fPim, Pam, Pom als fotografen"^ aan Er wordt hard gewerkt aan de komende najaarsbeurs Het JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Sijmen Betael hef woord De 0 Voogd f21 Juni! boek nieuwe Aparte meubelhal Scheepvaartberichten NBEKENDE Het Radioprogramma Een glas echte vruchtenlimonade kost nog géén dubbeltje Drie jaar gevangenis voor brutale treindiefjes DONDERDAG 31 JUNI 1»51 Tussen twee ACHTER de vele donker™™ versla8*ever) burg in Utrecht gaapt od het .t* Jaarbenrs8ebouwen op het Vreden- de Croeselaan zijn leeg maar »i Mn holle ruimte- De paviljoen» aan September gehouden wórdt weer™» ik benrs- dle van 11 101 en met 20 tot zich trekt, dan is het ei- bare bezoekers uit binnen- en buitenland met vele en schone producten en"™*!? dln aIles weer vol«ePakt geknoopt. In het verleden h„kk n weer handelsrelaties worden aan een mooie - maar met een heMnt"T,e»!en baZ" voorbereid - zeker, het was druk geweest. Daarom beseften w^ieU mense" zijn we er maanden lang mee benrs in elkaar te zetten nP i„i u er komt kÜken om Mn 'aar- wel met nog meer respect vervuld d^f^j °M De Najaarsbeurs zal een oppervlak te beslaan van ongeveer 50.000 m2. Op het Vreeburg zal dit keer voor het eerst, ia de Irenehal, een grote en een eenheid vormende meubelafdeling wor den ondergebracht. Op onze Voorjaars- beurs vroeg hier de textiel de aan dacht, nu sullen zij, die hun woning willen inrichten er te kust en te keur kunnen gaan. Waar in Maart de me- disch-pharmaceutische instrumenten geëxposeerd waren, komen nu de schoenenfabriekanten en handelaren mn tn de landenpaviljoens zullen col lectieve inzendingen o.a. van België ®n Duitsland te zien zijn. Aan de Croeselaan wordt de agrari sche afdeling ondergebracht, die dit maal hoofdzakelijk landbouwwerktui gen en gereedschappen en wat minder zuivelwerktuigen zal omvatten. Het gebouw P. daar is gereserveerd voor de fabrikanten en handelaren in ma chines voor de grafische vakken; dat wordt een min of meer besloten groep. Verder zijn de gebouwen aan de Croe selaan bestemd voor een omvangrij ke afdeling voedselbereiding en voor een afdeling zogenaamde branche machines, dat zijn machines voor papierbereiding, de chemische-, de schoenen-, de Decu-, de plastic-indus trie, enz. In de grote gebouwen zullen, wat men zou kunnen noemen, de winter- industrieën het sterkst vertegenwoor digd zijn: verlichting, verwarming, speelgoed, St. Nicolaas- en Kerstar tikelen, radio en woninginrichting. Dat Is allemaal zo eenvoudig ge zegd, doch als de 57ste beurs in Sep tember haar gasten ontvangt, is er een zee van werkzaamheden aan voorafgegaan. En nu arbeidt men al weer aan de 58ste beurs de af fiches bijvoorbeeld, die overal in de wereld verspreid worden, moeten tfldig gereed zijn en zelfs aan de 59ste, dat alles volgens een vooraf opgemaakt, nauwkeurig schema. Grote staf personeel ELKE benrs telt 3500 a 4000 deel- nemers, waarvoor tijdens de ope ning geregeld 500 man in touw zijn, voor een groot gedeelte bewakings personeel, dat geleverd wordt door een veiligheidsdienst, waarmede de beurs een overeenkomst heeft afge sloten. Mam- tussen de beurzen in zjjn er ook nog circa 125 mannen en vrou wen werkzaam, verdeeld over de af deling indeling en inschrijving, de af delingen financiën, propaganda bin nenland en catalogus, buitenland, se cretariaat en algemene dienst, techni sche dienst, de agrarische afdeling en de persafdeling. In welk tempo gewerkt wordt blijkt wel uit het feit, dat reeds veertien da gen na het sluiten van een beurs de aanvraag voor deelneming aan de vol- YVIE „OVERSTUUR" IS, BLIJYE VAN HET STUUR AF! Verbond voor Veilig Verkeer Akkrumdijk, A'dam-O.