Vijfde fregat uit V.S. aangekomen Zusterschip Van Zijll volgt heden Het horloge f 45.- M.S.C. speelt nieuwe competitie volgens ander systeem Zowel H.R C. als Helder gaan een zwaar seizoen tegemoet Prof. Wieger Bruin maakt ontwerp voor nieuwe Rijks H.B.S. Autotocht voor Ouden van Dagen weer in voorbereiding Hr. Ms. „De Zeeuw' in Nieuwediep Bodems worden inge deeld bij Smaldeel V Tussen Haaks en Kuifje Fa. Beemsterboer Volgend jaar hei gouden jubileum Wielrijdster toch naar het ziekenhuis Het lag voor het grijpen Waarschuwing In September weer een gong wed strijd Commandeur Van der Zee Ons postduivennieuws Compeiiiie-indeling ibans bekend Helders clubs niet in de zelfde afdeling Commandeur F. Th. Burghard Blank gezin krijgt negerkinderen IN HET KORT Tekeningen voor 1 Augustus a s. gereed? H.A.V.-dames wonnen het NeVoBo-tournooi Verzetje, waarvoor veel geld nodig is Welslagen hangt af van Helderse burgerij Overdracht gedenkbank aan Haskerland Burgerlijke Stand Gouden doctoraal Nieuws van „DOK" dinsdag 10 juli 1951 dlIui.t.ena.nt ter eerste klasse F. J. Kroesen - - «vv MVI V^XOVC IViltMC J gistermorgen om tien uur Hr. Ms. fregat „De Zeeuw" de haven van Nieuwediep een Ned uw „awc uccun is één de fregatten die op 3 Mei J.l. te Boston van de United States Navy werden overge- tinniAn Ui»* 1i»J aatigai. „t/c üccuw ue naven binnengelopen. Voor de eerste maal werd deze oorlogsbodem in een Nederlandse haven verwelkomd door het Wilhelmus, want de „De Zeeuw" is één der beide Ji- nomen. Het laatste fregat van de zes, Hr. Ms. „Van ZÜH", is nog onderweg en wordt vandaag in Nieuwediep verwacht. onaerweg en De „De Zeeuw" was reeds Zondag avond omstreeks half zeven op de rede ten anker gegaan, na een voorspoedige reis met Boston als haven van vertrek De bemanning van deze bodem vertrok begin Januari met het s.s. „America" uit Nederland naar Boston, waar U.S.S. „Eisner" (zo heette de „De Zeeuw' voor de overdracht) op de marinewerf in reparatie lag. Op 3 Mei werd de „Stars and Stripes" neergehaald en de Nederlandse driekleur gehesen, ten te ken dat Hr. Ms. „De Zeeuw" bij de Koninklijke Marine was ingelijfd. Ge durende drie weken werd toen ge oefend met Norfolk in Virginia als ba sis. De eerste week werden cursussen voor de bemanning gehouden, waarop vaaroefeningen gedurende twee weken volgden. Tezamen met Hr. Ms. „Van Zijll" stoomde Hr. Ms. „De Zeeuw" naar New Castle, waar beide fregatten het Koninkrijk der Nederlanden verte genwoordigden bij de viering van het driehonderdjarig bestaan van deze stad. In 1651 werd door Stuijvesant op die plaats de nederzetting Nieuw-Amstel gesticht. De viering van het eeuwfeest was enigermate in Nederlandse stijl ge houden, getuige o.m. de vele tientallen driekleuren die in de straten en van officiële gebouwen wapperden. Het verblijf in New Castle duurde twee dagen, waarna de divisie fregat ten naar Eoston terugkeerde. Daar werden zij gereedgemaakt voor de overtocht naar Nederland. De „De Zeeuw" vertrok op 27 Juni, de „Van Zijll" twee dagen later. Er werden geen tussenhavens aangedaan. Gistermorgen om tien uur hieuwde de „De Zeeuw' het anker en stoomde zij langzaam op in de richting van de haven. Boven op de batterij Wierhoofd zette de kapel van de Marine Luchtvaartdienst het Wilhelmus in. In