A I Pin. Pm, Pm als fiilMalciM 1 De Onbekende Voogd Radioprogramma voor dit week-end JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER B ,tÉ£ P.T.T. besteller stal postpakketten Tot twee /aar veroordeeld Plezierjacht strandde bij Terschelling Ambtenaar havendienst pleegde verduistering Talloze gelukwensen voor Prins Bernhard A* Frans en de dief Verkleed-partij ZATERDAG 30 JUNI 1951 43. „Zo, ik ben dus óók hoofd van de politie", zegt Pim nadenkend. „Nu onthoudt dan maar goed, dat jullie hierbij meteen tot inspecteur bent be noemd. Als ik die hele stapel bekeurin gen hier zie, dan lijkt het me wel no dig, dat het politiecorps van Dieren- dorp uitgebreid moet worden. Ga eens gauw kijken of er voor jullie ook zo'n paar ijzeren petten te vinden zijn. Mijn politiemannen moeten een helm dra- gen". Nu dat laten Pam en Pom zich geen twee keer zeggen. Ze gaan dade lijk op zoek. Maar terwijl Pom in een andere kamer gaat zoeken., hoort hij plotseling stemmen klinken uit een zij vertrek. Pom moet het gesprek horen of hij wil of niet. „Ik zeg je nogmaals, er is een brief onderweg naar de ko ning en overmorgen krijgt Pim zijn ont slag. Dus voor die ene dag moet je maar geduld hebben. Maar we zullen hem zoveel plagen, als we kunnen!" „Ja." klinkt er een andere stem. Heb je gezien hoe die bode de brieven over de tafel gooide? Je zag de hele burge meester niet meer terug. Haha! We hadden alle bekeuringen erbij gedaan! Wegens verduistering van een aan tal postpakketten heeft de Amsterdam se Arrondissementsrechtbank gisteren de 35-jarige voormalige PTT-besteller K. B. uit Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. Veertien dagen geleden was drie jaar met aftrek ge- eist. De heler van de artikelen uit de verduisterde postpakketten, de 30- jarige emballeur bij de KLM op Schip hol H. V. uit Amsterdam, tegen wie anderhalf jaar geëist was, hoorde zich vanmorgen een gevangenisstraf van een jaar met aftrek opleggen. Op Terschelling werden gisternacht op de Jacobsruggen ten Westen van het eiland noodseinen waargenomen. De strandreddingboot „Adriaan de Bruine" van de KNZRM voer onmid dellijk ter assistentie uit. Het bleek, dat het jacht „Annie" uit Hilversum, aan boord waarvan zich vier opvaren den bevonden, was gestrand. Het ge lukte het jacht vlot te slepen en be houden de haven van Terschelling binnen te brengen. I DOOR MARY BURCHELL 38) En hoewel nog een paar dagen haar hart sneller klopte als de post werd binnengebracht want ten slotte vergde een brief meer tijd om te wor den geschreven en gepost dan een tele foontje sprak ze ten slotte tot zien- zelf dat, óf mevrouw Cantlin had ver geten om de boodschap door te geven wat onwaarschijnlijk leek óf, dat dit Pauls methode was om haar te tonen dat zijn belangstelling voor haar was verflauwd. Ten slotte kon er best een ander meisje zijn waarin hij speciaal belang stelde en voor wie hij zijn andere oppervlakkige kennissen liet schieten. Norma deed haar best er zich niet te veel van aan te trekken, ging veel uit met Richard Inworth en genoot over het algemeen zeer van haar ver blijf in Londen. Ze was verbaasd te merken hoe snel de weken omvlogen en dat het weldra tijd zou zijn om Kerst-inkopen te gaan doen. De royale toelage, die ze van Justin Yorke kreeg, maakte dit meer tot een prettige plicht dan tot een zware last en Norma bracht een paar gelukkige dagen door met in haar eentje bood schappen te doen. Ze was er zich nog steeds niet van bewust hoeveel mensen zich omdraai den om haar na te kijken wanneer ze levendig en vitaal en zeer elegant in de fraaie kleren, die haar voogd voor haar had uitgekozen, haar prettige bezigheden verrichtte. Ze verschilde al belangrijk van het verlegen schoolkind dat voor het eerst naar Bishopstone was gekomen, want het was onmogelijk om in hetzelfde huis als haar voogd te leven en niet iets van zijn houding en zelfbewustheid over te nemen. Ze zou altijd warm van hart, eenvou dig en haast naïef blijven, maar Justin Yorke was bezig van het mooie, een