-Afrika, 19-6 n.m. van Zonzibar «e Dar es Salaam - Albireo, Buenos Aires—R'dam, pass. 19-6 Finistene - Amstel- kerk, A'dam—W.-Afrika, 19-6 van Takoradi naar Lagos - Amstelstad, Calcutta-Boulogne, 19-6 van Le Havre naar Duinkerken - Al pbard, 19-6 van Antwerpen te R'dam - Beng- kalis, 17-6 van Semarang naar Surabaja - Boschfontein, Beira-A'dam, 19-6 van Lorenzo Marquéz naar Dar es Salaam Caltex Deltt (t), Sidon—R'dam, pass. 19-6 Ouessant Danae, 20-6 van R'dam te A'dam Duiven- dijk, 19-6 van R'dam te Vancouver - Heems kerk, M el bo urne—R'dam, 19-6 van Marseille naar' Duinkerken - Indrapoera, R'dam-Dja- karta, 19-6 van Singapore naar Djakarta Jagersfontein, Beira-A'dam, 29-6 van Port Elizabeth te Kaapstad verwacht - Kliptoatein, A'dam—Beira, 20-8 te Durban verwacht - Kota Inten, Djakarta-R'dam, pass. 19-6 n.m. Burhngs Eilanden - Katwijk, 20-6 van Ter- neuaea naar Casablanca - Larenberg, 19-6 n.m. van R'd»un te Bagnob - Lekkerkerk, Cal- cutta—R'dam, 19-6 te Bombay - Leopolds- ktrk. Chittagon-R'dam, 19-6 van Chittagon naar Adeo Liovevrouwekerk, R'dam—Perzische Golf, pass. 19-6 Algiers naar Basra - Linge, 21-6 van Topila te Zaandam verwacht Maas- kerk, W.-Afrika—A'dam, 18-6 van Monrovia naar Freetown - Nieuw-Amsterdam, Rdam- New York, 20-6 te Le Havre - Oranjefontein, 20-6 van Antwerpen te A'dam - Overijssel, R'dam—Sydney, 19-6 van Suez naar Aden - Radja. A'dam—Indonesië, 20-6 van Probolinggo te Makastar - Raki, Makassar-A'dam, pass. 19-6 Kap Bon - Rotula <t). 20-6 van Curajao te Southampton verwacht - Salatiga, Calcutta -Pac. Kust, 19-6 van Rangoon naar Belawan -Sibajak, 20-6 v.m. van Sydney naar Surabaja - Sloterdijk, 20-6 van New Orleans te Char leston verwacht - Stad Arnhem, 20-6 van Vlaardingen naar Savona - Stad Maassluis, 19-6 van Vlaardingen naar Narvik - Stentor, 19-6 van Levant te R'dam - Tawah, Dj.- karta—New York, 20-6 te Belawan - Veendam, HM! vau Ne» York te R'dam - Volendam, R'dam—Quebec, 19-6 480 mijl oost ten noor den vu Bell. Isle - Winsum, W.-Afrika- A'daro, 20-6 van Freetown te Dakar - Zee land, New York—Djakarta, 20-6 van Suez te Djeddab. gende beurs binnen moet zjjn. Daarna worden de contracten afgesloten en van elke deelnemer wordt een „moe- derkaart" gemaakt met de gegevens die men nodig heeft. Maar met die ene kaart is men er niet. Talrjjke afdelin gen moeten eveneens over de gegevens beschikken; om er enkele te noemen: de expeditie, de verzekering, van Gend en Loos voor het vervoeren van bui tenlandse goederen, de technische af deling en deze weer onderverdeeld voor de aanleg van electriciteit, wa terleiding en gas en voor de inrichting van de stands, enz. Sinds 1 Januari is deze administra tie gemechaniseerd, waardoor op een vlugge wijze voor elke deelnemer tachtig kaarten in orde gemaakt wor den, zodat nooit de ene afdeling op de andere behoeft te wachten. Per jaar maakt men ongeveer een kwart mil- lioen kaarten gereed. Voor de leek lijkt dit een papieren warwinkel en hjj denkt onwillekeurig: wat zal dat al lemaal kosten? Doch de practijk heeft geleerd, dat men tot een aanzienlijke arbeidsbesparing is gekomen! De beurs gaat met haar tijd mee. Per maand gaan gemiddeld 30000 poststukken uit. Tjjdens de beurs be reikt men over 600 telefoonlijnen on geveer 300.000 gesprekseenheden. Alleen de afrekening daarvan eist al een massa