Blauwe zeeridders met Hr. Ms. „Hercules" naar Keizersbult en Pannekoek Stad en Omgeving Helderse stemmen uit het tweede vaderland Australië Kamp Bathurst valt nog best mee! Verlichting laat te wensen over want deze kledingstukken zijn hier Juttersparade no 1voor het Rode Kruis Tussen Haaks en Kuitje Gratis dag was op 7 Mei Helderse huisvrouwen in Zeist op bezoek „Een bruid kwam op bezoek" voor ouden van dagen Veertig jaar bij firma Gebr. Meijer De Nutsspaarbank in Mei IN HET KORT de „Winterbloesem in Witte-bioscoop David Hollestelle de beste vocalist Zaterdag organiseert KVH een korfbaltournooi Zeevaartschool-jongens werden kampioen Nieuwe sleepboof maakte goede vrienden Wie gaat voor z'n plezier naar zee? Geduld van de meeuwen werd beloond Ons postduivennieuws Zaterdag wordt schaakstrijd weer hervat Vanavond JVCHCSC DONDERDAG 7 JUNI 1951 De brieven van onze landgenoot Reijer Pieterse over het leven in Australië waren doorgaans niet erg optimistisch van toon. Men heeft ze enige tijd geleden regelmatig in ons blad kunnen lezen. Voor de verandering willen wtj nu ook eens een ander geluid laten horen, een brief van onze vroegere stad genoot, de heer C. J. Vcrweij. Hoewel dit epistel reeds enkele maanden geleden werd geschreven, lijkt het ons toch wenselijk een en ander alsnog op te nemen. „Ik hoorde hier in Australië", aldus de heer Verweij, „dat men heeft ge schreven dat het kampleven en het eten hier zo slecht zijn. Ik wil dade lijk beginnen met te protesteren. Dat lijkt mij beter voor de mensen die nog naar Australië gaan. Hoewel het een vrij land is, wil dat niet zeggen, dat men geen verplichtingen heeft. Ik hoor de hier in kamp Badhurst, dat vijf per sonen in Sydney waren gebleven, in een kamertje, omdat het kamp Badhurst zo slecht was. Ik zal proberen in het kort uiteen te zetten, hoe het bier werkelijk is. Het is niet één kamp, maar er zijn elf of twaalf kampen. Het ene kamp telt veertig barakken, het andere soms tachtig. In een barak zijn twaalf ka mertjes, en een ieder krijgt naar de grootte van het gezin ruimte toegewe zen. Wij zijn met vijf personen, en we hebben twee kamertjes van ïy1 x 3 meter. Er is voor ieder een ledikant. Als men aankomt, dan krijgt men de kens, lakens, handdoeken enz. Men eet gezamenlijk in een zaal en krijgt twee maal per dag vlees en éénmaal fruit Voor de kinderen is er om tien en om drie uur nog melk en fruit. De samen stelling van het eten is anders dan in Nederland. Daaraan zal men wel moe ten wennen. De eerste week in het kamp krijgt men alles gratis, maar zo lang men geen werk heeft krijgt men steun. Er is werk genoeg, maar de huisvestingsmoeilijkheden zijn groot, hoewel niet zo groot als in Nederland. De kinderen gaan reeds spoedig naar school en zij zijn hier al spoedig even thuis als in Den Helder". Tot zover de heer Verweij. Wij kregen ook een brief ter inzage van de heer Jac. Groenveld, eveneens uit Den Helder. Deze oud-stadgenoot schreef een heel verhaal over de reis, die een onvergetelijke indruk op hem had gemaakt. Ook de heer Groenveld is over het kamp Badhurst goed te spreken. Hij schreef: „Ik heb voor mijn gezin van elf personen vijf ka mertjes, dus ruimte genoeg. Er zijn echter ook gezinnen van vijf personen, die slechts één kamertje hebben en dat is natuurlijk veel te klein. Het is hier een land van puur geluk. Er wa ren mannen, die reeds