Woensdag 27 Juni DEN HELDER Verkenners en welpen demonstreerden aan de Kanaalweg Stad en Omgeving Helderse Balletschool danste „De Stenen Fluitspeler" Het horloge f 45.- bij Huismoeders gaven een demonstratie van vrij worstelen Greetje Donker, alles vergend, onvermoeibaar Voor de eerste maal een groot werk vanaf Fa. Beemsterboer Burgerlijke Stand Wielrijder bekneld tussen brugleuning en auto Amerikaans vlootbezoek aan Rotterdam Nachtelijke bustocht door Nieuwediep Poliiie in achtervolging Groenveld kampioen in de derde klasse IN HET KORT Faas Wilkes prof af? ,,Dat kan al/een in Koopvaarderschutsluis twee dagen buiten dienst Den Helder gebeuren" Veertig jaar padvinderij in Den Helder Nieuwediep, hei hartje van de rimboe Morgenavond marcheert „Turnlust" weer Mowgli werd opgenomen in de wolven-horde Vice-admiraal v. Holthe verlaat de zeedienst Het lag voor het grijpen... Ons Postduivennieuws Als een misschien wat laat besluit van het seizoen 1950'51 trad in „Casino" de Helderse Balletgroep aan voor haar door ingewijden met zoveel verwachting tegemoet geziene dansavond. Aan het baanbrekende werk van de Helderse Volksuniversiteit en de Balletschool Siebeling, danken wij een gestaag groeiende belangstelling in onze stad voor de dans in haar nobelste vorm. De wegen van beide instellingen, wa ren echter niet dezelfde. Onze actieve Volksuniversiteit voerde meerdere ma len goede balletgroepen hierheen en bracht ons zo nader tot deze kunst vorm. Men zegt, dat de weg naar de hel met idealen geplaveid is, en alleen ide alen vormden het materiaal waarmee voorzien Gé Siebeling de weg naar het schone visioen, een Helderse Ballet groep, insloeg. Na deze vier jaar is weer eens gebleken, dat zegswijzen geen algemene geldigheid hebben. Wat eens visioen was, werd gratievolle werkelijkheid. Al de moeite, al het zweet, ja, soms de tranen, zij waren niet vergeefs. Een straf getrainde en geselecteerde balletgroep, in meerderheid zeer jong, waartussen krachten met grote moge lijkheden, dat is het prachtige ge schenk, dat Gé Siebeling Den Helder thans te bieden heeft. Noemen wij in dit verband onmid dellijk Greetje Donker, de instructrice, artiste in heel haar wezen, onvermoei baar, alles vergend, maar ook alles ge vend! De sprongen vooruit, dit jaar ge maakt in artistiek en technisch opzicht, zijn ten vole aan haar te danken. Het programma Het programma opende ter introduc tie met een correct gebrachte militaire mars van Schubert, waarop de hierna uitgevoerde oefeningen, aan de barre, een klassiek en een modern adagio, en grondoefeningen goed aansloten. Hoewel uiteindelijk oefeningen als deze op een balletprogramma niet thuis horen, is het wel nuttig eens te zien, dat sierlijke lichaamsbeheersing niet voor een dubbeltje per el te verkrijgen is. Na de inleidende oefeningen ving het eigenlijke dansprogramma aan, met een gavotte op muziek van Handel. On middellijk was een ieder gewonnen door de sublieme eenheid van de pun tig en geestig uitgevoerde dans, in ware juweeltjes van costuum3 en de glasheldere muziek. Een geheel andere bekoring had de romantische wals op muziek van Brahms. Het boerendansje van Röntgen kwam schalks en goed in de kleur over het voetlicht. Met een wervelende Tarantella, technisch ook zeer goed, werd het eerste programma deel afgesloten. Na de pauze een grappige polka, com pleet met queue en coquetterie anno 1880 of daaromtrent en een wals van Johann Strauss. Ten slotte 't eerste „grote" nummer