JUÏTERTJES Belangrijk! Amsterdams burgemeester was een wijle orgeldraaier UW OMZET 9 VERGROTEN Pierement voor Suriname kreeg waardig uitgeleide Fleurige tonen binnen Amsterdams stadhuis Urk Het Koninklijk bezoek op 13 Juli Julianadorp „Het Kleine Dorp" vierde het eerste lustrum J.V.C. speelde in de halve finale Callantsoog Dames waren een dag uit Anna Paulowna Kleuterschool blijft D.W.W. vierde hef tweede lustrum Texel Wieringen BESOMMINGEN IJMUIDEN VERVOLG STADSNIEUWS Spannende ontmoetingen in het HTC-tournooi Tussen Haaks en Kuitje Basketball-tournooi van de H.A.V. Vijf en vijftig jaar in lief en leed „Zeemacht" staat voor het zevende lustrum Het gebeurde in Nieuwediep Hef volleybaltournooi „Vleugels voor Jan en Ineke" Nederlandse polifie fegen haar Belgische collega's HET CENTRUM Te koop gevraagd: Tekooj aai ^epoden: Ruilen: Personeel: Diversen: Lambreita-Scooter JAN MOEJES Dit bereikt U door regel matig te adverteren in dit dagbl ad. DINSDAG 26 JUNI 1951 (Van onze speciale verslaggever). Er zouden Vrijdagmorgen ten stadhuize te Amsterdam heel wat verloren man en vrouwen-uren te noteren geweest zijn voor de Rekenkamer, wanneer een harer scherpzinnige vertegenwoordigers daar zo omstreeks het middaguur ge weest zou zijn en een Nurks geweest sou zijn die Hildebrands prototype v ta de *hadnw resteld zou hebben. Die Nurks was er niet. Natuurlijk niet. Stond daar niet minder dan de Edelachtbare Heer Burge meester van s lands hoofdstad, mr. A. J. d' Ailly, niet zelf te zwengelen aan zo'n heerlijk Amsterdams pierement? En wu het deee dar n*«t Juist de 49ste Ter jaardag: van deze hoogste dienaar van Amsterdams stedemaagd? Onder zulke omstandigheden past het niet een lijkbiddersgezicht te trek ken. En dus deed niemand dat. Niet de verzamelde menigte rond het piere ment op het stadhuisbinnenplein, noch de vele ambtelijke figuren, die zich lachend-nieuwsgierig verdrongen voor de wijdopen ramen van het imposante gebouw. Integendeel, men had neiging mee te neuriën met het straatorgel, dat bij de komst van de burgemeester een ..Lang-zal-ie-leven" inzette, ter feestelijke herdenking van die 49ste verjaardag. Het decorum gedoogde niet, dat dit meeneuriën uitdijde tot verhe ven massa-zang. Want dat pierement op die stadhuisbinnenplaats was daar niet neergezet om 's burgemeesters verjaardag luister bij te zetten. Het was maar puur toeval, dat die komst aldaar en de verjaardag van mr. d'Ailly samenvielen. Een paar potige jongens uit de Jor- daan met schoon overhemd en op gestroopte mouwen hadden het or gel op de binnenplaats gebracht, onder het oppertoezicht van de heer H. Möhlmann, wiens naam op vele van deze pierementen prijkt en zonder wie het voortbestaan van dit soort instru menten twijfelachtig schijnt te zijn. De heer Möhlmann had het orgel grondig gerevideerd, omdat het voor een jaar het land uit zou gaan. Na zijn geslaag de reis eenmaal naar Makassar en •angkok zou het nu een jaar naar Su riname en de Antillen gaan. De ge meente Amsterdam bood het de Stich ting Culturele Samenwerking Surina me een jaar in bruikleen aan. Naar Amsterdamse trant zal het daar dienst doen om gelden bijeen te krijgen voor liefdadige en culturele doelen. Twaalf boeken met Surinaamse deun tjes, één met het Surinaamse Volks lied en achttien populaire Nederland se wijsjes in de trant van ,3ruine bo nen met rijst" worden Zaterdag mee ingescheept in de „Hecuba" van de KNSM, welke maatschappij gratis ver voer heeft toegezegd. Proefdraaien Maar alvorens de aflevering aan de boot geschiedde, mocht burgemeester