met een week werk en een huis hadden. Ikzelf kreeg na tien dagen een huis met werk in South Australia, tweeduizend kilome ter van kamp Badhurst. Er zitten hier ook mensen, die nog steeds niet zijn geslaagd. Ik heb dan ook wel geluk gehad en het is ook beslist af te raden hierheen te komen met een groot ge zin. Niet iedereen zal zo veel geluk hebben als ik heb gehad. De voor lichting in Nederland laat wel wat te wensen. Laat de mensen bijvoorbeeld geen onkosten maken, door een voor raad schoenen en kleren in te slaan, Wij berichtten reeds, dat op Zater dagavond 9 Juni in Casino een tweede voorstelling zal worden gegeven van de „Juttersparade nr. 1", ditmaal ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. Naar wij van het bestlur der afdeling Den Helder van het Role Kruis ver nemen, zijn inmiddels enkele wijzigin gen in het programma van de „Jutters parade" aangebracht, waarvan ver- Wacht wordt dat 't ook verbeteringen zullen zijn. Kaarten voor deze opvoe ring zijn nu reeds verkrijgbaar bü de sigarenmagazijnen Van Loo (Keizer straat 111), Mesker (Spoorstraat 6) en Van Dijk (Koningstraat 11). Hr. Ms. mijnenveger „Volkerak" is gisteren uit Scheveningen terugge keerd om voor de jaarlijkse onder houdsbeurt uit dienst te worden ge steld. Het contactvaartuig „Vandersteng" van het comité „Onze Marine" heeft gistermorgen de haven aan gedaan. Aan boord bevonden zich zeventig le den van het personeel der Fokker fabrieken, die met de „Vandersteng" een studie-excursie maakten. Hr. Ms. „Pelikaan" is gistermid dag door Hr. Ms. „Hercules" naar haar oude ligplaats versleept, waarna de sleepboot naar Rotterdam is vertrok ken om daar te worden gedemagneti seerd. Het is morgen hoog water om 9.30 en 22.10 uur en laag water om 3.40 en 16.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 14,4 ®graden Celsius. De trekking van de „gratis dag" bij Modehuis Herschel, die door notaris Engelmann werd verricht, moet een aantal kopers een blijde dag hebben be zorgd. De gratis dag is namelijk geval len op 7 Mei 1951. De gelukkigen heb ben gedurende de maand Juni de gele genheid, het op 7 Mei bestede bedrag in contanten in de zaak aan de Ko ningstraat 31 af te halen. Wie dus op 7 Mei goederen heeft gekocht, heeft de ze gratis verkregen. zijn aanmerkelijk goedkoper dan in Neder land. En meubelen kan men ook het beste thuis laten wanneer men gaat emigreren. Z, staan soms maanden opgeslagen, terwijl hier de meubelen ook uitstekend zijn en tegen gemak kelijke voorwaarden verkrijgbaar. Dit zijn wel mijn voornaamste punten Hieraan kan men zich rustig spiege len". Dit waren dan de meningen van twee oud-stadgenoten, die het in Australië uitstekend naar de zin schij nen te hebben. Dinsdag heeft een groot aantal le den van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen het jaarlijkse uitstapje ge maakt. Het was prachtig weer. Het doel van de reis was Zeist, waar de Gero-fabrieken werden bezocht. De huisvrouwen hadden niet alleen een leerzame middag, maar zij werden bo vendien getracteerd in de „Hermitage" terwijl alle dames voorts als souvenir een Gero-lepeltje meekregen. Hierna volgde een bezoek aan „Avi- Fauna", waar de huisvrouwen haar ogen uitkeken. Zeer voldaan keerden zij tenslotte naar Den Helder terug. Zoals men wellicht weet, heeft de afdeling Den Helder van de Bond van Ouden van Dagen in het clubhuis van de H.D.C. in de Hoogstraat een aan trekkelijk vereniginslokaal gekregen. Het wordt op Maandag 18 Juni om twee uur in gebruik genomen. Natuur lijk kunnen daarbij niet alle Ouden van Dagen aanwezig zijn. Maar zij kunnen ongetwijfeld wel naar het toneelstuk „Een bruid kwam op bezoek", dat Woensdag 13 Juni voor de oudjes in „Casino" op de planken wordt gebracht door „De Ooievaar". Voor deze voorstelling zijn èi f 1.