Twee toneelvoorstellingen VERVOLG STADSNIEUWS Marine en Den Helder in de Vierdaagse Ons postduivennieuws M.S.C.-nieuws KERMIS IN ANNA PAULOWNA Première onder moeilijke Schout bij nacht De Booy tijdelijk vice-admirsal Aries maakt poolvlucht omstandigheden Wieringi en Komen en gaan De week op de visafsla* Burgerlijke Stand Jongetje slachtoffer van roekeloze „Joy-rider" Emigrantenvlucht ging toch door Friesland won op de Kaag de Regenboogwedstrijd Muhring tof internationaal schaakmeester benoemd Kon. Mil. Kapel bestaat vijf en zeventig jaar Europees kampioenschap Olympiajollen te Nederland Aanmeldingen voor de Universiteit van Amsterdam PURMERENDER MARKT WOENSDAG 25 JULI 1951 De eerste dag van de Nijmeegse Vier- daagse heeft voor de Marine en de deelnemers uit Den Helder, zover ons bekend, een gunstig verloop gehad Dit moet voornamelijk worden toegeschre ven aan het gunstige weer, dat een bil ronder vlot tempo mogelijk maakte Zo vernamen wij, dat de meeste Marine- groepen reeds om ongeveer twee uur weer in de Keizer Karelstad waren ge arriveerd. Dezelfde mensen herinnerden rich nog best de eerste dag verleden Jaar, toen zij pas om half zes de eerste ronde er hadden opzitten. Wellicht heeft ook de opening van de Vierdaagse stimulerend gewerkt op de deelnemers. Alle Marine-groepen ble- yen zonder uitvallers. Over de burger- »ee!nemers ontvingen wij al even goe de, zü het ongecontroleerde, tijdingen Hieronder volgen de instellingen van de Marine met de aantallen deelne mers: MOK Hilversum 27; Mariniers Doorn 103; Neptunus 17; MOC Voor schoten 15; Karei Doorman 16; Mari niers Sportschool 18; Onderzeedienst 19; Marva's 23; Marine-kazerne Den Haag 15; Hertog Hendrik 14; Volkel 62; Tech nische Opleiding Amsterdam 27; Ma rine-kazerne Amsterdam 28; Vliegkamp Valkenburg 28; Koninklijk Instituut 35; Pelikaan 16. Gezien het aantal deelnemers, een wel zeer gunstige eerste dag, nu er niet één uitviel. Dat houdt een belofte in voor de komende dagen. De postduivenvereniging „Hollands- Noordpunt" hield Zondag een wed vlucht met jonge duiven van Roosen daal af (158 km). Hoewel men een vlotte vlucht had verwacht, kwamen de duiven zeer traag af. 's Avonds was dan ook een derde deel van de vogels nog niet op de hokken. De vogels wer den gelost om kwart voor tien met kalme Z.O.-wind. De eerste duif meld de zich om 11.59.12 uur. De prijzen werden als volgt behaald: A. Felkers 1, 3. 7; B. Schreuder 2; KK. Brons 4, 6, 9, 11; J. Zoon 5, 12, 14, 17, 18; J. van Wol- feren 8, 13, 19; P. Mallee 10; R. Mulder 15; D. van Reek 16. Ook „Victoria" hield Zondag een wedvlucht op Roosendaal. De duiven werden om kwart voor tien gelost. De eerste vogel werd geklokt om 11.58.58 uur. De uitslag was: D. Makelaar 1, 2, 19, 20, 24, 41; A. J. Hubregtsen 3, 43, 56; B. C. de Boer 4, 10, 28, 50; C. van Spelden 5, 17; J. Kramer 6, 9, 21, 49, 57; J. A. van Steyn 7, 25, 31, 35, 37. 40; P. C. Bruinink 8, 13, 48; C. v.d. Spek llf J. v.d. Plaat/Leen 12; H. Slijkerman 14, 23, 46; J. C. Duinker 15, 16, 26. 44. 54; S. Rieuwers 18; J. Troost 22, 36. 42; A. Heyblok 27, 34, 52; B. de Boer 29; C. Slot 30; W. van Leeuwen 32, 39, 53; G.' v.d. Wal 33. 