„Springbokken" behaalden de zege in fraaie basketball-wedstrijd R&REEDTE Stad en Omgeving Bij „Victoria" inkorven voor de wedvlucht vanaf St. Vincent Minister van Marine komt Vrijdag bezoek aan Den Helder brengen Nadere kennismaking met de eerste marinebasis „Last of the wild horses" in de Witte-bioscoop Stoll won de onderlinge damwedstrijd bij de HDC Heroprichting V.C.J.B. Prachtige uitslag van K S.K -kilometerrace Helders Fanfarecorps geeft zomeravondconcert Tussen Haaks en Kuifje „Watervogels" houdt zijn jaarvergadering Uitslagen van afgelopen weekend O. en O-Sportweek voortgezet Opvallend werk van Hille en De Hoop Partijen gaven elkaar geen duimbreed toe Beiaardbespeling r\eze Gradus heeft van de O. en O. vanavond Lijdt niet ianger IN HET KORT Lezingavond „Rasbora" Vesper in Lutherse kerk Dodelijke val De minister van Marine, ir. C. Staf, heeft zieh vooreenomen, op Vrijdag 22 Juni een bezoek te brenren aan de stelling Den Helder, ten einde nader met de Koninklijke Marine kennis te maken. De minister zal vereezeld aijn van de Vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, bevelhebber der zeestrijdkrachten en waar nemend chef van de marinestaf. Beide autoriteiten zullen Vrijdag morgen om half elf bij het wachtschip Hr. Ms. „Neptunus" arriveren, waarna een saluut van negentien schoten zal worden afgegeven. Na de ontvangst aan boord van het wachtschip door de Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht C. W. Slot, en de Commandant Maritieme Middelen, ka pitein ter zee D. J. Kommer, volgt om elf uur een bezoek aan het Koninklijk Instituut. In de middaguren staat een bezich tiging van de havenwerken op het pro gramma, gevolgd door een bezoek aan de opleidingen in het Fort „Oost-bat terij", aan de Onderzeedienstkazerne Buitenhaven (waarin de koopvaardij - opleiding tijdelijk wordt ondergebracht) en de Rijkswerf. Vrijdagavond om half zeven zal tij dens een ongedwongen samenzijn in In de Witte-bioscoop gaat tot en met Donderdag de Columbia-film „De laat ste der wilde paarden", die werd opge nomen in de fraaie Rogue River Val lei. Zoals men reeds zal hebben begre pen, betreft het hier een cowboy-film, rijkelijk voorzien van knallende revol vers en staalharde vuisten en kerels. De hoofdpersoon is Duke Barnum! (James Ellison), die er van wordt ver dacht een moord te hebben gepleegd. Duke heeft namelijk het laatst een hef tige woordenwisseling gehad met een ranch-eigenaar, die er niet voor voelde een jaar lang de jacht op een kudde wilde paarden te staken. De oude ran cher wordt dood gevonden, met Duke's halsdoek geworgd. Natuurlijk is Duke ook niet de eer ste de beste, en met behulp van zijn oude makker Remedy Williams (Olin Howlin) en diens pleegdochter Terry brengt hij het zaakje ten slotte na een sensationele vechtpartij op een hooi zolder in het reine. Deze onderhoudende maar niet uit blinkende „western" werd geregis seerd door Robert L. Lippert. De Helderse Damclub heeft zijn on derlinge competitie voortgezet met de volgende partijen: Leibbrand-Ouwens 1-1, Josee-v. d. Sloot 2-0, Stoll-Bremer 2-0, v. d. Sloot- Dissel 2-0, Van Veen- Beezemer 0-2, Dissel-Josee 1-1, Riet veld-Oost 2-0. Door deze uitslagen is thans ook in de eerste afdeling de be slissing gvallen. Door ztjn overwinning op Bremer behaalde Stoll wederom de titel. Bremer degradeerde naar de tweede afdeling. Zijn