Geaard WORM Helderse Balletgroep na vier jaar studie in de openbaarheid Badcostuums Strandkleding Badmantels Shorts Staden Omgeving Ligusterhaag werd strijdtoneel Duiven kwamen van Quievrain, Creil en Orleans H. A.V.-jeugd bezette in Heiloo acht eerste plaatsen Willemsoord A door 4-2 zege in finale Ritmeester-beker Uitvoering in Uasino op Zó Juni -f* Nieuwediepers in Alkmaar voor de rechter De ambachtscholieren leverden kranig werk KEIZERSTRAAT 60 OUDERS, WAARSCHUWT UW KINDEREN! L.S.K. volkomen gelijkwaardig tegenstander Vooral zware vlucht voor „Het Noorden' Uitstekende prestaties op slecht veld Stand in res. eerste klasse Derde ontmoeting op 2 September Met rust was de stand nog 2-2 DANSEN EN DANSEN IS TWEE Gré Donker leidt de repetities fT gekozen muziek (piano en fluit). Nog zonder costuums en décov, Typografen-studieclub maakte uitstapje „Van Ewijck" heeft defecte schroefas Het lag voor het grijpen Eerste aardbeien aangevoerd Tussen Haaks en Kuifje DENSDAG 1» JUNI 1951 Elske J. uit Den Helder is van de tongriem en van de mattenklopper ge sneden, zo getuigden de buren van deze dame, die gisteren terzake van mishan deling voor de Alkmaarse politierech ter, mr. J. N. Alblas verscheen. Het drama speelde zich af rond een ligus terhegje. Er komt een buurvrouw M. de H. in voor, die menigmaal over het hegje stapt, om dan niet de moeite te hoeven doen baar tuinhekje te openen. Volgens Elske J. was dit al zoveel ma len gebeurd, dat ze er eindelijk eens genoeg van had gekregen en haar buur vrouw een flinke schrobbering had ge geven. De buurvrouw zelf vertelde ech ter, dat Elske J. de mattenklopper had gebezigd voor het onderstrepen van haar vermaning. Het nuttige voorwerp had haar op de rug getroffen. Zulks getuigde ook de buurvrouw-van-de-an- dere-kant. Maar dat was alles leugen, volgens de verdacht*. „Ze kwame altijd bij me over de grond, maar ik heb ze d'ruit gezet, want ze kenne een mens terge, edelachtbare!" Na 'n ietwat uit voerige beschrijving van buurvrouwe- lijke gebreken belichtte Elske J. de schoonheid van haar tuintje, die door dat over-de-heg-gestap danig schade leed. De officier van justitie, mr. A. W. Holstein, stopte de woordenstroom plotseling om de eis te gaan bepalen. Het werd f 25 boete of tien dagen. De politierechter kan zich er mee ver enigen en gaf beide buurvrouwen de wijze raad ook verstandig te zijn en geen burenruzie's uit te lokken. De mattenklopper, die temidden der def tige toga's werd getoond, zal verbeurd worden verklaard. Cavalier Het gebeurde te Den Helder, dat een zeker Jacob de V. uit Veere een kaak slag had uitgedeeld aan een ietwat on der de invloed verkerende jongeling, die Jacobs meisje plots om de leest had willen grijpen, daartoe aangemoe digd door de alcoholische dampen in zijn brein. De bril van de lastige klapt was door de kaakslag gesneuveld en ook vertoonde zijn gelaat sporen Jan de worsteling. Aangezien de eisen tot schadevergoeding iets weg hadden jan chantage, weigerde Jacob te betalen, waarna de politie de zaak in handen nam. De Alkmaarse politierechter keurde de gang van zaken niet goed, hoewel hij toch zeker de achtergrond overzag. Hij veroordeelde Jacob tot vijf gulden boete of drie dagen hechtenis. Kattenmepper Wegens het doodslaan of -trappen van een kat, die enige van zijn mooiste