d'Ailly even proefdraaien. Niet zonder toeval werd het boek met het Suri naamse Volkslied opgezet. Niet zonder toeval, want vlak naast het orgelston den de microfoons van de Wereldom roep en NRU, welker zenders ver voor de aankomst van het orgel in de West de bevolking zullen voorbereiden op de komst. Natuurlijk sprak de burge meester ook een kort woord. Het was een opwekking het instrument goed te gebruiken en een schildering hoe ver knocht de Amsterdammers eraan zijn, hoewel er wel eens klachten zijn, dat het ergens bij enig kantoor wel eens wat te lang blijft doorspelen Na deze inleiding draaide de burge meester, dat het een lust was. Wijd beens en met rood aanlopend hoofd, beginnend met de linker hand en tij dig doorgaand met de rechter, maar nochtans naar onze smaak in iets te traag tempo. Het was een eritisch luisterende schare, daar rond het pierement. Voor eerst was daar de heer Möhlmann, de orgelbaas. Maar revens hem mr. De Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen zoals gemeld, tijdens hun bezoek aan de Noordoostpolder op Vrijdag 13 Juli ook een bezoek brengen aan Urk. Het koninklijk paar hoopt 's mid dags om drie uur in Urk aan te komen. De hoge gasten worden dan in het raadhuis ontvangen. Daarna zullen zij nog ongeveer een half uur op het voormalige eiland blijven en gedu rende die tijd wordt een rit of een wandeling door het dorp gemaakt. Het is precies dertig jaar geleden, dat Urk voor het laatst Koninklijk be zoek Kjntving» Oudere Urkers herin neren zich best hoe in Juni 1921 Ko ningin Wilhelmia en Prins Hendrik een hele dag op Urk verbleven en hoe enthousiast toen de ontvangst was. BURGERLIJKE STAND Geboren: Luut, z. van Jelle Veen en Eiltje van Cornelis Waard, de griffier van de Amsterdam se Rechtbank, die een en al oor is voor straatorgelmuziek, en die de Surinaam se liederen voor het pierement be werkte onder voorwaarde.... dat de gemeente Amsterdam hem vergunning gaf de torenklokken van Westerkerk, Zuiderkerk en Oude Kerk te bespe len. Verder waren daar op die binnen plaats Lex Vervuurt en Max Woisky, die elk zes Surinaamse wijsjes in Am sterdam op toon zetten. En nochtans oogstte mr. d' Ailly een daverend applaus.... Een waardige inleiding dus van de jaartournee van het pierement naar Suriname, Cura- Cao en Aruba, waar het ingezamelde geld hopelijk even krachtig zal rinke len als het applaus voor Amsterdams burgemeester deze regenachtige zomer morgen opklaterde daar op de binnen plaats van het stadhuis aan de dromen de gracht. z. van jeue van Bakker. Hendrikje, d. van Veen en Marretje Bakker. Pietje, d. van Lucas Schrijver en Iske Bakker. Jurie, z. van Willem de Vries en Truitje van Laar. Johan. z. van Harmen Bakker en Jannetje Boos. Ondertrouwd: Alje Langeland en Jannetje Loosman. Albert Visser en Trijntje Loosman. VISSERIJ-DAGSCHOOL Tot nu toe hebben 22 leerlingen in geschreven voor de Visserij-dagschool. Deze school zal op 1 September offici eel worden geopend door burgemees ter Keyzer. DRIE WONINGEN TOEGEWEZEN Voor het eerst in 1951 zijn drie wo ningen toegewezen, n.1. aan W. Kra mer, K. Koffeman en L. Post Zaterdag vierde de buurtvereniging „Het Kleine Dorp" haar eerste lus trum. Van verscheidene huizen in deze buurt wapperde de vlag en ieder had zijn beste beentje voorgezet. De haag jes rondom de voortuintjes waren net jes geknipt en aan de tuintjes zelf was de laatste hand gelegd, want 's middags kwam de jury, bestaande uit mej. J. de Vries en de heren Hen- derikx en Tigchelaar de tuintjes keu ren. Hierbij werd gekeken naar de wijze van aanleg, de kleurencombina tie, de planten, die gekweekt waren en de zuivering van onkruid. De uitslag van de keuring was, dat aan de heer C. Schoonheden de eerste prijs werd toegekend, de tweede prijs was voor de heer P. van Rijn, de derde prijs voor de heer P. Rienstra Een eervolle vermelding ontvingen de heren D. Purmer en J. van Baaren. 