Hongkong: trefpunt van Hr. Ms. „Evertsen" en Hr. Ms. „Van Galen" „Juttersparade ten dele nummer 1", experiment dat slaagde Bemetel-vakdiploma's uitgereikt aan dertig Werf-leerlingen Eerste huizen in de „Nieuwstad worden vandaag betrokken Brandweer van Noordscharwoude won hoofdprijs in provinciale wedstrijd Torpedobooijagers losten elkaar at Korp. Padmoes mocht overstappen De „hap" aan boord was uitstekend! De bridge-competitie Denkbeeldige vuurzee aan het Helders kanaal Dertien geslaagden met extra vermelding Zes gezinnen naar de Duinroosstraat Voortaan iedere week tien huizen gereed? „Eerste stap in de goede richting" Interessante avond in een stampvol Casino Helderse amateurs werkten ten bate van de Stichting voor Sociaal Werk Op 9 Juni opvoering voor het Rode Kruis Zij varen thuis met Hr. Ms. „Evertsen' ra l *2*1 h6t wagn IS De kapper van Een nu zeil ,,kaal'' MAANDAG 28 MEI 1951 pjONGKONG, een veelbesproken plaats, een (zwakke) verdediging tegen het op dringende communistische China, waarvan de legers, bij wijze van spreken voor de poorten van het op het vaste land gelegen gedeelte Kowloon liggen. Een van 's werelds mooiste natuurlijke havens, de Victoria-baai met haar honderden schepen. Hongkong, stad op het gelijknamige eiland, het trefpunt van Hr. Ms. „Evertsen" en „Van Galen". Hier hebben ze elkaar ontmoet. Hier heeft de beman ning van beide schepen in de nevelige morgen, rillend van de kou de Engelsen hadden warempel de tropenkleding voorgeschreven uren op dek gestaan, wed denschappen afgesloten wanneer en waar de „Van Galen" of de „Evertsen" te zien zou zijn De „Evertsen" lag olie te Iaden en de „Van Galen" kwam, als een silhouet in de mist binnen. Maar de deskundigen hadden het alang gezien: „Dat is tm!" Doch het duurde nog meer dan een uur. Meer dan een uur lagen daar de twee Neder landse torpedobootjagers, de één met de sporen van een langdurige actie, de ander nieuw uitziend, fris in de „tjet" zoals een rechtgeaarde marineman de verf noemt pas uit Holland. Maar eindelijk, om twaalf uur 's middags precies van die gedenkwaar dige 18e April lagen beide schepen tegen de kant en stapte de comman dant van de „Evertsen" Ltz. I D. J. van Doorninck, over op de „Van Galen", om zijn collega, Kapt. Ltz. A. M. Valken burg te begroeten en welkom te heten in Hongkong. Wat is er lang op DIT ogenblik ge wacht. Wat is DAT moment vaak het onderwerp van heftige discussies ge weest aan boord van de „Evertsen". Wat is daar, bij wijze van spreken, over gevochten: De aflossing. Wan neer? Waar? Hoe? En nu was het zover. Nu lagen daar dan twee Nederlandse torpedobootja gers tegen de kant en hing de beman ning over de railingen, groeten en oude herinneringen uitwisselend. Want och, onze Marine is niet zo groot, iedereen kent bijna iedereen Maar het verschil tussen die beide schepen is duidelijk te zien. Niet al leen wat schip betreft, maar meer nog de bemanning. Blank en bruin „De „nieuwelingen" zijn bruin. Ver gchrikkelijk bruin, eerlijk gezegd, door de felle tropenzon, die ze gehad heb ben op weg naar deze verre oorden. De anderen, van de „Evertsen", heb ben nauwelijks drie dagen geleden hun dikke wollen kleding moeten inleve ren en zijn dus nog spierwit. „Zijn jullie beschoten?" vraagt de „Van Galen" ietwat benepen aan de „Evertsen". „We hebben gehoord dat jullie zoveel gewonden hebben gehad en zelfs een paar de pijp uit". Nee, er is niets van waar. Beschoten is de Evertsen wel, maar het heeft ge lukkig geen mensenlevens gekost en ook geen gewonden. Dat geeft een geruststelling voor de Van Galen, temeer als die van het an dere schip brullen: „Wij willen wel ruilen hoor!" Het is waar: meer dan dertig man van de Evertsen hebben zich beschikbaar gesteld om op het af lossende schip over te gaan. Maar