CPim, Pam, Pom als fotografen I Theo Uden Masman stichtte de „Ramblers" istoch maar je ware! De Onbekende Voogd Chefarine „4" doet wonderen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER „Jazz" kreeg vat op hem In Septembereen kwart eeuw! Scheepvaartberichten IK LEER MIJN ZOON QEZOND ROKEN I NIEUWE LEDEN VAN HET PERMANENTE HOF Als de zon niet bruint, bruint Amiida zonnebruin. Bloedproef niet in strijd met de wet Geschenken uit Korea vrij van belasting Morphine - smokkelaars streng gestraft Glimlachje Het Radioprogramma WOENSDAG 6 JUNI 1951 yüf en dertig jaar geleden liep er in Rotterdam een HBS'er rond, die gek was op muziek. Er liepen er meer in die dagen. Ze speelden in strijkjes op schoolfeesten, soms op een verjaar dag thuis of op een partijtje. Het was een tijd van strijkjes bij de vleet, die jaren rond '20. 't Strijkje met z'n salon stukjes was mode bij het grote publiek. De jongeren „zat 't zo lekker niet meer". Die zochten naar andere wegen, een vlucht uit de zoete gezapigheid; ze wilden de maatslag van het rhythme, zoals dat lag in een muziekuiting, die pas de kop op stak. Jazz was van over de oceaan gekomen en had ook vat ge kregen op de Rotterdamse jongen: Theo Uden Masman. Het begon bij de krant. Dat wat je graag wilt is meestal niet voor je weggelegd. Masman wilde in de muziek, hij kwam echter bij de krant, Het Vaderland. Kantoorwerk voornamelijk en zo nu en dan eens een concertje. Masman hield van goede muziek. Als jongen al. De meeste tijd ging echter heen met kantoorwerk Hij wilde er uit en de krant wees hem De vijftigjarige Theo Uden Mas man heeft veel weg van een be drijfsdirecteur, wanneer hij aan zijn bureau gaat zitten om zich bezig te houden met de omvang rijke administratieve taak, die zijn werk ook meebrengt. Hij mag er zo misschien niet erg muzikaal uitzien, in deze bezigheid zit waarschijnlijk heel wat „muziek" want als bandleader is hij ten slotte óók bedrijfsleider. Alhena, R'dam-Buenos Aires, 4-6 n.m. van Santos te Montevideo Amstelkerk, A'dam- W.-Afrika, pa-s. 4-6 Finisterre Alcyone, Calcutta—R'dam, pass. 4-6 Majorca Alkaid, l.'dam—Porto Alegre, 4-6 D.m. te Rio Grande do Sul Andijk, R'dam—Golf van Mexico, 4-6 van Havanna naar Vera Cruz Arends- dijk, Buenos Aires—New York, 4-6 n.m. van Bahia Almdijk, R'dam—Golfhavens, pass. 5-6 Vlissingen Almkerk, Japan—R'dam, 4-6 te 4 Genua Baarn, A'dam—Chili, 5-6 van Cal- lao naar Pisco Breda, Chili—A'dam, 5-6 van Pimtentel naar Cristobal Binang, New York Djakarta, 4-6 ter hoogte van Port Sudan Cameronia, 2-6 van Melbourne te Sydney Cr ram, R'dam—Calcu'ta, 5-6 van Colombo te Madras verwacht Caltex Leiden (t), R'dam— Sidon, pass. 4-6 Gibraltar —Caltex Nederland (t), Sidon—R'dain, pass. 4-6 Kaap Bon Delft, A'dam—Chili, pass. 4-6 Scillys Drente, Boin- bay—Los Angeles, 31-6 te Los Ang'eles El- mina, A'dam—W.-Afrika, 4-6 van Freetown naar Takoradi Esso Rotterdam (t), 5-6 van R'dam te Aruba Enggano, R'dam—Basrah, 4-6 te Port Said Fairsea, 5-6 van Djakarta te R'dam Gaasterland, Buenos Aires—A'dam. pass. 4-6 Fernando Noronha Gouwe, Mon rovia—Rochefort, pass, 4-6 Las Pa)ma4 - Groote Beer, A'dam—Sydney, 4-6 in Suezkanaal Gioote Kerk, A'dam—Beira, 5-6 te Kaapstad Helena, A'dam—Chili, 2-6 van San Nic. Bay naar Porto Limon Heelsum, Golfshaven- R'dam, 4-6 van Le Havre naai Antwerpen - Java, Makassar—A'dam, 5-6 te Suez verwacht Jupiter, 5-6 van Levant te A'dam - Jagers fontein, A'dam—Beira, 4-6 van Durban naar Loienzo Marquez Japara (KKL), Diakarta- R'dam, 4-6 van Belawan - Johan van Olden- barnevelt, Djakarta—A'dam', 4-6 275 mijl zuid oost van Kaap Guardatui Keilehaven, Libre ville—A'dam, pass. 4-6 Kaap Paimas Kiel- drecht, R'dam-Kobe, 4-6 te Singapore ter rede Kota