Eerste Hoogovengas stroomde in Noordhollandse leidingen De grote taak Pim, Pam en Pom in Ifrika D JIMMY BROWN TERUG IN DE DIEREN 1UIN Roulettespelers in Den Haag zijn op vrije voeten gesteld BJe wagen Er staan nog verschillende plannen op stapel Bijzondere primeur voor Den Helder Franco ontving een brief van Don Juan VPRO wenst' deel te nemen aan televisie-uitzendingen Hevige overstromingen in Noord-Colorado (V.S.) HET INKOMEN VAN ONZE ZEELOODSEN Een nadere toelichting Secretaris Sociale Raad verduisterde tien mille Naar een regeling van het Suezkanaal-geschil? - Schacht spreekt geen Duits (meer) Thunderjets voor Europa in Glasgow ontscheept „Eureka" is zeer ver ontwaardigd Gestapo-chef in België veroordeeld Zweden verleent asyl aan drie Litauers in het kloosterbos tZd™!dat f WiWe Herita<* Jf. Het Radioprogramma MAANDAG 6 AUGUSTUS 195X De voorgeschiedenis van de concentratie van Uchtbedryven in de kop van Noord-Holland is langzamerhand bekend genoeg. In de wetenschap, dat de plaatselijke gasfabrieken, zoals we die gedurende een lange reeks van jaren hebben bekend, gedoemd te zjjn om te verdwijnen, kwam in de kop van Noord-Holland een concentratie tot stand, die zich ten doel stelt lichtgas van het Iloogovenbedrijf te betrekken. Per dag zal volgens het thans be staande contract door het Hoogovenbedrijf een hoeveelheid van 27.000 m3 gas worden geleverd en wat aan de verdere behoefte ontbreekt, zal voor lopig worden bijgeleverd door het betrekkelijk nog nieuwe bedrijf te Alkmaar. De daartoe noodzakelijke buisleidin gen zijn inmiddels gereed gekomen. De leidingen van Alkmaar naar Den Hel der en naar de Langedijk zijn in de afgelopen week doorgeblazen en ook de aansluiting van deze op de grote buisleiding van het hoogovenbedrijf naar Hoorn kwam tot stand. Met de uitvoering van het gascon- tract kan echter pas een begin worden gemaakt, wanneer de compressoren, die te Alkmaar worden gebouwd en die het gas verder naar Den Helder zullen moeten doorstuwen, gereed zijn geko men. Inmiddels beschikte Den Helder in de afgelopen week niet over vol doende gas, men had daar dagelijks omstreeks 4000 m3. te kort en het bleek mogelijk daarin reeds nu te voorzien. De druk uit Velsen was voldoende om een zo kleine hoeveelheid in Den Hel der af te leveren, het hoogovenbedrijf was bereid deze opdracht buiten het eigenlijke contract om te aanvaarden. Dus gingen de kranen open en Zater dag stookten de bewoners van Den Helder, vermoedelijk zonder dat ze het zelf wisten, voor het eerst hoogovengas. Voorbeeldbedrijf Hiermee heeft het eerste geconcen treerde lichtbedrijf in Nederland zijn arbeid opgevat. Deze concentratie in Noord-Holland groeit meer en meer uit tot een bedrijf, waarvan de ont wikkeling elders met belangstelling wordt gevolgd en waaraan gaarne een voorbeeld wordt genomen door ande re streken, waar men dezelfde richting wil inslaan. Na Alkmaar is reeds een soortge lijke combinatie tot stand gekomen in het gebied Zaanland-Waterland. In Zwolle en omgeving, waar men de be schikking kan krijgen over aardgas, groeit een combinatie, die overeenkomt met die uit het Noorden van Noord- Holland, hetzelfde is het geval in het Gooi met Hilversum als centrum. Ook in Utrecht schijnt iets groeiende te zijn; in Kennemerland (Bevc-wük en Vel sen) is een commissie van onderzoek en in de omgeving van Zaltbommel wil men ook tot een concentratie komen. Het spreekt vanzelf, dat men zich in deze andere streken gaarne op de hoog te stelt van de ervaringen in Alkmaar opgedaan en tevens, dat men hier steeds bereid is anderen daarvan te la ten