I Piiii, Pain, Pom als fotografen Het Nederlandse product zal dit jaar op de voorgrond komen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Het geheim van het Russische goud HOOFDPIJN? 41 De 0 Voogd Het nieuwe DE AGRARISCHE BEURS Speciale propaganda voor het paard DE \1 blijft opgewekt en onvermoeibaar de heerlijk Het Radioprogramma Onderwijs homoeopathische geneeswijze in Nederland JAARBEURS UTRECHT „GARUDA" VLIEGT WEER Dwangarbeiders zouden goud delven in Siberisch Transvaal Veronderstellingen en realiteiten DIT zijn vergaande veronderstellin gen, vooral omdat het heel goed mogelijk is, dat de geheimzinnige Rus sische goudvoorraad weer eens op fan tasie zal blijken te berusten. De Bank voor Internationaal Betalingsverkeer, die waarschijnlijk als vakkundige net beste van deze kwestie op de hoogte is, schat de Russiche goudproductie NBEKENDE MARY BURCHELL boek Scheepvaartberichten JUNI 1981 (Van onze speciale verslaggever) F- zon gebruinde jonge landarbeider, omringd door rijpe korenaren, kijkt uit over de velden. Over de schouder draagt hjj zijn gereedschappen. er weg staat een landbouwmachine en aan de horizon verrijst de zon, waar- tegen zich de U van de Nederlandse Jaarbeurs, gekroond met de Mercuriushoek, aftekent. De jeugdige werker op het affiche van de agrarische afdeling van de eurs, die van 11 tot en met 20 September gehouden wordt, kijkt recht vooruit, zoals ook de mannen en de vrouwen, die achtel de schermen druk bezig zijn de nieuwe beurs te organiseren, vooruit kijken. agrarische afdeling van de Utrecht se Jaarbeurs, waar wij met de chef, ir. Goemans, spraken, beschikt over een lange adressenlijst van zaken van enige betekenis, die wat aan de land bouwers te verkopen hebben. Zij heb ben reeds lang geleden hun formulie ren ontvangen voor de aanvraag van ruimte in September. Men heeft ze terugontvangen, er is een schema ge maakt voor de indeling op de open plaatsen en in de paviljoens aan de Croeselaan, waarbij de vroegere deel nemers een pré kregen en zoveel mo gelijk op hun oude plaatsen wederkeren en de contracten zijn getekend. Ten einde het ieder naar vermogen naar de zin te maken, is met bepaalde groepen deelnemers vergaderd, waarbij de Jaarbeursmensen kennis konden ne men van de wensen der deelnemers en concurrentieverhoudingen ter sprake zijn gebracht. Veel propaganda behoeft onder hen, die standruimte huren wil len, niet gemaakt te worden, aangezien zich steeds meer gegadigden melden, dan ondergebracht kunnen worden. Propaganda ^NDERS is dat voor wat het bezoek betreft. Expositie van agrarische ar tikelen zou weinig zin hebben, als de kopers niet komen opdagen. Hen dient men wel degelijk van het nut van Jaarbeursbezoek te overtuigen. Daar voor zijn talrijke lezingen gehouden in alle uithoeken van het land, in grote en kleine zalen, in schuren en loodsen, in café's en op zolders; soms voor een groot aantal toehoorders, vaak voor verfrissende (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 23 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed ea Liturgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Symphonette orkest en solisten. Ö.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11,00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lichte mu- liek. 13.50 Radio Auto Rallye. 14.00 Gram. muziek. 14.15 Radio Auto Rallye. 14.20 Lichte muziek. 14.45 Fanfare-orkest. 15.05 Meisjes koor. 15.25 Radio Auto Rallye. 15.30 Kroniek van Letteren en Kunsten. 16.05 Gram.muziek. 16.25 Radio Auto Rallye. 