Zaterdag en Zondag wedstrijden om de nationale kanotitels Goede beurt van Nederland op de Chicago Fair Naar hos en hei? Nieuws uit Wieringen Alle cracks zijn van de partij Zorgt mej. Paassen voor een damestitel? KERKELIJK NIEUWS Nuttig contact met de levensmiddelenhandelaren Grote belangstelling voor het Nederlandse product Staalmagnaten dwarsbomen Britse regeringsplannen Ministers van defensie van Britse Gemeenebest bijeen Anna Paulowna Polderse schooljeugd nam deel aan verkeersexamens Plattelandsvrouwen kwamen bijeen 't Zand Geel-Zwart adsp. hebben nog kampioenskansen A. Jager won wisselbeker Urk Restauratie Zuiderkerk kost 117.000 Bridgeclub groeit en bloeit VERVOLG STADSNIEUWS IN HET KORT Petten Slechte vangst Bouw „Avondgloren" gaat door Makreleninvasie Texel Belangrijke raadsagenda De Schager markt Auto sloeg over de kop Nieuwe vertaling van Oude Testament gereed VRIJDAG 28 JUNI 1951 y00R INGEWIJDEN en liefhebbers van de Kanosport is het komende week* end van groot belang. Immers dan worden de belangrijkste wedstrijden van net seizoen gehouden, n.I. de Kanokampioenschappen van Nederland. K-V. Quo Vadis worden Zondag de Kanokampioenschappen in e over afstanden van 10.000 en 500 meter vervaren, welke wedstrijden zu en plaats vinden op de Zaan te Koog aan de Zaan tussen de Spoorbrug en de Juliana brug. Bekijken we het programma, dan valt het op, dat de dc lname aan deze belangrijke wedstrijden niet zo groot is. We kunnen er echter aan toe voegen dat kwalitatief de wedstrijden zeker niet minder belangrijk zullen zijn. want alle „cracks" van de verschillende verenigingen geven a.s. Zaterdag en Zondag acte de présence. DRIE zaanse verenigingen, De Geuzen, Zwetplassers en Quo-Vadis hebben natuurlijk met al hun beschik baar materieel ingeschreven en uitein delijk gaat natuurlijk allereerst naar hen onze belangstelling uit. In de KI- klasse 10.000 m zullen o.a. uitkomen J. v. d. Lingen en Jb. Daman van de Zwet plassers, terwijl de Quo-Vadis-man Joch.\ Bobeldijk natuurlijk ook van de partij is. Verder zijn er vanzelfspre kend W. v. d. Kroft, Van Koersel, bei den uit Haarlem en w. Pool van Fri- sia uit A'dam. De grote favoriet is hier ongetwijfeld W. Pool, die na z'n uit stekende zege in de Zwetrace en de overwinning in de Zondag jl. gehou den wedstrijden, heeft bewezen momen teel in uitstekende vorm te zijn. Het zal voor Bobeldijk dan ook een zeer zware opgave zijn, zijn titel van verle den jaar met succes te verdedigen. Dat de Zaankanters het Pool echter niet ca deau zullen doen daar kunnen we van overtuigd zijn, al houden we het op dit nummer maar op een A'damse zege. Geuzen-ploeg favoriet In de K. Il-klasse 10.000 m gaat de Strijd voornamelijk tussen de Geuzen- ploeg C. KochJ. Klingers en de Vi king-ploeg BakkerKoorstra. Het vo rig jaar was deze race voor de uitste kende Geuzenploeg een teleurstelling, waardoor ze er dit jaar meer dan ooit op gebrand zullen zijn te bewijzen waartoe ze in staat zijn. Daar de Geu- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalsmeer: Derde pred. plaats. A. J. van Oost te Vriezenveen; beroepen en aangenomen naar Oudega (Smallingel.) Js. Beileveld emeritus predikant te Oudega (Sm.)bedankt Voor Rijssen J. Hovius te Hoogeveen (Nadere beslissing): Beroepbaar stel ling: G. Strookappe, res. legerpred. te 's-Hertogenbosch stelt zich beroepbaar. Geref. Kerk. Beroepen te Nunspeet: G. S. Oegema te Zutphen; Bennekom C. Verspuy te Rijsoord; Beekbergen E. H. Nagel te IJlst; Vries P. L. Smilde cand. te Zeist. Geref. Kerken art. 31. Beroepen te Doorn-Driebergen: P. Plaatsman te Zuidbroek; IJmuiden, J. Waagmeester te Baarn. Evag. Lutherse Kerk. Drietal te Amsterdam: C. H. Brandt te Haarlem, J. J. H. Herrman te Bo degraven en A. Johannes te Delft. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen te Haren-Roden: Mej. C. E. Offerhaus, prop. te Zwolle. Geref. kerken onderh. art. 31 K.o. De generale synode zal 21 Augustus a.s. te Kampen bijeen komen. Ds. H. C. Lindeboom zal haar als oudste pre dikant van de kerk openen. In de bid- itond aan de avond van 20 Augustus tal Ds. D. van Dijk van Groningen, zen Zondag reeds bewezen in zeer goe de vorm te zijn, geloven we niet, dat er ook thans aan een Geuzen-zege ge twijfeld behoeft te worden, al zal het zeker geen „zacht eitje" voor de Zaan dammers zijn. Daar zullen de Amster dammers Bakker en Koorstra wel voor zorgen. Het Zutphense koppel Weyen- berg-Versteeg kan als outsiders be schouwd worden, hetgeen nog weer niet betekent, dat ze geheel kansloos zijn, daarvoor weet men nog te wei nig van eikaars krachten. Verder wor den er op Zaterdag nog voor Jun. en Nwl. wedstrijden in de K. L en RIS vervaren over dezelfde afstand. Zondag 24 Juni worden de wedstrij den op de 500 m vervaren. Ook hier gaat natuurlijk de meeste belangstelling uit naar de Sen.-nummers. Hier tref fen we van de Zaanse deelnemers ook weer Bobeldijk, v. d. Lingen Daman, Koch-Klingers aan. Wat de kansen op deze afstand aangaat zijn de Geuzen Koch-Klingers ongetwijfeld ook hier de favorieten in de K. II, hetgeen in de K. I.klasse weer gezegd zou kun nen worden van Pool van Frisia, al spreken hier natuurlijk weer andere factoren mee. dan bij een 10.000 m race. Dat een Bobeldijk en v. d. Lingen on getwijfeld 'een zeer hartig woordje zullen meespreken, is zeker, waarbij succes voor hen zeker niet als onmo gelijk beschouwd behoeft te worden. Het is alleen jammer dat we een van de meest attractieve nummers en ook een van de fraaiste nummers ditmaal zul len moeten missen nl. het K. 4 num mer, daar hiervoor geen inschrijvingen waren binnen gekomen. Bij de dames race in de K. I. hebben de Geuzen- dames een uitstekende kans, er voor te zorgen, dat eindelijk na vele jaren weer eens een Damestitel naar de Zaan komt, waarbij mej. Paassen wel de fa voriete is. Verder vinden er ter com pletering van deze kampioenschappen wedstrijden voor Junioren, Nwl. en adspiranten plaats. De wedstrijden op Zaterdag vangen te 18.30 uur aan, die op Zondag te 11.30 uur met 's middags de diverse finales. De 10.000 m wordt vervaren over 6 afstanden van ca. 1600 m m.a.w. driemaal een keerboei bij de Juliana brug, tweemaal bij de Spoor brug. Start en Finish bij de Spoorbrug. (Van onze Haagse redacteur) 2" JUIST is in Chicago in de Verenigde Staten de grote internationale voedings- beurs beëindigd, waarop Nederland zeer goed vertegenwoordigd is geweest en een prachtige propaganda heeft gemaakt voor het Nederlandse product. De International Food and Fictures Exhibition in Chicago was georganiseerd door de grootste nationale vereniging van levensmiddelenhandelaren in Amerika, een organisatie die ongeveer 7000 leden telt. Voorzitter van deze „assocation" is de heer Gerard Klomp, een Nederlander van afkomst, die op 12 Juni een lintje heeft gekregen en als huldeblijk voor zijn arbeid van alle deelnemers aan de Chicago Fair een prachtig blauw bord met een oorkonde. het Centraal Instituut tot bevorde ring van de buitenlandse handel hier te lande heeft de Nederlandse deelneming