— kaarten verkrijgbaar bij de heer Nak, Ooievaarstraat 10. Leden van de Bond van Ouden van Dagen kunnen k f 0 25 kaarten afhalen bij de heer Schutte. Joubertstraat 86. Morgen, Vrijdag 8 Juni, is het veer tig jaar geleden, dat mej. M. Th. P. Caarls als leerling-naaister in dienst trad bij de firma Gebr. Meijer aan de Ruijghweg. In deze periode wist mej. Caarls zich op te werken tot chef-juf frouw, nadat zij ook nog enige tijd als controleuze werkzaam was geweest. Het zal de jubilaresse morgen op haar werk (van de zijde van het personeel) en ook thuis, Koningdwarsstraat 45. stellig niet aan belangstelling ontbre ken. In de maand Mei werd op spaarbank boekjes ingelegd 463.901,45 (vorig jaar 540.584,27) en terugbetaald 441.168.54 (vorig Jaar 411.989,77). Er werd derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 22.732.91 (vorig jaar 128.558,50). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal dat bij de aanvang van 't jaar 8.853.560.02 bedroeg, bedraagt nu 1 8.272.557,04, vorig jaar bedroeg dit 9.598.438,52. Het aantal posten van inleg was in de maand Mei 3265 3022 en dat van terugbetaling 3207 (2935). Er werden uitgegeven 91 (131) nieuwe boekjes, terwijl werden ingetrok ken 85 (77) boekjes. In omloop zijn thans 22.099 boekjes. Onder de nieuw uitgege ven boekjes bevonden zich 21 (16) boek jes voor pasgeborenen, waarop Nuts- spaarbank een eerste inleg van 1 plaatst. De lediging van 407 busjes leverde een bedrag van 5088,82 aan kleine besparin gen op. Bijkantoor Den Burg In de maand Mei werd ingelegd f 6.416,95 en terugbetaald I 969,77. Het aantal pos ten van inleg in Mei bedroeg 41 en dat van terugbetaling 15. Er werden 41 nieu we boekjes uitgegeven. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich vijf boekjes voor pasgeborenen. Voor het examen adspirant V.E.V.- cursist B. van de Vereniging tot bevor dering van het Electrotechnisch Vak onderwijs in Nederland slaagde de heer A. van Krimpen. De heer J. Schende- laar. evenals de heer Van Krimpen een stadgenoot, werd aangesteld als mon teur van automatische electrische las- machines bij Willem Smits Transforma toren-fabrieken te Nijmegen. Beide he ren werden opgeleid door de heer P. C. Dekker, Prins Hendriklaan 3. Vrijdagavond om kwart over acht houdt de Helderse hockey-club „Her mes" in Bellevue zijn jaarlijkse alge mene vergadering. Voor de genoeglijkheidscompetitie voetbal ontmoeten elkaar vanavond op het terrein van de heer Tesselaar aan de Jan Verfailleweg Fiscus en Debo. Dinsdagavond kwam Openbare Werken niet op tegen de Marine-magazijnen. De Marine-magazijnen wonnen regle mentair met 50. Voor het „Gouden Kruis" worden hedenavond onder meer de volgende wedstrijden gespeeld: Grasshoppers 2 Berkhout 1. Zwaagdijk 1Blokkers 1, Schagen 3—-S.R.C. 2. Wellicht ten overvloede melden wij nog, dat J, de Werker van H.R.C. staat opgesteld in het Noordhollands Elftal, dat Zaterdagavond op het ZFC- terrein tegen De Zwaluwen zal uitko