„VOOR ALLES VERZEKERD" Mevr. Van der Sluijs legde voor Tehuis voor bejaarden eerste de in steen Zijpe JUÏTERUES Firma H. L. VRIES Zn. Een iehuis, dat aan alle eisen voldoet Ouden van Dagen moeten niet achteraf maar midden in de volksgemeenschap Een nieuime uwning, taeyeLU-e^cti 9.e§e£icLteeAd Gordijn Peau de Peche voor de prijs v. Kandweef 5.50 p.M DE WOMDERVERF IN ALLE KLEUREN UW OMZET VERGROTEN Carillonklanken op zomeravond De kweekschool-meisjes weer kampioen Bommel leidt weer in de schaakwedstrijd Moeder is studente" in de Tivoli-bioscoop Cocksdorper reddingboot krijgt nieuwe tractor Bommel heeft kans weer in eigen hand Texel Anna Paulowna Postduiven hadden het moeilijk Prachtig werk van de sociale dienst Regeren is vooruitzien Te knoo aangeboden: Te koop gevraagd: Te huur aangeboden: Ruilen: Laat ons dan voor de woning-inrichting zorgen Inderdaad WIJ zijn voordeliger 11 Ais speciale JuniprijsHuiskamer bestaande uit 2 Crapauds, 4 Stoeien, Dressoir en Tafel geheel eiken f 525.— Personeel: Diversen: DE TARIEVEN TE VERLAGEN TARIEVEN GAZELLEHUIS WOENSDAG 6 TOOT 1961 rve maanden Juni, Juli en Augustus gullen ook dit jaar toel weer hun fraaie zomerda gen hebben, waarin onze zeedijk druk wordt be zocht. Ondanks de grau we en soms groene borst wering aan de ene zijde, want daar tegenover staat, aan de andere zijde, het reusachtige wateroppervlak dat prachtig glad ligt bij zulk weer en bij zons ondergang een schouw spel biedt van licht en kleur, dat in schoonheid zijn weerga niet kent. Begrijpelijk vergeet men dan, dat zo'n aan blik ook zijn keerzijde heeft, een aanblik, al even bewonderenswaar dig als de eerst beschre vene; wanneer de woe dende elementen van mensen en schepen het uiterste vergen. Om de herinneringen aan de buitengewone inspannin gen van redders en oud redders te doen voort leven, heeft men op het Belden der zee-plein het Monument Nederlands Reddingwezen staan. En daarin bevindt zich het carillon, dat in de jaren vóór 1940 gedurende de zomermaanden spranke lende klanken liet horen. En nu, in 1951, zal men deze concerten door de heer Tj. Joh. Dito weer 's zomers kunnen beluis teren, elke Donderdag avond van acht tot negen uur. De programma's zul len worden gevuld met onder andere zeemans liederen, waarnaar het van de dijk af zo prettig luisteren is. En wanneer dan in het diepe uitspan sel zich nagenoeg geen wolkje bevindt, de ge hele natuur rustig en kalm aandoet, blijven de klanken der k\okken niet alleen beperkt tot de om trek, maar dan spreiden zij zich uit over heel de stad. Zullen nu, evenals voorheen, weer velen de liedjes en stukjes die ren gehore worden gebracht meeneuriën* En zullen zij aandacht weten te schenken aan de voor hen minder bekende werken? Wie de klokken- klanken van nabij wil beluisteren, treft het Mo nument en het carillon niet alleen aan in een prachtig verzorgde om geving, maar kan ook gebruik maken van een aantal zitgelegenheden. Ongetwijfeld zullen weer velen komen luisteren naar het carillon, dat zyn liederen speelt ter ere van het Nederlandse Reddingwezen. Morgenavond zal de heer Dito het volgende programma uitvoeren: 1. Een nieuw lied van een meisje en een schipper (J. den Hertog), 2. Ga votte (Fr. Behr), 3. An dante met variatie in as- majeur uit de Sonate op. 25 (L. van Beethoven), 4. Zeemans- en andere liederen, 5. a Fröhlicher Landmann, b Traumerei, c