx (KSC), voor zitter Dapper (Texel), De Boer (HRC- C. Goes namens enkele oprichters en de oud-voorzitters Letcher, Lammers. Goedknecht, Bregman en persoonlijk O Kruijver (voorzitter district 1 KNVB). A. Lensen (VV), Kroeze (De Meteoor Amsterdam). W. Lastdrager (Hermes), A. Visje (Helderse Scheidsrechtersver- eniging), ltz. 1 Bol (directeur van de Sportschool), Schilten (Supportersver eniging), J J. Landman (O. en O.), Van der Wal (Alcm-ria Victrix), Oudshoorn (BKC). W. Bruin (Trainingsfonds), opa Woezie (een der oudste leden), H. En- klaar Jr. (HAV), C. Boogaard (in het bijzonder namens het twee elftal). A. Jongbloed (Schagen), Roodenburg (OKK), F. Selbach (Pro Patria), Veen (School-voetbalcommissie)Coppens (MSC), Manus Nak (met een stukje kauwgum voor de voorzitter). Van Noorden (Succes), Hilboezen (HCSC)' en een woordvoerder van DOK. Bloemen, geschenken Dr. Schoorl was de laatste spreker. Hij had een inhoudvolle toespraak, zeer waarderend vooral voor trainer Slote maker en diens jongens. Een zeer apart woord richtte hij tot grensrechter De Snaijer, de „trouwe wachter langs de lijn". De heer Wiersma dankte ten slotte met enkele welgekozen woorden voor de grootse hulde die Helder deze mid dag was bereid. Vanzelfsprekend gingen alle geluk wensen met een geschenk of bloemen gepaard. Er waren tal van fraaie bloem stukken, onder andere van 't Gooi en Watervogels. Een buitengewoon ge waardeerd geschenk werd aangeboden door de heer Kroeze van het Amster damse Meteoor: een houten voorzitters hamer. Van het grote aantal verenigin gen dat schriftelijke gelukwensen aan bood, noemen wij het volgnede vijftal: Ajax. Sneek, Velsen, Haarlem en Kin- heim. Vermelden wij thans nog. dat alle be langstellenden en afgevaardigden hun handtekeningen plaatsten in een door linksback Bal fraai geïllustreerd recep- tieboek. De feestavond De feestavond verliep al even ge slaagd als de receptie. „Formosa" was versierd met prachtige bloemstukken en vlaggen, en het bleek al spoedig, dat de aanwezigen wel van plan waren zich volledig in te schakelen voor een goed verloop van deze promotieavond. Voor dat een vlot cabaretprogramma kon worden afgewerkt, werd in de eerste plaats het woord gegeven aan voorzit ter Wiersma, die zeer in het kort één en ander vertelde over d° 's middags ge houden receptie. De heer Wiersma had veel waardering voor dr. Schoorl, die zich tijdens deze receptie had ontpopt als een buitengewoon redenaar, met fijne speeches, die hij voornamelijk had gericht tot aanvoerder Van der Meulen, trainer Slotemaker en grensrechtetr De Snaijer. Vervolgens wachtte de dames van de eerste elftal-spelers een aardige ver rassing* Zij werden op het toneeltje ge roepen, waar hun door de heren Bruin en Doezie een fraai geschenk werd aan geboden. De dames, even enthousiast als 's Zondags langs het lijntje, waren met deze attentie zeer ingenomen. Frans en Henny Het cabaretprogramma dat hierna volgde, was voornamelijk samengesteld door de heer Borgerding. Met smaak overigens, en zodoende kon men lachen zo veel men wilde. En men heeft ge lachen, vooral toen Tom Borgerding en Jan de Man plotseling hun schets niet konden verder spelen. Zij besloten twee heren uit de zaal te halen om de schets opnieuw te „draaien", in samenwerking met mej. Corrie Mooy. De beide ge kozen heren. Frans Kiesewetter (men kent hem wel!) en Henny Himpers (de rechtsback van het kampioenselftal), kweten zich met een buitengewone energie van hun taak, die voornamelijk bestond in 't zoenen van mej. Mooy. En, zonder de heren Borgerding en De Man te kort te doen, hun plaatsvervan gers waren beter op dreef, dan men ooit had