men. Puhl (Helder) en Nieuwstad (HRC) behoren tot de reserves. Men heeft Sonja Henie in lange tijd niet in actie gezien, tot de Witte-bios- coop Dinsdagavond begon met de ver toning van „Winterbloemen", waarin deze schaatsende beroemdheid de hoofdrol speelt. Dat wil zeggen, dat men haar weer eens kan volgen op het gladde ijs, dat voor haar geen enkele moeilijkheid biedt, wat men ook zou verlangen. Maar behalve het kunstige schaatswerk. heeft deze film een aller aardigst verhaal, dat voornamelijk wordt gedragen door Szöke Szakall en Jack Oakie. Vooral eerstgenoemde heeft de lachers op zijn hand, in welke situatie hij ook wordt geplaatst. Szakall beeldt een millionnair uit, die een oud hotel koopt, waarvan de eigenaar, de knappe Freddy Austin (Cornel Wilde), diep in de schuld zit. En natuurlijk komt het hotel in het middelpunt van de belangstelling te staan, hetgeen in de eerste plaats te danken is aan het schaatsenrijden van Nnra. die smoorlijk verliefd op Freddy is. Men kent het recept: Freddy en Nora weten dat zij van elkaar houden, maar zij weten el kaar niet te vinden. Of ze elkaar krij gen? U kunt er u vanavond in de Witte bioscoop zelf nog van overtuigen. Voor de liefhebbers van moderne muziek zijn Woody Herman en zijn band aan wezig Een gezellige film. die „Winter bloesem". Aan onze vroegere stadgenoot David Hollestelle is dezer dagen een eer volle onderscheiding tebeurt gevallen. Een jury heeft voor het Contact Cen trum Nederlandse Musici als beste vocalist voor het volgende seizoen aangewezen deze bariton, die natuur lijk ook in Den Helder grote bekend heid geniet. Als beste instrumentalist werd aan gewezen de violist Kees Kooper. Deze beide heren worden in 19511952 in staat gesteld, hun capaciteiten te to nen op concert en recital. Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan, dat in September zal worden gevierd, organiseert de korfbalvereni ging „Helder" Zaterdagmiddag op het terrein aan de Meeuwenstraat een korf baltournooi. Daaraan nemen onder an dere de volgende korfbalverenigingen deel: D.T.S. (Enkhuizen), „De Meeu wen" (Middenmeer), O.N.I. (Andijk), T.O.G. (Breezand), H.C.S.C. (Den Hel der) en een combinatie van K.V.H. Er wordt in twee afdelingen ge speeld. In afdeling A. komen de eer ste twaalftallen uit, in afdeling B. de reserve-twaalftallen. De wedstrijden beginnen om 2.15 uur, de prijsuitrei king geschiedt om ongeveer 8.30 uur. De Helderse sportliefhebbers krijgen dus volop de gelegenheid, ook eens nader met de prachtige korfbalsport kennis te maken (Advertentie. Ing. Med.) Schoolhockeyiournooi Voor het „Hermes"-9choolhockeytour- nooi werden gisteravond in de jongens afdeling drie wedstrijden gespeeld, die de Zeevaartschool het kampioenschap opleverden. De uitslagen waren: Ly ceum—ULO 1—0; RHBS—Lyceum 2—1; HKV—ULO 4—0. Doordat het Lyceum in de ontmoe ting met de RHBS een veer moest la ten, werden de Zeevaartscholieren zon der zelf te spelen kampioen. Het Ly ceum was de HBS technisch verre de baas, maar tegen de twee HBS-doelpun- ten wisten de Lyceïsten pas in de laat ste minuten uit een strafbully een te- genpunt te scoren. De Kweekschool won met 4—0 van de ULO. Daar het Lyceum ook over de ULO wist te zegevieren, zal in een be slissingswedstrijd moeten worden uitge maakt wie de tweede prijs zal winnen. De eindstand was: 1. Zeevaartschool 4—6; 2. HKV 4—5; 3. Lyceum 