16.30 „De Schoon heid van het Gregoriaans". 17 00 Radio Auto Rallye. 17.05 Voor de jeugd. 18.05 Piano spel. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Omroeporkest. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. muziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens cp, lieren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „De katholieke kunstenaar en zijn problemen", causerie. 22.00 Operettemuziek. 22.30 Wij lui den de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanlo. 23.22—24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- S4.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Idem. 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Ha- waiianmuzick. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest en soliste. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Koninklijke Militaire ka pel. 14.45 Achterhoeks programma. 15.15 Ama teuruitzending. 15.45 „Van de wieg tot het graf" causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Radio Philhannonisch Or kest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Instrumentaal kwartet. 18.40 Regcringsuitzending: „Zoeklicht op de \V es- terse defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passé partout", causerie. 19-40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze Week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „De honderdduizend", hoorspel met muziek. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Dans muziek. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Sport. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 93.30-24.00 Gram.muziek. slechts een zeer gering aantal belang stellenden. Op deze avonden, waarvan de propagandisten van de agrarische beurs meestal diep in de nacht in hun woonplaats terugkeerden, vertelt men de land- en tuinbouwers het een en an der over de beurs en tevens vertoont men er Jaarbeursfilms en films over een landbouwtechnisch onderwerp, over hooibouw, over zuivelbereiding, over graanbouw, enz., naar gelang van de streek, waar men de mensen wat over de beurs komt vertellen. De grote landbouworganisaties we ten, dat deze lezingen gehouden wor den. Zij stellen haar afdelingen daar van in kennis en van hen gaan de uit nodigingen om bij hen een causerie te houden, uit. In ongeveer honderd plaat sen heeft men reeds naar zulke lezin gen kunnen luisteren. De landbouwbladen werken mee, door hun lezers tot beursbezoek op te wekken, vaak in een speciaal Jaar beursnummer en er zijn 6000 k 7000 grote reclameplaten verspreid, die men vooral bij de dorpssmeden en in café's op het platteland plaatsen waar de boeren nog al eens samenkomen te rugvindt, Op de agrarische beurs legt men het accent de ene keer op de grote machi nes, dan weer op de zuivelwerktuigen en op een volgende beurs op bijvoor beeld kleine landbouwwerktuigen. Dat geschiedt niet bewust, zo vertelde de heer Goemans ons. Het karakter van de agrarische beurs wordt voornamelijk bepaald door de conjunctuur. Zo zal in September de import van machines zeer gering zijn. Het Nederlandse pro duct staat op de voorgrond Neder land bezit een uitstekende landbouw werktuigen industrie en de fabri kanten komen weer meer aan bod. Wat er te zien is QP de 57ste beurs zullen op de terrei nen aan de Croeselaan in overvloed te zien zijn; alle vormen niachines en weiktuigen met toebehoren, werktuigen en machinerieën voor de zuivelindus trie, machines en materialen op het ge bied der cultuurtechniek, materialen voor boerderijenbouw