f Een apart kapsel Pam en Pom in Ifrika c JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Zijn wij vrouwen solidair? Het planten van herfstgroenten Een beetje coquet Onze wekelijkse Puzzle-rubriek Het Radioprogramma ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1951 Monsieur Antoine lanceert ^iet zo lang geleden zat ik bij de radio te luisteren naar 'n discussie tussen twee dames en een mijnheer over niets minder dan Het Feminisme. Maar daar deze discussie, het strijdlustig onder werp ten spijt, al heel gauw bleek vast te lopen in de allernaarste meligheid, was ik juist van plan de knop maar om te draaien toen de beide dames met plotselinge vinnigheid tegelijk uitrie pen: Maar vrouwen zijn helemaal niet solidair! Dat was zo'n mooi chapiter om over na te denken dat ik toch de rest van de discussie maar afbestelde. En nu ik een week of wat met dat zinnetje heo rondgelopen ben ik er eigenlijk nog niet helemaal mee klaargekomen. Zijn vrouwen wezenlijk onderling niet solidair? Integendeel ze zijn het vaak allerminst. Ze haten elkaar, in stilte en vaak zelfs openlijkEn toch nee, het wil er bij mij niet in. Uit de dagelijkse ervaring kunnen wij allemaal boekdelen voorbeelden halen hoe vrouwen andere vrouwen het leven zuur kunnen maken of zelfs respectabele reputaties aan flarden scheuren, soms van volslagen onbeken den, uit pure afgunst. Maar aan de andere kant Laat ik het u met twee voorvallen duidelijk maken. Zij woonden naast elkaar aan de buitenkant van de stad, en waren dus dat weet elke vrouw, vaak op elkaar aangewezen. Toos was zo'n jonge, energieke heibei met een scherpe tong maar met een hart zo ruim als haar huis. Het borg airede een echtgenoot en twee rakkers van jongens en kon met gemak nog een stuk of tien gasten bergen. Al zag niemand haar dat aan, want in ongetrouwde staat had zij voor de klas gestaan en ook nu nog regeer de zij haar drie mannen met straffe hand. Truus, haar buurvrouw, was een zacht, geduldig schepseltje, zwijgzaam en wat verlegen, dat eigenlijk haar huishouden en haar groeiend gezin maar slecht aan kon. Het was lange tijd gebleven bij kleine burendiensten. Wij vrouwen willen altijd iets anders Toen kwam de warme zomerdag dan anders, tenminste dat beweert waarop Truus, allang slap in de knie- het overgrote deel van de mannen der en, definitief in elkaar zakte. Geeste- schepping. Misschien hebben zij wat dit lijk gesproken dan. Het kostte Toos. betreft eens geen ongelijk, want inder maar vijf minuten om alle hoge daad kopen wij bij een nieuw japon woorden eruit te krijgen. De jongste netje een paar nieuwe schoenen of een van vier zat met een infectie aan de tas of als we keurig uit willen gaan voet op de divan, de tweeling van ze- een paar leuke handschoenen. Hoe het ven hing van verveling om en was met ook zij, een feit is, dat de zakenwereld geen stok te regeren, die van negen hiermede terdege rekening houdt en zou morgen naar een vacantie-kolonie haar ontwerpers opdracht geeft bij en moest twee stel schoon goed mee de nieuwste mode aardige accessoires hebben, en de oudste van twaalf had te bedenken. Wij vrouwen lopen er dan zijn vader een brutale mond gegeven °P onze beurt in en zien ons spoedig en zat nu vier-en-twlntig uur op a's eigenaressen van een snoeperige of water-en-brood uit op zijn slaap- charmante bijkomstigheid, kamertje Laten wij de byoux eens onder de t,. loupe nemen. Het lijkt de laatste jaren Diezelfde avond stond Toos een sta- wel of de mode voorschrijft om3 zo peltje jurkjes en bloesjes te strijken groot en zo tors mogelijke juwelen en stopte inderhaast nog gauw een dragen( welke nu niet be ld h sier_ paar of wat sokjes. En de volgende ,ijke van de halslijn tot haar rechf. doen middag zat Truus, prinsheerlijk maar komen. Tijdens