durven vermoeden. Het werd een enorm lachsucces. Aan deze avond werkten voorts mede de gezusters Mooy en Kant, Tiny en Jan van de Wint en Daan Steenbergen. Met de heren Borgerding en De Man hebben zij oude en nieuwe nummers ge bracht, die over het algemeen zeer in de smaak vielen. Voorzitter Wiersma sprak na afloop hartelijk gestemde dankwoorden, die wat de dames betreft vergezeld gingen van 'n bloeïmetje. En ten slotte werd afscheid genomen van Jan de Man, die op 1 Juni naar Rotterdam zal vertrek ken. Met hem verliest .Helder" een trouwe medewerker, die ook Zaterdag avond en Zondagavond weer zijn man netje stond. Nog twee films Alvorens tot het bal werd overgegaan vertoonde de heer A. Veen een tweetal films van de wedstrijden HelderVel sen (die verleden jaar door de witjak ken met 1—0 werd verloren) en Hel derVitesse, die hun dit seizoen het kampioenschap opleverde. Erg geschikt waren deze films voor de grote zaal van „Formosa" niet, maar met een beet je goede wil waren de verrichtingen op het miniatuur-filmdoekje toch best te volgen. En toen gingen de benen van de vloer begeleid door de „Strtng-strang-stron- gers". Die danspartij vormde een waar dig slot van een geslaagde dag, die in het bijzonder de harten van alle Hel- derenthousiasten weer even vlugger heeft doen kloppen. Ook Zondagavond nog werd het kampioens- en promotio feest gevierd. Een groot aantal leden van de buurtvereniging LOK/SM (de Casinozaal was nagenoeg geheel bezet) heeft Zaterdagavond veel genoegen beleefd aan de op voering van het detective-blijspel „Een bruid kwam op bezoek". De toneelclub „De Ooievaar" had hiermee een goede keus gedaan, vooral omdat men kom beschikken over het spelersmateriaal dat een behoorlijke uitbeelding van de rollen waarborgde. Onder de regie van de heer J. Gorter heeft men gezorgd voor een vlot lopende opvoering, waarin alle aandacht was besteed aan de humoristi sche trekjes in het stuk. goed in de vrijgezellenstaat te kunnen bewegen, evenals trouwens mevr. M. de jong-van der Blom, die op zeer verdien stelijke wijze als de bruid fungeerde. Mevr. C. J. Nak-Klaver voelde zich thuis in de rol van tante Henriette, die zich bedrijvig in het centrum van het stuk bewoog. Ook de bijrollen, gespeeld door de dames H. Bras-Geus en A. Boersema-van der Beidt, en de heren J. Gorter, W. F.K. Ouwens Jr., A. Krab en S. A. Boersema werden zodanig naar voren gebracht, dat men de opvoering van „De bruid kwam op bezoek" van scène tot sène met belangstelling en waardering kan volgen. Na afloop bleven velen bijeen op een geanimeerd bal, waarbij Nic. Visser en zijn „Rhythm Sheiks" voor de muziek en de stemming zorgden. Diepgaande psychologische ontledin gen mocht men in dit blijspel niet ver wachten. En ook het gegeven was op zichzelf niet boeiend. In „Een bruid kwam op bezoek" maakt de toeschou wer kennis met de gebroeders Travers, twee rijke vrijgezellen, die leven onder de vleugelen van tante Henriette. Ma- rie Duquesne, „de bruid", doet op zon derlinge wijze haar intrede in dit milieu en zij brengt een sfeer van misdaad met zich. Tante Henriette maakt van de gelegenheid gebruik om de kranten (die zich nu eenmaal van alles laten wijs maken. een prachtig verhaal te laten opnemen, waarin Mortimer en Wilson (de beide vrijgezellen) een dappere rol spelen. Misschien, denkt tante, kan ik hen op deze manier „aan de vrouw" brengen. Wat Wilson betretf, lukt dat wonderwel, alleen niet dank zij het sen sationele artikel. Marie is namelijk in het geheel geen misdadigster, en de doffe dreun die het dienstmensje Ann heeft uitgedeeld aan de directrice van een zenuwinrichting, is aan de verkeer de