's Avonds stond een gecostumeerde voetbalwedstrijd op het programma, de deelnemers hadden zich potsierlijk aangekleed, zodat ze bijna niet te her kennen waren. De scheidsrechter was van allerlei attributen voorzien: een fluit, een autotoeter en een wekker, ja zelfs een fietspomp. Deze bleek nodig om enkele spelers, die het te kwaad kregen, wat verse lucht in te pompen. Na de voetbalwedstrijd gaven de dames 'n nummertje zaklopen ten be^e. JVC speelde zich in de halve finale Zondagmiddag kreeg JVC I bezoek van Vios II (Warmenhuizen) voor de kwartfinale van de Gouden Kruis- wedstrijden. JVC I won de toss en koos het belangrijke windvoordeel. Schoten tegen paal en lat hadden ze ker een beter lot verdiend. Het duur de wel een half uur voor de midvoor van JVC onhoudbaar voor de Vios- keeper wist in te schieten Even later volgde een voorzet van de linksbuiten, twee spelers van JVC stonden klaar en de bal werd ingeschoten. Het doel punt werd door de scheidsrechter ge annuleerd wegens buitenspel Na de rust moest JVC tegen de sterke wind optornen. Het duurde dan ook niet lang of Vios wist gelijk te maken. Een gelijk spel zou een ne derlaag voor JVC betekenen. De mid voor van JVC kreeg de bal toen toe gespeeld en hij zag kans de stand op 21 te brengen. Even vóór het einde verrichtte de JVC-midvoor de hat trick. Weer wist hij de beide backs te omspelen en onhoudbaar te doelpun ten. De Julianadorpers plaatsten zich door deze 3—1 overwinning in de hal ve finale. EEN TWEEDE PRIJS De dames-zangvereniging „Ons eigen lied" keerde Zondagavond van het concours te Oostwoud terug met een tweede prijs in de tweede afdeling, met 291 punten. Ook de leden van de afdeling Cal lantsoog van de Bond voor Plattelands vrouwen zijn er een dag op uit geweest. Een en dertig leden hebben een bezoek gebracht aan de handweverij „De Knip- scheer" te Laren. De dames hebben van het bedrijf ten zeerste genoten en voor al van de antieke kamer waar heel veel moois te bezichtigen was. Bij een doch ter van één van de leden, welke in een van de prachtige bossen een kamphuis exploiteert, werd de koffie gebruikt. Van Laren gingen de dames naar Am sterdam, waar 'n bezoek werd gebracht aan het theeadviesbureau „Europa", waar de dames een film werd vertoond over de thee, vanaf het plantje tot in de theepot. Natuurlijk werd er ook thee gedronken. Een speciale attractie was het winke len, waarvoor in Amsterdam een paar uur gelegenheid werd gegeven. Ver* scheidene dames konden hun kooplust niet bedwingen en met tassen vol ging het naar Bloemendaal, waar het be roemde „kopje" werd beklommen, dit maal zonder tassen en waar men genoot van het schitterend uitzicht. Omstreeks elf uur arriveerden de dames per auto- bus weer in Callantaoog. Nadat de financiële zijde van het vraagstuk en ook andere er aan ver bonden problemen breedvoerig waren besproken, nam de ledenvergadering van de „Kleuterschool Anna Paulowna" met op twee na algemene stemmen het besluit de school te handhaven onder leiding van de kortgeleden gedipl. mej. G. de Boer. Zelfs met een enigszins verhoogd schoolgeld zal echter, volgens de be groting, nog een f 400.