georganiseerd, de hande laren opgewekt hun artikelen op de Chicago Fair te brengen en de ruimte gehuurd. Dit kon, doordat de Fair die tot nu toe nationaal was, dit jaar voor het eerst een internationaal karakter droeg, waardoor zij zeer belangrijk is geworden. De heer Klomp had aan vele landen uitnodigingen gestuurd om met inzendingen te komen. Op ruime schaal is aan dit appèl gehoor gege ven. Van de niet-Amerikaanse landen verscheen Nederland met de grootste inzending, samengesteld door 26 deel nemers en een oppervlakte van 600 m2 beslaande. Vertegenwoordigd wa ren handelaren en fabrikanten in cho coladewerken, in koek en biscuits, in vlees en vleeswaren, in asperges, in cacao, kaas, geconfijte vruchten, be vroren vis, zoute haring, jam, marme lade enz. Moderne verpakkingsmethode praeses van de synode van Amersfoort r\e overheid gaf steun via de Econo voorgaan. Aan het verschenen voor- k- xr Jopig agendum ontlenen wij dat er be* lialve de gewone agendapunten als •pening, verkiezing van een modera- inen, aanwijzing van de roepende kerk voor synode 1954 enz., 29 verschillende taken aan de orde komen. Wat de kwestie van de verhouding tot de Ger. kerken betreft komt o.m. aan de orde de correspondentie van de generale synode van Den Haag, met de Kerkeraad van Kampen als roepen de kerk. Een zaak, die vele kerken in teresseert is die van de hoogleraren- prae adviseurs der synode, waarvan wij allereerst noemen het voorstel van de part. synode, van Noord-Holland, dat de hoogleraren alleen als prae-adviseurs tullen optreden, als zij daartoe uitge nodigd worden en na afhandeling van de desbetreffende zaak de vergadering weer verlaten. Direct na opening der vergadering en haar constituering komt dan ook aan de orde het voorstel van de classis Alkmaar-Zaandam, in be trekking tot de afdoening van het voor stel Noord-Holland. De Britse minister van bevoorrading, Strauss heeft een ernstige waarschu wing gericht tegen de „Iron and S^ee Federation", de organisatie van de vroe gere eiRenaren der genationaliseerde Britse staalfabrieken, in verband met hun pogingen de Regerings-staalmaa - schappij ernstig te dwarsbomen. De - deratie paste volgens de minister al - wettige en onwettige - middelen toe om de Regerings-staalmaatschappij te benadelen, hetgeen zou kunnen leiden tot drastische tegenmaatregelen. De minister noemde het een abnor male toestand, dat bepaalde onderdelen van de staalindustrie - zoaIs aan" koop van grondstoffen in het buiten land - in handen bleven van de Fede ratie, die niet genegen was deze macht af te staan. Strauss hoopte, dat het con flict tussen deze beiden langs verstan dige wegen kon worden opgelost. medische Voorlichtingsdienst door gratis expositieruimte beschikbaar te stellen. Voor de rest zijn de deelne mers geheel op eigen risico en voor eigen rekening gegaan. De meesten bezochten zelf de Chicago Fair of stuurden er agenten naar toe. Zij heb ben daarbij een dankbaar gebruik ge maakt van de gelegenheid zich te oriënteren over de mogelijkheden van afzet van hun producten. Het feit, dat zoveel Amerikaanse levensmiddelen mensen bij elkaar waren, heeft hun deze taak vergemakkelijkt. De Neder landse inzenders hebben namelijk niet alleen deelgenomen aan de Fair, maar zij ontvingen ook een uitnodiging voor het in dezelfde tijd gehouden congres van de Amerikaanse handelaren in le vensmiddelen en de daaraan verbon den feestelijkheden. Zjj hebben veel ervaringen opgedaan en heel wat ge leerd van de Amerikaanse handelsge bruiken