plaats in de eer ste afdeling wordt nu ingenomen door Zijderveld, die in de tweede klasse heer en meester bleek. Alleen de strijd om de tweede en der de plaats is nog van belang. Door een ietwat fortuinlijke overwin ning op Oost is ook Rietveld nu prac- tisch kampioen, zodat momenteel in vrij wel alle afdelingen de beslissing is ge vallen. De traditie getrouw, organiseert H.D.C. ook dit jaar weer de wedstrijden om het kampioenschap van Den Helder. De aanvang is bepaald op Donderdag 23 Juni. Inschrijving is mogelijk tot Maan dag 23 Juni. Bij voldoende deelname wordt in drie afdelingen gespeeld. In de eerste afdeling heeft onder andere reeds D. C. W. Rab ingeschreven, die na een afwezigheid van enkele jaren Weer als actief dammer optreedt. arnveer- uur uit de Officierscantine aan de Hoofdgracht gelegenheid bestaan tot een nadere kennismaking tussen de minister en de officieren van de Koninklijke Marine te Den Helder. In de consistoriekamer van de Doops gezinde kerk aan de Kerkgracht werd dezer dagen een bijeenkomst gehouden, waarin tot heroprichting van de Vrij zinnig-Christelijke Jongeren-Bond hier ter stede werd besloten. Nadat de hoofdleider van de Vrij zinnig-Christelijke Jeugdcentrale, de heer J. J. Landman, een kort woord van welkom tot de ongeveer vijf-en- twintig aanwezigen had gesproken, werd het doel van de VCJB door ds. J. J. J. van Sluijs, Doopsgezind predi kant te Den Helder, uiteengezet. Voorts heeft de heer Landman een enthou siaste toespraak gehouden over het onderwerp „Wat. wil de VCJB van ons?" Besloten werd, op 22 Juni, dus Vrij dagavond opnieuw bijeen te komen. Dan zal de verkiezing van een bestuur plaats vinden. De bijeenkomsten zul len voortaan ./orden bijgewoond door ds. J. J. J. van Sluijs, die als geestelijk leider zal optreden. De winkelactie, «ie gedurende veertien dagen in de Koning straat, de Spoorstraat en de Kei zerstraat werd gehouden ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, is een overtuigend sncces gewor den. Wij behoeven niet meer te vertellen, dat duizenden en nog eens duizenden stadgenoten vol ambitie aan deze „Kilometer race" hebben deelgenomen. Het is mede aan hun aller belang stelling te danken, dat het ini tiatief van het K.S.K.-comité op prachtige wijze beloond is ge worden. Een bedrag van f2337,96 kon aan het Nederlandse Rode Kruis worden afgedragen. Daar bij kwam nog de somma van f25.18 als de opbrengst van en kele prijzen, die onmiddellijk weer door de winnaars aan het comité waren afgestaan. Morgenavond van acht uur tot half tien geeft het Helders Fanfarecorps in het Julianapark een openluchtconcerA onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer Frans Alleman uit Helioo. 1. „Mont la Ville", mars, H. Chaillet; Achtereenvolgens worden uitgevoerd: 2. Caprice uit de opera „Norma", Bel- lini; 3. Dans-suite (a. Introductie, b. intermezzo, c. finale), Gerard Boedijn; 4. „Vlug ter been", mars, C. Latann (arr. P. J. Molenaar); 5. „Theresen- walzer", C. Faust; 6. „Een schone Mei morgen", Bisselink; 7. „Colonel Bogey", mars, Alford; 8. „Rucphen's feestmars", J. R. van der Glas. Evenals in 1950 zal wederom een vlucht worden georganiseerd van St. Vincent (1114 km) af. Daarvoor is bü de postduivenvereniging „Victoria" het inkorf- centrum gevestigd, en wel voor het Bondsconcours van de N.A.B.v.P., en ook voor de C.C. Eindhoven. Alle