besteed. Het kwaad schuilt bij de butler James, die ten slotte met de handboeien aan in veiligheid wordt ge bracht. En de „.bruid" die door het dak raampjes binnenkwam, blijkt een agente van politie te zijn. Tot verbazing van James, is de orgeldraaier, die hem zo dikwijls met aardige deuntjes heeft ge amuseerd. ook al een „stille Dan stort de wereld voor James ineen, maar voor Wilson en Marie begint (onder een in nige omhelzing, en kort vóór het doek valt) een nieuw en gelukkig leven. Zo men ziet. een ontspanningsstuk dat zich, in de vorm waarin -iet werd ge schreven, voor een pakkende opvoering leende. Dat is gelukt dank zij het talent en de rolkennis van de dilettanten die ..De bruid" met zoveel élan op bezoek hebben laten komen. De heren H. W. Nak en A. Heijblok bleken zich nog kunt U nog inzenden voor onze Torenprijsvraag. Zorgt dat Uw oplossing er bij is! Ook U heeft een kans op de prachtige bromfiets, welke wij, naast nog vele andere prijzen, voor de Haak-in-actie beschikbaar stellen. Oplossingen aan het bureau van onze krant voorzien van 25, 50, 75 of 100 cent extra porti, doen altijd mee. Ook kunt U een bedrag, met in sluiting van Uw oplossing, onder couvert inzenden. Haast U, eer het te laat is. Het is voor een uitnemend doel: de kankerbestrijding! Vader van elf kinderen overleden, moeder werd zwaar gewond Op Eerste Pinksterdag is in Beverwijk een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat de heer S. R. uit Beverwijk, vader van elf kinderen het leven heeft ge kost, terwijl zijn vrouw met zeer ern stige verwondingen in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Zondagavond om elf uur kwam de 25-jarige A. F. de B. uit Assendelft uit een café aan de Alkmaarse weg, waar de auto van een ander voor geparkeerd stond. De B. sprong overmoedig ach ter het stuur om met de auto een toer tje te maken, maar op dat moment zag de rechtmatige eigenaar, dat een ander er met zijn wagen van door ging. Hij rende naar buiten en sprong nog net op de treeplank. De bestuurder reed echter met grote snelheid in de rich ting van de Breestraat, die met een Een feestelijk zonnetje bescheen Zaterdagmiddag de met vlaggen versierde speeltuin aan de Kemphaanstraat, toen burgemeester Rehorst de officiële opening van dit gerestaureerde kinderparadijs verrichtte. Deze benaming zal niet over dreven klinken voor degenen, die de dichte mollige grasmat heeft gezien en de tieltallen perfecte speelwerktuigen, waarvan het gereedmaken en plaatsen de opening van de tuin een paar weken heeft verlaat. Niemand behoefde spijt te hebben van de vertraging. Deze speeltuin, die zo prachtig beschut ligt tussen de huizenblokken van de Kemphaanstraat, de Fazantenstraat, de Burgemeester Houwingsingel en de Reigerstraat, mag wat oppervlakte en outillage betreft de parel aan de kroon van de Speeltuinvereniging „Den Helder" worden genoemd. zijn toespraak met een dankwoord tot de fa's Smit en Kersbergen, en tot de gemeentelijke dienst van Openbare Werken. Toen gaf de heer Van der Vaart aan de jeugd het sein tot de aanval. De jongens en meisjes lieten zich dat geen tweemaal zeggen, en be stormden de schommels en wippen, de draaimolen en de zandbak, de glijbaan de hobbelpaarden, terwijl het Helders Fanfarecorps een feestelijke marsen potpourri speelde. De taak van het corps werd even later overgenomen door de geluidsinstallatie, waarmee ge zellige muziek over de opgetogen speel tuinbevolking werd gestrooid. Bij de officiële opening waren, be halve afgevaardigden van het Centraal Bestuur en de Raad van Toezicht, ook vertegenwoordigers van de drie zuster- afdelingen (Tuindorp, Visbuurt en