een show lanceerde eerlijk een beetje onwennig met de men 0 a modeiien, welke de eerste af- jongste onder de parasol in het voor- beelding toont. tuintje, en vertelde al breiend op haar Een brede metalen ring met orna- zeven gemakken de wonderbaarlijkste menten versierd op de voorzijde. Als historie van de prinses die niet lachen originaliteit moeten gelden de initialen kon. En Toos stapte in straffe pas door van de draagster. Een soort honden de zomerse weiden naast een colonne penning dus! De tweede afbeelding gevormd door twee zonen plus een laat een plastron van een zonnepakje logé plus drie buurjongens, beladen zien, rijkelijk met motieven bezaaid en met rugzakken en zingend voor het afgewerkt met franje. Om nog even vaderland weg.het laatste Parijse tassennieuwtje En u wilt mij best geloven als ik u 'pelden, geven wij hierbij een illu- zeg dat dit kleine stukje burenhulp in f Pan e9n aardig gevlochten rie- de volgende winter uitgegroeid was ten m°del met brede hengels. Veel ziet tot een formidabele boom waaronder men °ok h,et, W1[te' f»ne Pitriet-soort het goed toeven was. H<?t korfmodel komt ook weer in zwang en heeft smalle soepele hengsels. Maar nu de keerzijde van deze blin- Van de bijeenkomstigheden naar een itande medaille. Het was enige van de voornaamste modes. In Parijs jaren geleden, dat ik een oproep la» woont de bekende kapkunstenaar mon- voor de gebedsdag voor vrouwen van ®'eur Antoine. Twee van zijn laatste alle gezindten. Ik achtte het mijn plicht kapsels beelden wij hierbij af. Eerst daar ook eens acte-de-présence te ge- ®el? zeer eenvoudig geheel. Glad kapsel, ven dat van achteren eindigt in een chig- non- of wel een klein knotje. Het van Welnu: ik stapte binnen in die kerk achter opgestoken haar krijgt nu een vol vrouwen en het was nog veel er- sierlijke strik welke tot op de schou- ger dan ik vermoed had. Ondanks de ders afhangt. Natuurlijk spreekt de ge- klaarblijkelijke ernst en goedwillend- zichtsvorm hier wel een woordje mee. heid op al die vrouwengezichten, on- Het ronde gelaat bijvoorbeeld zou het danks de voelbare wil om geestelijk misstaan, iets te bereiken in een ontredderde wereld, bleef de bezieling, die uit zulk een samenkomst met machtige vleu gelslagen kan opwieken volslagen uit. Er was niets dat ook maar een vonk je van enig persoonlijk vuur in zich had. En de honderden vrouwen, die samengestroomd waren in een vaag gevoel, dat er een latente solidariteit moest bestaan die door één enkel vu rig woord kon worden in gloed gezet en tot een kracht omgesmeed die vrouwen gingen weer als teleurgestel de eenlingen naar huis. Zijn wij, vrouwen, solidair? Jawel en wij kunnen samen bergen verzetten: als het persoonlijke vuur zich maar weet mee te delen. SASKIA Uit het onderste model blijkt, dat monsieur Antoine geen voorstander van de korte haardracht is. Hier bedekt hij immers de nek volkomen. Laat het dan niet op natuurlijke wijze zijn, dan wordt zij toch gecamoufleerd door een zijdén rosette, van marineblauwe kleur. Deze coiffure maakt in Frankrijk nog al opgang, daar men, bij welk avond toilet ook, elke gewenste haarstrik kan dragen. Inderdaad zal men moeten toe geven, dat deze vorm de draagster jon ger maakt. Is daarentegen de make-up niet voor de volle honderd procent in orde, dan kan men zich beter bij het kapsel houden, dat men reeds bezit. RITA In de moestuin is de grootste drukte van poten en zaaien nu voorbij; er zal nu meer aandacht aan de oogst besteed moe ten worden. Toch kan men nu nog het een en ander planten. Daarbij denken we speciaal aan winterandijvie. Deze kan men eigenlijk nooit te veel hebben. Men heeft nu lege hoekjes voldoende en waar om zou men die braak laten liggen? An dijvie kan men dikwijls tot eind Novem ber nog vers