Sjah van Perzië koopt zijn tapijten in Beverwijk Omwenteling in het boerenbedrijf eist dat de boeren met de tijd mee gaan „Witte Kruis" afd. Zijpe-Callantsoog gaat nieuw materiaal aanschaffen Uitstekend geslaagde sportmiddag in Anna Paulowna Slecht bezoek Texel Slagers slachtten veel vee zonder vergunning jutters grepen mis Wieringen Chaos in het museum B.K.C. versloeg Helder Zi|pe IN HET KORT Burgerlijke Stand Callantsoog De Griekse vice-premie» afgetreden De Glorie van het Ambacht HandtapijtknoperijKinheimeen voor Nederland uniek bedrijf De toestand van ons land vraagt om toepassing van moderne methoden Boeren, let op uw saeck Koninklijk werk in Koninklijk bedrijf MAANDAG 2 JULI 1951 Er was, der gewoonte getrouw, sleeh's weinig belangstelling voor de vergade ring welke de afdeling van het Witte Kruis hield. Slechts 15 van de 1500 le den waren aanwezig. Indien men hier in een bewijs wil zien, dat het wel goed gaat met de afdeling kan het moeilijk beter. Medegedeeld werd, dat zuster Boen dermaker per 1 Maart in functie is ge treden in Callantsoog. In de loop van het winterseizoen werden in Callants oog en Grote Keeten cursussen in hui selijke ziekenverpleging gegeven, waar aan respectievelijk 15 en 17 dames deel namen. De door de afdeling georganiseerde Emmabloemcollecte heeft het mooie be drag van f 824.79 opgebracht. De af dracht voor het H. B. is bepaald op 10 cenr per lid per jaar. In verband met het aftreden van de heer Van Leersum als hoofdbestuurslid werd besloten de candidatuur van de heer Baken, die door enkele afdelingen als zijn opvolger wordt aanbevolen, te steunen. Uit het verslag van de afdeling Ge zinszorg bleek, dat het ledental met 17 was teruggelopen. Het is nu nog 562. De gezinsverzorgsters hebben 688 dagen gewerkt, terwijl de losse krachten 310 dagen hulp hebben verleend. In 71 ge zinnen werd assistentie ingeroepen. Zij ontdoken de premies voor de verzekering Voor de Alkmaarse economische po litierechter, mr. P. M. J. Nolet, moesten Vrijdagmiddag terecht staan de drie ge broeders B., die ervan beschuldigd wa ren in het tijdvak van I Januari 1950 tot 27 Maart 1951 50 koeien, 116 varkens en 53 nuchteren kalveren te hebben ge slacht zonder daartoe gerechtigd te zijn. Volgens de vereniging „verzeke ring slachtdieren" hadden de slagers erop toe moeten zien, dat de beesten alvorens zij gedood werden bij het Centraal Bureau Slachthuisverzekering ingeschreven waren. Alleen Jacob B. was verschenen om de verdediging ook van de andere verdachten op zich te nemen. Hij gaf onmiddellijk toe enigszins nonchalant te werk te zijn gegaan. Echter volgens hem trof het C.B.S. ook schuld, omdat het de ontvangsten van de premies zo weinig op prijs had ge steld, dat het nooit iets van zich had laten horen. Ook trok hij het aantal, koeien in twijfel; er wareii slechts 36 runderen zonder vergunning geslacht. De Officier van justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, was in zijn requisitoir van oordeel dat vast bleef staan, dat er dieren zonder verzekering gedood wa ren. Door het ontduiken van de pre mie had hij weliswaar zelf veel risico genomen maar aan de andere kant het verzekeringsfonds de benodigde gelden onthouden, die het misschien elders voor schade had moeten uitkeren. Het geen de verdachte naar had vorenge- bracht in aanmerking genomen, eiste hij tegen ieder een boete va nf 125 of 30 dagen. De politierechter vonniste elke broeder tot f 75 subs 20 dagen. Na sluitingstijd geopend. Wegens het verkopen van suikerwer ken en pinda's aan kinderen na slui tingstijd moesten voor de politierechter verschijnen Hermanus N. en zijn echt genote Christina, beide eigenaars van een kruideniersbedrijf. Overeenkomstig de eis van de officier vonniste de po litierechter de vrouw, die de meeste schuld bleek te hebben aan deze onge oorloofde praktijken, tot het betalen van f 25 of 10 dagen en haar man tot f 15 of 5 -dagen. Beiden lieten verstek gaan. Eveneens bij verstek werd Nan H. conform de eis veroordeeld tot een boete van f 5 subs. 2 dagen wegens een overtreding van het melkbesluit. „Die mast kunnen we best gebruiken" moeten een paar jutters hebben ge dacht, toen zij langs het Helderse bot tertje zwalkten dat op 14 Maart jl. bij paal 8 is gestrand en daar zijn algehele ondergang tegemoet schijnt te moeten gaan. De mannen haalden, volgens de Tex. Crt. een zaag en begonnen het karwei. Het moet des nachts gebeurd zijn! De volgende ochtend zou de in de buurt van het vaartuigje gedeponeerde buit worden weggehaald, maareen relatie van de assuradeur ontdekte de mast en deze kon dus op eenvoudige wijze worden geborgen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis, d. v. Dirk Terp stra en Cornelia Spierings; Margaretha A., d. v. Gerardus Witte en Anna C. Kuip; Roelfien, d. v. Jacob Kooger en Harmina K. N. Wichertjes; Jan S., z. v. Jacob Roeper en Grietje Mantje; Jaco- bus H., z. v. Cornelis Kooger en Maria Smit; Gerardus P. J., z. v. Jacob Witte en Dieuwertje Witte. Getrouwd: Willem J. Bakker en Johanna A. Bakker. Overleden: Abraham de Ridder, 49 jaar; Willem Bakker, 78 jaar; Griet je Bruin, 74 jaar. echtg. v. B. Lap. BOUWVERGUNNINGEN Door B. en W. werden de volgende bouwvergunningen verleend: B. J. v. d. Knaap, bouw woonhuis: N.V. TESO. bouw ketelhuisje; C. van Harn, bouw woonhuis. GEVONDEN VOORWERPEN Bril, broche (molen), grijze wollen shawl. Het ledental van de afdeling Witte Kruis nam met 92 stuks toe. Het is nu op één na 1500, In de loop van 't jaar werden 730 stuks verplegingsgoedereti uitgereikt aan 426 leden. Wel een be wijs, dat de afdeling in een zeer grote behoefte voorziet. De financien waren gezond. De in komsten bedroegen f 7485.36, de uitga ven f 5785, het. batig saldo f 1700.36- De rekening van de tuberculosecom missie sloot in ontvapg#t met een be drag van f 15855.73 èh in uitgaaf met f 144458.66, met een voordelig saldo van f 1397.07. De rekening was door een commissie onderzocht en dé penningmeester werd gedechargeerd voor het door hem ge voerde beheer'. Het salaris van de wijkverpleegster werd overeenkomstig de Rijksregeling vastgesteld op f 3017.70 met 5 pet. ver hoging. Verschillende begrotingen wer den overeenkomstig de voorstellen van het bestuur vastgesteld. Ten slotte werd besloten om over te gaan tot de aanschaffing van nieuw materiaal, waaronder drie nieuwe rust stoelen met matrasjes. Op de zolder van het vroegere ge meentehuis thans politiebureau zijn verschillende Wieringer oudheden ondergebracht. Wanneer men tot het .museum" wil doordringen, moet men eerst enige verwoeste fietswrakken opzij schuiven, want die versperren de ingang. Zo men hoge verwachtingen zou koesteren over de inhoud van de oudheidkamer, wordt men diep teleur gesteld. De wijze waarop alles is on dergebracht, is ver beneden peil en sinds jaren schijnt de collec'ie voor werpen e.d. aan- verwaarlozing onder hevig. Een verwaarlozing, waardoor verschillende Stukken waardeloos zijn geworden. In een hoek staat een door de hout worm opgevreten spinnewiel en op de rommelige tafel ligt een bijbel, waar op dozen zijn opgetast waarin zich bewijsmateriaal van de oud-politieman Admiraal bevindt. Verder op de tafel staat een „leesmachine" waarvan de lettertekens ovér de tafel zijn ver spreid. Op de grond vindt men een doos met oude waardevolle kleding stukken. De zijkast, waarin verschil lende kleinoden berusten, is het do mein van de houtworm. Het is jammer dat hier zo wordt om gesprongen met een collectie oudheid kundige voorwerpen, welke door gif ten zijn verkregen. Misschien kan het gemeentebestuur eens stappen onder nemen om de collectie weer op be hoorlijke wijze onder te- brengen op een plaats waar de verzameling voor een ieder te bezichtigen zal zijn. Of moet het gaan zoals met de drie boeken van drs. Jo Daan over het eiland Wieringen, welke in het ge meentehuis liggen en daar zo nu en dan van een laagje stof worden ont daan? De Wieringer wielrenner Trompetter werd gisteren derde in het zevende criterium van Groningen. De beide eerste plaatsen werden bezet door Po ters (Haarlem) en Pafort (Amsterdam). De voornaamste factor voor het slagen van de sportmiddag, georganiseerd door de plaatselijke verenigir gen BKC, Dokev sn Concordia, was wel de welwillende medevyerking van een zomerzon en dit maal troffen de medewerkenden het wel bijzonder. Begunstigd door voortreffelijk weer gaven alleseerst de Dokev-dames met hun vrije oefeningen een staaltje van hun kunnen en ook de junioren toonden hetgeen zij onder leermeester Siewers en zijn assistenten hadden geleerd. Een open doekje kregen de meisjes-junioren, die hun oefening wel bijzonder voortreffelijk uitvoerden. Bij de ring-oeiemngon dames kwam mej. Okkerse tamelijk ongelukkig te vallen en bezeerde daarbij ernstig haar arm. De rekoefeningen van de heren ver liep volkomen naar wens en oogstten dan ook herhaaldelijk applaus. De muziekver eniging Concordia zorgde voor de muzika le afwisseling en droeg haar steentje bij tot het slagen van deze middag. De wedstrijd BKC—Helder vergde ge durende anderhalf uur wel een bijzondere aandacht, temeer omdat het spel op een zeer bevredigend peil stond. Niet omdat de geel-y.warten met de rust een 3 0 voorsprong hadden veroverd, een voor sprong, die alleszins verdiend was, doch uitsluitend, omdat er aan beide zijden ha d werd gewerkt. Voor de rust waren de Poldersen zeer zeker de meerderen van hun Helderse tegenstanders, die wat hun voorhoede betreft, niet tot grote daden konden komen. Het heeft ook zeer zeker niet gelegen aan doelman Boekei en de beide backs Beekhoven en Dol, doch de combinaties welke de geelzwarten met veel gemak wisten uit te buiten zorgden voor een ruime 3—0 voorsprong. Bunmg opende de score met een vrijwel onhoud baar schot uit een voorzet van Rezelman, direct daarop hadden kopballen van Munt- jewerf en Buning eveneens doelpunten kunnen betekenen, doch Boekei stond toen steeds goed opgesteld. Rechtsback v. Teulingen redde een doelpunt, toen een Helderse doorbraak bijna de gelijkmaker zou opleveren. Heijster mistte een kans toen Hendrikse faalde. Aan de andere kant beukten de geel-zwarten op het H- doel en eenmaal was de kopbal van J van Teulingen buiten bereik van Boekei (2—0) en niet zo lang daarna was het Bu ning, die alleen voor Boekei, de stand op 30 bracht. De Poldersen bleven in de meerderheid en slaagden er in Boekei nog enige malen het vuur na aan de schenen te leggen. Tijdens de rust zorgden de Dokev-da mes en heren met hun brug-oefeningen van uitstekend gehalte voor de nodige af wisseling. Na de hervatting begonnen de gasten wat meer te tonen. Uitstekende combina ties en goed begrip tussen voor- en ach terhoede brachten via de voet van Wieren het eerste tegenpunt. Helder speelde di rect veel gemakkelijker en niet zo lang daarna verrastte Heyser IJsselstein met een onverwacht hard schot (3—2). Onder tussen werkten de Poldersen aan het be houd van hun voorsprong en een kwar tier voor het einde omspeelde Buning de gehele Heldér-aehterhoede en deed Boe kei vissen (42). Opnieuw kwamen de withemden terug, drongen nu en dan de geel-zwarten in de verdediging en bereik ten op die manier via een harde schuiver van Schouwenaar het derde tegenpunt. Verdere doelpunten bleven uit. In de gemeente Zijpe is een revi sie-instantie voor sociale bijstand ais bedoeld in de overbruggings- en socia le bijstandsregeling ingesteld. Voor zitter der commissie is wethouder Kok terwijl de verschillende vakcentralen zijn vertegenwoordigd door B. de Boer. Oudesluis, NVV; L. G. Verschoor, 't Zand, CNV en P. G Raatgers 't Zand, KAB. Naar wij vernemen heeft dë heer K. de Maijer te Sint Maartensbrug zijn benoeming tot lid van de raad aangenomen. Geboren: Willem Arie, z. v. Wil helm August Bakker en Geertje Geel. Cornelis Christiaan, z. v. Cornelis van Nieuwkoop en Sietske de Jong. Overleden: Geertruida Cornelia Nicuwendi.ik, 71 jaar, echtgenote van Cornelis Schagen. BAKKERS IN OVERTREDING Vele bakkers uit de kop van Noord- Holland hadden zich gisteren voor ie economische politierechter in Alkmaar te verantwoorden, omdat bij controle door de Keuringsdienst voor Waren was gebleken, dat hun producten een te ge ring gewicht aan droge stof bevatten. Tot hen behoorde ook A. B. uit Cal- 'antsoog, die echter verstek had later» gaan De man werd conform de eis door mr. P. M. J. Nolet veroordeeld tot f 25 subs. 5 dagen. George Papandroe, de plaatsvervan gende Griekse premier en leider, van de sociaal-democratische partij, heelt zijn ontslag aangeboden. Hij heef' on enigheid met premier Venizelos. De liberale Griekse minister-presi dent heeft Zondag het ontslag van zijn kabinet aangeboden. ER IS MAAR WEINIG MEER in deze technische en vol-automatische maat schappij, dat zich als eeuwenoud handwerk heeft mogen handhaven, en waar devol element bleef in die maatschappij. In de Koninklijke Handtapijtknoperij „Jtinheim" aan de Zeestraat te Beverwijk, hebben wij zodanig handwerk aan getroffen. Het is een bedrijf, dat in 1912 werd opgericht door mevrouw Polvliet aan de Vondellaan aldaar, maar reeds enkele jaren later verhuisde naar het buitentje „Kinheim". Uitzicht van het balcon te Wimbledon, het Mekka van de tennissport, van waar een algemeen overzicht op de banen verkregen kan worden. Indien de boer, die vijftig jaar geleden, dus rond 1900, gestorven is, nu nog eens een kijkje zou kunnen nemen ten tijde van de hooioogst, zou hij min of meer verbluft zijn. Zelfs wanneer die boer toen over moderne begrippen zou hebben beschikt. Als hij toen een boer was geweest van voor die tijd merkwaar dig vooruitstrevende allures. De eerste maaimachines hadden zo ongeveer hun entree gedaan, maar nog ettelijke bunders werden met de hand gemaaid. Mack Cormick stond op het punt zijn zegetocht over de wereld te doen aanvangen, de hooibouw zou binnen afzienbare tijd worden gemechaniseerd. gelijke snelheid bij het binnenhalen van het hooi alleen winst was. De ro ken werden op de garren getrokken en in hun geheel in de berg gesmeten. Het bespaarde op het arbeidsloon! Tot de wetenschap zich met de boer- kwaliteit, begint meer en meer veld te derij en met de uitkomsten van de boerderij ging bemoeien. Het hooi in laboratoria werd onderzocht, men de hoeveelheid eiwit ging onderzoeken en verrassende ontdekkingen deed. Ook vroeger waren er enkele boeren die het hooi op ruiters zetten, zonder in het bijzonder op de voedingswaarde te letten. Indien onze vriend nu om zich heen zou kunnen kijken, zou hij zien, dat die mechanisatie zeer ver om zich heen heeft gegrepen. Vergeleken bij vroeger jaren is de hooitijd een tijd geworden, waarin nog wel lange dagen worden gemaakt, maar waarbij het mensont erende sjouwen van voorheen een stuk iichter is geworden. Hij zou nog meer zien. Het hooi staat niet meer alleen op roken. Meer en meer begint het ruiteren veld te win nen. En dan zou die boer bij zich zelf de conclusie kunnen trekken, dat de mens voor een deel weer bezig is, zich van de mechanisatieaf te wenden. Staan we opnieuw voor een omwen teling in het boerenbedrijf? Wij menen, dat we deze vraag bijna volmondig kunnen beantwoorden. En dan moeten we het niet doen voorko men, alsof de mechanisatie weer zal verdwijnen. Zo is het niet. Bij het maaien, keren, harken, zullen machines gebruikt worden. Ze zijn niet te ver vangen door menselijke arbeidskrach ten, daar tijd, vooral in de hooitijd, geld is. De tweede omwenteling. Maar wel is het een vaststaand feit, dat het optasten van het hooi op rui ters de voortschrijdende mechanisatie bij het binnenhalen een halt heeft toe geroepen en dat de handenarbeid er voor in de plaats treedt. Het was tot voor enkele jaren zo, dat gerekend werd, dat de grootst mo- Toen men echter het hooi ging onder zoeken, bleek dit hooi van veel groter voedingswaarde te zijn. Dat was al niet geheel onbelangrijk in de tijd dat het krachtvoer bij wijze van spreken voor een appel en een ei te krijgen was. Maar des te meer klemt dit, nu het krachtvoer schier onbetaalbaar en moei lijk te krijgen is. Nu wordt het duide lijk, waarom men meer en meer de ruiters gaat gebruiken. Het is van het grootste belang voor de boeren en het is een landsbelang. Want des te minder krachtvoer, des te minder deviezen. Op alle gebied. Het besef, dat we ons zelf moeten redden wat het krachtvoor betreft, maar dat we er tevens voor hebben te zorgen, dat toch van onze boerenbedrij ven de grootst mogelijke hoeveelheid wordt gehaald van dertbest mogelijke winnen. Wie dacht er vroeger aan. dat ook het kuilgras een product is, dat op andere wijze toebereid kan en moet worden, wil men met de boter geen last krijgen? In de Zijpe heeft men het begrepen. Wat zou die boer. die nu reeds vijftig jaar in zijn graf ligt, vreemde ogen opzetten, indien hij ue Hardelandt-machine aan het werk zag. Wat zou deze boer staan gapen, indien hij de grasdroger in Barsingerhorn waarover we enkele weken geleden ter gelegenheid van de opening uitvoerig schreven, hoorde daveren. Wanneer hij het gras er groen zag ingaan en als een droog poederig product zag uitko men. Waarschijnlijk zou hij, zelfs als hij vooruitstrevend was geweest, zijn schouders hebben opgehaald en de mensen voor gek hebben verklaard. Ze zijn er nog, deze mensen. Boeren, die niet met de tijd mee kunnen ko men. Die de kat uit de boom kijken. Die eerst maar eens afwachten. Die menen dat het ook op de oude manier wel zal gaan. Mensen, tot wie het niet is doorge drongen, dat het boerenbedrijf gedu rende de laatste kwart eeuw in voort durende verandering is en dat degenen, die deze verandering niet kunnen of willen meemaken niet alleen een scha de zijn voor zichzelf, maar dat ze de ontwikkeling van het gehele boeren bedrijf remmen. Het gaat er niet om op deze mensen critiek zonder meer uit te oefenen. Dat zou te goedkoop zijn en men zou er niets mee bereiken. Het is slechts de bedoeling van dit artikel de aan dacht van de boeren te vestigen op de nieuwe wegen, die er overal worden ingeslagen. Laat men zich toch niet laten leiüen door de gedachte, dat het zijn tijd wel zal uitzingen. Niet alleen regeren is vooruitzien. Ook bij het boerenbedrijf is dat zo geworden. Een deel van onze boerenstand zjf'a^it in en durft "cel risico te nerr tat ook het andere deel wakker en de modernste riiethoden no" zyllpT we' hij varen. Mevr. Polvliet had de techniek van dit eeuwenoude bedrijf geleerd in Nrd.- Afrika. En wel zó goed, dat ze zich er, terug in Nederland, een uitstekende naam mee verwierf. De oorlog met zijn materiaalgebrek leek de ondergang van dit mooie bedrijf. Maar nee, an dermaal kreeg het wind in de zeilen. Een frisse bries, sinds de heer M. Mas tenbroek na de oorlog de leiding in handen kreeg en met inzicht en ener gie, en een grote liefde voor het oude ambacht het 'werk aanpakte. Opnieuw begonnen met één assistéhte, telt deze handtapijtknoperij thans ongeveer vijftig personeelsleden. Van de grond af aan moesten de meisjes ingewijd worden in de geheimen van dit hand werk. Met nauwgezetheid toetste de heer Mastenbroek haar vaardigheid aan de getouwen. En het resultaat van al dat werken is. dat aan de Zeestraat in Beverwijk weer net als vóór de oorlog koninklijk werk verricht wordt. Koninklijk in de zin van vor sten waardig èn van een nobele schoon heid. „Kinheim" is het enige bedrijf in Nederland. Waar volgens klassiek Oos terse techniek tapijten geknoopt wor den. Voor de volmaaktheid ervan soreekt het feit. dat de Sjah van Perzie hier vóór de oorlog zijn tapij ten bestelde. Dit spreekt boekdelen. Party weefgetouwen Er staan daar in de ruime, lichte werkplaats niet minder dan dertig weefgetouwen. Hun breedte varieert van anderhalf tot tien meter. Men zou dit alles hier op deze, onder geboom te schuilgaande plek niet verwachten. Zo gemakkelijk ontgaat de voorbijgan ger de onder een kroon geplaatste aan kondiging ..Koninklijke Handtapijtkno perij Kinheim" in het smeedijzeren hek. dat scheiding is van erf en straat. Er is daar in die werkplaats ook wei nig gerucht, dat tot het oor -ran de voorbijganger op straat kan doordrin gen. Geen gonzende machines of iets van dien aard. Hoogstens de muziek van een spelende radio, of een dof ge klop door meisjes, die ervoor zorgen, dat het weefsel regel na regel stevig tegen elkaar komt te liggen. Millioenen knopen Maar laat ons voor een duidelijker beeld die werkplaats eens even betre den. Men ziet de weefgetouwen, twee of drie meisjes zitten aan elk van die ramen te werken. Hun vingers strelen onophoudelijk de loodrecht gespannen draden, die de schering vormen van het te vervaardigen tapijt. Elke stre ling betekent, dat ze met bewonde renswaardige vaardigheid een knoop gedraaid hebben rond een scherings draad met een woldraad, die losjes in de linkerhand gehouden wordt. Het is hier een millioenenbedriif: Er gaan soms zo'n honderdzestigduizend knopen op één vierkante meter. Dat geschiedt bij het vervaardigen van wandtapijten, waarbij een heel fijne woldraad ge- fa uikt moet worden Drie categorieën werksters Drie categorieën werksters treffen we bij elk der weefgetouwen. Het zijn de voorwerksters, de knoopsters en de klopsters. De voorwerksters zorgen er voor, dat het verwachte patroon wordt geweven, de xnoopstertjes vullen de rest van de grondkleur in en de klop sters leggen tenslotte, telkens wan neer er een regel klaar is, de ins' g. De meisjes hebben een soort hand werkpatroon vóór zich. Hét is zo'n ge kleurd borduurpatroon met ruitjes. Elk ruitje is een knoop. Eigen tekenaars vervaardigen het patroon, hetzij naar eigen inzicht, hetzij volgens aanwijzin gen van de opdrachtgevers of een architect. Dank zij het teamwork van kunste naar en handwerksters wordt hier iets tot stand gebracht, waaraan de machine totnogtoe niet kon tippen. Er kan een onbeperkt aantal kleuren in ieder kleed worden verwerkt, en het beeld behoeft gans niet symmetrisch te zijn. Daarnevens is het mogeiyk om iedere vorm, ieder model, te maken wat gevraagd wordt. Uieraard is wat hier wordt gescha pen, geen werk. dat voor een appel en een ei verkrijgbaar is. Er gaat in elk tapijt een zeer groot aantal arbeids uren zitten. Vóór de oorlog bepaalde vooral dit aantal arbeidsuren de prijs van een dergelijk kostbaar werkstuk. Tegenwoordig is het al zo. dat de kos ten van de verwerkte wol die van het aantal arbeidsuren overtreffen. 'n Mensenleeftijd Dank zij het feit, dat de werkstuk ken een mensenleeftijd gegarandeerd kunnen worden bij zeer intensief ge bruik, speelt die prijs gelukkig niet die rol, die men er noodgedwongen weieens aan moet toekennen Er zijn nu eenmaal nog vele instellingen en bedrijven, waar men de baet boven de cost kan laten uitgaan. En zo kan men honderden vierkante meters van deze kostbare handgeknoopte tapijten vinden in de rijk gestoffeerde vertrek ken van tal van Nederlandse en bui tenlandse oceaanstomers, in voorname regeringsgebouwen hier en elders ter wereld, in kostbare gebouwen van bankinstellingen, hotels en vooraan staande industriële bedrijven. En we tijn geneigd te zeggen vanzelfsprekend ook in de paleizen van ons regerend vorstenhuis. Te Roermond behaalde de Neder landse dameszwemploeg met 46punt een ruime overwinning op Denemarken (24y, punt). Door een overwinning op Willem II werd P.S.V. Zaterdagavond landskampioen. Het kampioenselftal.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5