arbeid. £)E dikke catalogus, die elke bezoe ker de weg w\jst naar zijn relaties en naar de stands en expositieruim ten, waarin hij belang stelt, is reeds op 18 Juni afgesloten. Wie onvoldoen de gegevens gestuurd heeft, kan als hrj er vroeg genoeg bij is, nog in het supplement worden opgenomen. Hieruit volgt tevens, dat op het ogenblik alle stands, tafels en open ruimten al lang zjjn uitgegeven. Op grote plattegronden van de begane grond en van de verdiepingen zijn de deelnemers in de hun toegewezen vak ken vermeld. De geregelde deelnemers krijgen bijna steeds hun zelfde stand terug. Zij hebben aan de inrichting daarvan namelijk veel geld en moeite ten koste gelegd; Verhuizing zou nieu we kosten veroorzaken. Men houdt er rekening mee, dat zware concurrenten niet naast of tegenover elkaar zitten en wanneer er eens iemand uitvalt, betekent dit niet, dat een willekeurige gegadigde daarvoor kan invallen. Want men kan bijvoorbeeld moeilijk een handelaar of fabrikant van cosme tische artikelen midden tussen de meu belen plaatsen. Men wil in dezelfde branche blijven. Er zullen enige collectieve buiten landse deelnemingen op de beurs ver schijnen doch juist daarmede heeft men betrekkelijk weinig moeite, aan gezien daarvoor buitenlandse organi saties werken, zoals hier te lande het Centraal Instituut tot bevordering van de buitenlandse handel regelend op treedt, wanneer Nederlandse bedrij ven op buitenlandse jaarbeurzen wil len uitkomen. Er wordt hard gewerkt in het hou ten administratiegebouw op het Vree burg in de periode van Maart tot September en daarna weer van Sep tember tot Maart. Als men de Na jaarsbeurs bezoekt en de overstelpen de drukte waarneemt van handelende deelnemers, van geïnteresseerde afne mers en van het rondslenterende pu bliek, dan kan men ervan overtuigd zijn, dat lang aan de voorbereiding is gearbeid en dat men gedurende die tijd zeker geen duimen heeft zitten draaien. Hoera het is zomer! Fantastisch geluid, Ik houd het in huis Geen seconde meer vit. Het kleurt en het geurt En het fleurt allerwegen, De mooiste japonnetjes Komt men weer tegen, 't Is Vist ra en tule, Dupion en georgette, (Waar of toch die mannen Zoal niet op letten) Organdie en linnen Met snoezen van bloeiden. En hoe ze die stoffen Nog meer mogen noemen. Tc Zie trekkers, gewapend Met knotsen van messen En fietsende heren Met kuiten als flessen. 'k Zie jufjes en nufjes Op plofhaickepufjes En shawls in de nieuwste Creaties en snufjes. En óveral brillen Met réuze monturen In allerlei tinten, Goedkope en dure.... Ja, mensen, vandaag is De zomer begonnen, We kunnen weer zwemmen en Zeilen en zonnen. De kop in de wind en De zorgen op zij, Geniet wat ge kunt, 't Is weer spoedig voorbij! JABSON „Nederlands Veiligheid"; Leger- voorlichtingsdienst. De militaire voorlichtingsdiensten hebben onder de titel .Nederlands veiligheid" een brochure het licht doen zien, waarin op zeer beknopte doch overzichtelijke wijze wordt uit eengezet, hoe en waarom het ingewik kelde raderwerk der Verenigde Naties is tot stand gekomen. Het werkje be handelt onder meer de „kcfude oor log", het. Marshall-plan, het verdrag van Brussel, de Westerse Unie en geeft ten slotte een vrij uitvoerige uit eenzetting van het Atlantische Pact en van de positie van Nederland hierin. Op de eerste plaats is het de bedoeling van deze brochure, om de Neder landse soldaat, die in het moderne leger steeds meer een gespecialiseerde 1aak vervult, waardoor het geheel voor hem onoverzichtelijker wordt, een beter inzicht te geven in deze taak en in de functie, die hij uitoefent in dit enorme raderwerk. Het bioscooppersoneel in de Bel gische provincie Antwerpen zal in staking gaan, wanneer zijn looneisen niet worden ingewilligd. Het verlangt vijf tot acht procent loonsverhoging. 