duiven had opgepeuzeld, verscheen Teunis K. voor de groene tafel. Hij ontkende luchtig de kat doodgemaakt te hebben met zijn voeten: „Ik was op sokken, edelachtbare". Het andere deel van de' tenlastelegging kon hij niet /.o doeltreffend afdoen. Toch werd hij ont slagen van rechtsvervolging, niet om dat hij het beest niet gedood zou heb ben, maar omdat hij het gedaan had Wij schreven vorige week reeds iets over de gedenkbank voor Haskerland. die dezer dagen gereed is gekomen, en vestigden naar aanleiding daarvan de aandacht op het beeldhouwwerk van mevr. NaterLeereveld te Huisduinen. Wij deelden in dat artikeltje mede, dat de bank werd vervaardigd door leerlingen van de Ambachtsschool. Het bestuur van deze onderwijsin stelling ontving, toen het desbetref fende raadsbesluit was genomen, het verzoek van het gemeentebestuur om medewerking te verlenen tot het ver vaardigen van de gedenkbank. Het Ambachtsschoolbestuur verklaarde zich daartoe bereid en verzocht op zijn beurt de leraar meubelmaken, de heer D. Schippers, een ontwerpteke ning te maken. Aan de hand van dit ontwerp, waaraan he t gemeentebe stuur zijn goedkeuring hechtte, hebben vooral de leerlingen M. Bontes, H Overmans en J. Smit zich onder lei ding van hun leraar met volle ambitie gewijd aan het uitvoeren van de op dracht. Zij hebben een keurig werk stukje afgeleverd en zich daarbij veel belovende leerlingen getoond. Zo is de gedenkbank tevens een bewijs- stukje geworden van de gezonde lief de voor het handwerk, die door het ambachtsonderwijs wordt aangekweekt en bevorderd. op zijn eigen erf, waar een vreemde kat immers niets te maken heeft. „Mo reel verwerpelijk" noemde de officier Teunis' handeling wel. Bijzondere bromfietser Maarten V. uit Den Helder werd gis teren voor de Alkmaarse politierechter gedaagd, omdat hij op 9 April op Texel op bijzondere wijze een bromfiets nad gedemonstreerd. Hij zig-zagde van de ene kant van de weg naar de andere en toen een wachtmeester der rijkspo litie hem aanhield om eens met hem van gedachten te wisselen over de veilig heid van het verkeer in het algemeen en zijn wijze van bromfietsen in het bijzonder, bleek dat V. niet op zijn be nen kon staan. Hij waggelde en viel en de taal die hij tegen de politieman uit sloeg was verre van netjes. Bovendien had hij deze de lantaarn uit de hand geslagen. Het pleitte voor V., dat hij later, toen hij weer nuchter was, een brief aan de politieman had geschreven, waarin hij zijn optreden zeide te betreuren. Dat het zig-zag-rijden te wijten was ge weest aan de drank, gaf hij ter rechts zitting nog niet geheel toe: „Zo rijd ik wel meer" was zijn antwoord. Om hem dat nu maar eens voor goed af te leren, eiste de officier f 250 subs. 60 dagen. Mr. Alblas vonniste overeenkomstig de eis. Melle S. en Pietertje B. uit Oude- schild, die tezamen hun plaatsgenoot S. hadden verweten dat hij 'n zak aard appelen had gestolen, werden ter zake van belediging respectievelijk veroor deeld tot f 15 subs. 3 dagen en f 5 subs. 3 dagen. De eis was f 25 subs. 10 dagen en f 10 subs. 5 dagen. Cornelis V. van Texel, die een hond di^ hem bedreigde met een rietsnijmes had bewerkt, werd van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. V. beriep zich op noodweer. (Advertentie, Ing. Med.) Op het politiebureau krijgt men steeds