DAMESMANTELS BISCHOFF Stad en Omgeving Opnieuw flinke bedragen voor de Haak-in actie Politierechter berekende meer per kubieke meter zand 49.00 59.00 69.00 10.75 14.75 19.75 Van der WERFF&HUBREGHT Grote spanning in de strijd om het schaakkampioenschap Zwaluwen-elftal naarZaandam Bouwbedrijf leverde f 1270.af Ook anderen leverden iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii OUD-REDDER DIRK BOT OVERLEDEN „Verboden zone" in het Tivoli-theater hun bijdrage Basketballers kunnen naar demonstratiewedstrijd r Zaierdagavond de Jutiersparade „Terwille van een vrouw" in de Witte-bioscoop British Women's Club Tussen Haaks en Kuitje Vergadering „Het Koegras" 0M cAtelier clOerner &one Op 26 MEI brandweer wedstrijden te Den Helder Vuisislag bracht geen opheldering Betrouwbaarheidsrit voor auto's en motoren Texel Band Texel-Assen wordt nauwer aangehaald IN HET KORT Prijsovertreding voor de politierechter Anna Paulowna M GOEDKOPER TEXTIEL Drie prijzen Den Helder Drie prijzen ZFC junioren wonnen van N.H.-juniorenelftal TINY JONKER IS WEER IN TRAINING Zij gaat van Den Helder naar Zaandam zwemmen Urk Oude munten van 1707 Plannen voor emigratie najr Noorwegen De heer Bodegraven, de leider van de grote Haak-in actie, heeft ook in onze stad niet tevergeefs aangeklopt. Er was niet veel voor nodig om de bewoners van Den Helder voor het prachtige werk ten bate van de kankerbestrijding te animeren. Het gevolg was, dat reeds een groot bedrag kon worden overgemaakt. Zo herinnert men zich ongetwijfeld o.m. de actie onder de Helderse schooljeugd. Maar ook tal van bedrijven, instellingen en particulieren hebben hun steentje bijgedragen en niet voor niets heeft de heer Bodegraven zich voor de microfoon over Nleuwediep zeer waarderend uitgelaten. Eerst gisteren bereikte ons de tij ding, dat Zondagmiddag in Den Hel der op drie en tachtigjarige leeftijd is overleden de bekende oud-redder Dirk Bot. De heer Bot heeft vele malen zijn leven gewaagd, wanneer op volle zee een schip in nood verkeerde. Helaas zijn in de archieven niet alle tochten bewaard gebleven, waaraan Dirk Bot actief heeft deelgenomen Op 7 De cember van het jaar 1893 hielp hij mee, de in nood verkerende beman ning van het Engelse stoomschip „Wan- dier" te redden. De moeilijke tocht slaagde en drie en twintig mensen bleven gespaard. Van koningin Victo ria kreeg Bot na deze redding de En gelse Reddingmedaille. Op 7 Februari 1897 deed Bot mee aan een poging tot redding van de opva renden van het Duitse stoomschip „Ockenfels". Deze tocht mocht geen resultaten opleveren. Maar in de nacht van 17 op 18 December in 1924 konden achttien personen worden gered van het Engelse stoomschip „Promus". En verder beschikt men niet over gege vens uit de jaren tussen 1897 en 1924, waarin Dirk Bot niet minder actief is opgetreden. Het stoffelijk overschot zal vanmid dag om half drie op de Algemene Be graafplaats te Huisduinen ter aarde worden besteld. Het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" zal daar de overledene de laatste eer bewijzen. De stoet vertrekt om twee uur van het sterfhuis, Sperwerstraat 29. Tivoli heeft tot en met Donderdag weer zo'n keiharde Burt Lancaster film aan te bieden. Men kent deze snel opgeklommen filmster wel, met zijn vierkante kaken en zijn reuzengestalte. Eén van zijn films was „De vlam en de pijl". lil nu speelt hij in „Verboden zone". Twee jaar geleden heeft Mike Davis in Diamantstad in Zuid-Afrika mishan delingen moeten ondergaan van de po litie, die het land bewaakte van de Colonial Diamond Company. 