fnten, Djakarta—R'dam, 4-6 480 mijl zuid-oost van Guardatui - Langleeseot, Yoko- hama—R'dam, 4-6 te Port Svvettenham - Lm- dekerk, Perzische Golf-R'dam, 4-6 van Basrah te Khorramslrar Loosdrecht, R'dam-Calcutta, pass. 5-6 Kaap St. Vincent naar Marseille Maashaven, 4-6 te Buenos Aires Mturiekerk, R'dam-Sydney, 5-6 te Sydney - Meerkerk, Sydney—R'dam, 5-6 te Marseille verwacht Noordwijk, 4-6 van Melilla naar R'dam Oot- ïnarsum, 4-6 van Norfolk naar Le Havre Papendrecht (t), 5-6 van Killingholm te R'dam Prins Frederik Willem, 31-5 van R'dam te Montreal - Prins Willem van Oranje, 1-6 van R'dam te Toronto - Rijn, 4-6 van Hamina te R'dam - Raki, Makassar-A'dam, pass. 4-6 Point de Galle Rijnland, Buenos Aires» A'dam, 4-6 dwars Plymouth, 5-6 te IJmuiden verwacht - Soestdijk, New York-Indonesie, 4-6 van Cheribon naai Senrarang - Stad Schie dam, verin. 5-6 van Narvik naar R'dam of Ylaardingen - Singkep, A'dam Indonesië, pass. 4-6 Minikoy naar Colombo - Sommelsdijk. 5-6 van New Orleans te Brownsville - Stad Ylaardingen, 5-6 van Narvik te R dam Iji- besar, Japan-Kaapstad, 5-6 van Beira naar Loienzo Marquez - Tornori, 7-6 n.m. van Melilla te IJmuiden verwacht - Tarakan, A'- dam-Balik Papan, 4-6 van Djakarta naar Pa- lcmbang Tjikampek, Rio de Janeiro—Japan. 5-6 te Osaka - Tomini, R'dam-Djakarta, 4-6 te Belawan - Themisto, 5-6 van Baltiinore te Delfzijl verwacht Venus, Levant—A'dam, 5-6 te R'dam - Waterland, 3-6 van A'dam te Buenos Aires. de weg; per advertentie werd een ama teurpianist gevraagd. Masman ging zich melden en werd prompt aangenomen, t Was uit met de journalistieke allure en helemaal een punt werd er achter gezet, toen er een baantje vrij kwam bij de Brunswickgramofoonplaten- import. Dat betekende de hele dag tussen muziek. De naam van het eerste ensemble, waaraan Masman meewerkte, zal de mensen weinig meer zeggen, maar de namen van de mannen, die er aan mee werkten hebben een bekender klank gekregen. Guus Weitzel, de latere Avro- omroeper, was drummer, Frans van Capelle, „les Gars de Paris", speelde piano, en de man. wiens naam door een melodietje een wereldfaam kreeg. Melle Weersma, componist van de ..Penny serenade" maakte deel uit van hetzelfde ensemble. En toen: de radio. Het eerste radiocontact legde Masman met „The Queens Melodists". Het ging er toen in Hilversum wel iets anders toe dan nu. De studio van toen is nu pakhuis, geluidsregie. klankcontróle. daar was geen sprake van. Omroeper YVillem Vogt nam de koolmicrofoon uit de rubberkussens, schudde het geval wat op en kondigde ..The Queens Me lodists" aan. In binnen- en buitenland. 't Was maar een springplank tot het eigen baas zijn. In 1926 kreeg Masman zijn Ramblers bij elkaar en toen begon de opgang. Alles deed hij in die tijd zelf: arrangeren, leiden en ten slotte de omvangrijke zakelijke kant van een ensemble beheren. Als componist maakte Theo naam: bij Jack Mills in New York werd „Laughing at the Ivo- ries" uitgegeven. Hij had de stijl van de nieuwe tijd te pakken en wist zelfs de „nieuwe wereld" te grijpen. Een Ramblers-cantract van drie maanden voor Tuschinsky in Amsterdam groeide uit tot drie jaren. Vijf maanden Ham burg volgden, optreden in Dusseldorp, Kopenhagen. Berlijn, Zurich, Lugano en daar tussen door een vaderlands bezoek via het Scheveningse Kurhaus. Vast verbanu met de VARA ontstond, uitzendingen voor de BBC en het NIR. De enkele gran.ofoonplaten uit 1929 groeiden a»n tot series voor Odeon, H.M.V., Panachord en ten slotte Decca. Bach en Badings. In September kan Masman het feit vieren, dat de Ramblers een kwart eeuw bestaan Geen ander orkest in hetzelfde genre heeft het zo lang uit gehouden Geen enkel orkest kan bogen op vier piannen, die vanaf het