het ging niet door. Slechts één man. de korporaal van Speciale diensten, on derzeebootverkenner A. Padmoes, gaat als „onmisbaar" naar de Van Galen over. „Hij sloft" zeiden de anderen Binnen een kwartier nadat beide schepen gemeerd liggen, is er reeds een drukke uitwisseling gaande,want ie dereen wil natuurlijk vriend of ken nis in zijn omgeving komen opzoeken. Schrijvers laten andere schrijvers hun bureau zien, ziekenboegen worden door collega's verplegers nauwkeurig bekeken en de bottelier van de Van Galen kijkt zich de ogen uit het hoofd als hij een blik mag slaan in de voor raad levensmiddelen van de „Evert sen". „Krijgen jullie ook" vertrouwt zijn collega hem toe. „De hap is zó, man". Nog eenmaal passagieren. Van werken komt op beide schepen onder deze omstandigheden natuurlijk niets en de commandanten besluiten dan ook maar om hun personeel voor de rest van de dag „passagieren" te geven. Dat is natuurlijk tegen geen dovemansoren gezegd en binnen een half uur is een groot gedeelte de stad ingetrokken. Voor de Evertsen is Hongkong niets nieuws. Meer dan zes weken hebben ze hier gelogeerd, tijdens de reparatie van hun schip, en ze weten dus pre cies „wat er loos is". Ze kennen Hong kong als was het hun geboorteplaats en er is geen Nederlandse familie hier, of ze kwamen er over de vloer. Ja, dat mag wel eens gezegd worden: wat de Nederlanders in Tokio voor het detachement in Korea hebben gedaan, dat waren de Nederlandse gezinnen in Hongkong voor de „Evertsen". Dag in, dag uit hebben ze steeds voor onze mannen klaar gestaan, met autotocht jes ,met partijtjes, met uitnodigingen om eens thuis te komen. enz. Ook nu heeft men weer zijn beste beentje voortgezet en reeds de volgende dag 's middags staat er een uitgebreide autotocht op het programma, waarvoor zich zoveel liefhebbers melden, dat de tocht op Zaterdagtniddag NOG eens moet worden gemaakt. „Jullie bent dik geworden" zeggen de families tegen hun gasten bij de eerste ontmoeting na zoveel maanden. Geen wonder ook. met zo'n hap! „Amerikaans hoor!" Nee, van de En gelse voeding moeten ze niet al te veel hebben, al was het er in de China Fleet-clnb, waar ze zes weken gelo geerd hebben, overigens nog zo gezel lig. Vanzelfsprekend worden nu de man nen van de Van Galen ook bij de fa milies geïntroduceerd, want.... voor de Evertsen is het nu afgelopen. Nog een paar dagen en dan begint de laat ste grote trip: die naar het vaderland. Hollands bier! 's Avonds op de bak van de „Van Galen" wordt er alvast een koud pijpie op gedronken. De Van Galen heeft Hollands bier aan boord en de Evert sen nog wat Amerikaans en natuurijk moet er nu geproefd worden welke soort de beste is. Voor 't Hollands brouwsel een compliment: zij wint het dik! Om tien uur is het stilte geblazen en vermindert het rumoer. Dan zitten de mannen van beide schepen in groepjes bij elkaar en wordt er wat zacht gepraat. Een ieder heeft zo zijn eigen gedachten en die zullen, onder deze omstandigheden, wel heel ver schillend geweest zijn WIM DUSSEL. Dezer dagen werden in de Marine club de kampioenswedstrijden voor de plaatselijke bridge-competitie gespeeld. In de eerste klasse ging de strijd tussen OBC 2 en HBC 2. Bij de twee de klassers was het een „huiselijke" aangelegenheid tussen OBC 3 en OBC 4. Er moesten 32 spellen worden ge speeld en gedurende de eerste speel- helft ging de strijd gelijk op. Na 16 spellen leidde OBC 2 met 2 match- punten en het vierde van OBC had zelfs een voorsprong van 5 match- punten. Bij de eerste-klassers bleef de strijd uitermate spannend en nadat het laat ste spel gespeeld was, kon niemand zeggen wie de winnaar was. De kan sen lagen gelijk, maar bij de bereke ning bleek, dat HBC 2 45 matchpun- ten had verzameld en OBC 2 41, zodat de heren