SPOTKOOPJES «AH STRAAIEN Tegen pijnen! Stad en Omgeving „O. en O/'-zwemstrijd eindigde in overwinning voor de Marine „Houten Koning" doorkruist strijd om het schaakkampioenschap „Ons Genoegen brengt op Texel de operette „Zonnekind Marva s zegevierden over V H.K.'sters L.S. K. kwam er vrijwel niet aan te pas 395 67S 89s 98 49 675 89 Een bromfietsberijdster raakte in de knel O. en O. vanavond Cabaret in de Cantine Tussen Haaks en Kuifje Opgave der standen in de vijf klassen vieekehd INTERLOCK Op Vrijdag 20 Juli naar Austerlitz „Vissendokter sprak voor „Rasbora" Twee postduiven met het resultaat Nieuws van de HAV MTTEhRUS" HAV-baskefballfournooi op Zaterdag 30 Juni GOEDE OPNAMEN El!>CHEN öOEDE. ve.ozof*.<=»irs& Welke vereniging zal Berdos 2 volgen Iets nieuws op het gebied van vacantiereisjes Schietoefeningen met lucht doelgeschut Bakkerij Slikker thans in de Lorentzstraat PREDIKBEURTEN Hef gebeurde in Nieuwediep VRIJDAG 22 JUNI 1951 Over gebrek aan goede zwemmers (en zwemsters) had de Koninklijke Marine cok dit jaar tijdens de „O. en 0.w-wedstrUden niet te klagen. Luchtmacht en Landmacht waren tegen hun sterke afvaardiging niet opgewassen. In het zwem bad heerste een enigszins tropische hitte, doch dit vermocht niets af te doen aan het enthousiasme van deelnemers en publiek. Mannelijke en vrouwelijke afgevaar digden van de diverse onderdelen start ten beurtelings. Wij misten vele be kende gezichten uit vorige wedstrij den; bij de dames o.a. marva De Bood, die steeds op de eerste plaatsen beslag wist te leggen, doch marva Kropf bleek een waardige opvolgster, die zelfs nog betere tijden noteerde. Bij de Marinemannen beloofden na men als Bijkerk, Siegenthaler, Ruim- schotel en Dikstaal veel goeds. Hoewel de Landmacht en de Luchtstrijdkrach ten niet zoveel uitblinkers hadden, ble ken hun vertegenwoordigers toch lang niet te onderschatten. Pracht NYLONKOUS B-keus Pracht NYLON, 2warte naad ONDERJURKEN m. schouderband 2*8 JAPONSCHORTEN, zeldz. dessins, ideale pasvorm, mt. 42-54 MACCO DIRECTOIRES mt. 42 HEREN POLOHEMDEN, wit, geel, bleu 35° TINOSHIRTS, geel, grijs, blauw 98 KINDERCAMISOLES KHAKI HERENBROEKJES RECLAMEKOUS Voorzorgszegels worden aangenomen. Geen filialen. KEIZERSTRAAT 69. (Advertentie, Ing. Med.) De bromfiets is een element, dat nog altijd een wonderlijke positie on der de vervoermiddelen inneemt. Op het rijwielpad verwenst men veelal een passerende bromfiets naar de hoofdweg, terwijl de automobilisten zich op hun beurt hoofdschuddend af vragen hoe de mensen zich op zo'n „slak" temidden van het snelverkeer durven bewegen. Daarbij komt nog, dat verscheidene brómf ietsberijders nauwelijks de fiets ontwassen zijn. De overgang naar een voertuig, dat door motorische krant wordt voortbewogen, is altijd vreemd. Er schuilt iets opwin dends in het ontketenen van krachten, die men nauwelijks de baas is, maar de veiligheid op de weg wordt er niet groter door. Zo werd enkele dagen geleden een dame op de Brakkeveldweg, die de Crocusstraat wilde inrijden, bijna ge schept door een personenauto, die uit de Crocusstraat kwam en rechtsaf wil de slaan. De dame kon de situatie op eens niet meer overzien en gaf zich willoos aan de omstandigheden over. Gelukkig kwam het hier niet tot een botsing. Dat was wel het geval op de hoek Keizerstraat—Molenstraat. Een bromfietsberijdster, komende van de Keizersbrug, wilde rechtsaf de Molen straat inslaan, toen zij plotseling een personenauto