45; W. Verhaag 38; W. A. Jacobs 47; J. Riemers 55. Verder hield „Victoria" zijn Fond- vlucht op Bordeaux (afstand 996 km). Er waren 22 duiven in concours. De eerste vogel werd getoond om 16.20 uur. Er arriveerden Zondag twee dui ven van de heer C. Bregman. De rest kwam Maandag. De prijzen werden als volgt behaald: C. Bregman 1, 2, 6: Th. Goosen 3; J. Riemers 4, 5, 7; P. C. Bruinink 8. Donderdag tussen half zes en half zeven inkorven voor Orleans. Vrijdag inmanden voor Duffel, eveneens van half zes tot half zeven. Zaterdagavond tussen zes en zeven uur klokken zet ten. De strijd om de Houten Koning is Maandagavond door de overgebleven vier M.S.C.-schakers voortgezet, met als resultaat dat K. Geus en J. Bommel bei de een overtuigende zege boekten, resp. tegen J. van Brederode en R. Mol. De volgende keer zullen Geus en Bommel eikaars krachten meten, tegelijk met de partij BrederodeMol. Tussen de afgevallen spelers werden de vierkampen voortgezet. De partij J. SmitJ. van der Kuyl werd afgebro ken, A. H. Verschuur won van Th. Adriaanse, P. Knibbe van C. Bodegom, G. Geus van J. Wieringa en L. J. van Veen van C. Buys. Dit was voor de heer Veen de derde overwinning in succes sie, waardoor hij winnaar in zijn groep werd. Tenslotte werden nog enkele partijen in de wintercompetitie gespeeld. In de eerste klasse zegevierde J Allart over J. Noorderloos. De partij B. Knopper- J. Beun in de tweede klasse werd af gebroken. In dezelfde klasse won J. van Amersfoort van H. Verschuur. In de derde klasse staat nu R. Muller de finitief op de tweede plaats; hij won van P. Kroon en zijn rivaal P. Bremer verloor van J. 't Oosten. De partij J DuitC. Egberts eindigde in remise. Bij Koninklijk Besluit is schout bij nacht A. de Booy inet ingang van 1 Augustus tijdelijk bevorderd tot vice-admiraal. Schout-bij-nacht C. W. Slot Is Maandag in Londen aangekomen voor een bezoek aan de Britse marine-basis Portsmouth.——-=== De Aries, een Lincoln-bommen- werper van de Britse luchtmacht, is Dinsdagmorgen vroeg van het vlieg veld Keflavik op IJsland opgestegen, teneinde een nonstopvlucht over de Noordpool naar Alaska te maken, een afstand van 6700 k.m. Aan deze oefen- vlucht hebben tien vliegers en een aantal leerlingen- van de opleidings school van de R.A.F. te Manby (Linc.) deelgenomen. Het toestel is Dinsdag avond op het vliegveld bij Fairbanlt'- in A'--ka aangekomen na een reis. du achttien uur en vijf minuten had gc duurd. Het Noordhollands Kleintoneel staat voor een zware taak. Het heeft zich een lanSe reeks uitstekende op voeringen van „De Gebroeders Pom pernikkel" een naam verworven in vele plaatsen in de omtrek. Een zeer goede naam! Nu staat men echter voor de opgave die goede naam te handhaven, de hoge verwachtingen die men ten op zichte van een toneelopvoering door dit gezelschap worden gekoesterd, niet te- eur te stellen, als 't kan de vorige op voeringen zelfs te overtreffen. Is Nh. K. daarin geslaagd, toen in de volle zaal van de heer De Boer „Als de remmen los zijn" werd opgevoerd? We meenden in het praatje van de regisseur, dat deze na de opvoering hield, te beluisteren, dat men er zelf niet geheel gerust op was. Toen „de handelaars in zuidvruchten" hier kwa men, was het hun zeventiende optre den in een stuk, dat ze door en door kenden. Nu gold het een première die onder aller ongunstigste omstandighe