Plattelandsvrouwen gisteren in Utrecht vergaderden Nog geen opheldering in dood van Rotterdamse architect Tweede Kamer is bezorgd over het gratiebeleid der regering Blauw Wit schakelde DWS uit voor de kampioenstitel Oefening Ombrelle is begonnen VS stellen nieuwe commissie voor ontwapening voor Dr. Ronald Richter gearresteerd? De rechtbank te Dover zal meer getuigen oproepen ■i frisse organisafie, voor velen ,het venster naar de wereld" Jonge, Jaar van opgewekt leven Welke tandpasta? Natuurlijk de beste: IVOROL Gemeenteraden komen gelijktijdig bijeen Geen gordijnen voor de siemhokjes Een staatscommissie voor het wegvervoer gevraagd Luitenant-Generaal Norstadt was zeer ievreden Verbindingen op proef gesteld Het mysterie op de Britse tanker Viel de Nederlander in het ruim? NEDERLAND B versloeg Derby County (5-3) Ook Jan de Bruin tegen Ray Robinson in de ring Tito vraagt uitlevering van fascisten Syrië komt met nieuwe beschuldigingen DOiiUKicéDA^ Z a.ÏL.1 1D3I LIET n met een nementsprijs andermaal kwartje te verhogen. Daar is in den lande nog al wat over te doen geweest. Verschillende afde lingen waren van rrtening, dat de krant nu maar eens moest worden aangepast aan het beschikbare budget. Dat be tekende dus, dat er dan maar minder nummers zouden moeten verschijnen. Dat was lang niet naar de zin van mevr. De Boer uit Aartswoud. Die zei: „We moeten ons blad juist zo maken, dat we er de voorkeur aan geven, bo ven welk ander blad ook. We moeten het Hoofdbestuur helpen en dienen door dat kwartje wel te offeren. En wanneer dat voor sommige platte landsvrouwen bezwaren geeft, och la ten ze dat kwartje proberen te ver dienen met een oud-papier-actie". Mevr. De Boer kreeg daverende bij val uit de vergadering. Maar het Hoofdbestuur, voor welke dames deze woorden ook uit het hart gegrepen waren, wilden toch terdege rekening houden met de gevoelens en stemming van andere leden. En zo kwam het met een tussenvoorstel dit kwartje (Van onze speciale verslaggever) IS VEELAL moeilijk de betekenis van iets kort en bondig samen te vat ten. Daarom trof ons zo n bondig woord in de gister te Utrecht gehouden alge mene vergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Dat woord werd gesproken door de secretaresse mej. Brink in haar jaarverslag over 1951. Zij zei, dat het Bondswerk in 1951 voor velen „weer een verrijking was van het persoon lijke leven", dat de Bond voor velen weer was „het venster naar de wereld". Ziedaar in een enkel woord gekarakteriseerd de enorme betekenis van deze jonge, frisse organisatie. De plattelandsvrouw vooral is nog tezeer geneigd zich te begraven in de beslommeringen van huis en hof. Dit is nergens dienstig voor. Zij moet haar blik ruim houden, open oog hebben voor de mogelijkheden van deze tijd, en evenzeer voor de problemen daarvan. Wellicht is het juist haar gegeven een belangrijke bijdrage te leveren tot de oplossing van die problemen. CEN ORGANISATIE, die haar grond- slag vindt in zodanig ideaal, wel die kan niet anders dan bloeien. Dat doet de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen dan ook. Het ledental steeg in het af gelopen jaar weer met 882 tot 33.465, en het aantal afdelingen met veertig tot 475, Merendeels kwam deze aan Was uit Zuid-Holland en de N.O. Polder, waar dus evenzeer als elders de behoefte ge voeld werd in de enge dorpsgemeen schappen oude tradities te doorbreken, als bijvoorbeeld die van rang en stand. Mevr. J. FaberWelling uit Ureterp (Fr.) presideerde deze drukbezochte voorjaarsvergadering. Zij deed het met een bewonderenswaardig talent. In een kort en zakelijk openingswoord vertelde ze, dat de thans op studiereis