— gevonden moeten worden om de rekening te doen sluiten. Het winnen van donateurs en het organiseren van een avond met geld in het laatje brengende attracties, zul len het tekort moeten overbruggen. Het aflossen van de renteloze aandelen zal nog wat worden uitgesteld. Van het bestuur moesten de dames Van Wees, Mosk en Wissekerke en de heer Jonker aftreden. Zij waren niet herkiesbaar. Bij enkele candidaatstel- ling werden hun plaatsen ingenomen door de dames Wilms, Kossen en Olt- mans en de heer Post. Laatstgenoemde nam de functie van penningmeester op zich en de heer Oltmans, die als be stuurslid aanbleef, werd voorzitter. De nieuwe voorzitter bracht dank aan de aftredende bestuursleden voor het geen zij voor de Kleuterschool deden en ook aan de heer Van Dam, het hoofd der Lagere School, die de ver gadering bijwoonde, voor zijn advie zen. Mr. H. Jonker, de afgetreden voorzitter, zegde toe, dat men op zijn steun kon blijven rekenen, waar die nodig mocht zijn. De regeling van het schoolfeestje werd aan het nieuwe bestuur overge laten en nadat drie der aanwezigen zich opgegeven hadden als donateur, werd gesloten met de wens, dat allen zouden proberen begunstigers voor de Kleuterschool te winnen, Ondanks het feit, dat DWW, zoals de heer H. v. d. Bosch, een der bestuurs leden van de NHWB opmerkte, momen teel op wandelsportgebied in de Kop van Noord-Holland de toon aangeeft, was de belangstelling ter gelegenheid van de receptie in verband met het 10- jarig bestaan van DWW wel zeer gering. Geen enkele plaatselijke vereniging gaf Zaterdag acte de présence. Het was daardoor des te verheugender, dat het gemeentebestuur, in de persoon van mr. H. Jonker ter plaatse aanwezig was, om het bestuur van DWW met haar tweede lustrum geluk te wensen MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST Op de Lagedijk botste een motorrij der, komende van de Van Ewijcksluis, op een auto, die uit de steeg bij het NA.K.-kantoor kwam rijden. De mo torrijder kwam te vallen en moest, na verbonden te zijn door dokter Olree, met wonden aan hoofd, benen en han den per auto naar zijn woonplaats, Slootdorp, vervoerd worden. De beide voertuigen bekwamen lichte schade. De verkeerspolitie uit Alkmaar stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. EXAMEN De heer C. v. d. Klooster, smid aan de Kleine Sluis, slaagde te Utrecht voor het diploma landbouwwerktuigen kennis. DE ZEE NEEMT, DE ZEE GEEFT. De burgemeester-strandvonder heeft rechthebbenden opgeroepen voor de volgende uit zee aangesoelde en in zee pgeviste en geborgen goederen: 32 ba len ruw katoen (vermoedelijk), onge merkt. 1 vat machine-olie, geen mer- ten leesbaar, 1 gebruikte houten laad boom, 16 gebruikte houten luiken on gemerkt en 3 planken ongemerkt. BRIDGE WEDSTRIJD VAN DE V.V.V. De eerste seizoendrive georganiseerd door de VW werd in het badhotel te De Koog gehouden. Er was een behoor lijke deelname. De uitslag was als volgt: A-groep: 1. de heer en mw Wil- kens met 6514 punten en 2. de heer P. Eelman en B. Kramer met 64 punten. B-groep: 1. de heer Schermer en Os kamp met 63 punten en 2. de heer Van Twisk en Janssen met 61 punten. FEESTWEEK MET DRAAIORGEL- MUZIEK De Texelse feestvereniging heeft de feestweek ingeluid met draaiorgelmu- ziek. De gehele week zal dit grote draai orgel, het grootste van ons land, op Texel zijn muziek ten gehore brengen. EXAMEN Voor het eindexamen HBS vijf-jarige cursus, slaagde onze plaatsgenoot O. Kikkert te Haarlem. MARKTBERICHT DEN BURG, 25 Juni. Aangevoerd werden 700 Lammeren 5570; 8 koeien 750—900; 10 pinken 350—430; 52 biggen 3255 en 16 