Kersbergen, Visser, Rammers en De Vries zich kampioen van Den Helder mochten noemen. Het verloop bij de tweede klassers was heel anders. Het derde viertal van OBC toonde zich in de tweede speel- helft verre superieur; de aanvanke lijke achterstand werd weggewerkt en de einduitslag was 6439 in het voor deel van OBC 3. Het was reeds ver na middernacht, toen de voorzitter van het wedstrijd- comité, de heer Biersteker, de zilve ren lauwerkransen kon uitreiken aan de captains van de kampioensviertal len. Onmiddellijk na de prijsuitreiking richtte OBC 3 een uitdaging tot HBC 2, welke uitdaging prompt werd aan vaard. Voor deze wedstrijd, die bin nenkort wordt gespeeld, stelde één der aanwezigen een zilveren lauwertakje beschikbaar. Negentien brandweergroepen uit het Noorddelijk deel van onze provincie heb. ben Zaterdagmiddag hun geoefendheid kunnen demonstreren t^dena de district* wedstrijden X door de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten waren georganiseerd. De Helderse brandweer, die als gastvrouw fungeerde, had een uitstekend strijdperk gevonden op het open terrein aan de Kanaalw-eg. waar men ook een flinke schare belangstellenden kon ontvangen. Voor het publiek waren de wedstrijden minder spectaculair danhetwaarschunluk had verwacht. Er waren namelijk geen laaiende vlammen en dichte rookwolken te zien. slotte moesten de spuit- vaardigheid in richten. Snelheid en behendigheid d voornaamste factoren Toch bleek het mogelijk de capacitei ten der verschillende groepen af te meten, zonder dat zij metterdaad een brand moesten bestrijden. Immers, op het moment dat de venijnige water stralen zich sissend storten in een felle vlammenzee, hebben de brandweerlie den al een hele serie belangrijke han delingen achter de rug. Wat er gebeurt tussen het tijdstip van de brandmelding en het moment waarop het eigenlijke blussingswerk begint, is van het hoog ste gewicht. Het materieel moet uit rukken, en bij de brand worden opge steld op een plaats waar water beschik baar is. de slangen moeten (dikwijls over allerlei hindernissen heen) wor den uitgelegd en dan is het nodig, mid delerwijl een aanvalsplan gereed te maken. Bij het voorbereiden van de Zater dag gehouden wedstrijden heeft men getracht, de opgave zodanig samen te stellen, dat de deelnemende ploegen voor overeenkomstige moeilijkheden zouden komen te staan als in de reali teit. De uitrukkende ploegen moesten verschillende hindernissen passeren, al vorens zij met de spuit in actie konden n In de tekenzaal van de „Bemetel" op de Rijkswerf heeft ir. D. J. de Jonge Zaterdagmorgen aan een groot aantal jeugdige personeelsleden het vakdiploma uitgereikt. Eén en dertjg jongens deden in Februari voor dat diploma examen, en het resultaat was, dat dertig van hen slaagden. Een zeer fraai resultaat, een bij zondere prestatie ook in vergelijking tot andere grote bedrijven in ons land, waar van eveneens jeugdige mensen voor dat diploma worden opgeleid. Dertien van de geslaagde leerlingen verkregen een extra vermelding, wat hun als waarderende geschenken van de directie een cadeau (meestal bestaande uit een stuk gereed schap) en een oorkonde opleverde. Het is vandaag een gedenkwaardige datum in de geschiedenis van Den Helder. De eerste zes woningen in de „Nieuwstad", zoals men het in aanbouw zijnde com plex aan de Jan Verfailieweg wil gaan noemen, worden namelijk betrokken. De percelen 37, 39, 41, 43/45 en 47 aan de Duinroosstraat hebben de primeur in dit nieuwe stadsdeel. Deze straat ligt aan de Westelijke grens van de nieuwstad, en de bewoners zullen te zijner tijd uitzien over de sportvelden die daar zijn ge projecteerd. Vanuit hun ruime Aireywoning hebben zij thans een fraai uitzicht naar de duinenzoom, die in de toekomst de natuurlijke begrenzing van