van het land oogsten en bo vendien: het is een van de smakelijkste groenten voor de inmaak. Men kan an dijvie wecken doch ook in het zout in leggen en hiervoor heeft men heel wat nodig. Wie zelf niet gezaaid heeft kan nu overal goedkope jonge planten kopen. Men kan ze op een onderlinge afstand van vijfentwintig centimeter uitzetten. Dat lijkt misschien wel een beetje ver uit elkaar, doch op goede grond kunnen ze die ruimte makkelijk volgroeien en met het schoonhouden heeft men zijn voordeel er van. Men kan er dan gemak- gelijk met de schoffel tussendoor komen en behoeft niet zoveel te wieden, hetgeen nogal tijdrovend is. Andijvie groeit het best op een vochti ge grond. Schrale zandgronden zijn min der geschikt, doch kunnen wel voedzaam gemaakt worden door er wat stalmest of compost onder te spitten. Boerenkool kan men ook nog planten. Men moet er echter voor zorgen dat men kleine plantjes uitzet. Anders behoeft men er geen zwaar gewas meer van te verwachten. Boerenkool houdt, als alle koolsoorten, wel van een voedzame grond, doch is toch ook weer niet zo kieskeurig dat ze het op schrale gronden niet zou doen. Geef haar wel de ruimte. Een af stand van ongeveer zestig centimeter tus sen de planten is heus niet te veel. Jonge preiplantjes kan men ook nog poten. Zware planten zullen het niet meer worden, doch die dunne preitjes zijn juist zo lekker voor de soep: Vroeg in het voorjaar zal men daarvan veel plezier hebben. Prei moet niet gepoot worden op bedjes, waarop tevoren uien hebben ge staan. Gebruik er niet te veel stalmest voor; oude mest kan echter geen kwaad, kunstmest is heel goed. Zet de preiplant jes in ongeveer tien centimeter diepe greppeltjes. Deze kunnen dan geleidelijk dicht geschoffeld worden. Op die manier zal men lange, witte ondereinden krijgen. Rabarber kan men nu aanplanten. Vol gend voorjaar kan men hiervan dan volop oogsten. Deze groente heeft veel ruimte nodig. Een onderlinge afstand van een meter is heus niet overdadig. ZONDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 1KOR, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws en weerberichten. Daarna: Postduivenberiehten. 8.15 Arbeiderskoor. 8.30 Voor het - platteland. 8 40 Gram.muziek, 9.12 Postduivenberiehten, Verzockprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.25 „Met en zonder omslag"'. 10.50 Gram.muziek. 11.15 Voordracht. 11.30 Omroeporkest. 12.00 Lichte muziek. 12.30 „Joegoslavië en Tito", causerie. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Internationaal muziekconcours te Kerkrade. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 „Dido and Aeneas", opera. 15.45 Film- piaatje. '16.00 Dansmuziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 Koorzang. 17.20 „De stervende detec tive", hoorspel. 17.40 Gram.muziek. 18.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Bijbelvertelling voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Wereld jamboree. 20.15 Omroeporkest. 20.55 „De Seinhuiswachter", hoorspel. 21.30 Avro-orkest, vrouwenkoor en solisten. 22.05 Cabaret. 22.30 Promenade-orkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten. 23.25—24.00 Lichte muziek. rR wordt gebeld. Op de stoep een meisje, dat u op een allerwit delijkste toon vraagt of u ook belan.' stelling hebt om u in bijbelstudie verdiepen, en zo ja, of zij u daarm-. soms van dienst kan zijn. Wanneer Op verzoek ziet u hier het patroon van zo'n luchtig voile bloesje, dat u naar verkiezing met een wijde boothals kunt dragen of een eindje van de schou ders af kunt laten zakken. Het hier ge geven patroon is dat van het voorpand. De stippellijnen geven de middenachter lijn en de hals van het rugpand aan, dat voor het overige gelijk is aan het voorpand. U stikt in de taille de fi guurnaadjes, die van boven plooitjes vormen. De zij-, mouw- en schouder naden worden gesloten, waarna u langs hals en mouwtjes een schuifje stikt, dat van elastiek voorzien wordt. Bent u niet van plan uw schouders aan den volke te vertonen, dan kunt u inplaats van elastiek gekleurt lint of een band fluweeltje door de schuifjes halen, dat s dan van voren gestrikt wordt. Een kan- tje langs hals en mouwen verhoogt de -izö charme van dit vlotte bloesje, terwijl één of twee ruches langs de bovenkant ook een bizonder jeugdig effect geven. 