f2191,37 voor Haak in! NOORDEmREBDTE BALATUM VILTZEIL Stad en Omgeving T. C. GOVERS De Bioscopen Werkers in het bouwbedrijf actief in de kankerbestrijding UITSLAG TORENPRIJSVRAAG S-lo-te lo-ïteiing, DE WITTE „De baron van Arizona" TIVOLI „Het beste paard van stal" Men wil een blijvend geschenk aanbieden Willem van der Zaan" Juni naar de West in Kolonel Muller commandant van K.l. mm fiÉSfif jeugddienst Lutherse kerk Nieuws uit de Vogelwijk Tussen Haaks en Kuitje Marinierskapel wordt te" raadhuize ontvangen 10 et- Twaalfhonderd zes en vijftig lezers hebben gehoor gegeven aan onze oproep deel te nemen aan de Torenprijsvraag, ten bate van de „Haak-In"-actie voor de Kankerbestrijding. Een resultaat, waarvoor wij zeer dankbaar zijn. Wanneer wij in ogenschouw nemen, dat op verschillende manieren reeds gelden voor Haak-In werden ingezameld, dan staat voor ons vast, dat het via onze prijsvraag ingeko men bedrag, van f2191,37 weergeeft de «ympathi» die er voor dit doel bestaat. Dat bleek ook wel uit de aard der oplossingen. Vele waren vergezeld van aar dige rijmpjes, slagzinnen en mededelingen over de manier, waarop het geld was bijeengebracht. Uit de warwinkel van kaarten, envelnppes, girostortingen, kwam ten slotte de hoofdprijs uit de bus. De bromfiets of het radiotoestel. Waar zou die belanden? De spanning was groot, maar toen het lot de winnaar aanwees, bleek dit niemand anders te zijn dan de heer S. REM, Uitkomst 15, Zaandam. Wij hebben ons direct met hem in verbinding gesteld, ten einde te vernemen welke zijn keuze zou zijn: de bromfiets of het radiotoestel. De heer Rem koos het radiotoestel. Onze gelukwensen. De tweede prijs: een electrisch strijkijzer gaat naar H. VONK, Laagzijde B 250, Nieuwe Niedorp. De volgende prijswinnaars ontvangen ieder een boekwerk: K. Snel, Boven weg 126, Sint Pancras; mevr. C. de Jager, Kenn.straatweg 239, Heiloo; G. Govers, B 2, Oterleek; A. C. van Bezooijen, Snaarmanslaan 79, Alk maar; G. W. Borsjes-Noord, A 25, SchermerhornA. C. Raat, B 83, Scha- gen; J. Boontjes-Pool, Meinisweg K 1, Schagen; E. Barsingerhorn-Speets, Tol- ke K. 19, Schagen; J. H. Jansen, Nrd. Zijperweg 21B, Wieringerwaard; J. Hart Jzn., Westerstraat 91, Enkhuizen; C. V. Groot, Exterpad 17, Enkhuizen; Jans Hoorn, Westzijde 237 D, Zaandam; K .Dekker, J. J. Allanstraat 413, West- zaan; B. Wester, Westzijde 320, Zaan dam; E. Kisteman, Rijksweg 30, Julia- nadorp; L. Sok, Parkstraat 4, Burg (Texel); L. G. Tomeij, Koningdwars straat 29, Den Helder; mej. A. Weijling, Nieuwstraat 12, Hoorn; E. Schekker- man, KI. Noord 26, Höorn; P. Kort, A 151, Hensbroek; J. Spaans, Laurentius- straat 19, Hoogkarspel; S. Olbers, Regu liersstraat 55, Beverwijk; mevr. W. Bach, Zeestraat 137, Beverwijk; J. Boo- gaerd, Maelsonweg 10, Enkhuizen; mevr. L. C. Ketting, Heemskerkerweg 158, Beverwijk. Deze prijzen worden via onze hoofd administratie aan de gelukkigen toege zonden. Behalve bovenstaande prijzen werd door een groot aantal adverteerders het volgende beschikbaar gesteld, t.w.: 1. Mej. T. v. Wilsem, Wijdenes-Spaans weg 