Adelborst Van Staveren voer thuis ATTENTIE! 10 Afdeling Mariniers Doorn klopte de Mijnendienst met 5-1 Garnalenscheepje „T X 1' op de „Texelstroom" getorpedeerd Helderse Bruinvissen hadden in Utrecht ditmaal geen succes Gast aan boord van Hr. Ms. ,,Evertsen" Eerst naar het Marinehospitaal Uitreis werd op Malta wreed onderbroken Niet in de duinen Machines van de gasfabriek worden st-raks verkocht Röntgenapparaat voor dieptebestraling KSK-premie voor sprint in Ronde van Nederland Hef gebeurde in Nieuwediep Nieuwe kotter TX 49 maakte proeftocht Mutaties bij de Marine Nederlandse Marineraad Waardebon Lemmers Sittardscoorde driemaal M.D. in de eerste helft met tien man Oefentorpedo van Hr. Ms. ,,0 21" trof doel Drie opvarenden door marinesloep gered Na twee nederlagen uitgeschakeld BWC vierde verjaardag van de Engelse Koning Het lag voor het grijpen IN HET KORT Ons postduivennieuws De eerste Coloradokever Uit het zakenleven Tussen Haaks en Kuitje DINSDAG 5 JUNI 1951 ^DEN HR. MS. „EVERTSEN" Zaterdagmorgen langzaam opstoomde van de rede naar de haven, voer een lichte trilling door het schip. De schroeven maalden de laatste mijlen weg en met het gezoem der turbines vermengde zich het gegons van honderden blijde stemmen. De bemanning stond aangetreden op de dekken en praatte druk: het met spanning verbeide moment van een vreugdevol weerzien naderde van minuut tot minuut. De longroom even tevoren nog vervuld van opgewekte kruisgesprekken was nu bijna leeg. De officieren waren oo k naar dek gegaan, maar één was achtergebleven. Een jonge adelborst eerste klasse, die ons door de commandant was voorgesteld als: „Onze gast, Van Staveren." naar de tropen. Maar bij het afmeren in de haven van Malta gebeurde het ongeluk. De rechtervoet van Van Sta veren raakte bekneld, en het bleek zo ernstig te zijn aangekomen, dat het been- onder de knie moest worden ge amputeerd. Van Staveren lag in het ziekenhuis op Malta, terwijl de „Jo- han Maurits" de reis naar Nieuw-Gui- nea voortzette. De wond genas vrij snel, en toen de „Evertsen" de haven van Malta aan deed mocht Van Staveren met de thuis- yAN STAVEREN had aldoor stil ge zeten in het hoekje van een brede bank. Rustig had hij geluisterd naar de enthousiaste gesprekken om hem heen, en even had hij gebabbeld met de vloot- predikant ds. G. Th. Rothuizen, die ook met de sloep naar de „Evertsen" was gevaren. Een enkele maal speelde een glimlach om zijn mond, maar toch was Van Staveren kennelijk met andere gevoelens bezield dan zijn collega's in de longroom. En nu hij daar alleen zat, wilden wij graag wat nader met hem kennis maken. „Mijnheer Van Staveren, als we het goed hebben begrepen,, bent u hier als gast aan boord?" was onze In leidende vraag. Ja, dat klopte. „Ik ben' in Malta op de Evertsen gekomen, na dat ik daar een poosje in het zieken huis had gelegen". Enkele minuten later kenden wij zijn verhaal. Ongeluk £EN JONG OFFICIER, vijf en twintig jaar oud, blij met zijn plaatsing op de „Johan Maurits", die voor Nieuw- Guinea was bestemd. Een hart dat trok MET DE AUTOBUS NAAR STRAND EN DONKERE DUINEN op Woensdag en Zondag van Fazantenstraat en Station 9.30 13.45 14.45. (Advertentie, Ing. Med.) Gedurende het afgelopen weekeinde werden verscheidene stadgenoten be keurd, die zich in het verboden duin gebied bevonden. In feite geldt het ge hate bordje „Verboden Toegang" voor alle duinen, met uitzondering van het gedeelte dat door de gemeente werd gepacht. Dit gedeelte strekt zich uit