C\Pim, Pam, Poin als fotografen^ De Onbekende Voogd Nieuw Fokkerproduct in de iucht Mei-mijmerij WEK DE GAL IN UW LEVER OP JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Jeugdherberg „De kleine op Ameland geopend Tweede proefvlucht eindigde met een buiklanding Drijvend ziekenhuis op De Atlantische vlooi tocht door ons land Prins Bernhard was aanwezig Sforza bepleit herziening van Italie's vredesverdrag Napalmbommen tegen de Phiiippijnse Huks Amerikaans opperbevel van de baan? Markthal in Den Bosch afgebrand Geslaagde noodlanding van Deens sporvliegtuig Grootste van Nederland Plaatsvervangers boeken vooruitgang Grote schenking voor Joego-Slavie Moordaanslag op de emir van Cyrenaica Het Radioprogramma Nederlandse straaljager onderging luchtdoop Het nieuwste product van Fokker, de S 14, is Zaterdagavond voor het eerst in de lucht geweest. Het nieuwe toestel, het eerste Nederlandse straal vliegtuig, bleef bij de eerste proefvlucht slechts korte tijd in de lucht; bij de tweede, die ruim twintig minuten duurde, was een geslaagde buiklanding op de grasmat van Schiphol het besluit. De invlieger van de Fokkerfabrieken, de piloot van Prins Bernhard, G. Sonderman, wist echter met grote kundig heid de schade tot het uiterste te beperken. Onder de zeer vele belangstellen den bevond zich ook Prins Bernhard. Hedenmorgen is uit Deventer „De Gelderland" van de rederij Zwaag vertrokken met aan dek 61 patiëntan, die reeds gedurende lange tijd aan hun ziekbed gekluisterd zijn. Op initiatief van dr. F. Delbez uit Hengelo van het Nederlandse Rode Kruis in Overijsel zullen deze becüegerigen een zesdaagse trip door Nederland maken, om hun tanende contacten met de buiten wereld te verstevigen en een behoor lijke geestelijke verfrissing op te doen. Reeds eerder kende het Rode Kruis in Overijsel de ziekenmiddagen voor min of meer permanente zieken met het doel de zieken enige afleiding tus sen de vier muren van hun kamer te geven. De leiding bij de tocht berust bij dr. H. G. Smet uit Deventer en zijn twintig assistenten. De transport colonne van het Rode Kruis draagt voort het vervoer van en naar de boot zorg. De tocht zal leiden via Urk en Marken naar Amsterdam. Schiphol en IJmuiden. Tevens zullen de Westein- derplassen aangedaan worden; langs het Merwede-kanaal en de Rijn en IJsel zal de terugtocht gemaakt wor den. Voor de avonden heeft men aan boord de beschikking over een pro jectie-apparaat. Op Schiphol was er de gehele Za terdag reeds een grote drukte voor de invliegloods van Fokker. De proef vlucht vond echter pas 's avonds plaats en werd onverwacht bijgewoond door Prins Bernhard, die een gro'te interesse voor het nieuwe toestel aan de dag' legde. De invlieger van de Fokkerfabrie ken G. Sonderman maakte om half acht na een goede start enige bochten boven het veld en zette vervolgens op correcte wijze het nieuwe product aan de grond. Een uur later ging de heer Sonderman opnieuw de lucht in. Ditmaal bleef hij langer vliegen. Bij de landing weigerde het landingsgestel uit te klappen, zodat een buiklanding onvermijdelijk was. Met een minieme schade kwam het toestel tot stilstand. De heer Sonderman verklaarde des gevraagd, dat de oorzaak hem nog niet geheel duidelijk was, maar dat in ieder geval de schade gerepareerd zal zijn, wanneer de Parijse internationale ter- toonstelling begint, waar het toestel te bezichtigen zal zijn. Voorts deelde hij mee, dat de S 14 buitengewoon gemak kelijk „in de hand lag". De S 14 is bestemd om als opleidings vliegtuig dienst te doen voor bestuur ders van straalvliegtuigen. Het on derscheidt zich van de andere les- vliegtuigen behalve door de stras1- Lied van de week - Maartse Meimaand, met mijn Mei-lof Ben 'k voorzichtig tot en met, Want je hebt meer stof gegeven Voor gemopper dan voor pret. Jij, de maand van bloei en bloemen, (En hoe men jouw meer mag noemen) Laat ons in de koude staan Met een wollen borstrok aan. Mei! Het geurt weer allerwegen, 'k Ruik de boerenkool met worst, En inplaats van zoele nachten Seint De Bilt ons lichte vorst. Zonnebaden? kun je denken, Chocola- en slempmelk schenken Van de kou heel vroeg naar bed Met mijn rammelend skelet.... Mei! De warmte komt je tegen. Van de kachel! hou maar op. 