8, Breezand 2 theedoeken van fa. Alles, Sluisdijkstraat 47; 2. M. v. de Houwen, Burg. Houwingsingel 81, Den Helder 1 overhemd van Ameri can Stockhouse, Stakman Bossestraat; 3. P. J. Borst, Molenvaart 427, Anna Pulowna 1 flacon Eau de Cologne van „Apollo", Keizerstraat; 4. B. Mo lenaar, 2e Vroonstraat 70, Den Helder 1 bon voor vleeswaren van A. Bandt, Koningstraat 15; H. B. Kramer, v. Ga lenstraat 104, Den Helyder 1 horloge van de fa. Beemsterboer. Keizerstraat 15; 6. A. Dijk graaf, Kijkduinlaan 12, Den Helder 1 waardebon ad. f 5 van de fa. Bisschoff, Koningstraat; 7. J. A. Dekker, Janzenstraat 38, Den Helder 1 waardebon voor een boek ad. f 10, De Boekenvriend", Krugerstraat; 8. G. de Boer, Vijzelstraat 6, Den Helder 1 zelfbinder van de fa. Boendermaker, Spoorstraat 69; 9. P. Hiemstra, Rijks weg 40, post Julianadorp, gem. Den Helder 1 handzaag van de fa. Bui tendijk, Spoorstraat; 9a. L. Verschoor, Weststraat 97, Den Helder 1 hand zaag van de fa. Buytendijk, Spoorstraat. 10 mevr. Toes, Loodsgracht 35, Den Hel der 1 waardebon ad. f 5 van de Bijenkorf, Koningstraat; 10b. Joh. Zui- dema, Cocksdorp 17, Texel 1 waarde bon ad. f 2.50 van de Bijenkorf, Koning straat; 10c. C. A. Bijnen, Kerkgracht 39, Den Helder 1 waardebon ad. f 2.50 van de Bijenkorf, Koningstraat; lOd. mevr. de wed. Strous, Boerhavestraat 63, Den Helder, 10e. J. E. Porringa, 2e Schagen- dwarsstraat 8, Den Helder, lOf. A. Taal, Weststraat 95, Den Helder, lOg. A. Lub- sen ,J. Verfailleweg 10, Den Helder, lOh. J. v. Zandwijk, C. Botstraat 17, Den Helder; lOi. J. Hensen, Poelweg 7, De Haukes, Wieringen, lOj. M. Hooger- werf. Jan in 't Veldstraat 97, Den Hel der, lOk. J. P. Clowting, Roesterl.weg 88a, de Haukes, 101. C. M. Schoenmaker, Emmastraat 8, Den Helder, lOm. S. J. de Boer, Vijzelstraat 8, Den Helder, lOn. F. Frinks, Kerkgracht 3, Den Hel der, lOo. mevr. H. H. Kruize, Sternstr. 3.6 Den Helder, lOp. H. S. de Burger, Polderweg 33, Den Helder, lOq. C. Zee man, Rijksweg 59, Julianadorp, lOr. T. Hagen, Bothastraat 3, Den Helder, elk een waardebon van f 1 van de Bijen korf, Koningstraat; 11. F. Dirks, Vla mingstraat 4, Den Helder 1 paar zij den kousen van de fa. Claussen, Sluis dijkstraat; 12. mevr. M. Blokker-Lub. Jan Bijlstraat 19. Den Helder 1 shawl van A. Colthof. Keizerstraat 27; 13. fam. A .Doezie, Diaconiestraat 40, Den Hel der 1 bon voor foto 18/24 van W. Crone, Koningstraat 29; 14. Sita Le Mair, Sluisdijkstraat 110, Den Helder 1 shawl van de fa. Dunselman, Keizer straat 24; 15. G. v. Leeuwen,.Zandvaart 481, Breezand 1 doos sigaren van de fa. M. v. Dijk, Koningstraat 11; 16. G H .v. d. Laan, H. de Grootstraat 14, Den Helder 1 bon voor krentebrood van de N.V. de Eendracht. Gravenstraat; 17. Joh. C. v. Leeuwen, Wilhelminastr. 32 ,Den Helder 1 waardebon ad. f 2.50 van de fa. E.S.K.A., Spoorstraat 103, 17a W. Woerlee, Glauiolenstraat 12. Den Helder, 1 waardebop van f 2.50 van de fa. E.S.K.A., Spoorstraat 103; 18a. C. Laan, Badhuisstraat, Den Helder-Huis- duinen, 18b. Th. M. Bruning. Nieuwstr. 80, Den Helder, 18c. P. Vijselaar, West- strrat 94, Den Helder. 