Professor Lieftinck leed nederlaag Kampioenen zwaaiden de scepter „Sugar" Ray Robinson werd op punten geslagen GEVAERT Stroom van amendementen en nota's van wijziging ter tafel Eerste Kamer behandelde begroting van Sociale Zaken Zorg voor blinden Woui Waglmans op de elfde plaais Zege na proiesi Tweede Kamer vervolgt belastingdebat Kamer hield voet bij stuk KERKELIJK NIEUWS Loonpolitiek in toekomst taak der Bedrijfsschappen Besnoeiing aanbevolen voor het State-Department Electrische locomotief tegen personentrein I.O.G.T. vierde eeuwfeest Turpin verovert wereldtitel middengewicht Beslissing viel in de zevende ronde Hugo Koblet was de sterkste tijdrijder DE strijd tussen de maestri is vlijmscherp geweest. Hugo Koblet maakte de beste indruk en reed zo furieus, dat de alge mene opinie was, dat hij zou win nen. Bij de ravitailleringspost, 46 km. van de start en 39 km. van de finish, had hij een voorsprong van een minuut en twee secon den op Bobet, 1.10 op Coppi, 1.50 op Barbotin en 1.53 op Magni. In de laatste vijf kilometer kreeg de Zwitser echter een inzinking. Met een seconde voorsprong toucheerde Bobet de etappe overwinning, aldus maakte de jury bekend. De Zwitserse ploeg leider, Alexander Burtin, ging echter niet accoord met de twee de plaats van zijn populaire pupil. Hij diende een protest in bij de wedstrijdcommissarissen, bewerende, dat de tijd van Koblet beter was dan die van Bobet. Nogmaals werden de tijden ge controleerd en toen kwam de aap uit de mouw. De commissa rissen bleken zich overigens niet voor de eerste maal ver gist te hebben. De tijd van Koblet was niet 2 uur 6 minuten 40 seconden, maar 2 uur 5 min. 40 sec. De fout werd hersteld en de juiste man tot winnaar uitge roepen. DE tijdrace heeft de renners gewogen en Dielissen is te licht bevonden. De tweede Eindhovenaar heeft de Tour moeten verlaten. De Bracar.tse siga renmaker bezette de 109de plaats met een tijd van 2.31.25, hetgeen een ach terstand op de winnaar inhield van meer dan vijf'ien procent van diens tijd. Dielissen overschreed met vier Noordafrikanen Fernandez, Soler, Ze- lasco en Kebaili, de Parijzenaar Cha- patte, de Luxemburger Biver, de Ita lianen Lambertini en Zanazzi, alsmede Beyart, Maelfait en Queugnet van Ile de France de gevaarlijke zone en kon vandaag de trein naar de Licht stad nemen. De Tour is hard en vol sport-tragedies. Dat ondervond ook Wim van Est, een van de kanspaarden zelfs gevreesd door hen, die thans in de eerste gelederen van het algemeen klassement rijden. Driemaal struikelde Nederlands beste man. Tweemaal begaf een band de geest en eenmaal weiger de een wiel verdere dienst. Dit kostte hem minuten, energie en vier plaatsen in de groepering. In gezelschap van Stan Ockers kwam hij crp de 21ste plaats met als tijd 2 uur 13 min. 33 seconden. Peters had zijn dag niet. De Haarlemmer ging niet met de sou plesse, welke men van hem gewend is. Di elissen naar huis Algemeen klassement Nieuw Europees record 400 m. vrije slag Damesschaaktournooi in het schone Venetië WOENSDAG 11 JULI 1951 (Van onze parlementaire redacteur) VADAT vorige week de beraadslagingen in de Tweede Kamer over de belas tingvoorstellen van minister Lieftinck waren geschorst, teneinde d« gelegen heid tot overleg tussen de commissie van rapporteurs en enige Kamerleden, die wijzigingen in de voorstellen hadden voorgesteld, enerzijds en de bewindsman anderzijds te openen, is Dinsdagmiddag het debat voortgezet. Daarbij lagen nu niet alleen de zes wetsontwerpen, de vier regeringsnota's, ongeveer zestig amen dementen en twee regeringsnota's van wijziging ter tafel, maar ook het verslag van het overleg tussen de commissie van rapporteurs en de minister en een daarop gebaseerde derde nota van wijziging. heer v. d. Wetering werd er niet koud of warm om: 16 of 17 