nuchtere kalveren 4065. ONDERWIJS Mej. C. Roodhart, onderwijzeras te Am sterdam, werd ais zodanig benoemd aan de Chr. Nat. School te Den Oever (vac. maj. v. d. Zande). De besommingen van Maandag zijn trawler VL. 77, f 9200; loggers VL. 3e, f 7650; SCH. 7, f 8100; KW. 37. f 3850; 89 f 5500; 5, f 3070; 140, f 3000; 41, f 3780; 176, f 7600; 108, f 2100; 169. f 2620; 107, f 2570; 91, f 1730, 28, 2180, 166, f 2020, 17, f 2450, 104. f 3100, 59 160 22, f 1870, 97, f 1060, IJM. 204 2040, kotters IJM. 23, f 1600, 230, 1120, 52 f 1550, 277. f 1630. RO. 3, 1200,K KW. 21, f 740; 27, f 1700; 94. 930; 12. f 1420: 77, f 1270; 31, f 1050; 133, f 360; 51, f 700. De Nederlandse kustvaarder „Tyro" smaakte in de nacht van Zondag op Maandag het genoegen een tweetal opvarende van een Engels jacht, dat bij de Belgische kust in brand geraakte, te redden. De derde opvarende verloor het leven. De Engelsman Burns bedankt de Machinist van de „Tyro", die hem uit het Water haalde. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd op de banen van „De Windwijzer" het open HTC-tournooi voortgezet met de volgende wedstrijden: Heren enkel: C. Teitler—R. J. Kous broek 62, 61; J. GorissenA. van Straaten 6—2, 6—3; P. Trap—J. Go- rissen 64, 6—2; H. Bartoo—P. Smit 64, 64. Dames enkel: mevr. G. de Vriesmej. E. van der Rol 75, 63; mevr. C. de Vries—mej. A. Koel 6—2, 6—1; mevr. F. Doornbosmej. G. Kuiper 63, 75; mej. M. Flotatmej. G. van der Plas 6—1, 6—2. Gemengd dubbel: mej. A. KoelC. Teitler/mej. G. van der PlasP. Smit 63, 60; mej. G. KuiperR. J. Kous- broek/mej. N. OlthofN. Krul 6—1, 64; mej. G. KuiperR. J. Kousbroek/ de heer en mevrouw De Vries 62, 46, 36; mevr. AdriaanseC. Visser/ heer en mevrouw Holsmuller 64, 62; mej. L. FlotatG. Bakker/mevrouw F. DoornbosWinkelman 64, 64. Heren dubbel: J DolKousbroek/ HolsmullerC. Prinsen 62, 63; J. DolR. J. Kousbroek/D. de VriesP. Bronder 6—3, 57, 61. Dames dubbel: mej. G. van der Plas mej. H. van Wageningen/mevr. Kla vermevr. Van den Heuvel Rijnders 57, 97, 75; mej. G. van der Plas mej. H. v. Wageningen/mw de Lange mevr. Beudeker 62, 60; mevrouw Holsmullermej. A. Koel/mej. G. van der Plasmej. H. van Wageningen 64, 62; mej. M. Flotatmevr. G. de Vries/mevr. Holsmullermej A Koel 6—4. 6—3. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd gedurende de vorige week aangevoerd: 150 kg bot, 1272 kg garnalen, 435 kg kaan, 365 kg kabel jauw, 189 kg muiets, 637 kg schar, 9933 kg schol, 37 kg pieterman, 228 kg poon, 753 kg tarbot, 8773 kg tong, 4841 kg wijting Gistermorgen tussen half elf en elf uur zijn Hr. Ms. „Soemba" en Hr. Ms. „Hercules" naar IJmuiden vertrok ken Het vierde flottielje R.-boten en het tweede en zesde flottielje mijnen vegers verlieten Nieuwediep met be stemming Scheveningen. Gisteravond vertrokken Hr Ms. „Ceram" en Hr Ms „Batjan" nog naar Rotterdam. Wij herinneren er aan, dat van 27 Nederlandse kust een grote internatio- Juni tot 10 Juli in de wateren voor de den in het kader van het Noordatlan- nale mijnenveegoefening wordt gehou- tisch Pact. Deze oefening heet „Fac totum", en staat onder commando van van de Commandant Zeemacht Neder land, schout bjj nacht C. W. Slot. De schepen zullen te IJmuiden en Scheve ningen zijn gebaseerd. Gisteren liep onze haven nog bin nen het Nederlandse motorschip „Em- ke", dat met een lading hout van Sondertalje op weg is naar Amsterdam. Het scheepje had motorschade, en ligt nu in de Binnenhaven. Het is morgen hoog water om 1.35 en 13.30 uur, en laag water om 7.20 en 20.