Stad en Omgeving In de vierde klasse werd Beets provinciaal brandweerkampioen Kamerverhuui Blue Stars 2 (dames) en KVH 1 wonnen H AV-basketballtournooi Het Bruinvissen-zevental won in Zaandam de derde prijs H.T.C.-tournooi werd begunstigd door prachtig tennisweer Een mooie Zondag Marken eindigde als goede tweede Marken is voorzichtig met vuur Kweekschool-examens Spannende eindstrijd met sensationeel slot H.A.V.-dames bereikten de finale Weer goede prestaties van H.A.V.-athleten BESOMMINGEN l|MUIDEN Neptunus eindigde op de eerste plaats Eerste jeugd-zangdienst in de Lutherse kerk Watervogels 4 verloor beslissingswedstrijd Hef slotbal van „Siebeling" Teitler werd na spannende sirijd eersie HTC2 promoveerdenaar de derde klasse West HCSC won eerste prijs in Alkmaar Het nieuwe „Bellevue Tussen Haaks en K»"ït!e R. Mol versloeg K. Geus voor de tweede keer Eindexamens Lyceum Ons posfduivennieuws Eenvoudiger van opzet dan die van 26 Mei, waren de brandwecrwcdstrijden, die Zaterdagmiddag aan de Kanaaiweg gehouden werden. Het was de provin ciale strijd tussen de korpsen, die inschreven in de vierde klasse, en die dus niet met eigen motormaterieel ter plaatse behoefden te verschijnen, noch proeven van hun kennis betreffende het materieel behoefden af te leggen, of met gas maskers behoefden te werken. Nochtans werd het een buitengewoon genoegeiijKe strijd, waarin men el kaar geen duimbreed wenste toe te ge ven. Denk zij de goede voorbereiding, zowel do'or de wedstrijdleiding i.c. de heer C. Kakes, brandweercomman dant van Zaandam als door het Hel- derse corps, dat de wedstrijdbaan met zijn obstakels uitzette, verliepen de Wedstrijden ongedacht vlot. ,/te opgaaf was twee slangen te kop pelen op een verdeelstuk, over een brug hollen van louter balken, de sleu tel zoeken voor een deur, die de verde re weg der spuitgasten verspert, en daarna afwisselend een serie losstaan de blokjes wegspuiten, zonder de los staande letters van het woord Brand weer te raken, alsmede door een trech ter in een paal een emmer volspuiten totdat deze kantelt op en wip. Al deze hindernissen waren te vin den in een straatbaan van ongeveer tachtig meter Kanaaiweg. Niet dus, zo als de vorige keer op het naast gelegen grasveld. De algemene wedstrijdleiding was in handen van de heer Kakes. De jury werd gevormd door de heren Joh. Overtoom, P. Gor'er, ir. A. Kloos, J. v. Maarleveld en J. Klinkenberg. Die jury is niet voor bijzondere puzz- les geplaatst Er namen acht corpsen aan de strijd deel, n.1. zes gemeentelij ke corpsen van vrijwilligers, en twee fabriekscorpsen. Van de eerste catego rie is het de acht man sterke ploeg met commandant J. Poeser uit Beets ge weest, die de erepalm heeft weggedra gen. Een te opmerkelijker feit, wan neer men weet, dat deze groep maar de beschikikng heeft over een zeer ver ouderde spuit. Enfin, de ploeg heeft in Den Helder deze middag kunnen tonen, dat zij de nieuwe spuit, die ze komende Zeterdag waarschijnlijk ontvangt, vol komen waard is. Marken's V.B., naar Den Helder ge- Tijdens de Zaterdag in Den Helder gehouden brandweerwed strijden spraken we met de bur gemeester van Marken, mr. Van Reeuwijk. Deze vertelde ons, dat Marken sinds 1902 geen grote brand meer heeft gehad. Geluk kig maar, want een grote brand zou op dit eiland betekenen, dat er geen woning gespaard bleef. Vrijwel alle woningen zijn er van hout gebouwd en ze staan dik wijls zo kort naast elkaar en tegenover elkaar, dat men elkaar uit de ramen de hand kan reiken. De Markers kennen echter het brandgevaar, en ze houden er rekening