Abendlied (R. Schu- mann). School-hockey iournooi Voor het „Hermes"-schoolhockeytour- nooi zijn inmiddels weer een zestal wedstrijden gespeeld. De uitslagen van Maandagavond luiden: ZVSLyceum (jongens) 0—1, Lyceum—HKV (meis jes) 01, RHBSHKV (jongens) 0—4. Dinsdagavond werden gespeeld: ZVS HKV (jongens) 3—1, HKV—ULO (meis jes) 10, RBSULO (jongens) 2—3. De wedstrijd Zeevaartschool—Kweek school stond op een zeer hoog peil, vooral wat het tempo betrof. HKV wist door Slemmer de leiding te nemen. De ze voorsprong werd spoedig teniet ge daan door Rijkeboer, die tweemaal doelpuntte, 21. De strijd werd daarop feller, maar bleef sportief. Te ver op dringen werd HKV ten slote noodlot tig. Daarvan wist Rietveld te profite ren (31). De ontmoeting RHBS—ULO (jongens) lag wat het tempo aangaat, belangrijk lager. ULO had een kleine voorsprong genomen door Hessen. Na de rust maakte Van den Os voor RHBS op fraaie wijze gelijk. Hessen ging vervol gens mee naar voren, en scoorde twee maal .achter elkaar (31). Van den Os wist de achterstand nog tot 3—2 te ver kleinen. De stand is momenteel: - s Zeevaartschool 4—6. Lyceum 2—3, Kweekschool 3—3, ULO 2—2, RHBS 3—0. Hedenavond valt de beslissing in de volgende wedstrijden: 5 uur: HRBS Lyceum, 5 uur: ULOHKV en 7.30 8.30 uur: LyceumULO. De wedstrijd tussen de HKV en de ULO (meisjes) eindigde in een kleine overwinning voor de Kweekschool. Overtuigend was deze zege evenwel niet. Het enige doelpunt werd gescoord door Jopie Maasland. Door deze overwinning werd de Kweekschool wederom kampioen. Voor de derde maal verwierven de meisjes van dit elftal de lauwertak. Wel een gelukwens waard! Toch was het ver schil in sterkte tussen de elftallen niet meer zo groot als in vorige jaren. Bij de meisjes was de eindstand: Kweek school 24, Lyceum 22, ULO2—0. In de hoofdklasse van de strijd om het schaakkampioenschap heeft Bommel door een overwinning op R. Mol wederom be slag gelegd op de eerste plaats. Eerstge noemde heeft met nog vier partijen te spelen een wel zeer mooie kans op de titel. Verder werd in deze klasse gespeeld H. A. HerderscheeJ. Smit. Na een taaie strijd werd deze partij afgebroken, in een voor Herderschee gunstiger stelling. In de eerste klasse wist Lengers zo waar zijn partij tegen De Jeu remise te houden. Hierdoor nam zijn kans op het kampioenschap in aanzienlijke mate toe. Ook P. van Dijk bleef niet achter. Hij no teerde een overwinning op De Lange. Stolk zegevierde in de tweede klasse gisteravond voor de eerste maal in dit seizoen. Hij behaalde deze zege op 't Hart. In de derde klasse had Groenveld gis teravond kampioen kunnen worden, wanneer hij zijn partij tegen R. Muller tenminste in remise had omgezet. De par tij werd echter afgebroken en het ziet er naar uit, dat Muller hieruit winst kan behalen. De uitslagen waren: Hoofdklasse: R. MolJ. P. Bommel 01: H. A. HerderscheeJ. Smit afgebr. Ie klasse: Dr. BrouwerJ. Marsman 0 1; P. van Dijk—D. de Lange 1—0; Th. de Jeu—K. Lengers V.; C. J. Bosch— J. A. Allart %—Vi. 2e klasse: J. van Amesfoort—C. A. Bo- degom 10; B. KnopperJ. Bruinsma 10; J. 't Hart—I. Stolk 01. 3e klasse: Joh. van AmesfoortP. Kroon 10; H. VoermanP. Kroon 1—0: C. ,J. Egberts—A. Coppens 10; I. Groenveld— R. Muller afgebr. 