'Mike on derging zijn straf onschuldig. Als de film begint, is hij in Diamantstad terug gekeerd om wraak te nemen. Er volgt een spel van kat en muis, wanneer de chef van de politie tracht uit te vinden waar Mike twee jaar geleden in de verboden zone bij toeval diamanten aantrof. Er is ook een bekoorlijke Fran- gaise in het spel, die aanvankelijk slechts de bedoeling heeft om Mike zijn geheim te ontfutselen. Later wordt zij echter op hem verliefd. Ten overvloede kunnen wij vertellen, dat Mike ten slotte zelf de diamanten gaat halen. Hij ruilt ze in om het Fran se meisje, dat van moord was beschul digd, vrij te kopen. Deze summiere inhoudsbeschrijving toont reeds aan dat „Verboden zóne" een verhaal is van „goeden tegen slechten". En men weet, wie in zo een strijd zege viert. Naast Burt Lancaster ziet men onder andere Paul Henreid, Claude Rains en Peter Lorre. William Dieterle voerde in deze spannende rolprent een Gisteravond in „Formosa" werd nog meer geld aangedragen voor de Haak- in. Achter een grote tafel waren de leden gezeten van het comité van sa menwerking uit de bouwbedrijven. De voorzitter, de heer W. H. Keyzer, nam de bedragen in ontvangst die door de werkgevers en werknemers uit de plaatselijke bouwbedrijven waren inge zameld. Tenslotte kon het eindbedrag worden bekendgemaakt. Toen bleek dat het bouwbedrijf te Den Helder f 1270 aan de Haak-in kon afleveren. Aan het verzoek van het comité allen te danken, die aan dit mooie bedrag of ferden willen wij gaarne voldoen. Er werd echter meer gedaan gedurende de laatste weken. Zo kwamen ook drie gymnastiekverenigingen in actie. Zij brachten tezamen f 45.16, dat als volgt dient te worden gespecificeerd: O.K.K. f 8.40; Pro Patria f 24.30; Turnlust f12.46. De heer Bodegraven zal deze giften waarschijnlijk hedenavond in de laatste uitzending bekend maken. En dan ver namen we wat de avond heeft opge bracht, die verleden week in „Casino" werd gegeven door de toneelvereniging „Kunstmin" uit Julianadorp, tezamen met het stedelijk muziekcorps. De op brengst bedroeg f 603.75. Dit bedrag werd verhoogd met f 20 bijeengebracht door enkele leden van de vrouwenver eniging „Dorcas". De heer Bodegraven heeft dus over de activiteit in Den Helder zeker niet te klagen. Het befaamde basketballteam „The Harlem Globetrotters" zal binnenkort in ons land een tweetal demonstratie wedstrijden spelen tegen de „Boston Whirlwinds": op 4 Juni in het Olym- pisch-stadion te Amsterdam en op 5 Juni in het Sparta-stadion te Rotter dam. Een aantal leden van de Neder landse Basketballbond kan deze wed strijden tegen gereduceerde prijzen gaan zien. Behalve bovengenoemde wedstrijden wordt nog gespeeld tussen het Nederlands team en het amateurs, team „Sewanee University", een stu- dentenploeg van de University of the South. De leden die van dit buiten kansje gebruik willen maken, kunnen zich opgeven bij de verenigingssecre tarissen. Die bestellen dan op hun beurt de kaarten bij de organiserende commissie. Ook van de Helderse Basketball Or ganisatie gaan ongetwijfeld vele min naars van deze sport een demonstra tiewedstrijd van het beroemde neger team bijwonen. Het ligt in de bedoe ling van deze organisatie, de trip per bus te ondernemen. Wie voor de bus voelt, kan zich opgeven bij de bestu ren van H.A.V. en K.V.H. In de Witte-bioscoop wordt heden avond voor het laatst vertoond „Ter- wille van een vrouw", een spannende „western" van het betere genre. De gebeurtenissen in deze rolprent zijn ontleend aan authentieke gegevens, die eens werden verzameld voor een arti kel in een tijdschrift. Men maakt kennis met de bende van Jesse James, die er zijn beroep van heeft gemaakt banken te overvallen. Eén van zijn handlangers is Bob Ford, die geld nodig heeft om te kunnen trouwen. Op zekere dag besluit hij zijn vriend, de leider