de nieuw stad zal vormen. Zaterdagmorgen brachten wij in ge zelschap van de wethouder van Stads uitbreiding, de heer P. S. van der Vaart, en de bouwkundig hoofdopzich ter van Openbare Werken, de heer F. H. Boogert, een bezoek aan het wo ningcomplex in de nieuwstad. De heer Van der Vaart vertelde, dat het thans in aanbouw zijnde stadsdeel zich voor lopig niet verder zal uitstrekken dan de Elzenstraat, die ter hoogte van de boerderij „Golfstroom" uitkomt op de Jan Verfailieweg. Deze Elzenstraat, de Westelijke grens van het plan „Groot Den Helder II", wordt ook reeds be bouwd en wel met Panagro-woningen Het eerste complex Airey-woningen, waarvan de bouw ongeveer een jaar geleden werd opgedragen aan de N.V. „Nemavo", nadert thans zijn voltooi ing. Het zijn er 197, waarvan men in de komende periode een tiental per week voor bewoning hoopt te kunnen toewijzen. Men zal zich herinneren, dat het col lege van B en W. in het najaar van 1949 aan de gemeenteraad het plan voorlegde tot de bouw van 361 mon tage-woningen van het type „Airey", een zeer geperfectionneerd montage systeem waarbij van de fundering tot de kap montage wordt toegepast. Aan een dergelijk systeem is altijd het na deel verbonden, dat men de woningen moet nemen zo als ze zijn. Anders dan bij de traditionele bouw kan de op drachtgever geen bijzondere wensen laten gelden, omdat men gebonden is aan de uiteraard beperkte variatie mogelijkheden in de systeembouw. De noodzaak, op de kortst mogelijke ter mijn woningen beschikbaar te krijgen, deed het gemeentebestuur over deze bezwaren heenstappen. Regen bracht vertraging. De hoop was gerechtvaardigd, dat de eerste woningen omstreeks het begin van dit jaar gereed zouden kunnen zijn. Het bouwrijp maken van de grond werd evenwel bemoeilijkt door de on gewoon sterke regenval. De overlast die men ook bij de eigenlijke woning bouw ondervond werd nadelig beïn vloed doordat de sloten waren gedicht en het grondwater geen natuurlijk be loo, in de bodem meer had. In het voorjaar verbeterde de toestand. De regenval werd minder zway. het grondwater had zich een beloop ge zocht en de zonnewarmte bevorderde de verdamping. Van het enigszins po reus zijn der pas-gelegde riolering wist de dienst van Openbare Werken pro fijt te trekken door het buizennet voor de afvoer van overtollig grondwater te benutten. Zo kan thans gezegd worden, dat men bij de bou v geen last meer heeft van een te hoge grondwater stand. De situatie zal allengs beter worden, naarmate meer woningen gereed ko men en het hemelwater door de claken wordt opgevangen en via de goten, re genpijpen en riolen afgevoerd. Tegen overlast van drangwater uit de duinen is het complex voorlopig beschermd door een sloot, die te zijner tijd door een gracht zal worden vervangen. Aantrekkelijke huizen Niemand zal willen beweren, dat de blokken Airey-woningen een buitenge woon aesthetisch aanzien hebben, al staan er geen onafzienbare huizenrijen en al is de rooilijn op enkele punten gebroken. Maar ontegenzeglijk zal het uiterlijk verbeteren, wanneer de gor dijnen hangen, fleurige bloemen voor het raam staan en het groen van heg gen en struiken de „Heesterbuurt' wat opvrolijkt. Hoe sober ook de huizen zijn ge bouwd, zij zijn niettemin gerieflijk. Het normale type heeft beneden twee rui me kamers, en keuken en een flinke kelderkast (waarvan de vloer boven het grondwaterpeil ligt), en boven drie slaapkamers en een douchecel. De du- plex-woningen hebben, voor de boven bewoners, een keukentje in plaats van de douchecel. Achter de huizen is een schuurtje gebouwd, behalve bij het iets grote type dat binnen de woning een bergruimte heeft. Voordat de heer De Jonge tot de uit reiking der diploma's overging, heette hij in het bijzonder de leermeesters en de bazen