voor zich zag, die de Molenstraat kwam uitrijden. In plaats van te remmen of de bocht zo kort mogelijk te maken, schoof de dame op haar bromfietsje links voor de auto langs. Dat lukte niet, maar deze ma noeuvre ontaardde in een kleine bot- De bromfietseres liep daarbij enige ontvellingen op en haar karretje werd beschadigd. Laten andere bromfietsers zich hier door als gewaarschuwd beschouwen. Zolang de bromfiets nog niet op spe ciale bromfietspaden kan rijden en dat zal nog wel een poosje duren mogen de berijders van deze kar retjes wel extra voorzichtig zijn. In het kader van de Militaire Sportweek wordt vanavond om zeven uur op het H.R.C.-terrein de verliezersronde om de Burge meester Ritmeester-beker ge speeld tussen de elftallen van het M.O.K. (Hilversum) en de L.S.K. (Weesp). Van de week heeft men kunnen zien, hcre de Koudehorn- kazerne door een overwinning op Willemsoord A. op de wisselprijs beslag legde. De eigenlijke s'rijd om debegeerde trophee ging tus sen vier vrijwel gelijkwaardige ploegen. Men kan dan ook heden avond om de derde prijs een zeer interessante ontmoeting verwach ten. Vóór de pauze werden de persoon lijke nummers verzwommen. en na de korte rustperiode kwamen de estafet tes aan de beurt, die meestal het hoog tepunt van een zwemfeest vormen. Ook ditmaal was er voldoende span ning. Vooral de 5 x 40 m vrije slag he ren was een bijzonder aardig nummer. Op de 3 x 40 m wisselslag estafette heren waren enkele kleine moeilijk heden wegens disqualificatie van de marineploeg, hetgeen door de voorzit ter-kamprechter niet was opgemerkt. Een sportieve geste van de Landmacht- ploeg om dit nummer over te zwem men. Het kostte dit onderdeel uiteinde lijk de „O. en 0."-beker. Tot slot was er nog een polowedstrijd tussen de Marine en een combinatie Landmacht-LSK, die na een zeer span nende en uiterst vlotte strijd, gespeeld door geroutineerde polospelers, een 32 overwinning voor KL-LSK ople verde. Deze wedstrijd telde niet mee voor de puntentelling. Na afloop reikte de heer J. J. Land man de prijzen uit aan de volgende winnaars 80 m rugslag dames: 1. Kropf. (Mar va) 1.10; 2. Fondse (VHK) 1.17.8; 3. Van Dijk (Marva) 1.42.2. 100 m rugslag heren: 1. Biikerk (KM) 1.13; 2. Rol (KL) 1.14.5; 3 Hoekstra (KL) 1.15.2. 80 m schoolslag dames: 1. Cotee (Marva) 1.14.8; 2. Dongen (Marva) 1.16.2; 3. Bol (VHK) 1.33 8. 100 m schoolslag heren: 1. Dikstaal (KM) 1.16.3: 2. Slijp (KM) 1.18.4; 3. Lablans (KL) 1.23.8. 80 m vrije slag dames: 1. Kropf (Mar va) 102.8; 2. Zander (Marva) 1.06.1; 3 Fondse (VHK) 1.07.3. 100 m vrije slag heren: 1. Siegentha ler (KM) 1.04.3: 2. Dikstaal (KM) 1.05.3; 3. Hoekstra (KL) 1.06. S x 40 m wisselslag estafette heren 1. Kon. Marine 1.14.9; 2. Kon. Land macht 1.16.2. 3 x 40 m wisselslag estafette dames: 1. Marva 1.36.8; 2. VHK 1.53.8. 5 x 40 m vrije slag estafette heren: 1. Kon. Marine 1.51.7; 2. Kon. Land macht 1.57.2. In het totaal behaalde de Kon. Ma rine 42 punten; de Kon. Landmacht 30 pnt., de LSK 13 pnt. De Marva's ver zamelden 23 pnt; de VHK-sters 13 pnt. Voor de wisselbeker telden de door de Marva's en VHK-sters behaalde punten niet mee. Stukje zeep voor Berry Al was het gisteren de langste dag (en een warme dag bovendien), de cabaretavond in de Marinecantine trok weer een stampvolle zaal. De namen van Gerard Walden en Berry Kievits zeiden ook wel voldoende. Dit duo, dat al enige keren een uitbundig succes in de cantine heeft geoogst, was ook