in Amerika verblijvende presidente, mevr .Willing Prins—Visser, alsmede de bondsadviseuse mej. G. G. Smit-een koninklijke onderscheiding kregen, en dat men dit mag beschouwen als een koninklijke erkenning van de beteke nis van het Bondswerk. De tentoonstelling „De Goede Kle ding", waarmee een drieledig doel werd nagestreefd, is een volledig suc ces geworden. Het twintigjarig be staan van de Bond, in October j.L te Utrecht op eenvoudige, maar niette min luisterrijke wijze gevierd, was een goede gelegenheid om op het gedane werk terug te zien. Twintig jaar ge leden was men in de Internationale Vrouwenwereld met de Bond alleen maar een contactpunt. Nu is uit die eerste contacten reeds een prachtige internationale samenwerking gegroeid, die er zelfs toe geleid heeft, dat de wereldorganisatie een eigen plaats kreeg toegewezen in het kader van de Verenigde Naties. Deze internationale samenwerking kan een lichtpunt zijn op de lange donkere weg naar de toe komst. Een toekomst, die men overal, ter wereld in vrede wil leven. Jaarverslagen Mej. Brink ging in haar jaarverslag na, wat al werk er in 1950 verzet werd. Ze wees op de georganiseerde handwerkwedstrijd (vijfhonderd werk stukjes, waarmee naar een prijs gedon gen werd, lagen ter bezichtiging in de hall van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, waar deze vergadering gehouden werd), die herinnerde aan tal van zaken, waarmee het Bondswerk uitgebreid en verdiept werd, of waar mee algemene belangen gediend wer den. De uitwisseling met het buiten land werd voortgezet. Vijftien Neder landse meisjes trokken naar Zwitser land, en een zestal Zwitserse meisjes kwam in Bondsverband naar Nederland. Voor het eerst ging ook een drietal dames naar Amerika. En ondanks dat vele werk kon de penningmeesteresse, mevr. J. H. Tonc- kensHarders uit Groningen, een re kening over leggen, waarop een batig saldo van 987 prijkte. Dit batig saldo zou nog 1600 groter geweest zijn, wanneer het eigen orgaan „De Platte landsvrouw" geen zorgenkind gebleven was. Daar was een exploitatietekort op van 1641, hoewel het abonnements geld in Maart al met een kwartje verhoogd werd. Het Hoofdbestuur kwam nu in deze vergadering met een voorstel de abon- verhogen dan wel voor dit jaar te laten gelden, maar zich voor de komende najaarsvergadering, ernstig te beraden over nieuwe voorstellen. Aldus werd besloten. De kledingtentoonstelling Er, toen kwam natuurlijk de reizen de kledingtentoonstelling nog ter sprake. Het was vooral mevr. Kwin- kelenberg uit Schoorl, die veel lof kreeg toegezwaaid. Zij zorgde ervoor, dat de pasdames, oftewel mannequins maar weer telkens correct over de loopplank marcheerden. Het is -een groot karwei geweest, dit hele experiment. Het werd niet alleen een les in kleedkunst, maar ook in or ganisatie. Met lust en met liefde is er voor gewerkt, want het ging om de eer van de Bond. Nog 'n agenda-punt was er, waarnaar de dames met enige spanning uitke ken. Dat was de uitslag vap de handwerkwedstrijd. Mevr. Hoebe- ma en mevr. BoutshoornKnoop uit Middenmeer hielden de eer van Noord- Holland benoorden het IJ hoog door zich onder de prijswinnaars te rang schikken. Na de bestuursverkiezing (die ge heel volgens plan verliep) vertelde de 24-jarige mej. Diny Kroes uit Wad- dinxveen nog een en ander over haar Amerikaanse reis. Ze zei volop in de gelegenheid geweest te zijn te letten op de dingen, die men met elkaar ge meen heeft. Veelal let men alleen op de verschillen, en daar komt men niet verder mee. Een beter inzicht in de leefwijze van anderen te verkrijgen, was het doel van de reis. Dit zou de wereldvrede slechts kunnen bevorderen. Nog