van de geslaagden hartelijk welkom. Het woord „Bemetel" is een afkorting van de Stichting „Bedrijfs opleiding metaal- en electrotechnische industrie". Deze uitstekend werkende landelijke stichting is een voortzetting van de „Vereniging voor Vakopleiding in de metaalindustrie", een dochter- instelling van de Metaalbond. Laatstge noemde vereniging werd reeds een aantal jaren voor de oorlog opgericht, daar de vakopleiding in liet algemeen veel te wensen overliet. De jongere ar beiders moesten zichzelf maar redden, waarbij zij in het allergunstigste geval werden geholpen door een oudere vak man. Toen nam de „Vereniging voor Vakopleiding" Jiet heft in handen en later, na de bezetting, nam de „Beme tel" het werk over. De heer De Jonge wees er de leerlin gen op, dat het behalen van dit diploma moest worden gezien als de eerste stap in de goede richting, daar een goed vakman nooit genoeg kan leren. Hierna konden de geslaagden (alleen van de afdeling scheepsbouw) het kost bare kleinood in ontvangst komen ne men. De gelukkigen waren: M. Wig- gens en J. Filmer (scheepsmakers), R Koen, A. M. de Boer, J. Buys en C. Petrus (schilders), S. Mulder (blokma ker), C. v. d. Lans, J. Kraak, K. v. d Sluis, C. Zits, J. A. Koorn, C. Dekker, G. v. d. Heide, C. van Bijnen en S. v. d. Wal (scheeDsbewerkers), J. Boon, J. Groenendijk, S. Jacobs, R. Pasterkamp, J. Huitinga en C. van Drimmelen (sloepmakers), A. van Loozem, P. J. Jong, R. Hendriks en Y. Bruins (zeil makers), S. Post, M. Post, M. de Vroome en R. Ruiten (takelaars). Enkele weken werd hetzelfde di ploma uitgereikt aan M. Kooy, J. Kie- kebos en W. Huizem van de afdeling werktuigbouw. 4 Dat Den Helder belangstelling had voor het experiment, waartoe de heren A. van Leeuwen en D. Hovestad het initiatief namen, bleek reeds ver voor de opvoe ring van de „Juttersparade nr. 1". De bedoeling van de organisatoren was een programma samen te stellen uit een aantal zelfstandige nummers, voor het voet licht te brengen door Helderse amateurs, die in de afgelopen jaren met succes op de Nieuwediepse planken wargn opgetreden. De kans op het welslagen van deze „Juttersparade" was zeer groot, omdat een scherpere selectie kon worden toege past dan gewoonlijk voor zuiver plaatselijke uitvoeringen mogelijk is. Anderzijds school in deze opzet reeds het gevaar van een mislukking, in die zin, dat de num mers in feite gelijkwaardig waren. Zoveel hoofden, zoveel zinnen, nietwaar De- samenstellers van het program ma hebben ernaar gestreefd, de toe schouwers een vlot-lopend geheel voor te zetten, dat op een redelijke tijd zou zijn geëindigd. Het opgestelde schema deed verwachten, dat de „Jutters parade nr. 1" een voorbeeld zou zijn voor andere avonden in dit genre. Het zou immers mogelijk zijn geweest, uit deze opvoering iets te leren ten aan zien van de opbouw van een goed pro gramma, vooral omdat in het verleden zo dikwijls is gebleken dat een avond onnodig werd gerekt. Menige opvoe ring zou aan effect hebben gewonnen, wanneer men minder geslaagde on derdelen van het programma had ge schrapt en daardoor vroeger aan de finale was toegekomen. Het is jammer, dat de eerste „Jut tersparade" dit voorbeeld niet heeft kunnen geven. Waarschijnlijk zijn de „vele hoofden en de vele zinnen" hier aan niet vreemd. Men kan een pro gramma nog zo goed voorbereiden en ogenschijnlijk alle hoofden in één zak hebben, maar op het critieke punt kunnen de individuele ambities een doorslag in de verkeerde richting ge ven. Wij kregen de indruk, dat de eer ste „Juttersparade" onder dat laatste geleden heeft. De tweede opvoering van de „Jut tersparade", die op Zaterdagavond 9 Juni in Casino wordt gegeven ten bate van het Rode Kruis, zal een aanmer kelijk groter succes kunnen hebben, wanneer de medewerkenden