de nabijheid stonden verscheidene autoriteiten en genodig den, o.a. de Commandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee D. J. Kom mer, de directeur der Rijkswerf, kapi tein ter zee t/d S. G. Barendregt, de eerste officier van het Koninklijk In stituut. kapitein-luitenant ter zee A. van Wiert, en burgemeester en mevr. Rehorst. Hr. Ms. „De Zeeuw" zwaaide achterin de haven en nam daarna ligplaats voor de Atjehloods, onmiddellijk achter haar zusterschepen Hr. Ms. „Van Ewijck" en „Dubois". Het hoofd machinekamer, de luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse P. Tuinhout, die ons in zijn hut ontving, vertelde dat Hr. Ms. „De Zeeuw" de plaats zal in nemen van Hr. Ms. „Van Ewijck" in de divisie fregatten, die bij het Smal deel V wordt ingedeeld. Na de aan komst van Hr. Ms. „Van Zijll" wordt ook deze oorlogsbodem ingedeeld bij deze divisie, waarvan Hr. Ms. „Dubois" het divisieschip is, kenbaar aan de zwarte band om de schoorsteen. Alvorens de familieleden der opva renden aan boord konden gaan, bracht de kapitein ter zee D. J. Kommer na mens de Commandant Zeemacht Ne derland een kort inspectiebezoek aan Hr. Ms. „Ds Zeeuw". De peetvader. De peetvader van Hr. Ms. ..De Zeeuw" was de kapitein ter zee Lievens die in de zeventiende eeuw in dienst was van de Admiraliteit van het Noorder kwartier. Hij was in 1637 onder Tromp commandant van de „Wapen van Nas sau", welke oorlogsbodem meestreed in de slag bij Duinkerken. Twee jaar la ter streed hij bij Duins en in 1642 on- [derscheidde De Zeeuw zich in de strijd tegen de Duinkerker kapers, te gen wie hij in het daarop volgende jaar de blokkade hielp onderhouden. In 1645 stee.d hij onder De With in de Sont. In de jaren tussen 1647 en 1650 was De Zeeuw wederom commandant van de „Wapen van Nassau", als tijde lijk schout bij nacht onder Witte de With, en werd hij uitgezonden op de hulpvloot naar Brazilië, waar hij deel nam aan een gevecht voor Bahia. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 773 kg bot; 1404 kg garnalen; 195 kg kabeljauw; 1048 kg horsmakreel; 149 kg muiets; 1256 kg schar; 9567 kg schol; 248 kg pieterman; 88 kg kg poon; 707 kg tarbot; 5376 kg tong; 582 kg wij ting; 2 kg zalm; 25 kg haaien; 1 kg kreeft. Gisteren verlieten onze haven weer Hr_ Ms. „Kortenaer", Hr. Ms. „Dubois" en Hr. Ms. „Ceram". De „Dorus Rijkers" vertrok naar Rotterdam om gedemagnetiseerd te wor den. dat U nooit teleurstelt 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. vanaf Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. Het is morgen hoog water om 11.25 uur, en laag water om 5.35 en 18.25 uur. De temperatuur van het zeewater 16.7 graden Celsius. was In de bovenzaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg heeft de Helderse schaakvereniging „MSC" gisteravond haar jaarvergadering gehouden. Tal van interessante onderwerpen werden onder de loupe genomen, en over het algemeen kan wel worden gezegd, dat één en ander naar genoegen verliep. Zo lieten vooral de jaarverslagen van secretaris en wedstrijdleider een optimistisch geluid horen, wel in de eerste plaats gebaseerd op het resultaat van het eerste tiental, dat ongeslagen kampioen werd. Omstreeks zes uur gisteravond ge beurde in de Koningstraat een gecom pliceerd ongeval. Nu eens niet