1 'Ml dit pakje Mi Uw shag dat pahje f Pii, Pain, Pom als fotografen Moet de H.O.V. slachtoffer zijn van de Nederlandse Opera? Minder werklozen dan vorig jaar üe 0 nbekende Voogd JIMMY üROWN ALS KANAAL ZWEMMER Zuinigheid, die de wijsheid bedriegt Bestaan van het orkest wordt bedreigd De Viet-Minhtroepen trekken zich terug Landbouwschap is in voorbereiding Centrale organisaties bereiken een accoord Is de Hoofdbank aan- prakelijk voor directie bijkantoor? Binnenvaartschepen keren terug Gunstige ontwikkeling Wederom invasie op Helgo'and zal zich voortzetten Prins Boudewijn on'vin 1 onze oorlogsgewonden Het Radioprogramma Verlaten de Bulgaren hun communistische partij? 20.000 UITGELOOT Britse journalisten door Perzie uitgewezen Concertgebouworkest speelt voor niet-Amvterdammers De Omroepen richten een televisiestichting op Stakende Britse chauffeurs gaan morgen weer rijden gemeentelijke bouwverordc* ningen op tweede plan De Syrische luchtmacht schoot vliegtuig neer Griekse koning neemt hel opperbevel op xich VRIJDAG 1 JUNI 1951 (Advertentie, Ing. Med.) M-A1-M i J SNAPT de logica niet? Wel, het is nog al eenvodig. JJE honderd acht en dertig jaar oude Haarlemse Orkest Vereniging verkeert in groot gevaar. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wil bezuinigen, en daar dreigt de H.O.V. het slachtoffer van te zullen worden. Dit hangt samen met de wens, om tot iedere prijs de Ned. Opera in stand te houden. Dit jonge instituut slokt jaarlijks vier ton Rijkssubsidie op. Dat gaat zo niet langer, heeft de minister gezegd. En nu "loet.de H.O.V. maar verdwijnen. dere, niet geringe culturele taak toege meten. In vele provincieplaatsen con certeerde het orkest zelfstandig en dikwijls geheel voor eigen rekening. In Alkmaar het afgelopen seizoen zelfs zeven maal. Daarnaast in Hoorn een maal buiten het jeugdconcert om, dat hier verzorgd werd. In Beverwijk kwam het orkest vier maal concerteren, in Zaandam driemaal. En vorig jaar stonden eenmaal ook Den Helder en Wieringerwerf op het tournee-program. Zeker dertigduizend muziekliefheb bers in de Provincie hebben hierdoor in het afgelopen seizoen in hun eigen of zeer nabij gelegen woonplaatsen kun nen genieten van een musiceren, dal boven het dilettantisme uitstak. Wanneer het ministeriële plan wer kelijkheid wordt, zullen deze dertig duizend van dit altijd nog karige mu zikale genot verstoken blijven. Of ge looft de minister, dat deze dertig dui zend financieel bij machte zouden zijn het optredende gemis te compenseren door een bezoek aan Amsterdam met zijn Concertgebouw-Orkest of Opera? Nee, de minister weet stellig wel be ter. Hoogstens zullen de Zaankante-s ter compensatie de hoofdstedelijke con certen gaan zoeken. Zij die even ver der van Amsterdam wonen kom'-n daartoe niet zo gemakkelijk meer. Het is op grond van dit alles, dat de Provincie Noord-Holland tegen het voornemen van de minister van O. en W. een protest wil laten horen. In veel opzichten is het Noordelijk deel onzer Provincie al ten achter ge; steld bij de bewoners van de grote ste den. De minister moge er oog voor hebben, dat een instelling die daa.i werkelijk toonde te beseffen, dat er be noorden het Noordzeekanaal mensen wonen met dezelfde culturele behoet ten als de stedelingen, pas in de laat- ste plaats in aanmerking mag komen voor verdwijning. Er zijn nog al wat aanmerkingen op de artistieke kwaliteiten van de Ned. Opa- ra, die over een eigen orkest beschikt ter sterkte van zo'n vijf-en-zeventig man. De minister wil nu HOV-orkest en Opera-orkest samenvoegen, en daar dan één