voudige kind een fascinerende jonge vrouw te maken. Kort vóór Kerstmis stond Norma ge kleed in een kort bruin bontjasje met een rode jurk en een klein rood hoedje achterop haar donkere krullen, bij de volle toonbank van een van de grote winkels en bestudeerde de voordelen van twee geschenken. Ze zou niet hebben kunnen zeggen waarom ze plotseling opkeek. Maar ze deed het. En daar stond Paul een paar meter van haar verwijderd en bekeek haar aandachtig. „Paul!" Ze legde neer wat ze in haar hand had gehad en kwam recht op hem af. Het was te laat om iets anders te veinzen dan het oprechte plezier dat ze voelde bij dit weerzien en ze ging heel eerlijk verder: „Wat gezellig je weer te zien na al die tijd". „Ook gezellig om jou te zien, Norma. Ik twijfelde een ogenblik of jij het wel was". „Waarom? Ben ik zo veranderd?" „Ja en neen", zei hij en glimlachte met de oude, hartstochtelijke be wondering in zijn ogen. „Je bent geweldig elegant geworden, maar nu je je ogen wijd open doet en er verbaasd uitziet, zie ik toch wel, dat je de oude Norma bent". Ze was getroffen door de enigszins verdrietige klank in zijn stem, en zon der te wachten of dat idee ook bij hem zou opkomen, zei ze: „Kunnen we niet ergens gaan theedrinken en een beetje praten?" Even aarzelde hij voor hjj antwoord de: „Ja, .aten we dat doen. Ben je klaar met je boodschappen"' Ze wierp een blik op de toonbank. „O, 't was niets belangrijks. Ik laat het maar. Het kan beter wachten dan ons gesprek". Hij lachte alsof hem dat werkelijk genoegen deed. Ze gingen naar buiten en niettegenstaande de mensenmenigte vond Paul zonder veel moeite een taxi en nam haar mee naar het restaurant Gunter. In de taxi spraken ze weinig daar de rit kort was. Maar zodra ze in het volle licht tegenover elkaar zaten, keek Norma hem' aan: „Heeft je moeder je verteld, dat we elkaar een paar weken geleden in de opera ontmoetten?" „Ja. Ze zei dat je er uitzag als een Florentijnse edelvrouw in een schitte' rende brocaat japon en met prachtige oorbellen". „O, ik.ik.Ja, het is wel een mooie jurk", mompelde Norma, op onver klaarbare wijze van haar stuk gebracht. „Geniet je in Londen, Norma?" vroeg hij en lachte haar toe als realiseerde hij zich, dat ze in de war was en wen' te hij haar weer op haar gemak te stellen. „Ja. Ik heb een heerlijke tijd", ver zekerde Norma hem. En ze voegde er bij, omdat het net had geklonken alsof ze alleen voor de pret leefde: „Soms denk ik wel eens, dat ik iets nuttigs moest gaan doen gedurende een ge deelte van de dag. Ik wil niet alleen maar voor de pret leven. Hoewel ik een paar cursussen in muziek en scho ne kunsten volg, geniet ik hier zo van, dat die eigenlijk ook tot de pretjes behoren". Paul lachte. „Wel, op 't ogenblik heb je een lange vacantie, zou ik zeggen", zei hij. „Maar Paul, het is lang genoeg ge weest". Ze was zich dit feit plotseling scherp bewust. „Ik vind het tijd worden dat ik ook de ernstige kant van het leven eens leer kennen. Je., je hebt eens tegen me gezegd, dat ik je club eens mocht bezoeken en iets van het werk zien dat je doet". (Wordt vervolgd) ZONDAG 1 JULI 1951 HILVERSUM I, 402 meter. 8.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.30 IKOR; 12.00 AVRO; 17.00 VPRO: 17.30 VARA; 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten; daarna; postduivenberichten. 8.15 koor zang. 8.30 „Wij hoüden open hof", cau serie. 8.40 Orgelspel. 9.00 Vacantie- tips. 9.12 Postduivenberichten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 „Geef het door", causerie. 10.05 Voor de jeugd. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 Orkestmu ziek. 12.30 „Hulp aan gerepatrieerden", vraaggesprek. 12.40 Acordeonmuziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 „Even afre kenen. heren". 14.00 Gr.muz. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Orkestcincert. 15.05 Filmpraatje. 15.20 Strijkorkest. 16.05 Dansmuziek. 16.35 Sportrevue. 17.00 „eGsprekken met luisteraars", cau serie. 17.20 Inleiding tot het spel „Dsjengis Khan". 