wekte de secretaris de dames op deel te nemen aan de 3e reis naar de Franse Volkshogeschool Meridon. De cursus duurt van 28 Mei tot 9 Juni. Kosten 175.Opgeven Volkshoge school Bergen. Na de pauze hield mevr. Fortanier De Wit een gezellige causerie over „De Verenigde Naties en wij". (Advertentie, Ing. Med.) Op Donderdag 5 Juli zullen in alle gemeenten in Nederland de gemeente raden des avonds te half acht in ver gadering bijeenkomen ter herdenking van het feit, dat honderd jaar geleden de Gemeentewet in werking trad. De raadsleden zullen o.a. luisteren naar een radio-rede van de minister van binnenlandse zaken mr. J. H. van Maar- seveen over dit levenswerk van Thor- becke. (Van onze parlementaire redacteur) Het nogal bewogen debat in de Tweede Kamer naar aanleiding van de Dins dag j.1. ingediende moties over de gratie-politiek van de regering ten aanzien van politieke delinquenten is, zoals wel te verwachten was, als een nachtkaars uitgegaan. De communistische moties-Stokvis waarin teleurstelling werd uitge sproken over de gratieverlening aan Aus der Fünten en het aandringen op pu blicatie van de door de regering bij de gratiepolitiek gevolgde richtlijnen wer den met grote meerderheid verworpen. Behalve de communisten stemden ook de heren Gerbrandy, Weiter en de V.V.D.-ers Cornelissen en Ritmeester vóór de moties: bien étonné de se trouver ensemble. De motie-Donker (PvdA), waarin de Kamer uitgenodigd wordt haar bezorgd heid er over uit te spreken, dat de richtlijnen, die de regering bij de gra tieverlening volgt, het blijkbaar moge lijk maken, dat oorlogsmisdadigers, die zich aan ernstigste misdaden hebben schuldig gemaakt, begenadigd worden en er zelfs met beperkte gevangenis straffen afkomen, had succes. De Ka mer nam de motie aan met 53 stemmen voor en 22 tegen. De regering zal nu dus moeten overwegen of zij wijziging zal brengen in de tot nu toe gevolgde richtlijnen ten aanzien van de gratie verlening van oorlogsmisdadigers. Vervolgens werd gestemd over het amendement Beernink. ingediend op het ontwerp tot herziening van de kieswet. Dit amendement, dat uit de passage van de herziene kieswet, waar in gesproken wordt over de inrichting en de afsluiting van de stemhokjes, het woord afsluiting wil doen vervallen, werd met 49 stemmen voor en 22 teg°n aangenomen. Bijna de gehele P.v.d.A.- fractie behoorde tot de tegenstemmers Er komen dus geen gordijnties voor de stemhokjes. (Naar wij vernemen zou den de kosten van de afsluiting van de stemhokjes door gordüntjes op 200.900 gulden geraamd zijn. Red.). Het verlangen van de communisten, die de borgsom van de candidaten ge bracht willen zien van 500 gulden op 250 gulden, werd niet ingewilligd. Het amendement, dat zij ingediend hadden werd verworpen, waarna de wüziging van de kieswet zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De heer Algera (AR), die als eerste spreker optrad bii de behandeling var- het wetsontwerp tot regeling van het transportwezen, drong er bij de Minis ter van Verkeer en Waterstaat op aan dat de regering een staatscommissie tot onderzoek en vaststelling van het aan deel van de Nederlandse Spoorwegen en dochter-maatschappijen aan het ver voer op de weg zou instellen. „Nieuw aioomprocédé' Hij zou schijngeleerde zijn Naar het Braziliaanse blad „Tribuna da Imprensa" weet te melden, zou de Argentijnse president Perón de arres tatie gelast hebben van de atoomge leerde Ronald Richter. Onlangs ver klaarde Perón, dat Richter in staat was volgens een nieuwe procédé goed. koop atoomenergie op te wekken. Ar gentijnse legerdeskundigen waren n.L na een nauwkeurig onderzoek van de ontdekking, waarvoor