ter weerszijden van het fietspad bij de Donkere Duinen naar Paal 3. Alleen geldt ook voor dit gedeelte, dat de bui tenste duinregel ter breedte van hon derd meter niet door het publiek mag worden betreden. Er wordt streng op gelet dat deze strook door het publiek wordt gespaard, omdat het intact zijn van deze buitenste duinregel van het hoogste belang is voor de verdediging van de kust tegen de zee. Zoals men weet, zal de gasfabriek te Den Helder haar productie gaan staken, zodra de N.V. Gasvoorziening Kop Noordholland in staat is het be nodigde gas aan de gemeente te leve ren. Dan zal het tij stip zijn aangebro ken, waarop de fabriek kan worden opgeheven en de overtollige machines, toestellen, ovens enz. kunnen worden verkocht. Men heeft het wenselijk geacht, om deze onderdelen in het openbaar te doen verkopen door een makelaar in machinerieën e.d. B. en W. stellen de raad thans voor, aldus te1 besluiten en het college te machtigen de voor de uitvoering van dit besluit nodige maatregelen te doen treffen. Aanwin si gemeente-ziekenhuis Reeds geruime tijd bestaat in het ge meenteziekenhuis de behoefte aan een röntgendieptebestralingsapparaat daar een betrekkelijk groot aantal patiënten als gevolg van een gemis van een der gelijk toestel naar Alkmaar en zelfs naar Amsterdam moeten worden ver wezen. Thans doet zich de gelegen heid voor, een gereviseerde appara tuur over te nemen voor f 13.000. De aanschaffingskosten van een nieuw apparaat zouden ongeveer f 30.000. bedragen. Het bedrag van f 13.000.— zal evenwel vermeerderd moeten worden met de kosten van de aan de plaatsing verbonden voorzieningen. De kosten zullen dan f 18.370.— bedragen. Het komt het college van B. en W., dat voorstelt het benodigde crediet te verlenen, redelijk voor, deze kosten eventueel in tien jaren af te schrijven. De exploitatiekosten zullen kunnen worden bestreden uit de opbrengst van de vergoedingen voor de te ver richten behandelingen met het toe stel, die worden geraamd op f 3000. per jaar. Hedenavond zal de raad in deze een beslissing nemen. Vanmiddag zullen dan de zes en vijf tig renners die aan de Ronde van Nederland deelnemen onze stad pas seren. Tegen twee uur bereiken de coureurs Den Helder. De officiële vertrektijd (van de verzorgingspost aan de Middenweg) staat gesteld op 14.18 uur, waarna de renners om on geveer drie uur de Afsluitdijk zullen hebben bereikt. Zoals men weet, heeft de „K.S.K." een premie van f 50.beschikbaar gesteld voor de winnaar van 'n sprint. De finish van deze sprint ligt in^ de Koningstraat, ter hoogte van de Ko ningdwarsstraat. Ongeveer 300 meter voor deze finish-streep zal door mid del van een vlag het sein worden gegeven, dat het ogenblik voor de renners is gekomen. Zo zal men dus ook in Nieuwediep de deelnemers aan deze Ronde van Nederland in vond actie kunnen zien. De 61-jarige heer A. reed Zater dagmiddag met een sulkey op een ter rein bij de Donkere Duinen. Plotseling sloeg het paard op hol en even latei- kantelde het wagentje. De heer A. naó het ongluk beide benen te breken. Hij werd in vrij ernstige toestand naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. In een tuin achter de Violenstraat werd een kleine granaat gevonden. Een dertienjarig meisje, dat op de Prins Hendriklaan fietste, kwam door een samenloop van omsten 'igheden in aanrijding met een auto. Haar fiets kreeg lichte schade. Gistermorgen kwam de nieuwe Texelse kotter TX 49 „Deo Volente II" in Den Helder aan voor het maken van