en o.a. van verpakkingen. Nu moet gezegd, dat de Nederlanders spe ciaal voor de Foodfair in Cnicago ver pakkingen hadden laten ontwerpen, teneinde zo goed mogelijk voor de dag te komen. Een half jaar lang had men zich daarop voorbereid. Deze verpak kingen konden de vergelijking met wat men het vorige jaar op de Natio nal Trade Fair heeft laten zien, glans rijk doorstaan. Men is er zeer duide lijk op vooruit gegaan. Donderdagmorgen is te Londen een conferentie begonnen van de minsters van defensie van het Britse Gemene best. Deze heeft blijkens mededelingen van minister Shinwell hoofdzakelijk be trekking op de verdediging van het Midden-Oosten. De conferentie is een voortzetting van de in Januari gehou den informele besprekingen. Ook thans nemen India. Pakistan en Ceylon niet aan de discussies deel. De besprekingen die volkomen geheim zijn, zullen vier of vijf dagen duren. T\/pN heeft de indruk gekregen, dat de Amerikanen veel medewerking hebben verleend. Dat blijkt ook hier uit, dat de Nederlandse deelnemers reeds op de eerste dagen van de Fair een uitnodiging ontvingen om de Ne derlandse producten voor de televisie te vertonen. Meisjes in nationaal cos- tuum zijn er mede voor de televisie camera's getreden. Op de eerste dagen van de beurs werden reeds dadelijk door verschei dene Nederlanders goede zaken ge daan. Door de deelneming aan de Chicago Fair hoopt men een bijdrage geleverd te hebben tot een grotere export van Nederlandse voedingsmiddelen naar Amerika. De voorwaarden daarvoor zijn althans wel geschapen. Amerika is meer importminded dan enige jaren geleden. de krant hoort er bij! Vele onzer lezers stellen er in de regel zeer veel prijs op, ons blad op hun vacantie-adres te ont vangen. Dat kan natuurlijk, mits U ons 3 dagen voor Uw vertrek opgeeft: a. van welke datum tot welke datum U de krant wilt ont vangen. b. Uw huisidres ter plaatse. c. het juiste vacantieadres. Vooral hieraan hapert wel eens wat. Wanneer U bijvoorbeeld tot en met de 8e van een bepaalde maand met vacantie gaat, geeft U aan ons door te verzenden tot de 7e. Bij Uw thuiskomst vindt U de krant van die dag dan weer kers vers in de bus. GEEFT UW VACANTIE-ADRES TIJDIG DOOR»! UNESCO laat nieuwe leden toe West-Duitsland en Japan zijn toege laten als lid van de UNESCO. Voorde toelating van West-Duitsland stemden veertig landen. Israël stemde tegen en Argentinië, de Philippijnen en Birma onthielden zich van stemming. Japan werd toegelaten met 42 stemmen tegen een (Philippijnen). ANDERHALF MILLIOEN DOLLAR KAAS NAAR W.-DUITSLAND West-Duitsland heeft toestemming ge geven voor de volgende importen uit Nederland: visconserven ter waarde van 10.000 dollar, gerookte paling ter waarde van 3.000 dollar, kaas ter waar de van 1.500.000 dollar en verse melk ter waarde van 3.000 dollar. Nabij de grens tussen Israël en Jordanië is in de omgeving van Jeru zalem een vuurgevecht ontstaan tus sen Israëliërs en Arabieren. Er vielen doden en gewonden. Een commissie van onderzoek der V.N. heeft zich naar het gevechtsterrein begeven. Het deel van de Polderse school jeugd, dat deelnam aan de verkeers examens te Schagen en Den Helder, heeft een prachtig figuur geslagen. Aan op een na alle leerlingen van de o.l. school I te Kleine Sluis, de o.l. school H, de r.k. school en de school met de Bijbel te Breezand, die examen deden, kon het diploma uitgereikt worden. Of zij er trots op waren! Maar de groep van veertien van de o.l. school in Breezand stak extra fier de neus in de wind. Die kreeg