dat wij van dit ballet zagen, de première van het dansspel „De Stenen Fluit speler", naar een sprookje van Mya Brcnnenraedts, door Greetje Donker in dans omgezet. Over de feitelijke inhoud van dit sprookje werd in dit blad al eerder iets geschreven. Achter de inhoud schuilt stellig een diepere zin. Het rijk gewor den bedelaresje vindt ten slotte geen bevrediging in haar leven van ijdel vermaak. Zij heeft iets gezien van die andere wereld, een wereld van zorge loze schoonheid, waar we allen zo graag in geloven! Het verlangen daarnaar doet haar zelfs haar bezit opgeven om terug te gaan, hoewél ze weet, dat dit tevens het einde zal zijn. Gelukkig brengt het sprookje een even treffen' de als elegante oplossing, als zij elfje wordt. Op schone en zinvolle wijze komt zo de gedachte, de mens, strevend en hunkerend naar een ideaal, alles daarvoor offerend en op ongedachte wijze beloond, tot uitdrukking. De bezetting De rol van het bedelaresje, een zeer moeilijke, werd door Co Zand meesle pend en gevoelig gedanst. Noemen wij verder een waarlijk ko ninklijke elfenkoningin van Chris de Bont en de jeugdige vertolkster van de titelrol. Xda Posthuma, die het fluit- spelertje met verrukkelijke charme op de planken bracht. Willy Braakman gaf als hofdame deze figuur precies wat zij moest zijn. Het corps de ballet was er prachtig in, zowel mimisch als tech nisch, en danste een statig menuet. Noemen wij nog de beren, plomp en onbeholpen, het elastieke narretje, de bedienden, de vogels, de vlindertjes, ijl en lichtvoetig, de elfen, kabouters en bloemen. Ongetwijfeld zal dit dansspel nog vele opvoeringen zijn beschoren. Door zijn inhoud en als schouwspel kan het jong en oud gelijk boeien. Moge het zo zijn, dat ook in Den Helder een reprise kan plaats vinden! Met grote offers aan kosten en tijd, werd een costumering verkregen waarvoor alleen bewonde ring past, een costumering die men ook elders meestal vergeefs zal zoeken. Vastgesteld kan worden dat het hier vertoonde aan dans en costuum in verre omtrek zijn weerga niet vindt. De muzikale verzorging was in handen van de heren Schaatsenberg, piano, en Bregman, fluit, die de subtiele sprook jessfeer prachtig tot haar recht deden komen. Het applaus werd een ovatie, waarna bloemen werden aangebracht voor Greetje Donker, de hoofdrolvertolk sters, en de muziek en mevrouw Sie beling, de costumière, die allen in de dankbaarheid deelden. Ook voor de décorverzorging van de heer A. P. Lu- ders zal dit applaus stellig gegolden hebben. dat U nooit teleurstelt 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. (Advertentie, Ing. Med.) Bevallen: A. KrijnsZwemmer, d. P. C. van StrijenMeijer, d. D. Steig- straDaalder, d. A. M. C. van den BeidtHertogh, z. D. Malkus—Rusten burg, cL E. A. BorgartWinkel, d. G KwastUfkes, z. Ondertrouwd: A. Post en J. de Vries. J. Dreef en M. Willemse. T. Ruiten en J. Schwarz. J. D. Spillner en A. L. Versluis. Gehuwd: H. Doeleman en A. W. Bul. W. W. Schoonhoven en M. H. Schoe- maker. G. P. van Eis en A. M. Rijkers R. van der Vaart en L. Bethlehem. .Overleden: H. F. Beukers, m., 4 jaar. T. F. Heijman, m., 58 jaar. N. Ver voort, m., 74 jaar. A. de Ridder, m., 49 jaar. F. Dilg, vr., 50 jaar. Op de Ankerpark-brug gebeurde gis termorgen een ongeval, dat nog vrij goed is afgelopen. De bestuurder van een auto moest daar voorrang verle nen aan een wielrijder, die uit tegen overgestelde richting kwam. De chauf feur remde ook inderdaad, maar het brugdek