Indonesië zal embargo voor China eerbiedigen De evolutie der verpakking chm, Pam, Pom als fotografen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De 0 Voogd Spofford komt naar Nederland WEK DE GAL IN UW LEVER OP Slagers en bakkers van 't Zand voet balden voor de „Haak-in" actie Neem toch de beste ChocoladeVraag toch Union Chocarré's Nog geen belangrijke exporten naar Peking Nederlands-Belgische besprekingen te Breda Conventie bescherming van kaasnamen KIESPIJNT Het Racfioprogramma ER is een tijd geweest en dat is nog niet zo heel lsng geleden dat de winkelier zijn eigen zakken plakte. Bedrukte rechthoekige velletjes papier vouwde hij om een houten blokje, dat de vorm van zijn zak aangaf. Tegen woordig kan de winkelier sich deze moeite besparen. Deze moeite en erger nis, die dit materiaal hem verschafte, omdat de zakjes nog wel eens uit elkaar wilden ploffen. Het gaf tijdverlies en verlies door morsen. En wie durft be weren ,dat de hygiëne met deze werk wijze steeds gediend was D® tegenwoordige tijd verdraagt een dergelijke werkwijze niet meer Tal van fabrikanten en grossiers hebben dit begrepen en zij zorgen er dus voor, dat hun artikelen kant en klaar ver pakt bij de winkelier en dus even later bij de consument worden thuis bezorgd. Moderne vul- en weegmachi nes met electrische ogen, die nauwkeu rig registreren, of het juiste gewicht wordt gegeven, hebben de plaats inge nomen van grootvaders zakkenplakke- rijtje. Bomaanslag op Britse ambassade te Dublin Eerlang hogere prijzen voor baconvarkens Invallen bij de Australische vakbondskantoren Julianadorp Herv. mannenvereniging houdt lichtbeeldenavond Urk Huid geschaafd? Speler brak een been PREDIKBEURTEN NBEKENDE V ifjifliJAG vJ -«iJLii liól De Indonesische regering heeft in een vergadering van het kabinet besloten, de aanbeveling van de Verenigde Naties intake het embargo op strategische materialen voor China te eerbiedigen. In een gisteren uitgegeven commu niqué over de vergadering van het ka binet wordt medegedeeld, dat de mi nisterraad heeft overwogen: dat de aanbeveling der Verenigde Naties de leden-landen vrijheid laat te bepalen, welke materialen zij als „strategisch wensen te beschouwen; dat Indonesië zich bij het nemen van het besluit van stemming heeft onthouden, omdat In- conesie een actieve zelfstandigheidspo lltiek wenst te voeren; dat er, blijkens de feiten, tot ddsverre geen belangrijke exporten van waardevolle goederen naar de Chinese volksrepubliek hebben plaats gevonden. Onze snijbloemenexport Moerdijkverbinding conditie voor welslagen Benelux Donderdag zijn te ülvenhout by Breda besprekingen begonnen tussen Belgische en Nederlandse ministers. Deze hadden ten doel, een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, die zijn .gerezen ten aanzien van de export van snijbloemen naar Belgie. Hoewel het er gisteravond aanvankelijk naar uitzag, dat men geen accoord zou kunnen be reiken, bleek later, dat er misschien een modus zou kunnen worden gevon den voor overbrugging van het prijs verschil tussen Nederland en Belgie, dat ongeveer 25 pet. beloopt. Deze zaak zal in de komende weken verder wor den uitgewerkt. Voorts zijn enkele kwesties aangaande pootaardappelen en zaaigranen besproken. Deze zullen eveneens nog nadar worden bezien. De heer Joris, onder-voorzitter van de Belgische Kamer van Afgevaardig den, heeft in een interview met het Antwerpse dagblad „Le Matin" ver klaard, dat Nederland nu eindelijk moet zorgen voor een behoorlijke oplossing van het Moerdijkprobleem. Indien dat niet geschiedt, zal Belgie niet meer be reid zijn, concessies te doen op het ter rein van het Duitse