18d. A. Tijdeman, Wilhelminastraat 3. Den Helder, 18e. J. Dekker, Krugerstraat 55, Den Helder elk 1 scheerapparaat van de fa. Jan Govers, Koningstraat 84: 19 Wed. C. T. v. d. Boom-de Boer, Dahliastraat 27, Den Helder 1 theemuts van de fa. T. C .Govers, Koningstraat 58; 20. mevr. M. de Boer-Brouwer, Timorlaan 4 Den Helder 1 waardebon ad. f 5 van de fa. N. Graaff. Spoorstraat. 21. Henk Wolters, Spoorstraat 74 Den Helder 1 buitenband 28x1 'c van de fa. van Grunningen, Keizerstraat 56; 22. A. Klopper, M. H. Trompstraat 18, Den Helder 1 waardebon ad. f 5 van de fa. De Haan. Koningstraat 66; 23. Wed. Kooger-Timmer, Hoogstraat 132, Den Helder 1 shawl van Truus Hoebe, Keizerstraat; 24. R. Oosterloo, H. Treubstraat 23, Den Helder 1 bon voor taart van de fa. Klopper, Koning straat 94; 25. A. v. Vliet. Sternstraat 14 den Helder 1 bon voor een kren tenbrood van de fa. C. Krigee van Ga- lenstaat 71. 26. W. Gessen Jan in 't Veltstraat 151 den Helder 1 tafel kleed van de fa. Klercq, Spoorstraat. 27. P. Kok Ca., den Hoorn H. 75, Texel 1 grasschaar van de fa. Koorn, Keizerstraat 55. 28. K. Troost, Boerha vestraat 66. den Helder 1 bon voor een shawl van de fa. Leemans. Sluis dijkstraat 73. 29. M. J. Leemans. Sluis dijkstraat 73, den Helder 1 waarde bon ad. f 5 van de fa. v. d. Linden, Emmastraat 72. 30. J. Walboom, Spoor- gracht 21, den Helder 1 bon voor schoenrep. van de fa. v. d. Linden, Emastraat 72. 31. J. Hoogland, Loods gracht 26, den Helder 1 pot wrijf- was van de fa. Nieuwbuurt, van Galen straat. 32. K. Kindt, Oorgat 19, Edam 1 zelfbinder van de fa. H. Nijpels, Spoorstraat, den Helder, J. F. Ox, Her- zogstraat 64, den Helder 1 huishoud- schort van de fa. Peerdeman, Zuidstr. 34. Mevr. A. Hoogerwerf, Mesdagstraat 1, Huisduinen 1 bon voor 1 taart van de fa. Gebr. Pronk. Keizerstr. 126 35. B. Hensen, Poelweg 7, de Haukes, Wieringen 1 tasje van de fa. J. N. Querelle, Breewaterstraat 5. 36. D. Kruithof. Zandvaart 64. Breezand 1 stel pedalen van de fa. Sanderse v Galenstraat. 37. B. H. Perels, Badhuis straat 96c., Huisduinen 1 kop en schotel van de fa. Schellinger van Ga lenstraat. 38. Verschoor. Violenstraat 20, den Helder 1 wandlampje van „Scheltis Radio", Keizerstraat 111. 39. P. Folkers, Muz. Park 66, den Oev?r. Wieringen, 39a. F. Schol, Nieuwstraat 57, den Helder 1 zelfbinder van Scheltis Kleermakerij, Keizerstraat 109. 40. J. Zwiers, Zandvaart 52, Breezand 1 tasje van de fa. L. Schoonhoven, Spoorstraat 22. 41. G. H. Molenaar, le Vroonstraat 42, Den Helder 1 kwar taal abonnement Panorama of ander weekblad van de fa. Schreuder. Ko ningstraat 27. 42. Mevr. E. Paans Wessel, Prof. Zeemanstraat 19. den Hel der 1 pyp van de fa. Snel, Koning- EN WONINGINRICHTING KONINGSTRAAT. (Advertentie, Ing. Med.) straat 71. 43. B. van Meurs, Koningstr 95, den Helder, 43. J. v. d. Stouwe, Jan Bijlstraat 25, den Helder elk 1 zelf binder van de fa. van Straaten, Keizer straat 69. 44. P. van Strijen, Th. Rijker straat 62, den Helder 1 waardebon voor 1 gram.plaat van de fa. Tielrooy, Keizerstraat. 