klachten van autobezitters. Het gebeurt namelijk herhaaldelijk, dat hun auto's, wanneer die ergens gepar keerd staan, door kinderen worden beschadigd. Heel dikwijls schrijven deze bengels met een stuk kalk letters en tekens op de wagens, maken er diepe krassen in, of vernielen een richtingwijzer. Vooral artsen, die met hun auto's patiënten bezoeken, onder vinden schade aan deze vernielzuch tige handelingen der Helderse jeugd. De politie doet thans een dringend beroep op de ouders, hun kinderen te waarschuwen zich niet met dergelijke „spelletjes" bezig te houden. De postduivenvereniging „Het Noorden" hield Zondag haar zesde wedvlucht van Orleans (587 km) af. In concours waren 158 duiven, die door mist eerst om half elf met N.O.- wind werden gelost. Het werd een zware vlucht. De eerste duif werd ge constateerd om 20.53.59 uur. 's Avonds waren twaalf vogels thuis. De veertig ste duif werd Maandagmorgen om 6.53.41 uur geconstateerd. De eerste duif meldde zich Maandag reeds om 4.4.40 uur. De uitslag was: D. Blokker 1-11-19; C. Kos 2-35; T. J. Kos 3-34; A. Ook de tweede ontmoeting in het kader van de jeugd-competiti-s van Noord- Holland werd georganiseerd door de A.V. „Doves" te Heiloo. Het was jammer, dat de wedstrijden moesten worden verwerkt op een veld, dat voor athletiek geenszins geschikt was. Het gras was veel te lang, en voorts was de grond kei bard. De aanloop voor het nummer verspringen was bij voorkeur geschikt voor het oplopen van blessures. Dat het toch niet zover kwam, mag dan ook een wonder heten. Dat de jeugd zich van het een en ander weinig aantrok, blijkt over het algemeen wel uit de geleverde prestaties. Ook de Helderse vertegen woordigers, leden van de H.A.V., hebben zich uitstekend verweerd. Zij wisten niet minder dan acht eerste plaatsen te bezetten. 1500 meter. Hij behaalde, evenals de vorige keer, de vijfde plaats. Hij kwam eenmaal te vallen, wat hem een achter stand opleverde. Zijn tijd was ditmaal 4.50.9. Al met al heeft HAV weer heel wat punten verzameld. Met een gering aan tal mensen werd op de ranglijst een goede plaats verkregen. De derde en laatste ontmoeting in deze jaarlijkse jeugdcompetitie wordt op 2 September te Wieringerwaard gehouden. De HAV heeft dus de tijd. zich op deze wedstrij den voor te bereiden. Misschien kan dan ook een grotere ploeg deelnemen, waardoor de puntenwinst omhoog kan worden gebracht. Het is niet eenvoudig, de juiste rang lijst te plaatsen van de reserve eerste klasse C uit de afdeling Noord-Holland Dit is voornamelijk het gevolg van .iet tussentijds spelen van wedstrijden. Een bevriende relatie verschafte ons nu on derstaande (en waarschijnlijk enig goe de) stand: Alw. Forward 2 20 12 4 4 51—34 23 HRC 4 20 9 5 6 53—35 23 Grasshoppers 2 20 8 6 6 43—45 22 BKC 2 20 9 3 8 41—34 21 RKAFC 2 20 8 5 7 43—37 21 Watervogels 2 20 6 8 6 40—42 20 Schagen 2 20 8 4 8 44—46 20 Westfrisia 4 20 8 4 8 *37—42 30 Succes 2 19 7 5 7 42—36 19 Helder 3 19 5 8 G 40—38 18 Berdos 2 20 2 2 16 22—67 6 Helder 3 en Succes 2 ve' keren dus degradatie-gevaar. Berdos 2 is enige tijd geleden gedegradeerd. Vooral het nummer verspringen leverde punten op. Piet Deyman wist bij jongens B met 5.70 meter voor de tweede maal op de eerste plaats beslag te leggen. In de jongste groep verraste de jonge Henny Wiedenhoff door met een