4e klasse: L. J. van Veen—P Bakker 1 0; C. BuysH. Bomers 10; J. Wierin- gaH. Bomers 10. Shakespeare moet het in de aller aardigste film „Moeder is studente" af leggen tegen Amor, want prof. Richard Michaels (Van Johnson) die „privé- lessen" gaat geven aan de bekoorlijke studente Abby Abbott (Loretta Young), stapt allengs van de strikt wetenschap pelijke materie over op het terrein waar liefde en romantiek hoogtij ple gen te vieren. Maar ook op dat terrein schuilen dikwijls addertjes onder het gras. Zo wordt Richard gewaar, dat zijn aangebedene wedifve is, en nog wel de moeder van het charmante studentje Susan, dat hij eveneens graag mag lij den. De historie wordt nog gecom pliceerder, als blijkt dat Abby nog een aanbidder heeft, en wel de gefortuneer de advocaat Heaslip. Deze rivaal, die niet bepaald een Adonis is, gaat al gauw van de kaart, maar daarmee zijn Richard en Abby nog geen gelukkig paar. Susan droomt namelijk van de zelfde man als haar moeder;Maar natuurlijk komt alles goed. Ziet hier de ingrediënten van een gezellig verhaal, dat op vlotte en on derhoudende manier is verfilmd (in kleuren). Men kan aan „Moeder Is stu dente", die heden- en morgenavond nog in de Tivoli-bioscoop wordt ver toond, anderhalf uur plezier beleven. Het station De Cocksdorp van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappü zal weldra be schikken over een hypermoderne trac tor. waarmee in geval van nood de motorstrandreddingboot „Joan Hod- shon" naar zee kan worden gebracht. De nieuwe tractor, een geheel water dichte Caterpillar D4, is gistermiddag op het Havenhoofd te Den Helder van een grote trailer overgeladen op de „Dokter Wagemaker" van de Teso, die de „Zeewolf" (aldus werd de nieuwe aanwinst gedoopt) naar Texel heeft overgebracht. De oude tractor was met dezelfde boot naar Den Helder ge bracht, en werd met de trailer verdei vervoerd. Onze jeugdige stadgenoot J. P. Bom mel, die deelneemt aan de voorwedstrij den om het schaakkampioenschap van Noord-Holland, heeft de kansen weer geheel in eigen hand. In Alkmaar werd de laatste partij gespeeld van de drie kamp tussen E. G. Kaiser. M. P. Suiker en J. P. Bommel. Kaiser en Suiker traden ditmaal te gen elkaar aan. Na een emotionele strijd trad Suiker (Heemskerck) als winnaar naar voren. Dit was een grote verrassing, waarop men ln het geheel niet had gerekend. Kaiser (Alkmaar) zou aan remise genoeg hebben gehad om in de finale te komen. De drie spelers behaalden uit twee partijen ieder óén punt, zodat een nieu we driekamp noodzakelijk is geworden AANBESTEDING. Architect N. Schermer te Den Burg besteedde de bouw van een woonhuis aan, dat gebouwd zal worden langs de Kogerweg. De uitslag was: Bakker en Koorn in massa, zonder schilderwerk f 17.953, Van Wessem idem f 17.722, P. Eelman timmerwerk f 7888, Fa. J. Koorn Mzn. timmerwerk f 7813, Fa. wed. Voigt f 8760, voor het metselwerk Jn. Agter f 2030, voor sanitair en J. Oele eveneens voor sanitair f 1825 Electra M. Bakker f 296 en schilder werk i 1680 D. Toolens. Het ongunstige weer was de oorzaak, dat de duiven van ,A-ltijd Verder" pas om 10 uur 30 in vrijheid werden ge steld voor de wedvlucht vanaf Orleans. De wind was daar toen Z.O. Er kwa men dezelfde dag maar twee vogels aan, de rest volgde een dag later. De eerste duif arriveerde om 9 uur 28 en had met een gemiddelde snelheid van 900 meter per minuut gevlogen. Prijzen en punten behaalden: Joh. Janssen 1, 6, 8, 9, 13 met 368 punten; A. Liefhebber 2, 4, 5, 11 met 378 punten; A. W. de