Pain en Pom in Afrika De danskunst vierde hoogtij De Onbekende Voogd ns KANAALZWEMMER Nare dagen Op Schiphol werken 3000 technici aan onderhoud en reparaties Het is feest in de hoisiad Holland Festival met vele bekende namen Leopold Stokowski was geen openbaring Tweehonderd doden bij natuurrampen in Japan De bouwvakarbeiders krijgen vacante-bijslag JIMMY BROWN ALS KANA/u^ V.S. eisen terugroeping van Hongaarse diplomaten Indiase troepenconcentraties langs grenzen van Pakistan Nepalese troepen heroveren stad op de opstandelingen Prinses Beatrix kampeerde op Schouwen-Duiveland BRITSE TORPEDOJAGERS NAAR RODE ZEE Zeven Tsjechoslowaken ter dood veroordeeld 'AKKERTJES Koel^ geschonken Graag gedronken RANJA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM ROTTERDAM ADMIRAAL SHERMAN NAAR EUROPA Doelmatiger verdediging van het Afrikanse vasteland UIT DE AS HERREZEN Goede naam in het buitenland DE. reparatie-afdeling (met een bezet ting van 400 man) is onderverdeeld in; de mechanische afdeling; harderij en gereedschapmakerij; plaatwerkerij, bankwerkerij, lasserij, galvanische af deling, schilderswerkplaats, beklederij; afdeling banden e" wielen, wasserij (voor onderdelen, niet voor linnengoed! Dat besteedt de KLM uit, iedere week voor 4000), zandstralerij en de schroe- venafdeling. De ene afdeling is belang rijker dan de andere, maar men kan zich daar licht tn vergissen! Neem b.v. Italiaanse minister van financiën treedt af Het Radioprogramma MAANDAG 16 JULI 1951 (Van onze Haagse redacteur) yOOR HEN, die de muziek en de danskunst minnen, en over voldoende geld beschikken, is het een voorrecht om in Den Haag te wonen, vooral in deze zomermaanden, nu het winterse concertseizoen zijn voortgang heeft gevon den in het Holland Festival en de geregelde concerten, die in het Kurhaus in Scheveningen worden gegeven. De algemene indruk is, dat het Holland Festival dit jaar niet het peil heeft bereikt van 1950, doch dat neemt niet weg, dat enkele uitvoeringen met bijzondere waardering zijn ontvangen. Dat geldt in de eerste plaats enige voorstellingen van de Nederlandse Opera, waarin onze landgenoten hebben getoond, dat de lang gehuldigde opvatting, dat Nederland niet in staat is een goed opera-gezelschap met artistiek verantwoorde opvoe ringen te onderhouden, onjuist is. r\E concerten brachten dirigenten en solisten van naam op het podium Bijzonder grote belangstelling genoot Leopold Stokowski, die voor het eerst het Residentie Orkest leidde o.a. in -Is zevende symphonie van Ludwig van Beethoven, Romeo en Julia van Peter Tsjaikowski en enkele moderne compo sities. De roem was Stokowski reeds lang vooruit gegaan; vooral verwierf hij zich in ons land bekendheid bij ve len door de films, die hij gemaakt heeft, o.a. „Honderd mannen en een meisje" en van recentere datum „Fan tasia", de tekenfilm van Walt Disney, waarin de dirigent zijn opvatting ver dedigde, dat muziek via de film tot millioenen luisteraars komt, die slechts op deze wijze de waarde van de mu ziek leren kennen. Zij, die Stokowski op het witte doek gezien hadden, wil den hem in het Kurhaus nu ook wel eens in levende lijve aanschouwen. De zaal was tot de laatste plaats bezet, doch als men ons vraagt, of de rijzige dirigent met de lange witte haren het summum op muzikaal gebied geboden heeft, dan moeten we dat ontkenneo. Het was interessant, maar zeker niet verrassend. Ballet-festijn het gebied van de danskunst heeft Den Haag wel het volle pond ge kregen. Het „Ballet der lage landen" en het ballet van de Nederlandse Ope ra traden beurtelings op één avond „p met „Invitation a la valse" van Von Weber, „Jeux d'enfants" van Bizet, „Moulin Rouge 1900" met muziek van verschillende Franse componisten, 1' Oiseau bleu" uit een ballet van Tsjai kowski en „Garden Party" van Offen- bach. Het ging in de verschillende danspantomimes soms wat spectaculair toe, waardoor de eigenlijke danskunst wat op de achtergrond geraakte, doch verheugend was het, dat ook ons land er ernstig naar streeft, de hier zo lang stiefmoederlijk bedeelde balletkunst tot leven te wekken. Op de avond, waarop hulde gebracht werd aan de klassieke danskunst, lie ten Tamara Tamounova en haar man nelijke en vrouwelijke partners de ve le toeschouwers genieten van een ver fijnde techniek, die een enkele keer de artistieke prestatie dreigde te over heersen. De liefhebbers van de klassie ke dans hebben hier veel schoons aan geboden gekregen. Ook de bewonderaars van de vurige Spaanse dansen hebben hun hart kun nen ophalen op de avond, waarop Ma- riemma en twee mannelijke partners met zuidelijke gloed oude en nieuwe dansen en volksdansen uitvoerden. Als een wervelwind, met rhythmisch voe tengetrappel en virtuoos de castagnet ten bespelend ging zij over het toneeh velen in verrukking brengend door haar vurig tempérament. P\E meeste indruk heeft echter op ons gemaakt de Hindoedanseres, Hima Kesarcodi, een nicht van de beroemde Hindoedanseres Menaka. Zij leerde haar danskunst van Govindraj Pillai, een telg uit een der beroemdste dans- geslachten van India, en wordt alge meen beschouwd als de beste vertolk ster van de dramatische danskunst dei- Hindoes. Niet alleen bewondert men de grote kennis der verschillende dansstij len en het zuivere acteren, maar ooe de intense gevoeligheid van deze dan seres. De oud-klassieke Hindoe-dansen (3000 jaar voor Chr.) zijn technisch zo moeilijk, dat in iedere generatie dik wijls slechts enkele dansers in staat zijn deze te leren. Hima Kosarcodi danst deze dansen met onovertroffen virtuositeit en groot temperament. Den Haag heeft in de afgelopen we ken wel ruimschoots de gelegenheid gehad om van uitstekende danskunst te genieten. Inmiddels gaan de concer ten door. En in Scheveningen profite ren geheel buiten het Holland Festival om duizenden van zon, zee en zand. De hotels zijn goed gevuld. Autobussen uit alle delen van het land brengen dage lijks velen aan schoolklassen en ge zelschappen van volwassenen die één keer per jaar wel eens in de koele golven willen duiken. In Japan zijn tengevolge van over stromingen en aardverschuivingen 232 personen om het leven gekomen en 594 gewond. Nog 267 personen worden ver mist. Zaterdagavond werden in het Zuid- Westen van Honsjoe 15 personen door een grondverschuiving bedolven. Sinds 6 Juli is op de westelijke eilan den van Japan bijna onafgebroken re gen gevallen. De minister van Sociale Zaken heeft er alsnog zijn goedkeuring aan ge hecht, dat aan bouwvakarbeiders over de verplichte vacantieweek een bijslag wordt verstrekt, gelijk aan het ver schil tussen het bedrag dat zij bij op neming in de overbrugging zouden hebben ontvangen en de waarde der vacantiebonnen, waarover zij voor de vacantieweek geacht kunnen worden de beschikking te hebben. Belangheb bende bouwvakarbeiders moeten daar toe bij de gemeentelijke diensten een schriftelijk verzoek indienen onder op gave van het aantal en de waarde der ingeleverde vacantiebonnen. De V.S. hebben Hongarije