sprong van 4.97 m. eerste te worden. Zijn techniek van springen is veelbe lovend. Wij geloven wel, dat hij nog dit seizoen de vijf meter-grens zal pas seren. Bij jongens A veroverde Wim Erfmann met 5.20 meter de derde plaats. Ook de meisjes deden het goed op dit nummer. Greetje Bronder kwam tot 4.545 bij meisjes B, en Ina Fillerup bij de C-meisjes tot 4.12 meter. Waar schijnlijk betekenen deze prestaties evenveel eerste plaatsen. Bij de A- meisjes slaagde Magda Brouwer er nog net in de vier meter-grens voorbij te komen (4.01). Zij heeft nog steeds niet haar vorm van verleden jaar bereikt. Piet Deyman kwam op het nummer hoogspringen tot een uitstekende pres tatie van 1.60 meter (precies gemete 1.59 meter). Hij werd hierdoor ruim schoots eerste, en het ziet er naar uit, dat het HAV-juniorenrecord (1.60) aan een zijden draadje hangt. Zeer verrassend was de goede eerste plaats van Gonda Steyn bij het discus werpen meisjes A. Zij kwam voor het eerst op dit nummer uit, en legde met een maar beslag op de eerste plaats met 23.73 meter. Bij het kogelstoten werd zij met 9.06 meter derde. Tot slot dan nog de loopnummcs. Ina Fillerup liep weer een keurige 60 meter-race. Zij werd in de finale op fraaie wijze eerste in 9 sec. Een ver rassing op deze afstand was het lopen van het kleine meisje Wolthaus, dat in haar serie eerste werd en in de finale als vijfde eindigde. Dit was ook een heel goed debuut. Bij de meisjes B wis ten zowel Gré Bronder als Annnie Wie denhoff tot de finale 80 meter door te dringen. Zij bezetten uiteindelijk de derde en vierde plaats. Dita Esveldt kreeg in haar serie de vijfde plaats. Bij de A-meisjes had Magda Brou wer een zeer slechte baan geloot. Via een paar kuilen kwam zij in haar serie als laatste binnen. Een goede verhou ding werd in de uitslag trouwens niet verkregen, want nummer vijf liep 12 sec. rond, terwijl Magda op de twaalfde plaats 11.4 sec deed noteren! De meis jes-estafette B liep zeer goed en finish te in de goede tijd van 46.4 sec., waar mee de eerste plaats werd veroverd. In de vorige ontmoeting werd 48 sec. gelopen. Wim Erfmann bezette in de finale honderd meter jongens A de derde plaats met 12.4 sec. Tom Etteger bij de B-jongens werd in zijn serie vijfde, maar werd in de verliezersfinale ruimschoots eerste. -Henny Wiedenhoff bij jongens C eindigde in de finale als vierde. Jan van Trierum startte weer op de De postduivenvereniging „Nieuwediep" hield Zaterdag een wedvlucht van Creil (Frankrijk) af. Met N.W.W.-wind werden de duiven om 10.15 uur in vrij heid gesteld. De afstand bedroeg 442 km. De eerste duif was om zes uur op haar hok. De prijzen werden als volgt behaald: Bontes 1, 2, 8; Cornielje 3; Prins 4; Steinman 5, 9, 15; Koopman en Zn. 6; P. Wit 7, 10; S. Koorn 11; Klaassen 12; Holtz 13; Petrus 14, 16, 18; Woort 17. De eerste drie kampioenen Vitesse zijn Bontes 1; De Boer 2; Bastelaere 3. Thans moet voor Orleans niet Woensdag maar Dinsdag worden ingemand. Klokken stellen Vrijdag tot acht uur. Rietveld 4-15-17; P. W. Manshanden 5-8-10-28; W. Pluijmers 6-9; L. Schoon hoven 7-18-21-39; J. van Doorn 12-14- 16; J. van Hoek 13-37; gebr. Ramler 20-22-29-36; J. Flurie 23-40; P. Dirks 24-25-32; C. Bontes 26; M. Nellestein 27-31; J. Manshanden 30; gebr. Buis 33; G. J. de Wit 38. Woensdag van vijf uur tot half