een proeftocht op het Marsdiep. Het fraaie vaartuig werd in opdracht van de fa. Vlaming en Bremer te Oos terend gebouwd op de werf te Alphen aan de Rijn. Over enkele weken zal de Texelse vissersvloot met nog een nieu we kotter worden uitgebreid, en wol de TX 32, die voor de gebr. Vlaming te Oosterend wordt afgebouwd op de werf „De Lastdrager" van de heer W. Visser aan het Ankerpark. Bij Koninklijk Besluit is mr. W. A Vos, vice-president van het Gerechts hof te Amsterdam, wederom voor vier jaar benoemd tot voorzitter van de Ne derlandse Marineraad, en mr. H. van Everdingen te Amsterdam tot plaats vervangend voorzitter. Tot leden werden benoemd de geD. vice-admiraal A. S. Pinke, de kapitein ter zee M. M. Merens en de kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, en als plaatsvervangers resp. de gep. vice-ad miraal J. J. C. C. Bennik, de kapitein ter zee J. S. Bax en de kapitein ter zee H. Tichelman. varende jager terug naar het vaderland. Op krukken kon hij zich bewegen over het schip. Er moet veel in hem zijn omgegegaan. Een andere Van Staveren was op weg naar huis, dan die vol toe komstverwachting uitvoer. De nieuwe Van Staveren moest vrede krijgen met zijn toestand. Zoiets is moeilijk er. vraagt veel wilskracht. Het is op zijn gezicht te lezen, dat hij de tanden op elkaar zet en voort zal bouwen aan zijn carrière. Hij heeft voorbeelden voor ogen van officieren, die zich met een kunstvoet bewegen als ieder ander. Ook op de levensweg behoeft een kunstvoet tegenwoordig geen handicap meer te zijn. UN DAAROM gaat Van Staveren nu vol moed naar Overveen, naar het Marinehospitaal, waar men hem helpen zal. „Soms is het voor mijn gevoel of ik mijn voet niet kwijt ben, maar over een jaar hoop ik me weer behoorlijk te kunnen redden", zegt hij opgewekt, maar met een beetje verdrietig glimlachje. Wij zijn er zeker van, dat Van Staveren zich redden zal. Maar laat men hem geen onnodige barrières in de weg leg gen. Ook een gedachte kan zulk een barrière zijn. Tegenover de adelborst eerste klasse P. van Staveren, een jon ge flinke kerel met een sterke wil, past geen medelijden, maar wel een eerlijk en zuiver gevoel van begrip voor zijn omstandigheden. Het is juist met deze positieve visie, dat wij hem van harte gelukwensen. Dicht bevolkt 'was het Havenhoofd, toen Hr. Ms. „Evertsen" onder de tonen van het Wilhelmus het Nieuwediep binnenvoer. Wij na men van de thuisvarende oorlogs bodem af deze foto van de duizen den, die ter verwelkoming gereed stonden. Voor hen, die nog niet in de gelegenheid waren de 10 GULDEN-W AARDEBON van „DE BIJEëKORF" te verzilveren, wordt de geldig heidsduur van deze bon ver lengd t,m. Zaterdag 9 Juni a,s. Mocht U niet meer in het be zit van de bon zijn, dan kunt U nog eenmaal van onder staande bon gebruik maken. VAN GULDEN Bjj inlevering van deze BON wordt bij aankoop van een Mantel of een Mantelcostuum 10.aan de kassa in geld terugbetaald. GELDIG uiterlijk tot en met ZATERDAG 9 JUNI Prachtige MANTELS, SVVAGGERS of MANTELCOSTUUMS al voor 93.85.63. 54,45.