mee. Want 85% der be volking Marken telt 1500 in woners heeft een eigen huisje. Vroeger kende men op het eiland het wachtlopen. Dat gebeurt te genwoordig niet meer. Maar de voorzichtigheid met vuur is ge bleven. Vrijwel geen Marker gaat 's winters naar bed, voor dat de kachel uit is. En wanneer al eens iets gebeurt een hooi- brandje, of iets van dien aard dan staat heel Marken, zeg maar, als één man gereed, om de hel pende hand te bieden. Met em mers komt men naar de plek, maakt in minder dan geen tijd een ketting van mensen, waarbij de eerste man desnoods in zijn Zondagse plunje, pardoes midden in de sloot stapt Tegenwoordig zijn er twee babyspuiten op Marken, maar wanneer er dan al eens ergens verdacht vuur wordt gesignaleerd, is het meestal al gedoofd, vóór dat de spuiten ter plaatse zijn. De bevolking past er wel heilig voor op, dat geen kostbare eerste minuten na de ontdekking ver loren gaan. Het mooie weer had er gister tallo zen toe verleid de stad te verlaten en verpozing te zoeken aan het strand bij Huisduinen en Duinoord. He1 was er gezellig druk. zodat de strandpach- ter en de kleine luyden met ijskar en snoepkraam eindelijk een kleine gele genheid kregen de schade van het gure weer der afgelopen weken wat in te lopen. Velen hadden bii het badpavil joen en zowel de richting Huisduinen uit, als richting Callantsoog. een 'ent op het strand gezet. Er werd naat har telust gespeeld en gerend. De altijd i.og koude wind. die vanuit zee langs bet strand woei. weerhield er velen echter nog van een duik in zee te doen. Laten we honen, dat het mooia weer dit keer even laneer zal aanhou den. Ook voor de vele vacantiegan- gers, die Zaterdag en Zondag richting Texel gingen. Wanneer er een zonne tje bij blijft, is de indruk, die de vreemdelingen van onze contreien me» naar huis nemen, er des te vriendelij ker om. En.... het kost niets meer. komen met Markens burgemeester mr. Van Reeuwijk, verwierf een tweede prijs met 146 punten tegenover 123 punten voor Beets De verdere uitslag van de strijd was: 3 Sijbekarspel met 160 punten, 4 Kwa- dijk met 167 y, punten, 5 Hoogkarspel met 184j4 punten,'6 Andijk met 198 punten. Van de bedrijfsbrandweren eindigde Beiersdorf uit Hilversum op de eerste nlaats, en Verblifa met 146 punten op de 2e plaats. Tijdens de prijsuitreiking, die na ean inleidend woord van de heer Kakes, ge schiedde door burgemeester mr. G. D. Rehorst, in Musis Sacrum, kreeg het corps van Kwadijk een extra prijs van de gemeente, omdat dit de enige groep was geweest, die foutloos had gewerkt. Haar tijd was slechts enkele tientallen seconden te lang geweest, om overigens voor een prijs in aanmerking te komen. De heer Kakes heeft in die prijsuit reikingsbijeenkomst tevens gelegenheid gevonden het gemeentebestuur dank te betuigen voor de prettige ontvangs4. die Den Helder de deelnemende corp sen heeft bereid. De heer M. K. Fehres rijksinspecteur voor het brandweerwe zen in onze provincie, deelde nog mee. dat de paraatheeid der corpsen hem had getroffen. De wijze, waarop werd gewerkt was rustig en juist, hetgeen ook tot uitdrukking kwam in het be trekkelijk geringe aantal strafpunten, dat moest worden gegeven. hok in onze gemeente is de wonin] nood groot. Groter zelfs dan in an dere gemeenten van ons land van een ongeveer gelijke omvang en zelfde aan tal inwoners. Den Helder behoort nu eenmaal tot de zwaarst geteisterde ge bieden. Onsociale elementen proberen te profiteren van deze nood. Zij verhu ren kamers naast goed-willende pen sionhouders aan mensen, die verplicht zijn Den