was zo glad, dat de auto doorschoof. De wielrijder raakte toen bekneld tussen de wagen en de brug leuning. De man werd niet zo zwaar gewond, maar moest toch naar het Lidwina-ziekenhuis worden overge bracht. Gisteren arriveerden voor een bezoek aan de Rotterdamse haven de zware kruiser „Albany" en de torpedobootja- gers „Kenneth" „D. Bailey" en „John son". De kruiser, die als vlaggeschip fun geert, nam ligplaats aan de Wilhel- minakade en de andere vaartuigen meerden in de Parkhaven. Comman dant van dit flotielje is kapitein ter zee, Ernest M. Eller, die reeds eenmaal eerder Rotterdam bezocht, n.1. ongeveer 25 jaar geleden als adelborst. Evenals toen heeft hij het plan de Nederlandse adelborstenopleiding in Den Helder te bezoeken. Dit flottielje maakt deel uit van een oefensmaldeel van 13 schepen voor de opleiding van adelborsten. Dit smal deel staat onder commando van schout bij nacht James L. Holloway Jr., die morgen naar Rotterdam denkt te ko men. Vrijdag zullen de oorlogsbodems ons land weer verlaten. In de nacht van Zondag op Maandag heeft zich in onze stad een zonderlinge achtervolging afgespeeld. Twee surveil lerende agenten, zagen om kwart over twee op de Westgracht een onverlichte autobus rijden. De agenten waren op de fiets, doch dit weerhield hen er niet van, onmiddellijk de achtervolging in te zetten. Op de Spoorgracht gekomen ontdekten zij, dat de bestuurder onder de invloed van sterke drank moest zijn. De bus bewoog zich slingerend over de weg en reed toen plotseling de Jonker straat in, waar prompt een gaslan taarn werd aangereden. De lantaarn knapte vlak bij de grond af. De be stuurder reed door en bracht de wagen eerst tot stilstand, toen hij aan het eind van de Anemonenstraat niet verder kon. Spoedig daarop werd de bestuur der, een matroos, aangehouden en naar het hoofdbureau op de Kerkgracht overgebracht. De varensgezel had de bus op de Loodsgracht zien staan, en was toen op de gedachte gekomen, dat een ritje door Den Helder geen kwaad zou kun nen. Na verhoord te zijn werd hij in de cel gestopt. Zijn avontuurlijke rit slaat ongetwijfeld een flink gat in zijn beurs. Personeel van de water- en lichtbedrijven moest nog in actie ko men, om de gastoevoer in de Jonker straat, waar de lantaarn het moest ont gelden, af te sluiten. De bus, toebe horende aan de firma Van Konings- bruggen, werd licht beschadigd. In de derde klasse heeft I. Groen veld beslag gelegd op het schaakkam pioenschap van Den Helder. Hij wist zijn afgebroken partij tegen R. Muller, waarin hij slechter stond, toch remise te houden en dat was voldoende om zich van de titel te verzekeren. Groen veld behaalde uit twintig partijen vijftien punten. Muller kan hoogstens nog 14i/2 punt bereiken. Egberts was in deze klasse de enige, die Groenveld tweemaal wist te ver slaan. Een opmerkelijk resultaat, als men weet, dat Egberts uit negentien partijen slechts ®V» punt verzamelde. De voetbalvereniging „Helder" houdt vanavond om acht uur in „For- mosa" haar jaarvergadering. De Tivoli-bioscoop vertoont van hedenavond tot en met Donderdag avond „Kapitein Blood, de piraten- hoofdman". In de Witte gaat „De zwarte panter". Voor het voorlopige diploma ma chinist bij de grote vaart, dat in Den Haag werd gehouden, slaagde onze stadgenoot A. van Krimpen. Zijn oplei ding wiskunde en electrotechniek kreeg hij van de heer P. C. Dekker, Prins Hendriklaan 3. lappendag VROOM DREESMAHN (Advertentie, Ing. Med.) Volgens „De Volkskrant" zou