gisteravond weer bijzonder op dreef. De nummers waren niet alle even nieuw, maar dat was in de zo aan mu taties onderhevige marinegemeen schap niet bezwaarlijk Aan het caba retprogramma, dat zij brachten, werk ten ditmaal mede Harry Boda (in en kele schetsen), Rody Roeters (snel tekenaar), Willy Alberti (solozang) en Wim Bos (piano en accordeon). De revue was vlot en in hoge mate amu sant. Het grootste plezier had men nog om één der beide niet-aangekon- digde medewerkers. Een kwasi-mis- lukt schetsje moest tweemaal worden overgespeeld, waarbij een vrijwilliger uit de zaal het rolletje van Gerard Walden te vervullen kreeg. De twee matrozen, die dit karweitje moesten opknappen, hadden het lang niet ge makkelijk met een spitsvondige te genspeelster als Berry Kievits. De eerste matroos nam zeer hartroerend afscheid van Berry, die hem node naar Parijs zag vertrekken. „Neem je een aardigheidje voor me mee. schat?" vroeg ze verleidelijk. „Wat zal het wezen?" informeerde de matroos, min of meer volgens het scenario. „Iets voor mijn halsje", ad viseerde Berry. De matroos bestu deerde zijn charmante „verloofde" een ogenblik en spuide toen spontaan ,.de" vondst van deze avond: „Een stukje zeep soms?" Dat bracht zelfs Berry een ogenblik van haar stuk. Het da verende applaus, dat de ongezouten maritieme opmerking teweeg bracht, gaf haar de gelegenheid, weer mees teres van de situatie te worden. Maar de matroos had zijn pakje sigaretten, de prijs voor zijn glansrol, met ere verdiend. Het motorschip „Holland" van de V.N.S. heeft op de rede de gemeten mijl gevaren, en koerste daarna naar Hamburg. Hr. Ms. „Ceram" en Hr. Ms. „Batjan" arriveerden gistermiddag in onze haven. Hr. Ms. „Hollandsdlep" keerde van de Werf terug, en voegde zich weer bij het tweede flottielje mijnen vegers. Het is morgen hoog water om 10.30 en 23.15 uur, en laag water om 4.30 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,4 graden Celsius. DEN BURG Aangevoerd werden 1500 lammeren van f 50f 70; 4 koeien van f 650f 800; 7 pinken van f 350 f425; 44 biggen van f30f50 en 13 nuchtere kalveren van f 40f 65. p K. MAJ0LÉ - OEN HELDER p Keizerstraat 98 - Tel. 2883' (Advertentie, Ing. Med.) Nu het zomertournooi van M.S.C. de aandacht van de Helderse schakers vraagt, komen de wedstrijden om het plaatselijk kampioenschap wel een beetje in het gedrang. Deze wedstrijden, die negen maanden geleden een aanvang namen, hadden reeds beëindigd moeten zijn, maar door verschillende oorzaken is thans nog slechts één kampioen bekend. Het is gebleven bij het kampioen schap, dat de heer J. Wieringa in de vierde klasse behaalde. Het zal nog wel een maand duren voordat alle kampioenen bekend zijn. en zullen naar alle waarschijnlijkheid gelijk eindigen. Omdat in deze klasse iedere deelnemer 22 partijen moet spe len, hebben de beide koplopers nog vier uitslagen te verwachten. Dr. Brou wer, die lange tijd op de onderste plaats stond, heeft zich fraai opgewerkt en zal misschien nog wel hoger komen. De spelers in de tweede klasse staan er aldus voor: 1 B. Knopper 14% (18); 2 J. Beun 13% (18); 4 J. van Amesfoort 11 (18); 5 C. A. Bodegom 9V« (17); 6 J. Geurts 8% (16); 7 Th. Adriaanse 8 (19); 8 P. de Vries 7% (20); 9 J. Bruinsma 6 (18); 10 J. 't Hart 5(16); 11 I. stolk 3% (19). Hier moet ieder in totaal twintig partijen spelen. De stand in de derde klasse is: 1 I. Groenveld 14% (19); 2 P. Bremer 13 (19); 3 B. Muller 10 (17); 4 H. Voerman 91/» (17); 5 R. Muller 9 (14); 6 C J Eg- berts 7l/2 (18)7 J. J. 