tussen auto's maar tussen wielrijdsters. Twee dames reden naast elkaar in de richting van de Spoorstraat, toen één van hen zonder een teken te geven, naar links de straat wilde oversteken. De tweede dame wilde dat slechte voorbeeld vol gen. Een derde wielrijdster, mevrouw R., geraakte even in moeilijkheden, maar het had 'er toch alle schijn van, dat alles goed was afgelopen.» Mevrouw R. was evenwel erg geschrokken, en staande naast haar fiets, zakte zij plotseling in elkaar, waarschijnlijk door een duize ling bevangen. Zij viel tegen een wiel rijder aan, en liep daarbij een hersen schudding op. Zij werd per ziekenwagen naar het ziekenhuis overgebracht. Gevonden; twee armbanden, twee alpinomutsen, kinderbril, broche damesblcruse, bankbiljet, vier cein tuurs, halsdoek, dop van tank, post duif, strandemmertje, gewicht, vier kousen, twee kettinkjes, collier, zeven portemonnaies, shawl, paar gym nastiekschoenen, sleutel, zakboekje, motorhandcchoen, kindertasje, wit kin derschoentje. Verloren: autoped, armband, drie brillen, boodschappen'as, bal twee broches, zes bankbiljetten, bad pak, baret, meisjescape, steno-diploma, duimstok, hond, drie handschoenen, twee paar handschoenen, twee pols horloges, hoes van parapluie, muntbil jet, manteltje, nummerbewijs, porte- feui'le, tien portemonnaies, twee rij wielen, twee sleutels, schildpad, zwem- kaart, zilveren armbandje In het Politieblad wordt door de Commissaris van Politie te Heerlen ge waarschuwd tegen „Het Modelmeubel- huis", dat aan de Geerstraat te Heer len is gevestigd. Deze meubelzaak wordt gedreven door de 66-jarige J. D. Giesen geboren te Nijmegen, zonder na tionaliteit, wonende Akerstraat 40 te Kerkrade. Aan hen, die in zakenrelatie met genoemde meubelzaak wensen te treden, wordt in overweging gegeven, zich van te voren met de Commissaris van Politie te Heerlen in verbinding te stellen. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer Brandhoff, vermeldde een klein nadelig saldo. De vereniging heeft evenwel nog geld tegoed van de Bond, zodat ook in deze richting niet onbe vredigend was „geboerd". Nadat in de plaats van de heer Stem berg, die aftredend was, in de kascom- missie de heer Joh. van Amesfoort was benoemd, was de vergadering toe aan de bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heren C. J. Bosch (eerste secretaris) en H. A. Herder schee (tweede voorzitter) werden her kozen. Het bestuur werd voltalliger ge maakt met de verkiezing an de heren P. van Dijk, J. van der Kuijl en J. Koning. Voor de komende winterwedstrijden kwam de heer K. Geus met een uitste kend voorstel, dat aller instemming had. Zoals men wellicht weet, werd deze wintercompetitie verspeeld in groepen van twaalf schakers. Dat is nu veranderd. Op voorstel van de heer Geus zal per afdeling in twee groepen van acht spelers worden geschaakt. Die beide groepen zullen zowat even sterk worden samengesteld. De nummers één en twee van beide groepen zullen ten slotte gevieren in een hele competitie uitmaken, wie zich schaakkampioen van Den Helder zal mogen noemen. Voorheen was de winnaar van de win tercompetitie tevens plaatselijk kam pioen. Voor de lagere afdelingen geldt hetzelfde systeem als hierboven be schreven. Men was over deze nieuwe regeling zeer te spreken. Ook