in een nota verzocht, twee Hongaarse diplomaten in Washington zo spoedig mogelijk terug te roepen, „daar zij niet langer voor de Amerikaanse regering aanvaardbaar zijn". De nota wordt beschouwd als repre saille voor een eerder genomen maatre gel van Hongarije, waarbij twee Ame rikaanse diplomaten in Boedapest niet aanvaardbaar werden verklaard voor de Hongaarse regering wegens betrek kingen, die zij gehad zouden hebben met de affaire-Grösz. Premier Liaquat Ali Khan van Pa kistan heeft gisteren bekend gemaakt, dat het gros van het leger van India op het ogenblik is samengetrokken langs de grenzen van Pakistan. Ver der verklaarde hij, dat met name alle pantserformaties van India zodanig waren opgesteld, dat zij gemakkelijk West-Pakistan konden aanvallen. Pa kistan heeft India verzocht, in het belang van de wereldvrede en van de betrekkingen tussen de twee landen, deze „bedreiging" weg te nemen. Voorts heeft Ue premier de vertegen woordiger van Pakistan te Lake Suc- cess opdracht gegeven, de Veiligheids raad van „de concentratie van Indiase troepen" op de hoogte te stellen. Zaterdag zijn troepen van Nepal de stad Bhairawa in Zuid-Nepal, die in handen was van de opstandelingen, bin nengerukt. Dr. K. I. Sinsh, de leider van de opstand, die vier dagen geleden is begonnen, heeft de stad verlaten, toen deze door de regeringstroepen werd bezet. Kroonprinses Beatrix kampeerde de afgelopen week met haar schoolklasje onder leiding van het onderwijzend personeel te Haamstede. Vrijwel on gestoord door de bevolking kon het clubje genieten van het vele natuur schoon dat Westelijk Schouwen biedt. Er werden verschillende uitstapjes ge maakt in de omgeving. Zo werd een tocht op de Oosterschelde gemaakt en een bezoek gebracht aan het mooie historische Zierikzee. Vier torpedobootjagers van de Brit se Middellandse-Zeevloot zullen bin nenkort naar de Rode Zee gaan en een bezoek brengen aan Aden en Aka- ba. Dit hangt samen met de overval op het Britse schip Empire Roach door een Egyptisch korvet. De oorlogsschepen zullen de Britse scheepvaart in het be trokken gebied moeten beschermen. Zij zullen Dinsdag op zijn vroegst kun nen vertrekken. In Cairo is verklaard, dat Britse oorlogsschepen de Egyptische vloot er niet van zullen kunnen weerhouden, de blokkade van Israël uit te voeren. Te Jihlava in Moravië zijn Zaterdag zeven Tsjechoslowaken ter dood ver oordeeld wegens „moord, hoogverraad, sabotage, diefstal en misdaden tegen de arbeidende klasse". Twee anderen kre gen levenslange gevangenisstraf en vijf Tsjechen kregen gevangenisstraffen, varierende van 22 tot 24 jaar. De veer tien veroordeelden, onder wie twee R.K. geestelijken, waren beschuldigd van medeplichtigheid aan het vermoor den van drie communistische ambte naren en het verwonden van een ande re ambtenaar enkele weken geleden en het beramen van moordaanslagen op vijftien andere communistische ambte naren. aijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! J (Advertentie, ing. Med.) 2. Herinneren jullie je Pepi nog? Dat aardige aapje, dat een tijdlang bij Moeder Woeffie heeft gewoond en dat toen weer naar zijn Vader, koning Samba, is teruggekeerd? Pim, Pam en Pom zijn Pepi in elk geval nog niet vergeten. Vaak hebben zij brieven van hun vriendje ontvangen en daarom is het voor hen een hele schok om te ho ren, dat Pepi zomaar is verawenen. „Arme Pepi!" roept Pim. „Arme ko ning Samba", zucht Moeder, „wat zal hij ongerust zijn over zijn zoon! Hij heeft er maar één!" Moeder Woeffie kijkt haar drie bengels liefdevol aan. Zij weet, wat het is om in ongerust heid te zitten. Hoe vaak is zij niet alleen in het hok achtergebleven, wan neer Pim, Pam en Pom weer in een of ander avontuur verwikkeld waren? Maar Pim, Pam en Pom denken daar helemaal niet aan. „Er moet hier iets gedaan wordenzegt Pim ernstig. „Koning Samba vraagt ons te helpen. en dat kunnen we niet weigeren!" 