I firn, Pam, Pom als fotografen Verdachten sleepten ijzeren buis in de rechtszaal JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Minister-President Drees 65 jaar Wereldbevolking neemt sterk toe SHAG De 0 Voogd Diefsial van buizen uit de donkere duinen Vrijspraak geëist tegen een der verdachten VERVOLG STADSNIEUWS Zomertournooi om de „Houten Koning" Watervogels speelt a.s. Zondag tegen Schagen 2 „Waarom Millie trouwde" in de Witte-bioscoop Anna Paulowna Komen en gaan Breezand Wieringen Rectificatie Het Radioprogramma In laatste halve eeuw ruim 825 millioen VIRGINIA 50 gr. 75 et NBEKENDE MARY BURCHELL Dinsdagmiddag droegen twee inwo ners van Den Helder een twee meter lange, roestige buis de plechtstatige zaal van het Amsterdamse Gerechtshof binnen. Dit voorwerp, dat moest die nen als stuk van overtuiging, werd door één der verdachten tijdens de zitting rechtop tegen het getuigenhekje voor de groene tafel geplaatst. De mannen, die dit omvangrijke stuk hadden aan- gesueept, namen plaats in de verdach- tenbank. Het waren de gebroeders C. H. K. en B. C. K., die in hoger beroep terechtstonden, verdacht van diefstal van een dertigtal buizen, waarvan de gemeente Den Helder een partijtje in de Donkere Duinen had liggen. De beide verdachten ontkenden (zij waren in eerste instantie door de Alk- maarse politierechter tot een maand VRAAG FILMS CAMERA'S (Advertentie, Ing. Med.) Voor het zomertournooi van M.S.C. om de „Houten Koning" werd Maan dagavond de kwart-finale gespeeld. Er werden interessante verrassingen geno teerd, voornamelijk door lager geklas seerde spelers. Zo stond de tweede klasser Bruinsma gewonnen tegen de hoofdklasser Mol. Laatstgenoemde zegevierde nog, om dat Bruinsma zijn partij ten slotte jammerlijk verknoeide. De vierde klas ser De Leeuw hield tegen de hoofd klasser Van Brederode goed stand, maar kon het toch niet bolwerken. Bommel won eerst in het eindspel met veel moeite van Beun. Brandhoff versloeg bij verrassing J. van Amesfoort. P. Bakker leverde een uitstekende prestatie met een over winning op Bremer. Van Dijk kreeg klop van H. Verschuur, die zeer goed speelde. K. Geus zag kans in acht zetten te winnen van J. J. 't Oosten. En nog wel met mat! Deze partij laten wij thans volgen: wit: J. J. 't Oosten; zwart: K. Geus. 1 d4, e5 (inleiding tot het Englund- gambiet), 2 de 5:, Pc6; 3 Pf3, De7; 4 Lg5? (wit loopt er in, zwart profiteert er van en speelt 4 Db4i'!; voor wit zou de enige goede zet zijn geweest Dd5); 5 Ld2 (beter was Dd2) 5 Db2:; 6 Lc3, Lb4! (deze laatste zet had wit overzien) 7 Dd2, Lc3: 5 Dc3: (niets aan de hand, zal wit hebben gedacht) 6 Del! mat. In de halve finale komen nu tegen elkaar uit: H. VerschuurR. Mol; J. van AmesfoortJ. van Brederode; P. BakkerJ. P. Bommel. K. Geus is vrij, en heeft dus reeds de finale bereikt. Intussen is M.S.C. ook begonnen met vierkampen voor de afgevallen spelers. Voor het kampioenschap van Den Helder werd in de eerste klasse een be langrijke partij gespeeld voor de eerste plaats. Na veel inspanning won K. Len- gers ten slotte van dr. Brouwer, zodat hij niet op Van Dijk is achter geraakt. hechtenis veroordeeld). Hun verweer was, dat zij de buizen van een Helderse opkoper hadden gekocht. Verbalisant De Boer vertelde, dat hij verdachten had aangehouden op de avond van 3 Februari, toen zij per paardenwagen een soortgelijke partij' vervoerden. Enkele dagen later had de gemeente aangifte gedaan van vermis sing en de gebroekers K. werden toen opnieuw aan de tand gevoeld. De heer A. Bruin, technisch ambtenaar van de gemeente, bevestigde de woorden van de eerste getuige. Hierop liet mr. H. J. Kruwer, de raadsman van verdachten, de boven vermelde buis aan getuige zien. Ge tuige Bruin zei, dat