Rusland heeft angst voor de her bewapening van West-Duitsland Volendam heeft een pittoreske tentoonstellingszaal gekregen Onze Damrubriek Hij was zijn hoofd kwijt Phil ips voorzitter van „Internationale" Zus Schmier-Rinkel in de achtste finale Waff Disney bad alle lof voor het werk in de Profilti-studio R.A F.-weduwe uit de zorgen en de muziekwereld is opgetogen Indeling van de eerste klassers Wat besprak Gromyko te Berlijn? Maliks vredesvoorstel niet isoleren" BESOMMINGEN IJMUIDEN Televisie-opnamen uit een luchtballon Luxe auto onder trein Koeien oorzaak van een auio-ongeluk in 'f Zand Schrikdraad schrok niet af 15 Juli opening met een schilderijenexpositie Beginselverklaring werd wederom uitgesteld Blauw is de schrik van de spreeuwen Brand aan boord van de „Amsteldijk" Engelse olie-delegatie bleef een dag langer in Den Haag Tegen Doris Hart en Sedgman geen kans Het bezoek duurde mama te lang Lily's schrijfmachine kan zes volle octaven tikken De constructie kostte al haar spaarpenningen Candidaten gesteld voor de KNVB-bondsvergadering DINSDAG 3 JULI 1951 (Van onze correspondent te Berlijn) ^OALS BEKEND, heeft de Sowjetrussische afgevaardigde op de voorconferen tie van Parijs, Gromyko, op zijn terugreis naar Moskou in Berlijn een tussen landing gemaakt. Dit oponthoud heeft hij gebruikt om met de plaatsvervangende premier van Oost-Duitsland en algemene secretaris van het Politbureau der Oostduitse communistische partij, Walter Ulbrich, de politieke toestand te be spreken. Hierbij was ook Semjonof aanwezig, de politieke raadgever van de voorzitter der Sowjetrussische controle-commissie, generaal Tsjoejkof. /Jromyko deelde Walter Ulbrich me de, dat de voorconferentie der plaatsvervangende ministers van bui' tenlandse zaken te Parijs voornamelijk was mislukt, omdat de Westelijke ge allieerden gedurende de besprekingen de voorbereidingen voor een inschake ling der Bondsrepubliek in het West- Europese verdedigingsstelsel niet had den opgeschort. Zij hadden deze zelfs in een versterkt tempo voortgezet, ter wijl intussen ook nieuwe Amerikaanse troepen in West-Duitsland waren aan gekomen. Het Kremlin beschouwde deze gebeurtenissen als een duidelijke uiting van gebrek aan goede wil van de zijde der Westelijke gesprekspart ners en had hem daarom geïnstrueerd te Parijs geen toegevendheid te be trachten. Volgens hem zou geen enkele conferentie vruchtdragend zijn, zolang de Westelijke mogendheden voortgin gen met „West-Duitsland tot opmars- gebied te maken voor een nieuwe oorlog tegen de Sovjet-Unie". Moskou beschouwde deze kwestie nog altijd belangrijker dan het Atlantische Pact en in ieder geval was zij voor het Kremlin politiek actueler. Hij had te Parijs voorgesteld het Atlantische Pact als agendapunt voor de latere conferentie der ministers van buiten landse zaken op te nemen, om op indi recte wijze een bespreking van het vraagstuk der West-Duitse herbewape ning mogelijk te maken, nadat over het opnemen van deze kwestie zelf in de agenda geen overeenstemming kon worden bereikt. De besommingen van Maandag wa ren: 1 trawler met f 18700; loggers: IJM 129 f 6110, 204 f 2500, KW 16 f 3650, 40 f 7870, 41 f 2300, 39 f 2000, 114 f 2260, 39 f 4660, 166 f 1960, 51 f 1100, 17 f 2130. 