45. G. F. vd Beidt, Molen straat 150, den Hglder 1 fles limona desiroop van de fa. Tielemans, Ko ningstraat 85. 46. E. Schotman, Brak- keveldweg 67, den Helder 1 taart van de fa. Verfaille, Spoorstraat. 47. C. A. JaringKlaver, Jan van Scorelkade 22, Alkmaar 1 waardebon voor 1 taart van de fa. J. Verfaille. Spoorstr. B. 73. 48. J. Mulders, Emmaplein 32 rd, Haarlem 1 thermometer- van de fa. de Visser. Koningstraat 55. 49. W. Oort, Ruyghweg 135, Den Helder 16 m2 Ba latum van de fa. H. L. Vries, Koning straat 50. 50. Mej. M. J. Lagrange, Gem Ziekenhuiz, Parkzicht, den Helder 1 taart van „De Volharding", Ko ningstraat. 51. M. van Dijk, Koningstr 11 den Helder 1 schermerlamp van de fa. Vroom en Dreesmann, Spoorstr. 2. 52. Th. Nieuwbuurt, Violenstraat 59, den Helder 1 vaas van de N.V. van Willigen. Koningstraat 12. 53. J. Lub. Westgracht 21, den Helder 1 waar debon voor 3 kg verf van de fa. H. de Wit, Binnenhaven 189. 54. C. Bunck, Stakmanbossestraat 43, den Helder 1 wapenlepeltje van de fa. J. vd Wit te, Keizerstraat 103, 55. Wed. G. Kruit hofSchouten, Zandvaart 64, Breezand 3 knotten groene wol van het Ned. Wolhuis van Galenstraat. 56. L. Snel Toes, Olivier van Noortstraat 68, den Helder 1 herenriem van de fa. Worm Keizerstaat. 57. Mev. E. SwennenSmit Brakkeveldweg 16, den Helder 1 fo toalbum van de fa. Zegel, Koningstraat. 58. J. de Boer. W. Spaansweg 2, Bree zand 1 worteldoek van de fa. Zuid- weg, Sluisdijkstraat. 59. Tj. Ferwer-la, Crocusstraat 65, den Helder 3 blikken vis van de fa. Zwagerman, Keizerstr. 60a. W. van Vuren, Trompstraat 34. den Helder, 60b. Mevr. G. NapGroet, Brakkeveldweg 160, den Helder, elk 1 waardebon voor 1 gekookte worst van de fa. B. Koomen, Keizerstraat. 61a R Smit, Brakkeveldweg 132, den Helder, 61b. J. Hillerström, p.a. Molenstraat 63, deD Helder, 61c. Mevr. E. Folkers vd Plas. Gemeenlandsweg 66. Den Oever, Wieringen, 61d. G. Schra. van Leeu wenhoekstraat 16, den Helder, 61e. A Dokter, Duinweg 6, Huisduinen, elk 1 waardebon voor 3 maanden abonne ment leesbibliotheek van de „Boeken vriend" Krugerstraat. De lezers, die zo gelukkig waren een der plaatselijke prijzen te winnen kun nen hun prijzen vanaf Maandag a.s. af halen aan het bureau van ons blad. Ten slotte rest ons nög een woord De Baron van Arizona is een roman tisch en knap heerschap, dat in feite een eerzame kadasterbediende in Ari zona is, geheten James Addison Reavis. Hij is echter ook vernuftig en zet zo doende een vreselijk ingewikkeld plan op stapel met de bedoeling zich niet minder dan de gehele staat Arizona toe te eigenen, op grond van valse docu menten. Reavis (Vincent Price) be laagt naast een aantal farmers, die door het gelukken van zijn plan hun grond kwijtraken, ook het hart van de lief tallige Sofia Peralta. Als Reavis echter zijn doel bereikt heeft en een proces tegen de staat over zijn eigendomsrech ten op Arizona gewonnen heeft, komt hij tot inkeer en bekent Sofia, die zich erfgenaam van Arizone waant, hetgeen hij bedreven heeft. Inmiddels echter beramen de benadeelde farmers aller lei plannen om