't Oosten 7 (16) 8 Joh. van Amesfoort 6 (15); 9 J. Duit 57» (15); 10 P. Kroon 5 (18); 11 A. Cop pens 4 (17). En ten slotte de vierde klasse: 1 J. Wieringa (kampioen) 14 (18); 2 L J van Veen 11 (18); 3 C. Buiis 10'/* (18): 4 K. Veenstra 10 (17) 5 P. Bakker 10 (18); 6 J. Burgers 8 (16); 7 H. Hup 8 (18); 8 G. Geus 7 (18); 9. R. de Leeuw 6 (18); 10 H. Bomers 3% (17). In totaal moeten hier per deelnemer achttien partijen worden gespeeld. Er resteren in deze klasse dus nog twee partijen. In dit stadium willen wij eens een overzicht geven van hetgeen tot nu toe in de verschillende klassen is bereikt. De stand in de hoofdklasse is thans als volgt: 1 J. P. Bommel 15 punten (17 gespeeld)2 K. Geus 14?/» (18)3 W. J. Geus 12 (20); 4 R. Mol 10Vi (18); 5 J. van der Kuyl 8% (16); 6 J. Marsman II 8 (20); 7 A. H. Verschuur Vit (20); 8 J. M. Koning 6 (19); 9 H. A. Herderschee 5% (15); 10 J. van Brederode 5% (16); 11 J. Smit 5 (17). Daar iedere deelne mer twintig partijen moet spelen, staan in de hoofdklasse nog twaalf partijen op het programma. De jeugdige Bom mel is onmiskenbaar favoriet voor de eerste plaats. Nestor Geus mag zich zeker noemen van de tweede plaats, maar zijn zoon kan de derde plaats nog moeten afstaan aan Mol. In de onder ste regionen wordt een felle strijd ge leverd. In de eerste klasse is de stand: 1/2 P. van Dijk en K. Lengers 13% (18); 3 J. Allart 10 (19); 4 G. J. Geus 10 (22); 5/6 J. Marsman I en J. Noordeloos 9% (16); 7/8 dr. Coevorden Brouwer en D. de Lange 8 (18); 9 D. Dokter 8 (20); 10 C. J. Bosch 6% (20); 11 Th. de Jeu 57; (19); 12 A. Muller 5 (9). Van Dijk en Lengers geven elkaar dus weinig toe Buitengewoon goedkoop. ALLES EERSTE KWALITEIT KORTE BROEKEN 2.19 HEREN CAMISOLES 2.19 LANGE BROEKEN 3.89 MEISJES CAMISOLES 1.89 DAMES CAMISOLES 2.49 ronde hals en schouderband De kinder-operettevereniging „Ons Cenocgen^ ondcr V A Krijgsman, heeft een aardig succesje mogen boeken. De opvoering van kind" men herinnert zich deze operette nog wel, is zo ,n de smaak gevallen dal dit zangspel nu ook op Texel voor het voetlicht zal worden gebracht. De au zangspel nu v T Ver-nicing voor Vreemdelingen- voering werd voorbereid door de Texelse ver-nig g verkeer, in samenwerking met „Ons Genoegen". De uitvoering wordt gegeve op Zaterdag 14 Juli om acht uur in het Casino te Den Burg. van het Koningsplein. Het gezelschap (Advertentie. Ing. Med.) De vereniging voor aquariumhouders „Rasbora" had deze maand voor haar bijeenkomst uitgenodigd de heer P. H. van Gijn uit Arnhem, om een le zing te houden over de aquarium- sport in het algemeen. De heer Van Gijn is in het gehele land bekend als een „oude rot" in de aquariumliefheb berij. Vroeger droeg hij, door zijn vijftien-jarige practijk als leider van de „Centrale voor het onderzoek van visziekten", de bijnaam „vissendokter". Bovendien is hij een vlot causeur, die zijn lezingen weet te doorspekken met kwinkslagen en aardige voorval len, die zich in de loop der jaren heb ben voorgedaan. De toehoorders kon den gisteravond in de bovenzaal van café Sanderse dan ook bij voorbaat verzekerd zijn van enkele onderhou dende en leerzame uren. Al direct bij de behandeling van de eerste vragen, die door de leden van „Rasbora" werden gesteld, wist de heer Van Gijn de volle aandacht op te eisen. Door zijn heldere uiteenzet tingen werden vele moeilijkheden die zich bij de aquariumsport voordoen