—, 39.75. Eerst kijken in Den Helder's grootste modecentrum, want het is maar een weet dat DE BIJENKORF U BETER KLEEDT. (Advertentie, Ing. Med.) In de strijd om het Marine-kampioenschap voetbal kwamen Maandagavond op het Ankerpark-terrein de ploegen van de Mijnendienst Nederland en de afdeling Mariniers uit Doorn tegen elkaar uit. Behalve een aantal supporters waren op het veld aanwezig het hoofd van de dienst O.S. en O. bij het ministerie van Ma rine, de kapitein-luitenant ter zee G. E. A. Daane Bolier, de stafofficier van O.S. en O. te Den Helder, de luitenant ter zee eerste klasse L. D. de Kroon, en het hoofd van de gymnastiek- en sportschool, de luitenant ter zee der eerste klasse J. C. H. Bol. Reeds direct bleek, dat de mannen uit Doorn sterker waren dan hun gast heren. De Mijnendienst speelde trou wens slechts met tien man. Zodoende moest de spilplaats onbezet blijven, daar Homan (middenvoor van D.W.V.), op wie alle hoop was gevestigd, verstek moest laten gaan. Hoewel de strijd aanvankelijk gelijk op ging, kon Lem- Gistermiddag tegen half vier is het Texelse vissersscheepje „TX 2" op de Texelstroom ten Zuidoosten van Oudeschild getroffen door een oefentorpedo, die was gelanceerd door Hr. Ms. „O 21". Het scheepje, dat voor de garnalen- vangst was uitgevaren, kreeg een lek in het voorschip en maakte onmiddellijk zoveel water dat het binnen een kwartier zonk. De drie opvarenden, schipper Toon Eelman uit Oost en zijn beide knechts, werden door de motorsloep van Hr. Ms. „Censuur" aan boord genomen en later op de middag te Den Helder aan wal gebracht. wateroppervlakte in Noordoostelijke richting. Niets kwaads vermoedend dobberde schipper Eelman met zijn scheepje op de Texelstroom, toen de drie opvarenden plotseling een zware klap hoorden. De „TX 2" bleek aan de voorzijde getroffen, maar gelukkig niet door een torpedo met een springlading in de kop De motorsloep van Hr. Ms. „Mer- cuur", die de torpedo aan het eind van zijn baan moest opvissen, lag weldra langszij van het snel zinkende vissers scheepje, waarvan de bemanning onge deerd op de sloep kon overstappen. De drie mannen werden naar Den Helder gebracht en zijn met de Texelse boot naar het eiland teruggekeerd. De plaats waar hun scheepje is gezonken, werd met een boei gemarkeerd. Vandaag zal ter plaatse een onderzoek worden in gesteld, teneinde na te gaan of de „TX 2" kan worden geborgen. (Zie verder elders in dit blad). Zoals gebruikelijk, wanneer op net Marsdiep torpedo's worden ingeschoten, hingen ook gisteren aan de semaphores te Huisduinen en Oudeschild en bij haf Helderse havenkantoor de drie vlag gen en de zwarte cilinder waarmee net gevaarlijke zeegebied wordt aangege ven. Op deze wijze wordt de zeeman gewaarschuwd, op een veilige afstand te blijven van de baan waarlangs de dum my-torpedo's worden gelanceerd. Toen Hr. Ms. „O 21", die in het Mars diep ter hoogte van het Fort „Oostbat terij" op periscoopdiepte was gedoken, om kwart over drie een torpedo voor de lange afstand afvuurde, kon nie mand bevroeden dat het monster een ongewenst obstakel op zijn weg zou ontmoeten. Met een veertig mijls vaart je ijlde'het projectiel dicht onder de mers voor Doorn na vijf en twintig mi nuten het eerste doelpunt maken (01). Dit was blijkbaar het sein voor het grote offensief, want direct daarop vloog het leder nogmaals van de voet van Lemmers (middenvoor van Sittard 1) in het doel. Het was echter nog geen doelpunt, daar een der spelers de doel man in de rug had geduwd. Een vol gende voorzet van Lemmers werd door Van Dijk (M.D.) met de hand afgesla gen. Scheidsrechter Van der Heijden kende een penalty toe, waaruit Boot voor Doorn scoorde (02). Na een half uur spelen maakte Lem mers het derde doelpunt. Keurig plaat ste hij de bal in de rechter beneden hoek. De bal was nauwelijks over de helft van het veld geweest, of ander maal scoorde Lemmers. De stand was toen dus 0—4. Daarna kwam de