4—5; 4. ULO 4—2; 5. RHBS 4—2. Hedenavond begint het mixed-tour- nooi, waaraan in totaal zeven elftallen deelnemen. Het programma voor van avond ziet er als volgt uit: 55.30 uur HBSULO; 55.30 uur LyceumLy ceum 2; 5.30—6 uur HKV—HKV 2; 7— 7.30 uur RKULO—HKV 2; 7.30—8 uur ULO—Lyceum; 7.308 uur HBS—Ly ceum 2; 8—8.30 uur HKV—RKULO. JJE KEIZERSBULT EN DE PANNEKOEK kunnen er op een zomerse dag zo heerlijk rustig bü liggen. Vriendelüke brandingsgolfjes spelen aan de rand van de vlakke, lichte zandplaten, waarop in ruwe stormnachten zo menig schip te pletter is gelopen. Oud-kapitein Kuiper van de „Drente" de befaamde sleepboot die op het strand van Egmond haar graf heeft gevonden herinnert zich die Keizersbult en die Pannekoek nog wat goed uit de dagen, toen hU met een stoere sleper van Wijsmuller over een kokende zee naar de Haaksgronden moest. Hü is zün oude liefde nog lang niet vergeten. Zie hem staan aan het roer van Hr. Ms. „Hercules", die met een twaalf mjjls vaartje een schuimend spoor trekt door een kalme zee. Commandant Lucas zelf een oude crack van de zeesleepvaart vertrouwt graag het roer van zijn stoere schip een poosje toe aan kapitein Kuiper, die het wel een beetje leeg gevoel vindt, een schip te sturen zonder rad. J^EEN, de „Hercules" heeft geen stuurwiel. De roerganger rust met beide handen op een simpel kast je, dat aan de bovenzijde drie zwarte drukknoppen heeft. Een druk op de rechtse knop doet het roer automatisch naar stuurboord draaien. Een enkel tikje is voldoende om een kleine cor rectie in de koers aan te brengen. De linkse knop dirigeert het schip bak boord uit en de middelste knop dient alleen om de beweging van het roer te versnellen. Zo tokkelt de roergan ger zoetjes op zijn knoppen, er voor zorgend dat' het kompas de voorge schreven koers blijft aanwijzen. Zo'n half-automatische piloot maakt het bedrijf in de stuurhut in de ogen van een leek wat nuchterder dan 't draaien aan een stuurwiel, al komt tegen woordig ook daarbij de kracht van stoom of electriciteit de roerganger te hulp. Het is min of meer een pleziertocht je, dat de „Hercules" op deze zonnige Juni-dag onderneemt. De sleepboot is een paar dagen geleden van de Rijks werf gekomen en ziet er nu heel wat anders uit dan enige maanden geleden, toen sij als de particuliere sleepboot „Walcheren XII" voor het eerst het Nieuwediep binnenvoer. Zij heeft als „Hercules" de grijze marinekleur ge kregen en is ook wat haar uitrusting betreft hier en daar aangepast aan de eisen, die jie Koninklijke Marine aan een sleepboot stelt. Het was een sympathieke gedachte van de Commandant Maritieme Mid delen, de kapitein ter zee D. J. Kom mer, om dit tochtje rond de Haaks gronden te laten meemaken door een groep leden van de reddersvereniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering" en enige oud-stuurlieden en -kapiteins van de zeesleepvaart. Voorzitter Jan van Dok van M.V.Z. was van de par tij en ook secretaris Veenstra en ver der menige oude rot van de roeired- dingboot uit de gloriedagen van Dorus Rijkers en Janus Kuiper. De meesten waren sinds hun laatste reis met de reddingboot niet meer op zee geweest. „Ook niet voor uw plezier?" vroegen we aan zo'n echte blauwe zeeridder. „Wie gaat er nou voor z'n plezier naar zee!" was het laconieke ant woord. Wilt u geloven, dat we te ver bouwereerd waren om spontaan „WIJ" te