van burgemeester Reehorst, die in Den Helder de diploma's uitreikte, een bij zonder complimentje en van de onge veer 450 jongens en meisjes, die dat ere-teken in de Witte Bioscoop in ont vangst mochten nemen, een hartelijk applaus, want niet alleen waren ze al len geslaagd, maar ze hadden het exa men zó goed afgelegd, dat de groep van veertien in z'n geheel slechts één foutje kon worden aangerekend! Op de bijeenkomst der afd. van (ie Bond van Plattelandsvrouwen heette mevr. Grootes-Stammes in het bijzonder mej. Bos, maatschappelijk werkster te Alkmaar, welkom. Meegedeeld werd, dat de verkoop van de zegels ten bate van het Rustfonds weer is begonnen en dat het zangkoortje weer is opgericht. Op 12 Juni brachten Friese en Noorse dames een bezoek aan de Polders en werden door enige leden in Veerburg ontvangen. Mevr. BlokOostdijk bracht verslag uit over het uitstapje naar Avi fauna. Mej. A. Dekker las het verslag van de jaarvergadering te Utrecht. Besloten werd niet in Juli en Aug. te vergaderen, maar in eerstgenoemde maand per fiets een tochtje te maken naar Wildrijk te St. Maartensbrug. Mej. Bos had tot onderwerp: „Fees ten in het gezin". Zij besprak de vie ring van het Sinterklaas- en Kerst feest en in l.et bijzonder de viering der verjaardagen. Ook de Zaterdag avonden, zo betoogde spreekster, kun nen tot feestavonden in het gezin ge maakt worden en zij wees er op van hoe groot belang deze huiselijke feest jes voor het gezin en vooral voor de kinderen kunnen zijn. Na de pauze deed mej. Bos nog vele spelletjes aan de hand en gaf andere voorbeelden hoe met eenvoudige middelen een prettige sfeer geschapen kan worden. Met een woord van dank aan mej. Bos en aan de dames, die een verslag uitbrachten, sloot de voorzitster de bijeenkomst. De adspiranten van Geel Zwart hebben nog kampioenskansen. Zij zijn er Woens dagavond in geslaagd de wedstrijd tegen de WGW-adspiranten te winnen met 10. Deze wedstrijd, die destijds met dezelfde cijfers door Geel-Zwart werd verloren, moest worden overgespeeld, omdat WGW met spelers uitkwam, die te oud waren. Door de overwinning van heden zijn WGW en Geel-Zwart gelijk gekomen en zal een beslissingswedstrijd nodig zijn. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een spannende strijd, waarin beide partij en elkaar niets toegaven. Beurtelings wa ren beide doelen in gevaar, maar de ver dedigingen wisten steeds een goal te voor komen. Een fel schot van de WGW- rechtsbinnen werd met moeite tot corner verwerkt. De rust kwam met blanco stand. Na de rust was Geel Zwart sterker. Vlak achtereen werden drie corners ge nomen, welke echter niets opleverden. Vlak voor het einde wilde WGW de be slissing forceren. Het hele elftal trok ten aanval, maar dat werd hen noodlottig. De linksback van Geel Zwart kreeg de bal te pakken, dirigeerde hem naar de linksbuiten, die de spil en de back van WGW omspeelde, de keeper uit zijn doel lokte en toen afgemeten voorgaf aan de midvoor, die feilloos inschoot. Wat WGW ook probeerde, met deze stand kwam het einde van deze spannende door de heer Koopmans goed geleide wedstrijd. De eindstand van Geel Zwart is nu: ge speeld 8. gewonnen 7, verloren 1. 