en stalinrichting, kunstmeststoffen, veevoer, bestrijdings- en ontsmettingsmiddelen, veegenees middelen, groeistoffen, brandstoffen en smeermiddelen, lederwaren, transport en verpakkingsmaterialen; verder zaai zaden en pootgoed, gras- en klaver zaden, tuinbouwzaden, granen, con sumptie-aardappelen, zuivelproducten, eieren, groenten, fruit en bloembollen. Vertegenwoordigd zullen zijn voorlich- tings- en controlediensten op het ge bied van de land- en tuinbouw, boom kwekerijen, groententeelt, zuivel, fok kerij, kunstmeststoffen, veevoer, tuin architectuur, vakbladen, plantgoed, boomkwekerijproducten, enz. In het verleden is al eens een Mars halldag door de agrarische afdeling van de jaarbeurs georganiseerd. Dit keer zal men speciale propaganda maken voor het paard, zowel het warmbloed- als het koudbloedpaard. Naar het zich laat aanzien, zullen de landelijke ruiterver- enigingen daaraan hun medewerking verlenen. De beurs poojt steeds up to date te blijven en met nieuwigheden te komen. De heer Goemans bezoekt met dit doel de jaarbeurzen en de grote agrarische tentoonstellingen in het buitenland, waar speciaal de nouveauté's zijn aan dacht genieten. Wie de agrarische afdeling al eens bezocht heeft, weet, dat hij daar zo hij geen koper, doch alleen kijker mocht zijn zijn kennis kan verrijken. Ook op de volgende beurs, waarvoor reeds hard gewerkt is en men nog dagelijks volop in touw is, zal die ge legenheid in overvloedige mate bestaan. Onder auspiciën van de vereniging van homoepathische geneesheren ln Nederland zal in het najaar begonnen worden met een opleidingscursus voor artsen en studenten. Tot dusver be stond hier te lande geen gelegenheid onderwijs te volgen in de homoepati- sche geneeskunde, voornamelijk omdat de faculteiten der universiteiten hier tegen steeds ernstige bezwaren koes terden. Wat officieel dus niet verwe zenlijkt kon worden, zal thans door particulier initiatief mogelijk worden. INTERNATIONALE AFFICHE. WEDSTRIJD De directie van het Amerikaanse tijdschrift „This Week Magazine" heeft in samenwerking met de Europese commissie voor het tourisme een inter nationale affiche-wedstrijd georgani seerd onder het motto: „Reizen is het kenmerk van de vrijheid". In Neder land is door de A.N.V.V. een prijs van f 250,beschikbaar gesteld voor de nationale eerste prijs-winnaar. De ont werpen van de le, 2e en 3e prijswin naar zullen mededingen naar de inter nationale prijzen. ff"20 ïmiMHM 19511 1 'A Kfc/C-w .v., «sSSBSÊBoSS^t Het affiche van de komende agrarische beurs Siakers gingen aan hef werk Donderdagmiddag hebben de arbei ders van de Garuda Indonesian Air ways en het bus- en trampersoneel te Djakarta na daartoe opdracht te hebben ontvangen van de procureur-generaal, hun werkzaamheden hervat. Men ver wacht, dat vandaag alle diensten van de luchtvaartmij. weer normaal worden gevlogen. 77. Intussen had de kapitein van de remorqueur zijn schip een kreek bin nen laten varen. Piet Potlood en de andere verslaggevers gunden zich niet de tijd te wachten tot het schip goed en wel gemeerd lag. Zij sprongen hals over hop over boord en wadend door het water bereikten ook zij het strand. Veel kans om Jimmy Brown de hand te schudden hadden zij echter niet, daar hij nog steeds omringd werd door een geestdriftige mensenmassa, die na elke zin, welke de burgemeester van Calais uitsprak, in een luid gejuich losbarstte. Tot slot nodigde de burge meester Jimmy Brown uit plaats te nemen in een kolossaal statierijtuig, dat nog van vóór de Franse