Helder als koonstad te kiezen. En zij durven deze nooddruftigen dan prijzen vragen waar men van achter over slaat. Zij verhuren z.g. gemeubi leerd. Dat is een kamer met een tafel, een paar stoelen, wat vloerbedekking en gordijnen. Arbeiders, die gedeta cheerd zijn in Den Helder bijv. voor de woningbouw gedurende een periode dus van enkele maanden moe'en twintig tot vijf en twintig gulden per week betalen voor zo'n kamer. Men hoort hierover klagen. Maar de klagers doen niet. wat hun te doen staat. Dat is zich te wenden tot de hr. C. Steenlage, Fazantenstraat 45, die de voorzitter is van de Districtscommissie die deze huren o-nder haar controle heeft. Er zijn namelijk wettelijke voor schriften. Die voorschriften dienen gehandhaafd te worden. Het is ons aller belang. Handhaving is echter onmogelijk zonder de medewerking van betrokkenen. Angst voor moei lijkheden met de verhuurders weer houdt vele huurders er van hun be klag te doen. Angst om „er uit gepest te worden". Het is een misplaatste angst. Zij verhoogt de chaos. En daar is niemand mee gediend. Aan de Neutrale Bijzondere Kweek- schrfo' te D°n Helder Slaavden Zaterdag voor het eindexamen de heren: A. C. van Breda, C. Boerman, P. H. Groot, H. B. Wassink, allen te Den Helder, H. J. Eradus te Callantsoog, en M. W. H. de Weerd te Wieringen. Geen der can- didaten werd afgewezen. De examens zijn hiermede geëindigd. Het door de afdeling Basketball van de Helderse Athletiek Vereniging op het tegelveid aan de Sportlaan georganiseerde basketball-tournooi heeft een zeer sensationeel slot gekregen. Bij de heren moest de favoriet Blue Stars 2 in de finale namelijk met 1311 tegen de kranige ploeg van de Heideree Korfbal vereniging het onderspit delven. Dat was een opmerkelijk resultaat van onze stadgenoten, die ongetwijfeld weinig hoopvol gestemd waren toen zij de strijd begonnen. De Blue Stars hadden niet alleen een prima team, maar beschikten tevens over twee spelers van hun eerste team, van wie de international Albarda de bekendste was. Niettemin sleepte KVH de overwinning uit het vuur, een prestatie, die op de aanwezige basketballiefhebbers grote indruk moet hebben gemaakt. Blue Stars 2 kwam het eerst tegen Mos- quitos 2 in het veld. Onmiddellijk viel het grote verschil in kracht op. Langs de lijn gingen protesterende stemmen op, omdat men de Blue Stars-combinatie in dit milieu veel te sterk achtte. De Mosquitos speelden weinig klaar tegen hun sterke stadgenoten en kregen dan ook met 415 klop. Na afloop van de wedstrijd brach ten de Mosquitos op verzoek van hun aanvoerder een „hoera'tje" uit op Blue Stars 1, zo zeer waren zij van mening dat dit Blue Stars 2 geen partij voor hen was. De ontmoeting tussen Blue Stars 3 en Blue Stars 2 had niets om het lijf. De Amsterdamse heren meenden een partijt je show ten beste te moeten geven, alsof Den Helder nooit beter baskettbal had gezien. Het tweede team won gemakke lijk met 196. De ploeg van de organiserende vereni ging leed enkele gevoelige nederlagen. In de eerste strijd tegen Blue Stars 3 werd met 209 verloren. Via een 84 zege op Mosquios 2 in de verliezersronde, het- plaatste HAV zich, om daarna egen Mos quitos 1 met 24^-1 ten onder te gaan. De athletiek-mensen konden het tempo niet volgen. Zij aarzelden lang, speelden door zichtig en vonden een sterke verdediging tegenover zich. KVH deed het beter te gen Mosquitos 1. De overwinning was klein 1412), maar de finale was be reikt. Ferm sopje Over deze eindsrijd zou veel te vertel len zijn. In de eerste plaats, hoe enthou siast de korfballers