deze buis van de zelfde soort was, als de gemeente bezat. Hierop onthulde de verdediger dat deze buis afkomstig was van een Hel derse opkoper, die er vele van in zijn bezit had. Mr. Kruwer verzocht het Hof deze opkoper als getuige te horen. Nog twee getuigen werden gehoord, van wie er één de getoonde buis be groette met de woorden: „Dat is er één". President mr. Schaeck Mathon: „Dat is er geen één. Het is wel een soortge lijke." Hierop was het woord aan de pro cureur-generaal, mr. Hoeffelman, die zich aansloot bij de verdediger en het Hof verzocht de zaak aan te houden om de betrokken opkoper te horen. Na in raadkamer te zijn geweest, besloot het Hof deze verzoeken af te wijzen en de zaak verder af te handelen. De procureur-generaal achtte in zijn requisitoir het bewijs tegen B. C. K. niet geleverd (hij zag hem slechts als helper in deze zaak) en eiste vrij spraak. Tegen C. H. K„ die hij wel schuldig achtte aan de diefstal, eiste de proc.-generaal veertien dagen hech tenis. Mr. H. J. Kruwer meende, dat noch tegen de ene noch tegen de andere ver dachte het bewijs was geleverd en vroeg voor beiden vrijspraak. In de wedstrijden voor het vaststel len van de op een na laatste plaats in de reserve eerste klasse van de af deling Noord-Holland, moet het twee de elftal van Watervogels Zondag om zeven uur spelen tegen Schagen 2. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het BKC-terrein en wordt geleid door de heer Lambroes, terwijl als grensrech ters zullen optreden de heren Pijnacker en Beers. De wedstrijd Helder 3 Westfrisa 4 wordt op dezelfde dag ge speeld op het Flevo-terrein. In de Witte Bioscoop wordt tot en met Donderdagavond vertoond ,jWaar- om Millie trouwde", een geestige come- die, eenvoudig van opzet, maar door spekt met fijne trekjes die het kijken zo veraangenamen. Men moet echter geen al te hoge verwachtingen hebben van deze rolprent, 't Is een aardag va- cantieverhaal, dat zeer verdienstelijk wordt gespeeld, onder andere doorEve- lyn Keyes en Glenn Ford. Wanneer men de vaak kostelijke hu mor waardeert, zal men gedurende an derhalf uur genieten van de avonturen van Millie, die wil gaan trouwen om een kind te kunnen adopteren. Natuur lijk vindt Millie haar man ten slotte, want ook haar hart is niet van steen. De vrijgezely Doug Andrews trapt er in, en hij doet het graag, na een aarze lend begin, dat weinig goeds voorspel de voor Millie. In het voorprogramma wordt ook nog een kostelijk „lachfilmpje" ver toont. Ingekomen: mej. M. Koorn van Ber gen N.-H.; F. Nuijens van Sijbekarspel; mej. E. Scheltema van Heemstede; mej. A. Uitterhoeve van 's Heerenhoek; Raven van Alkmaar; mej. N. A. Cruin van Den Helder; mej. M. J. Welp van Wormer; F. B. Zwiers van Texel; mej. A. C. Rijk van Den Helder; wed. G. van Stipriaande Ridder van Den Hei der; A. SneekesKomen van Alkmaar; G. E. J. van Steyn van Lisse; Joh. Kloosterman en gezin van Den Helder; Jac. de Jong en echtg. van Schoorl; mej. B. J. Arendsen van Winkel; A. '2. HoedjesVermue van Heinkenszand F. A. Roelands en gezin van Amster dam. Vertrokken personen: H. A. Schutte en gezin naar Den Helder; J. Fledder- man naar Wieringermeer; Jac. A. Ver- bruggen en echtg. naar Noordoost Pol der; N. Zwaagvan der Linden naar Winkel; W. H. de SwartGerrits naar Wieringen; H. Blom en gezin naar Au stralië; mej. M. L. van Hecke naar Alk maar; C. Buth en gezin naar Wieringer meer; F. B. Zwiers naar Schoorl; Jos. Dreef en gezin naar Sassenheim; Joh. Koster en gezin naar Australië; J. Hart man en gezin naar Australië; J. Zwart naar Drachten; mej. C. Th. Hoedjes en M. C. Hoedjes naar Schagen; G. van der Woude en gezin naar Wieringermeer. 