jaar, wat maakt het uit, vond hij. Minister Lieftinck merkte op, dat bij verlaging van de leeftijdsgrens van 21 jaar de toestand van het ogenblik tot 19 jaar nauwelijks een bate voor 's lands schatkist te verwachten is. In deze chaos moest de Kamer de weg vinden. De voorzitter deed ver standig om bij de afzonderlijke behan deling der wetsontwerpen maar bij het begin te beginnen. Zo kreeg de heer Lucas van de K.V.P. de gelegenheid een amendement te verdedigen, dat de strekking had om de verzwaring van druk, die voortvloeit uit de verhoging van het tarief van de vermogensbelas ting, te verzachten door het bedrag van die verzwaring als persoonlijke ver plichting op het zuiver inkomen in mindering toe te laten. Minister Lieftinck bestreed het door er de aandacht op te vestigen, dat men de inkomstenbelastig zou denatureren door daarin een wezensvreemd element de aanslag in de vermogensbelasting als aftrekfactor te introduceren. Aanvaarding van het amendement zou een derving van opbrengst ten gevolge hebben van ongeveer f 7.500.000,Wel was hij bereid te bepalen, dat de ver mogensbelasting niet meer dan 80 pro cent van het inkomen mag bedragen, in plaats van 90 procent, in de tweede plaats, om de eerste f 25.000.van het vermogen vrij te stellen van de voor gestelde verhoging van het tarief van de vermogensbelasting. Aan staatsin komsten zou daardoor gemist worden respectievelijk één a anderhalf millioen en drie millioen. De heer Lucas handhaafde zijn amen dement, dat daarna werd aangenomen met 49 tegen 33 stemmen. Tegen waren de P.v.dA., de C.P.N. en van de K.V.P. mejuffrouw Klompé en de heren Fons Droessen, Koersen en Van Vliet Precies zeven kwartier had de Ka mer bij dit eerste amendement nodig gehad om tot een beslissing te komen. De leeftijdsgrens. Veel tijd kostte ook de bespreking van een amendement van de heer Hoog- carspel (CPN) om tot een leeftijd van 19 jaar kinderaftrek toe te staan in plaats van tot 16 jaar. Tegenover de verdediging door de communist nam de heer Hofstra (P. v. d. A.) een afwij zend standpunt ln. Wel wilde hij tot 17 jaar gaan. Hiermede kon eveneens de heer Lucas zich verenigen, doch de in Au*s. (Advertentie, Ing. Med.) Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Amersfoort toez.: L. Blok te Kampen; te Giessen-Rijswijk: J. N. D. v. d. Berg, cand. en hulppredi ker te Kerkdriel. Bedankt voor Amersfoort: W. Vroeg- indewey te Huizen N.-H.; voor Aals meer: A. J. van Oost te Vriezenveen; voor Krimpen aan de Lek: J. N. Cupe- rust te Doornspijk. Geref. Kerken. Beroepen te Leimuiden en te Wou- brugge: H. M. Dercksen, cand te Har derwijk; te Rotterdam Charlois: D. Roest te 's-Gravenhage Oost; te Rot terdam Delfshaven: dr. J. C. A. van Loon te Hulzum Fr.; te Oosternijkeric: C. Brilman, candidaat te Borger Aangenomen naar Bennekom: C. Ver- spuy te Rijsoord; naar Drijber: C. J. v. d. Meulen, cand. te 's-Hertogen- bosch, die bedankte voor Engwierum en voor Valkenswaard. Geref. Kerken art. 31. Beroepen te Semarng J. Kamphuis te Bunschoten- Spakenburg; te Mlnnertsga-Oudebildt- zijl: K. Deddens cand. te Kampen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Arnhem: B. Bijleveld, cand. te Haarlem en J. de Vuyst, cand. te Rotterdam. Tweetal te Barendrecht: B. Bijle veld, candidaat te Haarlem en J. G. van Minnen te Huizen N.-H. Beroepen te Noordeloos en te Baren drecht: B. Bijleveld, cand. te Haarlem: te Maarsen en te Meppel: J. de Vuyst, cand. te Rotterdam. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Deventer M. J. Heybroek te Heerlen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kruiningen en voor Scherpenisse: A. de Bloys te Rotter dam Zuid. In militaire dienst. De Ned. Herv. predikanten ds. H. C. Kranendonk te Woudsend en ds. K. Schipper te Goudswaard en de gere formeerde predikanten ds. F. W. van Brussel te Zoutkamp, ds. J. Fieret te Zuid Beierland, ds. E. Torenbeek, be- roepen predikant te Scherpenzeel, ds. A. J. W. Vogelaar te Almelo en ds. K P. van der Wou te Spijk Gr. treden a.s. Maandag als res legerpredikanten in verband met de herhalingsoefeningen in militaire dienst. Hoewel hij de voorkeur gaf aan 16 jaar, zou hij zich tegen 17 jaar niet verzetten. De heer Wagenaar van da CPN, die de stemming in de Kamer ge peild had en uitging van de gedachte „binnen is binnen", diende daarop een sub-amendement in, waarin de leef tijdsgrens inderdaad op 17 jaar werd vastgesteld. De heer Lucas volgde met een amen dement, waarin hij een extra tegemoet koming voor het grote gezin voorstelde. De minister liet de beslissing over dit amendement-Lucas aan de Kamer over. Inzake de leeftijdsgrens van 17 jaar diende hij een nota van wijziging in. Het amendement-Hoogcarspel (leef tijdsgrens 19 jaar) werd verworpen met 79 tegen 6 stemmen. Vóór was alleen de CPN. Het amendement-Lucas verwierp de Kamer met 49 tegen 39 stemmen. Te gen waren P. v. d. A. behalve de heer Ruygers, AR, CH, WD en de heer Weiter. Het gehele artikel betreffende de kinderaftrek werd daarna aangenomen met 49 tegen 39 stemmen (tegen KVP en CPN). De leeftijdsgrens is nu dus bepaald op 17 jaar, terwijl gehandhaafd wordt de regeling, dat in gezinnen van meer dan twee kinderen, voor één kind boven de 17 jaar (tot 21 jaar) kinder aftrek zal worden toegepast. De heer Lucas had hier twee kinderen van wil len maken. Bedrijfswinsten. In de avondvergadering is o.m. uitge breid gedebatteerd over een complex van amendementen op de voorgestelde regeling inzake extra-inkomstenbelas- ing op bedrijfswinsten. De heer Hof stra (Arb.) wilde deze reeds in 1950 doen ingaan, i.p.v. in 1951, de heer Lu cas wilde de geldigheidsduur van deze belasting verminderen van vijf tot drie jaar. Het amendement-Hofstra had de steun van de communisten, dat van de heer Lucas die van de VVD en de rechtse partijen. De minister had tegen beide diepgaande bezwaren, voort vloeiende uit de regeringspolltiek voor de komende jaren, zoals deze er thans uit ziet. De heer Lucas trok zijn amen dement in, nadat prof. Lieftinck de geldigheidsduur had teruggebracht op vier jaar. Het amendement-Hofstra werd verworpen met 56 tegen 27 stem men, die van de P. v. d. A. en de com munisten. De stemming over verschillende aC- dere amendementen werd tot heder aangehouden, nadat voorstellers en minister er het hunne over hadden ge zegd. Bepaald amusant was de discus sie, toen de heer Hoogcarspel (CPN) een amendement indiende, om de pro gressie op de extra-winstbelasting ster ker te maken. Minister Lieftinck wens te, naar hij zei, geen gebruik te maken van het communistische aanbod, om meer geld voor de defensie beschikbaar te stellen. De heren Hofstra (Arb.) en Hoog carspel (CPN) dienden amendementen in, om de vervroegde afschrijvingen te Oeperken of zelfs in het geheel niet toe te staan. Tegen het eerste had de mi nister bezwaar, tegen het tweede niet. Vandaag wordt het debat voortgezet. Bjj de openbare behandeling van de be groting 1951 voor Sociale Zaken, waren alle sprekers het erover eens, dat de regeringszorg voor de blinden droevig genoemd kan worden. De hulpverlening aan kleine zelfstandigen achtte een der sprekers onbevredigend. De regerings leiding in de loonpolitiek achtte men van A.R.