107 f 2320, 28 f 2000, 59 f 1600, 104 f 5050, 170 f 2320, 108 f 1890, 89 f 4500, 162 f 5070, 155 f 1710, 169 f 2270, 69 f 1050, 140 f 2350, 5 f 2220; kotters: IJM 52 f 1520, 276 f 1550, 277 f 1480, KW 27 f 1710, 94 f 1560, 21 f 1600, 77 f 1520, 31 f 1290, 10 f 2230, 34 f 1500, 30 f 1240. RO 3 f 1530. Per 1 kg: heilbot 2.15—1.90, gr. tong 3.10—2.15, grm. tong 1.50—1.29, kim. tong 1.28—1.15 kl tong 1 1.18—0.96, kl. tong 1.02—0.84, tarbot 1 1.50—1.02, zalm 6.00 Per 50 kg: tarbot 2 62—50, tarbot 3 5141, tarbot A 41—32, tongschar 62— 42, gr. schol 5742, grm. schol 6545, kim. schol 6850, kl. 1 schol 5837, kl. 2 schol 37—8, schar 18—8, v. haring 40 —85, makreel 25—16.50, gr. schelvis 51 41, grm. schelvis 5139, kim. schelvis 41—32, kl. schelvis 1 35—29, kl. schelvis 2 27—20. Per 50 kg: wijting 23—12, gr. gul 52- 35, mid. gul 34.50—30, kl. gul 30—15, kl. leng 30, kl. haai 32—22, kl. wolf 44 43, poputjes 9.508, muilen 128, kl. rode poon 2 148. Per 125 kg: gr. kabeljauw 198—88, gr. koolvis zw. 67, gr. leng 74, gr. wolf 90—88. De totale aanvoer bedroeg 4200 kis ten. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 106 van M. J. Kui pers. Stand: Zwart 9 schijven op: 8, 9, 17, 19, 22, 26, 27, 35, 36. Wit 9 schijven op:, 28, 31, 33, 39, 43. 45, 46, 47, 50. Oplossing: 1. 3934 (26x37), 2. 34 30 (35 x 24), 3. 47—41 (36 x 47), 4. 43— 39 (47x29), 5. 46—41 (22x44), 6. 41 x 34! Zwart is nu gedwongen tot 4449 en wit wint door 34—30, 50—44 en 45 x 34!! En nu nog even het volgende standje van Max Douwes, dat in de damwereld veel belangstelling heeft getrokken. Zwart 9 schijven op: 10, 12, 13, 17. 18, 19, 23, 24, 29.— Wit 9 schijven op: 27, 28, 32, 33, 34, 36, 38, 39, 40. Wit wint zeer verrassend door: 2722 (18 x 27) 32 x 21 (23 x 43), 34 x 5 (43 x 45), 5—46 (17x26), 33—29 (24x33), 36—31 (26 x 37), 46 x 50 slaat 4 schijven. Zeer mooi! Ter oplossin voor ditmaal: PROBLEEM 107 VAN A. P. DE ZWART TE HAARLEM P wk Wb Wk QROMYKO toonde sterke belangstel ling voor de agitatie der' Oost- Duitse regering tegen de Bondsrepu bliek. Nu de voorconferentie van Parijs tot geen positieve resultaten had geleid, was volgens hem het ogenblik gekomen om de strijd tegen de herbe wapening van West-Duitsland te ver scherpen. Vooral aan de zogenaamde beweging tegen de remilitarisering en voor het sluiten van een vredesverdrag in 1951 hechtte hij de grootste beteke nis. In dezelfde mate als deze in sterkte toenam, werd ook de onder handelingspositie der Sovjet-Unie gun stiger. Het Kremlin zag het kernpunt van zijn politiek jegens Duitsland on veranderlijk in een volledige demilita- risatie en het sluiten van een vredes verdrag. Ook was het bereid de Sovjet- Russische bezettingstroepen te zijner tijd terug te trekken, mits de Oost- Duitse autoriteiten zich hiermede om veiligheidsredenen konden verenigen. Zou dit niet het geval zijn, dan zou Moskou op verzoek sterke eenheden van het rode leger ter beschikking stellen, die de veiligheid van Oost- Duitsland zouden handhaven, zolang de Oost-Duitse republiek hiex-toe zelf niet in staat was. Complex van problemen. ^AT Maliks voorstel betreft om in Korea een wapenstilstand tot stand te brengen, was Gromyko van mening, dat men dit initiatief niet al te ge- isoleerd mag zien. Het Korea-probleem maakt deel uit van een geheel complex vraagstukken en het ene kan zonder het andere niet afdoend worden opge lost. Volgens hem zou het getuigen van een gebrek aan werkelijkheidszin, wanneer men er zich toe zou beper ken het Koreaanse vraagstuk op te lossen en andere kwesties, zoals het vredesverdrag van Japan, de terug gave van Formosa aan rood-China en het opnemen van dit land in de orga nisatie der Verenigde Naties buiten beschouwing te