roepen? We zijn er trouwens zeker van, dat alle zeventien blauwe zee ridders genoten hebben op de „Hercu les". En ter informatie van achter dochtige lezers kunnen wij ver klappen, dat geen van hen zeeziek is geweest, ook al wilde de „Hercules" tussen de uiterton van het Molengat en het lichtschip „Texel" haar neus wel eens diep in een golfdal steken. Toen de sleepboot met een ruime bocht om het lichtschip heen draaide en voor het zeetje en de wind uit om de Zuid ging lopen, kregen de blanke meeuwen geen schijn van kans. Ele gant zweefden zij boven het achter schip van de „Hercules", in de hoop dat iets „in de grote bootsmanskist" (terecht zou komen, maar er ging niets overboord. Zeker niet in het vaarwa ter tussen het lichtschip en de boei TX 4. Toen zo ter hoogte van het Zwanenwater wendde de „Hercu les" de steven weer in Noordoostelijke richting: op huis aan. Er kwam wat meer beweging in het schip, en zo waar, het geduld van de meeuwen werd beloond. Ook uw verslaggever kreeg even neigingen om de sierlijke diertjes enige spijziging toe te dienen, maar 't liep goed af. Hij maakte echter enkele riskante ogenblikken door. Twee sneetjes brood in het Molengat, een mok koffie bij het lichtschip, een oor lam bij de boei ET 1 en juist na het tonden van de TX 4, een bord ver rukkelijke snert in de longroom. De stevige soep golfde plezierig op de maat van de dansende horizon, die nu eens van boven, dan weer van onde ren door de patrijspoorten kwam glu ren. Wij lieten het bij één bord snert, maar er moet een passagier zijn ge weest, die zes van deze pittige porties naar binnen wist te werken Het smakelijke dessert, bestaande uit een paar malse pannekoekjes, nut tigden wij maar op het dek, waar de maag iets williger bleek dan in de longroom. En toen strekten wij ons languit op het achterschip, om de lin kerhelft van ons aangelaat een stevige beurt zonneschijn te geven. De rech terhelft had voor de maaltijd zijn portie al gehadZo lagen wij in stil gepeins te staren naar de witte wolkjes, waarin de hoge achtermast van de „Hercules" prikte. En naar de gestroomlijnde meeuwenlijven, die als bommenwerpers zweefden boven het schip.Een matroos werd door zo'n meeuwenbom getroffen, maar de aan gerichte schade was gering. Voor het overige was de tocht met de „Hercules" uitermate vredig. De motor maakte constant zijn toeren en de schroef stuwde de sleper met een vaartje van precies twaalf mijl door het diepblauwe water. De „Hercules" lag als in een bed van marmer, dat nog niet was gestold. Ruisend berstten millioenen kleine luchtbelletjes in de brede schuimbaan langs de flanken van het schip. Het wrak van de „Pa- ranagua", waarvan iedere strandbezoe- ker de verroeste masten kan zien schuift aan stuurboord voorbij. De uiterton van het Schulpengat de kustwachttorenLange Jaap Kaap Hoofd.... en dan zwenkt de Hercules" achter Hr. Ms. „O 21" aan het Nieuwediep binnen. De reis is ten einde. Hr. Ms. sleepboot hercules" maakte een van haar eerste reizen met een groep „Blauwe Zeerid ders" aan boord. De oudgedienden waren vol lof over het robuste vaartuig, dat hen op bekend terrein bracht! De postduivenvereniging „VOP" hield dit weekend een wedvlucht van Or- leans af. De afstand bedroeg 597 km. Het was een zware vlucht. Zondag, avond waren vier duiven terug, de overigen kwamen Maandagmorgen. De eerste vogel arriveerde om 