orkest van ongeveer zestig muzikanten van over houden. De over schietende zeventig muzikanten mogen zich aanstonds overcompleet gaan ach ten Er zijn lieden in ons land, die dit ministeriële bezuinigingsplan wat vér gaand vinden. Zij zijn in het geweer gekomen. Zo de Zangverenigingen. Der tig koren voelden zich door dit plan in hun bestaan bedreigd. Jaar op jaar verzekerden zij zich voor de begelei ding van de uit te voeren werken van de medewerking van Toon Verhey's H.O.V. Tot welk orkest moeten ze zich aanstonds wenden? Tot het Opera-or kest? Tot het Concertgebouw Orkest? Of tot een of ander amateurgezel schap, waaraan hun koorprestaties al lang ontgroeid zijn? Enerzijds financiële dan wel techni sche bezwaren verzetten zich hiertegen, anderzijds artistieke bezwaren. Het zijn de artistieke bezwaren van zeker vijf duizend meest provinciale zangers, die hun liefhebberij tot zodanig niveau wisten op te heffen, dat zij als een uitermate belangrijke groep cultuurdra gers mogen worden aangemerkt. Een uitermate belangrijke groep cultuur dragers in het povinciale leven. En hieraan zou onze huidige minis ter van O. K. en W. maar zonder meer voorbij willen gaan? Wij kunnen het ons moeilijk voorstellen. Eerder gelo ven wij, dat het de Minister ontgaan is, welke eminente rol de H.O.V. juist in het provinciale muziekleven te ver vullen heeft gekregen. Het is een rol, die haar is toegekend op grond van haar artistieke kwaliteiten. Nog nimmer beleefde de H.O.V. in haar honderd-acht-en-dertig-jarig be staan in muzikaal opzicht zo'n bloeipe riode als de laatste jaren. Toon Ver- hey heeft deze H.O.V. tot een element gemaakt in ons Nationale muziekleven, dat weer mee kan tellen. V/IJ SPRAKEN tot dit ogenblik nog slechts van de betekenis, die deze H.O.V. heeft voor het provinciale cul turele leven, zoals het verankerd ligt in het liefhebberij werk der koren. Maar de H.O.V. heeft zichzelf ten aan zien van de provincie ook nog een an- Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsëls. (Advertentie, Ing. Med.) De toestand in Indo-China Zware gevechten bij Hanoi Een veertigduizend man sterke strijd macht der Vietniinh is Donderdag be gonnen zich terug te trekken in de bergen ten Zuid-Westen van de Ton- kinese delta. De opstandelingen hadden drie dagen lang gepoogd drie op strate gische punten gelegen steden in te ne men. Er zijn bloedige gevechten geleverd nabij Phuly, in de omgeving van de plaatsen Ninhbinh en Phatdiem, resp. 80 en 120 km ten Zuidoosten van Ha noi. De Fransen hadden aanvankelijk terrein verloren.. Zij hebben daarop valschermtroepen en gevechtsgroepen ingezet, die het verloren gebigd her overden. Tussen de zes centrale organisaties van ondernemers en arbeiders in le landbouw is overeenstemming bereikt over de grondslagen, waarop in het agrarisch bedrijf zal worden overge gaan tot instelling van een bedrijfschap De laatste hand wordt gelegd aan eer ontwerp-Algemene Maatregel van Be stuur waarin deze overeenstemming nader is uitgewerkt. Hierover zal nog met andere organisaties overleg worden gepleegd. Zo spoedig mogelijk zal het ontwerp ter kennis worden gebracht van de Sociaal-Economische Raad en van de betrokken ministers. Men hoopt het Landbouwschap op 1 Januari 1952 *in werking te kunnen stellen. 