van de bende, Jesse James, te doden. Op diens hoofd staat een flinke losprijs, die Ford tal van mogelijkheden biedt. EnJesse Ja mes wordt in de rug geschoten. Ter- wille van het meisje, aan wie Bob zijn hart heeft verloren. Daarna ontwikkelt zich een spannende geschiedenis, die eindigt met de dood van de moorde naar. In de belangrijkste rollen ziet men Preston Foster, Barbara Britten en John Ireland. Vooral laatstgenoemde als Bob Ford bewijst een uitnemena acteur te zijn. Wie van een sensatione le en goed geregisseerde cowboyfilm houdt, kan vanavond nog in de Witte terecht. De eerstvolgende bijeenkomst van de British Women's Club, op Maandag avond 4 Juni in de Marinecantine, zal in het teken staan van de verjaardag van Z.M. Koning George VI van Enge land. De Koning is op 8 Juni jarig, zo dat de feestavond iets aan de vroege kant is, maar de gezelligheid zal er niet minder om zijn. Op het programma staat o.m. de vertoning van de films „Trooping of the Coleur" en „AU the King's Horses." Het ledental van de British Women's Club bedraagt thans 63, n.1. 46 Engelse, 15 Hollandse en 2 Noorse dames. Het is morgen hoog water om 10.40 en 23.25 uur en laag water om 4.45 en 17.25 De temperatuur van het zeewater was 11,7 graden celcius. De mijnenveger „Stortemelk" is gis teravond naar Rotterdam vertrokKen, nadat even tevoren de mijnenveger „Marsdiep" uit Rotterdam was terug gekeerd. 4 H.M. Onderzeeboot 0.27 is vanmorgen naar haar basis in de Rotterdamse Waal haven teruggekeerd. De torpedobootjager „Kortenaer" komt vanmiddag op de werf. Op Zaterdagmorgen 26 Mei. om tien uur, zal in café „Prins Hendrik" te Ju lianadorp een openbare vergadering van Hoofdingelanden der nolder „Het Koe gras" worden gehouden. Is voor hol makon van FOTO'S allo workdasan gtopand van 10-12 30 an van 2-6 u. Ook ZATERDAGS Voor bruidsfoto's a.v.p. boaproko* KONINGSTRAAT 29 Op Zaterdag 26 Mei worden in Den Helder, uitgaande van de Nedertandse Vereniging van Brandweercomman dante», brandweerwedstrijden gehou den. waaraan in het totaal een en twintig groepen deelnemen. Deze gro e deelname heeft het nodig gemaakt, dat enkele groepen reeds voor de mid dag hun oefeningen moeten afwerken. De meeste wedstrijden worden ev*n" wel 's middags gehouden (aan de Ka- naalweg tegenover het politiebureau), om twee uur te beginnen. De deelnemende brandweergroepen zijn: Klasse 2: Edam, Heemskerk, Noord- Scharwoude, Purmerend, Ursem, Den Helder, Julianadorp, Enkhuizen, Scha- gen. Wieringen (twee groepen), Wer- vershoof, Den Burg (Texel). Klasse 3: Broek op Langendijk, Zuid- Scharwoude, Grootebroek, Spanbroek, Oudkarspel, Abbekerk, Westwoud, Bla- ricum. Zaterdagavond komt dan een grote groep Helderse amateurs in actie voor ,,Juttersparade no. 1". Van een aantal medewerkenden werden reeds foto's geplaatst en ditmaal ziet men nog het o'ubbelmannenkwartet „Euterpe", on der leiding van de heer D. van der Ploeg, en de komiek Steef Boersema met de accordeonist George Boer. Ook deze heren zullen hun beste beentje voorzetten voor dit amateur-festival, waarvan de gehele opbrengst ten goede komt aan de „Helderse Stichting voor Sociaal Werk". Kaarten voor deze avond zijn reeds in voorvrkoop verkrijgbaar bij siga- renmag'S n Van Loo in de Keizer straat en sigarenmagazijn Mesker in de Spoorstraat. Vrijdag kan men van elf tot één uur plaatsbespreken aan de Casino-zaal. In de pauze Zaterdagavond zal ten bate van de Helderse Stichting een kleine, vlotte verloting worden gehou den, met fraaie kansen op een honderd tal waardevolle prijzen. Omdat hy vond, dat al dat zand van de gemeente maar in de weg lag, had Jan K. uit Den Helder een spade ter hand genomen en was aan het scheppen