de samenstelling van de bonds-tientallen is hiermede j naar een eenvoudiger mogelijkheid ge leid. Zo zal het eerste tiental voor de nieuwe bondscompetitie bestaan uit de tweemaal vijf bovenste spelers van bei de groepen in de eerste afdeling. Het tweede tiental zal bestaan uit tweemaal drie heren (die resteren, wanneer de tweemaal vijf zijn afgevallen, aange vuld met tweemaal twee schakers (de best-geplaatsten dus) van de tweede afdeling. Hetzelfde geschiedt achter eenvolgens met de andere afdelingen voor de samenstelling van de overige tientallen. In September zal MSC weer een gongwedstrijd houden, zo vernamen wij voorts. En dan is de schaakver eniging volgend jaar November aan het vijftigjarig bestaan toe. En dat dient natuurlijk gevierd te worden. Ter voor bereiding van de feestelijkheden werd een commissie gekozen, die bestaat uit de heren K. Geus, dr. K. van Coevor- den Brouwer, K. Lengers en J. van Amesfoort. Deze vier heren zullen nog v/orden bijgestaan door een lid van het bestuur. Alvorens tot de rondvraag werd over gegaan, kwam nog het punt „jeugd- vraagstuk" ter sprake. Aan serieuze jonge schakers zal een goede speelmo- gelijkheid worden geboden, nadat zij eerst enkele weken „op proef" zijn ge weest. Men zal deze jonge knapen steeds bijtijds naar huis sturen, en voorts ligt het in de bedoeling, hen tussen de geroutineerde schakers te plaatsen. Op deze wijze hoopt men goed materiaal te krijgen voor de toe komst. (Advertentie, Ing. Med.) Onlangs schreven wij reeds, dat aan de zeilwedstrijden van de Koninklijke Marine Jacht Club ook WSOV-ers zou den deelnemen. Voor de beste Werf- zeiler werd een wisselbeker beschik baar gesteld door de afdeling Scheep bouw. Deze beker nu, is in het bezit gekomen van commandeur P. van der Zee van de Sloepenloods. De heer Van der Zee mag zich dus voor een jaar kampioen-zeiler van de Werf noemen. De beker werd hem gistermiddag cfm half zes uitgereikt. De postduivenvereniging „Victoria" hield dit weekend een wedvlucht van Limoges (832 km). De vogels werden Zaterdagmorgen 'om half zes met kal me N.O.-wind gelost. De eerste duif werd geklokt om 6.18 uur. De prijzen werden als volgt behaald: P. C. Brui- nink 1; C. Bregman 2-5-7; T. H. Goos- sen 3-4-8; A. J. Hubregtsen 6; J. Rie- mers 9-10-11. Hedenavond inkorven voor Amster dam (7 tot 8 uur). Donderdag van 17.30- 18.30 uur inkorven voor Corbeil. .„„„nick" een groot geheim ontsluierd: de com. Zo heeft dan gisteren de het seizoen 1951—1952. Det«d van g|,. petitie-indeling der tweede klasscrs vcrleden, „u men eideniyk weet b(J gingen en voorspellingen behoort *11 HBC CI1 „elder werden on- welke verenigingen onze P'aatschjke in dc tweede klasse B„ de witjak. dergebracht. De roodjakken vonden relkt. De„ Helder kan, onze. In. ken in de tweede A^die ziens, met e nuuv roodjakken vinden onder ander» tegenover zich de pas gedegradeerd» eerste klassers DWV (de club van Ho- man) en KFC. Gelu.