78. Wat de Fransen op 't strand van Calais met Jimmy Brown uithaalden, kon men nauwelijks meer een „begroe ting" noemen. Jimmy werd letterlijk bestormd en besprongen door tientallen enthousiaste jonge mensen, onder wie de meisjes en er waren er heel aar dige bij! niet moe werden Jimmy op de hartelijkste wijze te kussen. „A&éh. il est adorable!" zuchtte een schattige brunette, terwijl zij met haar beide handjes tegen haar wang gedrukt, Jim my verrukt stond aan te kijken. Jimmy voelde zich allesbehalve adorable. Hij zat dik onder het zeewier en onder zijn linkerhiel had zich een mossel vastge zet die hü met geërgerd gebaar los maakte en wegwierp. Toen maakte zich eensklaps een kleine dikbuikige meneer uit de menigte los, die een prachtige hoge hoed op had, een pandjesjas droeg en een blauw-wit-rode sjerp om had. Het was de burgemeester van Calais. die tegen Jimmy een redevoering be gon af te steken, waarbij vergeleken die van de burgemeester van Dover slechts kinderspel was geweest - '1 ■iVfSUF '-;-x;x/x mix - m ï's v sSwwSwwww WAAR ligt de oorzaak? Bij de redae- ties van de verschillende bladen, die ik op mijn bureau heb uitgestald? Bij de overheid, die weinig of geen lijn heeft in haar beleid? Of misschien aan mijn verstandelijke vermogens? Hoe het ook zij, ik zou hard op weg zijn een minderwaardigheidscomplex te krijgen, ware het niet dat ik mij tel kens voor ogen houd, dat we toch eigenlijk in een gekkenhuis leven. Het gaat er langzamerhand aardig op lijken, dat we alleen nog maar waarde toekennen aan die dingen, die in geld kunnen worden uitgedrukt. In ons wereldje dreigt het culturele leven steeds meer op de achtergrond te ge raken. Ik betreur dit ten zeerste, want daarmede vernietigen we dingen, die de eeuwen door getoond hebben een grote waarde voor de mensheid te be zitten. Zo dacht blijkbaar ook het be stuur van een gemeente in het Zuiden des lands er over. Ik lees tenminste, dat daar een schouwburg wordt ge sticht en dat de overheid niet minder dan een millioen beschikbaar heeft gesteld. In onze eigen omgeving is een steeds groeiende gemeente met een levendig verenigingsleven. Helaas bezit die ge meente geen geschikt gebouw, waarin dit verenigingsleven tot zijn recht kan komen. Erger nog. Er bestaat geen be hoorlijke gelegenheid om iets te doen ten bate van het culturele leven muziekuitvoeringen en schouwburg voorstellingen zijn onmogelijk en toch bestaat daaraan een dringende behoef te. Van particuliere zijde heeft men ge poogd in deze dringende behoefte te voorzien, doch gelijk elders bleek ook hier dat de exploitatie van een te stich ten gebouw niet rendabel was te ma- »u.;, I-u 35. Pim heeft order gegeven dat alle aanplakbiljetten zo spoedig mogelijk verwijderd moeten worden. Hij wil niet dat de andere candidaten merken, dat hun biljetten overgeplakt zijn. Maar., hü is er al te laat mee. Meneer Brom beer is de eerste, die ontdekt, dat zün prachtige reclameplaat overdekt is ge worden met de beeltenis van Pim. „Kyk eens, mijn dure aanplakbiljet met mijn foto erop. Daar hebben ze nu zo'n lelijk ding overheen geplakt van die Pim. Maar ik laat 't er niet bü. Ik maak er werk van". En de anderen ont dekken, dat