postduivenliefhebbers die georganiseerd zijn, kun nen voor deze wedvlucht inmanden Molenstraat, hoek Zandsteeg. Het geheel staat onder auspiciën van de Helderse Concours Commissie. Het inkorven moet geschieden op Maandag 25 Juni tussen zes en zeven uur, de loslating op 29 Juni om één uur. Inlichtingen worden verstrekt aan het adres Molenstraat 58. Hier was de uitslag: Hensdijkv. d. Giessen 1-3-8-11-12-17-27; J. Bruin 2-7; W. Fritz 4-20; B. de Boer 5-22; M. Mastemaker 6-16; H. de Vrome 9-13- 15-24; M. Linden 10; J. van Dam 14; W. Boon 18; A. Agema 19; J. Stam 21; O. Boon 23-25; Hufkens-De Boer 26. De eerste duif arriveerde om 16-28-43 uur, de laatste om 18-19-33 uur. „Het Noorden" hield Zondag zijn ze vende wedvlucht vor oude duiven van Quiévrain af (293 km).. In concours waren 118 duiven, die om 7.20 uur met ZW-wind in vrijheid werden gesteld. De prijzen werden als volgt verdiend: G. J. Wittenberg 1-10-12; C. Bontes 2-7-15-21; gebr. Ramler 3-5-6; gebr. Buis 4-9-19; M. Nellestein 6-14; L. Schoonhoven 11-23-24; C. Kos 13-22; A. Rietveld 16-17; P. Dirks 18; J. Kos 20. Hr. Ms. „Ceram" is gistermorgen Uit Den Helder vertrokken. Hr. Ms. „L. 9603" verliet Nieu- wediep eveneens, met bestemming Rotterdam. Hr. Ms. „Hercules" koos zee, met het doel het lichtschip „Terschellin- gerbak" naar Rotterdam te slepen. Hr. Ms. „Douwe Aukes' de gistermiddag om vier IJmuiden. Ook het tweede flottielje mijnen vegers liep uit IJmuiden binnen. Van de Buitenhaven naar de Werf ging Hr. Ms. „Hollandsdiep". Het is morgen hoog water om 8.55 en 21.40 uur, en laag water om 2.55 en 15.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 15,9 graden Celsius. Op Donderdag 28 Juni om acht uur houdt de voetbalvereniging „Watervo gels" in de bovenzaal van café Sander- se op het Koningsplein haar jaarverga dering. Behalve de gebruikelijke agen dapunten staat een bestuursverkiezing op het programma. Aftredend en her kiesbaar zijn de heren F. Been en S. Been. Voorts is aftredend de heer K Stuive, die zich evenwel niet herkies baar stelt. Tn de adspiranten-commissio is de heer D. Posthumus aftredend en niet herkiesbaar. Zondag vloog „Victoria" van Cha- teauroux, afstand 718 km. De duiven werden 's morgens om 5.35 uur met ZW-wind gelost. De eerste vogel werd getoond om 16.29.52 uur. De prijzen werden als volgt behaald: J. Riemers 1-27; C. Bregman 2-3-7-10-12-14-19-22; L. Bak 4-23; T. H. Goossen 5-21-25; J. W. Pluijmers 6; A. Heijblok 8-11-18; A. J. Hubregtsen 9-16; S. Riewers 13; P. J. Bruinink 15-26; J. Kramer 17-20; W. van Leewen 24. De heer Bregman klokte acht van de tien duiven in de prijzen, hetgeen zeker een prachtig resultaat was. Vrijdag inkorven voor St. Quentin (18 tot 19 uur) Zaterdag van zes tot zeven uur klokken zetten. Ook „V..P." kwam van Chateauroux. De naar schatting driehonderd sportllevende stadgenoten, die gisteravond om het betegelde veldje aan de Sportlaan hebben gestaan, zijn daar getuigen geweest van een basketball-wedstrijd zoals zij waarschijnlijk voorlopig niet zullen aan schouwen. In het kader van de O. en O.