harde begin het wel en wee hebben meege maakt, Marcel Tliielemans. Ferry Ba- rendse, Wim Poppink, Kees Kranen burg Waarom :lie Ramblers het zo lang uithielden? Och. het is geen kwestie van ..uit houden", als de leider van 'n ensemble begrip heeft voor goede verhoudingen, als deze zo veelzijdig is. dat hij met pleizier kan luisteren naar composities van hedendaagse Nederlandse compo nisten en zij: discotheek werken van Henk Badings. Hans Henkemans. Hen drik Andriessen en Oscar van Hemel bevat. Als ge eens ooit de Hilversumse wo ning van de man, die pas vijftig jaar werd. binnenkomt, moet ge niet ver wonderd ziin als de bandleider luistert naar een van Bach's Brandenburgse concerten En 's avonds speelt Masman met zijn straks ..zilveren" Ramblers voor de radio. Ze spelen datgene wat Jan Pu bliek graag hoort en af en toe eens een nummertje, waaraan ze zelf hun hart ophalen. Ik heb hem een doosje kleine sigaar tjes geg®v*t> hem metéén verteld hoe hij daarvan moet genieten. Niet inhaleren, maar aandachtig proe ven, zich voortdurend bewust van de héérlijke geur van edele tabak! Zo'n goed begin voor hem - want een klein sigaartje is óók een sigaar. En U wéét het: (Advertentie, Ing. Med.) President Truman heeft drie nieu we Amerikaanse leden van het Per manente Hof van Arbitrage in Den Haag benoemd. Het zijn Francis Biddle, Edwin Dewitt Dickinson en Charles Cheney Hyde. (Advertentie, Ing. Med.) De Hoge Raad: De Hoge Raad wees gisteren arrest in de zaak van A. v. d. B. te Amster dam, waarin de rechtbank te Amster dam een veroordeling uitsprak op grond van 't besturen van een motor rijtuig onder invloed van sterke drank. De rechtbank deed haar vonnis mede steunen op de resultaten van de be kende bloedproef, welke door de ver oordeelde in strijd met de wet werd geacht. Overeenkomstig de conclusie van de procureur-generaal heeft de Hoge Raad het cassatieberoep, tegen bovenvermeld vonnis ingesteld, ver worpen. Daarbij is overwogen dat, ingeval iemand vrijelijk toestemming verleent tot het bij hem verrichten van de bloedproef, dit niet in strijd behoeft te komen met enige wettelijke bepa ling. Wann«er U zich onbehaaglijk voelt ol hevige pijnen hebt, doet een enkel tabletje Chefarine „4 wonderen. Door de samenwer king van 4 beroemde genees middelen, in één tablet ver enigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier uw werk te doen. UGEN PUNEN EN GRIEP. 20ubl#tUn èfO.7# (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze militaire medewerker) Onze militairen op Korea ontvangen van ouders en kennissen veel pakjes en lectuur en dat valt daar in goede aarde. Het ligt voor de hand, dat de Korea- vrijwilligers op hun beurt ook wel eens iets naar Nederland willen zenden. Veel is er niet te koop in dat barre land, maar bij de Amerikaanse rantsoenen zijn veel sigaretten, en menig soldaat maakte daar een pakje van om de men-f sen thuis er mee te verrassen. Tot voor kort was de verrassing er een van tweeërlei aard. Immers, de blijdschap om een pakje uit Korea werd getemperd door het feit, dat vanwege het Ministerie van Financiën invoer rechten werden geheven en dat mocht dan terecht een onaangename verras sing worden genoemd. Het was de thans gesneuvelde luitenant-kolonel M. P. A. den Ouden, die destijds reeds de aan dacht van de Nederlandse autoriteiten op een en ander vestigde, en verzocht aan deze heffing een einde te maken. Thans blijkt, dat minister Lieftinck inderdaad de hand over het hart heeft gehaald. Hij heeft bepaald, dat vrijstel ling van de bij invoer verschuldigde belastingen kan worden verleend voor pakketten, welke militairen van het Nederlandse Detachement van de ver enigde Naties (N.D.V.N.) in Korea als geschenk per post rechtstreeks zen den aan hun hier te lande wonende re laties. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de aard van de zending het zonder meer aannemelijk doet zijn, dat de goederen alleen met het oog op familie- of vriendschapsban den als geschenk zijn verzonden; de waarde van de zending een bedrag van 50.niet te boven gaat en de zending niet meer dan 1000 sigaretten bevat. Wel mag aan een geadresseerde meer malen per maand een pakket worden toegezonden. De pakketten behoeven niet verzonden te zijn onder auspiciën van enige organisatie. Veelal zullen de pakketten uitsluitend sigaretten bevatten. Mocht een zending echter (mede) bestaan uit gouden of zilveren voorwerpen, dan kan heffing van waarborgbelasting, alsmede opzen ding naar een kantoor van waarborg achterwege worden gelaten. Indien te gelijkertijd meer pakketten bestemd voor één geadresseerde ter visitatie worden aangeboden, worden zij niet als één pakket aangemerkt. Ongetwijfeld heeft het Ministerie van Financiën hiermee alle ouders en ver dere verwanten van onze Korea-vrij- willigers te zeerste aan zich verplicht. 22. Meneer Brilleglas vindt Pim een heel aardig hondje, maar toch niet ge schikt om het burgemeestersambt te aanvaarden. Maar naarmate hij verder loopt, verandert hij van mening. En met hem vele anderen! Want overal waar hij komt ziet hij aanplakbiljet ten, die Pim aanprijzen. „Kiest Pim zo als alle honden, dan krijgen we volle monden!" staat er op één van de bil jetten. „Denk niet aan de dag van mor gen, laat Pim thans voor U zorgen", leest hij dan weer. Peinzend neemt me neer Brilleglas zijn brilletje in d» hand. „Tja, als iedereen er zo over denkt. Het lijkt wel of alle dieren Pim als burgemeester willen hebben. Ik voor mij vind hem nog wel wat jong. ofschoonhet wél een dappere hond is". En weldra staat meneer Brilleglas in de rij voor het stembureau en over al leest hij dat ook de paarden, ezels, konijnen en poezen Pim kiezen, want Pom en Pam hebben geen half werk gedaan. Alle aanplakbiljetten hebben ze overplakt met Pim's naam en portret „Diegenen die zich met opium bezig houden, moeten zich maar eens flink branden", aldus gistermorgen de Am sterdamse politierechter mr. C. H. Plug tot de 36-jarige Amersfoortse koopman A. D., aan wie ten laste was gelegd, dat hij begin van dit jaar uit Duitsland 600 ampullen morphine had gesmokkeld en ir. Nederland had trachten te verkopen, kopen. C, B., 54 jaar oud, groothandelaar in huishoudelijke artikelen uit Amersfoort, bij wie D. geruime tijd in dienstbetrek king was geweest, had van de mor- phinesmokkel geweten en was D. be hulpzaam geweest bij de verkoop van de ampullen. Tegen D. eiste de officier zes maanden gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverklaring van de gewraak te goederen, en tegen B. drie maanden met aftrek en eveneens verbeurdver klaring. De uitspraak van de politie rechter luidde; vier maanden gevange nisstraf met aftrek voor D. en twee maanden met aftrek voor B, alsmede de geëiste verbeurdverklaring. Nederlandse auto's die naar Duits land gaan moeten voorzien zijn van de bekende NL-platen. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. BEPERKINGEN AANGAANDE DE JAPANSE POLITIE OPGEHEVEN De Japanse regering heeft Dinsdag de beperkingen, die bestonden ten aanzien van de omvang van het poli tiecorps en zijn organisatie, opge heven. Koning Haakon van Noorwegen is Dinsdag te Londen aangekomen voor een bezoek van vier dagen aan koning George VI. 63. Er stond buitengaats een flinke zee. Het stoombootje danste op de gol ven, zo zelfs, dat het Piet Potlood bang te moede werd. Hij dacht aan Jimmy die daar in zijn eentje voortworstelde In elk geval heeft hij de