Oud- Den Helder) aanwezig, alsmede deken A. H. Harst en de waarnemend com missaris van politie, mr. J. Blanken. En natuurlijk waren daar de kleintjes en hun ouders, en verscheidene belangstel lenden. De kinderen hadden van te vo ren, voorafgegaan door het Helders Fanfarecorps, een rondgang door de Vogelwijk gemaakt, en zaten nu rustig in het gras, in afwachting van het ogenblik waarop zij de speeltuin zou den mogen „bezetten". De voorzitter van de afdeling Vogel wijk, de heer J. Groet, beklom het spreekgestoelte en sprak voor de micro foon een welkomstwoord, waarin hij al len dank zegde die hun medewerking bij het tot stand komen van de moder nisering hadden verleend. Hij noemde met name de fa. Smit. die de stalen speelwerktuigen had vernieuwd of ver beterd, en de fa. Kersbergen, die voor de plaatsing had gezorgd. De fieer Groet drong aan op de grootst mogelij ke medewerking van de ouders, en gaf toen het woord aan burgemeester Re horst. Nadat deze zich op originele wijze had verzekerd van de aandacht der kleintjes, uitte de burgemeester zijn bewondering voor hetgeen in de Vogel wijk tot stand was gebracht. Twintig jaar lang is men nu reeds in deze stad wijk productief werkzaam op dit ge bied De waardering voor deze arbeid kan niet groot genoeg zijn. Een apart woordje richtte de heer Rehorst tot „Ome Jan" van der Net, de opzichter van de speeltuin, aan wiens goede zor gen de ouders hun kroost rustig kun nen toevertrouwen. De heer P. S. van der Vaart, die als voorzitter van het Centraal Bestuur het woord voerde, deed een beroep op de omwonenden, om de speeltuin na de sluitingsuren te ontzien. Het is wel eens gebeurd, dat men in de avonduren de tuin als een privé speelplaats beschouw de, en soms is de opzichter 's morgens tot de ontdekking gekomen dat er tij dens zijn afwezigheid speelwerktuigen waren beschadigd. Nu er zoveel nieuw materiaal is geplaatst en de overige werktuigen grondig zijn gerestaureerd, achtte de heer Van der Vaar', een drin gende opwekking tot de omwonenden, om hun verantwoordelijkheid in deze te gevoelen, niet overbodig. Hij besloot Misschien dat de laatste dag de tra ditionele seizoenopening te Huisduinen nog goed maakt. Vooral voor de exploi tanten der vermakelijkheden is dat te hopen, want tot nu toe heeft het weer niet bepaald meegewerkt. Het is waar, men hééft gedraaid, maar gedurende menig kwartier bood het pleintje te Huisduinen een verlaten aanblik ver geleken bij vroegere seizoen-openingen op zonniger Pinksterdagen. Zaterdag middag zag het er veelbelovend uit, en ook Zondagmorgen bevatte de lucht nog veel blauw, maar later was het beetje zonlicht, dat door de wolken zeefde, niet opgewassen tegen de herf- tige kilheid, die door de Noordelijke wind van over zee werd aangevoerd Desondanks zijn er toch gisteren nog verscheidenen geweest, die hun lang van tevoren gemaakte Pmksterplan- nen in vervulling wilden zien gaan Stadgenoten met pioniersbloed in de aderen (en een extra wollen vest om de borstkas) trokken de ruimte in. Wanneer zij alleen de stad zijn ont vlucht om frisse lucht op te doen, dan zullen zij ruimschoots bevredigd huis waarts zijn gekeerd. En degenen, die de Pinksterdagen aan de (brandende) huiselijke haard doorbrachten, konden zich getroost voelen bij de gedachte dat men de zon in het hart kan heb ben, ook al maken grauwe wolken de wereld somber en verdrietig. De aquariumhoudersvereniging „Ras bora" houdt op Donderdagavond 17 Mei om acht uur in de bovenzaal van café „Postbrug" een vergadering. De heer W. Groen Jr. zal een lezing hou den over waterplanten, waarbij hij één en ander hoopt te demonstreren en te projecteren. bocht