revolutie stamde en dat hem naar het raadhuis zou voeren, alwaar de burgemeester het tweede gedeelte van zijn toespraak zou houden. Juist toen Jimmy wilde instappen, gelukte het Piet Potlood hem bij de arm te pakken. „Jimmy!" riep hij. „Heb je je ouwe vrind nu hélemaal vergeten?" (Van onze speciale correspondent) I ENIN interesseerde zich niet voor goud. In zijn tijd bereikte de Russische goudproductie haar laagste punt, bijna het nulpnnt. Stalin heeft in 1927 de goudproductie georganiseerd en uitgebreid. Sindsdien behoort het gond tot de belangrijkste Russische staatsgeheimen. Aan deze kant van het IJzeren Gordijn wordt dit geheim bovendien nog met geruchten omringd. Kort geleden fluister de men, dat Moskou van plan was een goud-offensief te beginnen, teneinde de Westelijke valuta's te ondermijnen; Oost-Europa wilde het Westen met goud ter waarde van 5 milliard roebel overstromen. Dit zou dus een uitbreiding van de koude oorlog betekenen, of wel 'n verplaatsing van de politiek naar de economie. twee derde van de wereldproductie. Op deze wijze zou men een reusach tige hoeveelheid goud verzameld heb ben wel te verstaan sinds het einde van de oorlog; want vóór die tijd wa ren er niet voldoende arbeidskrachten beschikbaar. HE veronderstellingen over het Rus sisch goudbezit lopen zeer uiteen: de goudvoorraad wordt tussen 3 en 20 milliard dollar geschat, de jaarlijkse goudproductie tussen 2 en 18 millioen ounces. Alleen al deze fantastische ver schillen manen tot voorzichtigheid in de beoordeling. Het grote geheim is Oost-Siberie, het gebied van de rivier Kolyma, een van de koudste streken ter wereld. Over dit „Siberisch Trans vaal" werden enige tijd geleden be richten bekend, die tegelijk prachtig en afschuwelijk waren. In dit koudste hoekje van de aarde moet een „sprook jesachtige" hoeveelheid goud voorko men, en wel in een gebied, dat drie maal zo groot is als Engeland en dat onder de naam „Onderneming Dalstroi" met behulp van dwangarbeiders geëx ploiteerd wordt. Het aantal van deze dwangarbeiders wordt soms op enige honderdduizenden, soms op enige mil- lioenen geschat. Hierdoor zou dus de Russische goudproductie tot 16 a 18 millioen-ounces gestegen zijn, d.w.z. 36. De Haan is erg ingenomen met zijn benoeming, die hij aan zijn eigen voortvarendheid te danken heeft. Hij is dan wel geen burgemeester gewor den, maar toch wel voorzitter van een commissie, en dat is toch beter dan he lemaal niets. Maar de anderen zijn het er niet helemaal mee eens. „Waarom morgen pas? Kan het niet meteen van middag gebeuren? zegt meneer Bok- ma. „We behoeven alleen maar aan iedereen te vertellen dat het bedrie gerij isDe bewijzen hebben we hier". „Ja heren, luistert U nu eens, roept de Haan gewichtig. „Waarvoor hebben we nu eigenlijk een commissie ingesteld? Wij zullen eerst alles gron dig onderzoekendan schrijven we alles netjes op en ik persoonlijk zal de brief aan de burgemeester brengen!" „Ja, maar Pim is de burgemeester!" roept meneer Brombeer. „Daar schie ten we niets mee op. Nee, we moeten de krant erbij halen. Een ingezonden stuk in de krant.dat is het enige nog!" „Goed. we zullen vanmiddag net stuk nog opstellen", belooft de Haan „Goedenmorgen heren..,, en tot van middag!" Een eenvoudige berekening. INDIEN men deze beweringen over een geweldige goudproductie wil ge loven, dan blijkt uit het eenvoudige rekensommetje van 18 millioen ounces a 35 dollar, dat de jaarlijkse goudpro ductie 630 millioen dollar bedraagt. In de vijf jaar na de oorlog zou