scheepvaart- en handelsverkeer en dan zal dit land bovendien niet meer bereid zijn, be sprekingen te voeren over de verwezen lijking van een economische unie met Nederland. Door tot nu toe onbekende oor zaak is Donderdagmiddag brand uit gebroken op de bovenverdieping van een klompenmakerij te Helvoirt. Met de Bossche brandweer kon de plaatse lijke brandwacht de schade tot een uitgebrande bovenverdieping beper ken. De schade beloopt f 25.000. Het communiqué besluit: „de Indo nesische regering eerbiedigt in deze zin de aanbeveling der Verenigde Na ties". Politieke waarnemers zijn van me ning, dat de verklaring van de Indone sische regering duidt op een plotselin ge wijziging in haar politiek. De Indo nesische ambassadeur in de Verenigde Staten, dr Ali Sastroamidjojo, die thans in Indonesië vertoeft, zou de nadruk hebben gelegd op het belang van het behouden der Amerikaanse „goodwill". De kaascommissie van de internatio nale zuivelbond is dezer dagen te Rome bijeen geweest om verder te werken aan het opstellen ener conven tie ter bescherming van namen, mer ken en samenstellingen van kaassoor ten. Men wil hiermede zowel de pro ducten als de producenten beschermen, evenals de consument, die zeker moet zijn van authentieke kwaliteitsproduc. ten. Te Stresa worden thans de voor lopige voorstellen van de kaascommis sie van de internationale zuivelbond bestudeerd door regeringsvertegen, woordigers van Frankrijk, Nederland, Italië, Zwitserland, Denemarken, En geland, Zweden, Oostenrijk en Belgie. In de nazomer zal te Oslo door de in ternationale zuivelbond waarschijnlijk de eindredactie aan een ontwerp-con- ventie voor de bescherming van kaas namen kunnen worden gegeven. Dit ontwerp zal dan aan de regeringen worden aangeboden in de hoop, dat dit initiatief uit het bedrijfsleven spoedig resultaten af zal werpen. De Amerikaanse voorzitter van de plaatsvervangers van het Noordatlan- tische Pact, Charles Spofford, zal Vrij dag uit Londen naar Nederland vertrek ken. Hjj brengt een tweedaags bezoek aan Den Haag voor besprekingen met Nederlandse ministers over zaken het Noordatlantische pact betreffende. Za terdagmiddag of -avond sal hij naar Londen terugkeren. SPOFFORD .oriëntatie. Donderdagmorgen is Spofford uit Pa rijs te Londen teruggekeerd. Zijn reis naar Den Haag maakt hij in het kader van zijn plan om de landen, aangeslo ten bij het pact, te bezoeken, alvorens hij volgende maand naar Washington gaat om aan het Amerikaanse congres rapport uit te brengen. Mijnhardt's Kiespijnpoedcrs. Doos45ct (Advertentie, Ing. Med.) U zult 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doea stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 26 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 „Zo werkt Nederland". 8.23 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Giam.muziek. 14.20 Engelse les. 14 40 Faniare-orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.35 Zang vereniging. 15.55 Gram.muziek. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Vooi le kinderen. 18.00 Jeugdconcert. 18.45 Piano jpel. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", eau serie. 19.21 Militaire reportage. 19.30 Gram. muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM U, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.0 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelm gen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest van Amsterdamse Theater-musici. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Hawaiïanmuziek. 14.50' Brabants programma 15.15 Orgel cd zang 1545 „Van de wieg tot het graf". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Kamerorkest. 