wind op het ogenblik schuin mee", zei hij tegen een van de Engelse journalisten „De wind ruimt", gromde de schipper naar het zwerk turend. „Straks krijgt hij hem pal tegen". Piet Potlood haalde geërgerd de schouders op. „Wat er straks boven ons hoofd hangt, zien wij dan wel", antwoordde hij. „Als wij nem eerst maar te pakken hebben. Dat :s het enige, wat ons te doen staat. Ik hoop, dat alle heren hier aan boord zo goed mogelijk uit hun ogen willen kij ken". Nu dat had Piet Potlood niet eens behoeven te vragen, want alles tuurde over boord, maar waar hun ogen ook zochten, er was van Jimmy Brown geen schim of schaduw te bespeuren. DOOR HARY BURCHELL „Paul zal je Vrijdag afhalen, kind lief", beloofde ze Norma vriendelijk bij het weggaan. „Dat is werkelijk niet nodig, of is het erg ver hier vandaan?" zei Norma haastig, want ze had het gevoel dat Paul's aanblik haar voogd nog woe dender zou maken. „O. het is vast wel een kilometer, denk ik", meende mevrouw Cantlin. die blijkbaar geen wandelaarster was. „Wat denk jij, Justin?" „Neen", stelde de gastheer onaardig vast, ..het is bepaald niet meer dan een halve kilometer. Vooral niet, wanneer Norma via de denen-aanplant gaat". „O, die kant langs ja. Maar weet ze de weg?" „Ik zal haar de weg wijzen", sprak Norma's voogd Maar hij sprak nog steeds alsof de hele expeditie hem niet het minste belang inboezemde. „Uitstekend", sprak mevrouw Cantlin en ging glimlachend weg. Norma had in haar zenuwachtigheid half en half gedacht dat er na het ver trek van hun bezoekster een scène zou plaats hebben. Maar daar was geen sprake van. Haar voogd nam eenvoudig geen notitie van haar aanwezigheid en ging, zonder een woord te spreken, naar zijn studeerkamer. Na een poosje zocht Norma, nogal ongelukkig, het gezelschap van juf frouw Parry op. want haar eigen gezel schap was haar zeer onaangenaam iets ongewoons voor haar. „Mag ik binnenkomen en een beetje met u praten, juffrouw Parry?" Norma stond op de drempel van de kamer der huishoudster en zag er een zamer uit dan ze zelf wist. „Ja zeker, juffrouw Norma, komt u binnen". Juffrouw Parry keek op van haar naaiwerk en was geroerd en licht ge vleid door Norma's behoefte aan haar gezelschap. „Gaat u daar in die grote stoel zit ten en maak het u gemakkelijk". Daar op voegde ze er, terwijl Norma dank baar aan haar verzoek voldeed, als een „Waar is mijnheer Yorke?" nagekomen gedachte aan toe: „Hij is naar zijn studeerkamer ge- gatn". „Hij zal zijn correspondentie wel zijn gaan afdoen", sprak de huishoudster, als dacht ze dat Norma op dit punt een geruststelling nodig had „Ik geloof dat hij erg boos op me is, juffrouw Parry". „O, neen, juffrouw Norma. u heeft vast geen reden om dat te denken. Soms doet hij wel eens wat koud en onver schillig, maar dat betekent niets". Beiden wisten eenter dat, hoe zijn stemmingen ook mochten zijn, ze zelden „zonder betekenis" waren en de stem van de huishoudster klonk niet overtui gend, al had ze blijkbaar Norma graag willen geruststellen. „Juffrouw Parry, waarom mag hij de Cantlins niet?" vroeg Norma inpulsief. „Waarom denkt u dat, juffrouw Norma? Mevrouw Cantlin is een oude buur. Ik heb de indruk dat ze elkaar over en weer respecteren en appre ciëren", sprak juffrouw Parry consciën tieus, „maar hij wil niet, dat ik De- vriend met ze ben". Juffrouw Parry zag Norma nieuwsgierig aan en antwoordde niet dadelijk. Daarop zei ze nogmaals: „Waarom denkt u dat?" „Nou, toen mcrouw Cantlin zo juist hier was, en me een dag bij haar vroeg, deed hij alle mogelijke moeite om me „neen" te laten zeggen, en dat wou ik niet. en nu is hij ontzettend boos. Dat weet ik zeker". „Misschien was het beter geweest om „neen" te zeggen, juffrouw Norma". merkte