<ig heeft Racinj al weer een jaar tweede klasse-erva ring. zodat toch minstens gelijke tred moet worden gehouden met de nieuwe, lingen ZVV en De Kennemers. De tweede klasse B ziet er in zijn geheel als volgt uit: DWV, Hercules, HRC, D» Kennemers, KFC, Schoten, De Spar. taan, Velox, Volendam, Zeeburgia en ZVV. Drie van deze clubs zaten ook verleden jaar bij HRC in de afdeling, en wel Hercules, Volendam en Zee- burgia. Zo op het eerste gezicht zullen vooral Volendam, DWV en KFC wel een hartig woordje willen meespreken. Maar ook de roodjakken zijn gebrand op een goed resultaat. Hun kracht ken» nende, behoeft men zich over de Ra. cers ook al geen zorgen te maken. Voetballend Den Helder weet nu d« indeling, en dus ook dat Helder en I'RC elkaar niet ontmoeten. Voor velen wellicht een teleurstelling, voor ande ren een pak van het hart. En onze me ning is, dat de huidige indeling het voetbalspel het méést ten goede zal komen, daar een wellicht optredende ongezonde rivaliteit thans achterwege kan blijven. Wij zullen ons niet bezig houden met de vraag, of er een betere indeling mogelijk was geweest. Maar wel moet het ons van het hart, dat zowel Helder als HRC zeer sterke tegenstanders krij gen. De pas gepromoveerde witjakken ontmoeten AFC, Alcm. Victrix, HFC, HVC, OSV, Stormvogels, UW, WA, Westfrisia en ZFC, Wat de Helderse sportliefhebbers on getwijfeld het meest zal plezieren, is de wetenschap, dat men het komende seizoen onze nationale doelman Piet Kraak (Stormvogels) in zijn club in actie zal kunnen zien. Dit is stellig al leen al een gang naar de Sportlaan waard. Verder ontmoet Helder dan en kele bekende clubs, zoals ZFC, West frisia en OSV. En de kansen van Hel der? Laat ons daarop niet vooruit lo pen. In elk geval wordt strijd geleverd met niet te onderschatten tegenstan ders, die het onze nieuwe tweede klas- ser heel erg moeilijk zullen maken Werd het Amersfoortse HVC verleden jaar niet ongeslagen kampioen van zijn afdeling? De Keistedelingen ondervon den lange tijd geduchte tegenstand van de Stormvogels, die er bijzonder op gebrand zijn, wederom trots in de hoog ste klasse te prijken. Edoch, strijd zal sterken, en daarom behoeft Helder de komende winter maanden zeer zeker niet ongerust tege moet te treden. Ook HRC zit in een zware afdeling. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 6 Juli 195i aan de kapitein ter zee F. Th. Burghard de tijdelijke rang van commandeur toegekend. is „WILLEM VAN DER ZAAN" AANGEKOMEN TE CURAgAO Hr. Ms. „Willem van der Zaan" is Maandagmorgen op de marinebasis te Curagao aangekomen ter aflossing van Hr. Ms. „Van Speyck", die 12 dezer naar Nederland zal vertrekken. maar hef mysferie werd opgelost Zijn kinderen werden negers, zijn vrouw kreeg een plat hoofd en zijn hond veranderde in een nevelvlek. In het fotograferen was hij beslist geen held. Nu hij echter een Philips Flits- camera heeft aangeschaft, zijn al die mislukkingen uitgesloten, want de be diening is de eenvoud zelf. Overdag (zonder flitslamp) schitterende op namen en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) brillante foto's. Uw fotohandelaar laat U graag zo'n Philips Flitscamera zien. (Adv. I.M.) Aan de Bijzondere Kweekschool voor onderwijzers (essen) slaagden de dames J. A. Aberson, H. B.Kramer, M. M. van Leuvensteijn, J. A. Maasland, M. Oosterhuis en J. W. Schaper, allen te Den Helder, voor de acte Handenar beid. Geen der candidaten werd afge wezen. De Rijksgebouwendienst heeft vorige week aan de architect prof. Wieger Bruin de opdracht verstrekt tot het maken van een gedetailleerd ontwerp voor de bouw van een nieuwe Rijks HBS hier