van leer trokken en hoe keurig zij zich vrij liepen. Blue Stars 2 dacht aanvankelijk, dit varkentje eens even een ferm sopje te geven, maar hoe bedrogen kwamen de Amsterdammers uit. Met de rust was de stand nog 55. Na het wisselen vond Koster voor KVH het eerst de basket. Met nog vijf en een halve minuut te spelen was de stand 9—9 en toen het fluitsignaal voor de laatste maal weerklonk was deze stand nog niet ver anderd In de laatste drie minuten van de verlenging (het begon toen al donker te worden), liet Albarda twee mooie kansen verloren gaan. Hij kreeg twee strafworperi te nemen, toen twee KVH-ers trachtten hem het scoren te beletten. Albarda mis te beide strafwomenToen hij echter even later de bal weer kreeg, besloot hij een handige manoeuvre met een treffer. De stand was dus 11—9 voor de Amster dammers. Voor de eerste helft van de verlenging om was, verkleinde De Jong ïftet een goed genomen strafworp de ach terstand tot 1011. Groot zorgde ten slot te voor de winnende punten. Hii doel puntte éénmaal (1211) en benutte nog een strafworp (13—11). En daarmee had KVH zich in het heren-tournooi van de eerste plaats verzekerd. De dames-wedstriiden waren het soiit ons niet zo aantrekkelijk. Er werd weliswaar vinnig gespeeld, maar alleen Bhie Stars 2 kon qua snel bevrediging erhenken. KVH 1 hield Blue Stars 3 er met 94 onder, waarna de korfbalsters door Blue Stars 2 (zij het op 't ninnertje) werden uitgeschakeld (11—8). HAV 1 deed het uitstekend met een 10—2 over winning op Mosauitos 1, waarna in de verliezersronde Blue Stars 3 en Mosqui tos 1 elkaar ontmoetten. De finale Dc finale ging dus tussen HAV 1 en Blue Stars 2. In de Amsterdamse ploeg Wonk nummer achttien uit. Men vernam dan ook spoedig, dat zij tot de nationale ploeg behoorde. Deze mej. Van Beek scoorde in de tweede helft van ontmoeting enkele malen op uiterst geraf fineerde wijze. Zij kreeg bijzondere steun van mej. Van Petten, ook al een interna tional. HAV bood hevige tegenstand, maar het resultaat was toch een 100 neder laag. Blue Stars 2 won dus het dames- tournooi. Dit zeer geslaagde tournooi trok geen overgrote belangstelling. Niet verwonder lijk overigens, want behaaglijk was het voor de toeschouwers niet. daar aan de Sportlaan. Wedstrijdleider Posthuma zorg de voor het vlotte verloop en de HAV komt een pluim toe voor haar initiatief. Dc regionale atletiekwedstrijden van „Hollandia" te Hoorn werden ditmaal wel bijzonder begunstigd door uiter mate goed weer. De wedstrijden had den, ondanks de zeer grote inschrijving, een vlot verloop en precies op tijd kon het chronologische scheme worden af gewerkt. Ook de HAV was weer eens met een ouderwets grote ploeg ver tegenwoordigd, waarin de jeugd de bo ventoon voerde. Tot tevredenheid ctcm- de het, dat ook op de verschillende nummers de jeugd goed voor de dag kwam en vele prijzen in de wacht sleepte. Natuurlijk vielen ook teleurstellingen te verwerken: zo viel op' de 5000 m Paul Verra, die dit seizoen voor het eerst aan de start kwam. reeds in de eerste ronde uit doordat een zijner concurren ten zodanig op zijn spike terecht kwam, dat deze door midden knapte. Zo maak te de jury van aankomst een grote fout door Henk Wiedenhoff als vierde te classificeren, terwijl hij volgens ve Ier mening als eerste de eindstreep passeerde. De H.A.V. kon ten slotte met zes eer ste plaatsen, negen tweede en vier der de plaatsen uitermate tevreden zijn. De meest opvallende orestatie was ditmaal voor Jan van Trierum, die na een phenomenale eindsprint als eerste de finish bij de 800 m junioren