37 doel punten vóór, 6 tegen, 14 punten. Wij wachten de verdere resultaten van dit elftal met goede verwachtingen af. In het verslag van de hengelwedstrijd, die „De Snoekbaars" Zondag hield is niet ver meld, dat de grootste baars werd gevangen door de heer A. Jager te Stolpen. De grootte van deze baars was 20.7 cm. Dit zou op zich zelf niet zo belangrijk zijn, doch door deze vangst kwam de wisselbeker, die in het bezit was van de heer Wolters, in het bezit van de heer Jager. In de Gereformeerde kerk werd een leden vergadering gehouden om de plannen tot re stauratie van de Zuiderkerk te bespreken. Deze plannen omvatten o.a. het vernieuwen van alle zitplaatsen, zowel beneden als boven, het be spuiten van de muren met een praeparaat dat geen vocht doorlaat, het verplaatsen der op gangen naar de gaanderijen, uitbreiding der verlichting met een viertal kronen, plaatsing van een electrische verwarming en reparatie van het orgel. De totaal geraamde kosten be dragen ongeveer f 105.000,—, vermeerderd met ongeveer f 12.500,— voor de reparatie van het orgel. SNURRE VA AD-VISSERIJ BEGONNEN Practfcch de gehele Urk er Noordzee vloot is nu begonnen met de snurrevaad-visserij. De resultaten met de trawlervisserij waren de laat ste weken van dien aard, dat een gunstige besomming een uitzondering was. V1SSER1JBERICHT URK, 21 Juni Door 150 vaartuigen werden aangevoerd: 14115 pond kuil- paling, prijs 10.9510.97; 880 pond lijn- aal, prijs f 1.16f 1.25; 18 pond snoek baars, 10.80; 439 pond rode baars, 10.90 per pond en 831 bak nest, prijs 14.38 per bak. Op de in hotel De Haan geohuden algem. jaarverg. van de Wieringer Bridgeclub kon voorzitter Kuiper zijn tevredenheid betuigen over de resultaten van het voorbije jaar. De vereniging floreert en op wedstrijden, ook bui ten de gemeente, werd een goede indruk ge vestigd. De samenwerking met de aangeslo ten vereniigngen van de West-Friese Federatie was prettig en men hoopt deze banden te kun nen verstevigen. In een uitgebreid jaarverslag van secretaris v. d. Velde werd een overzicht gegeven van de diverse verrichtingen. Penningmeester Kooij, niet herkiesbaar, werd vervangen door de heer D. Garrelts. De financiën zijn gunstig. Het wedstrijdprogramma voor het komende seizoen werd vastgesteld. De competitie zal vier-en-twintig wedstrijden omvatten, gevolgd dcor een na-competiie van twaalf wedstrijden in vaste lijnen. Voor verhoging van het spelpeil zullen theorie-avonden worden gehouden. Vanavond begint het damestour- nooi van de afdeling Den Helder van de NeVoBo met de wedstrijden Her mesPro Patria (zeven uur) en Mulo Zeemacht (half acht). Tivoli ver'öont van vanavond tot en met Maandag ,,'n Meisje van dui zend weken" met Robert Cummings. De Witte brengt „Jenny, de wees" met Natalie Wood in de hoofdrol. Het is moeilijker om baarzen te van gen dan makrelen. Dat ondervond de plaatselijke hengelclub. die een wed strijd had uitgeschreven, waaraan door velen werd deelgenomen. In de jeugdaf deling werd de eerste prijs gewonnen door Jan Bellis met de grootste baars. Twee werd Jaap Quak met 5 en drie Lyda Bouwen eveneens met 5 baarzen. De vangst bij de ouderen was nog De- duidend slechter. Hier was het vangen van drie baarzen reeds voldoende om de eerste prijs te bemachtigen, terwijl de tweede en derde prijswinnaars het niet verder konden brengen dan ieder twee stuks. De prijzen werden gewon nen door P. Zwart, M. Roozing en J. Bouwen. Na afloop werd de jeugd ge- tracteerd op limonade. In de bestuursvergadering van bo vengenoemde stichting werd besloten over te gaan tot gunning van het bou wen van zeven woningen voor ouden van dagen, met daarnaast een ver zorgingshuis. Bij de onlangs gehou den aanbesteding werd gerekend op negen woningen, maar door verschil lende omstandigheden moest dit aantal beperkt worden tot zeven. Het project zal worden uitgevoerd