uit de weg geruimd. Tijdens de pauze, waarin de ge bruikelijke visbeurs werd gehouden, waardoor verschillende leden in het bezit kwamen van enkele bijzondere vissen of waterplanten, toonde de heer Van Gijn, dat hij ook kwalitei ten bezit als kunstschilder en teke naar. Onder de aanwezigen werd een prachtige, door hem vervaardigde, pasteltekening verloot. Vervolgens pro jecteerde de spreker een aantal lan taarnplaten van het Oceanographisch Museum te Monaco, opgericht door prins Albert 1 van Monaco, en in stand gehouden van de belastingen, die van de speelbanken worden geheven. Bij elke foto werd op vele bijzonderheden uitvoerig ingegaan. De heer Van Gijn heeft de „Rasbora"-leden een mooie avond bezorgd. De heer Krijgsman en zijn kleine zangertjes gaan een paar prettige da gen tegemoet op het eiland, s Moi gens om vijf minuten voor half elf vertrekt de vereniging met de Texelse boot. en eerst Zondagavond met de laatste ge legenheid wordt de terugreis aanvaard. De uitvoering op Zaterdagavond wordt besloten met een bal, dat onder leiding staat van de „Texelse Band". Zondag hebben de leden van „Ons Genoegen" een uitgaansdag, waarvoor zij een VVV- gid; krijgen toegewezen. Maar de heer Krijgsman en de zijnen hebben nog meer pijlen op hun boog. Op Vrijdag 20 Juli wordt namelijk deel genomen aan een concours te Auster litz. „Ons Genoegen" komt om twee uur uit in de bekroonde afdeling voor kinderkoren met de nummers „Dans liedje" van Catharina van Rennes en „De Nacht" van Hendrika van Tussen broek. T": 1 zijn vrije liederen, bij velen weibel-, I. Voor de trip naar Austerlitz werd het vertrek per bus bepaald op zeven uur Van de jeugdcompetitie athletiek ziet de puntentelling van de tweede ontmoeting er als volgt uit: Meisjes: 1. Suomi, Velsen, 151.5 pnt.; 2. HAV, Den Helder, 116 pnt.; 3. Olym- pit, Wieringerwaard, 114 pnt.; 4. Doves, Heiloo, 99.5 pnt. Jongens*: 1. Olympia, Wieringer waard, 154 pnt.; 2. Doves, Heiloo, 145 pnt.; 3. Suomi, Velsen, 118 pnt.; 4. HAV. Den Helder, 77 pnt. Het geringe aantal H.A.V.'ers dat aan de wedstrij den deelnam in aanmerking genomen, een zeer beho:rlijk resultaat. Van der Wal van de HAV neemt op Woensdagavond 27 Juni te Haarlem met het nummer polsstokhoogspringen deel aan nationale wedstrijden te Haarlem. Op 1 Juli komt de HAV met zeven-en-twintig leden uit in athle tiek wedstrijden te Hoorn. POE DE RS-C ACR EJS TABLE T TE N (Advertentie. Ing. Med.) De Helderse A'hletiek Vereniging organiseert op Zaterdag 30 Juni een basketball-tournooi voor dames en heren, waaraan ook clubs uit andere steden deelnemen. Het wedstrijdpro gramma luidt;, a. 3.303.55 uur KVH 1 —Blue Stars 3 (dames, a. 3.554.20 uur Blue Stars 3—HAV 1 (heren), b. 4.204.45 uur Mosquitos 1HAV 1 (dames), b. 4.455.10 uur Mosquitos 2 —Blue Stars 2 (heren), c. 5.105.35 uur KVH 1Mosquitos 1 (heren), c. 5.35—6 uur winnaar A—Blue Stars 2 (dames), d. 66.25 uur winnaar A— winnaar B (heren), e. 6.256M uur verliezer A—verliezer B (heren), d. 6.50—7.15 uur verliezer A—verliezer B (dames), f. 7.157.40 uur verliezer C winnaar E (heren). 