17.30 „Martin's ge heime raketvlucht naar de Maan", hoor_ spel. 17.50 Pianospel. 18.00 Sport- commentaar. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Gevarieerd programma. 19.00 Radiolmpus. 19.30 Semi-klassieke muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 „Holland Festival": Concertge- biuw en solist. 21.00 Cabaret. 21.35 Operamuziek. 22.15 Walsmuziek. 22.45 Orgel en piano. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gr.muz. HILVERSUM II, 298 meter. 8.00 NCRV; 9.30 KRO: 17.00 IKOR; 19.00 NCRV; 19.45 ■24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.15 Orgelconcert. 8.30 Mor genwijding. 9.15 Gr.muz. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gr.muz. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gr.muz. 11.40 „Lief Va_ derland vaarwel", reportage over emi gratie. 12.00 Gr.muz. 12.15 Apologie. 12.35 Gr.muz. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weer berichten en katholiek nieuws. 13.20 Lichte muziek 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Kamerorkest en solist. 14.50 Gr.muz. 15.15 Strijkkwartet en altviool. 16.10 „Katholiek thuisfront overal". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Oud-Katholieke Vesperdienst 18.15 Korte dienst voor zieken en ouden van dagen. 19.00 Kamerkoor. 19.15 „Van alle tijden en alle volken", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weer' berichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er het zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. - 22.45 Avondgebed en Li turgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Gr.muz. MAANDAG 2 JULI 1951. HILVERSUM I. 402 meter. 7.00—24.W. AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gr.muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr.muz. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gr.muz. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gr.muz. 11 Voordracht. 11.15 Orgel, piano en viool 12.00 Theaterorkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 ..In spionnetje". - 12.38 Amusementsmuziek. gr.muz. 13.30 Dansmuziek. 14.00 „Wat 13.00 Nieuws. - 13.15 Mededelingen of gaat er om in de wereld", causerie. 14.20 Gr.muz. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 Solisten, kamerkoor en Haarlemse Orkestvereniging. 15.15 Voor dev rouw. 16.15 Musette-orkest. 16.43 „Musicalender". 17.30 Voor de padvin. ders. 17.50 Gr.muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.30 Or kestconcert. 19.00 Sport. 19.05 Disco gram. 19.45 Regeringsuitzending: Land- bouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Operettemuziek 21.15 Pianospel. 21.30 „Pension Zonne- weelde", hoorspel. 22.30 „Holland Fes tival": Pianorecitel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gr.muz. HILVERSUM II. 298 meter. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gr.muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuitslagen. 8.23 Gewijde muziek. 8.45 Gr.muz. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Gr.muz. 10.00 Predikanten Forum. 10.15 Gr.muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianoreci tal. 11.30 Gr.muz. 11.45 Lichte mu ziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede lingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 13 45 Gr.muz. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gr.muz. 14 45 Voor de vrouw. 15.15 Grmuz. 15 20 Pianotrio. 16.00 Bij bellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Oree'soel. 17.45Reg eringsuitzending: Karei Hoe kendijk: „Schilderkunst in Indonesië". 18.00 Voor de ieugd. 18.15 Sportberich ten. 18.25 Clavecimbelrecital. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weer_ berichten. 19.15 „Volk en staat", cause rie. 19.30 Gr.muz. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Grmuz. 20.15 Pianorecital. 20.45 „Onverwachte moei lijkheden", hoorspel. 