de president Richter de medaille van verdienste uitreikte, tot de conclusie gekomen dat het nieuwe procédé volkomen bluf was en dat Richter, een schijngeleerde, slechts heel oppervlakkig enige kennis van natuurkunde bezat. Perón was uiteraard in woede ontstoken, toen hem de resultaten van het legeronder- zoek ter ore kwamen, en had onmid dellijke arrestatie van de atoomge leerde bevolen. Een onoordeelkundig stormlopend D.W.S., dat in de tweede helft met inspanning van alle krachten probeerde een 21 achterstand in te lopen, zag zijn laatste hoop op de kampioenstitel in rook opgaan. Met drie gespeelde en alle drie verloren wedstrijden en bovendien met een wedstrijd voor ogen, waarin de DWS' ers volkomen in techniek te kort scho ten, een gebrek, dat zij trachtten te compenseren door op de man te spe len, kunnen de supporters van de club uit de Spaarndammerbuurt slechts met moede harten het Olympisch Stadion hebben verlaten. Is de publieke be langstelling voor de kampioenscompe titie, die dit jaar zo onregelmatig is begonnen en waarin tot dusverre zo weinig spanning is gekomen, al ver minderd? In tegenstelling tot het vo rig jaar vertoonde het stadion grote lege plekken. In feite was het slechts met ruim 25.000 toeschouwers voor de helft bezet. Hoe het ook zij, de afwezi gen hebben weinig gemist. Aan beide zijden werd doelloos heen en weer ge trapt en slechts een enkele maal de monstreerde Blaw Wit in de eerste helft goed samenspel. Hoewel dus Blauw Wit in de tweede helft in dc verdediging werd gedrukt, toch ver dienden de Stadionbewoners, die in hun eigen stadion een uitwedstrijd speelden, (langs de lijnen vingen DWS- adspiranten de ballen op) de 3l overwinning ten volle, want al was de Blauwwitte defensie slecht op dreef, doelman Van Raalte wist de schoten alle onschadelijk te maken. PSV 3 3 0 0 Blauw Wit 2 10 1 DWS 3 0 0 3 Heerenveen 0 0 0 0 Willem 2 0 0 0 0 12—3 9 3-4 2 4—12 0 0—0 0 0—0 0 De grote oefening „Ombrelle", waar aan de detachementen van de lucht machten van Engeland, Frankrijk, De nemarken, Belgie, Verenigde Staten en Nederland deelnemen, is Woensdagoch tend om tien unr begonnen. Op die tijd stegen Amerikaanse vliegende reuzen- forten In Engeland op voor operaties boven Westeuropa. De manoeuvres be ogen in de eerste plaats de luchtverde. diging In Nederland, Belgie en Oost- Frankrijk te beproeven. Voor aanvallen op het naderende es kader stegen in Westduitsland van do Amerikaanse bases Britse Mosquito's en Wellingtons en Amerikaanse trans portvliegtuigen op. Uit het commur.i qué dat Woensdag na de oefeningen gepubliceerd werd, wordt gezegd dat de aanvallers in de meeste gevallen tij dig waargenomen werden. Een enkele keer gelukte het enige vlie-gende reuzenforten echter te ontkomen, door zich aan vervolging te onttrekken in de wolken. Luchtgevechten ontstonden waar tegenstanders onderschept wer den. De verdediging werd echter zeer bemoeilijkt door het feit, dat vliegtui gen die aanvallen deden op vliegvel den en luchtverdedigingsinstallaties, te laag vlogen. In werkelijkheid zouden deze echter door de luchtdoelartillene beschoten en vernietigd zijn. Bovendien vlogen middelzware bommenwerpers onder het radarscherm door, waardoor het tegengaan van de aanvallen ten zeerste bemoeilijkt werd. Omstreeks vier uur heeft de com mandant van de „Ombrelle", de Ame rikaanse luitenant-generaal L. Norstad aan de Nederlandse vliegbasis Gilze- Rijen een bezoek gebracht. Naar zijn mening gevraagd over het verloop van de oefening, deelde de generaal mee, dat de verbindingen goed waren voor zover hij ze gezien had en dat hij hoop te op een redelijk resultaat. Woensdagmiddagj