hierdoor een goudvoorraad ontstaan zijn van 3,15 milliard dollar (ter vergelijking diene, dat de Amerikaanse goudvoor raad op het ogenblik meer dan 22, de wereldvoorraad, voor zover zichtbaar, bijna 40 milliard dollar bedraagt). Op het einde van de oorlog, die de Sowjet- unie 2 3 milliard dollar aan goud heeft gekost, kan de Russische goud voorraad niet zeer groot zijn geweest. Ook na de oorlog heeft Moskou nog goud verkocht, d.w.z. met goud goede ren in het Westen gekocht. De Russi sche goudvoorraad kan dus, zelfs aan genomen dat de productie buitenge woon groot is, nauwelijks 3 milliard dollar bedragen, wat ten slotte toch nog een behoorlijk bedrag is. Wat zou men er echter mee bereiken, zelfs als een derde hiervan in het Wes ten op de markt gegooid werd? De Westelijke staten hebben voldoende ervaring om toevloeiend goud, dat de geldcirculatie zou doen stijgen en de prijzen zou doen dalen, te „sterilise ren". Moskou zou bovendien het goud niet cadeau geven, maar grondstoffen en machines zijn aan onze kant van de wereld ook schaars geworden. Ligt het in de bedoeling van Rusland voor zijn goud oorlogsmateriaal aan te schaffen en de Westelijke gemeenschap op deze wijze te ondermijnen of zelfs uiteen te drijven? Fantasie en werkelijkheid. Mijnhardt's Hoofdpiinpoeders. Door 45 cent (Advertentie, Ing. Med.) DOOK 31 lviaar bij deze gelegenheid besloot ze tot na het eten te wachten hem van Richards cadeau te vertellen en pas teren ze met de koffie in de zitkamer zaten, sprak ze: „Richard wil me erg graag een ca deautje voor mijn verjaardag geven". „O ja? Wat wil hij je geven?" vroeg haar voogd, terwijl hij in zijn koffie roerde. „Of is dat een geheim?" „O neen. Het is geen geheim. Het is eerder een probleem. Hij wil me een armband en oorbellen geven eerlijk gezegd, heeft hij ze me al voor lopig gegeven die aan zijn moeder toebehoorden". „Wat bedoel je met dat „voorlopig gegeven?" was de nuchtere vraag. „Wel, ziet u, ik heb gezegd, dat ik ze niet kon aannemen voordat ik het aan u had gevraagd", „O zo. Heb je de indruk, dat dat cadeau iets heeft te betekenen? „Neen, niet bepaald. Maar het is toch niet helemaal comme-il-faut om siera den van een man aan te nemen, is he wel?" Haar voogd keek hoogst geamuseerd. „Het is in allerlei omstandigheden vol komen comme-il-faut" verzekerde hij haar. „Maar ik veronderstel dat je be doelt dat je geen sieraden behoort aan te nemen van een willekeurige man nelijke kennis". „Ja". „Zijn ze erg kostbaar?" „Hij zegt van niet. Maar ze zijn erg mooi". „Het lijkt me 't bes'c, dat je ze me maar eens laat zien", sprak haar voogd. Norma ging ze direct daarop halen. Toen ze terug kwam. stak hij zijn hand uit zonder iets te zeggen en Norma stond er bij te kijken, terwijl hij ze in zijn mooie krachtige handen hield en ze met belangstelling onder zocht. „Heel mooi", verklaarde hij eindelijk. „Zeventiende eeuws Florentijns, zou ik zeggen. Heb je ze al aan gehad?" „N..neen". „Niet?" Hij keek geamuseerd en on gelovig naar haar op. „Ze zijn gemo derniseerd, met schroefjes eraan, weet je". „Ja, dat weet ik". „Waarom heb je ze dan nog niet aangepast?" „Ik dacht, dat als ze heel erg mooi zouden staan, ik ze niet zou willen opgeven, zelfs als u zoudt zeggen, dat ik ze niet mocht behouden", bekende Norma. Haar voogd lachje. „Doe ze eens aan en laat me dan maar zien hoe ze je staan". Zijn toon klonk eerder bevelend dan vriendelijk en Norma nam gehoorzaam eerst de armband en sloot dit om haar arm. en vervolgens schroefde ze de