Faas Wilkes in een brief aan zijn ouders hebben doen blijken, dat hij er wel weer prijs op zou stellen naar Neder land terug te keren, de beroepsvoetbal de rug toe te wenden en, zo de moge lijkheid zou bestaan, weer amateur te worden. Reeds geruime tijd deden geruchten de ronde over een mogelijke terug komst van deze voetballer. In de krin gen van zijn oude vereniging „Xerxes" is echter nog niets naders bekend. Het is echter lang niet onmogelijk, dat Faas Wilkes hier een poging doet de Italianen tot een hogere aanbieding te verlokken, omdat hij nog steeds geen contract heeft getekend. Mocht hij te rugkeren, dan zal de K.N.V.B. nog een moeilijk probleem op te lossen krijgen, n.1. de vraag of het mogelijk is een prof weer als amateur te doen aanne men. De scheepvaart door de Koopvaar derschutsluis zal op II en 12 Juli van des voormiddags 7.30 uur tot des avonds 20 uur of zoveel langer of korter als nodig mocht blijken, zijn ge stremd. Gedurende die tijd zal waarschijnlijk elke dag één schutting kunnen plaats hebben tussen 12 uur en 13 uur. De Alkmaarse politierechter mr. Al- bias was zeer teleurgesteld door twee vertegenwoordigsters van het zwakke geslacht uit Den Heider. Deze dames verschenen gistermiddag in Alkmaar, de een als verdachte en de andere als getuige, omdat zij op een zonnige Mei dag „woorden" hadden gehad. Op een kwaad moment viel er een klap en dat had tot gevolg dat de dames vervol gens een kleine demonstratie vrij wor stelen in de gang van een buurvrouw hadden gegeven. „Dat kan alleen in Den Helder gebeuren" meende mr. Alblas. Wilhelmina K. was de verdachte die ontkende dat zij de eerste klap had ge geven. Haar tegenstanders van weleer mocht echter de eed afleggen en stond dus veel sterker en bovendien werd zij nog gesteund door haar schoonmoeder die eveneens verklaarde dat Wilhelmi na wèl de eerste klap had gegeven, üe politierechter vond de houding van De Christelijke gymnastiekvereni ging „Turnlust" maakt Woensdagavond weer een mars door de stad. Om zeven uur wordt op de Vismarkt gestart voor de volgende route: Vismarkt, Stakman Bossestraat, Ruyghweg, Lijs terstraat, Ooievaarstraat, Reigerstraat, Ruyghweg, Sluisdijkstraat, Spoorgracht. Bassingracht, Ruyghweg, Visstraat, Jan in 't Veltstraat, Stakman Bossestraat, Vismarkt. Voor de adspirant-leden kan deze mars worden beshcouwd als vooroefe ning voor de wedstrijden op 7 Juli te Enkhuizen. Voorts zullen nu ook de leden van de partij kunnen zijn, die op Zaterdagmiddag waren verhinderd. Ouders van adspiranten of andere be langstellenden die mee willen naar Enkhuizen, kunnen zich opgeven bij de heer J. J. A. Putters, Molengracht 4. de kosten bedragen f 2.50 per persoon. Vrijdag organiseert de propaganda- commissie van „Turnlust" om acht uur in „Bellevue" een Bondsavond. De pro pagandist van het gewest Holland van het Nederlandse Christelijke Gymnas- tiekverbond hoopt daar aanwezig te zijn. De welpen van de gezamenlijke Helderse troepen hebben gisteravond op het terrein aan de Kanaalweg, tegenover het hoofdbureau van politie, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de padvinderbeweging in onze stad, ten aan schouwen van vele belangstellenden een grote demonstratie gegeven. De talrijke kjjklustigen, onder wie wij burgemeester en mevrouw Rehorst en de waarnemend- commissaris van politie, mr. J. Blanken opmerkten, hebben kunnen genieten van een alleraardigst spel, van welpen oefeningen en van een verkennersdemonstra