1076 METER PER UUR -Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence (Frankrijk) over een afstand van 427 km. Van de dui ven, die om 6.15 uur in vrijheid wer den gesteld, bij Noordoosten wind, ar riveerde de eerste om 12 uur 52 min. 49 sec. Deze vloog met een snelheid van 1076 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif kwam om 13.17 uur aan. Prijzen en punten behaalden: A. W. de Koek 18 met 293 pnt.; A. Liefheb ber 24 met 332 pnt.; A. v. d. Zee 3 met 166 pnt.; Joh. Jansen 5 7 10 met 254 pnt.; W. Blaauboer 6 9 11 met 215 pnt. EXAMENS Van de Openb. L. S. II slaagden Iet v. d. Burg en Cor Cornelissen voor het toelatingsexamen van het Gemeentelijk Lyceum te Den Helder en Aldert Pool voor dat van de Rijks H.B.S., eveneens te Den Helder. GESLAAGD Voor het Maandag j.1. te Alkmaar gehouden Ulo-examen slaagden de vol gende leerlingen van de Wieringer Ulo school: mej. T. Westerhof (Den Oever) en de heer P. Pott (Hippolytushoef) diploma A. De heer C. Asjes (polder Waard Nieuwland): dipl. B. URK. 3 Juli. Door 128 vaartuigen werd aangevoerd: 12207 pond kuilpaling prijs f 1.13—f 1.30; 1206 pond lijnaal f 1.32f 1.40; 32 pond snoekbaars f 0.74; 296 pond rode baars f 0.84 p. pond, en 652 bak nest f 3.42 p. bak. In het bericht betreffende de eind examens Rijks HBS stond gisteren een storende zetfout. Voor het eindexamen HBS a slaagden Wim Coppens, Piet de Loos, Gerard Paul, Carl Puhl en Aad Toes. PERSONALIA. Mej. J. A. Aberson, alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht van B. en W. van Barsingerhorn voor benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school aldaar. De heer P. D. Bronder is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het prapaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur. De heer J. Groet, alhier, is te Am sterdam geslaagd voor het chauffeurs examen, afgenomen door de B.B.N. 87. De mededeling van Jimmy Brown dat hij in een soort hongerstaking was gegaan, had aan boord van de „Oranje 3" een verpletterende indruk gemaakt. Zelfs kaptein Gerrit Geuze- broek, die toch niet voor een kleintje vervaard was, oude zeebonk die hij was, zag er bezorgd uit. „Ja" zei Piet Potlood, „en het ergste is, dat hem zo'n idee gewoon niet uit het hoofd te praten is. Je hoeft alleen maar naar zijn gezicht te kijken om te weten dat het hem de hoogste ernst is. Bananei wil hij en anders niets. Jimmy is wat dat betreft zo koppig als een muil ezel" Er werd lang en breed over ge redeneerd - de scheepsjongen ging nog eens in het vooronder kijken of daar misschien niet een paar vergeten bananen waren achter gebleven maar het eind van het liedje was, dat de hele bemanning van de „Oranje 3' met de handen in het haar zat. „Het ergste is zei de kaptein, dat wij hem vannacht volkomen uitgeput aan boord kunnen hijsen en dat de hele tocht op een groot fiasco uit loopt Toen sprak echter de stuurman Wil- lem Wieltjes het verlossende woord. „Binnen drie uur krijgt hij van mij net zoveel bananen als hij zelf lust. Ga hem dat maat vast zeggen meneer Potlood". (Van onze parlementaire redacteur) UET BEREIKEN van de 65-jarige leeftijd is voor talloze nooddruftigen in den lande een gewichtige gebeurte nis want op die dag gaan zij „trekken van Drees"! Over hun oude dag zal dan het licht stralen van het medeleven van de Staat, die hen niet geheel aan hun lot overlaat, doch hun kommer volle omstandigheden gemakkelijk te dragen maakt, door een ouderdomsuit- kering zij moge bescheiden zijn die hen helpt zich financieel wat beter te bewegen. Zij hebben dat vooral te HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amateursuitzen ding uit Franeker. 11.40 „Als Paatje de bok- kepruik op heeft. causerie. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Strijkorkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Concert gebouworkest, koor en solisten. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jongeren. 17.30 Orgelspel. 17.50 Regerihgs- uitzending: Jeugduitzending': „Wij slaan op de tong-tong" door Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Metropole Orkest. 19.00 Causerie over de betekenis van de grondver- dediging. 19.10 Orkestconcert. 19.30 Rede van Zijne Exc. Mr. J. M. van Maarsseveen. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gram. muziek en gesproken brief uit Londen. 21.00 Klankbeeld over ballet. 21.30 Holland Festival: Concertgebouw-orkest. 22.20 Gram.muziek. 22.30 Musette-orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Sport 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Zang en orgel. 13.35 Pianorecital. 14.00 Jeugd- rallye. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamer muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal En semble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Meisjes koor. 18.00 Verzoëkprogïamma. 18.30 „De Stem van de Christelijke Vakbeweging". 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Rede van Zijne Exc. Mr. J. M. van Maarsseveen. 20.00 Nieuws 20.05 Gram.muziek. 20.45 „Wat zijn munten, waarom en hoe verzamelen wij deze", cau serie. 21.00 Vierhandig pianospel. 21.30 Amu sementsmuziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. danken aan dr. Willem Drees, die als minister van Sociale Zaken onvermoeid geijverd heeft voor de totstandkoming van de Noodwet ouderdomsvoorziening, waaraan zijn naam onafscheidelijk ver bonden zal blijven. Op Donderdag 5 Juli a.s. wordt Drees zelf 65 jaar. Hij zal de steun, die de Noodwet aan zovelen verleent, niet no dig hebben. Niet alleen ging en gaat zijn zorg in de eerste plaats uit naar anderen en vooral naar de behoeftige en lijdende mensheid, maar bovendien staat hij nog in het volle leven, waar in hij op de hoogste regeringspost, met wegcijfering van eigen belangen, met opoffering van zijn gezondheid, de ar beidsuren niet tellende, het land dient op een zo voortreffelijke wijze, dat het respect van ieder, van jong tot oud, van arm en rijk, van politieke vriend en politieke vijand onweerstaanbaar wordt afgedwongen. Want dit is het rijke geschenk, dat het Nederlandse volk hem op zijn 65ste verjaardag meegeeft: ieder erkent zijn verdiensten, ieder waardeert hem. Men kan het met zijn politieke opvattingen eens zijn of niet, elkeen zal toegeven, dat hij door zijn voortreffelijke karak tereigenschappen, door zijn warmvoe lend hart, door zijn gedegen integri teit, zijn gevoel voor recht en billijk heid en door zijn objectiviteit zon der verwaarlozing nochtans van eigen vaststaande principes de hoge plaats van minister-president verdiend heeft. Wij herinneren ons de visite, die wij op zijn 60ste verjaardag bij hem maak ten. Zijn woning aan de Beeklaan in Den Haag getuigde door de vele bloem stukken van het hartelijke medeleven van zijn uitgebreide vrienden- en ken nissenkring. Zijn oude kameraden uit de socialis tische beweging, waarin hij groot ge worden is, doch ook jongeren en poli tiek anders georiënteerde personen kwamen hem feliciteren. Nu hij 65 jaar wordt zullen opnieuw velen hun opwachting bij hem maken. Wel is hij wars van alle huldebetoon, doch op de avond van zijn verjaardag zal een lange stoet, georganiseerd door de P.v.d.A„ langs zijn huis trekken om hem te to nen, wat hij voor hen betekent. Hij zal daaraan niet ontkomen. Ook de ouden van dagen zullen blijk geven van hun dankbaarheid voor wat hij voor hen gedaan heeft. Dr. Drees de Senaat van de Eco nomische Hogeschool verleende hem in October 1948 de graad van doctor ho- noris causa is een bescheiden en zwijgzame persoonlijkheid, waardoor veel van zijn