gegaan. Ongeveer twintig kubieke meter had verdachte van de Duinweg per handwagen naar zün buurman gebracht, die hem er f 1,25 per kubieke meter voor betaalde. De politierechter te Alkmaar rekende iets meer. Hij veroordeelde K. tot een boete van zestig gulden subs. twintig dagen en dat was nog twintig gulden be neden de eis van de officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga. over verdachte eerst een voorlichtings rapport diende te worden opgemaakt W., die in Den Helder op de zwarte lijst stond was desondanks een cafe taria binnen gestapt en had zich hevig verzet toen twee politiemannen hem sommeerden naar buiten te gaan. De jeugdige verdachte was reeds eerder vervolgd wegens dronkenschap, huis vredebreuk, mishandeling en het op geven van een valse naam. Andries van B., eveneens uit Den Helder, kon het niet erg goed met zijn buurman B. vinden en dat vond voor namelijk zijn oorzaak in diens kinde ren, die het leven van verdachte bit ter maakten als gal. Op een keer toen zij weer aan het scheiden waren was van B. hen achterna gegaan en hij had toen de vader hem de achtervolging wilde beletten, zijn toevlucht genomen tot geweld. De slagen, die B. toebracht op neus en mond hadden evenwel geen opluchting gegeven in de gespannen verhouding, want, zoals de verdachte beweerde, was de toestand nog even slecht, zo niet slechter dan voorheen De vuistslagen kostten verdachte der tig gulden. Mevrouw Fenna W.V. uit Den Burg had haar plaatsgenoot, de caféhouder R. beledigd door zijn café uit te maken voor een minderwaardige „tent". Zij had hieraan nog toegevoegd, dat het jammer was, dat er nog fatsoenlijke mensen in zijn zaak kwamen. Conform de eis werd hij bij verstek veroordeeld tot 30 of 15 dagen. In de zaak tegen Wouterus W. uit Den Helder kwam het niet tot een uitspraak omdat de officier van jus titie en de politierechter mr. J. Mar kus het er over eens waren, dat er (Advertentie, Ing. Med.) De Helderse auto- en motorclub or ganiseert Zondag voor auto's en moto ren een betrouwbaarheidsrit over een afstand van honderd kilometer, uitslui tend over goede wegen. Deze rit geldt tevens voor het kampioenschap van Noord-Holland. Er nemen dan ook vele goede rijders aan deel. Het in schrijfgeld bedraagt f 1,25. Aan de start kan ook nog worden ingeschre ven, doch dan betaalt men f 2,50. Na afloop van de» rit worden 's avonds tussen zes en acht uur in „Formosa' in de Koningstraat de prijzen uitge- reikt. Een gezelschap van ongeveer 160 in woners van Assen zal op Zaterdag 30 Juni en Zondag 1 Juli Texel bezoeken, ten einde daardoor de band tussen ons eiland en de Drentse hoofdstad te ver stevigen. Het contact werd in de oor logsjaren gelegd, toen vele Texelaars naar Assen werden gedeporteerd. Vo rig jaar zijn vele eiland-bewoners in Assen te gast geweest. Het Asser Mannenkoor zal eveneens naar Texel bomen en Zaterdagsavonds in het park concerteren. POLITIE HIELD VELDLOOP Dezer dagen werd de jaarlijkse po- litiewedloop op Texel gehouden. Er was een flinke deelname, ook door po litiemannen van de vaste wal. Als eer ste arriveerde de heer Tuinman uit Egmond aan de finish. Hij liep de 3200 meter in 12.8.6 min. Anna Paulowna STREEP ONDER HET BRIDGE- SEIZOEN De wintercompetitie van de bridge club te Den Burg is geëindigd. Als hoogsten van de A.