zeven inkorven voor Chateauroux. „Victoria" vloog Zondag van Quié- vrain af. De duiven werden met ZW- wind om 7.20 uur in vrijheid gesteld. De eerste vogel werd :m 10.44 ge toond. Hier volgt de uitslag: J. Rie- wers 1; C. Bregman 2-3-13-16-24; A. Heijblok 4-17-22-23; P. Tijdeman 5; A. J. Hubregtsen 6-12; J. W. Pluijmers 7; C. Slot 811; J. "Droost 9; J. Kramer 10-21; J. Riemers 14-18; J. van Gils 15; B. C. de Boer 19; J. C. Duinker 20. Woensdagavond van zes tot zeven uur inkorven voor Chateauroux. Vrijdag avond klokken zetten van zeven tot acht uur, in verband met de lossing op Zaterdag. Ook „V.O.P" hield een wedvlucht van Quievrain af. Hier werden de prijzen als volgt behaald: Q. Boon 1-2; H. de Vroome 3-7-11; W. Boon 4-13; W. Fritz 5-10; R. de Boer 6; J. van Dam 8; M. Mastemaker 9; HufkensDe Boer 12. De eerste duif werd gesignaleerd om 10.45.2 uur, de laatste om 10.52.54 uur. Woensdagavond van zes tot zeven uur inkorven voor Chateauroux. „Hollands-Noordpunt" vloog met 42 duiven van Quievrain. Zij werden om 7.20 uur in vrijheid gesteld met een kalme ZW-wind. Hoewel de wind gun stig was, werd toch geen snel verloop gekregen. Vele vaste prijswinnaars van vorige vluchten kwamen nu veel te laat op hun hok terug. De eerste vogel werd geconstateerd om 10.44.48 uur. De prijswinnaars waren: J. Zoon I, 6; P. Mallee 2, 7, 8, 9: H. Brons 3; B. Schreuder 4; A. Felkers 5. Woensdagavond inkorven voor Cha teauroux (718 km) tussen half zes en zeven uur. vl. «jK (Weesp) en Willemsoord A gisteravond Op het Helder-terrein hebben L. van dc stryd om de Buf. fel gevochten om een plaats 0fd gtartte ais favoriet, en heeft de ont- gemeester Ritmeester-t>-Ker. iien de Marine-mensen ongetwijfeld moeting ook inderdaad ^wonnen. Toch zullcn knuW' a «aarne erkennen, dat «[^le zuilen z« daarna toegeven dat de ben moeten i-eriilkheldshalve, zullen zij daarna eevtn. Eer Ukheidsna v verdiend Vooral in de eergtfl L.S.K.'ers qua spel e«m t einde van de stryd ?af helft was de L.S.K. bestopdrecF En ook teg^ van de strijd Het deze helft was de L.S.K. best op dreef. toen niet gunstig gezind, ploeg goed spel zien. Maar het geluk was ue p B reenter staander gexnaia. Een ander» Keer stompte doeiman 'lumenburg d# Dal via cte boveruait auner. Enkele centimeters van richting veranderd, waren deze schoten doelpunten ge. weest. Niettemin mag Willemsoord op deze 4—2 overwinning terecht trots zijn. Bij Willemsoord vonden wij vooral spil bnelders iZaandijk), link*, oack Van de Burg, Wielnazen en Ver. noef uitstekend spelen. Bij L.S.K. ex. celieerde het binnentrio, gestuwd doof da haives Robijn en Schimscheiner. Willemsoord komt nu in de finale tegen de winnaar van de wedstrijd M.O.K.-Koudehornkazerne, die Woens dagavond wordt gespeeld. Wij geloven wel, dat de M.O.K.'ers deze wedstrijd zullen winnen. De finale zou dan worden Willemsoord-M.O.K. L.S.K. was voor de rust wel steeds sterker, maar er werden geen doelpunten gescoord. Toen bleek trou wens onmiddellijk, dat Willemsoord met één enkele aanval meer gevaar wist te brengen dan de luchtmacht mensen met een hele serie aanvallen. Middenvoor Brinkman van Willems oord kwam door de verdediging heen, maar hij had niet gerekend op de lengte van doelman Wijnberg. Het op gewipte balletje werd dan ook keurig en klemvast gegrepen. Eerst na vijf en