waardevolle arbeid wei nig naar buiten getreden is. Geduren de de oorlog en daarna hebben velen hem beter leren kennen, doordat hjj werkzaam was in het verzet en als ver trouwensman de grondslag hielp leg- gen voor de bestuurlijke, economische en sociale opbouw van ons berooide land; doordat hij een stelsel van socia le zekerheid schiep en in de elkaar opvolgende kabinetten het bindend element vormde. Zijn staatsmanschap en zijn bekwaamheid op het gebied van practische politiek zijn het waard, dat aan de 65ste verjaardag van dr. Willem Drees hartelijke aandacht gewijd wordt. De Wereldgezondheidsorganisatie heeft bekend gemaakt, dat er gedurende de laatste 50 jaar 825.700.000 mensen op de wereld bij zijn gekomen. De wereldbe volking telde in 1900: 1.551.700.000 zie len en in 1949: 2.377.400.000 zielen. Van de 52 landen, waarvan men de bevol kingsaantallen onderzocht heeft, is al leen Zuid-Ierland achteruitgegaan. Ge durende genoemde periode is de bevol king afgenomen van 3.200.000 tot 3.000.000. lii lieli m'n draai gevonden iiuWESIPOINT Lichte, pittige (Advertentie, tng. Med.) India en Pakistan hebben de grootste bevolkingsaanwas. Het aantal zielen van beide staten tezamen is met 137.900.000 toegenomen. De bevolkingen van de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten zijn practisch met een gelijk aantal zielen toegenomen. De Sowjet- Unie n.1. met 74 millioen het land telt thans 200 millioen inwoners en de Verenigde Staten met 73 millioen; zij herbergen thans 149 millioen mensen. De Britse bevolking is toegenomen met twaalf en een half millioen men sen en telt thans 50 millioen. Italië heeft de grootste Europese bevolkings toename met 12.600.000, waarmede het aantal Italianen op 46 millioen is ge komen. In Scandinavië kwam Zweden van 5.100.000 zielen op zeven millioen, Noorwegen van 2.200.000 op 3.200.000 en Denemarken van 2.600.000 op 4.200.000. Een enorme bevolkingstoename werd ook geconstateerd in Argentinië, waar het aantal zielen steeg van 4.800.000 In 1900 tot 16.800.000 een toename van 251 procent! DOOR 1 41) „Luister, kindlief, het heeft geen zin om Justin Yorke een aureool te geven Iedere keer als die van zijn hoofd viel zou je diep gekwetst worden. Tracht het feit te accepteren dat hij, hoewel een geweldig en ongetwijfeld een zeer edelmoedige voogd, daarnaast een uiterst vastberaden en vrij gewetenloos mens is". Norma kromp in elkaar. „Je zegt dat je heel veel van hem houdt, goed. We beminnen of haten de mensen niet om hun deugden of fou ten. Er is geen reden waarom je niet van hem zoudt houden, vooral omdat hij in de meeste opzichten erg aardig voor je schijnt te zijn. Maar vorm in je verbeelding geen Justin Yorke die niet bestaat" „Dat doe ik ook niet", sprak Norma zachtjes, „ik weet instinctief dat een heleboel van wat je zegt, waar is Maar aan de andere kant ken ik hem lang zamerhand beter dan de meeste men sen, Paul. en hij is bijna altijd lief en vriendelijk en begrijpend" Er was een stilte en toen zei Paul: „Goed dan", hoewel Norma uit zijn be rustende toon concludeerde dat hij zich zijn mening voorbehield ten aan zien van wat hij als zeer overdreven loyaliteit beschouwde. „Maar ik moet weg". Ze keek op daar ze zich plotseling de tijd herinnerde. „Goed". Hij gaf het dienstertje een teken om de rekening te brengen. „Het was erg gezellig je te hebben gezien, Norma en ik ben heel blij dat we deze uiteenzettingen hebben gehad". „Ik ook, Paul". Ze lachte hem toe. Maak je geen zorgen over mij en denk niet, dat ik erg overstuur ben. Het was alleen dat nou ja, wat je te zeggen had kwam heel onverwacht". „Ja allicht". Het klonk kalmerend. ,,En als het nu het beste is voor ons om elkaar voorlopig niet te zien, denk dan niet