21.10 Gr.muz. 21.45 Improvisatie-concert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Grmuz. Gêld in café s opgemaakt Wegens het zich herhaaldelijk weder- rechtelijk toeëigenen van geldbedragen, die toebehoorden aan de gemeente, te de 55-jarige ambtenaar van g meentelijke havendienst te A^terdam I- B conform de ets, vanmorgen door de 'Amsterdamse Arrend issemenU- rechtbank veroordeeld tot «J genisstraf van twee jaar met aftrek voorarrest. De veroordeelde erkende veertien da gen geleden dat h« in «te afgelopen drie jaar voor totaal f 27.055 had ver duisterd. Hij had dit geld in hoofdzaak uitgegeven voor cafébezoek. De verduisterde gelden waren af komstig van bedragen, die hem zijn controleurs, nadat deze ze m schippers hadden geïnd, werden afge- dragen. De veroordeelde, die intussen uit de gemeentedienst is ontslagen, maakte geen valse boekingen, doch stelde deze eenvoudig uit en stak het geld in eigen zak. Talloze gelukwensen stroomden in de loop van de ochtend binnen op paleie Soestdijk. waar prins Bernhard zijn veertigste verjaardag vierde. Er waren zeer veel brieven bij van kinderen, van wie enigen tekeningen hadden inge sloten. Ook waren telegrammen ge* stuurd door de Nederlandse vrijwilli gers in Korea en door de militairen op Surinani' Vijf Ambonezen boden bloe men aan in de Ambonese kleuren. In het begeleidend schrijven staat ver meld, dat deze bloemengroet afkom stig is van „alle Ambonezen, die tijde lijk in Nederland verblijven". Gistermiddag was in de tuin achter het paleis een partijtje voor genodigden en gisteravond werd de verjaardag van de prins in intieme kring binnenshuis gevierd. xi t^! 84. Twee dagen later, in de prille ochtend startte Jimmy Brown voor zijn grote Oceaan-tocht. De drukte in Cherbourg was zo overstelpend ge weest, dat de chef van de verkeerspo litie in twee dagen tijd tien jaar ouder was geworden. „Nog één zo'n dag er bij," zuchtte hij en ik had met vervroegd pensioen kunnen gaan. Ik ben blij, lat dat zwemwonder het ruime sop heeft gekozen". Jimmy werd uitgeleide ge daan door wel honderd grotere en klei nere scheepjes, van allerlei pluimage. De meeste waren gepavoiseerd. De „Oranje 3", de machtige zeesleper, die Jimmy zou begeleiden, voerde aan de achtersteven echter alleen maar de Ne derlandse vlag. Aan boord heerste de grootste spanning. Kapitein Gerrit Geuzebroek trok 'n nog al grimmig ge zicht, want hij moest goed uitkijken om niet één van de om hem heen zwer mende schuitjes aan te varen. Af en toe boog hij zich over boord en schreeuwde door een scheepstoeter ge peperde waarschuwingen tegen over moedige stuurlieden, die hem al te dicht in de buurt kwamen. Jimmy in tussen zwom en dat in een tempo als of hij nog vóór de schemering New York wilde bereiken. langs? kome-J^1 het v propelO aan in*W zelfde n> den. H steen daan de li» inspe :oti/ Frans was vast niet de slechtste leerling van de 6e klas. Meester van Dalen was tevreden over hem. Frans kon leren als de beste. Mis schien kwam het daardoor, dat hH om vijf uur al weer met zijn voetbal op het schoolplein aan het spelen was. Zijn huiswerk was af en hij wachtte op zijn vrien den, die niet zo vlug waren. Frans schopte de hal steeds tegen de tuinmuur van de school en hij ging geheel in zijn spel op, totdat jneens de bal in een grote boog over de muur de tuin in vloog. „Oei", dacht de jongen spij tig. „Wat nu? Ik moet zien, dat ik mijn bal terug krijg." Hi) trok zich aan de muur omhoog, gooide zijn ben"n er overheen en liet zich in de tuin zakken. Voorzichtig sloop Frans achter de strui ken om. Hij speurde linksen rechts, maar zijn bal was nergens te vinden. „Kom eens hier Frans!" klonk een zware stem plotseling. Met kloppend hart keek Frans op. In de deuropening stond het hoofd der school, me neer van Dijk. Hij keek dn jongen streng aan. „M mijn bal is. stotterde Frans. „Kom binnen", spra! meneer van Dijk. Frans lie, met gebogen hoofd de ka mer in. Meneer v. Dijk gini vlak voor hem staan en zei te zijn handen in zijn zjj „Zo!" bromde hij. „Zo!, du A« komt hier altijd mijn si dacht, datly he° S k' wist niet, hoe hij kij ken moest, „ik i" van niets deze kist. Ik ben opzettelijk lang op school gebleven om de dief te betrappen. „Waar om klom jij over de muur Frans?" „Mijnmijn bal, meneer", stamelde Fran*, „ikik...". „Stop maar!" bromde het hoofd. „Nog jokken ook, hè? Je zult er wel meer van horen! Mor genmiddag om vier uur ver wacht ik je hier. Ik zal wel eens met .ie vader gaan praten!" Enige ogenblikken later liep Frans weer op straat. Hij voelde zich diep ongelukkig. „Meneer v. Dijk zal me alleen maar geloven, als ik kan uitvinden, wie die sigaren wegneemt. Maar wiewiePlotse ling bleef hij staan. Hij w bi!u\r"beT'hu,we op t?