Mijnendienst weer aan bod, en na veel inspanning gelukte het deze ploeg ten slotte een tegenpunt te maken (14). De aanvallen van de Mijnendienst werden talrijker, maar succes bleef uit. Doorn was en bleef sterker. Hoewel de scheidsrechter her haaldelijk voor buitenspel moest flui ten, gelukte het Hendriks (spil van Vi- tesse 1) toch vlak voor de rust de voor sprong van Doorn tot 1—5 te vergro ten. In de tweede helft speelde De Vries bij de Mijnendienst als elfde man mee. Hij was een belangrijke aanwinst. De mannen uit Doorn konden minder in de aanval gaan, en rechtsbuiten Me- chielsen van de Mijnendienst wist zelfs verscheidene malen tot vlak voor het „vijandelijke" doel door te dringen. Het was echter jammer, dat deze speler het leder te lang bij zich hield. Tegen het einde van de wedstrijd kwam Doorn weer wat opzetten, maar de gasten zagen geen kans de actieve doelman Erkelens nogmaals te passe ren. Hij en rechtsback Evers stonden hun mannetje, zodat de watervlugge Van de Ree (Roermond 1) weinig kan sen kreeg. Toen de scheidsrechter het eindsig naal aankondigde, had Doorn zijn 5—1 voorsprong behouden. Dit elftal zal nu tijdens de Marine-kampioenschappen in Hilversum in de finale van de Ma rine-voetbalcompetitie uitkomen. Nog nooit was er fV il iJUinnolo nnlnfpdiin U.Z.S.C. in het bad „De tallen hadden ingeschreveu. v-. - dank het m„oie weer en de deze keer* bijzonder goed slaag „raden. Slechts wanneer het in Utrecht) hoge watertemperatuur. n.l.JO gr Helder enige tijd achter elkaar liet zeewater een dergelijke temperatuur. (voor Den De Bruinvissen, die natuurlijk bij dit polotournooi ook weer van de par tij waren, voelden zich echter nog met voldoende in het buitenwater thuis, waarschijnlijk omdat de meesten met een keer in dit seizoen in open water hadden gespeeld. Er werd gespeeld volgens een afval- systeem. Onze Helderse vertegenwoor digers lootten tegen R.Z en PC. uit Rotterdam, de ploeg waarop zij twee jaar geleden, eveneens in Utrecht, een 2o overwinning behaalden. Thans ging het echter niet zo voor treffelijk. De jongens waren lang niet op elkaar ingespeeld. De oorzaak ligt hier voor een groot deel ook in de uit- stedigheid door dienstverband e.d. van enkele spelers. Vóór de rust hadden de Bruinvissen tegen de Rotterdammers ten minste niet veel in te brengen. De rust ging dan ook in met een 30 achterstand. Na een beetje van de schrik te zijn bekomen, kwamen de Bruinvissen echter na het draaien flink opzetten. Hun tegenstanders kregen behoorlijk wat moeite met hen en zagen geen kans meer nog een doelpuntje te sco ren. Doch ook de Nieuwediepers ble ken het „vijandelijke" doel niet te kunnen vinden. De kansen die zij schiepen gingen verloren, door gebrek aan schotvaardigheid. Door deze 30 nederlaag werden de Helderse Bruinvissen dus uitgescha keld voor de volgende ronde. Zondag moesten zij in de verliezers ronde echter nog een wedstrijd spelen en weer tegen een Rotterdamse ploeg, nu „Rotterdam". Aanvankelijk leek het er op, dat de Bruinvissen het een beet- De maandelijkse bijeenkomst van de British Women's Club in de Marine- cantine was gisteravond gewijd aan de verjaardag van Z.M. Koning George VI van Engeland. De officiële viering in Engeland wordt op Vrijdag 8 Juni gehouden, zo dat het felicitatie-telegram dat van daag door de Club wordt verzonden zeker op tijd zal komen. Namens de leden worden aan deze felicitatie de beste wensen voor een spoedig herstel van 's Konings gezondheid toegevoegd. De avond