Reavis uit de weg te ruimen. Reeds met de strop om de nek ziet de „baron" kans hen van het nut teloze hunqer handelwijze te overtui gen. Hij bekent en wordt door een rechtbank tot zes jaar veroordeeld, na afloop waarvan Sofia hem met betraand, doch minnend gelaat opwacht, teneinde met de „baron" een weliswaar arm, maar gelukkig gezinsleven te beginnen. Bing Crosby in het costuum van paardenbezitter en in de hem opgeleg de taak van ja-knikker tegen een las tige schoonvader, laat in Tivoli een niet bijster probleemrijke, maar daar om wel vermakelijke historie zien. Bing vewisselt in deze film ook van levensgezllin, die dat is de symbo liek van de titel „het beste paard van stal is", evenals het renpaard Broadway Bill, dat zijn eigenaar, die in deze film Dan Brooks geheten :s, door een financieel débacle sleept. Na zijn laatste race, die Dan op het paard helpt, stort het dier neer, als gevolg van een hartkwaal. Maar Dan ziet kans zijn schoonvader, die rijk en lastig is, vaarwel te zeggen en trekt er met Alice tussenuit. Bijzonder leerrijk en aardig zijn de situaties waarin Dan verzeild raakt als unfaire concurrenten op de racebaan gaan pogen Dans toe komstige glor'e in een mislukking te veranderen. Op een originele man'er, anders dan de alledaagse „list" weet Dan zijn belagers af te schudden. van hartelijke dank aan allen, die aan onze prijsvraag hebben deelgenomen. Zij toch hebben ons in staat gesteld een niet onaanzienlijk bedrag voor de Kankerbestrijding af te dragen. Ook onze adverteerders komt een woord van lof toe. Wij weten hoevele malen een beroep op hun medewerking wordt gedaan. Zij hebben nochtans niet geschroomd om ook voor het ge stélde doel een advertentie te plaatsen of een aantal artikelen beschikbaar te stellen. Zo hebben, krant, abonné en winkel stand tezamen een goede daad mogen verrichten ten bate van de lijdende mensheid. Daarvoor zijn wij zeer dankbaar en daarom mogen wij gerust zeggen: ook deze actie is geslaagd. (Advertentie, Ing. Med Gisteravond werd in „Formosa" uit vertegenwoordigers van de werkgevers, en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf een plaatselijke „Haak-in*. commissie gevormd, teneinde ook in Den Helder de grote landelijke actie, waar. toe de samenwerkende hoofdbesturen in het bouwbedrijf het initiatief hebben genomen, ten volle tot zijn recht te doen komen. Onder het motto „Haak-in" heeft de landelijke commissie een beroep gedaan op alle werkers in het bonw. bedrijf, om op Dinsdag 22 Mei één uur over te werken en het daarmee verdiende loon ter beschikking te stellen voor de kankerbestrijding. Verwacht wordt, dat alle werkgevers deze loonbedragen met een bepaald percentage verhogen. de herinnering zijn aan hetgeen de bouwers in Nederland op 22 Mei 1951 door eendrachtige samenwerking kon den bereiken voor de kankerbestr»! ding. Het Helderse comité zou het bijzon, der op prijs stellen, als ook alje werkl gevers en werknemers in de aanveri wante bedrijfstakken hun steentje wil", den bijdragen. Behalve dus de aanne! mers, timmerlieden en