laten. Besprekingen over Korea zouden de eerste stap moeten vormen, om het ganse complex der Aziatische vraagstukken ter dis cussie te brengen. Nadat Ulbrich Gromyko dank had gebracht voor het feit, dat deze het protest der Oost-Duitse regei-ing tegen de herbewapening van Wes'-Duitsland en haar verzoek om een vredesver- verdrag op de voorconferentie te Parijs officieel ter sprake had gebracht, kwam het einde aan deze conferentie, die in zoverre leerzaam is, dat hier door enkele tactische manoeuvres van het Kremlin iets duidelijker zijn ge worden. Men tast omtrent de ware bedoelingen van bepaalde initiatieven niet meer volkomen in het duister. Naar het A.N.P. verneemt zal de televisiestaf van Philips op Zaterdag 7 Juli opnamen vanuit een luchtballon maken. De „Henri Dunant" een 800 kubieke meter grote waterstofballon van het echtpaar BoesmanVisser, zal die dag in het Philips sportpark opstij gen. Het zal een kabelopstijging zijn, waarvan de televisiekijkers thuis de belevenissen op hun scherm kunnen volgen. Bij een tweede opstijging gaan een T.V.-verslaggever en een cineast mee naar boven. De resultaten worden op 10 Juli uitgezonden. Dit zal de eerste maal zijn, dat een televisie reportage van een ballonmandje uit zal Xborden gemaakt. Beide inzittenden gewond Gisteravond is een luxe-auto bij de overweg Eexta gegrepen door de trein komende uit de richting Winschoten naar Groningen. De auto werd onge veer 200 meter meegesleurd en totaal vernield. De twee inzittenden, de aan nemer Pronk uit Veendam en een in woner van Wochnum, liepen beiden hoofdwonden op. De heer Pronk kreeg tevens een beenbreuk. Beiden zijn naar het RK ziekenhuis te Winschoten ver voerd. Enige koeien die zich op de Rijksweg in 't Zand bevonden zijn de oorzaak geweest van een ongeluk, waarbij een auto in de berm omsloeg. Omstreeks elf uur 's avonds reden twee motorrijders over de Rijksweg van uit de richting Alkmaar, toen zij plotse ling moesten afremmen bij het verschij nen van enige koeien op het wegdek. Een auto die zich achter deze motoren be vond remde zo sterk, dat de wagen over de weg in de berm schoot en omsloeg. Noch de bestuurder, de zoon van de ei genaar de heer Van Ieperen uit Juliana- dorp, noch zijn metgezel verkregen enig letsel. De auto liep vrij veel schade op. Naar wij vernemen zijn de koeien door de schrikdraad-afrastering om het land van de heer M. Bie-man heengebroken en zodoende op de drukke verkeersweg gekomen. De Rijksverkeerspolitie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. maar nu is de zaak in orde Nu eens bezat haar echtgenoot twee neuzen en dan weer had hij geen hoofd. Zij dacht dan ook, dat zij het fotograferen wel nooit zou leren. Maar nu is de zaak in orde. Zij schafte zich de Philips Flitscamera aan, zó een voudig te hanteren, dat de foto's niet kunnen mislukken. Overdag pracht- foto's (zonder flitslamp)des avonds of binnenshuis even schitte rende opname (met flitslamp). Uw handelaar laat U de Philips Flits camera gaarne zien. (Adv. I.M.) (Eigen bericht) Vreemdelingen, die Nederland „doen", zullen niet licht verzuimen Volendam en Marken te bezoeken. Men zegt, dat er jaarlijks zo'n vijfhonderdduizend men sen naar deze pittoreske oorden aan de rand van de voormalige Zuiderzee trek ken. Misschien eenmaal in hun leven willen ze het schilderachtige beeld van de bevolking in haar kleurige klederdracht, en dat van de kleine en propere groen-geschilderde houten huisjes met de karakteristieke bruggetjes ervoor, in zich opnemen. Ze flaneren in Volendam wat over de Dijk, bekijken de souvenir- winkeltjes, werpen menige blik over het haventje met de zwartgeteerde botters onder bruine zeilen, en gaan dan weer hun weegs.... Zwart 10 schijven op: 6, 9, 10, 12, 13, 90 99 94 9Q 3fi Wit' 10'schijven op: 16, 26, 31, 33, 35, 38, 39, 40, 41, 44. Wit speelt en wint. WAAROM deze vreemdelingenstroom nog niet iets meer te bieden, heeft architect W. M. Schuitemaker uit. Purmerend zich afgevraagd. En op die vraag gaf hij vervolgens zichzelf antwoord. Hij bouwde aan de zuidkant van Volendam een houten opstal met een gevel, die wonderwel aan de om geving was aangepast en de indruk wekte van drie aan elkaar gebouwde Volendamse huisjes. En nevens deze dus zo luisterrijk gecamoufleerde zaal ruimte heeft een bekend Amsterdams ondex'nemer een eethuisje geplaatst met een aantrekkelijk terras. Het gemeentebestuur deed ook iets. Het concipieerde een plan voor een collectie aanlegsteigertjes versus deze nieuwbpuw, waarlangs aanstonds veie glinsterende motor- en zeiljachten ge meerd kunnen worden, die nieuwe en zomerse fleur aan dit zo gezochte toe ristencentrum zullen kunnen geven. Drie aquaria DEEDS op 15 Juli zal het werk van architect Schuitemaker in gebruik genomen worden. En wel als grote tentoonstellingszaal met een Vloer oppervlak van 300 vierkante meter Er zullen schilderijen komen te ban gen van levende kunstenaars, op wie ooit enig beeld van die oude Zuider zee zodanige indruk maakte, dat bij het vereeuwigden. Het beeld van eer Zuiderzeevisser, een havengezicht, of iets dergelijks. De Amsterdamse scnil- derskring „Arti et Amicitiae" zal vol ledige medewerking verlenen aan de inrichting van deze expositie. Behalve deze schilderijen krijgen er drie grote aquaria een plaatsje in deze tentoonstellingsruimte. Hierin zullcv alle diersoorten worden opgenomen, die vroeger in de Zuiderzee leefden maar die in het verzoete IJselmeer niet meer voorkomen. De tentoonstel ling zal duren tot 1 October, tegen welk tijdstip architect Schuitemaker denkt andere projecten gevonden ta hebben voor deze ruimte, die een ze kere bekoring zullen hebben voor de talloze vreemdelingen. Twee avontuurlijke Fransen, Lapierre en Fremy, zijn met een Amil-auto uit het jaar 1923 naar Ankara vertrokken om een reportage te maken van de tocht en de belevenissen in Ankara. De algemene raad van de Socialisti sche Internationale koos gisteravond de algemene secretaris van de Britse Labourpartjj, Morgan Philips, tot zijn voorzitter. Plaatsvervangend voorzit ters zjjn de tweede voorzitter van de Westduitse socialistische partij (de Spreeuwen blijken een afkeer te hebben van blauwe vlaggen. De heer D. J. W. Detmar, te Brummen stelde dat vast, toen hij in een kersenboom gaard enkele blauwe vlaggen plaatste. De hinderlijke spreeuwen waagden het niet zich in de omgeving van dezs vlaggen te nestelen. Inmiddels is de heer Detmar verder gegaan met zijn proefnemingen Op een aardbeienperceel van 50 m2 be haalde hij hetzelfde resultaat.-Een aan tal met blauwe lak beschilderde blik jes, die boven het land waren gehan gen, dienden als „verschrikkers" Een van deze blauw gekleurde blikjes plaatste de heer Detmar boven een nest met jonge spreeuwen. Om beur ten kwamen de ouden aangevlogen met in hun bekjes voedsel voor de jongen. Maar zij zetten zich niet neer op het nest om het vergaarde voedsel in de jonge spreeuwenbekjes over te hevelen. Dat durfden ze pas toen na een uur het blauwe blikje was ver wijderd. Inmiddels blijken verscheidene ker sentelers de heer Detmar bijzonder dankbaar voor het resultaat van zijn proefnemingen. Uit alle delen van het land heeft hij reeds in totaal een 200- tal brieven ontvangen. SPD), Erich Ollenhauer en de Franse socialist Louis Levy. De Brit Braunthal werd gekozen tot algemene secretaris. Men verwacht, dat het hoofdkwartier van de internatio nale in Londen zal worden gevestigd. Ook dit keer werd de goedkeuring van de verklaring over „het doel en de taak van het democratische socia lisme" uitgesteld, omdat nu de Franse tekst van de wijzigingen in de verkla ring nog niet gereed was. De delegaties der 33 landen hoorden een redevoering aan van Morgan Phi lips, over de „bijzondere plicht" van de socialisten om een derde wereld oorlog te verhinderen. „Een cata- strophe kan alleen worden afgewend door het opvoeren van de bewapening tot een peil hoog genoeg om de macht hebbers in het Kremlin te weerhou den het spel, dat zij in Korea spelen, elders te herhalen" aldus Philips. Duizend ton lading verloren Op het Nederlandse stoomschip „Am steldijk" van de Holland-Amerika-lijn heeft gisternacht in de haven van Ant werpen heeft een brand in de lading gewoed. De schade aan het schip is niet ernstig. Het schip zal de reis naar Rot terdam op eigen kracht kunnen voort zetten, doch het is nog niet zeker wan neer de Amsteldijk Antwerpen zal kun nen verlaten. De brand ontstond Zondagavond om negen uur, toen men aan de Schelde- kaai bezig was olie uit het schip over te pompen in lichters. Daarbij heeft één der arbeiders een electrische lamp ge bruikt, die kortsluiting heeft doen ont staan. Onmiddellijk vatte een partij katoen, die in hetzelfde ruim was on dergebracht. vlam. De brand werd dU reet met de eigen blusinstallaties re- streden, tot er assistentie kwam van de Antwerpse haven brandweer. Men slaagde er evenwel niet in de vuurhaard volkomen te blussen en om drie uur in de nacht moest men, om ar- ger te voorkomen, besluiten het ruim onder water te zetten. Nadat dit tot een meter onder het scheepsdek was volgepompt, was het vuur gedoofd. De schade is hierdoor vergroot door dat de gehele in het ruim onderge brachte lading door waterschade verlo ren ging. In totaal zijn 1600 ton van de scheepslading, in hoofdzaak katoen, verloren. Eén lid van de bemanning liep verwondingen op. In tegenstelling tot een eerder plan blijft de Britse delegatie, die voor het Perzisch-Engelse oliegeschil voor het Internationale Hof van Justitie te Den Haag vertoeft, in elk geval tot heden in de Nederlandse residentie. Over de reden, die tot uitstel van dit vertrek leidde, kon men van officiële zijde geen nadere inlichtingen verstrekken. In de derde ronde van het gemengd dubbelspel te Wimbledon behaalden de Nederlanders mevr. Zus Schmier en Ivor Rinkel een gemakkelijke 86, 64 overwinnig op het Britse paar mevr. O'Connel en Buil. Het spel was in de eerste set weinig fraai en vooral Rinkel was aan het net zeer zwak. In de twee de set ging het beter. Met goed ser veren en productief spel aan de base line wonnen zij deze set met 64. Het geplaatste Amerikaans-Australische paar mevr. Dupont—Osborne en Mc Gregor had slechts een half uur nodig om Nel Hermsen en de Argentijn Weiss met 60, 64 te slaan. Tegen het voor treffelijke plaatsen en uitstekende De regisseur-acteur Cruys Voor- bergh kreeg in het Haagse Pro filti-studio van Walt Disney een stevig compliment. Bij Profilti wordt de