'k Dacht hem eerst een schop te geven Maar nu" vraagt hij schop na schop Blauwe neuzen, géén seringen Moet ik tot mijn spijt bezingen, 'k Bibber, mopper, klaag en ril, 't Lijkt een mop wel van April. 'k Heb mijn badpak horen klagen: Wanneer word ik nu ontmot? Maar de zomergarderobe Blijft nog altijd achter slot. 'k Zie geen dauw op rozenknoppen Maar mijn neus geeft drop op drop en Dat i: midden ban de Mei. 'k Ka,, er met mijn pet niet bij. Mei. ik zou je willen vragen: Geef ons toch een beetje zon. donder zon is het zo somber, Viefs ts toch meer op de bon. Blijf ons toch niet langer plagen -k het goed, die laatste dagen 'omer is zo gauw voorbij, Maak mij weer met Meiweer blij! JABSON Boven de S-14 tijdens de vlucht. Onder Prins Bernhard in gesprek met Gerben Sonderman. motor ook door de plaatsing van de leerlingenstoel naast die van de in structeur. De straalmotor bevindt zich in de romp. Aan de neus is de luchtin laat en aan de staart de uitlaat. Vorige week zijn er reeds enige tekeningen van de S14 naar Uruguay, Chili en Argentinië verzonden, waar een diepgaande interesse voor dit Fok ker-product tijdens de reis van de Prins bleek te bestaan. De heer Son derman, die zich toen in het gevolg van de Prins bevond, voerde diverse besprekingen met luchtvaartautoritei ten in die landen. De Italiaanse minister van buiten landse zaken, graaf Sforza, heeft Zon dag te Genua gepleit voor herziening van het Italiaans vredesverdrag. Hij meende te mogen aannemen, dat er een drie-mogendhedenverklaring zou kun nen worden afgelegd, waarin het ver drag verouderd zou worden genoemd. Sforza drong in het bijzonder aan op bevestiging van de verklaring van Amerika Engeland en Frankrijk van 1948. volgens welke Triest bij Italië zou moeten terugkeren. Ook vroeg hij op heffing van de militaire beperkingen in het vredesvredrag, en nakoming van de beloften dat Italië tot de VN zou worden toegelaten. In de strijd tegen de opstandige Huks op de Philippijnen hebben de rege ringsstrijdkrachten enige nieuwe aan vallen uitgevoerd. „Mustangs" van de luchtmacht bestookten sedert Vrijdag het gehele berggebied van Bataan. Er werd gebruik gemaakt van de nieuwe Phiiippijnse napalmbom, een verbeter de uitgave van de Amerikaanse. Tege lijkertijd hebben de grondstrijdkrachten ter sterkte van acht bataljons een of fensief tegen de Huks ingezet. Officieuze berichten spreken van 23 gedode Huks. In verband met het van Amerikaanse zijde tot uitdrukking gebrachte ver langen om ook Griekenland en Turkije in de organiatie van het Atlantisch pact op te nemen, wordt thans overwogen, geen algem^n opperbevelhebber van de Atlantische vloot te benoemen zodat dit opperbevel onder een Ameri kaanse admiraal zou komen te verval len doch de Britse en Amerikaanse bevelhebbers in het «oostelijk en weste lijk gebied van het Atlantisch pact rechtstreeks verantwoordelijk aan de „permanente groep" te maken. Aldus een bericht van de Daiiy Telegrahp. Door tot nu toe onbekende oorzaak is Zaterdag een hevige brand onstaan in een van de hallen van de veiling „De Meierij" van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond in Den Bosch. In een oogwenk stonden 30000 aard beienmandjes, zakken en ander embal- lagegoed in lichter laaie. De in allerijl gealarmeerde Bossche brandweer kon slechts weinig uitrichten