oorbel len in haar oren. Toen ze zich van de spiegel afwend de om ze hem te tonen, hoorde ze dat haar voogd even zijn adem inhield. „Ja, ze zijn buitengewoon flatteus", sprak hij, achterover in zijn stoel ge leund en keek haar aan. „Je moest er een veelkleurige brocaat avondjurk bij hebben. Een met goede eenvoudige renaissance-lijnen, maar van rijk ma teriaal. We zullen er daar in Londen eens naar uitkijken". „Bedoelt u, dat ik ze mag houden?' Norma straalde en haar mond opende zich in haar opwinding. „Ik zou niet weten waarom niet, als ze je zoveel plezier doen". Norma wist dat dat geen reden was die een voogd naar voren zou brengen als het werkelijk een punt van twij fel betrof. Maar waarschijnlijk was de hele zaak niet zo belangrijk als ze had gedacht. Ze aanvaardde zijn beslissing met het grootste genoegen, hoewel die haar verbaasde. Ze ontdekte dat ze niet de enige was die er over verbaasd was. Want toen ze de volgende dag de oorbellen en armband aan juffrouw Parry toonde en haar vertelde, dat ze een geschenk waren van mijnheer Richard Inworth, liet deze dame zich zeer afkeurend uit. „Het is niet behoorlijk om een der gelijk cadeau van een heer aan te ne men, juffrouw Norma", sprak ze zedig. „Dat wil zeggen, zolang u niet met hem trouwt". juffrouw Parry, gelooft u dat zulke dingen er tegenwoordig nog zo veel toe doen?" riep Norma uit en ze verwierp energiek het argument dat geen etmaal geleden het hare was ge weest. „Dat geloof ik zeker. Dat wil zeggen, als de jongedame in kwestie goed is opgevoed", voegde de huishoudster er streng bij. „Mijnheer Richard had be ter moeten weten en mijnheer Yorke zal er al heel slecht over te spreken zijn. jufrouw Norma". „Maar mijnheer Richard heeft het zo goed bedoeld", legde Norma uit, „en mijnheer Yorke vindt het ook goed". „Vindt mijnheer Yorge het goed?" herhaalde juffrouw Parry verbaasd. „Dat u geschenken aanneemt van mijn heer Inworth?" Wordt vervolgd sinds 194Ö öp 4 milïioen ounces per jaar. Vermenigvuldigt men dit met 35, dan bedraagt de waarde hiervan 140 millioen; over tien jaar is dat 1.4 mil liard dollar of 5,6 milliard roebel. Het geheim is dus niet zó groot en de goudvoorraad krimpt bij nadere be schouwing sterk in. Bovendien zou door een groot aanbod van goud op de vrije markten de goudprijs zeer snel moeten dalen en zelfs een druk op de officiële goudprijs uitgeoefend moe ten worden, wil het doel: een chaos onder de Westelijke valuta's te doen ontstaan, bereikt worden. De Russen kunnen echter heel goed rekenen, ook in goud. Ze zouden het niet weggooien, zelfs al hadden ze een overvloed. C. E. PotharstGimberg: „Want het veerhuis roept". - Jeugd' serie „Vrije Vaart"; uitg. C.V. v.h. C. de Boer Jr., Amsterdam- Eigenlijk heeft dit boek met varen niet meer te maken dan dat het veer huis natuurlijk aan het water staat en de rivier wel eens voor minder pret tige verrassingen zorgt. Dat neemt niet weg, dat het een gezellig meisjes boek is geworden. Het is de geschie denis van de talentvolle Nora, die niets liever doet dan (tekenen, maar daarvoor niet veel gelegenheid krijgt in het drukke veerhuis, dat met zijn speeltuin een bekende ontspannings gelegenheid voor zomergasten is en dan de inspanning van het gehele ge zin eist om alles op tijd vcror elkaar te kunnen krijgen. De strenge maar rechtvaardige vader, de opofferende moeder zijn scherp getekende figuren en ook het onnadenkende jongste zusje is een gelukkige vondst voor een gezellig meisjesboek. Ten slotte gaat Nora naar de Kunstnijverheids school in Amsterdam, het liefste dat zij zich heeft kunnen wensen, maar de liefde voor de jonge man, die na vaders dood het veerhuis heeft over genomen, wint het van alle andere gevoelens. Het veerhuis roept en zij keert er in terug. De schrijfster heeft tal van meis jesboeken op haar naam staan en ook hier geldt het spreekwoord, dat goede wijn eigenlijk geen krans nodig heeft. Akkrumdijk, A'dam-O.