werd verder gevuld met de vertoning van een tweetal interessante films. Eerst een fraaie gekleurde re portage van de grote jaarlijkse parade, die in Londen wordt gehouden en waarbij de inspectie door de Koning wordt afgenomen. Op deze film „Troo- ping of the colour" volgde een film met de Koninklijke stallen als onderwerp. De toeschouwers zagen het prachtige span, dat de Koninklijke statiekoets pleegt voort te trekken, en konden la ter genieten van talrijke scènes waarin vrijwel alle paarden uit de Koninklijke stallen in actie kwamen. Daarbij wa ren ook enkele kostbare dieren uit Ne derlandse stoeterijen. In de loop van de avond werd af scheid genomen van mevr. Hendrikse, die wegens vertrek naar elders haar bestuursfunctie had moeten neerleggen. Haar plaats zal worden ingenomen door mevrouw Van Rijn. Voorts werd medegedeeld, dat mevr. Van Oosten als tweede secretaresse zal optreden. Gevonden: Drie autopeds, armband, ballpointpen, duimstok (metaal), das speld, rood driewielig kinderrijwiel, nylonkous, paar nylonkousen, rubber werklaars, werplijn, rood gebreid manteltje, zilverbon van f 2.50. drie portemonnaies met inhoud, pakje in houdende paar handschoenen en een shawl, twee portefeuilles met inhoud, matrozenpet met wit dek, herenrijwiel, bruin kinderschoentje, ring met twee sleutels, wit wollen vest, twee glacé handschoenen, lange bruinharige hond. kindertasje, rood kinderrijwiei. Verloren: Groene autoped, zilveren broche met wapen van Zeeland, collier étui (vulpen), gymnastiekbroekje, glacé herenhandschoen, paar dames hand schoenen (glacé), twee rode kinderrij wielen, twee zilverbons van f 2.50 en twee van f 1.—, damesport. inh. f 25.—, twee portem. resp. met f 0.78 en f 7.30. sleutelbos, bruine tas, wit wollen vest, rode portem. inh. f 30.—. Op een te 's Hertogen bosch onder medisch toezicht gehouden examen, slaagde de heer B. Veldhuijzen, kapper te Den Helder, voor het diploma haar- kundige. Vanavond om zeven uur wordt op het Helder-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Landmacht-elftal en een Luchtmacht-elftal. Abusievelijk berichtten wij giste ren, dat de drie jubilarissen bij de Rijkswerf de zilveren medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, hebben ontvangen. Deze onder scheiding is alleen aan commandeur Helder ten deel gevallen. De heer P. G. van Stipriaan, plaatsvervangend keurmeester bij de gemeentelijke Keuringsdienst voor vee en vlees te Den Helder, is benoemd tot keurmeester voor vee en vlees bij het Slachthuis te Zaandam. je beter gingen doen. Het spel vlotte aardig en de rust ging in met een 2—1 voorsprong. Toen was het echter af. gelopen met de goede gang van zaken; de Rotterdammers bleken nu verre weg de meerderen en zij lieten keeper Van de Water nog maar liefst vijf keer vissen. Een 6—2 nederlaag was het einde voor de Bruinvissen. Zodoende kwam er geen enkele trofee mee naar Den Helder. Maar misschien hebben onze stadgenoten weer wat geleerd. Hoe het zij, aangepakt zal er dienen te wor den, wil in de a.s. competitie nog een gunstig resultaat worden bereikt. De postduivenvereniging „Nieuwe diep" hield Zaterdag een wedvlucht van Noyons (Frankrijk). Het gold hier een nationale vlucht voor het Konin gin Wilhelminafonds. Voor dit doel had ook „Nieuwediep" een vijftigtal duiven ingezet, waarvan de heer S. Koorn de eerste vogel binnen had. Voor de vereniging vlogen 132 duiven. De uitslag was: M. de Boer 1; Petrus 2 5; Molenaar 3; S. Koorn 4, 9, 16; G. Koopman 