lering trekken uit de ervarihgen van Zater dagavond. De eerste les kan zijn. dat men zich stipt aan het schema dient te houden. Wanneer het doek opgaat en men zijn nummer gaat „brengen", moet men zich niet door het succes van het ogen blik laten verleiden, zijn eigen optre den wat langer te maken. Dat gaat ten koste van de overige medewerkers en werkt ook nadelig op de aandacht van het publiek. Wij willen geen namen noemen, omdat deze individuele af wijkingen van het schema wel begrij pelijk en naar wij aannemen niet opzettelijk waren. De tweede les kan zijn, dat in het programma meer afwisseling moet worden gebracht. Voor de pauze werd het publiek teveel vergast op zang en muziek achter elkaar. Mede daardoor vielen de (uiteraard) voorkomende fouten meer op. De accordeonnist Geor- ge Boer bijvoorbeeld vertoonde in zijn spel verscheidene onvergeeflijke slor digheden, met name in de „Czardas" van Monti. En Dienke de Hoog, wier optreden overigens bijzonder te waar deren was, deed in het begin van haar nummer wel wat sterk doorschemeren dat zij de enige „beroeps" was in deze parade. De pittig musicerende „Werf- melodisten", die het programma open den, vroegen in het kader van deze avond wat te veel van de aandacht en ook het (voortreffelijke) dubbelman- nenkwartet „Euterpe" had zich iets kunnen beperken. Veel waardering hadden wij voor het ongekunstelde optreden van het Hawaiian-ensemble, alleen was het ons niet duidelijk waarom de nog niet vol doende geschoolde guitariste twee soli moest geven. Een geslaagd nummer was ook de zang door Annie Manshan den, met Jenny Wit aan de vleugel. Minder succesvol was de conférence van Wout Melis, die echter in zijn imi taties een uitstekend iguur sloeg. De „Oriental magie" van Joe Burton was een heel goed nummer, evenals de pianomedley van Hans Polak. De parterre-acrobatiek van „Jack and Partner" zou zeker meer succes heb ben geoogst, wanneer de partner wat minder ..spanning" had willen force ren. Jack was fantastisch lenig, maar het nummer werd nu een beetje „lij zig gebracht. Eén van de beste, want meest suggestieve, onderdelen van het programma was de exotische dans door Tiny van de Wint. met knappe guitaarbegèleiding van haar broer Jan, die ook een paar talentvolle soli zong. Jaap van de Sande en Steef Boerse- ma brachten elk een nummer, dat eveneens tot de meest geslaagde on derdelen van de avond behoorde al kwam dat niet duidelijk in de reacties van het publiek tot uiting. Het „Mo lentrio" ten slotte bracht enkele vlot te liedjes, waarvan het eerste met als strekking: „Wij wensen u een prettige axpnd eigenlijk overbodig was. Het was inmiddels namelijk voorbij midder- nacht Ten slotte nog twee opmerkingen: De pauze en de verloting namen te veel tud in beslag en de geluidsinstal latie was abominabel slecht. Tot zover onze balans van de eerste „Jutters- Wat de Helderse komen. Ten gasten hun tonen. De tijd, die iedere ploeg nodig had voor het uitvoeren van de opdracht, werd opgenomen. Voor gemaakte fou ten werden strafseconden gegeven, ter wijl voor uitzonderlijk goede presta ties op bepaalde onderdelen premie seconden werden uitgekeerd. Zo was het mogelijk, dat een „langzame" ploeg een relatief beter resultaat had dan een snelle, maar slordig werkende ploeg. Hoewel ongetwijfeld de eind cijfers een vrij nauwkeurig beeld geven van de Zaterdagmiddag getoonde krachtverhoudingen, hechte men aan de uitslag geen al te grote waarde, omdat iedere ploeg éénmaal moest uit komen en de factoren „geluk" en „pech" dus ook hun invloed deden gel- den. Dit tot troost van de ploeg uit Ursem. die onderaan het lijstje eindig, de, mede ten gevolge van de strubbe ling bij het klimmen in de hoge paal.. Aanvankelijk zouden een en twintig ploegen deelnemen, maar de brandwe