den tot stand kwam. Veertien dagen tevoren is de zaal waarin gerepeteerd werd en het hele hebben en houen van het gezelschap door brand vernield! In heel korte tijd moest een nieuw décor worden opgebouwd (Alle eer voor wie dat voor elkaar brachten!) Men had niet de beschikking over een behoor lijk toneel, waarop de laatste de be langrijkste repetities in het décor ge houden konden worden en al vond men onderdak bij „moeder Ant (Blaauboer)" die daarvoor na de opvoering bloe men kreeg het bleef een geweldige handicap. En, hoe ernstig er ook ge streefd is weer een goed stuk te kie zen, „Als de remmen los zijn" is geen Gebroeders Pompernikkel". Voor een goede beoordeling van het nieuwe stuk menen we echter, dat 't niet juist is steeds weer eëri vergelijking te trekken met dat bijzonder aardige stuk. Het zal moeilijk te overtreffen zijn en mag daarom niet al bij voor baat op de nog op te voeren stukken een schaduw werpen. Lachsucces. Trachten we dus los te komen van die „Gebroeders", dan is onze conclu sie: „Als de remmen los zijn" is een klucht met aardige vondsten maar niet veel fijne geestigheden. Het is fals klucht) een stuk enkel en alleen „om te lachen" en dat is er om gedaan! Het moet met veel vaart gespeeld worden en we zijn overtuigd, dat Nh. K. dat weldra ook zal doen, als het de moei lijkheden, die op de eerste opvoering hun stempel drukten, te boven zal zijn. (Misschien werd door de in de zaai doordringende kermisgeluiden de taak der spelenden nog extra verzwaard). We hebben vertrouwen in dit groepje merendeels zeer goede dilettanten, dat in de heef Leguit een uistekende leider heeft en dat blijkens de waardering, die men tegenover elkaar in toespraakjes en met bloemgeschenken tot uiting bracht, verbonden is door een hechte band. Een licht en luchtig stuk is „Rooie Arie" zeker niet en zij, die bij een kermisstuk graag eens extra yeel wil len lachen, konden na het inleidend woord, dat de h^er V. Kaan, vóór de opvoering door .Animo" van Oude- sluis in Veerburg, sprak, reeds weten, dat ernst de fcoventoon zou voeren. De strekking, de moraal van het stuk toch is, dat ouders hun kinderen, vóór zjj het leven ingaan, moeten wijzen op de gevaren, die hun1 staan te wachten. „Rooie Arie" had die lessen niet ge had! Toch is het het in het stuk niet enkel tragiek wat de klok slaat, want de marskramer, de kriek (J. W. Metse laar), en vooral Tante Jet, de vrouw van de marskramer (mevr. C. Bruin- Slikker) zorgden ook voor vrolijke mo menten. Over de inhoud van1 het stuk, dat in het vorige seizoen met succes in de omtrek is opgevoerd, behoeven we niet uit te weiden. Het einde van het eerste bedrijf was wat zwak, maar over het geheel werd goed gespeeld, mede dank zij de rol vastheid, die vooral bij dilettantento neel van zo groot belang is. K. Kaan als de matroos „de Witte", mevr. Buik- Pool als de moeder van Arie, maar vooral H. C. Veltman als „Oude Hein" muntten uit. De zang in het toneelspel kwam goed tot zijn recht en tot slot mogen we opmerken, dat ook het décor ged verzorgd was. De heer A. Kloosterman, die door ziekte lange tijd verhinderd was het wethouderschap te vervullen, is zover hersteld, dat hij na de eerstvolgende raadsvergadering (die begin Augustus wordt gehouden) weer in functie