twintig minuten kon de L.S.K. de leiding nemen Rechtsbuiten De Gooyer plaatste zich bij de hoekvlag achter de bal, en één tel later zette linksbinnen Van Winsum duikend zijn hoofd er tegen en keeper Tuinenburg moest zich gewonnen geven (1-0). Maar wat had de L.S.K. kort plezier van deze verdiende voorsprong. Van de aftrap af kwam de bal bij rechts buiten Lobbers van Willemsoord. Deze speler ging er alleen vandoor, en voor dat doelman Wijnberg het wist, sloeg de bal achter hem tegen de touwen Een prachtig schot van deze Lobbers, die voordien nog maar bitter weinig te doen had gekregen. De stand was dus weer gelijk (1-1). En vijf minuten waren na dit doelpunt verstreken, toen linksbuiten De Graaf (Achilles 1) van Willemsoord iets eerder bij de bal was dan de doelman, hetgeen L.S.K. een 2-1 achterstand bezorgde. Kort voor de rust bracht .midden voor Angenent de partijen andermaal op gelijke voet (2-2). Kort na de hervatting werd een doelpunt van Willemsoord terecht af gekeurd. Maar nauwelijks tien minu ten verder in deze tweede helft moest L.S.K. er toch aan geloven. Een uit stekend over links opgebouwde aanval bracht de bal bij Lobbers, die het le der met een tikje terug zond aan Brinkman. En deze voltooide de aan val met een laatste duwtje van zijn schoen ,2-3. En wat de L.S.K. ook pro beerde, hoe mooi Eikenboom, Angen ent en Van Winsen in de voorhoede ook combineerden, het verdiende te- genpunt bleef uit. De druk op het L.S.K.-doel begon toen ook groter te worden. Zeven minuten voor het ein de werden de mannen uit Weesp de finitief geslagen. Met een prachtige kopbal stelde Wielhezen (Vitesse 1) de zege voor Willemsoord veilig (2-4). L.S.K. heeft geen geluk gehad. Vooral gedurende het laatste kwar tier. Eenmaal werd keihad tegen de ALCMARIA—HELDER. Helder zal Zondag in Alkmaar een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Alcmaria Victrix. MET DE AUTOBUS NAAR STRAND DONKERE DUINEN op Woensdag en Zondag van Fazantenstr. en Station 9.30 13.45 14.45. BIJ GUNSTIG WEER DAGELIJKS (Advertentie, Ing. Med.) I I OOI' wannee' we *elf niets doen, blijven we Zelf doen! Wie klaagt er, dat Den Toen wtf vernamen, dat de Helderse Balletgroep voornemens is op 23 Juni Helder een met krantenpapier dicht- in „Casino" voor het voetlicht te treden, zijn we eens een kijkje gaan nemen in geplakt gehucht is? We kunnen en moe- Dansschool „Siebeltag" om ons van de plannen en voorbereidingen op de hoogte ten zelf onze stad een gezicht geven, n te stellen. Het is nu weer een paar jaar geleden, dat wij, eveneens in „Casino", waar we daartoe debegaafdheid en be- een „openbare les" van deze dansgroep bijwoonden, en hoewel er ook toen al kwaamheid missen, daar dienen we veel te waarderen viel, had deze manifestatie slechts de bedoeling, eens aan onze belangstelling en steun te geven, belangstellenden te laten zien, hoe ver de vorderingen gingen. Vandaar ook de aan onze kunstinstellingen. .spitzen". demonstraties aan de barren, en de eerste pogingen op de We kennen alle wel het gemoe delijke verschijnsel van een dansje in een operette of revue. Op dit punt be stonden ten onzent de grappigste op- Hoe juist gezien! In het toemalig sta dium ware het onjuist geweest, de groep als „ballet" te doen optreden. Hirmede wordt niet bedoeld dat dit zonder succes zou zijn