in de Alkmaarseweg overgaa», Deze bocht werd met circa 70 km. snel heid genomen, waardoor de wagen naar de linkerkant vloog en de gevel van een drogisterij ramde. Even later kwam de deerlijk gehavende auto tegen een naburige gevel tot stilstand. Het echt paar R., dat voor de drogisterij wan delde, werd gegrepen, waardoor de man op slag werd gedood en de vrouw met zware verwondingen op het trot toir bleef liggen. De rechtmatige eige naar van de auto kwam er met lichte wonden af, maar de bestuurder is met ernstige hoofdwonden naar het Bever- wijkse Rode Kruis ziekenhuis overge bracht. Bromheis voor bezitter van lot nummer 45323 Ook voor de laatste trekking van de actie „Storm", die Zaterdag werd be ëindigd, bestond een enorme belang stelling. Zeker vijfduizend stadgenoten waren 's avonds omstreeks acht uur in de Sluisdijkstraat present, in de hoop dat zij tot de gelukkigen zouden beho- ren. Een onverwachte attractie was de mededeling van de heer Alles, voorzit ter van de Sluisdijkstraat-winkeliers, dat en taart beschikbaar was voor alle moeders, die op Moederdag hun ver jaardag vierden. Eén van de dames, die op deze originele wijze werd ver rast, was mevr. Van Nienen-Mulder, Behalve de verjaringstaart kon zij als presentje een spontaan „Lang zal ze leven" in ontvangst nemen, aangeheven door de jeugd uit het omvangrijke ge zelschap. Zeventien taarten en vele andere ca- deaux waren verloot, toen burgemees ter mr. G. D. Rehorst naar voren trad om de gelukkige winnaar van de hoofd prijs (een bromfiets) te bepalen. Het lot viel op nummer 45323. De burgemeester sprak voor de mi crofoon zijn sympathie uit voor het initiatief, dat de Sluisdijkstraatwinke- liers hadden genomen, in de eerste plaats omdat de actie was georgani seerd ten bate van een zo nuttige in stelling als de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, in de tweede plaats om dat de winkeliers door het op touw zetten van deze actie hebben getoond, bezield te zijn met durf, initiatief en zakelijk inzicht, eigenschappen die hun in moeilijke tijd zeker te stade zullen komen. Namens de Helderse Stichting voor Sociaal Werk sprak de secretaris, de heer J. de Geus, die eveneens utiing gaf aan zijn grote erkentelijkheid voor hetgeen in de Sluisdijkstraat was ge presteerd. De financiële kant van de zaak was belangrijk, maar van niet minder gewicht achtte het bestuur het feit, dat men kennelijk het sociale werk van de stichting waardeert en wil steu nen. Met een driewerf „Hoera!" op de voorzitter van de Sluisdijkstraatwinke- liersvereniging werd deze laatste trek king, en daarmede de zo succesvolle actie „Storm", besloten. Ook de dierenwereld is ingeschakeld bij de grote landelijke actie „Haak in" ten bate van de kankerbestrijding. Enige honderden Helderse postduiven zijn gedurende het afgelopen weekeinde op de vleugels geweest, teneinde gelden bijeen te vliegen voor dit mooie doel, De verenigingen van postduivenhouders ontvingen hierbij de loffelijke medewerking van de fa. Rijkers (Bassingracht)die elf taarten als prijs beschikbaar stelde. Ook van andere zijden kwamen prijzen, zodat het deelnemen aan deze Haak-in-wedvluchten alleszins aantrekkelijk werd gemaakt. 48, 49; Woort 26, 38; Ham 27; Petrus 28, 30, 32; Rab 31; S. Koorn 33; G. E Koop man 35; C. Koopman 37; Van der Pruik 39; Bak 1; Woering 47; Cornielje 52, 53: Coppoolse 46: Schotting 55. Van de ju nioren won Erasmus de eerste prijs Zaterdag gaan de duiven naar Quié- vrain (B.) Het inkorven geschiedt Don derdagavond tot zeven uur, het stellen van de klokken Vrijdag. Op 26 Mei wordt ter gelegenheid van het eerste lustrum van „Nieuwediep" een vlucht gemaakt met St. Quentin als plaats van lossing. In Vilvoorde (B.) werden de duiven van „V.O.P" gelost. De eerste prijs- vlieger bereikte zijn hok om 11.04.50 u De duiven van de vereniging van Za terdagvliegers „Nieuwediep" werden in Neufvilles (België) gelost. Zij moesten een afstand van 273 kilometer afleggen. De prijswinnaars waren.