metselaars ook de schilders, stucadoors, loodgieters, in. stallateurs e.d. Het aandeel van Den Helder in het totale resultaat kan dan des te respectabeler zijn. Woensdagavond 23 Mei, van acht tot negen uur, zal het plaatselijk comité zitting houden in „Formosa" om de af te dragen gelden in ontvangst te ne men. Men wil dat op zo korte termijn doen, omdat op Donderdagavond 24 Mei voor de NCRV-microfoon de einduit. slag van de „Haak-in"-actie bekend zal worden gemaakt. Indien mogelijk zal dan ook een indruk worden gegeven van hetgeen de actie in het bouwbe drijf heeft opgeleverd. Het is waarschijnlijk, dat op deze wijze over het gehele land een bedrag van ruim tweehonderdduizend gulden zal bijeenkomen. Men wil dit niet zon der meer afdragen aan het Koningin Wilhelminafonds, maar van dit geld een bouwwerk plaatsen, bijvoorbeeld een laboratorium, een kliniek of iets van die aard. Dat kan dan een blijven- Hr. Ms. mijnenlegger „Willem van der Zaan" zal op Vrijdag 15 Juni uit Nieuwediep vertrekken naar West- Indie. De oorlogsbodem is gisteren te Den Helder aangekomen en zal voor het vertrek naar de West nog voor een kleine onderhoudsbeurt naar de Rijks werf gaan. Kapitein-ter-zee J. K. Muller is met ingang van 4 Juni eervol ontheven van het bevel over het Marine-opkomst centrum te Voorschoten. Hij zal over geplaatst worden naar het Koninklijk Instituut van de Marine te Willems oord, waar hij met ingang van 2 Juli belast zal worden met het bevel over dit instituut. Kapitein-luitenant-ter-zee C. Hen drikse, die eervol is ontheven van het bevel over Hr. Ms. „Hertog Hendrik' en de functie van hoofd artillerie op leidingen, zal met ingang van 4 Juni belast worden met het bevel over het M.O.C. te Voorschoten. KNIPOOG "Jojuist heeft Minutus (met trillende hand) een brief naast zijn schrijfmachine gelegd. Een brief van dezelfde heer G., die enige dagen geleden zijn verbolgenheid uitte over de luilakviering. Herinnert de lezer zich, dat Minutus de heer G. met een korte over peinzing en een knipoogje heeft willen troosten? Wel nu, deze troost is een zon derlinge boemerang geble ken, die in de vorm van de volgende (honende) ivoor den bij Minutus is terugge komen: „Den Helder 18/5- 51. Aan Redactie en Admi nistratie Heldersche Cou rant. Mijne heren! Onderge tekende heeft de eer u mede te delen, alsdat hij met in gang van de eerste van de zesde zijn abonnement op zegt. Mijnheer Gradus, groe ten van mij en mijnerzijds ook een knipoogje ten af scheid. Hoogachtend, G." Begrijpt u, dat Minutus voor de zoveelste maal in zijn leven getroffen is door het wanbegrip en de misver standen, die de mensheid teisteren sinds het Paradijs? De heer G. heeft Minutus niet aesnnnt. wat hem niet kwalijk gevo zn mag wor den, 'omdat Minutus mis- „chien bar onduidelijk is ge weest. Maar het feit ligt er toch maar. Er zal (op de eerste van de zesde) één abonné op de Helderse Cou rant minder op de wereld zijn. Minutus zou daarmee vrede kunnen hebben, wan neer (op de eerste van de zesde) het aantal gelukkige mensen op de wereld met één is