tegen de vlammende hel. Zij beperkte zich er toe de andere complexen te behouden. Aangezien de wind gunstig was, kon den de brandweerlieden hierbij althans succes boeken. Enige blussers werden door de enorme hitte, die op een af stand van 30 meter nog zeer voelbaar was, in lichte mate verwond. De in brand geraakte hal ging geheel verlo ren. Een eenmotorig Deens sportvliegtuig je moest Zondagmiddag omstreeks vijf uur wegens benzinegebrek in de grote IJ-polder bij Amsterdam een noodlan ding maken. De twee Denen, die de be manning vormden, kwamen er zonder letsel af. Van het vliegtuig werden de propeller en een wiel van het landings gestel ernstig beschadigd. De beide De nen, die van Hamburg op weg naar Schiphol waren, konden de plaats van bestemming niet vinden, waaraan hun brandstofgebrek te wijten is. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang öp natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doeu stromen. Eist Carter s Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) 3. Sinds Pim zijn eigen foto levens groot in de krant heeft zien staan, is hij niet meer te herkennen van ver waandheid. „Deze kranten bewaar ik voor later", zegt hij. „Voor mijn kinde ren, dan kunnen ze lezen, wat voor een beroemde vader zij hebben!" „Pas maar op, dat het je niet naar je hoofd slaat", roept Pam verontwaardigd. „Je doet alsof je alles alléén gedaan hebt". Ook Moeder is het er niet mee eens. „Pim, ik vind, dat je aan Tijs Bok moet gaan vragen of Klaartje nog een andere foto van jullie drieën mag maken", zegt ze. Pom en Pam hebben gelijk". Pim haalt zijn schouders op. „Wat een drukte ma ken jullie toch", moppert hij. „Het lijkt wel of jullie jaloers zijn". Maar hij gaat toch naar het dorp, met zijn kran ten onder de arm natuurlijk. Tijs Bok luistert naar het hele verhaal, dat pjm doet. „Jaja, dus je vindt het een mooi artikel, dat ik over jullie geschreven heb?" vraagt hij dan. „En of", roept Pim enthousiast. „Vooral die foto van mij. Vind je niet, dat ik er goed opsta?" „Jaja", knikt Tijs, „maar je komt toch niet bij me om me dat alleen te vertel len?" „Ach nee, Moeder zei me, dat ik moest vragen of er nog niet een andere foto van ons drieën in de krant kon". Maar Tijs schudt zijn hoofd. „Ik denk niet, dat het gaan zal. We hebben al zo weinig papier en ik kan niet elke dag zo'n grote plaats in de krant aan jullie wijden. We hebben het wereldnieuws óók nog! En je weet het, elke dag wil- len de dieren het laatste nieuws heb» ben. Het laatste nieuws! En jullie be horen nu alweer tot de verleden tijd!" Zaterdag is het Nederlandse jeugd- herbergnet met de nieuwste aanwinst uitgebreid. Toen vond n.1. op Ameland bij Hollum de officiële opening plaats van de jeugdherberg „De kleine Grie" door de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, de heer H. P. Linthorst Homan. „De kleine Grie" is gevestigd in enige gebouwen van de voormalige Atlantik-Wall, die door het Op de bijeenkomst van Zaterdag van de plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier stelde de Sowjetrussische afgevaardigde voor, de kwestie van de militarisatie van Duitsland tweemaal op de agenda te plaatsen, namelijk zowel in de preambule als bij het punt over de oor zaken van de internationale spanning. Bij de laatste vermelding zou de demi- litarisatie van Duitsland genoemd moe ten worden achter het punt over ver mindering van de bewapeningen, zoals de Westelijke plaatsvervangers willen. Waarnemers beschouwen dit laatste Russische voorstel als een vooruitgang. werk van verschillende internationale kampen in een modern geoutilleerde jeugdherberg zijn veranderd. Het com plex zal de grootste zijn van de Neder landse Jeugdherberg Centrale en een welkom onderdak bieden aan driehon derd jongelui. Na het hijsen van de vlag door de Commissaris der Koningin spraken ver schillende vertegenwoordigers van ver- enigingen en instellingen; in alle ge- vallen lieten zij hun belangstelling ver gezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering, 's Avonds werd vertoond de film „Une chanson pour Ameland", die de Franse filmmaatschappij Sparta. cus in opdracht van de UNESCO maak te van de internationale werkkampen. Voorts was er de première van de gro te Ameland-film, die de cineast Han de Vries uit Leeuwarden, gedeeltelijk in kleuren, in opdracht van het gemeente bestuur van Ameland vervaardigde. 51. „Laat die zwamneus nu maar kletsen", zei de meneer die naast Jim- my was opgedoken. „Ik kén dat. Hij is het eerste uur nog niet klaar, maar in tussen is mijn editie weg en dan ver schijnt de Daily Tattler zonder een in terview met de winnaar van de Ka naalwedstrijd. Wilt u mij iets vertel len over uw belevenissen onderweg, meneer Brown?" Jimmy keek eens over zijn schouder. „Dat is in een paar woorden gebeurd", zei hij bescheiden. „Ik ben in Calais het water in gelo pen en ben toen recht overgestoken zonder mij iets van die golfstroom aan te trekken. Ik ben trouwens voor zo ver ik weet, geen enkele golfstroom tegen gekomen. Wel een school harin gen. Ik heb er nog een bij zijn staart gegrepen, maar ongemarineerd is er niet veel aan. Na een tijdje kwam ik in de branding terecht en toen voelde ik eensklaps vaste grond onder de voe ten en nu zit ik hier te luisteren naar die meneer, die daar...." Jimmy zweeg eensklaps, want een eindje ver der op het strand weerklonk een luid gejuich. Engeland, Frankrijk en de V.S. heb ben besloten Joego-Slavië economische en financiële hulp te verlenen om maarschalk Tito te helpen, de onafhan kelijkheid van zijn land te bewaren, zo meldt de Sunday Times uit Washing ton. Volgens het blad zal de hulp van de drie Westelijke mogendheden aan Joego-Slavië ongeveer 50 millioen pond sterling bedragen, waarvan 65 pet voor rekening van de V.S., 25 pet voor En geland en 10 pet voor Frankrijk. De hulp zal het karakter dragen van een schenking. De besprekingen zijn te Londen gevoerd. DOOR MARY BURCHELL 61 „Waarom is mijn voogd niet op u gesteld?" vroeg Norma ernstig. „Ik weet het werkelijk niet. Ik kan me niet voorstellen dat iemand mij niet aardig vindt", sprak Paul Cantlin grinnekend. „Eerlijk gezegd, geloof ik dat hij uit principe het land heeft aan de meeste mensen. Maar speciaal aar luidruchtige jongelieden die hem niet mogen". „O heden!" zuchtte Norma zachtjes, want ze begreep dat het leven op Bishopstone zijn moeilijkheden zou meebrengen. „Maak u maar geen zorgen", zei haar metgezel vriendelijk. „Ik verwacht dat- hij u na de eerste paar dagen prao- tisch zal negeren en dat u waarschijn lijk uw eigen gang zult kunnen gaan als u zich maar niet met zijn eerste edities en zijn plannen bemoeit". „En wat bedoelt u met zijn plan nen?" vroeg Norma nieuwsgierig. „Ja, ik weet het niet zeker", gaf Paul Cantlin eerlijk toe „Justin Yorke is het soort man maar eigenlijk moest ik niet zo met u over uw voogd roddelen die in de 18e eeuw ko ningen of tenminste lagere vorsten, zou hebben gemaakt of onttroond. Hij heeft een aangeboren gave om te in trigeren en de gebeurtenissen te lei den. Maar natuurlijk heeft hij daar in de tegenwoordige tijd niet veel geie genheid toe. Tenminste niet als Engels land-edelman. Maar ik geloof dat hij die boeiende techniek toepast op alles wat hij wil bereiken, of dat nu deaai- koop van een stuk land is dat hij bij zijn toch al schitterende bezittingen wil voegen of de eliminatie van een achtenswaardig raadslid, wiens gezicht hem niet aanstaat". „Waarom denkt u dat?" „Wel, het is toch zo?" „Ja, dat klopt wel zowat", gaf haar metgezel toe. „Ik hoorde mensen in de trein over hem spreken", legde Norma uit. En dat klonk zo ernstig dat Paul Cantlin vol medegevoel lachte en zei: „Arme stakker! Zit nu maar niet van te voren te piekeren. Het komt heus wel goed. Maar hier is het hek van de ioprijlaan. Ik geloof dat het tactvoller is wanneer ik niet tot het huis door rijd. Maar later op de avond zal ik opbellen om te informeren of alles in orde is". „Heus?" Norma wierp hem een stra lende glimlach toe. „Wat geweldig aar dig van u". „Helemaal niet. En vergeet niet Xenia en mij spoedig te komen opzoe ken". „Ik zal het niet vergeten", beloofde Norma, terwijl ze uit de auto stapte en de koffer van hem aannam. Ze dacht zelfs dat dit de strohalm was waaraan ze zich krampachtig zou vast klampen gedurende de moeilijke we ken vóór haar. Hij keek haar na totdat ze zich vlak voor een bocht in de weg, die haar aan zijn oog zou onttrekken omwendde om hem toe te wuiven. Hij wuifde vro lijk terug en reed weg. De oprijlaan, die nogal somber was door de laurierbomen aan weerszijden, maakte nog twee bochten voordat Nor ma het volle gezicht op het huis kreeg. Maar toen stond ze dan ook plotseling verrukt stil. Want voor haar lag een bijzonder mooi huis in Tudorstijl. De rose steen gloeide zacht in het avond licht, de lange ramen met de kleine ruitjes weerkaatsten dè zon en de ge draaide schoorstenen strekten zich hoog in de lucht uit. Daar het huis er zo vol maakt mooi uitzag, begreep Norma wel dat het waarschijnlijk niet geheel authentiek was, maar de restauratie was zo bekwaam en zo smaakvol uit gevoerd, dat het onmogelijk viel te zeggen waar het menselijk vernuft de strijd met de tand des tijds had aange bonden. Ter weerszijden zag men gladde groene gazons die kennelijk tot achter aan doorliepen en het kleurige mo zaïek van een bloemenbordes in de verte. En Norma was er zeker van dat er zich achter het huis zo'n verrukke lijk terras bevond dat speciaal was aangelegd voor de promenade van da mes met hoepelrokken en heren met geklede jassen en sous-pieds. Ze voelde zich een echte twintigste eeuwse indringster, terwijl ze het laatste eind van de laan afliep en de stoep besteeg naar de zware eiken deur, waarnaast een lange, glanzend gepoetste trekbel hing. Vol ontzag trok Norma er aan en daarop weerklonk een zacht gebeier in de verte dat van een andere tijd scheen te zijn. Maar de persoon, die Norma opendeed wa:. even modern als zij zelf. Een keurig-geklede bediende zonder iets schilderachtigs aan zich. „Ik ben Norma Lacey", deelde Nor ma hem mee. „Ik denk dat ik word verwacht". „Wilt u zo goed zijn binnen te ko men, juffrouw", zei hij en liet er zich niet over uit of ze werd verwacht of niet. „Ik zal juffrouw Parry, de huishoud ster, roepen". Aldus werd Norma binnengeleid in een prachtig betimmerde hall, en ach tergelaten in een ongemakkelijke stoel met geïncrustreerd leer bekleed; ze voelde zich kleintjes en zenuwachtig. Ondertussen verdween de bediende om de huishoudster te waarschuwen. Blijkbaar kon ze haar voogd slechts via de juiste tussenpersonen bereiken. Of wel de man was niet bereid de ver antwoordelijkheid te dragen voor het geloven van haar verhaal en vond het beter dat aan de huishoudster over te laten. In ieder geval ritselde een ogen blik later een andere vrouw in doffe zwarte zijde gekleed, achter uit de hall te voorschijn. „Juffrouw Lacey?" vroeg ze wat streng, toen Norma opstond om haar te begroeten. „Ja", bekende Norma met het gevoel dat ze óf veel te laat, maar zeker niet op het juiste tijdstip was gekomen. „U bent zeker per ongeluk doorge reisd naar Munley", verklaarde de huishoudster met zo'n al-wetend air, dat Norma zich een ogenblik afvroeg of ze gedachten kon lezen. „Dat was niet per ongeluk", legde Norma uit, terwijl ze zich vastklampte aan het enige punt waarop de huis houdster het niet bij het rechte eind had. „Mijnheer Sylvester, u weet wel de advocaat, schreef me dat ik in Mun ley moest uitstappen". „Hij had Rossingdale moeten schrij ven. Jcnkins ging daar met de wagen heen en wachtte op u". „Het spijt me erg", zei Norma. Want ze voelde dat dat werd verwacht. Juffrouw Parry constateerde echter met grote onpartijdigheid: „Dat was Tijdens een Zaterdag te Tripolis ge houden processie is een bom ontploft bij het passeren van de emir van Cyre naica, Moh. Idris El Senoessi. Het projectiel, waarschijnlijk een handgranaat, verwondde enige toe schouwers, maar richtte geen schade aan. Later werd door de politie nog een kleine tijdbom gevonden. Volgens de autoriteiten zou de aanleiding tot de aanslag gezocht moeten worden in het feit, dat enige partijen niet accoord kunnen gaan met de vereniging van Tripolitanie, Cyrenaica en Fezaan on der koningschap van de emir van Cyre naica. Deze federatie zou per 1 Januari van kracht worden en een nieuwe Ly- bische staat doen ontstaan. uw schuld niet. In ieder geval ver telde juffrouw Bandley van „Het Witte Huis' in Rossingdale aan Jenkins dat -l.JI - U was doorgereisd naar Munley. Hij lfl*23 Dansmuziek 19.50 Nieuws van de JHH nicklijkc Marine. 20.00 Nieuws. 20.05 M* DINSDAG 22 MEI HILVERSUM I, 402 ui.: 7.00-r24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 „Zo werkt Nederland". 8.23 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram.muziek. 10.40"School- radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Orkestconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelin- gen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd program, ma. 14.53 Gram.muziek. 15.10 Sopraan eo orgel. 15.30 „Beu je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kin deren. 17.15 Felicitaties. 17.45 Zang. 18.00 Wetenswaardigheden voor jonge mensen. 18.15 Sportpraatje. 18.24 „Dit is leven", causerie. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. Sj. Groenman speek1 over: „Het geboortecijfer in West-Europa 19.00 Nieuws. 19.15 „Zo werkt Nederland". 1.9.23 Vaudeville-programma. 19.52 Parlemen tair overzicht en buitenlands overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Kamerorkest en solist. 21.10 „Toen sprak de Paus", klankbeeld. 21.35 Piano-voor- dracht. 22.15 Piano-trio. 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalenler. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 750 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7,15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening 8.00 Nieuws. 8,15 Grani.- muziek. 8.45 Orgelspel. 9.00 Morgenwijding. 915 Gram.muziek. 10.30 Voor do vrouw. 10.3a Gram.muziek. 10.50 Voor do kleuters. U'00 Piano-concert. 11.30 Voor de zieken. 12*8U Exquisic muziek. 12.30 Land- en TuinboOW- uiededelingeo. 12.33 Vooi het platteland, Vocaal Dubbclkwarht 13.00 Nieuws. 13-15 Mededelingen ot gram.muziek. 13.20 1' cieel weekoverzicht 13.30 Orkestconecit. 14-0" Voor de vrouw, 14,30 Gram.muziek. la* „Onze Amerikaanse buren". 16.05 Gram.muzie 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. IM Jazzmuziek. 17.45 Rcgeringsuitzending: éi' C. Meuwcsc M.S.C.: „VVerkuigcn van Pr'™ -en". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 1»" Operette-concert 19.20 „Paris vous pa»? zou u daar juist gaan halen, maar bracht eerst mijnheer Yorke de avond bladen". „O, ik heb gelift, dus het hindert niets", verklaarde Ncrma met een glim lach. Wordt vervolgd. aütciteu. 20.15 Gevarieerd programma* 2lJ5 D< Antwoordman. 21.30 Opera-fragniente"* 20.00 „Goede moed", causerie. 22.15 hobo en piano. 22.45 Buitenlands over»»' 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. -3'4 24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4