ren van Twisk en Abbekerk lieten ver stek gaan. De negentien opgekomen ploegen hadden met elkaar ruim vijf uur nodig om het wedstrijdprogramma af te werken. In klasse II waren de ploegen ingedeeld, die met een motor- spuit werkten, in klasse III de ploegen die van de waterleiding afhankelijk wa ren. De uitslagen. De jury kwam, na nauwkeurige be rekeningen, tot de volgende uitslagen: Klasse II: 1. Noord-Scharwoude 2 min. 21,1 sec.; 2. Edam 2.49,5; 3. Scha- gen 4.11,5; 4. Enkhuizen 4.16,4; 5. Ju- lianadorp 5.3,5; 6. Heemskerck 5.7,5; 7. Texel 5.32.4; 8. Den Helder 6.4,0; 9. Me- demblik 6.35,4; 10. Wervershoof 6.38,5; 11. Wieringen I 9.49,3; 12. Wieringen II 10.44,1; 13. Ursem 14.11,7. Klasse III: 1. Broek op Langendijk 3.16,7; 2. Blaricum 3 41,8; 3. Grotebroek 4.46,6; 4. Spanbroek 5.23,3; 5. Zuid- Scharwoude 5.28.2; 6. Westwoud 5.54,5. (Blaricum was de enige ploeg zonder strafseconden). De prijzen werden Zaterdagavond om acht uur in „Formosa" uitgereikt door de burgemeester van Den Helder, mr. G D. Rehorst, waarna voor de deelne mers aan de wedstrijden nog een ge zellig samenzijn volgde. Met Hr. Ms. torpedobootjager „Evert sen", die op de terugweg uit Korea in-t middels Tanger is gepasseerd, varen de volgende stadgenoten thuis: korporaal- geschutmaker-konstabel C. Muller. Van Linschotenstraat 63a; majoor-machinist T. Steinhorst, Ruyghweg 201; korpo- raal-geschutmaker-konstabe] A. J. van Luijk, Olivier van Noortstraat 36; kor poraal-seiner J. Regeling, Specht straat 4, oppergeschutmaker-konstabel F. A. van Cleemputte, Erasmusstraat 11, korporaal-kok K. Hernamdt, Loods- gracht 73; sergeant-kok H. Dijkstra, Dahliastraat 124; korporaal-hofmeester J Snijder, Ruyghweg 157; korporaal- geschutmaker H. Bartelds, Joubert- straat 47; majoor-torpedomaker B. J. Danckaerts. Koekoekstraat 6; sergeant machinist J. P. Kwast, Jacob Been straat 19; sergeant-geschutmaker-kon- tabel T. Ruiten, Joubertstraat 29. worden genoemd. Stichting voor Sociaal haTw al Werk betreft, had het succes niet groter kunnen ziin want alle plaatsen waren bezet en alle lootjes werden verkocht. De opbrengst van alle zyden hadden de organisato- ren spontane en belangeloze king verkregen. g Z6 medew«- Ook op 9 Juni zal de „Juttersparade" een volle zaal kunnen hebben^Sfts men - wij herhalen het trekt uit het experiment avond. lering van Zaterdag- Tussen Haaks en Kuit je Gistermiddag koos het Deense tonnenboeiertje „Hv. Ravn" ligplaats achter in de de haven. Het is morgen hoog water om 2.10 en 14.10 uur, en laag water om 7.55 en 21.05 uur. De beroemde kapper van Een, die zovele kale mensen van een haardos wilde voorzien, is nu zelf kaal -,Se' plukt", aldus meldt „De Volkskrant". De man, die na zijn opzienbarende uitvinding in een minimum van tija over twee auto's beschikte en die schoolreisjes financierde voor de jeugd, is namelijk in staat van faiUis- sement verklaard. Dit is niet zozeer een gevolg van gebrek aan klandizie want kaalhoofdigen zijn er nog i" overvloed, doch het lijkt meer te Ut' ben aan een falen van de medicijnDe heer Van R. maakte namelijk steeal met zijn klanten een contract op, waar- hij hij zich verplichtte alle gemaakt* kosten voor consult terug te hetal*n> ndien men na twee jaren bij het rni del geen baat mocht vinden. Er nu zoveel mensen terug te komen, da hij niet meer aan zijn verplichtini? kan voldoen. NOORDERMARKTBOND, -6 Mei. - kg uien 6,60-14, grove 7.40- 13,20 en dn lingen 7,40-9.60; 800 kg aardappel»»' landen 9,70 en Bintje! 9.20; 2200 kg P™1 2200 kg witlof: IB 14-27. II 16. "B 9' j t'I 8-18 e„ afw. 6-14; 4000 kg '°A' l 6,50—15; .54.000 kg Deerne witte kool 5.80; 41.000 kg gele koel 6. Doorger 41000 kg gele kool. 45.000 kg Deen» kool en 2200 kg prei.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2