18. „Vooruit we moeten verder", fluistert Pam. „Er moeten nog heei wat aanplakbiljetten overgeplakt wm- de". Onderdrukt gichelend, vervolgjn de twee hondjes hun weg. Het volgen de biljet is aan de beurt. „Kiest Brom beer!" „Niets daarvan", roept Pam, dat veranderen wij wef evenhupla.. „Kiest Pim!" Zo, dat staat beter. Eens even lezen wat er onder staatZo sterk als een beer.... Wat wilt U meer?" „Ik had nooit gedacht, dat het zo gemakkelijk zou gaan", roept Pom. Ik zie morgen de gezichten van al die kiezers al! Pim, zo sterk als een beer. wat wil je meer?" Snikkend var. het lachen rollen de twee broertjes te- gen elkaar aan. „Dit is nog veel leu ker dan ons eerste plannetjezegt Pam, zodra hij weer tot bedaren is ge komen „Ik zie morgen dat gezicht van Pim al voor me als hij met Moeder uit Buldogstad terugkomt". „Vooruit Pam, volgende patiënt", roept Pom en de twee hondjes vervolgen hun tocht door Dierendorp. Belangrijk civiel proces Op 27 Juni zal de rechtbank te Rot. terdam uitspraak doen in een civiele procedure, waarbij de vraag aan de orde komt of de hoofdbank aanspra kelijk is voor de adviezen, die de di. rectie van een bijkantoor aan de cliën ten verstrekt. Het betreft hier een ge. val van de directeur van het bijkan- toor Scheveningen van de Rotterdam- se Bank, die aan verschillende cliën. ten had aangeraden geld te steken in een lucratieve onderneming. Deze is echter al heel spoedig failliet ver- klaard en het hoofdkantoor verklaar de zich daarop bereid geheel vrijwil- lig, zoals de hoofddirectie zegt een schadeloosstelling van 35 a 40 procent te geven. De vraag is thans of zij aan sprakelijk is voor het volle bedrag van de onjuiste adviezen van haar di recteur. die voor ditzelfde geval ineen strafprocedure werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Dertig van de 37 binnenvaartschepen, die sinds 1945 in de Berljjnse Westha- fen liggen, omdat zij na 1945 door de Russen in beslag genomen te zjjn na hun teruggave aan de eigenaars niet door de Russische zone mochten varen zullen nu in de loop van de komende weken naar Nederland terugkeren. Waarschijnlijk zullen morgen de eer ste vijf de terugreis naar het vader land aanvaarden, zo weet de Tel. te melden. (Advertentie, Ing. Med.) Woensdagavond is een groep vat honderd voormalige bewoners van Hel goland op het eiland aan wal gegaan Zij hebben de groen-witte vlag var. Europa gehesen op een schuilkelder Eentweede groep Helgolanders is weg naar het eiland. Zij hebben mede gedeeld, dat zij op het eiland zullen blijven tot het een normale vredesbe- stemming heeft verkregen. Gisteravond heeft echter een Duits patrouillevaartuig Helgoland bereikt <=-n verwacht wordt, dat een begin zal worden gemaakt met het verwijderen van de demonstranten. Voornamelijk onder invloed van het naderende voorjaar liep het aantal ge registreerde mannelijke werklozen ge durende het eerste kwartaal van 1951 terug van 102.889 tot 86.209, hetgeen een daling betekent van 16.680. In de overeenkomstige periode van het vo rige jaar steeg het aantal werkloze mannen met 3210 en wel van 83.771 tot 86.981. Uit het feit, dat de werkloosheid op zelfs tot ondei het peil van 1950, wor den verwacht. De vraag naar arbeids krachten cteeg in vrijwel alle bedrijfs- klassen, het sterkst in de metaalnijver heid en het bouwbedrijf. De vijftig Nederlandse en Luxem burgse oorlogsinvaliden, die met de MO- VEO een driedaags bezoek aan Belgie brengen zijn gistermorgen door prins 31 Maart 1951 zélfs lager was d^n op Boudewijn in het paleis te Brussel ont- het overeenkomstige tijdstip van 1950 blijkt, dat de werkgelegenheid verge leken bij vorig jaar belangrijk is toege nomen, ondanks de natuurlijke aanwas van de beroepsbevolking en de komst naar Nederland van rond 80.000 gere patrieerde en gedemobiliseerde mili tairen alsmede van een aantal gerepa trieerde burgers. Op grond van deze ontwikkeling kan voor April, Mei en Juni een verdere vermindering van de werkloosheid. ZATERDAG 2 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-orkest en solisten. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Pianoduo. 14.20 Inslru mentaal Septet en soliste. 14.40 Amateuruit zending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten, 15.50 Zang en piano. 16.10 Gram. muziek. 16.30 „De Schoonheid van het Gre goriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano muziek. 18.15 Binnenlands overzicht. 18.25 Or gelspel. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram.muziek. 19.52 Journaltistiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. .20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.40 „Steek eens op, heren'. 21.00 Gevarieerde muziek. 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 Operette-concert. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram. muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cause rie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 11.35 Strijk kwartet. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Hawaiianmuziek. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Kamerorkest. 16.00 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.15 Lichte muziek. 16.45 Sportpraatje. 17.00 „Fes tival of Britain": Philharmonisch orkest, koor en solisten. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Tasse partout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze weck", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 20.00 Instrumentaal Sextet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. 59. een iee, leger persfotografen op hem aenstoi - men toen hij op een draf naar de zee terug liep. Hij wenkte met de hand, dat hij niet op deze belangstelling ge steld was. „Maak maar dat jullie eer der dan ik aan de overkant zijn", riep hij, „dan mogen jullie mij daar net -oveti fotograferen als je zelf wilt" En toen begon Jimmy eerst recht te ren nen, regelrecht de branding tegemoet. Hij liet een gezelschap achter zich, dat naar adem stond te happen van ver bazing. 'Alleen lady Babbler had tran ;n in de ogen, toen zij Jimmy nastaarde. „Wat een verrukkelijke jongen", riep zij aangedaan „Zo moedig en sportief Pozzio en zijn pupil Bombassi dachten er echter anders over. „Grootspraak, allemaal dikdoenerige opschepperij" schreeuwde Pozzio met ten hemel ge heven handen, maar het was net of bij aan zijn eigen woorden twijfelde Het te Belgrado verschijnende dag blad „Politika" meldt, dat Bulgaarse communisten op grote schaal uit de partij treden. Hier en daar heeft zes tig procent van de leden de partij vrij willig of gedwongen verlaten. Het blad noemt deze afbrokkeling der commu nistische partij kenmerkend voor ge el Bulgarije. Als redenen noemt het nxvredenheid met de verraderlijke "ng der communistische partijlei ders en verbittering over de terreur en uitbuiting van Bulgarije ten bate van de Sowj et-unie". Voof-ts meldt „Politika", dat boeren en hun gezinnen uit het aan Joegosla vië grenzende gedeelte van Bulgarije in groten getale worden weggevoerd naar de Bobroedsja, in Noordoost- Dit gebied noemt men in Bulgarije Kleine-Siberië". vangen. De prins hield in het Nederlands en in het Frans een korte toespraak, waar in hij verklaarde verheugd te zijn e Nederlandse en Luxemburgse oorlogs invaliden te mogen begroeten en waa.