passeer de in de tijd van 2.15.5, waarmee hij al dicht het bestaande HAV-record be nadert. Met deze gewaagde race be wees Jan, dat hij nog heel wat in zijn mars heeft. Een goede prestatie leverde ook Loet Wiedenhoff bij het versprin gen heren D. Hij behaalde de eerste prijs met 5.89 m, en promoveerde naar de C-klasse. Op de vele resultaten in te gaan zou te ver voeren, waarom wij volstaan met de behaalde resultaten van onze Helderse vertegenwoordigers: 60 m. Meisjes C: 1 I. Fillerup 8,8 sec., 2 H. Wolthaus 9 sec. Hoogspringen Jon gens A: 1 P. Deymann 1.59 m. Vèrsprin- genJongens B: 2 P. Deymann 5.44 m. 60 m. Jongens C: 3 H. Wiedenhoff 8 m. 80 m. Meisjes B: 3 M. Bronder 11,9 sec. Vèrspringen meisjes C: 1 I. Fille- rub 4.24 m., 2. H. Wolthaus .415 m Hoogspringen meisjen A: 4-6 A. van Essen 1.34 m. Vèrspringen meisjes B: 2 M. Bronder 4.30 m. 100 m. jongens A: 2 W. K. Erfmann 12.2 sec. Vèrspringen jongens C: 2 H. Wiedenhoff 4.62 m. 100 m. dames D: 2 A. Monsma 14.6 sec 800 m. jongens A: 1 J. van Trierum 2.15.5 versp. heren D: 1 L. Wiedenhoff 5.89 m., 4 H. Wiedenhoff 5.28 m.; 100 m. heren C: 1 L. Wiedenhoff 12 sec 100 m. dames B: 3 H. Duin 14.4 sec., ko gelstoten heren C: 2 M. R. van Essen 10.25 m., versp. dames D: 2 A. Monsma 4.46 m., 4 C. v. d. Maas 4 m., b.m. H. Duin 4.59 m., 4 x 80 m. est. meisjes B: 3 HAV 46.1 sec. Bij de nationale athletiekwedstrijden te Haarlem werd het HAV-lid A. v. d. ,e'Wal op het nummer polstokhoog springen in een gemengd A en B gezel schap 5de met een sprong van 3 m. rond (2de B-klasse). De besommingen van Zaterdag zijn: trawler IJm. 57, f 14300; loggers RO. 1, 10.20; 2, 1880; KW 84, 1510; kotters IJM. 11, 1760; 213, 200; 227, 230; KW 92, 1230; 133, 1780; 66. 350; 189, 135; 35, 770; 128, 380; WR. 67, 2280. Het waterpolo-tournooi, dat Zaterdagavond door Neptunus te Zaandam werd georganiseerd, en waaraan ook de Helderse Bruinvissen met het eerste zevental deelnamen, is uitstekend geslaagd. Ondanks de, voor het binnenwater, betrek kelijk lage temperatuur (18 gr.), viel het de Heideree jongens toch mee. Zij zijn in Den Helder wel iets andere gewend. Behalve de Bruinvissen en Neptunus waren de Kroosdinkers uit Krommenie en de Futen uit Amstelveen vertegen woordigd. Laatstgenoemden waren in a'lerijl aanwwht, weeens h^t. onver wachts afberichten van de Hilversumse Zwemclub. Elk team behoefde slechts twee wed strijden te spelen. De Bruinvissen loot ten hun eerste wedstrijd tegen Futen: zij kwamen als nummer twee aan de beurt. De eerste partij ging tussen de gastheren en de Kroosduikers, en hat was lang geen slechte beurt van de Kroosduikers, dat zij slechts met 32 tegen Neptunus het onderspit moesten delven. BruinvissenFuten werd een over winning voor de Amstelveners. die veel sneller bleken dan de Nieuwediepers. Het was echter geen eenzijdig spel. Met de rust stonden de Bruinvissen reeds met 30 achter. Na het draaien viel Hans Slotboom uit, en werd de wedstrijd vervolgd met 6 tegen 6, wat het spelpeil natuurlijk niet bevorderde. Toen ook Leder nog het water werd uitgezonden, duurde het niet lang of de Futen hadden er nog twee doelpun- tjes bijgemaakt. Leder herstelde zijn fout, door een tegenpuntje te maken, waardoor de uitslag 51 voor de Fu ten werd. De Bruinvissen moesten direct hier op weer te water, om in de verliezers ronde uit te komen tegen de Kroosdui kers. Dit viel aanvankelijk niet mee Voor Hans Slotboom, die niet in de Bruinvissengelederen terugkeerde, werd een snelle vervanger verkregen in de Zaankanter Wim Hietberg. Voor de rust zat de eerste