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.7 graden Celsius De Helderse Athletiek Vereniging, afd. Basketball, organiseert komende Zater dag op het tegelveld aan de Sportlaan een basketball-tournooi, waaraan door vijf dames- en zes heren-teams zal wor den deelgenomen. De duur van alle wed strijden, uitgezonderd de finales, is 2 X 12 >4 minuut. De finalewedstrijden duren 2 X 17Vs minuut met vijf minuten pauze. Het programma is als volgt: A. 3.30—3.55 KVH I (Den Helder)—Blue Stars III (A'dam) Dames. 3.554,20 Blue Stars III-HAV I (Den Helder) Heren. B 4,204.45 Mosquitoa I (A'dam) HAV I Dames. 4.45—5.10 Mosquttos II Blue Stars II Heren. C. 5.10-5.35 KVH I—Mosquitos t He ren. 5.356.00 Winnaar A—Blue Stars II. Dames. D. 6.00—625 Winnaar AWinnaar B, Heren. E. 6.25—6.50 Heren. D. 6.50—7.15 Verliezer A—Verliezer B. Dames. F. 7.157.40. Verliezer CWinnaar E, Heren. 7.40—8 20 Winnaar B—Winnaar C, Dames (finale) 8.20—9.00 Winnaar C—Winnaar D, Heren (finale). Verliezer A—Verliezer B Het echtpaar Van der NetLands meer, dat in 't „Badhotel" te Huisdui nen verblijft, was gisteren vijf en vijf tig jaar getrouwd. Het feest werd in intieme kring gevierd ten huize van een dochter van het bruidspaar, me vrouw Van Gennip aan de Ruyghweg. Namens het personeel van het Bad hotel werd het echtpaar een plant aan geboden. De directeur deed zijn geluk wensen vergezeld gaan van een taart. De Marine sportvereniging „Zee macht", die onlangs op de statuten en het huishoudelijk reglement de Ko ninklijke Goedkeuring kreeg, bestaat op 1 Januari 1952 vijf en dertig jaar. Slechts enkele jaren na de oprichting telde de vereniging ongeveer duizend leden. In de eerste tien jaren van het bestaan van „Zeemacht" hadden al hon- zestig leden de proeven voor „Alzijdige vaardigheid" van het NOC afgelegd. Men is momenteel bezig met de vorming van een comité, dat de feeste lijkheden ter gelegenheid van dit ze vende lustrum zal voorbereiden. Het bestuur van „Zeemacht" zou het bij zonder op prijs stellen, wanneer oudere leden en oud-leden zich met de vereni ging in verbinding willen stellen, ten einde ontbrekende gegevens (in de laatste oorlog ging veel verloren) te verstrekken. Op deze wijze kan men er misschien toe bijdragen de geschiede nis van „Zeemacht" compleet te maken. In de groente aan boord van Hr. Ms. „Pelikaan" werd onlangs een colo radokever aangetroffen. Het insect werd in een potje aan het politiebureau afgeleverd. De „Pelikaan" lag nabij het Kuitje, waar dan ook onmiddellijk een onderzoek werd ingesteld. Het bleek echter, dat men met een import kever had te doen. Een stadgenoot deed bij de poli tie aangifte, dat hem Zaterdag in een winkel aan de Spoorstraat een porte- monnaie was ontstolen. Hij raakte op deze wijze ruim dertig gulden kwijt. Op drie verschillende plaatsen in de stad werd een ruit ingegooid. Op de Vismarkt speelden jongens de2er dagen een vreemd spelletje; zij gooiden kraaiennesten uit de bomen. De boosdoeners werden op het po litiebureau over hun gedrag onderhou- houden. Vijf rijwielen werden Zaterdag onbeheerd op de markt aangetroffen. De vijf eigenaars werden bekeurd. Ook het damestournooi van de af deling Den Helder van de NeVoBo ii begonnen. Er werden twee wedstrijden gespeeld, die het volgende resultaat hadden: HermesPro Patria 1015, 815; MuloZeemacht 153, 18—16. Op Vrijdag 6 Juli komen nu tegen elkaar uit Pro Patria en Mulo, alsme de HAV en HKV. Daarna wordt nog gespeeld de eindstrijd tussen de win nende ploegen van deze wedstrijden. Na „De reddingboot komt", de voor de actie 1950/51 door de nationale spaarraad aan jeugdige