Nederlandse versie van „Alice in Wonderland" gemaakt. Disney heeft van dit wonderlijke sprookjesverhaal een tekenfilm gemaakt. Toen hij enige delen van de Nederlandse werkcopy had gezien en gehoord, schudde hij Cruys Voorbergh de hand en verklaarde, dat diens werk als „geluidsregisseur" (met ruim dertig stemmen) op het zelfde peil staat als in Amerika. „Ik versta er wel niet veel van", zei Walt Disney, „maar de stemmen passen uitstekend bij de types en hun gedragingen, zodat ik het geheel toch goed kan volgen". Disney zeide, dat hij zich nu best kon begrijpen, waarom alleen de Nederlanders de montage van hun geluidscopieën niet meer in Ame rika behoeven te laten doen. Andere landen moeten dit wel. „Jullie werk is perfect", aldus zijn oordeel. Walt Disney had nog wel langer willen praten, maar zijn vrouw hing ongeduldig uit het autoraam en riep: „pap, schiet op, we moe ten ook nog naar Delft" F.n zo moest dit intermezzo van het vacantieprogramma, een zware „boom" over allerlei filmtechni sche onderwerpen, worden afge broken. „Que maman veut smashen van de favorieten stonden zjj machteloos. Mevr. Schmier en Rinkel komen in de achtste finale tegen Doris Hart en Sedgman, hetgeen een te zware opgave voor onze landgenoten zal blij ken te zjjn. In de kwart-finales heren enkelspel schakelde Herby Flam, die Zaterdag Van Swol versloeg, de Australiër Sedg man uit en bracht daarmede de zoveel ste verrassing in het tournooi, daar Sedgman als kampioen was getipped. De uitslag van de spannende strijd was 2—6, 16, 63, 64, 75. Vieira, kam pioen van Brazilië, die zulk een goede indruk maakte tegen de jeugdige Ame rikaan Hamilton Richardson. leed een gevoelige nederlaag tegen de Zuid- Afrikaan Sturgess die binnen 48 minu ten met 62, 60. 63 won. De partij tussen de Zweed Bergelin en de Australiër McGregor gaf weinig strijd te zien. Door nonchalant spel verloor Bergelin met 9—6, 64, 7—5, 2—6, 4—6. Dick Savitt zorgde voor een surprise met een fraaie overwinning op zijn landgenoot Art Larsen, kampioen van de States. De linkshandige Larsen kwam er niet aan te pas en kon weinig uitrichten tegen de felheid van de dy namische Savitt, die in streight sets won met de cijfers 6—1, 64. 64. In de kwart-finales van het heren dubbelspel plaatsten zich de Duitsers Bucholz-Von Cramm en de Canadezen Machen en Main. (Van onze correspondent te Londen) was, kon zij zestien blaasinstrumenten bespelen en op haar zestiende jaar had zij haar eigen band, waarmee ze door heel Engeland op tournee ging. Maar een paar jaar later stierf haar vader, die tevens haar manager was, en de J^JEVROUW LILI PAVET, 'n 34-jarige band ging uiteen. Londense RAF-weduwe, die als ty- Lily trouwde kort daarop met een piste de kost verdient voor haarzelf en jonge RAF-piloot. In 1942 kwam haar haar elf-jarig zoontje, heeft In haar man om het leven in actieve dienst, vrije tijd een uitvinding gedaan en van Zjj bleef alleen achter met hun drie- overgespaarde shillingen gefinancierd, jarig zoontje Raymond en veertig pond waar ingenieurs en musici reeds jaren- 400) op de bank. Lily sloot zich aan lang vergeefs hun krachten op gepro- bij Ensa, het officieel geaccrediteerde beerd hebben. Zij heeft zojuist patent gezelschap van Britse varieté-artisten. ^erkfaard: ,'w« Tebbèn'Lii/s'ma^hhx'è weekloon van 60 spaarde zij shil ling bij shilling op en besteedde al haar vrije tijd aan het ontwerpen van de machine, die haar zoontje in staat zou stellen een goede opleiding te