19. „Onthoud dus goed, Kareltje, mij er tè onnozel uit, dan dat ik me we praten niet meer over het verleden, daar pijn in me hoofd over maak. Je Het verleden is dood. Hier zijn we be- hebt toch zelf gehoord, dat ze op weg trekkelijk veilig en niemand vermoedt, zijn naar het Apenwoud. Vrienden zijn dat wij ooit wat anders geweest zijn het van koning Samba. Je herinnert je dan handelaars." De stem van Billie de wel, dat wij daar ook nog gejaagd Spinner is onwillekeurig wat luider hebben de vorige keer. Enfin, deze geworden, zodat Pim, die een eindje keer behoeven we alleen maar een par- verderop staat, opmerkzaam wordt ge- tijtje dieren af te halen van de kade. maakt. Kareltje knikt tegen zijn com- We kunnen ze direct doorbrengen naar pagnon. „Goed, we praten van nu af Circus „Salto". Hij heeft ons al een aan alleen nog over de dieren die we mooie prijs geboden." Billie wrijft zich gevangen hebben, of die we nog vangen de handen van genoegen, wanneer hij gaan. Accoord!" Pim moet, of hij wil of denkt aan het geld, dat hij weer ver niet, wel horen wat de twee handelaars dienen kan. Het is maar een geluk voor met elkaar bespreken. „En wat die Pim, dat nóch Billie, nóch Kareltje speurders betreft," gaat Billie door, „ik bemerkt heeft, dat Pim zo dicht in hun zal je één ding zeggen, die drie zien buurt stond. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 KRO, SL30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. - 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.80 Nieuws cn Waterstanden. 9.45 Vocaal Dubbelkwartet. 10.00 „De Open Deus", causerie. 10.30 Re monstrantse kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Gram.muziek. 14.40 Resi- dentie-orkst en soliste. 16.00 Gram.muziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront overall". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.30 Gewijde muziek. 19.15 „ïn de Discipelkring van de Heere Jezus Christus causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weer berichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boek bespreking. 20.05 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 28.15-24.00 Gram.muziek. MAANDAG 6 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10,20-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Voor de oude dag", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.35 Voor de vrouw. 10.50 Voor de zieken. 11.40 Clavecimbel-recital. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingeo. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hawaiïan- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Mid denstand. 13.20 Instrumentaal trio en solist. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Lichaam en Ge zondheid", causerie. 14.15 Bariton en harp. 14.35 Kamerkoor en -orkest. 15.00 „Kleine annonces", hoorspel. 15.50 Gkam.muziek. 16.28 „Die Jahreszeiten: „Herbst", oratorium. 17.00 Voor de jeugd. 17.52 „Die jahreiszeiten: „Winter", oratorium. 18.00 Nieuws. 18.15 „Neem dienst bij Leger of Luchtmacht", cau serie. 18.30 Vara-varia. 18.35 Instrumentaal kwartet. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Piano-recital. 19.45 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amuse mentsmuziek. 21.00 Cabaret. 21.30 Orgelspel. 