ter stede. Men zal zich herinneren dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen enige tijd geleden tot het voortbestaan der Helderse Rijks HBS hee'ft besloten. De nieuwe school zal worden gebouwd op het open terrein tussen Javastraat en Middenweg, nabij het Timorpark. Aangezien prof. Bruin begin Augustus naar Zuid-Afrika hoopt te vertrekken om daar een serie lezingen te houden, mag worden verwacht dat het ontwerp voor die tijd gereed zal zijn. Geheel volgens de verwachtingen heeft de damesploeg van H.A.V. beslag weten te leggen op de wisselprijs va: het tournooi, georganiseerd door de afdeling Den Helder van de NeVoBo De H.A.V.-dames hebben echter we! moeten vech'en, om dit eervolle resul taat te behalen, weliswaar niet in de finale tegen MULO V, doch reeds in de halve finale tegen H.K.V. De kweekschoolmeisjes wisten, na de eer ste game te hebben verloren, de twee de te winnen. Slechts door beter ser- seren kon de H.A.V.-ploeg ten slotte de derde game winnen (1512). De andere halve-finale bracht een verrassing, in de vorm van een neder laag van Pro Patria, dat met 157 15—8 de vlag moest strijken voor de meisjes van de MULO, die over het algemeen aardig spel lieten zien. Pro Patria daarentegen speelde zeer zeker minder dan in de afgelopen competitie. De wedstrijd tussen de beide verlie zers gaf weinig fraais te zien. Er werd slecht geserveerd en het opvangen van de goede opslagen leverde voor beide Partijen te veel moeilijkheden op om tot enigszins behoorlijk spel te komen. De finale tussen H.A.V. en MULO leverde eerstgenoemd team een vrij "emakkelijke overwinning op (15—12 15—6). Het is zo langzamerhand traditie geworden, dat de uden van Dagen van Den Helder in de maand Augustus hun jaarlijkse uitstapje maken. Dit is niet alleen in Den Helder het geval, ook in de naburige gemeennten vindt dit plaats en ook hier neemf de belangstelling elk jaar toe. Het Comité Ontspanning Ouden van Dagen is bezig plannen te ontwerpen, om ook dit jaar weer een autotocht voor de oudjes te organiseren. Of deze pannen kunnen worden uitgevoerd, zal voor een groot deel afhangen van de medewerking van de Helderse burgerij. Een der gelijke autotocht kost geld, veel geld zelfs, en al geeft de gemeente een flinke subsidie voor dit doel, het grootste bedrag moet door middel van een collecte worden bijeen gebracht. „Ontspanning Ouden De collecte wordt gehouden van Woensdag 11 t„ Zaterdag 14 Juli en wel van Woensdag t.m. Vrijdag een huis aan huis collecte en Zaterdag een straatcollecte. Wij hopen, dat onze stadgenoten begrijpen, dat het tot stand komen van deze autotocht vrijwel vol ledig afhangt van de bijdrage, welke zij hiervoor willen geven. Nu is ons wel bekend, dat zeer vele malen een beroep op de offervaardig heid van de ingezetenen wordt gedaan, zó vaak zelfs, dat men wel eens een collectebus voorbij loopt zonder te offeren. Wij zouden het in dit geval echter zeer betreuren, indien het benodigdp bedrag niet bij elkaar zou komen, en dat aan enige tientallen oudjes gezegd zou moeten worden „het spijt ons heel erg, maar jullie kunnen niet mee, om dat er niet voldoende geld is". Als we dan weer denken aan de autotocht met de Ouden van Dagen van verleden jaar en vooral aan de glorieuze intocht des avonds in Den Helder, waaraan