profiteren. Ook in Friesland bestaan concentra tieplannen. Omdat men er echter noch over hoogoven, noch over aardgas kan beschikken in verband met de gro te afstand en de daaruit voortspruiten de hoge kosten der buisleidingen zal men daar wel moeten uitgaan van een groot provinciaal opwekkingsbedrijf. Behalve de compressoren, waarover we reeds spraken, zullen te Alkmaar nog andere voorzieningen nodig zijn om een goede gang van zaken te waar borgen. Want de kop van Noord-Hol land heeft heel wat meer gas nodig dan de 27.000 m3. per dag die door het hoogovenbedrijf zullen worden afgele verd. De steenkolengasbereiding zal hier echter worden stilgelegd. Daarvoor in de plaats zal de bereiding van water- gas sterk worden opgevoerd en hier voor zal een geheel nieuwe installatie worden ingericht. Deze installatie zal, zelfs op ogenblikken, waarop de be hoefte aan gas het allergrootst is, daar in moeten kunnen voorzien. Want de prjjs, die voor het hoogovengas moet worden betaald, is goedkoper, naarmate de afname regelmatiger is. In de prac- tijk zal het er wel op neerkomen, dat de kraan dicht gaat op het ogenblik, waarop de verplichte 27.000 m3. zijn betrokken. In ieder geval is er geen sprake van, dat het Alkmaarse opwekkingsbedrijf in afzienbare tijd zal kunnen worden gemist, zij het ook, dat de aard daar van een verandering ondergaat. Voor het kolengas zal het hoogovengas in de plaats komen en de verbruikers zullen, evenals tot dusverre overigens reeds het geval was, de beschikking krijgen uit een menggas van hoogoven- en wa- tergas. Profest De Spaanse troonpretendent, Don Juan, heeft volgens de New York Ti mes in een brief aan generaal Franco de directe restauratie van de Spaanse monarchie geëist, „als enig middel om Spanje te redden". Men gelooft, dat Franco de brief niet heeft beantwoord en dat de inhoud zelfs niet aan de ka binetsministers is bekendgemaakt. In de brief zou gezegd zijn, dat Don Juan niet zal toestemmen in een regentschap van Franco met de zoon van Don Juan Carlos, als troonopvolger, en dat Franco alleen er voor verantwoordelijk is als Spanje door Franco's weigering om zijn regiem te herzien èen ramp zou beleven. (Vervolg van pag. 1). Het zwakke punt in de Westelijke verdediging ligt vooral in Frankrijk. Ook dat land verlengde na de aggressie in Korea de dienstplicht, maar niet, zoals in Amerika en Engeland, voor de mannen, die op dat moment onder de wapenen .varen. En voor de toekom stige lichtingen werd de diensttijd tot 18 maanden en niet tot de door alle mi litaire deskundigen nodig geachte twee jaar uitgebreid. Het resultaat is, dat Frankrijk nog steeds niet zijn volledig militair gewicht in de schaal kan leg gen. Dat heeft, op zijn beurt, tot ge volg gehad, dat omstreden projecten als de herbewapening van West-Duitsland en de militaire samenwerking met Franco-Spanje naar voren zijn gescho ven. Wat de remilitarisatie der Duitsers betreft: de Fransen zien zich nu heen en weer geslingerd tussen de vrees voor het herstel van de „Wehr- macht" en de vrees voor de even eens onpopulaire verdere verlenging van de dienstplicht. Als compro mis hebben zij het plan-Pleven voor een Europees leger ontworpen, waarin Duitse eenheden zouden kunnen die nen, zonder dat er sprake van een Duits leger zal zijn. Maar bezit dit plan, op korte termijn gezien, levensvatbaar heid? Een mobilisatie in nationaal ver band is al moeilijk genoeg, laat staan een mobilisatie door een „supra-natio nale autoriteit", zoals die van het plan Schuman. Deze zou dan bovendien nog voor de opleiding en de administratie moeten zorgen. