BISCNOFF Stad en Omgeving DAMESMANTELS 49.00 59.00 69.00 10.75 14.75 19.75 Uitreiking van de Rijksdiploma's Handelsavondschool Mej.W.Vreugdenhil en Hemelrijk clubkampioenen van JVA De strijd om het schaakkampioenschap Den Helder „Die Förster Christel" door „Harmonie" Deens vissersbootje op de „Pannekoek' gelopen JVC zegevierde ook in de vóórlaatste wedstrijd M. Oosterbeek Jr. eerste bij de junioren Mevr. Hemelrijk werd goede tweede BURGERLIJKE STAND Nationaal militair elftal tegen HRC-Helder Doelpuntrijke zege van LSK op Willemsoord C Middenstandsvereniging heeft nieuw bestuur Tennisuitslagen door pech beïnvloed Tweede bridge-avond HBC *45 AUTO SLOEG OVER DE KOP Dr Brouwer nog steeds in „the winning mood Een verdienstelijke start van enkele HAV-athleten Tussen Haaks en Kuifje in Bouwbedrijven haken 0 GOEDKOPER TEXTIEL Drie prijzen Drie prijzen Marinierskapel maakt mars door de stad Het lag voor het grijpen Het gebeurde in Nieuwediep DINSDAG 22 MEI 1951 Voor het eerst in het bestaan van de gemeentelijke Handelsavondschool is het landelijk examen op grond van het Rijks-examenprogramma afgenomen. Deie mededeling, slechts in enkele woorden vervat, zegt meer dan men er op het eer ste gezicht uit leest. Allereerst betekent het dat de waarde van het diploma ge stegen is het geeft thans volledige vrijstelling van het Middenstandsexamen en in de tweede plaats houdt het in, dat het onderwijs aan de Handelsavondschool een belangrijke uitbreiding heeft gekregen. De directeur, de heer W. J. Kleinveld. kon in de aula van het Lyceum ver scheidene autoriteiten welkom heten, toen de uitreiking der diploma's zou plaats vinden. Hij deelde voorts mede, dat dit jaar examen was afgenomen van twee groepen. Een groep, die de drie-jarige cursus had gevolgd en een tweede groep, die de vijf-jarige cursus had beëindigd. In totaal waren zeven tien candidaten geëxamineerd, t.w. ne gen van de drie-jarige cursus en acht van de vijf-jarige cursus. Van hen kwa men twaalf leerlingen in het bezit van het einddiploma, dat hun door wet houder Van Loo werd overhandigd. Wethouder Van Loo wees er op, dat de geslaagden de cursus met ijver en toewijding hadden gevolgd en hij prees hen vooral, omdat zij in hun vrije tijden hebben getracht hun kennis te verrij ken. Hij maande hen verder aan om de studie niet s'op te zetten. De geslaagden Van de drie-jarige cursus slaagden de dames A. de Wit, J. de Vries, N. Kok en de heren J. Bouma en J. Kreyger. Het vijfjarig diploma verwierven mej. J. Ruitenschild en de heren P. Stuyven- berg, P. Vos, A. J. Berkhout, A. van Wolferen en W. Petersen, terwijly L. G. Riteco in het bezit kwam van het schooldiploma omdat hij alleen de Han delsvakken en Nederlands gevolgd had. Als Rijksgecommitteerden waren op getreden de heren J. P. Loots, J. Breg- man, R. de Kok, K. Groenewegen en H. Maarse. De directeur feliciteerde de geslaag den mede namens de leraren. Hij wees hun op het grote voorrecht na drie wintercursussen het middenstandsdiplo ma te bezitten en bovendien de eerste steen gelegd te hebben voor de kantoor opleiding waaraan in de 4e en 5e klasse wordt voortgebouwd. Hij wekte hen op in September terug te komen teneinde zo mogelijk na twee jaar het diploma vijf-jarig cursus te behalen. De „vijfde- jaars" spoorde hij aan niet op hun lau weren te gaan rusten maar nu de prac- tijkdiploma's te gaan halen die dicht binnen hun bereik zijn komen te lig gen. De voorzitter van de gecommitteer den, de heer J. Loots, merkte op, dat het college van gecommitteerden de prestaties van de candidaten had be wonderd, omdat zij buiten hun dagtaak nog de energie hadden om naar school te gaan. In een geestige speech wees de heer Bregman op de betekenis van de be haalde diploma's en deelde mede dat het College van Rijksbemiddelaars heeft toegestemd in een hoger salaris voor de bezitters van het diploma Handels avondschool. Een van de geslaagden, de heer A. van Wolferen, dankte ten slotte direc teur en leraren voor het genoten on derwijs. De toekomst Na de uitreiking bleven de leraren en gecommitteerden nog bijeen, ten ein de te luisteren naar de heer Kleinveld. die de positie en de taak van de school wat nader omschreef. De Handels avondscholen ontstonden in het ver leden meestal uit bepaalde verenigin gen. Eerst toen de scholen meer leer lingen gingen trekken, ging de wet gever zich met het Handelsavondschool onderwijs bemoeien en zo ontstond het streven om te komen tot een landelijk programma en een eveneens landelijk eindexamen. Vlak vóór de oorlog werd begonnen een dergelijk examen wettelijk vast te leggen, doch eerst in 1949 kwam men met een algemeen programma voor de dag. Dit programma is gebaseerd op de diverse handelsvakken met Nederlands en tenminste één van de moderne talen, die naast elkaar onderwezen worden, dus geen specialisering in een te vroeg stadium. Eerst de brede basis, daarna de studie voor het practijk diploma. Pit was o.a. in sterke mate de wens van de Maatschappij voor Handel en Nijver heid. In September van het vorig jaar werd besloten dit programma in te voeren, zij het met schroom. Vooral de derde klasse zou het zwaar krijgen daar hier plotseling enkele onderdelen aan de handelsvakken moesten worden toege voegd. Aan het efficiente werk van de leraren is het dan ook te danken dat niet één of twee zoals kon worden ver wacht, maar ten slotte vijf candidaten slaagden. Uit de besprekingen die volgden bleek hoe groot de belangstelling van het zakenleven en de industrie voor het handelsonderwijs is. De wenselijk heid van onderwijs in machineschrijven stenografie werd uitgesproken, waarop wethouder Van Loo mededeel de dat deze zaak de volle belangstel ling van het gemeentebestuur heeft en dat nog deze zomer nader contact zal worden gezocht met de middenstands verenigingen. In „Casino" heeft men gisteravond Kunnen genieten van de operette „Die Förster Christel", die met veel zorg en enthousiasme door de zang-, reciteer en operette-vereniging „Harmonie" op de planken werd gebracht. De dames en heren op het toneel hebben het niet gemakkelijk gehad met deze lang niet eenvoudige operette van George Jarno. Zo vroeg de decorwisseling nog al wat tijd, met het gevolg dat de uitvoering eerst na middernacht ten einde was. Een zeer bijzondere kracht heeft „Harmonie" ongetwijfeld in mevrouw GroenKoster, die een charmante uit beelding gaf van de dochter van hout vester Lange, de kleine, blonde Chris tel. Over de inhoud van het spel zullen wij niets verklappen, daar de operette hedenavond nogmaals wordt opge voerd. Men lette vooral op de heer C van de Bogaerde, die in het tweede bedrijf een meer dan vermakelijke graaf Van Leoben gestalte geeft. Frisse rolletjes kwamen van de dames A Manshanden (het zwarte zigeunerinne tje Minka) en LokkersKuiper (baro nesse Van Othegraven). Een „prach tige" keizer bleek de heer W. Stef fens te zijn. De andere dames en heren droegen het hunne tot het welslagen van de avond bij. Op aller prestaties en de inhoud van het stuk hopen wij morgen terug te komen. Vermelden wij nog, dat na afloop de heer C van Straaten (één van de regis aeurs) een kleine huldiging ten deel viel. Voor zijn meer dan dertigjarig lidmaatschap werd hem door de voor zittei (le heer C Wever, een boekwerk aangeboden. Dit geschenk ging nog vergezeld van een mooie plant voor mevrouw Van Straaten. Reddingboot kon terugkeren Gisteravond omstreeks zeven uur »s het Deense visserevaartuig AD 132 „Sawa" vastgelopen op het droogvallen de gedeelte van de Razende Bol. de z.g. „Pannekoek", achter de plaats waar in dertijd de .Tuacar" is vergaan. De schipper heeft, komende van de visgronden, de route naar IJmuiden willen bekorten, en is daarbij iets te Zuidelijk verzeild geraakt. Het tijdstip van de stranding was ongunstig, want het was kort voor „stil van hoog". De reddingboot „Dorus Rijkers" met üe motorvlet „C. K. Baas" op sleeptouw, verliet de haven en bereikte het Deen se scheepje vrijwel gelijktijdig met een vlet die bij de Windwijzer in zee was gegaan. De Deense schipper wenste echter geen assitentie. Hij wilde blijk baar het springtij van hedenavond af wachten, in het vertrouwen dat zijn scheepje dan op eigen kracht vlot zou komen. De omstandigheden, waarin de Deen verkeerde, waren in zoverre gun stig, dat de „Razende Bol" zijn naam met het bladstille weer geen eer aan deed. Met laag water lag het scheepje hoog en droog, en het liep geen enkel gevaar. JVC heeft Zondagmiddag tegen Hol- landia T. zijn vóór-laatste competitie wedstrijd gespeeld. De Julianadorpers wonnert deze spannende uitwedstrijd met 21. De doelpunten werden ge scoord door P. Hoornsman en C. Hoog- schagen. JVC staat nu weer gelijk met Hugo Boys, dat evenwel één wedstrijd minder speelde. De handbalafdeling boekte ook weer goede resultaten. JHC 1, dat reeds kam pioene is van haar afdeling, moest nog spelen tegen SDL 1 (Groot-Schermer). De Julianadorpse dames zegevierden met 51. JHC a versloeg Nieuwe Nie- dorp a met 70. I De tafeltennisvereniging „IVA" heeft dezer dagen haar clubkampioenschap pen gehouden. Bij de dames kwam de titel in het bezit van mej. W. Vreugdenhil, die in haar laatste partij in twee games zegevierde over mevrouw Hemelrijk— Goedegebuur. De dames-poule gaf een strijd te zien tussen de dames Hemelrijk Goedegebuur, Menninga, Valkhoff, Vreugdenhil en Van de Wetering. Mevrouw Hemelrijk en mej. Vreugdenhil wonnen ieder vier partijen. In hun beslissende wedstrijd won de sterk aanvallende mej. Vreugdenhil met 2115 en 2113. Mej. Valkhoff eindigde met twee gewonnen partijen als goede derde. Van der Vliet won de derde prijs met een 2118. 15—21, 2119 overwinning op Flameling. De prijsuitreiking geschiedde door dé vice-voorzitter van IVA. de heer J. Nortier. Een speciaal woord van dank richtte de spreker tot de heer W. Grei- ner, voor de wijze waarop deze het tournooi had georganiseerd. De junioren speelden in twee poules van vijf man een halve competitie. In poule 1 bezette M. Oosterbeek Jr. de eerste plaats. Zeer spannend was de strijd om de tweede plaats, daar J. Jan sen, W. Dirkzwager en C. van Vuren gelijk eindigden. De betere game-ver- houding bracht Jansen de tweede plaats. Hij mocht dus met nummer 2 van poule 2 strijden om de derde prijs. In poule 2 zorgde T. van der Well voor een verrassing door de kampioen van 1950, G. Oosterbeek, in drie vinnige games te verslaan. W. Maters en C. Kossen stelden enigszins teleur. In de finale ontmoetten elkaar dus M. Oosterbeek Jr. en T. van der Well. Oos terbeek toonde zich met 2118 en 2116 de sterkste. De derde prijs -was voor G. Oosterbeek, die Jansen met 219. 2116 versloeg. In de seniore-.-klasse moesten enkele spelers verstek laten gaan. Niettemin werden zeer spannende partijen ge speeld. Als poule-winnaars traden naar voren: Makelaar, Van der Vliet, Hemel rijk en De Bunje, met als nummers twee: Flameling, Greiner. Nortier en Valkenier. In de kwart-finale noteer den wij de volgende uitslagen: Valke nierVan der Vliet 12, Greiner Hemelrijk 02, MakelaarNortier 2—0, De BunjeFlameling 12. En in de halve finale: Van er VlietHemelrijk I2 en MakelaarFlameling 20. De finale tussen Makelaar en Hemel rijk gaf een sterk aanvallende Hemel rijk en een goed verdedigende Make laar te zien. Vooral in de eerste game toonde laatstgenoemde zich een uitste kend verdediger, hij won met 2115. De tweede game was met 2111 voor Hemelrijk. In de derde game moest Ma kelaar wederom het onderspit delven, zij het ook op het nippertje met 2422. Bevallen: M. J. C. Jaspervan Deun, z. A. C. H. RavenCarstens z. C. StruikGeluk, d. T. A. BoumaSchotema, z. C. R. Duin- kerBrandt, z. A. M. Bruinsma— Vester, z. E. T. van SoelenIJzer, z. N. Verblauwde Vroome, d. M. WoltersLamberts, z. H. A. van HartingsveldtMuller, d. M. D. SpiekermanStevenson, z. J. Cats Smit, z. A. T. Claesscn—Bok, z. G Beunvan der Kooi, d. A. R. Wou tersKreuger, d. Ondertrouwd: D. F. J. Staalman en J. M. van der Haagen. T. Klomp en T. Leen. T. J. Kramer en A. Darp- horn. J. C. Vonk en W. A. Buisman J. A. Bethlehem en G. A. Woes- tenesch. Getrouwd: W. Makelaar en C. G. de Nooij. H. Quast en M. Gomes. J. C. Zijderveld en H. P. Verhoef. R. de Jong en G. Oostheim. J. M. J. Roozen en P. J. Meskers. .Overleden: J. Makelaar, m. A R. F. Baudach. m. M. Benschop, echtgen van P. van der Veer. R. Schiphof, m. Thans staat definitief vast, dat de sportweek van het Comité „O. en O." wordt besloten met een voetbalwedstrijd tassen het Nederlands Militair elftal en een combinatie van HRC 1 en Helder 1. Bij het zoeken van een tegenstander voor de nationale militaire ploeg wer den verschillende mogelijkheden onder het oog gezien. Eén van de sportoffi- cieren opperde ten slotte de mogelijk heid de militaire ploeg tegen een elftal van de beide Helderse tweede klassers te laten uitkomen. Het „Comité" greep het voorstel met beide handen aan, daar een dergelijke ontmoeting door de Helderse sportliefhebbers stellig op prijs zal worden gesteld. Het „Comité" stelde zich in verbinding met de be sturen van Helder en HRC met het re sultaat. dat men straks elf plaatselijke tweede klassers tegen het Nederlands Militair elftal in actie zal kunnen zien. De tweede wedstrijd in het kader van de „O O Sportweek" is heel wat aantrekkelijker geweest dan de eerste. L.S.K. uit Weesp speelde een prima partijtje voetbal, dat reeds vóór de rust een 63 voorsprong opleverde. Willemsoord.C. bood soms aardig tegenstand, maar de tactiek en ook de techniek waren soms ver zoek. Reeds spoedig stonden de mannen uit Weesp met 40 voor. Er volgde hierna een kleine inzinking. Wil lemsoord gaf de moed niet op en wist de achterstand tot 43 te verkleinen en bijna was zelfs de gelijkmaker nog gekomen. Een schot van Bruins be landde echter tegen de paal. Door deze krachtsinspanning van de Marine mannen werden de L.S.K.'ers wakker geschud. Met vereende krachten ging het op het vijandelijke doel af; rust stand 63. Na de thee waren het ongetwijfeld weer de L.S.K.'ers, die de toon aan gaven. Er werd in de voorhoede ver dienstelijk gecombineerdv De Wil- lemsoorders hadden niet over pech te klagen. Immers, dan was het de paal en dan weer de lat, die hun te hulp kwam. Éénmaal trof een schot van één der L.S.K.-voowaartsen echter doel en zo werd de stand op 7S gebracht. Kort vóór het einde kwamen de ma rine-mannen nog aan een goedkoop doelpunt. De keeper van L.S.K. liet uit een zacht schot de bal door zijn han den glippen en zo werd de stand op 74 gebracht. De wedstrijd, die voor Woensdag avond was vastgesteld, is verschoven naar Donderdag 24 Mei op het zelfde tijdstip. Dan spelen de elftallen van ARGIS en Willemsoord.A. Voorzitter de heer S. Prins In de gifteravond in „Formosa ge houden jaarvergadering van de Mid- denstandsvereniging „Den Helder" is een grondige wijziging gekomen in het bestunr. Van het uit negen leden bestaande bestuur moesten vijf nieuwe functio narissen worden gekoaen. Alleen de heer C. Krigée had zich herkiesbaar ge steld. Hij werd met 62 van de 75 «tem men herkozen. In de eerste ronde wer den voorts de heren P. van Twisk en P. Rijkers in het bestuur gekozen. De derde ronde bracht vervolgens de heer W. C. Robert achter de groene tafel. Na de vierde ronde was een herstem ming nodig tussen de heren J. Veen en H. Posthuma, met als resultaat dat eerstgenoemde in het bestuur zitting kreeg. De samenstelling van het bestuur was toen als volgt: S. Prins, J. F. van Wijn gaarden, C. Krigée, P. van Twisk, W C. Robert, P. de Haan, P. Rijkers, J. Govers, J. Veen. Uit deze bestuursledep moest de vergadering een voorzitter kiezen. Men vertrouwde de hamer toe aan de heer S. Prins. Als tweede voor zitter zal optreden de heer P. van Twisk. De aftredende voorzitter, de heer J. Bregman, onder wiens leiding deze jaarvergadering stond, had gedurende vijf jaar deze verantwoordelijke func tie bekleed. Namens de vergadering werd hem bij monde van de heer Zalm stra dank gebracht voor het vele werk dat hij als zodanig heeft gepresteerd. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid werd de heer Bregman een boekwerk aangeboden. Het eerste team van HTC heeft Zon dag een uitwedstrijd gespeeld tegen Schagen 1. Het werd een 71 neder laag voor de gasten, een uitslag die wel enigszins geflatteerd mag heten, daar de heer Bakker tijdens zijn laatste mixed partij zijn enkel verstuikte. Het derde team, dat thuis speelde tegen De Molenkrocht 1, had met een overeen komstige pech te kampen. De gasten, die kampioen zijn in deze afdeling, wa ren reeds over alle linies sterker, maar hun positie werd nog versterkt door dat de heer Visser zijn enkel verzwik te. Het tweede team. dat thuis speelde tegen SET 1. stond er beter voor. Het won met 71, zodat HTC 2 nog slechts twee punten nodig heeft uit de beide resterende wedstrijden. om zeker te zijn van het kampioenschap in de vier de klasse. Zondagmorgen om half elf ontvangt HTC 1 op de banen van „De Windwij zer" het zesde team van DDV uit Am sterdam. Voorts spelen Zondag het vierde en vijfde team van HTC tegen elkaar. Het tweede team speelt een uit wedstrijd tegen TOZ 1 in Amsterdam, en het derde team gaat naar Heemstede om Brederode 4 te ontmoeten. De uitslagen van de tweede bridge avond der HBC '45 luiden als volgt: A-lijn: 1. SmitSwennen 40; 2. Kers bergenVisser 35; 3/4. SelierZoon 3214; 3/4. DomsBakker 32y 5. For- rer—Snoerwang 31'/»; 6. SmetesEvers 31; 7. RammersDe Vries 27'/ï; 8. Du- kersRosing 22. B-lijn: I. BenekerVeenstra 36%; 2. Van den Bergvan der Helm 33%; 3/4. GrandeSteinberg 33; 3/4. Meulenberg Kemper 33; 5. Hr. en mevr. Bester- veld 31; 6. Hr. en mevr. Meijer 30%; 7. Hr. en mevr. Schotmans; 8. Jurriaan —Krab 24'/.. C-lijn: I. VrijvogelJansen 46; 2. Mevr. Snijdersmevr. Veenstra 41%; 3. Hr. en mevr. Planken 39'/.; 4. Hr. en mevr. Vries 36%; 5. Schilperoord Harjer 35; 6. Verbeek—de Ligt 32; 7. BrederodeSchra 31%; 8/9. Hr. en me vrouw Lelie 31; 9/9. SpruitBambach 31. Zaterdagmiddag is op de Provinciale weg te Zaandam, ter hoogte van de Parkstraat, een personenauto, afkom stig uit Den Helder, over de kop ge slagen, omdat de chauffeur plotseling moest remmen voor een jongen, die zonder op het snelverkeer te letten, de rijweg overstak. Wonder boven won der kreeg niemand letsel en slaagden omstanders er in de auto weer op haar vier wielen te zetten. De verkeerspo litie maakte van het gebeurde proces verbaal op. In het clublokaal van MSC werd gisteravond een flink programma afgewerkt. Voor de plaatselijke schaakkampioenschappen werden achttien partijen gespeeld, waarvan enkele moesten worden afgebroken. In de hoofdklasse heeft Bommel, die zelf niet speelde, nog steeds de leiding. De tweede plaats wordt nu bezet door K. Geus, de enige die het Bommel nog lastig kan maken. vierde ook gisteravond, en wel over C. J. Bosch dei daardoor in ernstig ge vaar is komen te verkeren. De volledige uitslagen luiden: Hoofdklasse: J. SmitJ. van der Kuyl 0—1; H. A. HerderscheeJ. Marsman II 10; J. van BrederodeR. Mol yy; K. GeusA. H. Verschuur 10; J. Smit A. H. Verschuur yty. le klasse: D. de Lange—D. Dokter 01; C. J. Boschdr. Brouwer 01; J. A. AllertJ. de Jeu, afgebr.; J. Noor deloosK. Lengers 1—0; P. van Dijk— J. Marsman I afgebr. 2e klasse: H. VerschuurI. Stolk 10; J. BruinsmaJ. 't Hart afgebr. 3e klasse: P. Bremer—J. Duit afgebr.; H. VoermanI. Groenveld yty CoppensR. Muller yy; C. J. Eg- bersP. Kroon 10. 4e klasse: R. de LeeuwJ. Burgers 0—1; K. Veenstra—L. J. van Veen 1—0. Om de „Houten Koning In de tweede week van Juni houdt MSC een tournooi volgens het afval- systeem, om de „Houten Koning", die op het ogenblik in het bezit is van K. Geus. De in een vorige ronde afgebroken partij tussen K. Geus en A. H. Ver schuur wist eerstgenoemde in een moei lijk eindspel door naukeurig manoeu vreren te winnen. Verschuur had nog een afgebroken partij uit te spelen, en wel tegen J. Smit, tegen wie hij remise wist te houden. Smit verloor van Van der Kuyl, doordat hij een lelijke mis rekening maakte. Herderschee, de laat ste tegenstander van J. Marsman TI. liet deze in het zand bijten, waardoor hij zijn positie op de ranglijst versterk te. De spannende partij tussen J. van Brederode en R. Mol eindigde in re mise. In de eerste klasse werden vijf par tijen gespeeld. De uitslag van de partij Noordeloos—Lengers (10) was een verrassing, daar laatstgenoemde relati de beste kansen op de titel had. Ook dr Coevorden Brouwer, die de laatste tijd bezield is met „the winning mood", zege- Zondag organiseerde de A.V. „Doves" te Heiloo de eerste wedstrijden in het kader van de jeugdcompetitie 1951, waaraan ook