97. De plaatselijke zwemvereniging had zorg gedragen voor een prachtige slee van een auto en daarmee werd Jimmy met Piet Potlood en kapitein Geuzebroek naar het grootste hotel van de stad gebracht. Hij kreeg daar de mooiste kamer, waarin een bed met een hemel stond. Jimmy zag het niet eens. Hij gaapte tweemaal wierp zijn badjas uit en met zijn natte zwempak nog aan liet hij zich als een blok in het bed vallen. Geen drie seconden later kon men tot in de uiterste uit hoek van het hotel een brommend ge luid horen. Dat was het gesnork van Jimmy. Een der kamermeisjes, een al lerliefst negermeisje kwam nu en aan de deur luisteren. „Hu is nu be zig een boom door te zagen van 3 me ter middellijn," zei zij vertederd tot de étagekellner. Intussen had Piet Pot lood de handen vol met de organisa tie van Jimmy's ontvangst in New York, want niemand minder dan d, burgemeester van deze stad had de wens te kennen gegeven Jimmy een grootse ontvangst te bereiden. Potlood wist eigenlijk niet goed 0f Jimmy daar veel voor zou voelen, maar aan de andere kart was deze uitnodi. ging zó vererend, dat hij maar terug seinde, dat Jimmy zou komen. Vruchten- limonade. (Advertentie, Ing. Med.) Admiraal Forrest Sherman, leider van de vlootoperaties in de V.S., is gisteren per vliegtuig uit Washington naar Euro pa vertrokken voor besprekingen met generaal Eisenhower, Amerikaanse vlootcommandanten en Westeuropese functionarissen. Volgens een bekend making van de marine zal Sherman o.m. Engeland, Italië en Spanje bezoe ken. Groo'-Brittannie en de Zuidafrikaan- se Unie plegen gezamenlijk overleg met Belgie, Egypte, Ethiopië, Frank rijk, Italië, Portugal en Zuid-Rhodesie over het uitschrijven van een confe rentie ter bespreking van maatregelen voor een vergemakkelijking der ver dediging van het Afrikaanse vasteland in geval van nood. Men wil in dat ge val op de snelste en doelmatigste wijze strijdkrachten en voorraden naar bepaalde gebieden in Ocrst- en Midden- Afrika zenden. Het is de bedoeling de conferentie zo mogelijk op 20 Augustus te Nairobi, in Kenya, te doen aanvan gen. (Van onze speciale verslaggever) VLIEGEN is goedkoper dan u denkt" staat er dikwijls in de krant, maar het "V zal u wel vergaan als vele anderen, als u de prijzen ziet: u vindt het toch nog maar lelijk aan de dure kant. V moest eigenlijk - zoals de pers voor het eerst na de oorlog - eens in de gelegenheid kunnen worden gesteld, om het technisch areaal van de KLM op Schiphol te bezichtigen. Misschien dat u dan tot dezelfde conclusie zou komen als wij: „hoe kunnen ze het er voor doen"! Ongelooflijk, wat er komt kijken om de zeven en zestig vliegtuigen die onze nationale luchtvaartmaatschappij op het ogenblik in dienst heeft, het onderhou4 te verschaffen, dat zij nodig hebben. LT.