arriveerde op het vliegveld Valkenburg de En gelse staatssecretaris voor de lucht macht Henderson, die in ons land een deel van de oefening „Om- brelle" zal bijwonen. heeft in de laatste twee jaar ook maar enige vordering gemaakt. Op het ge bied van de atoomenergie zou de nieu we commissie moeten uitgaan van het bestaande plan der VN voor interna tionale contróle op de atoomenergie. De meerderheid der leden steunt dit, maai- het is door een Russisch veto verwor- ^Een nieuw gezichtspunt is, dat de commissie een schema zou moeten op stellen voor een regeling van de inter nationale wapenhandel. De VN hebben deze kwestie tot dusverre niet bespro ken. Amerika zal Vrijdag in de studie groep van de V.N., bestaande uit de elf leden van de Veiligheidsraad en Cana da, een voorstel indienen, om een nieuwe commissie voor de ontwapening t« vormen. Deze zal zlcb moeten bezig houden met de vraagstukken aangaande de atoomenergie de strijdkrachten, de bewapening en de binnenlandse veilig heidstroepen. Volgens het voorstel zouden de be staande atoumcommissie en die voor de conventionele bewapening moeten wor- "len samengesmolten. Geen van de twee (Van onze Londense correspondent) J^ET gerechtelijke onderzoek dat Maandag te Dover werd hervat inzake de mysterieuze dood van de 52-jarige Rotterdamse architect Aart Nugteren, wiens lichaam in het ruim van een Britse olietanker werd gevonden, is verdaagd tot heden. Men staat hier voor het mysterie, dat het ruim waarin de architect op Zaterdagmorgen 12 Mei dood werd aangetroffen, de vorige nacht tot twee uur toe gelost werd door de Rotterdamse stuwadoors, en geen moment onbemand is geweest. Enkele minuten na het lossen werd de vloer van het lege ruim aange veegd door de stuwadoors, onder de helle verlichting van schijnwerpers. Daarna werd het dubbele luik onmiddellijk door hen gesloten. Er had zich toen nog geen lijk in het ruim bevonden. UET getuigenverhoor van Maandag j.l„ dat plaats vond in de 13 eeuw- se rechtzaal van het stadhuis te Dover, heeft feiten aan het licht gebracht, die de mogelijkheid dat de architect toevallig in het ruim gestort zou zijn, vrijwel hebben uitgesloten. Slechts twee van de zes opgeroepen leden der bemanning van de Matadi Palm wer den als getuigen gehoord. Met name de verklaringen van de eerste stuur man waren van dien aard. dat het on derzoek verdaagd moest worden tot Donderdag. Dan zullen twee nieuwe getuigen moeten verschijnen, n.L de tweede stuurman en zijn vrouw, uit Liverpool. Volgens eerste - stuurman Phillips, v/as op de bewuste Vrijdagavond het grootste deel der bemanning in Rot terdam de wal op gegaan. De totale bemanning bestond uit 40 koppen waarvan 12 z.g. „dekbemanning" en vier officieren. Drie van de officieren waaronder de kapitein, hadden hun echtgenoten aan boord als passagiers De eerste stuurman zelf was ïie avond om half negen met zijn vrouw de wal op gegaan en om half elf aan boord teruggekeerd. Hij was direct naar kooi gegaan en had opdracht ge geven om kwart voor zes gewekt te worden. De kapitein was aan boord toen Phillips die avond aan boord te rugkwam, maar de machinist en de tweede stuurman Boyd en diens vrouw waren toen nog aan de wal. De rest dei- bemanning, voorzover die nog aan wal was, had opdracht om te middernacht aan boord terug te zijn. De eerste stuurman vervolgde dat hij die nacht niets ongewoons had gehoord. Toen hij om 5.45 uur opstond Zaterdags waren de luiken van ruim drie in nor male gesloten positie. Om half zeven was het schip vertrokken. Om elf uur 's morgens had men hem naar ruim drie geroepen. „Door het half open luik zag ik een man voorover op de bodem van het