- bij hij er op wees, dat dit soort manifes taties beter dan welke ook bijdragen tot het nauwer aanhalen van de ba.i- den van de drie Beneluxlanden. Hij sprak de hoop Uit dat het werk van MOVEO in de toekomst zou m gen bloeien tot heil van de Nederland se oorlogsgewonden. Vervolgens drukte de prins ieder der Nederlandse en Luxemburgse oorlogs gewonden de hand en onderhield hij zich met hen. In de 4513e Staatsloterij, le klas. 2e lijst is op nummer 20383 een prijs van f 20.000 uitgeloot. Twee Engelse journalisten, Haig Nicholson. Reuters voornaamste corres pondent in Egypte, en Sefton Delmer. de belangrijkste buitenlandse corres pondent van de Daily Express, hebben van de Perzische regering schriftelijk bevel ontvangen, Perzië binnen 24 uur te verlaten. Volgens de Perzische rege ringsradio had Nicholson „nieuws ver draaid" en Delmer „de Perzische natie beledigd De Britse ambassadeur te Teheran, heeft krachtig tegen de uit wijzing geprotesteerd. Zaterdagavond 9 Juni zal het Concert gebouw zijn laatste concert in dit sei zoen geven speciaal voor niet-Amster- dammers. Onder leiding van Rafael Ku- belik wordt de Phantasie-ouverture „Hamlet" van Tsjaikowsky gespeeld alsmede de vierde Symphonie van Dvo rak. Aan verschillende stations zullen gecombineerde spoor- en Concertge bouwbiljetten tegen gereduceerde prijs beschikbaar zijn. Vanmorgen is te Hilversum opge richt de Nederlandse Televisie Stich ting, waarin de vier grote omroepver enigingen deel nemen. Het doel van de Stichting is een zo breed mogelijke sa menwerking, door een regeling van zendtijden, het coördineren van pro gramma's en het explo teren van stu dio's. DOOR MARY BURCHELL 16) De Yorke's waren toen wat men zou kunnen noemen verarmde landjonkers, hoewel natuurlijk van heel goede fa milie. De Inworths kochten haast ieder een in de omgeving uit en wij Juf frouw Parry was nu één geworden met de familie die zij haar gehele leven had gediend, „wij moesten verhuizen naar Bishopstone". ,En zijn wij ik bedoel zij daar sindsdien gebleven?" „Ja. Een tijd lang was het een ere zaak voor iedere generatie van de fa milie om te trachten Munley Towers terug*te kopen. Maar hoewel het fa miliefortuin wel weer belangrijk aan groeide, werden ze daarvoor toch nooit rijk genoeg. De grootvader van mijn heer Justin was er dichtbij en als zijn zoon die twee verkwistende vrouwen niet had getrouwd, zou de volgende ge neratie er misschien in zijn geslaagd. Maar nu is er niet veel kans meer op". „Nou, ik geloof niet dat de mensen tegenwoordig nog veel om zulke dingen geven, dacht u wel?" vroeg Norma luchtig. „Ik zou het u werkelijk niet kunnen zeggen, juffrouw Norma. Het is altijd moeilijk te zeggen, waar andere mensen wat om geven", merkte juffrouw Parry diepzinnig op. „Maar nu gaan we de rest van het huis bekijken". Zo liet Norma zich gewillig van ka mer tot kamer leiden en onderhield ze zich met juffrouw Parry over de ge schiedenis en de bekoorlijkheden van Bishopstone. Maar in geen enkele van de verhalen van de huishoudster stelde ze zoveel belang als in de geschiedenis van de drie portretten in de zuidelijke zitkamer. Daarna was Norma vrij om het ter rein op eigen houtje te gaan verkennen, want juffrouw Parry moest zich aan haar werkzaamheden gaan wijden. Norma ontdekte dat er, zoals ze had verwacht, een verrukkelijk terras was aan de achterkant van het huis, van waar men een prachtig uitzicht had op de gazons en de bloementuin. Met een tehuis als Bishopstone kan men tevreden zijn, dacht Norma. Zelfs indien met zich de grotere pracht van Munley Towers wenste. En ze kwam tot de conclusie dat de familie-vete of jalouzie geen waarde had voor de tegen woordige tijd, zelfs al keek juffrouw Parry nogal