-GENERA AL VAN HET K.N.I.L. BIJ VERKEERSONGEVAL GEDOOD Zaterdagmiddag is op het Stations plein te Vlissingen een verkeersonge luk gebeurd, dat aan de 75-jarige ge- pensionneerde luitenant-generaal van het KNIL, H. A. Cramer uit Den Haag, het leven heeft gekost. Zonder vol doende op het verkeer acht te slaan, stak hij de rijweg over, juist toen een autobus achteruit reed om te keren. De generaal werd aangereden en werd op slag gedood. De politie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. WIST u dat het technisch bedrijf, dat op het ogenblik onder leiding staat van onderdirecteur ir. L. Luymes, bijna 3000 mensen in dienst heeft en dat het technisch areaal op Schiphol een op pervlakte beslaat van ruim 80.000 vier kante meter? En wist u dat na 1200 vlieguren een vliegtuig geheel gerevi deerd moet worden; en dat dan behalve het normale onderhoud aan motoren, schroeven, instrumenten, radio-installa ties, hydraulische installaties, benzine en olie-systemen enz., dan ontelbare on derdelen vanaf een klein schroefje tot en met een complete motor ver nieuwd moeten worden? Er wordt op Schiphol niets gefabriceerd, er wordt „alleen maar" gerepareerd en gecon troleerd, doch daarvoor is de outillage, het personeel en de werkruimte nodig van een flinke fabriek. 80.000 onderdelen ALLEEN al het magazijn voor de in strumentenwerkplaats bevat 15.000 onderdelen en in totaal liggen er meer dan 80.000 verschillende soorten onder delen opgeslagen. En vraag niet wat al die onderdelen kosten. We spreken nu nog niet van de zes machtige DC-6-mo- toren; die we op een rijtje zagen staan en die per stuk 220.000.kosten, maar één blad van sommige propellers kost ook al 2200 dollar!, om van al die dure instrumenten maar helemaal te zwijgen. Een modern vliegtuig kost kant en klaar ongeveer anderhalf mil- li-oen dollar. Een gerevideerde motor moet proef gedraaid worden. Zes uur lang. Maar had u ooit gedacht, dat men daar een groot gebouw voor nodig heeft met on gelooflijk dure meetkamers? Alleen voor dit proefdraaien worden per dag 6000 liters benzine verbruikt! Een klein overzicht DOOR MARY BURCHELL 51) „O neen dat niet!" riep Norma, „Vraagt u hem dan vooral. Maar een andere keer dan misschien. „We zullen er aan denken geen valse illusies te wekken," gaf haar voogd ge amuseerd toe. Maar voorzover Norma kon zien, bleef Richard even dikwijls als altijd komen. De eerste tekenen van de lente kwamen vroeg dat jaar, en Richard iad de gewoonte haar 's morgens mee ut rüdcn te nemen in het park. Haar voogd verklaarde dat hij alleen maar hield van terrein-rijden, zodat Richard wederom als vanzelfsprekend haar met gezel was. En op een van die vroege morgen ritten vertelde hij haar, dat hij n'et heel veel langer in Londen zou kunnen blijven. „O Richard, ik zal je missen," zei Norma oprecht, hoewel ze ook diep in haar hart opluchting gevoelde omdat dit de balans van hun verhouding weer wat in evenwicht zou brengen „Wan neer moet je weg?" „Volgende week. Er is een proces gaande over de grenzen van het terrein en daar moet ik de komende weken bij tegenwoordig zijn," legde Richard uit. Toen, na een ogenblik stilte: „Jij zult voorlopig nog wel niet naar het Noor den komen?" „Ik denk het niet. Ik geloof dat mijn heer Yorke hier altijd tot na Pasen blijft." „Hm, hm. Dat vreesde ik al." Op dat ogenblik hoopte Norma haast dat Richard haar weer ten huwelijk zou vragen, want dan had ze hem kunnen vertellen dat ze niet verwachtte dat de tijd verder nog gunstig voor hem zou werken. Maar hij roerde het onderwerp niet weer aan en ze wist niet hoe ze het hem moest zeggen, behalve als ze hem had kunnen vertellen dat er spra ke was van een ander. Wat ze niet kon. Na Richards vertrek was Norma veel meer met haar voogd samen, en daar was ze zeer