twee muziekkorpsen medewerking ver leenden, mede waardoor deze dag zulk een „feestdag" voor de oudjes is ge weest, dat zij hieraan het gehele jaar met vreugde hebben kunnen terug denken, dan kan het niet anders, of iedereen zal wel bereid zijn iets te of feren, om de ouden van dagen op nieuw een „feestdag" te bereiden. La ten wij gezamenlijk trachten deze oude mensen, die over het algemeen niet veel vreugde meer beleven, gedurende één dag in het jaar hun zorgen eens op zij te doen zetten. Voor velen toch is dit een verzetje, waarop zij een heel jaar moeten teren, want zelf zijn zij financieel niet in staat om eens een uitstapje te maken. Zij, die gedurende de collecte nie' huis zijn, b.v. wegens vacantie, kun nen toch hun bijdrage geven. Ook vóór, tijdens en na de collecte is er ge legenheid, gelden voor dit mooie doel te storten bij de secrcraris-penning- meester van het Comité, ten kantore van de Dienst voor Sociale Zaken, Kevkgracht 24. Ook heeft het organi serend comité een gironummer en wel 134796, ten name van het Gemeentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulpbe toon te Den Helder. Er word* verzocht bij storting of overschrijving per giro te vermelden van Dagen". Dan heeft het Comité nóg een ver zoek. Voor het uitvoeren van de col lecte is een groot aantal personen nodig. Nu weten wij wel, dat collecte ren niet tot de meest geliefde bezig heden behoort, doch als U zich nog even de glunderende gezichten van de oudjes kunt voorstellen, toen zij ver leden jaar van het uitstapje naar Friesland in Den Helder terugkeerden, zegt U misschien bij Uzelf: „Ja, hier aan wil ik toch zeker mijn medewer king verlenen". U kunt zich opgeven bij de Dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 24 (liefst zo spoedig mo gelijk). Voor de collecte op Woensdag t.m. Vrijdag a.s. kunnen bussen wor den gehaald van het kantoor van de Dienst voor Sociale Zaken. Voor de collecte op Zaterdag a.s. kan men zich op die dag vanaf 8.30 uur op het Raad huis vervoegen. Ook kunnen gegadig den voor de autotocht zich reeds thans laten inschrijven, en wel op het adres Kerkgracht 24, en bij de leden van het Comité. (Zoals bekend kunnen aan de autotocht alleen deelnemen ouden van dagen boven de 65 jaar, die financieel 'f niet in staat zijn een dergelijke reis te maken). van Het Comité Ontspanning Ouden Dagen is als volgt samengesteld: C. Steenlage, oud-Wethouder van Sociale Zaken, Voorzitter; H. A. Boon, Direc teur Dienst voor Sociale Zaken, Secre taris-Penningmeester; H. Wijnja, Ver tegenwoordiger Vereniging „Huisdui- ner Belang"; J. F. van Wijngaarden. Vertegenwoordiger „Helderse Gemeen schap": N. Th. Graaf, Vertegenwoor diger R.K. Armbestuur; J. Kiljan, Ver tegenwoordiger Ned. Hervormde Dia conie; L. P. van der Kuijl, Vertegen woordiger Diaconie der Gereformeer de Kerk: G. H. Böhmer, Vertegenwoor diger Vereniging „Humanitas"; J. H Hoffman, Vertegenwoordiger Bond van Ouden van Dagen. Enige weken geleden konden wij be» richten, dat de gedenkbank, welke door de gemeente Den Helder aan de ge meente Haskerland zal worden aange» boden, gereed was gekomen. Zo men weet heeft de gemeenteraad besloten, deze bank te schenken als blijk van waardering en dankbaarheid voor de hulp en de steun, die tijdens de bezet ting