-Sportweek kwamen twee uitstekend getrainde en uit bekwame spelers bestaande ipams tegen elkaar in het strijd perk. De bondsploeg van de Nederlandse Basketballbond en een sterk team van de Landmacht hebben in deze uiterst snelle en aantrekkelijke wedstrijd elkaar geducht bezig gehouden, zonder dat van een uitgesproken overwicht aan éen zijde sprake was. De uitslag was 4333 voor het bondsteam, maar tot tien mi nuten vóór het einde was nog van alles mogelijk. ploeg inging, had Hille 10 van de 19 doelpunten op zijn naam staan. Hij was ook de man, die het eerst de bal na de afworp aanraakte, en nauwelijks een minuut later na han dig over en ..eer spelen het leder in de bondsbasket deed verdwijnen (20 voor de Landmacht). Bij de „Springbokken" (het bondsteam) bracht Van Eerden menigmaal redding. Ook het spel van aanvoerder Van de Veen en Van den Broek (een meester in het maken van schijnbewegingen) was opvallend. Toen de stand 51 voor de Landmacht was, kwam de Land machtbasket verscheidene malen in ge vaar, maar telkens stuitte de bal tegen het bord of huppelde juist over de ijze ren rand van de basket. Na enige mis lukte strafworpen brachten de Spring bokken eindelijk de stand op 52, n.aar vrijwel onmiddellijk maakte de Landmacht er 72 van. Drie fraaie doelpunten gaven de Springbokken even de leiding door keurig werk van Sibilo en Gootjes), maar de Landmacht haalde de achterstand spoedig in. Het speltempo werd steeds hoger, de aan vallen golfden over en weer, maar de baskets kwamen verhoudingsgewijs minder in gevaar. Wel moesten enkele strafworpen worden genomen aan bei de kanten. Toen de rust inging, was de stand 1914 voor de Landmacht. Na de hervatting verkleinde Wolters de Springbokken-achterstand tot 19 16, maar het duo De HoopHille be zorgde deLandmacht met twee haar scherpe verre worpen vier waardevolle punten. Er moest nog 13% minuut worden gespeeld toen de stand 2520 voor de Landmacht was. De Springbok ken moesten het in deze periode wel van de strafworpen hebben. Van de Veen, die twee strafworpen mocht ne men, schoot beide in, waardoor de stand op 25—22 kwam. Even later ging 'n strafworp van Van den Broek naast. De bal werd onmiddellijk door Hille opgevangen en weggewerkt, maar de Springbokken zagen toch resultaat van hun flitsende aanvallen toen na keurig samenspel van Sibilo, Van den Broek en Van der Veen een bal in de Land- macht-basket verdween 2524 voor de Landmacht). Nog even werd deze klei ne voorsprong vergroot door een doel punt van Jonker, maar toen was het met de hegemonie der militairen ge daan. Snel achter elkaar volgden vier doelpunten (één uit een zeer verre In de korte tijd, dat de spelers voor de wedstrijd zich even los-trainden, gaven wij de boiyisploeg een goede kans op de overwinning, omdat de spelers hiervan de basket verrassend goed wisten te vinden. Zij haalden ware goochelkunstjes met de bal uit en zelfs worpen van tien meter afstand werden feilloos geplaatst. In dit „voor spel" lanceerde de Landmacht-ploeg menige onzuivere worp, maar tijdens de eigenlijke wedstrijd bleek wel dat de Landmachters voldoende pijlen op hun boog hadden om zelf hun beste werpers in actie te houden en hun tegenstanders het scoren te bemoei lijken. Hoe meesterlijk ook vele van de doelpunten werden gemaakt, het spel tempo bood geen gelegenheid tot goo chelkunstjes die onmiddellijk een wij ziging brachten op het scorebord. De bondsploeg demonstreerde een fraaie open spelstijl in de aanvallen en een fel kort samenspel in de verdediging. De Landmacht-ploeg was uitermate sterk in de aanval, vooral door het keurige werken van de beide interna tionaals De Hoop en Hille, die van het begin tot