17.30 „Zo werkt Nederland". 18.00 Nieuws. 18.15 „Vijf-en twintig jaar culturele Sportbond", toespraak 18.20 Lichte muziek 18.40 Regeringsuitzen ding: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passé par tout", causerie. 19.40 „Heï Oude Testament in deze tijd", causerie. 19 55 „Deze week" causerie. 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten 20.15 Gevarieerd programma. 21 15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 20.00 Promenade-orkest en solist. 22.40 „Onder de p.?nnen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Dans muziek. 23.35-24.00 Gram.muziek. Parallel met deze groei van een ver pakkingsindustrie liep een perfection- nering van dit bedrijf. Het is een beeld van deze jongste tijd. Naast het papier ging de verpakkingsindustrie aller hande andere artikelen verwerken, waarmee het oog gericht was op doel matigheid en ook aesthetische zin. Tot welke vérgaande mogelijkheden dit ge leid heeft, de grote tentoonstelling van verpakkingsartikelen, die tot en met 1 Juni in het R-A.I.-gebouw in Amster dam gehouden wordt, geeft er een dui delijk en overzichtelijk beeld van. Wat al verscheidenheid aan machines kan men hier in werking zien. Verscheiden heid aan machines en verscheidenheid aan materialen, die hier verwerkt wor den. Naast papier en carton, hout, di verse weefsels, glas, metaal en transpa rante stoffen. Eén deelnemende firma vertelde ons, dat ze niet minder dan 5000 soorten papier in voorraad heeft, die variëren van het fijnste zijdepapier tot asphaltpapier en papier voor de fabricage van kunstdarmen. Er staat een chocolademachine, die 120 repen per minuut kan inpakken en een etiketteer machine, die 5000 etiketten per uur op plakt. Er is een firma, die meer dan 200 soorten nietjes en hechtdraad kan leveren, en één, die opvouwbare meta len kisten laat zien. Met een stukje transparantfilm van 15 cm in het vier kant wordt een fles slaolie hermetisch gesloten. Er is een machine (de enige op het vasteland van Europa) die ge- spiraliseerde kokers vervaardigt van 1/4 mm. t.e.m. 5 cm. Kortom er is zo veel te zien, dat het deze eerste Neder landse verpakkingsbeurs tot een evene ment maakt, waard om bezocht te worden door iedereen, die wel eens iets met verpakking te maken heeft, hetzij als fabrikant, hetzij als gewone burger. Donderdagavond is een bom gegooid naar de Britse ambassade te Dublin. Niemand werd gewond. In de pamflet ten, welke ter plaatse werden gevon den, werd verklaard, dat de bom was gegooid uit protest tegen de verdeling vsn Ierland en tegen het bezoek, dat koning George en koningin Elizabeth binnenkort aan Noord-Ierland nullen brengen. De twee daders, leden van de „Ierse Broederschap", zijn ontsnapt. Naar het ANP uit doorgaans welin gelichte landbouwkringen verneemt zal de prijs van baconvarkens in de loop van de zomer geleidelijk ver hoogd worden tot f 2,38 per kilo ge slacht gewicht. Deze verhoging is ge baseerd op de hogere productiekosten als gevolg van de prijsstijgingen van het krachtvoer. De baconprijzen zijn in de laatste tijd reeds verhoogd van f 2,06 voor derde kwaliteit met twee maal vijf cent tot f 2,16 voor tweede zes cent tot f 2,18 en voor eerste acht cent tot f 2,22 per kilogram geslacht gewicht. Een officiële mededeling van het ministerie van landbouw wordt verwacht. De Australische premier Menzies maakte Donderdag bekend, dat zijn regering drastische maatregelen zal nemen tegen de vakbond van de ha venarbeiders, waarin de oemmunisten de toon aangeven. De vakbond had ni. besloten geen werk meer te verrich ten op de schepen afkomstig uit Nieuw Zeeland, waar al enige tijd sta. kingen