tie. Voorafgegaan door de eigen band marcheerden de jongens van het Stations plein, waar zij zich hadden verzameld, naar de Kanaalweg. En daar hebben zij dan gedemonstreerd wat de padvinderij voor de jeugd betekent. lijk ook brandde) en voorts ontdekten de toeschouwers het hol van Vader Wolf en de raadsrots. Wij kunnen nog vermelden, dat de leiders zeer tevre den waren over het werk van hun welpen, daar zij het speelden zoals dat ook in de horde wordt gedaan: onge kunsteld. Bovendien was het geheel ternauwernood voorbereid. Er werd begonnen met een aantal behendigheidsoefeningen, waaronder ook het touwspringen was. Het was leuk om te zien, hoe de welpen zich van hun taak kweten. Nog grappiger was het voor de ingewijden, die weten, dat de jongens het eigenlijk maar een meisjesspel vinden. Maar toen de hop man had verteld, dat boksers ook touwtje springen (en dat zijn toch echte mannen!), deden zij ook dit num mer van het programma met genoe gen. Natuurlijk werd er meer gedaan. De welpen moesten een „8" hinken, zij moesten schoenen poetsen, verbinden, balgooien en nog veel meer oefenin gen, die zij in hun troep leren. En hierna kon het grote welpenspel beginnen. Voor de toeschouwers was dat spel heel gemakkelijk te volgen, daar via een geluidsinstallatie (wel willend afgestaan door het Leger des Heils) een explicatie werd gegeven. Het spel (voor welpen, jongens van acht tot twaalf jaar) was geheel ge baseerd op de Jungle-books van Ru- dyard Kipling. Om het echter te doen gelijken was een tent opgesteld, die een dorp be'ekende, was er een hout- hakkersvuur aangebracht (dat natuur- Vergeten kind.... Men werd meegenomen naar het hartje van de rimboe in Brits-Indie. naar een plek, de Sionie-heuvelen ge naamd. Daar zit een troepje houthak kers bij hun kampvuur, na afloop van een vermoeiende dagtaak. Temidden van deze mensen is een klein jongetje, dat nauwelijks kan lopen. Plotseling weerklinkt het gebrul van een tijger, de houthakkers rennen in paniek weg, maar zij vergeten het kind. Shere Khan (de tijger) ziet een gemakkelijke prooi. Achter hem aan sluipt Tabaqui, de jakhals, die hoopt dat hij straks dé botjes mag aflikken. Dan springt de tijger toe, maarjuist in het vuur en hij mist zijn prooi. Het ventje loopt de rimboe in. Daar, in een hol. zitten Vader Wolf, moeder wolf Raksha en de kleine wolfjes Grauwbroer, Grijsbroer en Spit sneus. Deze wol venfamilie neemt het mensenjong op. Het nieuwe, kale kindje wordt Mowgli genoemd. En hoe de tijger Shere Khan ook dreigt, de wolven geven hem Mowgli niet. Va der Wolf zat wel in angst, omdat hij niet wist, of de horde waartoe hij be hoorde, Mowgli zou opnemen, 's Nachts wordt een bijeenkomst gehouden op de Rots van de Raad. Aanvankelijk vroegen de vergaderde wolven zich af, wat zij moesten beginnen met het mensenkind. Het enige vreemde dier dat in het gezelschap is toegelaten, is de oude, bruine beer Baloe, die de wol ven de wetten van de rimboe leerde. En deze beer pleite voor Mowgli. Toen kwam ook de zwarte panter Bagera in de kring en hij vertelde, dat het een schande zou zijn een naakt jong te doden. Hij koopt ten slotte voor Mow gli het leven, in ruil voor een vette stier, die hij zojuist heeft gedood. En dan wordt Mowgli in de horde opge nomen en later zal hij de wolven hel pen en de brullende tijger tot andere gedachten brengen. Een achtergrond.. Voor de welpen mag het dan al niet zo duidelijk zijn geweest, de volwas senen begrijpen wel, dat