gelukkig om. Ze scheen hem nader dan ooit te staan sinds de schok van wat een onthulling, maar ook een ongerechtvaardigd vermoeden kon zijn. En hoewel hij niet kwistig was met zijn liefkozingen, wist ze toch dat hij ook van haar nabijheid genoot Eens toen hij haar plaagde met haar onuitputtelijk plezier in alles, had ze ze Xenia hadden ontmoet, al zo spoe- hem bijna verteld dat het zoveel leuker was met hem uit te gaan dan met Ri chard. Maar iets zei haar dat deze ver klaring, hoe complimenteus ook, niet geaccepteerd zou worden en dus hield zij haar mond. Op een koude, heldere Februari-mid- dag, toen ze samen terugkeerden van een schilderijententoonstelling en ze vrolijk aan het babbelen was, merkte Norma dat een bekende stem hen aan riep. „Lieve mensen!" riep Xenia Cantlins, aardige, iets geaffecteerde stem, „wat doen jullie in dit deel van de wereld?" En daar was ze, in een bever-bontjas en een onmiskenbaar Parijs hoedje; ze zag er geen dag ouder uit dan vijf en dertig jaar. „We zijn op weg naar huis", vertel de Norma. terwijl ze elkaar begroetten Maar Justin Yorke beantwoordde haar begroeting iets minder hartelijk, hij leunde achterover op zijn wandelstuk en genoot van het grappige schouwspel dat Xenia Cantlin bood, terwijl ze ver rassing, plezier en ongeloof tegelijk verwerkte. „Je bedoelt toch niet dat jullie hier wonen? Dat is merkwaardig," riep ze uit. „Ik heb juist een gemeubileerd huis in deze straat bekeken en beslo ten het te nemen, daar Paul en ik het huis waarin we op het ogenblik wo nen, moeten verlaten. Vreemd toch, zo als de dingen vaak lopen! We zullen bijna buren zijn, net als buiten!" En terwijl Justin Yorke zich vrij plotseling oprichtte en niet meer op zijn stok leunde, glimlachte ze nem charmant maar niet zonder een tikje leedvermaak toe. Norma wist zeker, dat ze de volle betekenis van wat ze zei. niet besefte. Ze herinnerde zich slechts dat Justin Yorke erg onaardig was geweest in net geval van de vriendschap van zijn pu pil met haar zoon Paul en nu genoot ze er van hem even een hak te zetten. Het was zuiver toeval dat haar naar dezelfde straat had gevoerd en nog niet eens zo heel verwonderlijk, wan neer men bedacht hoe weinig straten zich specialiseerden in de verhuur van goed-gemeubileerde huizen. Terwijl deze gedachten elkaar snel in Norma's hoofd opvolgden, hoorde ze hoe haar voogd ijzig-beleefd de voordelen van deze buurt opsomde en ook verder uiterst hoffelijk tegen Xe- nia was. Daarop nam ze afscheid en beëindigde de ontmoeting door te zeg gen: „We zullen elkaar wel dikwijls Zien; Paul zal het heerlijk vinden als ik het hem vertel, Norma." mi" of meer gespannen stilzwijgen Ifft a e" haar V00Rd de korte afstand tot hun voordeur af. En terwijl hij die voor haar openhield, zei hij- wist?"Ver0nderStCl d8t jC Wer niets leëfdC0Iik h!.hrak -^°rma nogal onbe" leefd, „ik heb nooit voorgevoelens zuiver toeval." verens over En daarbij bleef het. Voorzover Norma kon merken haar voogd noch bezorgd noch bib™ Xenif hHtelrd d00r h* nieïws d i Xenia hem had verschaft. Maar een week later keek hij aan het nntlri zijn brieven op en zei- jt van (Wordt vervolgd.) de beklederij. Het interieur is een be langrijke concurrentiemogelijkheid te- genwoordig en er gaat in deze afdeling heel wat om; onlangs bestelde zij vier kilometer tapijt! Goede naam BELANGRIJKER is, dat de KLM in vjjf jaar tijds uit het puin van Schip, hol dit enorme technische bedrijf te voorschijn heeft getoverd, dat de ver gelijking