-Afrika, 20-6 te Dar et Salaam Albireo, 22-6 van Buenos Aires te R'dam verwacht - Aldabi, Buenos Aires- h'dam, 21-6 te Antwerpen - Arendsdijk, 20-6 te Boston - Arendskerk, Japan-R'dam, 21-6 van Manilla te Singapore verwacht Alkaid, Forto Alegre—R'dam, 21-6 van Porto Alegre naar Rio Grande do Sul - Amstelpark, 20-6 van Bal timore naar Newport News - Arundo, Sorel—A'dam, 21-6 bij Fatherpoint verwacht Baarn, A dam—Chili, 21-6 van San Antonio te Coquimbo verwacht - Bantam, R'dam- Hollandia, 18-6 van Cheribon naar Semarang Bengkalis, 21-6 van Surabaja te Tjilatjap ver wacht Bennekom, Chili-A'dam, 21-6 te Cristobal verwacht - Bomeo, 21-6 van Londen te A'dam - Caltex Delft (t), 21-6 van Sidon te R'dam Cameronia, 20-6 (15.40 uur) van Djakarta naar R dam Delfland, Buenos Aires -A'dam, 19-6 te Ilheus Garoet, 21-6 (12 uur) van Antwerpen te Hoek van Holland ver wacht - Helena, A'dam-Chili, 2-6 te Callao verwacht - Hestia, A'dam-Chili, 21-6 van Aruba te Cristobal - Heelsum, 20-6 van R' dam naar San Francisco - Hoogkerk, Beira— A'dam, 21-6 te Antwerpen Hera, Ecuador— A'dam, 20-6 van Curasao naar Trinidad Hersiüa, A'dm-Georgetown, 20-6 van Trinidad naar Paramaribo - Japara (KRL), Djakarta- R'dam, 20-6 (22 uur) van Suez - Klipfontein, A'dam—Beira, 20-6 te Durban - Linge, 21-6 van Topila te Zaandam - Laagkerk, Calcutta- It'dam, 21-6 van Antwerpen Loenerkerk, Perzische Golf-R'dam, pass. 20-6 Gibraltar - Loosdrecht, R'dam-Calcutta, 20-6 van Suez naar Karaehi - Loppcrsum, Bone-A'dam, pass. 20-6 Finisterre - Maasland, A'dam-Bueuos Aires, pass. 20-6 Kaap Verd. Eilanden naar Recife Mapia, A'dam—Makassar, pass. 20-6 Perim naar Pondieherry - Muiderkerk, R'dam Perzische Golf, 21-6 te Basrab verwacht Macoma (t), 15-6 van Fulusambu naar Port de Bouc - Mirza, 20-6 van R'dam naar Shell- haven - Nieuw-Amsterdam, R'dam-New York Pfi' 21"6 (9-10 uur) Scxllys - Nigerstroom.' 21-6 van W.-Afrika te A'dam verwacht - Oot- marsum, Golfhavens-R'dam, 21-6 van Lo Havre te Antwerpen - Oranjestad, Kingstou- A dam, 21-6 te Madeira Polyphemus, New lork—Indonesië, 16-6 van Cheribon naar Pa- lembang - Prins Frederik Willem, Cliicago- R'darn, 21-6 te Sarnia - Prins Johan Willem Friso, 22-6 van Port Alfred te R'dam ver svacht Poelau Laut, A'dam—Makassar, 20-6 van Belawan te Pangkalpinang ten anker Polydorus, Djakarta-New York, 20-6 van Co- cbin naar Aden Rotti, Makassar—A'dam, 20-6 van Suez - Rossum, 20-6 van Sluiskil te Casa- blauca - Sloterdijk, 21-6 van Charleston naar Newport News - Sumatra, Calcutta-Pac. Kust, 21-6 te Los Angeles verwacht Sunetta (t), R'dam—Curasao, pass. 21-6 Martinique - Stad Maastricht, 20-6 van Casablanca naar R'dam Tabian, 20-6 van Surabaja naar Singapore Tegelberg, Yokohama-Buenos Aires, 20-6 te Mombassa Trio, R'dam—St. Lasvrence, pass. 20-6 Belle ls lr - Tomini, R'dam-Djakarta, 20-6 n.m. te Belawan - Ternate, R'dam-Dja karta, pass. 20-6 (19 UUr) Sagres - Winsum, W.-Afrika—A'dam, 20-6 van Dakar - Zaan, 20-6 van Zaandam naar Emden - Zeeland' New York—Djakarta, 20-6 n.m. van Djeddah naai Aden.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7