vermeerderd. Al blijft Minutus het jammer vinden, dat de heer G. de volkomen onschuldige (want ver van Nieuwediep vertoevende) Gradus in deze pijnlijke zaak betrokken heeft. Hier passen geen knipoogjes meer. Want wie heeft ooit een van tranen doordrenkt oog schalks zien knipperen? STAMTAFEL Qm even van de (bittere) ernst naar de (nutteloze) scherts over te stappen, wil Minutus in gedachten aan de stamtafel gaan zitten en zich die eigenaardige heer voor de geest roepen, die een borrel bestelde. De kellner bracht het gevraag de. waarop die heer het glaasje prompt ledigde in de drijfschaal met ontsteel- de rozen. Hij bestelde een tweede en wierp (voor onze ontstelde ogen) ook de in houd van dit glas in het bloemenbad. Toen vroeg hij om een derde borrel en eerst deze liet hij met en kele teugen de normale weg gaan. Op Minutus' vraag, waarom de roosjes dronken gevoerd moesten wo> Jen, antwoordde die heer: „De eerste twee gooi ik altijd weg, want die smaken me nooit!" HAAK-IN Liet gaat nog maar steeds goed met de Haak-in- actie. Tot zijn vreugde vei- nam Minutus, dat het per soneel van het Wachtschip Willelnsoord en alle daar bij behorende schepen en instellingen de som van f 1533,17 bij elkaar heeft gehaakt. Daarbij kwam nog f 109.— van het Koninklijk Instituut. Maar we blijven doorgaan. De Helderse wer kers in het bouwbedrijf zul len op Dinsdag 22 Mei éen uur overwerken, en het daarmee verdiende loon af dragen voor de kankerbe strijding. De patroons wil len het op deze wijze bij eengebrachte bedrag voor hun rekening verdubbelen. In dezelfde geest hebben ook de typografen reeds hun steentje voor dit goede doel bijgedragen. Bravo, vrienden! IJSCO goms wordt van de mens veel wijsheid gevraagd. Zo werd Minutus door mevr. W.-T. voor het vol gende probleem geplaatst: „De auto's mogen 's avonds hun claxon niet gebruiken omdat dat teveel lawaai veroorzaakt. Maar mag dan de ijsman wel 's avonds om circa half tien door de straat lopen bellen, tot ver driet van de ouders?' schrijft mevr. W., die moe der is van zeven kinderen. Dit zevental wordt door het gebel gewekt en begint dan oollectief te zeuren (en soms te huilen) om een ijsje. „Dat maakt me dan zo opstandig", schrijft de moeder, die 's avonds graag van haar rust wil genieten en „niet gestoord wil wor den door de ijsman". Minu tus voelt de moeilijkheid volledig aan. Hij zou zich nu van het probleem kun nen afmaken door te ver klaren, dat omtrent het ge bruik van de claxon vooi- schriften zijn opgenomen in de nieuwe wegenverkeers- regeling, en dat de bel van de ijscoman een heel andere functie in het maatschappe lijk leven vervult dan een auto-claxon. Daarom ge looft Minutus, dat het pro bleem van mevr. W. meer een vraagstuk is van paeda- gogische dan van verkeers technische aard. Maar minder hoogdravend kan hij verklappen, dat krach tens de Algemene Politie verordening de ijscoman niet na 's avonds negen uur (en evenmin op Zondag morgen voor twaalven) van zijn bel of keel gebruik mag maken om zijn komst aan te kondigen of zijn warer. aan te prijzen. Een