6; Bontes 7, 14, 23; H. Koop man 8; gebr. Koorn 10; Zondervan 11, 17; Bastelaere 12, 13; Cornielje 15; v. d. Werff 18; P. Wit 19: C. Koopman 20, 26; Holtz 21; Boon 22; J. Koopman 24; Ham 25; Trijsburg 27. Donderdag tot zeven uur ihkorven voor Creil (Frank rijk). Vrijdag van zeven tot acht uur klokken zetten. Men moet voor half acht binnen zijn met de klok. De postduivenvereniging „Het Noorden" hield Zondag van Pont St. Maxence haar vijfde wedvlucht. De afstand bedroeg 433 km. In concours waren 173 duiven, die om half acht met Z.-wind werden gelost. De eerste vcgel bereikte het hok reeds om 11.59.48 uur. Dat betekende een snel heid van ruim 96 km per uur. De laat ste duif werd om 12.16.16 uur gecon stateerd. De prijzen werden als volgt behaald; G. J. Wittenberg 1, 3, 4; A. Rietveld 2, 26, 29; gebr. Ramler 5. 10, 16, 22; W. Pluijmers 6, 8, 15, 19, 21, 23; C Post 7; D. Blokker 9, 20, 33; C. Bon tes 11, 14, 17; J. van Hoek 12; P. Dirks 13, 32: C. Kos 18. 27, 28: T. J. Kos 24, 25, 31; L. Schoonhoven 30; P. W. Mans handen 34; R. J. Ran 35. In een tuin achter de Maarten Har- pertszoon Trompstraat in Oud Den Hel- der is de eerste Coloradokever van dit jaar gevonden. De politie vond hierin aanleiding, ook op het strand naar leden van deze ge vaarlijke familie uit te zien, maar iet bleef bij het ene exemplaar. Men zal er niettemin goed aan doen, voorbereid te zijn op de eventuele aanwezigheid van deze ongewenste vreemdelingen. In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen; De Mijlpaal „Plato". Den Helder, Polderweg 60 (filiaal). Hoofdzaak te Hilversum. Uitgeverij. Eigenaar: R. J. Aalbers. De volgende inschrijvingen werden gewijzigd: J. Brondsema, Den Helder, Specht straat 1 A. Uittredend eigenaar: J. Brondsema. Nieuwe eigenaar: Mw. C. E. Koster-v. Groenestein onder de naam Groko. N.V. Helderse Melkcentrale, Den Helder, Molenstraat 91a. Benoemd commissaris: W. G. H van Seben. C. Huisman, Texel. Westermient B 156. Pensioenbedrijf overgedragen aan J. v. d. Vliet. Onderstaande zaak werd opgeheven: J. ter Burg, Anna Paulowna, Molen vaart 24. Timmerbedrijf. Hr. Ms. radaropleidingsschip Soemba" is gistermiddag uit de haven vertrokken om proef te varen. Het schip gaat vandaag naar Rotterdam om door de ring te gaan en voor het stellen van het kompas. Hr. Ms. depotschip „Pelikaan" is gistermiddag verhaald naar de steiger voor het Commandementsgebouw. Zo dra op haar normale ligplaats de perio dieke baggerwerkzaamheden zijn ver richt, zal de „Pelikaan" daarheen terugkeren. Hr. Ms. korvet „Ceram" is giste* ren naar zee vertrokken, evenals Hr. Ms. „Batjan", die vandaag weer zal binnenlopen. Gisteravond arriveerde uit Ports- mouth het Engelse motorjacht „Larth dat binnendoor de reis naar Ostende zal voort.-atten. -I Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9603 is gisteren naar Grangemouth (EnJJ vertrokken. Het passagiersschip „De Vooruit gang" uit Delfzijl liep gisteravond bin nen met een groep scholieren aan boord. Vanmorgen werd de tocht naar Amsterdam binnendoor voortgezet. Aan de gemeentelijke visafsW werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1194 kg bot. 927 kg garnalen. 110 kg kaan. 61 kg kabeljauw, 10 y muiets, 3348 kg schar. 18244 kg 468 kg pieterman. 219 kg poon. 800 W tarbot 4041 kg tong. 3808 kg wijting' Het is morgen hoog water om 6- pn 21.00 uur en laag water om 2-3®^ 15.10 uur. De temperatuur van zeewater was 13.8 graden Celsius

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2