-zjjde gevaarlijk, waardoor de totstandkoming van bedrijfsschappen dringend is. Namens de C.H.U. werd betoogd, dat de algemene ouderdomsvoorziening eigenlijk zou moeten dienen als basis- Inkomen voor degenen, die na hun 65e jaar niet meer in hun onderhoud kunnen voorzien. Op dit „bodempen sioen" moeten bedrijfs- en ambtenaren- pensioenen geënt worden. Mej. Tjeenk Willink (P.v.d.A.) wens te de Dienst voor Maatschappelijke Zorg onder het Ministerie van Sociale Zaken. De C.P.N. vroeg bij monde van de heer Brandenburg om het verplicht stellen van de laatste Ioonronde voor alle bedrijven. Tijdens de avondzitting beantwoord de minister Joekes de vragen. De loon politiek wordt in de toekomst inder daad grotendeels aan de bedrijfsschap pen overgelaten. Op vragen van de heer Schipper (A.R.) zeide hij. dat het bedrijfsleven reeds mede adviseert bij de leiding van Rijkswerkplaatsen, die echter niet aan het bedrijfsleven kun nen worden overgelaten, met het oog op het volksbelang. De Minister heeft een ontwerp- Ouderdomswet aan het Kabinet aan geboden en hoopt, dat dit binnen een maand zijn standpunt zal hebben be paald. Staatssecretaris Van Rhijn wees op de bezwaren, die de invoering van de wet op de werkloosheidsverzekering zou hebben voor de haven-, landbouw- en bouwbedrijven. Desgevraagd zei mr. De commissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft voorgesteld slechts 231.432.000 Dollar aan het State Department ter beschikking te stellen, inplaats van de door Truman gevraag- le 283.686.000 Dollar. Dit betekent een besnoeiing van achttien procent op de gelden voor het State-Department dit jaar aanbevolen. De nieuwe aanbeve ling is niet rechtstreeks tegen minister Acheson gericht. Waarschijnlijk zullen de Republikeinen, die Acheson willen zien heengaan hun aanval pas de vol gende week inzetten, bij de behande ling van de wet voor de financiering van zijn departement in het Huis van Afgevaardigden. Joekes, dat uitbreiding van subsidies aan bureaux voor beroepskeuze onmo gelijk is. Tenslotte zei dr. Van Rhijn, dat de regering de arbeid door blinden wil be vorderen. Een uitkering van 114 mil lioen aan blindenrente is niet moge lijk. Spreker zou echter de mogelijk heid bezien om voor 1952 een hoger be drag op de begroting te brengen. Tijdens het verwisselen van de loco motief voor de trein van Rotterdam naar Enschede is op het Centraal Sta tion te Utrecht een electrische locomo tief in volle vaart tegen de stilstaande trein gebotst. Een aantal reizigers in het eerste rijtug liep lichte verwon dingen op. Vijftien passagiers werden voor onderzoek en behandeling over gebracht naar het stads- en academisch ziekenhuis. Zij konden later op eigen gelegenheid hun reis vervolgen. Honderd jaar drankbestrijding Vijftienhonderd Nederlandse drank bestrijders hebben kortelings in het fraaie openluchttheater te Apeldoorn het honderdjarig bestaan van de Inter nationale Orde van Goede Tempelieren herdacht. Op 9 Juli j.1. was het n.1. een eeuw geleden, dat in Utica (V.S.) de IOGT werd opgericht. Uit een kleine plaatselijke groep van drankbestrij ders was reeds na enkele jaren een organisatie gegroeid, die haar vertak kingen in tien landen had. Thans telt zij haar nationale grootloges in alle delen der wereld. De jeugdleden niet meegeield omvatten deze tezamen ruim 300.000 personen. Hiervan zi.in er alleen in Zweden 100.000 woonachtig. De Nederlandse grootloge, een rela tief kleine, maar zeer actieve groep, werkt sinds 1893. Duizenden heeft zij sindsdien de weg naar een beter en gelukkiger leven gewezen. De IOGT had in de bezetting grote moeilijk heden te overwinnen, maar heeft zich daarna met frisse moed aan drankbe strijding en reclassering gewijd. Op het laatste gebied is zij een erkende instelling. De internationale organisatie is voorgedragen als candidaat voor de Nobelprijs voor de vrede. De Esplanade des Invalides te Parijs was het middelpunt van feestelijke manifestaties die gehouden werden in de geest van het 2000-jarig bestaan der stad. Getooid in feestelijke klederdracht trekt een groep feestvierenden voorbij de officiële tribune Levéque, leider in de Tour de France, trekt de gele trui aan. Titanenstrijd in Earls Court VOOR