- Klaassen 1 (een taart), Buurmeester 2 (een taart» Dienaar 3 (een taart), 14, 23; De Boer 4, 10, 54; Ligtenberg 5, 42; Holtz 6, 20; Bastelaere 7, 40; Zondervan 8, 43, 50, 51; Ruiten 9, Bakker 11, 22; gebr. Koorn 12, 44; Prins 13, 29; Steenman 15; H. Koopman 16. 55: Kater 17. 36, 45; Mole naar 18, 19, 24; Scheer 21; Bontes 25, 34, de laatste om 11.16.29 uur. De prijswin naars waren: J. Vlaming 1, 9, 12, 22: Hengsdijkvan der Giessen 2, 5, 6. 16. 26; J. Stam 3; M. Mastemaker 4, 10; H ae Vroome 7; J. Bruin 8. 11, 19, 25, 28: Je™a 13; R- Ottevanger 14. 15. 20. Hufkensde Boer 17, 21. 30; B. de Boer 18, 23, 29; J. van Dam 24; W. Fritz ol, 32. Hierna laten wij de uitslag volgen de grote •>Helder"-verloting: fiets (4131). groot kleed (1084), kleedje (176), fles limonade (3584), pot jam (3621) 4e07qfU. de C0l?gne (2831) doos zeep (4079), twee schilderijtjes (1887), twe< ^487)' tegel (1869)' slerkannetjf (4761), kluwenhouder (2916), sigaret tenkoker (53), fietstas (263), bonbon n'!Tf (3328)- wandkleed (4987), jampot awm uze binders (4387), herendas 4349 asbak (4238), imitatie glasstel (4244), dooh champoo (3030). De prijzen moeten worden afgehaald bij de heer W, Bruin, Maarten Harperts zoon Trompstraat 11. Donderdagavond heeft men kunnen horen hoe de heer Bodegraven de ac tiviteit prees van de Helderse school jeugd, die onder leiding van mevrouw Lafeber van de Keizersgracht voor de ,,Haak-in"-actie een bedrag van f 834,75 had bijeengebracht. Gespecificeerd werden de volgende bedragen ingeza meld met de „schelpen-poppen-actie": Rehobotschool f 130, Lagere School 14, Weststraat f 103.40. Ambachtsschool f82,96, Comeniusschool f 74,26, Vak school voor Meisjes f 69,63, Groen van Prinssterer-school f 57,35, ULO Pasteur straat f 37,50, Lagere School 4 f 50, ULO Molenstr. f 25,63, Lyceum f 52.65. Zeevaartschool f 9.93, ULO Vismarkt f 3.79. BLO f 2.21, Katholieke school f 15 .Deze ontvangsten werden nog aan gevuld met een bruiloftsgift van f 10.53. Het geld werd aangeboden met de grootste schelpenpop „Estralita", die keurig (en gratis) in de bloemen was gzet door de heer Adriaanse uit de Keizerstraat. Van deze plaats voldoen wij gaarne aan het verzoek van mevrouw Lafeboer alleen die hebben medegewerkt an het welslagen van deze actie (in het bij zonder het onderwijzend personeel) hartelijk dank te zeggen. De Groninger kustvaarder ..Drit- turaonderweg van Antwerpen naar Rostock, liep Zondagavond de haven binnen. Het is morgen hoog water om 2.45 en 14.45 uur, en laag water om 8.30 en 21.50 uur. eerste partij meeuweneieren vervoerd Dezer dagen is de eerste partij kap* meeuweneieren van Texel naar het v asteland verzonden. Ze werden in ver schillende broedterreinen van Natuur monumenten geraapt. Zoals bekend moet deze maatregel worden uitge voerd om een overbevolking aan meeuwen en daardoor een ruimte tekort voor andere gevederde vrien den te voorkomen Op de Schorren zijn volgens de Tex. Crt.. ook al weer heel wat eieren van de grote stern ge" legd. kotters in andere handen De gebr. Vlaming hebben hun kotter Texel 32. „Ora et Labora" verkocht aan de visser Post. te Urk. t>e kotter TX 49. „Kleine Biem". is door gebr. Vlaming en de heer Bremer aan een Katwijker visser verkocht. (Tex. Crt)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2