woeden. In de kantoren van de vakbonden voor zeelieden en haven arbeiders te Victoria, Sydney en Mel- bourne deed de politie Vrijdag enige invallen. Enkele minuten na het be kend worden van de actie van de po litie legden de arbeiders in Sydney het werk in het havengebied neer In Sydney hebben de havenarbeiders op 40 van de 37 schepen het werk neer gelegd. In de Nederlands Hervormde kerk te Julianadorp zal de heer De Groot uit Haarlem vanavond voor de leden van de Hervormde mannenvereniging en verdere belangstellenden lichtbeelden vertonen over het prae-historische tijd perk. De vergadering begint om acht uur. VIS SERI JBERICHT Door 110 vaartuigen werd aangevoerd: 12147 pond kuilpaling, prijs f 0.82—f0.»3: •033 pond lijnaal, prijs f 1.05—f 1.30 268 pond fuikaal. prijs f 1.— per pond en 446 bak nest, prijs f 3.77 per bak. 12. Pam en Pom hebben een paar uur werk, vóór zij alle foto's van Plm uit de krant geknipt hebDen. „Wat een werk', zucht Pam, terwijl hij de uitge knipte kranten netjes opstapelt voor de oud-papierman. „Wat een werk. En fin, als het nu maar helpt." „Natuurlijk helpt het." roept Pom. „We zullen ze meteen nog gaan opplakken, vóórdat het donker wordt. Pim mist ons toch niet. Hij loopt nog steeds door het dorp te paraderen." Maar de twee broertjes heben pech. Het begint plotseling regenen. „Jammer," zegt Pom. „We zul. len moeten wachten. Als wij ze nu on de bomen plakken, spoelen zij er i0 weer af. Nee, we moeten wachten lot het een droge dag is." En zo komt »r dus niets van het plan. Die middag niet de volgende dag niet! De hel» week niet. Want het blijft maar slecht weer. Ja, dat gebeurt in Dierenland ook wel eens. »»,(l««sur4* gtMtikntk» (Advertentie, Ing. Med.) De voetbalwedstrijd die de slagers en de bakkers van 't Zand ten bate van de „Haak-in" actie speelden, werd jammerlijk genoeg ontsierd door een ongeval. Een van de spelers brak namelijk een been. Desondanks werd de wedstrijd uit gespeeld. De wedstrijd leverde een bedrag van f96.06 op voor de Haak-in-actie. Er was zeer grote belangstelling van de zijde van het publiek, dat beurte lings de partijen aanmoedigde. Vijf mi nuten na de aftrap namen de bakkers door een doelpunt van J. Noot de lei ding. De slagers lieten dat niet op zich zitten en kwamen geducht op zetten. Het succes kwam echter aan de andere kant, toen Noot weer inschoot en de bakkers met 20 de leiding gaf. Direct volgde een tegenaanval van de slagers. Visser werkte de bal weg, gleed uit, kreeg een andere speler op zich en bleef liggen. Oorspronkelijk dacht men dat het ongeval nog goed zou aflopen, maar dokter Verheul constateerde, dat het been gebroken was. Ter plaatse werd het been gespalkt en de patiërt naar het ziekenhuis vervoerd met een auto van de heer Van der Linden. Na enig beraad besloot men de wedstrijd te laten doorgaan. Een zoontje van de heer Slijkerman completeerde het elf tal. Na een half uur spelen vergrootten 53. De trainer van de Argentijnse zwemmer Bombassi heette Pozzio. Zijn teleurstelling over de nederlaag van zijn pupil was zo verschrikkelijk groot, dat hij alle beleefdheidsvormen uit het oog verloor, met grote stappen naar Lord Babbler liep en daar zo'n hooi schuur van een mond opzette, dat de Engelse edelman er van verbleekte. Ook Lady Babbler raakte er van onder de indruk. Tot tweemaal toe moest zij haai neus snuiten. „Hier is de ergste bedriegerij in het spel!" gilde Pozzio. Mijn zwemmer heeft alle records met üren en üren verbeterd en dan stapt-ie aan wal en wat blijkt.Dat een ander nóg sneller is geweest. Dat die ander er nog een kwartier korter over ge daan heeft. Maar wat vréémd, hè, wat vreselijk