Koch 3, 7 met 338 punten; N. W. Kaan 10 met 119 punten; G. Nieu- wenhuizen 12 met 99 punten; A. V. d. Zee 14 met 79 punten; W. Blaauboer 15 met 69 punten. De winnaars van de vijfde en de zesde prijs bij de vorige wedvlucht ont vingen elk een jonge duif, beschikbaar gesteld door de heer Scholten uit Breezand. Misschien is dat iete te sterk uitgedrukt. Een gebouw, dat aan alle eisen vol doet, ontmoet men niet so dikwijls. Maar toch kregen wij heel sterk de indruk op de persconferentie, die het bestuur van de Sociale Dienst van de gemeente Zljpe gisteren had belegd en waarin door de architect, de heer Drexhage, en de voorsitter, de heer Hopman, verschillende mededelingen werden gedaan, dat het volmaakte hier zeer nabij wordt gekomen. De heer Drexhage vertelde ons een en ander van de geschiedenis. Men heeft overwogen om „Buitenzorg" te verbouwen. Men heeft de gedachte weer laten schieten. Het zou economisch niet verantwoord zijn, maar bovendien wint de gedachte meer en meer veld, dat de bejaarden niet uit de bewoonde wereld moeten weggaan, maar er juist in moeten blijven. Daarom heeft men het tehuis in de grootste dorpskern. Schagerbrug gesticht. We hebben een groot tehuis verko zen boven het z.g. hofjessysteem. Geen van de verpleegden heeft voor eigen eten te zorgen, noch voor ver warming, noch voor warm water Men kan in de gemeenschappelijke eetzaal eten, maar het is niet verplicht. Op al le kamers kan het eten bezorgd wor den. De indeling van de kamers is met zorg gekozen. Ieder echtpaar beschikt over 14 m2 woon- en slaapruimte. De bedden zijn opklapbaar. Overal zon De indeling van het tehuis is zoda nig, dat in bijna alle kamers zon komt hetzij in de morgen of in de avonduren, terwijl er voor gezorgd is, dat de felle middagzon niet in de woonvertrekkan doordringt. De totale inhoud van het gebouw is 8464 m3, elke verpleegde Het is gisteren voor de gemeente Zijpe een gewichtige dag geweest. De eerste steenlegging voor het tehuis voor bejaarden, die geschiedde door de echtgenote van wijlen de heer Van der Sluijs, groeide uit tot een demonstratie, gelijk door burgemeester Breebaart en voorzitter Hopman met nadruk werd verklaard, van het besef, dat de ouden van dagen het recht hebben te weten, dat ze aan het einde van hun arbeidskracht gekomen, niet hulpeloos en hulpbehoevend in de wereld staan. Toen de heerHopman het woord nam om mevrouw Van der Sluijs en familie, en de vele anderen te be groeten, merkten we onder meer op de burgemeesters van Zijpe en Cal- lantsoog, verschillende leden van de ge meenteraad van Zijpe, de beide wethou ders, het bestuur van de sociale dienst, de heer De Graaf, aannemers en per soneel, en velen, die alleen uit belang stelling waren gekomen om deze unie ke gebeurtenis gade te slaan. Toch rustte er op deze blijde dag een sombere schaduw. Dat was het plot seling overlijden van de gemeenteop zichter, de heer De Leeuw, wiens ver scheiden in sobere bewoordingen door de heer Hopman werd herdacht, waar bij hij de grote verdiensten van hem schetste voor gemeente en sociale dienst. Ter zijner nagedachtenis werd een ogenblik stilte in acht genomen. De eerste steenlegging. Een speciaal woord van welkom richtte de heer Hopman tot mevrouw Van der Sluijs, die de eerste steenleg ging zou verrichten. De naam van uw man zal door deze daad nog onver- brekelijker aan dit gebouw