dat mijn gevoelens minder vriendschappelijk zullen worden of dat ik je zal vergeten". „Dank je Norma. het is lief van je om dat te zeggen". Hij nam haar hand ..Me' het oog op het verbod va*- jf> voogd kan ik niet beginnen met te zeggen „vergeet me niet" en zo. Maar ik ben erg gelukkig wanneer we stil zwijgend afspreken dat we, zonder el kaar te idealiseren, hopen de vriend schap te vernieuwen wanneer de om standigheden daarvoor wat gunstiger zijn". „O, Paul, wat zeg jij de dingen toch goed", zei Norma en ze dacht dat als haar voogd had kunnen horen hoe verstandig en fatsoenlijk Paul zich ge droeg, hij zich ongetwijfeld zou hebben laten vermurwen. „Dank je. Ik vond zelf dat de uit drukking „als de omstandigheden wat gunstiger zijn" klonk als een regerings verklaring", sprak Paul lachend, terwijl ze opstonden. „Maar ik ben blij dat ik ons beider gevoelens tot uitdrukking heb weten te brengen". Buiten vond hij een taxi voor haar. „Vaarwel, Norma. Pas goed op jezelf en maak je geen zorgen. Ik denk dat je in het voorjaar terug zult gaan naar Bishopstone en dan zullen Xenia en ik weer op Fairley zijn, weet je. Ik denk dat we elkaar dan wel weer eens op een doodgewone manier zullen ont moeten". „O ja! Daaraan had ik niet gedacht!" Norma vrolijkte op bij dat vooruitzicht. „Voel je je nu minder als de Prinses in de Ivoren Toren?" vroeg Paul haar lachend terwijl hij haar in de taxi hielp. „Ja", zei Norma lachend. „Maar ik denk toch", voegde ze er aan toe en haar rode mond sloot zich vastberaden, „dat ik eens een hartig woordje met de bewaker zal wisselen". Paul sloot de deur van de taxi en leunde door het raampje om een laat ste woord te zeggen. „Geloof je dat dat verstandig is? Zou het niet het beste zijn om geen sla pende honden wakker te maxen?" „Neen", zei Norma,de honden sla pen niet vast genoeg. Dag beste Paul; Dank je wel voor alles!" En daarop deed hij een stap achter uit om te wuiven terwijl de taxi weg reed. Terwijl de taxi in en uit het verkeer in Oxfordstreet gleed en zich daarna naar St. Johnswood richtte, leunde Norma achterover tegen de glimmende bekleding en overdacht haar gesprek met Paul. Ze voelde zich althans tegenover zichzelf verplicht om de zaak met haar voogd uit te praten. En nu had ze het land aan dat vooruit zicht. „Maar zo kan ik niet doorgaan", dacht ze. „Ik kan en wil niet toestaan dat hij op de achtergrond van mijn leven aan de touwtjes trekt en me in situaties manoeuvreert die ik me zelf niet goed realiseer". Maar toen ze het huis bereikte, be sefte ze dat er niet direct een gelegen heid voor een openhartig gesprek zou zijn. Die avond was er n.1. een klein dinertje dat ze in de emotie van net weerzien en het gesprek met Paul had vergeten, en nu had ze nauwelijks tijd om een bad te nemen en zich te ver kleden, vóór de gasten kwamen. (Wordt vervolgd) 46. Pim begint zich hoe langer hoe meer thuis te voelen in zijn rol als burgemeester. „Wij zullen het dorp Pim als h,Zlen' Wat hGt zcggcn wil om nis hoofd geTCSter tc hcbbcn- En.. hit v f Van de P^itie. Vooruit neem Pom sïatPaaikkimet bekeurin8™ mee!" Pom staat al klaar om alles op te pak. kunt t'nph Cn j UJmpot °ok nog. je kunt toch zo goed plakken?" Pim kiikt zijn broertje ondeugend aan t, dit zaakje tot een goed einde te br®n gen". Pom en Pam knikken maai een* „Het enige wat ons nu nog ontbre®. is een groot touw", vervolgt de k'®1® burgemeester. „Zorg dat er onmidde' li.ik een dik sterk touw hier komt". vliegt al en komt even later met groot kabeltouw aandragen. »^ra,(L tig", roept Pim. „Nu hebben we aue. en kunnen we op stap gaan. En laat vooral geen enkele bekeuring Misschien is er wel een van de B® b'j of van Brombeer".

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4