gewichtig toen ze er over sprak. De genoegens van deze ontdekkings tocht namen Norma zo volledig in be slag, dat ze, toen ze eindelijk op haar horloge keek, tot de teleurstellende ont dekking kwam dat het bijna lunch-tijd was en ze hard zou moeten lopen om op tijd te zijn. Met de innerlijke overtuiging dat haar voogd er de man niet naar was om wachten te appreciëren, holde Norma door de boomgaard en de bloementuin, sneed een stuk af over het grasveld ze hoopte dat het geen al te ernstige zonde was om over het fluwelige gras te lopen en kwam eindelijk buiten adem door een zijdeur het huis en de hall binnen. Toen Norma nogal luid ruchtig de rustige atmosfeer van de hall verstoorde, kwam haar voogd uit de deur van de zitkamer en bleef daar met een glimlach en opgetrokken wenkbrau wen staan. „O dag! Ben ik te laat? Heb ik u laten wachten?" vroeg Norma ongerust. „Neen, helemaal niet" zei hij en stak haar zijn hand toen. Het was zo'n vriendelijke uitnodiging om bij hem te komen, dat Norma haast verlangend naar hem toe liep. „Ik miste u aan het ontbijt", sprak ze eenvoudig. En omdat hij zo goed be antwoordde aar haar idee van een voogd het tegendeel van tante Janet hield ze spontaan haar gezichtje voor een kus naar hem op. Een ogen blik kwam er een zeer verbaasde haast verschrikte uitdrukking in zijn ogen, maar toen keerde die blik van geamuseerd sarcasme weer terug en terwijl hij zijn hoofd boog. kuste hij haar koeltjes. „Ja? Wat aardig van je", zei hij. „Maar laat ik een van mijn buren aan je voorstellen". En met zijn arm nog om haar heen nam hij haar mee naar de zitkamer waar een grote, donkere, vrij zware man met een glas sherry voor de haard stond, die zichtbaar belang stelde in het gesprek dat hij zo juist had afge luisterd. 5 Evenals zyn gastheer was hij in rij- costuum en in zijn soort een knappe man. „Dit is mijnheel Richard Inworth. Norma", verklaarde Justin Yorke op gewekt. „Inworth, dit is mijn tamelijk uitbundige pupil". HOOFDSTUK III. Ondanks de conclusie waartoe Nor ma zoëven was gekomen, dat er toch bezwaarlijk sprake kon zijn van een echte vete tussen de tegenwoordige representanten van de beide families, was Norma toch wel verbaasd dat dé eerste man die haar voogd aan haar voorstelde nu juist de eigenaar van Munley Towers moest zijn. (Wordt vervolgd.) Het centrale comité van de stakende Britse vrachtautochauffeurs heeft gis teren besloten om het werk Zaterdag te hervatten, mits er geen represailles tegen de stakers zullen worden geno men. Op het ogenblik zijn 13.000 chauf feurs bij de staking betrokken. Naar verluidt is een wetson.werp in voorbereiding, dat aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting de bevoegdheid zal verlenen algemene voorschriften uit te vaardigen, waar* voor gemeentelijke bouwverordenin gen zullen dienen te wijken. Door de Syrische luchtmacht is boven e verboden zone een vliegtuig mei een zespuntige ster neergeschoten, al- us wordt te Damascus gemeld Het zou het bevel om te landen niet nageko men zijn. Koning Paul van Griekenland heeft Donderdagmiddag het opperbevel van het leger op zich genomen nadat door het aftreden van veldmaarschalk PaP® gos een politieke crisis dreigde te °nt' staan. C.G.T. BEGINT NIEUWE ACTIE VOOR LOONSVERHOGING. Het onder communistische leidiP® staande Franse algemene verbond va vakverenigingen, de C.G.T., heeft gW* ren op zijn congres opnieuw beslot** tot een algemene actie om de lonen 1 overeenstemming met de stijging de kosten voor levensonderhoud brengen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 8