zijn ver bonden dan reeds het geval was. Want hij heeft ontzaglijk veel voorbereidend werk gedaan en wat had hij vurig ge hoopt, dat hij dit zou meemaken. Laat deze dag een schone herinnering voor u zijn. Mevrouw Van der Sluijs verrichtte toen de plechtigheid. In een uitvoerige rede schetste de heer Hopman hierna de grote verdiens ten van de heer Van der Sluijs, speciaal voor de ouden van dagen, wier toe komst nu meer dan ooit verzorgd zal zijn. Ook bracht hij hartelijk dank aan ar chitect Derxhage. Niets is u te veel ge weest om te trachten het beste er van te maken, dat maar enigszins i ogelijk was. Gij zijt voor het bestuur van de Sociale Dienst een grote steun geweest. Veel dank zijn wij verschuldigd aan het gemeentebestuur, dat eenstemmig de plannen heeft goedgekeurd. Ik ver trouw, dat het bestuur van deze stap veel voldoening zal ondervinden. Ik hoop, dat de ouden van dagen uit Cal- lantsoog en de Zijpe en misschien uit nog enkele gemeenten hier een geluk kige levensavond zullen doorbrengen. Voortreffelijk is. de samenwerking tussen onze dienst en de aannemers en het personeel. Moge dit ook in de toe komst zo blijven, opdat wij, als wij in Februari of Maart van het volgend jaar het tehuis in gebruik gaan nemen, allen met vreugde op onze noeste ar beid kunnen terugzien. Veranderd inzicht. Wat een verschil met de tijd die ach- Deze foto geeft een fraai overzicht van de plechtigheid te Schagerbrug, u-aar gistermiddag de eerste steen voor het nieuwe tehuis voor bejaarden werd gelegd door mevr. Van der Sluijs, de echtgenote van de kortelings overleden voorzitter van de Sociale Dienst van de gemeente Zijpe. Zijn navolger de heer N. T. Hopman, sprak de aanwezigen toe. Op het plankier luisterden mevr. Van der Sluijs en haar dochter toe. Inzet: de heer De Graaf ziet glimlachend toe hoe mevr. Van der Sluijs de troffel hanteert. (Foto Niestadt Schagen) ter ons ligt, aldus burgemeester Bree baart, die hierna het woord voerde. Nog slechts weinig jaren geleden dacht men niet aan het vraagstuk van ouden van dagen. Men bouwde een armenhuis, liefst zo ver mogelijk van de bebouw de kom, opdat ze maar waren wegge borgen. Zo is het nu niet meer. Wij hebben waardering voor de mensen, die hun hele leven gewerkt hebben. Ik zie wat hier gebeurt symbolisch. Eerst is er ook vooral mede door Van der Sluijs, maar met hem door tal van anderen, met hoofd en hart gewerkt. Thans wordt het werk, dat wij begon nen zijn, met handen, hoofd en hart voortgezet, opdat velen na een leven van arbeid hier rust en verpozing mo gen vinden. Er zullen nog vele moeilijk heden te overwinnen zijn, maar de overwinning is er te schoner om. Na mens het gemeentebestuur van Zijpe wens ik u een voorspoedige bouw, tot zegen van het algemeen. Verder herdacht burgemeester Bree baart het overlijden van de heer De Leeuw, evenals burgemeester Correljé van C.allantsoog dia zich er over ver heugde, dat door deze eerste steenlegging in feite de bouW is begonnen. Aan dit werk liggen de meest edele gevoelens ten grondslag en hij vertrouwt, dat ook bejaarden uit Callantsoog hier een pret tige levensavond zullen vinden. Het gemeentebestuur en de sociale dienst van Zijpe hebben getoond, dat ze begrijpen, dat regeren vooruitzien is. Mogen uw burgers dat waarderen, als ze hier een prettig onderdak vinden. Mevrouw De Graaf overhandigde hier na een bloemenhulde