met soortgelijke diensten in de gehele wereld met glans kan door staan. Het telt dan ook vele buitenland se maatschappijen onder zijn klanten. De Engelsen laten .veel op Schiphol repareren. (Israël ook en onze eigen militaire luchtmachten) en Argentinië heeft het gehele onderhoud van zjjn luchtvloot aan de KLM toevertrouwd. Toen wjj er waren werd juist de „Eva Peron" gerevideerd. Het is een loonintensief bedrijf en het bespaart Nederland vele deviezen. Men tracht Europese fabrieken voor de vervaardiging van onderdelen te inte resseren (Philips doet al heel wat), doch voorlopig moet de KLM zelf het leeuwenaandeel dezer deviezen ver dienen. Dat Argentijnen, Britten, Amerika nen, Grieken en Philippijnen met hun reparatiewerkzaamheden bij de KLM aankloppen is het beste bewijs, dat ook op dit gebied onze luchtvaartmaat schappij de naam van Nederland weet hoog te houden. De Italiaanse minister van Financiën, Giuseppe Pella, heeft premier De Gas- peri medegedeeld, dat hij wenst af te treden. De Gasperi heeft hem verzocht het besluit uit te stellen tot na de zit ting van de Italiaanse ministerraad, die heden zal plaats vinden. Men verwacht dat vele kabinetsleden hun ontslag zul len indienen om De Gasperi in staat te stellen zijn kabinet te wijzigen. DINSDAG 17 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. i -15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Bas cn piano. 11.30 „De Brief', hoor spel. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Hawaiïan- muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmcdedclin- gcn. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen ot gram.muziek. 13.20 Financieel weekover zicht. 13.30 Musette-orkest en soliste. 14.00 Voor dc vrouw. 14.30 Gram.muziek. 1520 „Paul Vlaanderen en het Madison-Mysterie", hoorspel. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Gram.muziek. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 Salonorkcst. 19.00 „Paris vous Pnrje". 19.05 Zigeuncrmuziek. 19.25 Cither- spcl. 19.50 Militaire causerie. 20.00 Nieuws. 05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.00 Zang en piano. 21.15 De Ant woordman. 21.30 Causerie over de Italiaanse opera. 22.15 Orkestconcert. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO- - 7.00 Nieuw.. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 kinderkoor. 7.45 Morgengebed en Liturgische _a e,lt!er- 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.1® Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 10-lS Inleiding 0p de plechtigheden. 10.30 Plechtig» Bisschopswijding van Zijne Hoogwaardige Ex cellentie Mgr. Dr. B. j. Alfrink. Hierna: Nic«w5- ts'nn *c,uali,eiten. 13.35 Amusemcnts-orkcst. UO Gevarieerde muziek. 14.53 Gram.muziek- 18-15 Idem. 15.30 „Ben jo zestig?"- I6'00 voor de Zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor I - JT1 17.15 Felicitaties voor de J Rogeringsuitzending: R. M. Pakun: „On- iu nlI,S^en beoefening van de Javanse dans 0° Gram.muziek. 18.10 Filmmuziek, l®-®® Pinnospel 18.45 Ronde van Frankrijk, 18'< leven". causerie. 19.00 Nieuws. 19-J0. Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaude ville Programma. 19.52 Politiek overzicht. 20-00 vi. xoiuicK ovciziw." Mruws. 20.05 Holland Festival: Koor, Con certgebouworkest en solisten. 21.50 Gram.* lcla^irk "Ge Zon is onze bondgenoot 1 J.i? J d' 22-2'8 Viool en orgel. 22.45 Avond" «bed en Liturgische kalender. 23.00 Nlc«w 23.15-24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4