ruim liggen", aldus Phillips „Ik ging naar beneden. Hii was dood en lag in een plas bloed. Het lichaam was koud, maar het bloed op de grond was nog niet gestold. Het Hjk werd naar de ziekenboeg gebracht en ik bedekte het met een laken. Niemand aan boord wist iets van hem af en nie mand had de man ooit gezien". IJzeren omheining ^AAR aanleiding van Phillips' ver klaring, dat het lijk gevonden werd op de aangeveegde vloer van het ruim, trok de Engelse openbare lijk schouwer toen de conclusie, dat het slachtoffer dus tussen twee uur en nalf drie Vrijdagsnachts in het ruim be land moet zijn en wel op een tijdstip na het lossen en opvegen van het 7-uim, maar vóór het sluiten der luiken. Dit wierp echter geen licht op het myste rie. Integendeel. „Maar hoe kan het dan", riep de lijkschouwer uit (wiens taak het is de doodsomstandigheden vast te stellen), „dat de architect in het bijzijn van twee dozijn stuwadoors onopgemerkt in het ruim gevallen kon rijn in die weinige minuten tussen het opvegen van de bodem en het sluiten van de luiken? En dat terwijl het dek en het open ruim hel verlicht waren door schijnwerpers en de stuwadoors er onafgebroken bezig waren geweest tot ds luiken gesloten worden? Kan men dan zo gemakkelijk in een ruim vallen?" Met deze laatste vraag wend de de lijkschouwer zich weer tot de eerste stuurman. „Ik zou zeggen dat het heel moeilijk is om van het dek te vallen", antwoord de Phillips. „Er staat n.1. een 75 centi meter hoge ijzeren veiligheidsmuur rondom heen. Zelfs een dronkeman zou daarover moeilijk kunnen struike len". De openbare lijkschouwer knikte bedachtzaam en concludeerde dat het dan vrijwel technisch onmogelijk ge weest was dat de architect onder die omstandigheden ongemerkt per on geluk in het ruim gevallen kon zijn. Een nieuwe vraag werd afgevuurd op de eerste stuurman. „Is het U bekend", aldus de lijkschouwer", dat de heer mevrouw Boyd (tweede stuurman en diens vrouw) aan de politie te Liver pool verklaard hebben dat zij die avond een vreemde man op de loopplank had den gezien? Uzelf had verklaard dat niemand aan boord de man eerder had gezien. Is het niet vreemd dat de tweede stuurman U dat niet reeds op zee mededeelde?" „Zeer vreemd", vond Phillips. Vreemde dingen ^REEMD was ook het feit, dat geen enkel lid der bemanning het lichaam van de heer N. herkende ais dat van de man die Vrijdagavond in het café 't Vinkje tot één uur 's nachts had zit ten kaarten „met een aantal Britse zeelui". Nog vreemder was echter de verkla ring van de tweede scheepsgetuige, die toen volgde. Dit was William James, de zgn. „donkeyman" van het schip Om twee uur op. die bewuste Vrijdag nacht was James in de machinekamer. Opeens had hij daar een vreemde man met een bril „dronken" zien rond lopen. Het was hem opgevallen dat er een liniaal uit zijn binnenzak stak. Volgens James was dit dezelfde man geweest wiens lijk men later in het ruim gevonden had. De man was in de machinekamer naar hem toegeko men en had iets tegen hem gezegd. James had het niet verstaan, want de man sprak geen Engels. De man had toen tweemaal tegen hem gewuifd en was de ijzeren ladder opgeklommen die naar het dek leidde. De lijkschou wer merkte op: „Vond U het niet vreemd om 2 uur 's nachts een vreem de man in de machinekamer te zien? Waarom rapporteerde U het niet?" „Waarom?" antwoordde James, „het had toch een verdwaalde stuwadoor kunnen zijn?" „Met een wit gesteven boord?" ket ste de lijkschouwer terug en voegde er meteen aan toe: „zaak verdaagd tot Donderdag 24 Mei". Na Middlesbrough is thans ook de Engelse eerste divisieclub Derby Coun ty door een vertegenwoordigend Ne derlands elftal