vreemd, dat niemand van ons die ander ook maar één seconde heeft gezien. Hij is zo maar uit de lucht ko men vallen. Hij de grote winnaar van de Kanaalwedstrijd... Laat me niet lachen, laa' me niet lachen". Deze woor den, die meneer Pozzio er met Zuid- amerikaanse hartstocht had uitgestoten, waren ook tot Jimmy Brown doorge drongen. Hij liet de burgemeester van Dover maar doordazen en kwam nader bij. de bakkers hun voorsprong tot 3—0 door een doelpunt van De Vries. Toen was het met het geduld van de slagers gedaan. Onweerstaanbaar kwamen ze opzetten. De Wit bracht de stand op 31, waarna E. Schilder er 32 van maakte. Na de rust, waarin mevrouw Tol thee serveerde, ging de strijd ge- lijk op. De slagers slaagden er in met een keurige kopbal van Van Tol ge lijk te maken. Hoe er de laatste twin tig minuten ook gezwoegd werd, doel punten bleven uit. Zondag 27 Mei DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest. 19.30 uur ds Sepmeijer (jeugddienst); Palmstraat 10 uur ds. Borghardt, 19 uur de heer Wanders; Huisduinen 19 uur: ds. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hart kamp, 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur; ds. Swen; Rehobothkerk, 10 uur: ds. Swen, 17 uur ds. Hartkamp. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gem., Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31), Weststraat 8.45 en 17 uur student W. Borgdorff van Overschie. Oud Kath. kerk, Middenweg. 10 uur heilige mis. Doopsgez. gem., geen dienst. Baptis ten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondags school; 16 uur samenkomst, ds. C. van Wier; Dinsdag 20 uur ouderavond Zon dagsschool; Donderdag 19.30 uur bijbel bespreking en bidstond ds. C. van Wier. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool, Woensdag 20 uur bijbel kring, Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans, Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst (Visbuurt), 21 uur bid stond. JULIANADORP, Ned. Herv. gem.. 10 uur ds. J. W. Sepmeijer. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Swen. „Bethel", samenkomsten om 10 en 19.30 uur, 14.45 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans, Woensdag 19 uur bidstond, Donderdag 20 uur samen komst, Achterbinnenhaven 16. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem, 19.30 uur ds. Rasch. ruim 20 stuks per ons (Advertentie 'ng. Med.) DOOR HARY BURCHELL 10) „O neen. Er waren een paar mensen in mijn coupé die in Rossingdale thuis hoorden. Een zekere mijnheer en juf frouw Bandley met een vriendin. We praatten samen en ik vertelde dat ik naar u toeging, naar Bishopstone. Zij hebben blijkbaar aan Jenkins verteld, dat ik was doorgereisd naar Munley Hij zou me daar juist gaan afhalen na dat hy u de avondbladen had gebracht Maar ik was er al eerder". „Dus je hebt al verschillende kennis sen in de omgeving gemaakt Paul Cantlin, Beatrice Bandley en die aller vervelendste Henrey", merkte haar voogd vriendelijk op. „J-ja", beaamde Norma en vond dat hy nodeloos onaardig over Henrey sprak. „En wat hebben ze je allemaal óver mij verteld?" Tot op dat ogenblik had hii verstrooid met een fraaigesneden voi wbeen dat hii van ziin bureau had gpnomen, zitten spe'en Maar bij die laatste vraag keek hij plotseling op en fixeerde haar met een koude, haast angstaanjagende blik. „Waarom denkt u dat ze me iets over u zouden vertellen?" Norma be sefte dat in het volle licht haar verwarring duidelijk zichtbaar moest zijn, maar de vraag kwam zo onver wacht dat ze er voor het ogenblik al teen maar omheen kon draaien. Hij lachte zachtjes. „Een vrij juiste beoordeling van mijn buren geeft me dat idee", sprak hy