paar uurtjes rust worden onze moeders dus wel gegund. Zij komen hun toe, ln deze moeilijke tijden! MINUTUS. Gradus' lijffotograaf kan getuigen, dat moeders het druk hebben. Dit plaatje met zoveel schattige baby's en (terecht) trotse moeders knipte hij in het Consultatiebureau voor Zuigelingen. Week aan week krioel' het daar van het prille goed, dat zelf de grote betekenis van dit periodieke bezoek niet beseft. Maar de lezer ziet het, ze zijn zoet en huilen niet. Zondagmorgen om half elf wordt in de Lutherse kerk aan de Wezen- straat weer een dienst gehouden in de reeks maandelijkse jeugddiensten. De vlootpredikant ds. J. W. Sep- meijer zal spreken over het onder werp: „Jezus zegt: Ik ben de weg". De gemeentezang, als ook de samen zang die aan de eigenlijke dienst voorafgaat, zal worden begeleid door mevr. A. Graaff—Kamp. In verband met de in alle Lutherse gemeenten te houden Jeugdzondag blijft het Luthers jeugdwerk na de dienst de gehele dag bijeen. Er zal een gemeenschappelijke maaltijd zijn, wandelingen zullen worden genaakt en morgenmiddag zal een causerie to beluisteren zijn. De '"indertoneelgroep „Vogelwijk" heeft Donderdagavond met medewer king van de mandolineclub „Tremo- lando" een uitvoering gegeven in het clublokaal van de speeltuin. Het de- buurt van de kleintjes, die onder leiding van drie dames enkele stuk jes hadden ingestudeerd, werd met bewondering gevolgd. Ook het op treden van „Tremolando" onder lei ding van de heer Geluk werd bijzon der gewaardeerd, niet in de laatste plaats door het spel van de veertien jarige accordeon-solist. Voorzitter I Groet sloot de avond met de wens, dat spoedig nogmaals een dergelijke uit voering kon worden gegeven. Hr. Ms. mijnenveger „Marken" is gistermorgen naar Rotterdam vertrok ken. Na aldaar gedemagnetiseerd 'e zijn en na het stellen van het kompas gaat de „Marken" naar IJmuiden om zich bij het tweede flottielje mijnen* vegers te voegen. Zij zal de „Texel vervangen, die gisteren in Nieuwediep terugkeerde en doorstoomde naar het Bassin. Hr. Ms. landingsvaartuig „L9601 is van de werf gekomen en heeft hl* plaats genomen in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om en 19.05 uur en laag water om .0-45 en 13.05 uur. Maandag is het hoog water om 7.45 en 19.55 uur en laag water on 1,40 en 14.00 uur. Dinsdagmiddag 22 Mei om twee uur zal de Marinierskapel, die 's aV°n een tentconcert geeft in het JuüaD park, ten raadhuize worden ontvan gen door het gemeentebestuur. Om half vier maakt de kapel te mars door de stelling. HR. MS. „JAN VAN BRAKEL' Of THUISVAART Hr. Ms. opnemingsvaartuig Jan Brakel" vertrok op 15 Mei uit N'® Guinea op thuisreis naar Nedeil Alle correspondentie, bestemd voor varenden van dit schip, dient als v te worden geadresseerd: rang of liteit, naam, stamböeknummer. - boord van Hr. Ms. „Jan van B'aKlt] Amsterdam—Schiphol, Marine". LU postbrieven, bestemd voor °Pvar'n van Hr. Ms. „Jan van Brakel" mog ](j indien zij niet zwaarder zijn dan gram, worden gefrankeerd met

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2