-lijn behaalde het paar KoningsveldTen Cate 63.90% en de hoogsten van de B.lijn het paar Van LentenVan Santen 61.11%. Tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school te De Cocksdorp werd benoemd mevr. M. W. de Graaf—Bakker, aldaar, zulks in verband met het ontslag van de heer J. A. Oosterhof als onderwijzer aan deze school. VISJE UIT DE MIDDELLANDSE ZEE Door Gebr. Dogger, P. H. Sluis werd een visje gevangen, dat hier zeer spora disch voorkomt. Het werd gezonden naar het Zoölogisch Station te Den Helder en bleek een koe-oog baars te zijn die in de Middellandse Zee thuis hoort. Sinds 1912 zijn hier, volgens de Tex. Crt., 7 zulke visjes gevangen. EXAMEN Voor het examen derde stuurman voor de grote handelsvaart slaagde de heer D. Krijnen Cnz. te Oudeschild. MARKTBERICHT Aan de eierveiling te Den Burg wer den in de week van 15 tot 19 Mei 119.963 eieren aangevoerd, welke een gemiddelde kiloprijs opbrachten van f 1.85. Indonesische Specialisten sinds 1899 Damrak 8081 Amsterdam C. tfi Beursbericht no. 40 Is verschenen Proefnummer gratis op aanvrage (Advertentie, Ing, Med.) De leden van de postduivenver eniging „Victoria" moeten Vrijdag, avond tussen zes en zeven uur inkor- ven voor Pont-St. Maxcence. Zaterdag' avond is het van zes tot zeven uur klokken zetten. De afdeling gymnastiek van de K.S.C. „W.G.W." geeft heden- en mor genavond in „Casino" een uitvoering. Vanavond wordt om half acht begon nen, morgenavond om acht uur. Verdachte M. C. H. uit Den Helder stond gistermiddag voor de economische politierechter in Alkmaar, mr. J. A. Markus, terecht wegens het verkopen van schoenen tegen te hoge prijzen. Verdachte had de oude winstmarge in procenten gehandhaafd, óók na de stij ging der inkoopprijzen van schoenen. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, eiste voor deze overtreding een boete van 100 subs. dertig dagen. De politierechter zal schriftelijk vonnis doen toekomen. VISSERIJBERICHT URK, 23 Mei. Door 104 vaartuigen werd aangevoerd: 10.699 pond kuil- paling. prijs 0.78—0.87; 1704 potjd lijn- aal 1.03—1 15; 49 pond bot 0.47 per pond en 396 bakken nest, 3.42 per bak. De wedstrijden om het Helderse schaakkampioenschap beloven in bijna alle afdelingen een buitengewoon spannende en scherpe finish te krijgen. Alleen in de derde klasse kan men de kampioen nu bijna met zekerheid aanwijzen. Maan dag kan in deze klasse de slag vallen, wanneer I. Groenveld er in slaagt van Joh. van Amesfoort te winnen, en R. Muller remise speelt. In de hoofdklasse zal de kampioen nog wel even op zich laten wachten. J. P. Bommel heeft uitstekende kansen, en als het hem gelukt om uit de resterende vijf partijen vier punten te bemachtigen, dan is hij er. In de hoofdklasse is de stand mo menteel: J. P. Bommel 1513; K. Geus 16—12</.: W. J. Geus 20—12; R. Mol 16J. v. d. Kuyl 158 <4; J. Mars man (2) 207 14A. H. Verschuur 20— 7 y,\ J. M. Koning 186; H. A. Her derschee 13514; J. van Brederode 16 5%', J. Smit 17—5. W. J. Geus, Marsman en Verschuur hebben het seizoen beëindigd. Hoewel Geus tegenviel, kan hij de derde plaats misschien behouden. De beide andere schakers wisselden goede met slechte partijen af en bleven daardoor onder de maat. Ie klasse: P. van Dijk 171314; K Lengers 16—12; G. J. Geus 22—10; J Noordeloos 16—914; J. A. Allart 17— 914; D. Dokter 18-^-714; J. Marsmand» 12—7; dr. Brouwer 15—6; D. de Lange 15—6; C. J. Bosch 17—8; A. Muller 9— 5; J. de Jeu 174. De afgebroken par tijen van Van Dijk en Lengers zullen hier wel de beslissing brengen. 2e klasse: B. Knopper 1612y.,\ J Beun 171254; H. Verschuur 15ió '4; J. van Amesfoort 14914; J. Geurts 16814; P. de Vries 20—714; Th. Adri- aanse 16—7; C. A. Bodegom 12—6 >4; J Bruisma 155; J. 't Hart 11214I. Stolk 162. D. Knopper is niet meer zo zeker van de titel, zoals aanvanke lijk wel het geval was. Wie hier met de titel zal gaan strijken, is nog niet te zeggen. 3e klasse: I. Groenveld 17—14; P. Bre- mer 18—1214; B. Muller 16—9; H Voerman 16—814; R. Muller 13—8; J. J. 't Oosten 16—7; C. J. Egberts 15— 6)4; J. Duit 13—5; P. Kroon 16—5; Joh van Amesfoort 13434; A. Coppens 16 4. 