door een ploegje leden van de HAV werd deelgenomen. De korte tijd van voorbereiding op het veld in aanmerking genomen, mogen wij over de geleverde prestaties geens zins ontevreden zijn. Het blijft natuur lijk een handicap, dat de beoefenaars van de athletiek in onze stad slechts éénmaal per week een terrein hebben toegewezen gekregen, wat voor een doeltreffende training absoluut onvol doende is, vooral midden in het athle- tiekseizoen. Laten wij hopen dat hierin spoedig verbetering zal komen. Gaan wij even dieper in op de pres taties van de afgelopen Zondag, dan valt direct in het oog het goede lopen van het C-meisje Fillerup, dat voor het eerst ni wedstrijdverband voor de HAV uitkwam en na op het nummer 60 meter hardlopen in haar serie als eerste te zijn geëindi|d met de veelbe lovende tijd van 8,9 sec. in de finale de tweede plaats bezette. Ook het lo pen van het B-meisje Gré Bronder biedt perspectieven: zij noteerde op de 80 meter 11.2 sec., op de voet gevolgd door Annie Wiedenhoff met 11.3 sec. en Magda Brouwer bij de A-meisjes met 11,4 sec. Het vèrspringen en hoogsprin gen ging nog niet naar wens. Gré Bron- der kwam nog het verst met 4,43 m„ waarmee zij de 4e plaats bezette. Gon- da Steyn veoverde de 3de prijs bij het kogelstoten met een stoot van 9,25 m. Een fraaieprestatie leverde de 4x80 m estafetteploeg meisjes B, door de eerste plaats te bezetten. De wissels waren evenwel zeer slecht. Bij de Jongens B veroverde Piet Dey- man de eerste plaats bij het hoogsprin gen met een sprong van 1.50 m. Jan van Trierum werd op de 1500 m. eer volle vijfde met een tijd van 4.49.9. Ook Henny Wiedenhoff wist tot de finale 60 m. jongens C door te dringen. Hij bezette hierin de 3e plaats met een goede tijd van 8,2 sec. (serietijd zelfs 8,1 sec.!) Ook de overige HAV-deelne- mers deden verdienstelijk werk. Zondag gaan ook enkele dames en heren de spikes weer eens aantrekken, en wel in regionale wedstrijden der A. V. „Suomi" te Velsen op de sintel- baan Watervliet. Wij zijn vooral be nieuwd naar de prestaties van Henk Wiedenhoff. nu hij voor het eerst in de senorenafdeling start. In ieder ge val wensen wij de HAV veel succes! Hr. Ms. „Y 861", „Borndiep". „Stortemelk" en „L 9601" zijn naar Rot terdam vertrokken om gedemagneti seerd te worden. Hr. Ms. „Willem van der Zaan", die gisteren naar zee is gegaan voor het houden van oefeningen, wordt Za terdagmorgen in de haven terugver wacht. Hr. Ms. mijnenvegers „Zuiderdiep" en „Schulpengat" keerden, resp. uit IJmuiden en Hoek van Holland in Nieuwediep terug. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1422 kg bot, 519 kg garnalen, 126 kg kaan, 7936 kg schar, 18056 kg schob 41 kg tarbot, 932 kg tong, 665 kg wijting. Het is morgen hoog water om 9.10 en 21.40 uur, en laag water om 3.10 en 15.45 uur. De temperatuur van het zee water was 11,2 graden Celsius. Wij berichtten reeds, dat men in 1e bouwbedrijven vandaag een uur wil overwerken ten bate van de Haak-.'n- actie. Het comité zou het bijzonder op prijs stellen, als niet alleen de neven- bedrijven, maar ook de bouwmateria lenhandel zijn steentje bijdraagt. Mor genavond van acht tot negen uur kun nen de gelden worden afgedragen in ..Formosa", waar belangeloos een /.aal voor dit doel ter beschikking wordt ?»- stcld. Velen profiteerden reeds van de grote prijsverlaging. 