21.14.2 uur, de laatste Maandag om 8.45.30 uur. De uitslag was: Hengsdijkv. d. Giesien I, 2, 5, 9, 10, 15, 17; J. van Dam 3 26; J. Stam 4; M. Mastemaker 6, 16; A. Age- ma 7, 28; O. Boon 8; R. Ottenvanger II, 25, 30; J. Bruin 12, 19; M. Luiden 13; W. Fritz 14; W. Boon 18; B. de Boer 20, 21, 23; J. Bambach 22; H. de Vroo- me 24, 29; HufkensDe Boer 27, 31; J, Vlaming 32. Ook „Victoria" vloog van Orleans. De duiven werden met ZO-wind om half elf in vrijheid gesteld. Dat was met deze wind voor Den Helder veel te laat. De vogels kwamen dan ook te gen donker binnen. De eerste duif werd geklokt om 21.12 uur. De prijzen wer den ais volgt behaald: J. Kramer 1, 3, 28; Hubregtsen 2, 15, 17; J. v. d. Wal 4, 7; C. Bregman 5, 8. 14. 19, 21; T. Tij- deman 6, 29; S. Riewers 9; C. v. d. Spek 10; D. Bruin 11, 12, 25; P. J. Bruinink 13; T. H. Goossen 16, 20; L. Bak 18, 34; H. Slijkerman 23; J. Riemers 24, 30, 36; W. van Leeuwen 35; M. de Vries 37, 38; B. C. de Boer 39, 40. Vrijdag tussen 18 en 19 uur inkorven voor Quievrain. Zaterdag van 18 tot 19 uur klokken zetten. Ook de postduivenvereniging „Hol lands-Noordpunt" heeft het afgelopen weekend op Orleans in Frankrijk ge vlogen. Afstand 597 km. In concours waren vijftig duiven, die met vertra ging door mist om half elf met kalme N.O.-wind in vrijheid werden gesteld. De vlucht had een traag verloop. Slechts enkele vogels bereikten op de dag van de lossing ook hun hok. De prijzen werden als volgt behaald: K. Brons 1, 2; D. van Reek 3, 18; K, Martijn 4. A. Felkers 5 7 8 14; H. Brons 6 10 11; J. Zoon 9 13 15; B. Schreuder 12; A. vd Maas 16. De stand voor het kampioenschap oude duiven tot en met Orleans ziet cr als volgt uit: 1 A. Felkers 275 punten, 2 J. Zoon 263 punten, 3 P. Mallee 261 punten, 4 K. Brons 260 punten, 5 H. Brons 185 punten, 6 D. van Reek 178 punten, 7 K. Martijn 162 punten, 8 R. Mulder 130 punten, 9 A vd Maas 123 punten, 10 J. van Wolferen 117 punten, 11 mevrouw Jolen 89 punten, 12 l Borst 44 punten, 13 B. Schreuder 21 punten, 14 H. G. Leverink 17 punten. Zoals wij gisteren reeds meldden, eindigden Bommel, Kaiser en Suiker, ieder met één punt uit twee partijen, gelijk in de voorronde om het kam pioenschap van Noord-Holland. De Bond heeft beslist, dat deze drie heren nu aanstaande Zaterdag nog maals tegen elkaar uitkomen, en welin het kantoor van Scheepswerf Vis f Alkmaar. De drie schakers zullen zo genaamd „half uur-spelletjes" moeten spelen, wat wil zeggen, dat zij *es en dertig zetten per half uur moeten doen. Men begrijpt, dat deze maatregel van de Bond door de schakers niet bü»®' der op prijs wordt gesteld. Voor de goe de orde herhalen wü dat de strüd g' tussen de heren E. G. Kaiser <2"** maar). M. P. Suiker (Heemskerk) el> J. P. Bommel (Den Helder). Jt De winnaar van deze ronde wor® dus Zaterdag bekend. Hij zal In de toekomst om het kam pioenschap moeten spelen met de naars van de beide andere voorrond de één en twintigjarige Hans °oü meester uit Amsterdam en G Kro uit Haarlem. In Julianadorp wordt hedenïavo® Om kwart over zeven de voetoa strijd JVC—HCSC gespeeld Het t* hier een ontmoeting in de tussenw den om het „Gouden Kruis". VISSERIJBEBICHT URK, 5 Juni. Door 110 vaartuig werd aangevoerd: 19127 Paling, prjjs 0.78—0.S0: 1 „g Hjnaal. prijs 1.10—f -2° p^, Bak M 704 bak nest, prijs é-33 I* en

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2