het einde meespeelden. Eerst genoemde toonde over een buitenge woon uithoudingsvermogen te beschik ken en vormde met de geroutineerde goalgetter Hille een duo, dat het de tegenpartij zeer moeilijk maakte. Toen de rust met 1914 voor de militaire Door de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, wordt Don derdagavond van acht tot negen uur weer een concert gegeven op het carillon in het Zeehelden- monument. De volgende werkjes staan op het programma: 1. „Een scheepje", mr. J. J. Viotta; 2. „Preludium", W. de Vries: 3. „Als de zon de kim gaat .nade ren", Tj. Joh. Dito; 4. „Zeemans- en andere liederen"; 5. Potpourri uit de opera „De Regimentsdoch ter", Donizetti. ■Week een verjaardag ge vierd. Hij had zich in zijn beste en plechtigste blauw gestoken, wijl het een vrij voornaam feest gold. Het was er niet uitermatedef tig, maar toch is de jarige een zeer achtenswaardig mens met een voorliefde voor een stijlvolle viering van onverschillig welke heuglijke gebeurtenis. Laat Gradus de jarige voor het gemak „ome Jan" noemen. Ome Jan nu zwaait immer de scepter, wanneer op zijn kantoor iemand zijn geboor tedag herdenkt, een jubi leum heeft bereikt of aan zijn pensioen is toegekomen. Ome Jan leidt de recepties immer naar wens. Wel een tikkeltje overdreven en met veel speeches, maar dan toch zo, dat een ieder na afloop zegt: „Ome Jan deed het weer best". Voor zijn eigen vijftigste verjaardag had Ome Jan OIk initiatief ruiterlijk aan anderen gelaten. Zo kon het lebeuren, dat deze Gradus verzeild geraakte in een volle, uitbundig in rook ge dulde kamer, waar evenwel ■Ik initiatief ontbrak. Ome 'an troonde op een zetel met armleuningen. De enige stoel met dergelijke kwali teiten, daar een groter aan tal van deze zitplaatsen te veel ruimte in beslag zou hebben genomen. Ome Jan zat er allerminst uitgelaten bij. Er 'Was niemand met een redevoering, er was niemand die met veel ta lent een serie gebruikelijke waarderende woorden braakte. En dat hinderde ome Jan, daar hij wel steeds de belangen van anderen had behartigd. Ome Jan zat er eigenlijk ontmoedigd en oedrogen bij. Geen woord te veel kwam over zijn vochtige lippen, terwijl de andere leden van het gezel schap roezemoezig op daag se wijze de conversatie gaande hielden. Zo verbleef men enkele uren bijeen. En toen stond een dikke mijnheer op. Zijn gelaat vertoonde ernstige trekken; zijn handen steunden op de rand van de tafel. Ome Jan veerde overeind. Heel zijn rozig gelaat ge werd een glanzend geheel, dat licht gegeven zou heb ben, ware het donker ge weest. „Aha", moet hij heb ben gedacht, ,nu komt het". De dikke heer boog zich voorover. Een beweging die de gesprekken deed stok ken. En toen nam de dikke het 'Woord. Hij zei: „Mag ik even gebruik maken van uw toilet....?" PECH 7uster Reinders van het ge meentelijk ziekenhuis „Parkzicht" heeft stellig trekkersbloed in haar ade ren. Misschien herinnert men zich nog haar tocht naar Rome van verleden jaar, die zij in haar eentje maakte, lopend en treinend, slechts voorzien van een wagentje -. .-.vl-.