door de aan nemer Kroon te Bergen. Zoals de laatste jaren regelmatig het geval is, zijn ook nu weer enorme scholen makrelen voor de kust ver schenen. Tijdens het vallen van de avond is er dan voor menig liefhebber een hartige beet te verschalken en me nigeen maakt hiervan een dankbaar gebruik. In hun jacht op de z.g. zee bliek tonen deze dieren zich zo gulzig, dat ze zich als met ware doodzwem- men tegen het strand en zo een ge makkelijke prooi vormen voor de tal rijke „jagers" die hen reeds staan op te wachten. NOG MEER NIEUWBOUW Voor rekening van de heer K. Bellis zal een woonhuis met schilderswerk plaats worden gebouwd aan de Inge nieur Van der Banstraat. Het werk is opgedragen aan de aannemer C. Vries man, alhier. De Raad van de gemeente lexel zal op Donderdag 28 Juni, des middags om 4 uur, bijeen komen. Als behandelings- punten vermeldt de agenda o..: Verle ning eervol ontslag aan de heer J. Tiessen als directeur van gemeente werken; verlening eervol ontslag aan de heer K. Fielmich als hoofd der openbare lagere school te Oosterend; benoeming van twee gemeentearbeiders in vaste dienst, (aanbevolen worden N. Spaans en J. Bugel); verkoop van grond aan de PTT ten behoeve van de bouw van een nieuw postkantoor te Den Burg; besluit tot het uitbreiden van de o.l.-school te Den Burg met twee leslokalen, een lokaal voor han denarbeid en een gymnastieklokaal en tot de bouw van een nieuwe openbare school te De Koog. PUZZLERIT VOOR MOTORRIJDERS De motorclub Texel organiseerde dezer dagen een puzzlerit voor moto ren. Er waren zestien deelnemers met zware en acht lichte motoren. In de zware klasse eindigde als eerste B. v. d. Vis uit Oosterend en als tweede L. was no. 1 Th. v. d. Vis uit Oosterend Bakker uit Eierland. In de lichte klasse en no. 2 C. Drijver uit Den Burg. VISAFSLAG—OUDESCHILD Aanvoer in de week van 11—16 Juni: 59 kg bot; 3485 kg garnalen; 477 kg geep; 74 kg kabe/jauw; 50 kg muiets; 387 kg schar; 4861 kg schol; 672 kg pie terman; 276 kg poon; 573 kg tarbot; 3527 kg tong; 714 kg wijting; 1577 kg kreukels; 8 kg zalm; 2 kg lever; 7 kg hake; 133 kg diversen; 3075 kg garna- lenpuf; 29789 kg vispuf; 13 kg fluit; 1 kreeft. EIERVEILING In de week van 11 tot 16 Juni wer den aan de eierveiling te Den Burg 95.183 eieren aangevoerd, welke een gemiddelde prijs per kilogram od brachten van f 1.76. WIELERRONDE VAN WIERINGEN Naar wij vernemen, nemen de plan nen voor een wielerwedstrijd te Wie- ringen vastere vormen aan. De ronde zal op 22 Juli worden verreden in de Hippolytushoever koog met als start plaats café Hoek aan de Rijksweg. Deze Ronde van Wieringen wordt georgani seerd door de NVBHS. in samenwer king met de Helderse Sportvereniging „DOK". „VRIJE GROEP" NAAR TONEEL CONCOURS Aan een toneelconcours, dat de stich ting „Nut van het Algemeen" te Win kel komende winter organiseert, zal ook onze plaatselijke toneelvereniging „De Vrije Groep", onder regie van de heer P. de Graaf, deelnemen. Naast deze groep werden o.a. uitgenodigd de plaatselijke vereniging te Winkel (re gie KI. Leguit) en Westfries Klein To neel (regie J. v. d. Vliet). „De Vrije Groep" zal in Januari 1952 voor het voetlicht treden met een nog nader te kiezen toneelstuk. ZEEPKISTENRACE OP ZONDAG 1 JULI Gedeputeerde Staten hebben aan de H.V. „Tonegido" te Westerland vergun ning verleend tot het houden van een zeepkistenrace op Zondag 1 Juli te Westerland. Het bestuur van deze ver eniging verzoekt ons te willen mede delen dat deelname ook van buiten de gemeente is toegestaan. Opgave