gebleven. De zaak is, dat niet naar een dergelijk succes werd gestreefd. Het ideaal, dat deze, nu vier jaar niet waar, die doen het hem!) een eind- Wie hier klaagt, veroordeelt zichzelf! Het programma. Deze opmerkingen moesten ons evn van het hart, alvorens iets meer te ver tellen over het programma voor 23 Ju- bestaande groep voor ogen staat, is tot opvoeringen op artistiek en technisch behoorlijk niveau te komen. Gemakke lijke successen kunnen hiertoe niet oij- dragen en werden ook bewust verme den. Wie ook maar ten dele beseft welk een enthousiaste training er nodig Is om een begaafde zover te krijgen, dat het lichaam geschikt instrument wordt voor de bewegings- en uitdrukkings kunst, die wij „dans" noemen, begrijpt, dat na de korte tijd van drie jaar, bij de geringe training van één avond in de week, bezwaarlijk uitzonderlijke re sultaten verwacht konden worden. Na de eerste drie jaar van „onder bouw" werd vorig jaar Gré Donker, so lodanseres van het bekende „Ballet der Lage Landen" bereid gevonden de instructie en artistieke leiding op zich te nemen. Zij heeft haar taak op weinig zachtzinnige, maar zéér voortvarende en doeltreffende wijze uitgevoerd; vattingen. Het steeds gebruikte recept ni. Uitgevoerd worden een aantal op was, een stuk of wat min of meer toon- zichzelf staande dansen cn een sprookje bare dames, liefst met blote benen 'in Gedanst worden o.a. een Marche Mi dat geval noem je ze natuurlijk „girls") litaire van Schubert. een Gavotte (od die in een rijtje of kringetje over het muziek van Haendel) een Tarantella toneel huppelden, en zo mogelijk ge- een Polka en twee walsen (Brahmsen lijktijdig, nu en dan de benen (want Johann Strauss). *eiSir?°kiei «edanst door kinderen uit de iets oudere groepen en enige medewerksters uit de Balletgroep kon ons wel in het bizonder ervan overtui riin' 7°®zeer .we hler °p de goede weg zijn. Zuiver in de sfeer gehouden met de Te" nut! entourage was hier op gevraagde offers aan inspanning en tijd nw^werkpl'liviflij81 die ,andere. scho- te brengen, en zo de grondslag te leg- den en ook wü nnó waarln de dansen- gen voor een instelling, die stellig De waarde die 1 gt*5?6™"1611 Wisten je in de hoogte staken. Bij een revue horen „girls", dat weet iedereen, en met dat primitieve „hopla met de beentjes" moet Terpsischore het maar weer doen. Het kan echter ook andersmaar dat kost zeer vele moeite en zweet! Daarom stemt het tot grote voldoening, dat onze Balletgroep bereid bleek, de naast, en wellicht ook in samenwer king met onze andere kunstzinnige ver enigingen de haar toekomende plaats zal innemen. Zelf doen! Juist instellingen als deze ajjn net, die de betekenis van onze stad in ar tistiek opzicht bepalen. Hoe uitnemend het ook is, om hier goede kunstenaars en gezelschappen naar toe te trekken voor h~t geven van voorstellingen aanra- op de ge- nog gevoelig king brengen van kinderen lukkige leeftijd dat ze no zijn.en ook durven zijn, m"et TcW heid en expressie van dans en muziek kan niet licht te hoog getaxeerd wor- De choreografie is van Gré Donker. Een kijkje in het costuum-atelier gif ons de overtuiging dat ook in dit 'op zicht niets aan het toeval wordt over gelaten. In het bedrijf van Drukkerij de Boer was het Zaterdag aanmerkelijk stiller dan normaal. De oorzaak van dat zeld zame