wedstrijd de Bruin vissen kennelijk nog in armen en be nen. Zij gingen dan ook met een 10 achterstand de rust in. Na het draaien waren de rollen omgekeerd Door goed" schoten van Wildenberg en Hictbc"' was de stand spoedig 2—1 voor de Bruinvissen, die zich de overwinning op hun rivalen niet meer lieten ont gaan. Onze stadgenoten kwamen dus in het bezit van de derde prijs. Als laatste wedstrijd kregen wij Futen Neptunus te zien, om de eerste en twee de plaats. Spannend werd het, toen de wedstrijd eindigde in een 1—1 gelijk spel, zodat strafworpen de Winnaar moesten uitwijzen. De organisatoren ze gevierden te slotte. Waarschijnlijk omdat de jeugd Za terdagavond in Den Helder meer gele genheid had tot ontspanning, was de eerste Jeugdzangdienst in de Lutherse Kerk maar matig bezocht. Mevrouw A. GraaffKamp bespeelde voor dit kleine, maar ongetwijfeld selecte ge hoor het orgel. Zij vertolkte de solo partijen, en begeleidde de samenzang, en het was haar wel toevertrouwd. Moge het doel, dat zij zich met deze jeugdzangdiensten, die slechts een uur duren, voor ogen heeft gesteld, bereikt worden. Dat doel is de schoonheid van het kerkelijk lied nog meer ingang te doen vinden. Het matige bezoek van deze eerste samenkomst zal haar stellig niet van dit doel afhouden. In de Zaterdagavond op bet Schagen- terrein gespeelde beslissingswedstrijd tegen AGSV 2 is het Watervogels 4 niet mogen gelukken het kampioenschap te behalen. In een spannende en sportief gespeelde ontmoeting moesten onze stadgenoten na tweemaal verlengen met 21 de eer aan AGSV laten. Als spor tieve verliezers waren de Watervogels de eersten, die de mannen uit Aarts woud, bij monde van de heer Stuive, bloemen aanboden Ook van de voor zitter van sde k"mnioens- ploeg bloemen in ontvangst nemen. Tn „Formosa" werd Za- terdagavond best ge danst. De zaal bleek wel haast te klein, om alle leden en oud-leden van Dansschool Siebeling te kunnen herbergen De jeugd zat rond de dans vloer geschaard, de ouders en ouderen troon den een weinig op de achtergrond. De heer Siebeling had de stem ming er weer uitstekend in. Er was niet alleen het Rhythm Quartet, dat. nu en dan een welverdiende rust behoefde, maar er waren ook qramofoon- platen: tango's, foxtrots Engelse walsen. Men kon alleen even op adem komen, wan- neer de heer Siebeling een achttal paren een door hem ingestudeerde dans liet draaien. Dat ging stijlvol, en het grappige daarbij was het verschil in „aankleding". Zo zag men een kleine, blonde knaap met een ernstig gezicht een en- kele jaren ouder „dame tje" leiden, dat er char mant uitzag in haar avondjaponnetje. De jon gen zelf droeg een ste vige plus-fours, en zijn strik had hij maar thuis gelaten „vanwege de warmte". Maar wie stoort zich aan deze uiterlijke verschillen De dansende jeugd zeker niet! Er werd ook een „Tarentella" gedanst uit 'het ballet, een dans dus, ingestudeerd door Greet- je Donker. De acht meis jes deden hun uiterste best, hoewel een dans vloer er nog altijd an ders uitziet dan het to neel. Er werd dan ook wel eens een foutje ge maakt (ook in de-tango en Engelse wals-forma- tions), maar wij schrij ven dit toe aan de onbe kendheid met het „ter* rein". De heer Siebeling hact ook aardige spelletjet met als inzet een twee. tal heerlijke worsten en een paar pakjes sigaret- ten. Men had de beidt paren die om deze prijzen strijd leverden 1 eens aan het werk moe. ten zien! Of lijkt het u zo gemakkelijk, een luci^J: fersdoosje van de eiF kant van de zaal wqJ^ de andere kant te schut. ven. metde neus, terwijl de knieën op