21.45 „Het onderwijs op de helling", causerie. 22.00 Concertgebouworkest en soliste. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23.20—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.platen. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Marinierskapel. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Piam> en zang. 11.30 Gram.muziek. 11.45 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Surinaamse volksmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte muziek. 15.40 Viool en alt-viool. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram - Gram.muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgelconcert. 17.45 Regeringsuitzending: Drs J; H. W. Wamens: „Sociale zorg in Indone sië". 18.00 Gram.muziek. 18.25 Zigcuner- muziek. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19,15 „Volk en Staat", cau serie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant 20.Q0 Nieuws. 20.05 Commentaar over de werkzaamheden van de „International Conven 5?L_of Evangelicals". 20.05 Strijkkwartet. De Bliksemafleider" hoorspel. 21.30 20.55 22.15 uuursf Gram.muziek. 21.45 Wereldjambon Gram.muziek. 22.20 Carillon en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. WIE VINDT DE JUISTE ZIN? Het viel inderdaad niet mee de juiste zin te vinden. En zij die de juiste op lossing inzonden, verdienen dan ook een compliment. De 48 letterstukken moesten in deze volgorde worden geschreven: Onda nks def ellet egen sta nd di ede inge slot envij and enha dd enge bod enmo est end ezez icht ens lot tet ocha anh etle gerv and eze er bek wameg en era alva ndep ar tyd erko nings gez in deno ver gev en. De zin luidt dan: Ondanks de felle tegenstand die de ingesloten vijanden hadden geboden moesten deze zich ten slotte toch aan het leger van de zeer bekwame gene raal van de party der konlngsgezinden overgeven. Na loting onder de inzenders van een goede oplossing is de wekelijkse prijs van f 5 ditmaal ten deel gevallen aan: Mevr. T. Schoenmaker-Stuurman, Geest 16 te Alkmaar. En nu onze nieuwe opgave. EEN MERKWAARIG GETAL Eerst de volgende vier eenvoudige sommen, waarbü ook wat kennis van de geschiedenis nodig is. Men neemt 45 maal het jaar van de slag bij Nieuw- poort, 35 maal het geboortejaar van M. Adr.z. de Ruyter, 25 maal het sterf jaar van „der Keerlen God", en 15 maal het jaar van de Tocht naar Chat- tam. Tel nu de vier uitkomsten op. Ver minder die som met 450 en deel de rest door de helft van het jaartal dat aan geeft de voltooiing van het droogma ken van de Haarlemmermeer. Welk getal is dan de uitkomst en waarom noemen wij het een merk waardig getal? Inzending wordt gevraagd van de volledige bewerking en antwoord op de laatste vaag. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 9 Augustus aan de Re dactie van dit blad. (Er wordt onder de inzenders van een goede volledige oplossing weer een prijs van f 5 ver loot) büvoorbeeld antwoordt dat u tiaar U reeds lang bezig bent, dan vraagf"1^ verder of men u de Bijbel wel o juiste wijze heeft uitgelegd. 2ijP weten hoe u denkt over onsterfelm!1 heid en opstanding, en of u ook gelooft dat het einde der dagen n"!? is, en dat het zaak wordt zich daar I goed en zo snel mogelijk op voor teV" reiden, beter dan de verdeelde kerk dat kunnen. Het komt er immers op aan, schouder aan schouder niet "i" len die in Christus geloven, als h ders en zusters te strijden voor het ninkrijk Gods? I U kijkt enigszins bedremmeld overrompeld, daar u niet gewoon bew dergelijke onderwerpen op de stoen te handelen, ja misschien wel gew0 bent er helemaal nooit over te sprek of te denken. Alle krantenlectuur v!l oorlogen en oorlogsgeruchten heeft u nog steeds niet van kunnen overtuf gen dat de wereld inderdaad op haar einde loopt. Indien de gedachte