verschijnsel was geenszins on aangenaam, want de Typografen-studie club bevond zich ver buiten Nieuwe diep op een interessante trip. De mooiste touringcar van garage Johannes bracht de typografen via het Erekerkhof, de Bloemendaalse boule vard en het vliegveld Valkenburg naar Den Haag, waar het indrukwekkende Panorama Mesdag werd bezocht. In ae middaguren reed het gezelschap naar Scheveningen, en vandaar naar Rotter dam, waar de Maastunnel werd bezich tigd en een rondvaart door de havens werd gemaakt. Het goed voorbereide programma liet voldoende tijd over voor enkele rustpauzen, die voor het versterken van de inwendige mens konden worden benut. Nog voor mid dernacht waren de leden van de stu dieclub weer behouden thuis in Nieu wediep, vol herinneringen aan een prettige dag waarop het nuttige en het aangename op geslaagde wijze gepaard waren gegaan. Als laatste Nederlandse oorlogs bodems die aan de oefening „Progres" hebben deelgenomen, vertrokken gis termiddag de kruiser „Tromp" en de fregatten „Dubois" en „Van Ewijck" uit Cherbourg. Bij het vertrek constateerde men aan de „Van Ewijck" een defect aan een der schroefassen, waarschijnlijk het gevolg van het feit, dat het schip bij het binnenlopen van de haven van Cherbourg door de harde wind tegen de kade werd gedrukt. De „Tromp" en de „Van Ewijck" die van het mankement niets wisten, waren reeds enige mijlen buitengaats toen ze een seintje kregen even op nummer drie te wachten De „Tromp" maakte hiervan gebruik om enige seinoefeningen voor de adelborsten in te lassen. De „Van Ewijck" zet thans op één schroef de reis voort en de andere twee zullen zich bij dit tempo aanpas sen. Men verwacht de „Tromp" heden middag om 15 uur te Rotterdam, de Dubois" en .Van Ewijck" hopen die avond om 18 uur Den Helder binnen te lopen. Gevonden: Vier autopeds; cein tuur; armband; japon: twee boekjes; ketting; bril; vijf handschoenen; hor loge met ketting; kijker en jongens jasje; kat; twee muntbiljetten; me daille; portemonnaie; pak, inhoudende sleutels en bandenlichters; herenrij- vviel; schildpad; meisjesvest; meisjes jumper; speld; padvindersriem; paarl- snoertje; tas; boodschappentas; uit monstering matroos-schrijver; vulpen; want; zilverbon. Verloren: Armband: autoped; emaille bord; directoir; twee etuis; emmertje; hond; handschoen; japon: lipssleutel; kwitantie; loterijbriefje; zes portemonnaies; portefeuille; gym nastiekschoen; sleutel; vulpen; wollen vest; zwemkaart; loonzakje, inhou dende f65.65. Bij de Veilingsvereniging „Den Helder en Omstreken" aan de Van Speykstraat werden gisteren de eerste aardbeien van de koude grond aange voerd. Zij waren afkomstig van de tuinders Van Hekke, Van der Zon, Van der Voort, Van Weelde en Muntjewerf te Anna Paulowna. De prijzen, die deze in cartonnen doosjes aangevoerde aardbeien opbrachten, waren nog vrij hoog. maar zullen wel snel dalen zodra zij in sloffen en in grotere hoe veelheden naar de veiling komen. De aardbeien van de koude grond werden verleden jaar veertien dagen eerder aangevoerd. Hr. Ms. radar-opleidingsschip Soemba" is gisteravond om zes uur naar zee vertrokken Het is morgen hoog water °m 0.50 en 12.45 uur en laag water om 6-45 en 19.55 uur Do temperatuur van het zeewater was 15,1 graden Celsius i

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2