matje gedrukt moeten blijven. Maar het werd gepresteerd, en er werd hartelijk om gelachen. Zo danste en speette men van acht uur tot ver na middernacht het s/0f bal van Dansschool Sie beling. Het seizoen is dus ten. einde, wat natuurlijk niet wil zeggen dat de training voor de komen de wintermaanden ach- tewege moet blijven. Enfin, dat weten de dansenden zelf wel. Op de banen van „De Windwijzer" werden Zaterdag en Zondag onder grot# belangstelling de laatste partijen gespeeld voor het open HTC-tornool, waaraan behalve de bekende Heideree tennissers ook gevreesde krachten uit andere steden deelnamen. Vooral Zondag werden de wedstrijden door uitermate ge* schikt weer begunstigd. Het geheel verliep vlot en dus naar wens, en Den Helder noteerde enkele belangrijke wapenfeiten. Bovendien slaagde HTC 2 er in de promotie-wedstrijd tegen DHBS 1 uit Haarlem te winnen, zodat dit team in het volgende seizoen in de derde klasse West zal moeten uitkomen. Wel een hartelijke gelukwens waard! Bij de heren ging de eindstrijd in het tournooi tussen C. Teitler (HTC) en Schmidt uit Bergen. Het werd een bijzonder spannende en mooie partij die met 36, 64, 64 door de HTC- er werd gewonnen. Teitler was vooral in de derde set bijzonder op dreef. De derde prijs was voor Damsté uit Alk maar, die Nieuwenhuizen versloeg. Ook de dames finale stond in het te ken van de spanning. Hier ging het tussen mej. R. Koppen uit Alkmaar en mevrouw G. de Vries van HTC. De Alkmaarse dame zegevierde in twee sets met 75, 6—3, en behaalde dus de eerste prijs. Op de derde plaats ein- Zaterdag werd in Alkmaar de adspi- raten- en juniorendag gehouden voor clubs, welke in de Zaterdagmiddag competitie uitkomen. Hieraan namen ook twee adspirantenelftallen en éen junioren-elftal van H.C.S.C. deel. Het gelukte de junioren de eerste prijs te behalen. Adspiranten a speelden hun eerste wedstrijd tegen Jong Holland a en wis ten in een aantrekkelijke wedstrijd met 10 te winnen, door een prachtig doel punt van Weydert, Hun wedstrijd tegen Dindua a eindigde onbeslist, zodat strafschoppen uitkomst moesten bren gen. Dindua was hier de gelukkige en ging dan ook met de prijs naar huis. Adsp. b namen he' op tegen Dindua b en crok deze wedstrijd eindigde on beslist. Weer toanden de Enkhuizers zich sterker in het nemen der straf schoppen. De strijd tegen Kaagvogels b wonnen onze stadgenootjes met 3_q. maar zij konden hiermede niet ver hinderen, dat de speldjes naar Enkhui- zij gingen. De Junioren speelden tegen die van Dindua en wisten deze strijd in hun voordeel te beslissen. Hun tweede v/edstrijd tegen Flevo had een uiterst spannend verloop. Eerst in het begin der tweede helft wist Flevo te doelpunten. Twee minuten voor het einde wist Koster uit een corner gelijk te maken. Bij het het nemen der strafschoppen wist SCSC de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen, en de eerste prijs te veroveren. Hotel „Bellevue", dat toebehoort aan de heer W. J. M. Schouten, wordt se dert 1 Juni geëxploiteerd door dc hee- A. F. van Broekhuizen uit Roermond, els opvolger van mevr. de wed. R. Weitering-Kuiper. Het hotel-, café- en restaurantbedrijf tegenover het station heeft inmiddels een voordelige verandering ondergaan. Het gehele gebouw werd opnieuw keu rig in de verf gezet en is thar.s een sieraad van de stad geworden Het is echter jammer, dat de als nieuwe 1 uitenmuren nu al weer te lijden had den van de vernielzucht van bel hamels. Nu het exterieur Den Helder zo waardig is geworden, zjjn wij er van overtuigd, dat ook het interieur te zjj- nertijd