aan geëvacueerde Helderse ingeze tenen werd verleend door de bevolking der provincie Friesland in het alge meen en van de gemeente Haskerland in het bijzonder. De bank zal worden geplaatst in het nieuwe raadhuis der gemeente Haskerland, te Joure. D» overdracht, waarbij tevens een oorkon de zal worden aangeboden, zal op Don derdag 12 Juli plaats vinden. (Opgaaf over de week van 2 t/m. 7 Juli) Bevallen: W. M. Houtman—Van tiet Kroon, d. T. Weener—Sinke, d. M. M. van Leeuwen—De Boer, z. B. M. W. Vin gerhoed— Deijkers, d. G. van der Vliet—De Jonge, d. N. Schürer—De Hoop, z. A» C. van Steijn—De Bree, z. J. Lub-Buikes, z. L. van der Beek—Van Haaften, d. B. Wolthuis—Nijman, z. J. Jasper—Zwager* man, d. Z. van Reems-Jongepier, z. W, Cruijff—De Groo*t d. J. de Leeuw—Brans» d. J. H. Duursma—Booms, z. C. J. J. Scholtz—Kuijpers, d. L. C. van IJzendoom —Janssen, d. C. C. Boon—Schenk, d. C. Schoute—Vink, z. P. S. N. Buné—Hoyer, d, C. M. W. Lackroij—Eduard, z. Ondertrouwd: K. van Delft en J. W, Delij. L. den Broeder en J. C. van Kal ken. M. Boon en W. Hilboesen. Jong en J. M. C. de Meulder. Grootveld en M. K. J, mer en M. C. Wessel. Getrouwd: S. Middelie en A. G. Lont. L. T. Bos en H. Ras. A. Post en J. de Vries. J. D. Spillner en A. L. Versluis. T. Ruiten en J. Schwarz. J. Dreef en M. Willemse. Overleden: G, Braaf, 16 maanden, vr. C. Schoonakkcr, m., 62 jaar. A. Bruin, vr., 71 jaar. G. van der Wal, vr., 62 jaar. Gisteren vernamen wij, dat het mor« gen, Wonsedag 11 Juli, vijftig jaar ge leden zal zijn, dat aan de Rijks-univer siteit te Leiden promoveerde als doctor in de scheikunde, dr. C. H. Ketner, tham wonende te Alkmaar. Dr. Ketner is een oud-stadgenoot. Hij gaf in Den Helder gedurende ongeveer veertig jaar les. De band met onze stad is trouwens nog niet verbroken, daar dr. Ketner nog kort geleden enkele Ie- zingen heeft gehouden nistische Gemeensch - W. (I. F. A. C. Litwim. - W. Krt- voor de Huma- iap. Zondag hebben ook enkele leden van „D.O.K." meegedongen naar de nationa le titels. Trompetter werd halverwege door een lekke band uitgeschakeld. Walraven en Pranger gaven ten slotte On Tt~ op. De nieuweling Jan Post plaatste zich bij de eerste twintig rennera. De uitslag van de programma-verlo ting is: le prijs: 1697; 2e prijs: 477; se prijs: 1402; 4c prijs; 740; 5e prijs: 1U3- De prijzen kunnen worden afgehaald aan het adres Balistraat 43. Uit het politierapport Door een bollcnkweker werd Wl de politie aangifte gedaan, dat een strip lood was ontvreemd van het dak van een bollenschuur. Bij een winkelier hier ter stede werd Zaterdagmiddag een coupon vitrag® ter waarde van ongeveer vijftig gulden gestolen. OPLOSSING KRVISWOORnPrZZLE Horizontaal: 1. merk, 4. knap, 8. gala. J®' taak, 12. ras, 13. Let. 15. pal. 16. er- 17' ketel, 19. la, 20. slaolie. 22. sela, 24. "Ier. 26. Vara, 27. zege, 28. kano, 30. aera, gemalin. 35. ar, 37. nadir, 38. el, 39. n«. 41. les. 42. sla, 43. tuin, 45. mals. 46. knop- 47. term. W Verticaal: 1. maar, 2. els, 3. ra, 5. N-J" 8. aap, 7. paal, 8. grens, 9. beton, 11. b ,fl' 13. Lea. 14. tel, 17. klaroen, 18. lineair. slang. 21. eigen. 23. Eva. 25. eer, 28. kran 29. Baden. 31. atlas. 33. mal. 34. reuk. 38. Elim, 40. tin. 42. sar, 44. 45. me.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2