dit spel een „menselijke" achtergrond heeft. De demonstratie-avond werd besloten met verkennersoefeningen, waarvoor een hoge, stevige stellage was gebouwd. Niet zelden werden keurige staaltjes van behendigheid getoond, die wel de gelijk indruk hebben gemaakt op de omstanders. Al met al was het een ge slaagde avond, waarmede de padvin ders hebben getoond, dat het jubileum dat thans wordt gevierd, de vrucht is van een sterke ondergrond. In dit verband wijzen wij er nog op, dat in de nissenhutten aan de Kanaal weg tot en met Zaterdag een tentoon stelling wordt gehouden, die op inte ressante wijze het gehele padvinders leven belicht. Deze tentoonstelling is elke avond geopend van zeven tot ne gen uur en bovendien Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur. Op deze exposi tie hopen wij nader terug te komen beide dames volkomen verkeerd, maar Wilhelmina moest het gelag betalen, zijnde een boete van f 20. Stomverbaasd. Stomverbaasd had een huisschilder staan luisteren naar de onuitputtelijke stroom van scheldwoorden welke Eli- sabeth W. in een driftige bui produ ceerde, toen haar buurvrouw kwam vragen waarom zij (Elisabeth) haar zoontje had bang gemaakt. De schilder verscheen gisteren als getuige en ver telde dat hij wel een blad papier had kunnen vullen met al het lelijks dat Elisabeth haar praatgrage mond liet ontvlieden. In het dossier van deze da me waren verschillende aanklachten over beledigingen, zodat de politie rechter het wel noodzakelijk achtte dat hier drastische maatregelen genomen moesten worden. Elisabeth werd ver oordeeld tot een boete van f 75 subsi diair 30 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met drie proefjaren. Elisabeth zal dus twee jaar niet meer kunnen schelden of zij loopt het risico een maand op staats kosten te worden verpleegd. Spaarpot gestolen. Een maand voorwaardelijk en een boete van f 25 luidde het vonnis dat te gen Frederik B. uit Den Helder werd uitgesproken. B. had zich enige tijd geleden ontfermd over de spaarpot van een oude dame. Weliswaar was de in houd vrij gering maar de politierechter meende dat de omstandigheden waar onder dit feit had plaats gevonden een zware straf rechtvaardigden. Mr. Alblas legde geen gevangenisstraf op omdat het de eerste maal was dat B. met de justitie in aanraking was gekomen. Financiële moeilijkheden Ook Arie M. stond terecht wegens diefstal. Hij had verschillende malen een partij meegenomen om dat hij in financiële moeilijkheden verkeerde. Om hem voor de toekomst een steun te ge ven veroordeelde mr. Alblas hem tot 'n voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met drie proefjaren en een boete van f 50. Jenever wodka en bier. Jenever, wodka en bier waren de oorzaak geweest dat de Texelaar Sijtze R. in plaats van op, onder zijn brom fiets was gekropen. Zeer laconiek deel de hij de officier en politierechter mee dat hij op dat moment zonder meer dronken was. ,,'t Is was moois" meende de rechter, die Sijtze tot f 100 suosi- diair 30 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand ver oordeelde. „Ik ga in hoger beroep, goeie dag was de repliek van Sijtze die het niet kon begrijpen dat de ver tegenwoordiger van Vrouwe Justitia iemand zijn borreltje misgunde. N°g een dronken man in de Spoorstraat te Den Helder wa ren de escapades van Machiel E. opge vallen. Een politieagent stelde zich hem in verbinding en spoedig bleek S haf*61// g6hele Spoorstraat oo dig had gehad omdat hij een