aan zoiets al eens vluchtig door u he is geflitst, dan heeft u daaruit nog n2 de conclusie getrokken, dat dit feit m,! rechtstreekse oproep tot uzelf zou kun nen inhouden en dat u er met uw ge! hele persoon en bestaan bij betrokken en medeverantwoordelijk voor bent jyjAAR dan staat daar zo'n meisje, flat u naïef en hoopvol aanziet, da( het ervoor over heeft om huis aan huii te gaan, iedere dag opnieuw, om haar medemensen op te wekken tot daad- werkelijk geloof, dat hun een „Ont" waakt gü die slaapt!" komt toeroepen, in een vast vertrouwen dat alle kerke- lijke verschillen in een ommezien uit de wereld kunnen worden geholpen als we maar waarlijk geloven „in onza Redder en Heiland". U bent gewend om by de naam „ge- tuigen van Jehova" inneriyk terug ta deinzen, of er met een glimlach de schouders over op te halen, en iets van „warhoofdery" te mompelen. En wan- neer u enig theologisch besef heeft, kunt u hun bybeluitleg ook nooit «n. ders noemen dan verward, fragment», risch en willekeurig. Maar toch staat u tegenover zo'n meisje met 't schaam- rood op de kaken, en alle verstandige, wetenschappeiyk wat beter „verant- woorde" termen die u over de lippen komen, schünen u eensklaps dor en levenloos toe vergeleken by dit waar- schijniyk onjuiste, maar in elk geval levende en offerbereide geloot Want wat heeft u over voor Christus? En het schiet u te binnen dat ook de eersta christenen wellicht als warhoofden werden betiteld door degenen die meen den thuis te zijn in het Oude Testa ment, en dat het ettelijke Joden als ketterij in de oren moet hebben ge klonken wanneer men hun uit hün Wet en Profeten op de hoeken der straten trachtte duidelijk te maken dat Jezus van Nazareth de Messias was. Wat een Bybelmisbruik! NU behoeft men uit deze mogelijke parallel nog niet de conclusie te trekken dat de getuigen van Jehova dus wel gelijk zullen hebben, om toch iets van hun toewijding over te nemen en vooral iets van de ijver waarmee zij ernst maken met de bede uit het Onze Vader: Uw wil geschiede geiyk in den hemel alzo ook op aarde! Juist het geloof dat Christus nü aan onze deur staat en klopt, dat we ons ant woord niet kunnen uitstellen tot een verre toekomst of een hiernamaals, maar dat we het onmiddeliyk en hier op aarde moeten geven, dat dit onze enige kans is, dat alleen kan een „of* fideel" christen tot waarachtig volge ling van Christus maken: „De uren zyn weinig, ontwaak dan, ontwaak!" (Advertentie, Ing. Med.) 9. Een beetje onthutst door de ont- hij drie armoedige vangst in het apenhok, zette Jimmy mager en kaal met Brown zijn onderzoekingstocht 'n de hun lege voederbakje dierentuin voort, waarbij zijn aanvan- Er zat ook nog een eenzame parkieTte had de grootste moeite in dit karkaS- keiijke verbazing over de toestanden, treuren over de te vroege dood van haar waarover slobberig een pels hing vol welke hy aantrof, spoedig overging in levensgezel, die van honger was oed™ uoerig een p verontwaardiging. Een verwaarloosder ven. In 1 JJ- J-*--- en kaal met trieste ogen" naar 'eeuw' die de dierentuin ruk was, *r dierentuin voort, waarbij" zijn aanvan- Ër'zaTook!aten kijken, ?an toe' Het d'er heette Piet en Jimmy honger was gestor- kal* ip mof i-i *vaie «wwMuvusuei ven. in een vijvertje met drahh?J? UI~ kale plekken, de anders zo trotse k°" oord dan de diergaarde van Kuitendam ter lag een zeehond te blaffen van^ê ninR der dieran »9 herkennen. JimmJ was nauwelijks denkbaar. Alleen een as- honger. Het arme die, .af belt. dacht Jimmy, ziet er nog ver- vaal uit; het had in geen e" a" ook een paar \t schrikkelijker uit. Ia het vogelhuis trof haring gezien. Het «rost j een n Zeeuws" en hij vroeg meewarig M d# «u*9 hoe de leeuw Piet het maakte...-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 8