-.v. ifim en een rugzak. En dat noemt Gradus trekkersbloed bezit ten. Ten slotte gevoelt toch niet iedereen de behoefte om met het onderstel van een kinderwagen een uitstapje naar Italië te ondernemen. Ook dit jaar wilde zuster Reinders er alleen op uit. Nu naar Lourdes, ook al niet naast de deur. Maar onze verpleegster nam inplaats van het wagentje een brom fiets, een snelle Mobilette. kinderwagen een uitstapje En daarmee wilde zij dan naar Lourdes. Zij startte vlot in Den Helder, en zou, al vorens de grote reis te aan vaarden, eerst nog even het weekend doorbrengen bij haar familie in Velp. Zuster Reinders tufte er gezellig van langs, tot zij onder Soest een ongeluk kreeg, waarbij zij een hersenschudding op liep. En dat nu belette haar het vacantieuitstapje te ma ken. Gradus wilde dit maar even vertellen, omdat vele stadgenoten zuster Reinders natuurlijk kennen. Boven dien, omdat hij het zo sneu vond, dat de dappere ver pleegster op deze wijze haar vacantie-plannen in duigen zag vallen. STAMTAFEL mt, Gradus eerst mede delen, dat onderstaande zich niet in een Helders res taurant heeft afgespeeld. Nee, het gebeurde heel er gens anders. In een restau rant, welks muren behangen waren met voorwerpen uit zeer oude tijd. Zo ontwaard- de deze Gradus een schild uit de tijd der Romeinen, die daarmede kans zagen zich de wapenen van de vijand van het lijf te houden. Elders plakte een groot zwaard te gen de wand. Een wapen, dat roestig zag van narigheid en ouderdom. Gradus was juist in het eethuis, toen de eige naar zijn collectie kunst voorwerpen uit het grijze verleden met trots toonde aan een welgedane klant. Diezelfde klant kreeg even later ee» biefstuk voorgezet. Hij proefde er even van, reikte daarna het bord weer over, en sprak mistroostig tot de eigenaar: „Hangt u h8t maar weer aan de muur". OPGELET Mog steeds gebeuren in onze goede stad dingen, die eigenlijk niet door de beugel kunnen. Neem de pension gast, die na de maaltijd rus tig zijn benen legt op de pluche zitting van een nette stoel. By zijn vrouw thuis lapt hij het niet. Iets dergelijks is het met het monument op het Hel den der Zee-plein, waaruit zo menigmaal parelende ca rillonklanken opstijgen. Dat monument is namelijk niet om op te klimmen en op te gaan zitten. Weldenkende mensen zullen dat begrijpen. Kinderen beschouwen iets evenwel gauw als hun speel terrein, dat ze dan meteen maar in beslag nemen. Misschien willen de ouders zo vriendelijk zijn, hun kin-, deren er nogmaals op te wij zen, dat het niet gebruikelijk is monumenten te beklim men als waren het rotsen. Misschien komt het dan niet meer voor, en behoeven vele stadgenoten zich niet langer te ergeren. GRADUS De man, die u hier op het plaatje ziet, wordt op minstens drie verschillende manieren aangesproken. Hij wordt oe noemd: Gilles, Kwinkelenberg of badmeester. Maar vooral de laatste betiteling wordt tegenwoordig veel gebezigd daw de heer Kwinkelenberg badmeester is van de zwemver eniging „Marsdiep". Dagelijks kan men hem aantreffen in Dijk' Waar kij een 00°ie in het zeil houclt Naast de badmeester een paar jeugdige Nieuwediepse scho nen, die ook op de kiek wilden. Vanavond om zeven uur begint op het Helder-terrein aan de Sportlaan de laatste wedstrijd in de trail-meet om dc RAO-wissel- beker. De elftallen van de Ko ninklijke Landmacht komen te gen elkaar in het veld. Naar wij vernemen zal de route van de Loop door Den Helder, welke in de pr.uze van deze wed strijd wordt gehouden juist tegen gesteld zijn aan de route die in het Sportweek-journaal staat aangege ven. Er wordt dus gelopen van het Helder-terrein via Sportlaan, Lorentzstraat, Overweg, Sluisdijk