de huishoudster tenslotte droog jes op. „Maar ik wilde graag gaan. juffrouw 'Parry. En er was helemaal geen reden waarom ik niet zou gaan. Ik kan ten minste geen enkele reden bedenken". „Meneer Yorke zal het niet altijd nodig vinden dat u het motief begrijpt van zijn handelingen", sprak juffrouw Parry. „En ook niet van de dingen die hij van u verwacht", voegde ze er na denkend aan toe. „Maar dat is een ellendig vooruit zicht!" riep Norma verontwaardigd uit. „Zo onredelijk zal hij toch niet zijn! Hij is verder zo aardig voor me. Hij kan toch niet van me eisen, dat ik hem blin delings zal gehoorzamen in iets, dat maar een gril ofof vooroordeel is". Juffrouw Parry antwoordde niet da delijk. Misschien vond ze deze uitla ting van een pupil over haar voogd wel wat kras. Tenslotte besloot ze echter wat meer te zeggen dan ze oorspronke lijk van plan was geweest. „Juffrouw Norma", zei ze ernstig, „mijnheer Yorke is iemand, die zijn eigen weg wil gaan. Het is volkomen waar, dat hij in de meeste dingen aardig voor u zal zijn, maar daarentegen zal van u eisen, dat u hem in geen enkel opzicht weerstreeft. Misschien is het beter, dat u dat maar dadelijk goed be seft. U zult er gelukkiger door zijn en wel, alles zal gemakkelijker lopen. Het is precies zo met het personeel", voegde ze er, half tegen zichzelf, aan toe. (Wordt vervolgd) „Ik moet even weg, Greet. Mijn verloofde, die hier operateur is, wil me spreken". DONDERDAG 7 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.40 Piano recital. 14.00 Het 100-jarig bestaan van de Gemeentewet. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Bij bellezing. 16.45 Piano-recital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.50 Regeringsuit- zending: Jeugduitzending: „Wij slaan op de Tong-Tong", de correspondentieclub onder lei- duig van Regina Zwart. 18.00 Verzoekprogram ma. 18.30 „De betekenis van de tuinbouw buiten de grote Hollandse tuinbouwcentra", cau serie. 18.45 Leger des Heilsmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.30 „In dienst van het Vaderland", cau serie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.45 „Zeemonsters en zeeslan gen", causerie. 21.05 Gevarieerde muziek. 21.40 Piano-duo. 22.00 Gram.muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22 45 Avondoverdenkiug. 23.00 Nieuws. 23.15 -24.00 Gram.muziek. HILVERSUM 11, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.30 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Giam.muzick. 9.30 Idem. 10.30 De Antwoord man. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Zuid-Amerikaanse muziek. 11-40 „bw huwelijkgroot slem, of down?", causerie. 12.00 Mctropole-orkest 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 2.33 in 't spionnetje. 12.38 Pianospel. 12.55 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram." muziek. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 kunt het geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Piano, klarinet en strijkoctet. 15.00 Het 100-jarig bestaan der Gemeentewet. 15.45 Gram.muziek. 16.00 „Van viei tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 1?.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Orkestconcert. 19°° »>De opleiding tot maréchaussee", causerie# 19.10 Hawaiïamnuziek. 19.40 Studie-voorlich- ting voor a.s. studenten. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Omroeporkest en solist** 21.30 Beiaardconcert. 21.45 „Rechter Van bier vertelt", hoorspel. 22.20 Gram.muziek. Inler- mezzi: Gesproken brief uit Londen, vacantie- tip* en sport. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- actuiUteiten. 23.30-24.00 Gram.muziek. (Advertentie, Ing- Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4