hier voor kan geschieden bij de heer P. Dirks te Westerland en telefonisch on der no. 33 Haukes. Het Damsterpad, alwaar dit evene ment voor Wieringen plaats vindt, ligt ongeveer acht meter boven A.P en heeft een vrij steile helling. Het par cours laat weinig te wensen over. Voor een kermismarkt viel de aan voer deze week niet tegen. De aan voer van vette koeien was gelijk aan de vorige week, maar de handel was stiller en de prijzen lager. De notering van slachtgewicht per kg was nu van f 2.40—f 2.90. De hoogste notering was f 1100,De handel in gebruiksvee was matig. Kalf- en melkkoeien met kleine aanvoer en een kalm nauwe lijks prijshoudend verloop. De handel in geldekoeien was eveneens zo. Vaar zen en pinken werden niet aange voerd. In nuchtere kalveren was de handel zeer kalm en minder in prijs. Er was nog wel vraag naar fokkalve- ren waarvan de prijzen varieerden van f 50f 85. De handel in rijtuig- en werkpaarden was goed. Slachters min der in prijs. Rijtuigpaarden van f 800 f 1100. Slachters f 500f 850. Lam meren waren niet erg in trek, de han del was stil en minder in prijs. Vette schapen stille handel. De handel in biggen en schrammen was beter. Deze waren f 2.50 per stuk duurder dan de vorige weken. De prijzen waren als volgt: 5 paar den 500850, 13 gelde koeien 500700, 47 vette koeien 8001100. 14 kalfkoei- en 600875, 61 nuchtere kalveren 30 65, 29 vette schapen 80100. 213 lam meren 5068, 10 magere varkens 52— 72,50, 62 biggen 42,50—52,50, 11 konij nen 13.50. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Donderdag zijn: trawler IJm. 31 f 10.100; loggers Kw 167 f 7040; 51 f 4050; 48 f 3240; kotters IJm. 213 f 600, 227 f 180. Per kg: heilbot 2.65-2.10, gr. tong 2.65- 2,25. grm. tong 1.82-1.35, kim. tong 1.67- 1.18, kl. tong I 1.25-1.01, kl". tong II 0.90- 0.65, tarbot I 1.16-0.98. Per 50 kg: tabot II 50-48, tarbol III 40, tongschar 50-42, gr schol 55-46 grm. schol 58-52, kl.m schol 58-49, kl. schol I 40-30, kl. schol II 32-0.08, schar 22-8. v. haring 38-20, makreel 26.50, gr. schelvis 43-37, grm. schelvis 41-31, kim. schelvis 39-30, kl. schelvis I 37-27, kl. schelvis II 28-17. Per 50 kg: wijting 23-14, gr. gul 46-43, mid. gul 39-27, kl. gul 29-17 kl. haai 25-14, poontjes 11-0.08. Per 125 kg. g. kabeljauw 140-94, gr. koolvis zw. 67. De totale aanvoer bedroeg 1570 kis ten. In de afgelopen nacht, omstreeks half twee is een personenauto op de Rotter damse weg in Rijswijk enige malen over de kop geslagen. De bestuurder, de 24-jarige student J. s. uit Delft, werd daarbij uit de auto geslingerd en is later aan zijn verwondingen over leden. De overige inzittenden kwamen met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. De chauffeur had bij het inhalen van een voor hem rijdende auto de macht over het stuur verloren. Op de jaarvergadering van het Ne derlands Bijbelgenootschap is gisteren het manuscript van de nieuwe verta ling van het Oude Testament aangebo den, waaraan sinds 1926 is gewerkt. De voorzitter van de vertalingscom missie prof. dr. G. Ch. Aalders gedacht degenen, die met de vertalingsarbeid zijn begonnen doch de beëindiging er van helaas niet mochten beleven. Hij zei voorts, dat de vertaling uiteraard de sporen draagt van het feit, dat per sonen van verschillende kerkelijke en theologische richting er aan hebben gewerkt, maar dat alle leden der com missie tot welke protestantse varië teit zij ook behoren haar ten volle voor hun verantwoording kunnen nemen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3