straat Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Koningsplein, Pol derweg, Middenweg en Sportlaan terug naar het Helder-terrein. worp van Gootjes), welke de stand op 3227 voor de Springbokken brach ten. Sibilo nam er twee voor zijn rekening. Geïnspireerd door dit voorspoedige verloop voerden de Springbokken het tempo nog aanmerkelijk op, maar zij werden door de Landmachters op de voet gevolgd. Het zag er alweer ge vaarlijk uit voor de Springbokken, toen Jonker vanuit het middenveld haarzuiver scoorde (32—31 voor de bondsploeg). Maar toen kwamen de militairen er bijna niet meer aan te pas. Nog éénmaal wist Hille de vijan delijke basket te vinden, maar inmid dels hadden Ouderland (na taai door zetten), Sibilo en Gootjes de score voor de Springbokken al op 39 ge bracht. Kort vóór het einde van de wedstrijd wisten Van den Broek en Tilting nog oens te scoren en daar mede de stand op 4333 voor het bondsteam te brengen. Met deze stand, kwam het einde van de zeer spannende en spectaculaire wedstrijd. Als scheidsrechters waren opgetre den de heren Schmüll en Van der Schuit, terwijl de heer N. van Pelt, secretaris van de technische commissie van de Nederlandse Basketballbond, via de microfoon de toeschouwers op diverse bijzonderheden wees. Vermelden wij nog, dat voorafgaande aan de ontmoeting der „cracks" een wedstrijd was gespeeld tussen de HAV-dames en de rest van Den Hel der. De „rest" behaalde de overwin ning met 18—12. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94 (Advertentie, Ing. Med.) Vanavond geeft de Helderse aqua riumvereniging „De Gup" een licht- beeldenavona. Op Donderdag 21 Juni om acht uur geeft het gezelschap van Gerard Wal den en Berry Kievits een cabaret-avond in de marine-cantine. In de bovenzaal van de officierscan tine aan de Hoofdgracht wordt op Woensdag 27 Juni om half acht door de Officieren Bridge Club een bridge-dri- ve georganiseerd. De heer H. J. Marinus, leraar aan de avondcursus voor scheepswerk- tuigkundigen V. D„ heeft met ingang van 1 September 1951 eervol ontslag uit deze functie gevraagd. Door B. en W wordt voorgesteld, aan de stichting „Het RK Onderwijs" de gevraagde medewerking te verlenen voor de inrichting van een zesde leer jaar aan de St. Aloysiusschool. Vanmiddag om twee uur worden in de Witte Bioscoop de verkeersdiplo- ma's aan de geslaagde scholieren uit gereikt. De aquariumvereniging „Rasbora" heeft de heer P. van Gijn uit Arnhem bereid gevonden in de eerstvolgende vergadering, die morgenavond om acht uur in de bovenzaal van café „Post- brug" wordt gehouden, iets uit zijn dertigjarige praktijk te vertellen. Na de pauze zal de heer Van Gijn bovendien een lezing met lichtbeelden houden over „Het museum van Monaco". De gebruikelijke visbeurs wordt in de pauze gehouden Vanavond om acht uur wordt in de Lutherse kerk aan de Weezenstraat een avondwijding gehouden. Deze vesper :s voor een ieder toegankelijk, en zal om de veertien dagen elke Woensdagavond van acht uur tot half negen plaats vinden. Behalve een kort wijdings woord wordt deze vesper met orgelspel en solozang opgeluisterd. Dinsdagavond is de vierjarige J. van Z. te Nijmegen uit het raam van zijn slaapkamer gevallen. Hij maakte een val van vier meter en kwam zo on gelukkig op een cementen vloer terecht dat hij enige uren na het ongeluk over leed.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2