hoopt te treden. Ingekomen; G. Scherpenisse van Heiloo Edu J. Roggeveen van Dja- karta Mej. E .E. Werner van Dja- karta D. Braas van Almelo Mej. M. A. Blootnoofd van Anna Paulowna P. Wieringa van Velsen Mej. K. Metternich van Eersel K. van der Meulen van Wieringermeer J. Veen- stra van Wieringermeer J. Moorlag van Emmen Mej. A. Rossien van Wieringermeer Mej. T. Lont van Anna Paulowna S. K. Hanse van Re- Alkmaar Mej. W. H. Gerrits van nesse H. Nieman van Oude Pekela S. Kigma van Rotterdam J. C. Asjes van Leeuwarden H. Bos van Leeuwarden Joh. C. Thoma van Leeuwarden. Vertrokken: Joh. de Weert naar Den Helder Mej. J. Boekestein naar Amsterdam Mej. M. N. M. Rookhui- zen naar Katwijk C. P. de Schipper en gezin naar Wieringermeer J. We ver en gezin naar Wonseradeel Mej. M. Köorn naar Nieuwveen Mej, K. Doldersum naar Wieringermeer H. Braksma naar Australië J. C. Bais naar Australië Wed. P. C. L. Poort man en gez. naar Katwijk Mej. D. J. Visser naar Amsterdam V. de Vries naar Vries Mej. S. Th. van der Zan- de naar Wonseradeel H. J. Ebbers en gezin naar Zelhem Wed. G. Slinger land naar Zelhem J. J. de Leeuw naar Den Helder H. J. Doesburg naar Barsingerhorn. Urk De aanvoer van kuilpaling leek vorige week iets beter, hoewel de vangsten nog niet bij zonder groot waren, variërend per vaartuig per dag van 80-190 pond. De noteringen voor kiulpaling waren zeer bevredigend, per pond van f 0,86—f 1,10. Ook de aanvoer van lijn- paling was iets beter dan de week daarvoor. De gemiddelste vangsten per dag en per vaar tuig waren hier ongeveer 100 pond en de no teringen per pond van 1 1,18 f 1,4.5. De aanvoer van vvitvis was heel gering. Zowel snoekbaars als rode baars werd slechts weinig aangevoerd. De noteringen voor snoekbaars waren per pond van f 0,79-f 0,83 en voor ri.de baars van f 0,83-f 0,89. Andere soor ten vvitvis werden bijna niet aangevoerd. De aanvoer van nest was weer iets beter, in to tral ongeveer 152 ton. De prijzen per bak varieerden" van f 3,37—f 3,72. De weekbesommingen der kuilvissers varieer- dne per vaartuig van f 500,00—f 1000,00 en bij de lijnaalvissers per vaartuig van f 400,00 -1 800,00. Aangevoerd werd de afgelopen week: 66.663 pond kuilpaling, 7086 pond lijnpaling, 367 pond snoekbaars. 890 pond rode baan. 5 pond 'snoek en 302.824 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedroeg on geveer f 87.000. VISSER1JBERICHT Door 110 vaaruigen werd op 24 Juli aan- g voerd: 17.408 pond kuilpaling 0,95-1.07, 917 pond lijnaal 1,25-1,45, 42 pond snoek baars 0,85 en 120 pond rode baars 0,88 per pond; 724 bak nest 3,82 per bak. Zonder een goed humeur moet men niet aan de Vierdaagse be ginnen. Deze krasse heer heeft hier dan ook helemaal geen moeite mee. Hoe kan het ook anders in gezelschap van deze twee sportieve jonge dames. Geboren: Egbert Cornelis, z.v. H. Jasper en K. Hooiveld. Ondertrouwd: A. Bremer en J. M. van den Herik P. Boorsma en G. Klein J. E. Janssen en E. E. Kuiper. GetrouwJT: A. M. Korevaar en A. ten Caat. Overleden: Aris J. Eekhof, twee maanden Meijert Heijblok, 82 jaar. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. hebben vergunning ver leend aan: mevr. wed. C. Koorn tot verbouw en uitbreiding van een woon huis aan de Gemeenelandsweg te Oos- terland; aan J. Kapitein tot het aan bouwen van een nieuwe bijkeuken achter zijn woning aan de Koningsweg; aan de heer P. de Jong tot verbouw van een hooischuur achter zijn boerderij in de Klieftstraat te Hippolytushoef en aan W. Hollander tot het bouwen van een schuurtje achter zijn woning in de Klieftstraat. LOTERIJ VOOR RESTAURATIE VAN MOLEN TE DEN OEVER Aan het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer is ver gunning verleend tot het houden van een loterij ten behoeve van de restau ratie van de buiten werking gestelde korenmolen te Den Oever. Het aantal loten bedraagt 3000 tegen een prijs van f 0,50 per stuk. kerkeliTk~nieuws Ned. Herv. Kerk., Beroepen te Arnemuiden: R. W. Steur te Oudorp; te Raamsdonk-Raams- donksveer: J. M. D. v. d. Berg, cand. en hulpprediker te Kerkdriel; te Rot- terdam-Charlois: H. van 't Hof te Tiel; ,te Nieuwe Tonge; J. Zwijnenburg te Huizen NH. Bedankt voor Nieuw Lekkerkerk: G. M. van Dieren te Ede; voor .Enschede: P. L. Schoonheim te Aalten; voor Zwijndrecht: W. Kempenaar te Nieuve- stadskanaal. Geref. Kerken. Beroepen te Minnertsga: W. F. van Brussel te Zoutkamp; te Oosterend: J. A. v. d. Peppel, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken art. 31 k.o. Beroepen te Bilthoven en Mussel- kanaal-Tweede Exloërmond: K. Ded- dens, cand. te Kampen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Bunschoten: B. Bijle- veld. cand. te Haarlem. Geref. Gemeenten; Beroepen te Leerdam: G. Sweeris te Middelharnis. Hoogleraarsbenoemingcn. Aan de Vrije Universiteit zijn be noemd tot hoogleraren in de wis- en natuurkundige faculteit dr. E. van Ba len te Badhoevedorp en dr. C. C. Jon ker te Amsterdam, respectievelijk voor de anorganische en analytische chemie met de theoretische vakken en voor de natuurkunde, belast. De 16-jarige J. W. uit Baarn heeft door zijn onverantwoordelijk optreden de dood op zijn geweten van het 12 jarige aangenomen zoontje Rinus van de familie S. Uit baldadigheid was W. in een geparkeerde auto geklommen en weggereden. Hij raakte echter de macht over het stuur kwijt en botste tegen het hek van een villa, waar zich juist het jongetje bevond. Het kind werd bekneld en was op slag dood. Een groep Engelsen tijdens de Vierdaagse in de omgeving van Eist Ondanks oliegebrek in Karachi Maandagivond zou de KLM een klein jubileum vieren, omdat dan voor de vijftigste ma..l een vliegtuig van deze maatschappij een aantal emigranten naar Australië zou brengen. Kort voor het vertrek werd de vlucht echter af gelast, omdat men vreesde te Karachi, waar men door het Perzische olie geschil in een precaire brandstofpositie is geraakt, niet te kunnen tanken. Gisteravond echter is het toestel toch opgestegen. Ondanks de moeilijk heden zal de „Vliegende Hollander" toch vliegen, en wel langs dezelfde route. De traditionele Kaagweek op de Ka- gerplassen behoort weer tot het ver leden. Gisteren grepen de talrijke deel nemers voor het laatst naar schoot en roer om te trachten juist dat tikje „sneller dan snel" te verkrijgen en daardoor een mooie plaats te bezetten. Onder grote belangstelling scheerden de zeilen van een groot aantal Regen bogen over het water van de plassen. Het waren de deelnemers aan de wed strijd Holland-Friesland, die door de zonen van het