de tweede maal ln een reeks van honderd en dertig gevechten heeft de Amerikaanse middengewichtbokser „Sugar", Ray Robinson, een nederlaag moeten incasseren. Ditmaal heeft de Britse kampioen Randolph Turpin 'n flikse puntenzege op hem behaald en is daarmee eigenaar geworden van de wereld titel in deze klasse. Het werd gisteravond in Earls Court te Londen een gigan tisch gevecht tussen deze beide rivalen. De afloop ervan hadden eigenlijk maar weinigen verwacht, ondanks het feit, dat Turpin de Amerikaan had uitgedaagd. Deze stond by de bookmakers dan ook vier tegen één genoteerd. Hq heeft echter nog een kans op revanche. Op 26 September zullen beide boksers opnieuw tegen elkaar in de ring treden. JURPIN toonde zich al dadelijk aller minst geïmponeerd door de reputatie van zijn tegenstander en de typische show, waarmee deze de ring had be treden. Binnen enkele seconden was er van de fraaie gepomadeerde kuif van Sugar Ray mg maar weinig over. Toen de eerste ronde voorbij was had de Brit reeds een kleine voorsprong. Het gevecht groeide tot een titanenstrijd, waaraan de ware kenners hun hart ten volle konden ophalen. De zevende ron de zou van beslissende betekenis wor den. Met een van zijn beruchte linkse „specials" sloeg Turpin een hevig bloe dende wonde boven Robinson's linker oog. Het was merkbaar, dat de wereld kampioen pijn leed. Voor Robinson was er nog maar één keuze: 'n snelle knock out of het verlies van de titel. Robin son kwam als een tijger uit zijn hoek toen de gong voor de achtste ronde 7IJ zijn gekomen, de groten. In de strqd tegen het onverbiddelyke uurwerk, in de tijdrace van La Guerche de Bretagne naar Angers hebben zij zich gemeld, zonder knechten, zonder de verrassing van uitlooppogingen, zonder de luwte van het peloton. Eenzaam en verlaten, slechts aangewezen op eigen kracht, physiek en moreel, zon de Tour-renners getest door het horloge, dat uren, minuten en seconden wees. Want seconden waren er voor nodig om het verschil te peilen dat de campionissimi scheidde. Zestig seconden en een protest waren voor Koblet voldoende om Bobet te slaan, die op zqn beurt vqf seconden sneller gereden had dan Coppi. De drie koningen hebben hun troon bestegen met alle luister en majesteit. Tour-vorsten waardig. Louison Bobet, de lieveling der Fransen, Hugo Koblet de stoere Helveet tot veel, ja zeer veel in staat en Fausto Coppi, rouwend om zon broer, rqdend voor de eer van de Azuri. Met een verbasterend machts vertoon zijn zö naar Angers gesreld om daar te zien wie zich in hun glans mocht koesteren. Het waren namen met de klank van een klok: Magni, Barbotin, Goldschmidt, Bartali, Biagioni, Geminiani, Lucien Lazarides enWoutjc Wagtmans. Dit debutantje op de elfde plaats, zes minuten en veertig seconden achter het idool der Zwitsers in een rit, waarin zich slechts renners van klasse konden handhaven. De kemphaan van Breda stak zUn neus in de zaken van grote mannen, voordat de Belgen, alle Franse regionalen, de Spanjaarden en de Noordafrikanen er aan te pas kwamen. Hij werd zestigste in 2.18.47 en voorbij gestreefd door Voorting, die op 57ste plaats eindigde in 2.18.40. Dekkers en Faanhof hielden zich op in de rijen der kleine luiden. Als no. 93 (2.23.181 en 98 (2.24.24) zullen zij in de komen de etappes iets moeten laten zien om hun positie te verbeteren. JOCH mag de Nederlandse ploeg niet ontevreden zijn. Wagtmans reed een voortreffelijke course. Hij startte drie minuten voor Coppi en het duur de 55 km. voor de Italiaanse meester hem passeerde. Bobet, zes minu'en na de Bredenaar op de fiets geklommen kon hem niet achterhalen. Wagtmans op zijn beurt lapte Pezzi en kon in Angers De Pel met opgeheven hoofd in de ogen zien. Toen Van Est en Voor ting binnen waren, bleek onze plos» weer een plaats in het ploegenklasse- ment gestegen te zijn. En dan te weten, dal gisteren de Italianen twee man. Noord Afrika vier en Ile de France drie renners verloren.... Etappe-uitslag UET klassement van de zevende etappe van La Guerche naar Angers, een tijdrit over 85 km, is als volgt: 1. Koblet (Zwitser!) 