bonvj had gedronken. Volgens Machiel waren het er slechts vier geweest. Zij waren echter verkeerd gevallen. Daar uit ie stukken met bleek dat hij tot het gilde van de drankmisbruikers moest worden ter hè/inr;00//6 de Politierech- dagen Vin 50 subs. 25 Een roddelpraat je b. „f Weringen wordt geroddeld Een eerbare huismoeder was namelijk Zoals onlangs is gemeld, kon wor den verwacht dat vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe in zijn marinefuncties zou worden opgevolgd door schout bij nacht A. de Booy. Thans deelt men ons van de zijde van het ministerie van Marine mede, dat schout bij nacht A. de Booy op 1 Aug. vice-admiraal van Holthe in al zijn marinefuncties (bevelhebber der Zee strijdkrachten en chef van de Marine staf) zal opvolgen. Vice-admiraal Van Holthe heeft de wens te kennen gegeven de zeedienst met pensioen te verlaten. Gevonden: Armband, alpinomuts, autoped, twee baddoeken, twee zwem broekjes, onderbroek, bril, padvinders- hoed, hond, hondenhalsband, halsket ting, hengel, rijwielpomp, rubberpop, vier portemonnaies, kinderrijwiel, twee herenrijwielen, twee kinderschoentjes, muntbiljet, muziekstukje, damestas. Verloren: Autoped, zwembroekje, bril, klantenboekje, twee broches, étui met inhoud, halsketting, herenhoed, drie jasjes, manteltje, muntbiljet, rij wielpomp, vier portemonnaies, shawl, twee schooltassen, twee damestasjes, vier vulpennen. (Advertentie. Ing Med.) De postduivenvereniging „Het Noor den" hield Zondag voor oude duiven haar achtste wedvlucht van Chateau- roux (718 km) af. In concours waren 109 duiven, die om 5.35 uur met W.- wind werden gelost. De eerste vogel bereikte het hok om 16.20 53 uur, de laatste om 18.40.52 uur. De eerst aan komende duif had een voorsprong van vijftien minuten op nummer twee. De uitslag was: gebr. Ramler I1118— 27; G. J. Wittenberg 25; Blokker 3— 71322; A. Rietveld 4; W Pluijrners 6; C. Kos 815; J. Manshanden 9, R. Ran 1012; J. van Doorn 14—21; P. Dirks 16—19; gebr. Buis 17—26; W. Manshanden 20—24; C. Bontes 23, J. van Hoek 25; T. J. Kos 28. Het was een vrij zware vlucht. Er bleven dan ook wel enkele duiven achter. „VOP" hield dit weekend ten wedvlucht van St. Quentin af. Dit was tevens de laatste Vitesse-vlucht. De kampioenschappen werden behaald door: le kampioen Hengsdijkv. d. Giesen 479 punten, 2e kampioen W. Fritz 304 punten, 3e Hufkcns—De Boer 290 punten, 4e M. Mastemaker 279 pun ten, 5e H. de Vroome 263 punten.' Van St. Quentin werden de prijzen als volgt behaald: W. Boon 1 16, Hengs- dijk-Var. de Giesen 2 5 13, Hufkens-De Boer 3 6 7 10, R. de Boer 4, J. Vlaming 8, H. de Vroome 9, J. van Dam 11 lé, M. Luiden 12, W. Fritz 15. De eerste duif arriveerde om 11.36.10 uur, de laat ste om 11.56.29 uur. MET DE AUTOBUS NAAR STRAND DONKERE DUINEN op Woensdag en Zondag van Fazantenstraat en Station 9.30—13.45—14.45 BIJ GUNSTIG WEER DAGELIJKS (Advertentie, Ing. Med.) bij een vriendin op visite geweest, waar zij een dame ontmoette die haar nooit met een woord waardig keurde. Deze huismoeder wilde daar het hare van weten, waarop zij een zeer onplezierig antwoord kreeg. Die dame vertelde haar namelijk dat zij een ehnu la dingen deed die men van een e«rba-« huismoeder niet verwacht. Tijdens de behandeling van deze zaak kon echter niet worden vastgesteld hoe het praat je nu in de wereld was gekomen en de politierechter kwam tot de conclu sie dat slechts vrijspraak zou kunnen volgen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2