genieten De constructie er van kostte al haar spaarpenningen. „Soms kon ik er we kenlang niet aan doorwerken, totdat ik weer een paar pond bij elkaar ge spaard had", vertelde Lily in haar klei ne Londense flat. Maar haar volhouden werd beloond. Deze week heeft zjj de Engelse muziek wereld versteld doen staan met haar voltooide „muziekschrijvex". De meest ingewikkelde muziek kan er volledig op uitgetikt worden, zonodig met zes carbon-doorslagen, en er kunnen tevens stencils op gemaakt worden. Arnold Clayton, een bestuurslid van de Britse vakbond van Musici heeft genomen op een door haar geconstru- dat tijdens de oorlog overal voor de eerde schrijfmachine, waarop alle mu- troepen optrad en reisde, in uniform, ziek uitgetikt kan worden die op een de geallieerde fronten af. Raymond piano te spelen is, over de gehele af- werd tot het einde van de oorlog bij stand van zes volle octaven. familieleden uitbesteed. Voor Lily betekent haar uitvinding shilling na shilling het einde van haar financiële zorgen. Tot nu toe was haar leven, dat. altijd MA de oorlog en het aflopen van haar lang zijn er vooral in Amerika reeds nauw met het toneel verbonden was, Ensa-contract, stond Lily voor het vergeefse pogingen gedaan om een der verre van gemakkelijk geweest. Op probleem van Raymonds opvoeding, gelijke „muziekschrijver" te ontwerpen, haar derde jaar trad zij reeds met haar Het toneel was een te wisselvallige Lily Pavey is de eerste die er in ge- ouders op in een variété, als Engelands bron van inkomsten. Zij leerde steno slaagd is om er zes volledige octaven in „jongste fluitiste". Toen zij twaalf jaar en typen, en werd typiste. Van haar te verwerken". aan alle mogelijke proeven onderwor pen en de muziek wordt er tot in alle bijzonderheden accuraat mee op papier gezet. Wij zijn van oordeel dat deze vin ding een omwenteling zal betekenen in de muziekwereld, speciaal wat het werk der componisten betreft. Jaren- (Vervolg van pag. 1) Het officiële orgaan van de K.N.V.B. ,.De Spor'kroniek", geeft op deze in deling van de eerste klassers de vol gende commentaar: „De indeling voor het komend sei zoen is in zoverre verrassend te noe men, dat de opzet nog „landelijker" is doorgevoerd dan in het seizoen, dat nu zo ongeveer afgesloten is. En dat is zeer zeker in het belang van het zorgenkind, dat spelpeil heet. Zo zal het interessant zijn, toe te zien, hoe Heerenveen zich weert in de ongetwij feld zwaardere afdeling A, waarin nu prominente clubs als D.W.S. en Haar lem zijn opgenomen. Voor het Oosten en Noorden komt er nu respectievelijk sterker contact en voor 't eerst contact met het Wes ten. En Zuid en West zijn eveneens nog hechter in elkaar gestrengeld, want om een voorbeeld te noemen ook de Haagse eerste klassers treden nu bui ten hun eigen rayon en zullen nu rei zen naar Brabant en Limburg moeten maken. Als leden van de bondsvergadering van de K.N.V.B. zijn de volgende he ren candidaat gesteld: District West I 2e klas: M. Hartzui- ker, P. Kist Jr. en J. Kruijver door Schoten, De Spartaan, T.O.G.. Vrien denschaar, Watergraafsmeer, Zeeburgia en Z.F.C. 3e klas: J. A. W. Bergvelt en H. W. v Turnhout door Alkmaarse Boys, Allen Weerbaar, A.P.G.S., B.F.C., C.S.V., D.C.G., D.E.C., DEM, Hilversum, Hollandia, De Kennemers, KW, QSC, SDW, TYBB, WFC, Wijk aan Zee, Zaandijk en ZSGO. 4e klas: H. P. J. Kole Jr door Aals meer, Bloemendaal. Laren, NFC, OFC. Quick A, Ripperda en WSV '30.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3