7.408.20 uur win naar B—winnaar C (dames), 8.20—9 uur winnaar C—winnaar D (heren). ./f t>aa«om: naar. WERNER CftONE. (Advertentie, Ing. Med.) In de reserve eerste klasse C zijn Helder 3, Schagen 2, Succes 2, Water vogels 2 en Wes'frisia 4 onderaan ge lijk geëindigd. In extra beslissings wedstrijden zal nu worden uitgemaakt welk elftal met Berdos 2 naar de re serve tweede klasse degradeert. Het is nog niet bekend, of deze wedstrij den in een hele competitie, dan wel in een halve competitie op neutrale terreinen worden verspeeld. De extra wedstrijden worden op avonden ge houden. Voor de eersfe klasse afdelingen en de reserve eerste klasse afdelingen is thans ook de promotie-regeling vast gesteld. Meervogels A„ M.F.C. en V.Z.V. spelen een gehele competitie om twee plaatsen in de K.N.V.B. Op Zondag 24 Juni gaat de eerste ontmoe ting tussen Meervogels en V.Z.V. (7 uur). Nummer drie van Noordholland speelt nog tegen nummer drie van de afdeling Amsterdam om de vijfde be schikbare plaats in de K.N.V.B. Always Forward 2, de kampioen van de reserve eerste klasse C„ pro moveerde automatisch naar de K.N.V.B. Een expert in het organiseren van vacantietrips, de heer Ten Bruggen- cate uit Heiloo de bekende reislei der van de vooroorlogse busonderne ming HABO schrijft thans een aan tal vacantiereizen uit voor de jeugd. Deze trips, die gesepareerd worden uitgevoerd in uitsluitend jongens- en meisjesreizen, worden door hemzelf voorbereid en geleid. Er staan twee- en driedaagse tochten op het program ma naar Zuid-Limburg, met als extra attractie een bezoek aan de Ardennen. Ongetwijfeld zullen er ouders zijn, die de studieresultaten van hun kinderen met zulk een mooie tocht willen belo nen. Om de jeugd tijdens de reis zoveel mogelijk te laten zien wordt heen en terug een verschillende route gevolgd De heenreis gaat via Arnhem, Nijmegen en Venlo naar Valkenburg, de terug reis vit Weert, Eindhoven, Den Bosch en Utrecht. Hetzelfde is het geval met de routes in Belgie, zodat de jeugd een schat van aardrijkskundige indrukken kan opdoen tijdens een reis, die afwis selend is van het begin tot het einde Binnenkort zal ook in Den Helder een adres zijn, waar men zich kan la ten inschrijven. De schietoefeningen met luchtdoel geschut in de duinen zullen -1 voortgezet van 2 tot en met 6 van 16 tot en met 26 Juli (bel Zaterdag na 12 uur en behalve Zondag). Onveilig is een gebied een straal van 6.5 Nederlandse mijlen en tot een hoogte van meter. worden Juli en (behalve op op met 'ands- 6000 hoopt 's avonds om ongeveer elf uur weer in Den Helder te arriveren. De ouders der kinderen behoeven niet lang in spanning te zitten op deze dag, wanneer zij graag willen weten hoe het koor het er heeft afgebracht. Er gaan namelijk ook twee postduiven mee van de heer Kerkhoven. Zodra in Austerlitz de uitslag bekend is. zullen deze beide vogels worden vrij gelaten om in Nieu- wediep het resultaat bekend te maken. „Ons Genoegen" staan dus nog en» kele genoeglijke en drukke dagen t» wachten, ondanks het gevorderde sei zoen. Een klein jongetje, dat alleen maar „Wittebrood!" zei toen gistermiddag om vier uur de winkeldeur voor hem werd opengedaan, was de eerste klant van Bakkerij Slikker in de fraaie nieuw» zaak aan de Lorentzstraat. Zonder formaliteiten openden de heer W. Slikker en zijn echtgenote hun be drijf, dat een voortzetting is van de zaak aan de Wezenstraat. Het ruime winkel-woonhuis met de aangebouwde bakkerij betekent voor hen een belang rijke vodruitgang. Het moderne pand werd onder architectuur van de heer A. Bodon uit Amsterdam opgetrokken door de aannemersfirma G. Groot en Zn. te Den Helder. De onderaannemers waren de fa. Hoogerduyn voor het schilderwerk, de fa. Koorn voor het loodgieterswerk, de fa. Borg voor de electrische installatie, de fa. Doorne kamp voor het