aari mevrouw Van der Sluijs. Een zoon van de heer Van der Sluijs dankte ontroerd voor de mooie geste van het bestuur van de sociale dienst, deze plechtigheid door zijn moeder te laten- verrichten. Vader heeft zijn laatste krachten- aan dit mooie werk gegeven, gij eert hem, door dit in zijn geest voort te zetten en te voltooien. Nadat de heer Hopman de verschil lende sprekers dank had gezegd voor hun woorden, waarbij hii er de nadruk op legde, dat hier iets groots tot stand kwam, waarvan een ieder gebruik kon maken, onverschillig of hij al dan niet over voldoende geldmiddelen beschikt, omdat slechts de norm van de ouderdom of de hvdnbe):oeven'v>e'i <n a„—r- mg wordt genomen, was de plechtigheid ten einde. MARKTBERICHT. DEN BURG, 4 Juni. Aangevoerd wer den 2500 lammeren van f 55f 67, 8 koeien van f 650f 900, 96 biggen van f 30f45 en 20 nuchtere kalveren. neeft gemiddeld 75 m3 inhoud tot zijn be- schikking, welke limiet door het Rijk werd geëist. Het gebouw wordt zo ingericht, dat bij» na alle verpleegden gelijkvloers kunnen worden ondergebracht. Op de verdieping komen enkele kamers voor rheumalij* ders en verder voor het personeel. In totaal kunnen 91 verpleegden worden gehuisvest, terwijl het personeel uit IS personen en een leider zal bestaan. Twee ziekenzaaltjes kunnen aan tien verpleegden onderdak bieden. Het Ugt echter niet in de bedoeling, aldus de heer Hopman, zieken te gaan opnemen. Deze zaaltjes zijn er uitsluitend voor d# bewoners van het tehuis. Recreatie Ook voor de nodige ontspanning is gezorgd De grote recreatiezaal kan 150 mensen bevatten, zodat er in de toe komst ongetwijfeld meerdere uitvoe ringen zullen worden gegeven. Bepaald mooi is ook het maken van verschil lende zitjes in de gangen, waardoor tevens een goede lichtval is verzekerd. Daarnaast zal in alle kamers radio worden aangelegd. Dat wat betreft het inwendige van 't gebouw. Ook uitwen dig is er echter voor verfraaiing gezorgd. Om het gebouw komt een tuin, ter grootte van ongeveer 1 ha, waarin naar hartelust kan worden gewandeld, terwijl een waterpartij voor de nodige afwisseling zorg draagt. In de tuin kunnen door de verpleegden allerlei soorten groenten worden geteeld. Ook in Buitenzorg, aldus de heer Hopman heeft men hiermee reeds prettige er varingen opgedaan. De totale lengte van de paden in de tuin zal ongeveer drie km bedragen. Dit is het zevende plan, aldus de heer Drexhage. We hebben ontzaglijk veel werk moeten verzetten en moei lijkheden moeten overwinning. Maar nu zijn we er. Ja ook wat de financiële kant betreft. Al is het nog niet moge lijk een vaste lening te sluiten en al zal de hogere rente die we nu moeten op brengen, nadelig op de verpleegprjjs zyn, die we overigens nog niet hebben kunnen vaststellen, daar we rekening moeten houden met de totale kosten. De aanneemsom is f 480000 en daar komen de kosten van inrichting nog bij. De begroting die we hebben opge zet is sluitend, maar of de rekening er mee klopt, hangt van verschillende factoren af. Neen, was het antwoord op een vraag onzerzijds. Voor Buitenzorg hebben we rog geen vaste bestemming. Het Rijk zou het zeer op prijs stellen als het voor bewoning door gezinnen werd ge bruikt. De plannen ten aanzien van de inwoners van 't Zand zijn echter defini tief opgegeven. Misschien is er een mogelijkheid om er gerepatriëerden in te huisvesten. Een gevoel