2.0540; 2. Bobet (Frankrijk) 2 06.39; 3. Coppi (Italië) 2.06.44; 4. Magni (It.) 2.08.32; 5. Barbotin (Fr) 2.09 33: 6. Goldschmidt (Lux.) 2.10.43; 7. Bartali (It.) 2.10.54; 8. Biagioni (It.) 2.11.21; 9 Geminiani (Fr.) 2.11.36; 10. Lucien Lazarides (Fr.) 2.11.55; 11. Wagtmans (Nederland) 2.12.19; 21. Van Est (Ned.) 2.13.33; 57. Voorting (Ned.) 2.18.40; 60. Peters (Ned.) 2.18.47; 93. Dekkers (Ned.) 2.23.18; 98. Faanhof (Ned.) 2.24.24. sloeg. Linkse en rechtse hoeken flitsten naar het hoofd van zijn uitdager, die hem echter stevig van repliek diende met een knallende rechtse op de maag en een venijnige stoot op het gelaat, welke de oogwond opnieuw opende. Een korte periode van herstel van de wereldkampioen volgde en in de elfde en twaalfde ronde haalde hij een be langrijk deel van zijn achterstand weer in. Er was op dat moment nog een kans op een uitspraak: onbeslist. Maar na de dertiende ronde was het pleit zo goed als beslist. Opnieuw werd Robinson's oogwond open gehaald en met moeite kwam hij de drie minuten door. De laatste twee ronden brachten nog opmerkelijk veel activiteit van beide boksers, maar toen het einde daar was, was geen twijfel mogelijk. De scheidsrechter liep rechtstreeks naar Turpin en presenteerde de Brit als de nieuwe wereldkampioen. Nooit is een winnaar enthousiaster toegejuicht dan Turpin na zijn prach tige zege op de als onoverwinnelijk beschouwde Sugar Ray. Het officiële klassement na de zevende etappe luidt: 1. Leveque (WZW) 37.43.43; 2. Bauvin (OZO) 37.45.02; 3. Koblet (Zd.) 37.50.55; 5. Lucien Lazarides (Fr.) 37.50.57; 5. Biagoni (Italië). 37.52.59; 7. De Mulder (B.) 37.51.57; 7. Robet (Fr.) 37.52.24; 8. Coppi (It) 37.52.59; 9 Muller (Fr) 37.53.13; 10. Correa (It.) 37.53.31; 11. Magni (It) 37.54.47; 12. Diederich (Lux.) 37.54.49; 13 Castelin (OZO) 37.55.20; 14. Van Est (Nederland) 37.55.22; 18 Bartali (It.) 37.57.09; 22. Wagt mans (Nederland) 37.59.07; 66. Pe ters 38.11.07; 72. Faanhof 38.14.01; 82. Voorting 38.19.49; 91. Dekkers 38.25.04. Het algemeen ploegenklassement is thans: 1. Frankrijk 113.19.01; 2. Italië 113.20.06; West Zuid West Frankr. 113.24.28; 4. Belgie 113.36.52; Oost Zuid Oost Frankr. 113.39.20; 6. Zwitserland 113.46.22; 7. Luxemb. 113.47.31; 8. Nederland 113.55.35; 9. Ile de France 113.57.14; 10. Span je 114.08.58;. 11. Parijs 114.14.58; 12. Noord-Afrika 115.07.05. Het ploegenklassement van de etappe is: 1. Italië (Coppi, Magni, Bartali) 6.26.10; 2. Frankrijk (Bobet, Barbotin, Geminiani) 6.27.48; 3. Zwitserland (Koblet, Aeschlimann, Huber) 6.38.04; 4. Belgie 6.39.53; 5. Luxemburg 6.40.19; 6. West Zuid West Frankrijk 6.40.25; 7. Oost Zuid Oost Frankrijk 6.43.28; 8. Nederland (Wagtmans. Van Est. Voor ting) 6.44.32; 9. Ile de France 6.47.13; 10. Spanje 6 49.01; 11. Parijs 6.57.46; 12. Noord-Afrika 7.11.59. De Fransman Jean Boiteux is er te Marseille in geslaagd, het Europees record 400 meter vrije slag op zijn naam te brengen door een tijd voor zich te laten afdrukken van 4 min 33.3 sec. Het oude record stond sedert 12 Sep tember 1947 op naam van zijn landge noot Alex Jany, die er te Monte Carlo 4 min. en 35.2 sec. over deed. De uitslagen van de eerste ronde van het internationaal damesschaaktournooi te Venetië luiden: Rowena (Bruce) Verika Yobanovitch Zuidsl.) y}1/,; Clarica Benini (Italië)—Simone Bus- sert (Belg.) 1—0. De partijen tussen mevr. Roodzand 'Ned.)—Friedel Rindel (West Duits!) en Slavika Cvenkel (Zuids!)Fenny Heemskerk (Ned.) zijn afgebroken.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3