met hun prachtige aanplak biljetten hetzelfde is gebeurd. „We moeten een commissie van onderzoek benoemen, waarvan ik de voorzitter zal zün", roept de Haan en omdat hü zo goed praten kan, gaan de overigen da delijk in op zün voorstel. „Uitstekend, een commissie van onderzoek, zodat we die Km aan de kaak kunnen stellen", roept meneer Bokma. Afgesproken, we vergaderen in de herberg", zegt de Haan weer. „Morgen om acht uur be gint de commissie haar werk". ken. Er moest dus noodgedwongen een beroep op de overheid worden gedaan. Deze overheid had een open oog voor de bestaande behoefte en erker.de de noodzakelükheid van het stichten van een verenigingsgebouw, annex schouw burg, maarhet was haar niet ge oorloofd voor dit doel gelden te inves teren. Het derde bericht betreft de gemeen te Driebergen. In de bezettingsjaren verkocht deze gemeente een huis aan haar burgemeester. Deze burgemeester is na de orlog door een andere ver vangen. Thans bestaat er een geschil tussen het gemeentebestuur en de ex- burgemeester. Tüdens de behandeling van dit geschil voor de voorzitter van de Raad voor het Rechtsherstel werd o.m. de vraag gesteld, waarom de ge meente nu nog op dit eigendom is ge steld. De burgemeester antwoordde hierop: „Uit een oogpunt van geld belegging, de waarde van de gulden, ziet U". Kunt U zich voorstellen, dat het mij duizelt? De ene gemeente stelt voor de bouw van een schouwburg een millioen beschikbaar, de andere gemeente wil haar geld in een huis beleggen en voert daarom een proces. Welk een moeite heeft de overheid zich getroost om de spaarzin van ons volk weer aan te wakkeren. Periodiek werden daartoe speciale bladen koste loos bü me in de bus geworpen. Maar wat moeten we met onze spaarcentjes doen? Beleggen natuurlijk. Ja, maar de overheid treft maatregelen om de investeringen zoveel mogelijk te be perken. Moeten we onze spaarcentjes dan maar ter beschikking van de over heid stellen en staatsfondsen kopen? Het zal wel de bedoeling zijn, al waar schuwt diezelfde overheid bij monde van de burgemeester van Driebergen ons voor de waardevastheid van de gulden. Een knappe man, die in dit alles een rustige lijn kan ontdekken. Maar over sparen gesproken. Enige Kamerleden hebben uitgerekend, dat een ongehuwd man, die in zijn onder neming een vermogen heeft belegd van niet minder dan f 3.375.000.en in deze onderneming een winst maakt van 4% of f135.000,straks zoveel aan inkom stenbelasting en vermogensbelasting zal moeten betalen, dat hü een kleine f 7.000,voor levensonderhoud over houdt. Verwacht de minister, zo vragen deze Kamerleden, dat deze belasting plichtige nog flink zal sparen? Zou de kans niet veel groter zijn, dat het ver mogen wordt ingeteerd? Zelfs bestaat de mogelijkheid bij grote vermogens met een matig rendement, dat aan be lastingen méér moet worden betaald dan het inkomen bedraagt. Daarom lijkt het deze volksvertegen woordigers toch in ieder geval redelijk, dat een bepaling wordt gemaakt, welke voorkomt dat men in een bepaald jaar aan inkomsten- en vermogensbelasting méér moet afstaan aan de fiscus dan 80 pet. van het zuiver inkomen. Er klopt iets niet. Dat blijf ik me maar voor ogen houden, anders dreigt een minderwaardigheidscomplex naast raün lot van SIJMEN BETAEL. DOOR MARY BURCHELL 30) „Jawel, dat kan wel. Ze behoorden aan nujn moeder en daarvóór aan haar moeder en ik zou graag willen dat jü ze nu kreeg", drong Richard aan. „Ze zullen je uitstekend staan. Ze zün zo kleurig en levendig. Ik