verslagen. Middles brough ging ten onder tegen het of ficieuze Nederlands elftal, Derby moest de meerderheid erkennen van een B- ploeg, die Woensdagavond in het Feij- enoord stadion te Rotterdam de onge veer 15.000 toeschouwers heeft laten smullen van een pittige frisse partij voetbal met juwelen van doelpunten. Zeker, Derby County had voor deze eerste wedstrijd in de serie van drie, welke in ons land wordt gespeeld, niet het sterkste team in het veld gebracht, maar sprekend is toch, dat de Engelse profs in verschillende perioden totaal op eigen helft werden teruggedrongen en de 53 overwinning van onze land genoten was dan ook ten volle ver diend. Prachtig waren vaak de combi, naties, waarmee de voorhoede van Derby op Van der Bijls doel afging met scherpe strakke passes langs <?e grond, maar de Engelsen voerden het kort gehouden samenspel vaak te ver door en mede doordat de Nederlandse defensie, waarin Bakers (PSV) de En- schedeër Busschers uitstekend verving, er goed het oog in had, kwam er van het schieten der gasten over het alge meen niet veel terecht. De Nederland, se goalg werden door Heyster, Rem mers, Langenberg, Snoek en Langen- berg gemaakt. Naar wij vernemen zijn de onder handelingen over een wedstrijd tussen de wereldkampioen middengewicht Ray Robinson en de Rotterdamse midden gewicht Jan de Bruin, te houden Zon dag 10 Juni in het sportpaleis te Ant werpen. in een zeer vergevorderd sta dium. De manager van De Bruin, Theo Huizenaar, heeft uit Antwerpen sen aanbieding gekregen welke hij nog even in beraad houdt maar waarop hij, naar hij ons mededeelde, zeer waarschijnlijk zal ingaan. DE RONDE VAN ITALIË De vijfde étappe van de Ronde van Italië, Florence—Perugia (192 km) is' gewonnen door Giudici (It.), voor Bra- sola (It.) en Schaer (Zwits.) Schaer draagt thans de rose trui. Nota aan Argentinië De regering van Joegoslavië heeft Za terdag aan de Argentijnse legatie in Belgrado een nota overhandigd, waar in op de uitlevering van de voormalige nazi van Kroatië, Anton Favelic, en enige van zijn fascistische medewer kers wordt aangedrongen. Aan geen enkel land wordt het recht ontzegd, politieke emigranten op te nemen. Hier gaat het echter om oor logsmisdadigers, die openlijke en op georganiseerde wijze tegen de vitale belangen van het Joegoslavische volk ageerden. De Argentijnse regering had Pave- lic echter toegestaan een regering in ballingschap te vormen, die in strijd is met de Verenigde Naties, en een Kroatische Staatspartij. Voorts bevor derde zij, dat leden van de fascistische beweging voor haar werkten en liet toe, dat de orde van de Fransiscanen geldige geboorte- en huwelijksbewijzen aan de fascisten verleende. Aldus de nota. Verslagen en foto's omtrent ge- gane oorlogsmisdaden, waardoor de fascisten meer dan 800.000 Serviërs gedood zouden hebben, zijn bij het memorandum overhandigd. De Hoeleh-moerassen Syrië heeft er de regering van Is raël van beschuldigd, dat zij de ïo- selutie van de Veiligheidsraad over treedt, waarin stopzetting van de in poldering der Hoelehmoerassen wordt bevolen. Gezegde regering heeft n.1. wel de drooglegging van een omstre den stuk van het moeras gestaakt, maar de werkzaamheden verlegd naar andere delen van de gedemilitariseer de zone, waarover geen meningsver schil is geweest. Syrië nu acht dit in strijd met de resolutie. Het heeft er voorts bezwaar tegen gemaakt, dat de Arabische bewoners van de gedemili- ariseerde zone, die vandaar zijn ge- evacueerd, op Israëlisch gebied in kam pen zijn bijeengebracht, waar verte genwoordigers van het Rode Knus niet worden toegelaten.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3