4e klasse: J. Wieringa 17—13; L. J. v. Veen 1710; K. Veenstra 1710; C Buys 17—9(4; P. Bakker 15—9; J. Bur gers 15—8; H. Hup 18—8; G. Geus 17- 7; R. de Leeuw 18—6; H. Bomers 13- 1^4- J- Wieringa had de voldoening de eerste kampioen te zijn. Dat dit ook verdiend was, moge blijken uit boven staande stand. De strijd om de tweede plaats duurt nog in alle hevigheid voort. POSTDUIVEN IN ACTIE Bij de wedvlucht, die „Altijd Ver- ,er hield vanaf Quievrain (afstand 287 km), werden de duiven om 8.05 uur m vrijheid gesteld. De eerste kwam ra uur aan en vloog met een snelheid van 1161 m per minuut. Prijzen en punten behaalden* G Nieuwenhuizen 1 en 10 met 275 pnt w' Blaauboer 2, 9, 11, 12 en 13 met 275 pnt., Joh. Jansen 3, 4 en 15 met 311 pnt., K. Kcster 5 met 142 pnt., A Lief hebber 6 en 16 met 176 pnt., A W dc Koek 7 met 124 pnt., C. Okkerse 8 met 115 pnt., A. v. d. Zee 14 met 61 pnt Velen profiteerden reeds van grote prijsverlaging. 10 tot 30 procent beneden de normale prijs (ook grote ma ten). onze actie goedkoper textiel geldt ook nog voor onze afde ling japonnen, keuze uit hon derden stuks ZIET DE ETALAGE. (Advertentie, Ing. Med.) OpSportdag tegen N.hollandseKtal Het hoogtepunt van de Sportdag, die Zaterdagavond 9 Juni onder auspiciën van de Sectie Sport van de Zaandamse Gemeenschap op het ZFC-terreta wordt georganiseerd is ongetwijfeld de voetbalwedstrijd tussen het Noordhol- lands elftal en een Zwaluwen-elftal. Door de Sectie Sport is een bijzonder attractief programma voor deze sport avond opgesteld, waarop we nog nader terugkomen. Vóór bovengenoemde wedstrijd speelde het Noordh. Junioren-elftal tegen een ZFC-combinatie, welke par tij door de ZFC-ers met 41 werd ge wonnen. Hoewel in het bonds-elftal enkele goede spelers schuilen is het nóg lang geen geheel en maakte het geen grootse indruk. Van een selectie als deze mogen we meer verwachten. De Noordhollandse ploeg kwam uit in de volgende opstelling: Poelman (Helder); C. Dekker (Purmersteijn) en W. de Vries (Hollandia); H. J. Halle (KFC), T. Fonteyn (OSV) en W. Zijl stra (Hollandia); C. Buys (KFC), P- Kat (QSC), J. de Graaf (Zilvermeeu wen). H. van Gelder (KFC), J. Aber- crombie (Alcm. Victrix). De bekende Zaandamse langeafstand- zwemster Tiny Jonker is weer in trai ning. Naar haar coach Maarten de Ruyter ons vertelde, bestaan er plan- nen om deze zomer van Den Helder naar Zaandam te zwemmen. Tiny „trekt" regelmatig haar kilometertjes en is vastbesloten deze afstand te vol brengen. Ook de plannen voor een kanaaltocht bestaan nog steeds. De financiën vor men hier nog de grote moeilijkheid. Bij de graafwerken voor electricitei en waterleiding werden verscheidene oude munten gevonden. Daarbij waren er die dateerden van 1707. Een er van was van het gewest Holland, en voor zien van een leeuw in de arena, stan daard met hoed. Deze oude munten bewijzen bewoning van het vroegere verdronken, nu weer drooggelegde ur kerland. UITBREIDING VAN DE VLOOT In de Urker haven kwam aan ee groot ijzeren kotterschip voor de UrK visser G. Post, die hiermede than zelfstandig de buitenvisserij begint. H is de vroegere TX 32 van Texel, u' gerust met een 150 pk Kromhout diese - motor. De plannen om Nederlandse arbeid^ krachten naar Noorwegen over, brengen zijn onder de boeren in g® Noorwegen met aanzienlijke belang stelling ontvangen. Binnenkort zullen definitieve P>°" nen bij de Nederlandse regering w den ingediend. Waarnemers in Oslcl loven, dat het overbrengen van beidskrachten naar Noorwegen op zienlijke schaal zal geschieden ais Nederlandse regering de plannen keurt. goed*

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2