ïeZesi°len!" pik'. Lmg* een ktf/erj u,andê!> ik weet kwam op CÏfc W «'t de ka£ •prak h(j P*'1" - „Hier" dlve"e« ei- C?frdag „Hé/". CS, Ag-ui »n. De is een ,kel langs hem kreeg een idee en rendo naar huis. In een kast lag lijn album met verzamelde Sigarenbandjes. Hij nam het dikke boek onder zijn'arm en liep weer naar buiten. Het was maar vijf minuten lopen naar Gerrit Kruit. Gerrit was veel ouder dan Frans, maar hij ruilde veel sigarenbandjes met hem. Gerrit deed zelf open. Hij keek Frans onderzoekend aan. „Wat is er joch?" vroeg hy. „Ik heb twee mooie Wil lem Teil-bandjes!" begon Frans. „Wil je die ruilen tegen Torpedo's?" „Da'e best", grijnsde Gerrit. „Wacht maar! Ik zal m(jn verzameling wel even ha len." Enkele ogenblikken later was Gerrit terug met een doos vol sigarenbandjes. Ijverig begon hy naar Tor- «pedo-bandjes te zoeken. „Ik heb er genoeg!" lachte hy. „Je kan er ook wel meer dan twee krygen." „Ho# kom je aan al die Torpedo sigarenbandjes?" vroeg F rans. „Och, myn oom rookt die sigaren altyd. Een beste sigaar anders. Een enkele keer rook ik ze ook wel «ens, als mün werk af is. „Zo", zei Frans, „wat doe je eigenlijk voor de kost, Ger rit?" „Ik", was het ant woord, „ik houd de hele jchool schoon. Ja, 's mor gens vroeg ben ik al aan de gang en als je naar school gaat, heb ik er al een lange wenktyd opzitten. Ik heb je ftankie vaak afgestoft joch! Maar nou vlug, ik heb nog wel wat anders te doen!" Voor Frans stond het vast, dat alleen Gerrit de dader kon zön. De volgende dag was hy om vier uur bij me neer van Dijk en vertelde •lies, wat hy wist. „Zo!", sprak deze. „Ik zal morgen vroeg hier zyn en die Ger rit ln de gaten houden. Ik begin te geloven, jongen, dat lk je verkeerd heb beoor deeld." Gerrit werd op he terdaad betrapt en Frans mocht zyn bal gaan zoeken, want die lag nog steeds in de tuin. Met een grote kist vol kleren, gaan Ger en Mia wat acteren. „Ik ben," sprak Ger, „een oude heer, met lange baard en snorren. Ik heb mijn hele stem verdraaid want oude heertjes knorren. Ik heb een lange pandjesjas, een ouderwetse boord en ook een vlintierdasje om, omdat dat bij me hoort. Ik heb een stok, ik loop wat krom, mijn bolhoed heeft een kier. „Ik ben," sprak Ger, „een oude heer, maar slechts voor een kwartier." „Ik ben," sprak Mia, „een juffrouw, van acht en tachtig jaren. Er staat een zwart fluwelen hoed al op mijn grijze haren. Een ijzeren bril klemt op mijn neus, om goed te kunnen zien. Er zitten knoopjes op mijn schoen, het zijn er zeker tien. Ik draag een lange zwarte jas, en om mijn nek een bontje En in mijn tasje *it altijd voor Fik een suikerklontje. riep ze, tnmo/oon. k Aasoort •nuisiej U O,>e[aoed maar ook ely°e® deren. Of töcliopn, bundel van Mies bekeek het eerst van buite Toen klom ze er bovenop. „Jongens, da's een prachtig ding, zeg! Maar hij draait niet, da's een strop." Miesje trok aan alle knopjes, Maar de plaat gaf geen geluid. Toen ging ze maar aan het steppen, Langzaam kwam de schijf vooruit. Sneller ging het, steeds maar sneller, Toen sloeg plots de motor aan. Roetss, daar ging Mies in de rondte Bleef niet op haar benen staan. Steeds maar harder ging de schijf rond, Mies zag alles groen en rood. Ja, ze tolde als een priktol, Maar kreeg plots een reuze stoot Floep.daar vloog ze van de plaat af, Rolde languit over de r>ugrond. „Oh: riep ze, „ik ben zo misselijk. Alles draait om me het rond.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6