dacht direct aan jou in verband met hen. „Het is ontzettend aardig van Je". Norma werd geslingerd tussen vreugde en wanhoop. „Maar werkelyk, ik kan ze niet „Toe, laat me ze je alsjeblieft geven, Norma. Ze zullen je zo beeldig staan. Je bent nog wat jong voor de oorbel len behalve misschien een enkele keer in avondtoilet maar die kun je dan later dragen en nu vast de arm band". Norma stak haar hand voorzichtig uit en betastte de fraaie brede arm band „Richard, 't is zo'n kostbaar cadeau u „Neen, het zün maar half edelste- is zo kunstig vervaar- nen „Maar het digd". „Ja, dat weet ik. Een massa mensen zouden dat niet appreciëren", ver klaarde Richard volkomen ten on rechte, „maar jij wel, en dat is de tweede reden waarom ik ze graag aan jou zou willen geven". Norma had hem willen zeggen dat ze, als ze al twee generaties in de familie waren geweest, naar het meisje zouden moeten gaan wanneer hij zou trouwen, maar ze bedacht, dat een dergelüke opmerking de tegenwoordige situatie eerder vertroebelen zou dan ophelde ren. „Richard, je moet niet denken, dat ik ondankbaar ben. Ik vind ze beeldig en het is lief van je om ze aan mü te willen geven, maar werkelijk ik kan geen sieraden van je aannemen. Dat dat doet men niet na elkaar slechts een paar weken te kennen" „Wel verdraaid!" We zün toch geen gewone kennissen, wel?" riep Richard verontwaardigd uit „Ik dacht, dat jij en ik goede vrienden waren „O, dat zijn we ook!" onderbrak Norma hem, verlangend om hem niet te kwetsen. „Nou dan. Een goede vriend mag 1e toch zeker wel een verjaarscadeautje geven?" hiel hü mokkend vol. „Het zijn geen echte juwelen, Norma. Ik be doel het is geen diamanten halssnoer of iets dergelüks". „Neen, dat weet ik wel". Norma lachte even en beet op haar lip. Daarop wierp ze een Wik op zün verdrietig gezicht en voelde zich schul dig, dat ze blükbaar een gelegenheid, die hü als heel gunstig had beschouwd, bedorven had. „Luister eens Richard. Ik zou het heerlijk vinden om ze te krijgen. Ik heb zelden iets gezien dat ik zo graag zou willen hebben. Maar ik zou graag eerst aan mün voogd willen vragen of ik ze mag aannemen". „Yorke? Wat heeft die er mee te maken?" wilde Richard weten, hoewel zün gezicht aanzienlük was opgeklaard toen ze toegaf de oorbellen en armband graag te willen hebben. „Wel, hü kan het beter beoordelen dan ik of of ik ze mag aannemen of nietf', sprak Norma op verzoenende toon. .Alsjeblieft Richard, dan zal ik me er rustiger onder voelen". „Goed dan. Neem ze maar mee en vraag het hem". Ze begon te zeggen dat het beter zou zün als ze het eerst aan haar voogd vroeg en ze dan later, als hü het goed vond, in ontvangst zou nemen, want ze besefte dat het veel moeilüker zou zün ze terug te geven dan nogmaals te wei geren ze aan te nemen. Maar misschien had hü dat ook bedacht, want hü had ze haar al In de hand gestopt en haar vingers er over gesloten. „Neem ze maar mee", herhaalde bü, „en wacht af wat Yorke er van zegt". Dus moest Norma ze wel aannemen. En omdat ze wist dat werkelük op rechte edelmoedigheid hem tot deze gift had gebracht, voegde ze eraan toe: „En nogmaals heel, heel hartelük dank, Richard. Of ik ze mag behouden of niet, het was een alleraardigst idee van je", Hü glimlachte en zag er volkomen verrukt uit, zodat Norma dacht: Het is heel gemakkelük om Richard ge lukkig te maken. Hü is toch wel een schat. Hü bracht haar terug naar Bishop- stone maar weigerde binnen te komen. MogeUjk dacht hü dat de tejruggave van de