aan de zo zeer gewenste stijl zal worden aangepast. Zaterdag arriveerden Hr Ms Kortenaer" en Hr. Ms. „Batjan" weer in onze haven. Om elf uur op deze dag verl'et Hr. Ms. „Vliestroom" de Werf. om spoedig daarop naar IJmuiden te va ren, met het doel zich bij het zesac flo4tielie mijnenvegers te voegen. Het is morgen hoog water om 710 en 19.25 uur en laag water om 0.55 en 13.25 uur. digde mevrouw Doorenbos van Animo uit Den Helder. Ook de mixed-finale bracht Alkmaar de eerste prijs. Mej. Koppen en de hr. Damsté versloegen de heer en mevr. De Vries van HTC vrij gemakkelijk met 62, 62. Zeer spannend was voorts de ontmoeting tussen de heren TeitlerNieuwenhuizen en DolKous broek. Deze finale-partij eindigde ten slotte in het voordeel van de heren Teitler en Nieuwenhuizen met 60, 3—6, 6—4. Mevrouw Doorenbos en mevrouw Van Schalkwijk van Animo bevochten in de eindstrijd (dames dubbel) de overwinning op de HTC-sters mej. Flotat en mevrouw De Vries. De cij fers tonen wel aan, hoe het in deze partij toeging (7—5, 4—6, 6—3). De dames en heren van HTC 2 heb ben gisteren een wel zeer vermoeiende dag gehad. De strijd met DHBS duur de van 's morgens tien uur tot 's avonds na achten. Het resultaat schreven wij hierboven neer. HTC 2 pror.oveerde naar de derde klasse. Gemakkelijk is dit niet gegaan, want de Haarlemmers hebben zich tot het uiterst verdedigd. HTC stond aanvankelijk met 3—1 voor door overwinningen in de enkel-spe len. Daarna wonnen de Haarlemmers evenwel de beide gemengde partijen, en was de stand weer gelijk (33). Onze stadgenoten brachten toen het heren-dubbel en het dames-dubbel op hun naam, en daarmede was de pro motie een feit geworden (53). Voor het schaakkampioenschap van Den Helder werd verleden week een partij gespeeld, die zowel voor de eer ste als voor de derde plaats van groot belang was. R. Mol wist namelijk voor de tweede maal in dit seizoen de kam pioen van 1950 tot opgeven te dwingen. Di< betekende voor nestor K. Geus, dat de achterstand op de negentien jarige J. P. Bommel nu te groot is ge worden om nog behoorlijk strijd om de titel te kunnen leveren. Mol kon het winstpunt dat hij op fraaie wijze veroverde, goed gebruiken, want een overwinning op J. Smit kan hem nog op de derde plaats brengen. In de kop is de stand: J. P. Bommel 17—15; K. Geus 19—14V«; W. J. Geus 2012; R. Mol 19lly2. Zo men ziet heeft Bommel dus aan één overwin ning voldoende om zich kampioen van Den Helder te kunnen noemen. Bij de eindexamens der afdeling gym nasium van het Gemeentelijk Lyceum zijn alle candidaten geslaagd Het diploma gymnasium A verwier ven Corrie van Prooijen en Anneke Winter, het diploma gymnasium B, Jan Bommel, Huub Loen, Jan Cent v. Moort (Texel) en Martin Smits. De examens zijn hiermede geëindigd. Van de twee en veertig candidaten der verschillende afdelingen behaalden er éen en veertig het einddiploma. Voor het nationale concours van St. Vincent af waren voor Den Helder twintig duiven ingekorfd. De afstand bedroeg 1128 km. De vogels werden Vrijdagmiddag oin kwart over één ge lost. De heer P. W. Manshanden kreeg Zondagmorgen om zeven uur de eer ste duif, de heer J. Manshanden om 9.10 uur de tweede. Tot gisteravond wa ren dit de enige vogels. Het was dit maal een zeer zware vlucht. visserijbericht URK, 30 Juni 1951. Door 138 vaar tuigen werd aangevoerd: 10694 pond kuilpaling f 1.08—f 1.33; 1314 pond lijn- aal f 1.30f 1.42; 161 pond snoekbaars 80 cent; 380 pond rode baars 86 cent. Alles per pond en 853 bak Nest i UB per bak.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2