Heitelan werd gewon nen, met 55.2 punten tegen Holland 53.1 punten. De gedetailleerde uitslagen luiden: 1. „Duke" J. C. v. d. Velde, Holland; 2. „Dolfijn" J. H. J. de Jong, Friesland; 3. „Hennie" M. Hendriks Friesland; 4. „Beneventum" J. Hofland, Holland; 5. „Horne" F. A. D. Theunissen, Holland; 6. „De Bruiser" H. v. d. Wey, Fries land; 7. „Wind en water" J. Alberda, Friesland; 8. „Eelko" W. Bergsma, Hol land. Holland 18,1 p., Friesland 18 p. Totale uitslag: Friesland 55,2 p., Hol land 53.1 p. Op het congres van de internationale schaakfe.eratie dat te Venetië werd ge houden en waarbij Nederland verte genwoordigd was door ir. H. J. van Steenis (voorzitter van de Kon. Ned. Schaakbond), zijn o.a. de volgende be sluiten genomen. Tot internationaal grootmeester zijn benoemd: Bogolju- bow (West-Duitsland) en Gligoric (Joe goslavië). Tot internationaal meester werden uenoemd de Nederlander W. J. Muhring, de Australiër Furdy, de Westduitsers Carls en Schmidt, En gelsman König, de Fransman Muffang, de Italianen Paoli, Sacconi en Szabados, de Joegoslaven Matanovic, Milic, en v ucovic, de Oostenrijkers Beni en Lokveno, de Suhot Fairhurst, de Russen Averbach, Gelier en Novotelnov, de Tsjechen Katetov en Richter, en de Amerikaan Koltanowski. Een aantal internationale wedstrijd leiders werd benoemd. Op de li.ist ko men de namen der volgende Neder landers voor; L. G. Eggïnk, dr. M. Euwe, G. van Harten, rar. A. Rueb, H. J. J. Slavekoorde en G. W. J. Zitter- steyn. jarig bestaan. Een foto van de kapel voor het gebouw van de Hoge Raad te Den Haa(). Huldiging door de Haagse burgerij t (Van onze Haagse redacteur) De Haagse burgerij heeft steeds veel moeite gedaan de Koninklijke Mili'.aire Kapel in haar stad te houden. Dat is gelukt en het spreekt dus wel vanzelf, dat zjj, nu deze kapel op 3 Augustus zijn 75-jarig jubileum viert, een hulde aan het corps wil bereiden. Er is een aantal. ,1feeF)flk:i)ëfeè^-Vei'ke""dë"Ne'c<;rd' die ee industrie bij de productie ^en door cr materieel zal ondervind^1- gischesr uitvloeisels van die moeilinu" ziekco was de instelling van de c ioor minister Van den Brink a eustusS®rde adviesraad van de nülita Uchtp tle' De industrie. welke vanzf eert e,nd in de adviesraad is verteg- J,gd' vraagt zich echter af op w"„ nmpZe dit -adviseren" tot tastbi"ï§ Olid-rrv611 Ml leiden* ZeIfs bU nuLe- lezen omtrent de inschakelië_ meeste^- van j-/ch nuug, uu, het woord zullen voeren. Daarna zul len de zeven best geüniformeerde Haag se amateur-muziekcorpsen voor de Ne derlandse, Belgische en Luxemburgse militaire muziekgezelschappen defileren en een korte mars door de stad maken. Op 4 Augustus geven de KMK en de buitenlandse gasten des middags in de standplaats van het garderegiment gre nadiers en jagers in Arnhem een concert. Op de avond van die dag volgt voor het gebouw van de Hoge Raad in' Den Haag een' ge'rfieen'schapj-elijke tap- lok 1 Vóór de Europese kampioenschappen Olympiajollen, die tijdens het tweede gedeelte van de Holland week op 2, 3 4 en 5 Augustus op de Loosdrechtse plassen worden gehouden onder aus piciën van de Koninklijke verbonden N ederlandse Watersportverenigingen, zjjn de volgende inschrijvingen bin nengekomen: België: Andre Fecheyr, Frartkrijk' Roger Tiriau, Engeland: Charles Cur- rey esq., Italië: Rinaldi Rinaldo, Zuid Slavië; Karlo Bauman, Noorwegen* Morits Skaugen, Oostenrijk: dr. Wolf gang Erndl, Polen: Roman Biderman Zwitserland: dr. Alfons Oswald, Ne derland: J. H. H. J. de Jong, reserve: Jac. F. Stap. Zij die zich aan de universiteit van Amsterdam voor de cursus 19511952 wensen te laten inschrijven, kunnen tussen 3 en 17 September a.s. aan het bureau inschrijving, O.Z. Voorburgwal 231, aanmeldingsformulieren c.a. ont vangen (tegen betaling van f 1,of aanvragen (met overschrijving op gem girorekening s2266 eventueel via postgiro 13500 van f 1.25). De handel in vette koeien zette gis termorgen zeer stug in. Alleen de beste bleven prijshoudend. Op de Gelde- markt was enig? vraag naar goede beesten voor de naweiderij. De vraag prijzen bleven hier vrij hoog. De steeds zakkende prij „en van de vette koeien belemmerden echter 'n vlotte verkoop. De verse melkmarkt trok veel belang stelling, doch de handel bleef kalm. Voor de enkele pinken, die waren aan gevoerd was wemi? kooplust, evenals voor de vette kalveren. De nuchtere kalveren gin en daarentegen weer vlot van de hand, hoewel de prijzen er niet beter op waren. De fokkers gingen weer stug en prij tn waren slechts weinig hoger dan voor de slacht. Ondanks het geringere aanbod op de wolvee-markt gingen de vette schapen stug en tegen lage prijzen in kopershanden over. Met de lammeren was het evenzeer stug. Alleen de vlezige dieren werden aardig verkocht, voornamelijk voor ex port. De aanvoer was echter gering. Voor bokken en geiten was weinig be langstelling. De vette varkensmarkt beleefde een goede dag. De inzet voor de beste, f 1.90 a f 1.92, hield redelijk stand en voor de vette zeugen liepen de prijzen zo om en bij de f 1.76. De biggenmarkt bood in de vroegte hetzelfde beeld, maar toen het aanbod aanhield verliep de handel kalmer. Op de paardenmarkt lagen de doc.ers weer lager in prijs. Met het pluimvee was het volkomen mis. Slechts enkele dieren gingen stug en tegen lage prijzen van de hand. Aangevoerd 645 runderen waaronder 253 Vette koeién 2.102.25 per'kg, han del stug; 102 Melk- en kalfkoeiën 600 975, stug; 248 Geldekoeieen 500700, kalm; 14 Pinken 270400, stug; 15 Vette kalveren 145290, kalm; 341 Nuchtere kalveren: slacht 4590 goed en fokkers 60—110, stug; 28 Stieren 5501450, kalm; 239 Vette schapen 70 120, stug; 375 Lammeren 40—90, kalm; 175 Vette varkens 1.781.92 per kg, goed; 1027 Schrammen, zware biggen en lichte biggen, prijs resp. 3068, 3875 en 2638, goed; 25 Fokzeugen 280375, kalm; 33 Paarden 600850. stug; 49 Bokken en geiten 1050, stug. Totaal aantal dieren 2924 stuks. 2200 Oude kippen en hanen rode en witte 1.50—1.65, 500 blauwe 1.75—1.80 per kg; 700 Jonge hennen 3.505 per stuk; 4800 Jonge hanen rode en witte 1.752.25 en 600 blauwe 2.752.85 per kg; 450 Eenden f 0 90—f 1 per stuk; 400 Konijnen 14.50 per stuk; 5000 Kip- oiren 1314 en 500 Eendeieren 8.50 per 100 stuk. CONFERENTIE TE LONDEN OVER HET GRONDSTOFFENTEKORT Op een nog niet bepaalde datum, in de tweede helft van September zullen te Londen de ministers van het Britse Gemenebest confereren over het pro bleem van het grondstoffen tekort. Dg besprekingen zullen een week duren.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5