stucadoorswerk en de fa. Rosa voor het terrazzowerk. De moderne, met kolen gestookte heet- wateroven werd geleverd en geplaatst door de fa. H. P. de Boer uit Dor drecht. De flinke bedrijfsruimte is uitstekend geoutilleerd voor de brood- en banketbakkerij, er is een klein magazijn achter de aantrekke lijk ingerichte winkel (die tevens chocolaterie is) en de heer Slikker beschikt over een diepe kelder, waar in alles heerlijk koel blijft. De vele relaties (o.a. het bestuur van de Bakkerspatroonsorganisatie), die de heer en mevrouw Slikker ter gelegen heid van de opening kwamen geluk wensen, mochten het eerste gebak proeven dat in de nieuwe bakkerij was vervaardigd. Het was een veel belovend begin! ZONDAG 24 JUNI 1951 DEN HELDER: Ned. Herv. Gem.. Nieu we Kerk, Weststraat, 10,30 uur ds De Hoest (jeugddienst); 19,30 uur ds Rasch: Palmstraat, 10 uur dr v. d. Voet: 19 uur de heer Wanders; Huisduinen, 19 uur ds Sepmeijer. Gereformeerde Kerk, Bet- helkerk, 9 uur ds Swen; 10,45 uur ds Swen; 17 uur ds Hamming; Rehoboth- kerk, 10 uur ds Hamming; 17 uur ds Rot huizen. Chr. Gereform. Kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur ds D. Henstra van Broek op Langedijk. Gereform. Gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur H. Mis, pastoor Wijker. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10,30 uur ds J. J. J. van Sluij» Lutherse kerk, Wezenstraat, 10,30 uur ds J. W. Sepmeijer. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste da gen, Weststraat. 10,30 en 17 uur. dienst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19,30 uur, samenkomst; 12 en 14,30 uur Zon dagsschool: Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19,30 uur Vrouwenkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkomst Vis- buurt: 21 uur bidstond. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem., 10 uur ds H. J. Trommel. Gereform. Kerk 10 uur leesdienst; 14,15 uur ds Hamming. „Bethel", 10 en 19,30 uur de heer San ders; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Woensdag 19 uur bijbelbespreking en bid stond; Donderdag 20 uur bijeenkomst Achterbinnenhaven 16. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 19,30 uur ds H. J. Trommel. De DOK-renner Bijl was aan het trainen aan de Zanddijk, toen hij door een oneffenheid in de weg de macht over zijn stuur verloor. Hij kwam te vallen en brak een sleutelbeen. De mast van het Helderse botter tje HD 47, dat onlangs bij de Zuid- westpunt van Texel verging, is op het Texelse strand aangespoeld. Een niet geheel nuchter mansper soon liep Woensdagavond laat in de Koningstraat te paraderen met de ko peren standaard van een siergong. Hü had dit apparaat meegenomen uit het café, waar hij zich enig geestrijk vocht had laten toedienen. Op de Rijksweg kwam een per sonenauto, die een vrachtauto wilde inhalen, met dit voertuig in aanraking toen het linksaf sloeg naar de Dog gersvaart. De personenauto kwam vrij ernstig gehavend uit deze ontmoeting. MARINE OEFENT OP NOORDZEE In de nachten van 25 op 26 en van 26 op 27 Juni zullen door de Konink lijke Marine nachtelijke oefeningen worden gehouden op de Noordze». Aan de oefeningen wordt ook deelge nomen door militaire vliegtuigen, waardoor het betrokken gebied (van ten Westen van Alkmaar tot de Ne derlandsBelgische grens) tot een hoogte van duizend meter boven het zeeniveau onveilig zal zijn voor de burgerluchtvaart.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2