droog. „Bovendien zou je bovenmen selijk zijn geweest als je niet haa ge tracht wat van me te weten te komen, toen je merkte dat ze me kenden" „Ik vroeg er helemaal niet naar", zei Norma verontwaardigd, terwijl ze bedacht hoevee) inlichtingen haar on gevraagd waren gegeven. „Neen? Maar wat heb je alzo ont dekt?" Norma aarzelde Toen flitste er een ondeugend lachje over haar gezicht .Wilt u werkelijk weten wat ze van u zeiden?" „Ja, graag". „Nou, één van hen maar ik zeg niet wie zei dat u op Lucifer ge leek". „Werkelijk?" Hij trok zijn wenk brauwen geamuseerd op. „Voor of na de val?" „O, er vóór" zei Norma gedecideerd. „Maar ze voorzagen de val met blijde verwachting?" Norma dacht aan de voldoening waarmee de Roze Roos inderdaad een dergelijke mogelijkheid had geopperd en verbaasde zich over de scherpzin nigheid van haar voogd. „Was dat alles wat Beatrice Bandley zei?" „Ikik heb niet gezegd dat het juffrouw Bandley was". „Lieve Norma" haar voogd lachte nu met kennelijk plezier, „alle mensen die je hebt genoemd zijn zeer een voudige, ongecompliceerde lieden. Wanneer je me een opmerking van een van hen overbrengt, kan ik zon der moeite de spreker identificeren." „O", zei Norma en zweeg onthutst „Een vergelijking van de jonge Cant lin zou zeker aan de sportwereld zyn ontleend, of een standaard-type uit een moderne roman zijn" ging haai voogd geringschattend verder. „Klas sieke toespelingen zouden hem niet liggen En wat Henrey Bandley be treft, ik betwijfel of hij wel in stam Is tot het maken van vergelijkingen buiten zijn onmiddellijke kennissen kring". „Eerlijk gezegd", zei Norma, want ze vond dat ze de arme Henrey tegen deze aantijging moest verdedigen, „was het mijnheer Bandley die de uit drukking het eerst gebruikte. Hij zei dat u zo trots was als Lucifer. Maar juffrouw Bandley moest hem uitleggen wie Lucifer was", voegde ze er eerlijk aan toe. Haar voogd lachte hartelijk. „Ik merk dat je heel secuur bent en een goed ontwikkeld rechtvaardig heidsgevoel hebt", sprak hij ondeu gend. „Wil je me nu ook nog onthul len wat jij zelf bijdroeg tot deze dis cussie over Lucifer?" „Nou, ik geloof dat ik nogal school meesterachtig deed toen ik zei dat Lu cifer niet beslist de Duivel hoefde t< betekenen, maar dat het ook „de stra lende" kon zijn". „Hoe kwam je daar zo bij?" vroeg haar voogd met kennelijk oprechte be langstelling. „Ik ik vond het niet teuk dat zc u met de Duivel vergeleken", zei Nor ■na met een kleur. „Maar je wist toch niets van me af' „Neen. Maar maar u was toch mijn voogd. Ik kon het niet hebben, dat *e over u spraken als over de Duivel hield Norma koppig vol. Justin Yorke keek zijn pupil met ge amuseerde belangstelling aan. „Je bent een merkwaardig kind sprak hij. Toen even later de gedempte klanken van een gong weerklonken, stond hij op* „Ga je mee? Je moet je nog opknap, pen voor het eten". Eerlijk gezegd was Norma nog «1 dat ze dat gesprek hadden beëindig zonder verdere toespelingen op "au Cantlin. (Wordt vervolgd) Als uw maag in lichtelaaie staat- ol brandend zuur U naar de keel stijgt aan brengen ven paar Rennles taoieti*® dadeiyk uitkomst Geen wonder dit duizenden verbruikers in alle oeschasl tanden van de wereld zweren ou dit P™ tlge middel Kennies zyn dog 'i,naKe~L, °ok en simpei om in te nemen UeW°"( maai laten smelten op de tong 100 watei ol wat ook Nu zyn de Rennles een voor een verpakt, om de mensen gerieve i die zo graag a'työ rtenntes Zich Steken om altlld en overal «ewaP®L, te z!1n tegen de verschrikkingen orandena maagzuui Rennles zyn krygbaar oy alle Apothekers en Drogls (Ingezonden MededeiW'

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6