10 tot 30 procent beneden de normale prijs (ook grote ma ten). onze actie goedkoper textiel geldt ook nog voor onze afde ling japonnen, keuze uit hon derden stuks ZIET DE ETALAGE (Advertentie, Ing. Med.) Tentconcert om zeven uur Vanmiddag om twee uur wordt de Marinierskapel door het college van B. en W. ten raadhuize ontvangen. Om half vier begint een mars door de stad, langs de volgende route: Fort „Erf prins", Coenraad Botstraat, Jacob van Heemskerckstraat, Singel, Kerkgracht, Van Galenstraat, Krugerstraat, Polder weg, Prins Hendriklaan, Stationsplein, Spoorstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Buitenhaven. Tijdens het tentconcert, dat vanavond om zeven uur in het Julianapark be gint,, worden de volgende werken uit gevoerd: 1. Ouverture „Die lustigen Weiber von Windsor" (Nicolai); 2. Fol kloristische paraphrase (Gerard Boe- dijn); 3. „Künstlerleben" (Joh. Strauss); 4. Ballet „Sylvia" (L. Délibes)5. „Wil helm Teil" (Rossini)6. „Ballet Egyp- tien (Luigini)-; 7. Marspotpourri (Win ter). Gevonden: Autoped op lucht, banden, zilveren broche, ceintuur, ge wicht van 1 kg, vier honden, hangslot met sleutel, zes portemonnaies met in houd, streng touw, schijnwerper, acte- tas, reistas, damesrijwiel, plastic riem, rozenkrans in étui,, herenvest, étui met vulpen en vulpotlood, glacé hand schoen, Duitse herder, zakmes. Verloren: Vier brandslangen, autoped op luchtbanden, twee alpino- mutsen, bruine das, geruite deken, twee jonge duiven, handschoen, han gertje met twee foto's, nylonkous, num merbord GZ 60441. blauwe overall, ze ven portemonnaies met inhoud, pas poort, sierspeld damestas met inhoud, juten tas, veehek van auto, wieldop van auto, twee wollen vesten, wind jack. De brandweer heeft moeten in grijpen bij een schoorsteenbrandje in de Jan in 't Veltstraat. De schuldigen waren twee jonggehuwde kraaien, die hun nest in de schoorsteen hadden ge bouwd. De damesfiets, die vorige week in de Buys Ballostraat werd vermist, is weer terecht. Op de hoek JavastraatTimorlaan is een motorrijder uit de bocht gevlo gen, doordat hij moest uitwijken voor een achtjarig jongetje dat plotseling de straat overstak. De motorfiets kwam in het gras tot stilstand en werd bi.i de val vrij ernstig beschadigd. De ouder» van het jongetje zullen de schade ver goeden. Sinds 13 April staat ergens in Den Helder een damesfiets, die onbe heerd werd aangetroffen. De eigena resse kan het adres vragen aan de afd. Recherche van het Hoofdbureau van Politie. In een week tijd werden meer dan dertig „blaagjes", die diverse soorten van kattekwaad hadden uitgehaald, naar het politiebureau gebracht. Zater dagmiddag moesten zij, om voor hun euveldaden te boeten, in het leslokaa van het politiebureau sommen maken en een opstelletje schrijven. De jongens, die het heel bont hadden gemaak- worden op deze manier nog twee Za terdagmiddagen bezig gehouden. OPLOSSINGEN HERSENGYMNASTIEK 1- H. A. Lorentz en H. Kamerlingh On nes, respectievelijk in 1902 en 1913. Aan de evenaar circa 30 kin, van ons laD, afgerekend circa 10 km en in de P°° streken op circa 7 km noogte. 3. do: Australië. 4. Ook in Australië- 3- In de Kathedraal van Reims. 6 ^an neer er een ruiter op zit, die laarze, draagt! 7 De bacteriën en de vitam nen. 8 opera bestas, alleen uit -' J bil een operette wordt ook gesproken. ®- Dat hel geheel -an goud Is want karaat goud betekent l/24e deel <ou 10. Die kan helemaal niet zien. want ee bacterie is een plant(Je).

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2