armband en de oorbellen al te gemakkelük zou worden gemaakt als hü er bü was. En wat Norma betreft, het leek haar veel gemakkelüker om de kwestie met haar voogd alleen te bespreken. Het was haar gewoonte naar binnen te stuiven en hem büna alles te ver tellen, wat ze had uitgevoerd, niette genstaande het feit dat hü dikwüls zonder commentaar, maar met die enigszins sarcastische glimlach, die deed vermoeden dat hü haar, behalve amusant, toch ook lief vond, beluis terde. (Wordt vervolgd.) VRIJDAG 22 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Promenade-orkest. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Amusementsorkest. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Piano, viool en cello. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. (12.3(J —12.33 Land- en TuinbouwmedédelingeD.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Strijk kwartet. 14.50 „Cecilia Valdes", operette. 15.30 Koperkwartet. (In de pauze: gram. muziek.) 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor da jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Muzikale cau serie. 18.18 Katholiek signaal; Indonesich com mentaar en Amerikaans commentaar. 18.30 Lichte muziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring ea toelichting". 19.35 Amusementsmuziek. 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Koninklijke Militaire kapel. 20.50 Brabants halfuur. 21.20 Omroeporkest en solisten. (Om ca. 21.35: „Opbouw in Liefde", causerie.) 22.25 Gram.muziek. 22.35 „Als die van ons", klankbeeld. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek» 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Viool en piano. 11.10 Voordrach.t 11.30 Orgel en gezang. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sportpraatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen Qf gram.muziek. 13.20 Lichte muziek- 14.00 Kookpraatje. 14.20 Haarlemse Orkest- Vereniging, kamerkoor en solisten. 15.00 Voor dracht. 15.20 Gram.muziek. 15.25 Cabaret. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Dameskoor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „Spreek uur voor emigranten", causerie. 19.30 „Een sterk volk", causerie 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Gram. muziek. 20.30 „Benelux". 20.40 „De gods dienstige ontwikkeling in de jeugdjaren", cau serie. 21.00 Verzoekprogramma. 21.45 Buiten lands overzicht. 22.00 Amusementsmuziek» 22.25 Gesproken portret. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. O m de kosten hoeft U het zeker niet te laten voor een grote fles De Gruyter's vruchten - limonadesiroop (sinaasap pel of frambozen-bessenI betaalt U maar f 1,50 en daar gaat nog 10% korting af. U krijgt 15 flinke glazen uit een fles. De Gruyter's vruchten- limonadesiroop, bereid uit zuiver vruchtensap, is de lekkerste en goedkoopste limonade die U zich den ken kunt. Wdt U minder besteden, kies dan uil grenadine en sinaasappellimonadesiroop van f 1,10 per fles. Oók met een cassabon voor tC korting. (Advertentie, Ing. Med.) Twee minderjarige jongens, die op het spooremplacement te Amsterdam textielgoederen en sigaretten hadden gestolen uit goederenwagons, zün con form de eis veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Zij maakten er een sport van de wagons binnen te klim men en en met de gestolen goederen onder de wagons te kruipen, waar zij niet zo lang bleven wachten tot de goe derentrein boven hun hoofd weg reed.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3