van trots bevangt ons ech ter, aldus was het einde van dit onder houd, dat we heden zo ver gevorderd zijn, dat we als er geen extra tegen werking van het weer komt, in Fe bruari yan het volgende jaar kunnen openen. Donkerblauw kaïngaren heren- costuum, voor-oorl. kwaliteit, in goede staat, mt 52, f 60,—. Adr.: Bureau van dit blad. Solex, leren motorjekker, wieg en hobbelpaard. Adres; Bureau van dit blad. Een commode en kinderledikant. Gevraagd: een wandelwagentje. - Huygensstraat 45. Na 6 uur. Prima motorboot, zonder mo tor, 6,5 x 2 m. Adres: Vos, Cal lantsoog. Tel. K 2248—250. Een crème kinderwagen, „Van Delft". Adres: Bureau van dit blad. Wegens emigratie: een prima radiotoestel en een paar jong'ens- schoenen mt 39. Binnenhaven 130 Prima motor-bakfiets, 300 cc, met grote bak. Te bevr,: Koning- dwarsstraat 38. Een pr donk.bl. pumps gr. mt 37 f 2,50, een wandelwagentje f 12,50 en een herenjas f 12,50. Te bevr.: Breewaterstraat 34. Na 6 uur. Deelname Bouwkas „Neder land", groot„ f 5000,—. Gespaard f 320,—. Br. onder nr 82, Bur. van dit blad. DKW motor, 98 cc, in prima staat, met wegenkaart f 275,— en damesrijwiel, prima in orde, com pleet, f 37,50. Morec, Sluisdijk straat—Ruyghweg. Twee herenfietsen f 25,— per stuk. Lijsterstraat 21. Na 6 uur. Autoped op luchtbanden. Van Speyckstraat 30. Een- en twee-pers. matrassen. Adres: Bureau van dit blad. Zit- en slaapkamer met gebr. van keuken. Br. onder nr 80, Bureau van dit blad. Mod. woning omgev. Nieuw- straat, 3 sl.kamers, zolderkamer, overloop, flink erf en gr. stenen schuur, voor gr. event. kl, woning Tuindorp, Indische- of Vogelbuurt, huur tot f 40,— p. mnd. Br. ond. nr 81, Bur. van dit blad. U kent ons deviesHet betere meubel tegen de lagere prijs Complete Meubilering, Tapijten. Bedden. Dekens KONINGDWARSSTRAAT 71-73, DEN HELDER, TELEF 2193 Gevraagd: bediende. Bregman, Jan in 't Veltstraat 120. Na 6 uur. Verkoopster gevraagd. Rokende Amerikaan, Spoorstraat 37-39. Voor direct gevraag'd: Ijsventer. C. Borst, Burg. Lovinkstraat 1, Breezand. Gevraagd: flinke werkster voor Vrijdags de gehele dag en Dinsdag morgen om de veertien dagen. - Mevr. Valkhoff, Boerh.straat 33. Gevraagd tegen half Juni: een flinke hulp in de huishouding vap 9—3 uur. f 15,— per week. Hèr- zogstraat 64. Zeer gedupeerd. Laten liggen in Naco-bus Den Oever—-Den Hel der op 28 Mei: KLM-tas met in houd. Verzoeke tegen flinke belo ning terug te bezorgen: Naco, Bin nenhaven 3. Zoekt geraakt: stang van stof zuiger met zuigstuk achter de Sin gel. Gelieve terug te bezorgen Singel 110. ALGEMENE VERENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING „NOORD-HOLLAND-NOORD" Com&nftBtraat 16, Alkmaar. Tel. 2758. In de vergadering van de Ledenraad werd op 29 Mei j.1. besloten met ingang van 1 Juli 1951 Wij adviseren U kennis te nemen van onze nieuwe welke binnenkort gepubliceerd worden. HET BESTUUR. W(j demonstreren Woensdagmiddag 6 Juni in onze Voor auto's, motorrijwielen, rijwielen en houtwerk. Deze Wonderverf geeft een diepe glans en laat geen strepen na. De verf die direct dekt. Voor houtwerk kunt U het over de oude glansverf schilderen. Busjes vanaf f 1.10. ZIET ONZE DEMONSTRATIE bij: E. N. HEYLIGENBERG Keizerstraat 118 Telefoon 2332. Alleenverkoop voor Den Helder. Dit bereikt U door regel matig te adverteren in dit dag b I ad.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5