spaarders be schikbaar gestelde attractie, zal voor de actie 1951/52 een boekje ter beschik king worden gesteld waarvan commo dore A. Viruly de auteur is. „Vleugels voor Jan en Ineke", zoals het heet, zal door de jeugdige spaarders kunnen worden bijeengespaard. Van 1 Septem ber af is het omslag verkrijgbaar en van 1 October af zal halfmaandelijks een hoofdstuk van het boekje kunnen worden verzameld; Het Nederlands politie elftal, dat Za terdag 30 Juni a.s. te Groningen, in het kader van het internationaal sportfes- tival tegen het Belgisch politie elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Kok (ADO>: Huybregt (BW) en Mol ('t Gooi); Kammeyer (GVAV), Gilissen (RBC) en Remmers (BW)Tits (Zee- burgia). Van der Eist (Theole), Van Onselen (Stormvogels), Van der Meu- len (Den Helder) en Koole (Vlaardin- gen). NIEUWE STAKINGEN IN DE V.S. Maandag zijn in het uiterste westen en oosten van de V.S. opnieuw stakin gen uitgebroken. In New York legden 8000 bontwerkers het werk neer en in Californie staakten arbeiders bij de „Pacific Telephone and Telegraph Com- pany". MEISJES gevraagd. Stoonnvasserijj „Neptunes" Zuidstraat 7980. Een nette SLAGERSLEERLING of HALFWAS bij Slagerij DEUTEKOM, Breewaterstraat 18. 2 grote bloemkolen 35 de allermooiste kersen kg nieuwe aardappelen, gratis geschrapt, per kg. 20 - 25 HET CENTRUM t.o. Koningdwarsstraat 60 - 80 Wegens papierschaarste wordt het publiek beleefd verzocht zelf verpakking mee te nemen daar anders 2 cent per zak gerekend wordt. De Gezamenlijke Groente en Fruithandelaren. De «drosten Bureau enz. uiUloi- tend 'i middags na vier uur Nette damesfiets met trommel- of velg'remmen. Koningstraat 31' Een hand- of trapnaaimachinc. Brieven onder no. 59, bureau van dit blad. Staande Philips hoogtezon-app. 220 V. Geschikt voor medici. Jac. Scheitus, Belt 48, Hippolytus- hoef, Wieringen. Tweepers. ledikant m. Auping- matTas en kapokmatrassen. Brie- en onder no. 58 bur, v. d. blad. Donkerblauwe kinderwagen. Be goniastraat 46. Woning Oud Tuiudorp voor woning Cenhrum Gasfabriek. Ten minste twee slaapkamers. Brieven onder no. 56. bureau v. d. blad. Moderne woning Vogelenbuurt vijf kamers, 7.45 per week voor moderne woning met vier slaap kamers. Hogere huur geen be zwaar. Brieven onder no. 55 bur. van dit blad. Net meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Rusthuis Graven straat 7. Banketbakkerij jf. C. de Lange, Spoorstraat 30, vraagt een net meisje voor winkel en huishou ding. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Gevraagd een meisje voor de winkel. Levensmiddelen bedrijf A. J. de Vries, Spoorstraat 72-74. jongeman zoekt kosthuis. Brie onder letter S.Z. bureau v. d. bl. Spoedig ter leen gevraagd: f 1000.-. Rijksbetrekking, Aflos sing plus rente nader overeen _te komen. Brieven onder no. 57, bureau van dit blad. Jong zindelijk poesje af te ha len. Tussen half seven en half acht 's avonds. Timorlaan 8. Verloren: Zwart lederen porte- monnaie met pl.m. 30.- inhoud. Tegen flinke beloning voor eer lijke vinder terug te bezorgen Vlamingstraat 1. Het moderne gemotoriseerde vervoermiddel was als eerste SCOOTER aan de markt. Italiaans product. Vraagt Inlichtingen en demonstratie. HEERHl GOWAARO TELEF. K 2264—226 ALKMAAR, Nieuwesioot. TEL. K 22002248 voor Uw SCHOENREPARATIE (Bestolite, leder of rubber) KOUSENREPARATIE (speciaal met Nylon garens) STOPPAGE van kousen en sokken (met Nylon) VOETVERZORGING is er maar één eoed en voordelig adres SPOORSTRAAT 33 OEN HELDER

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5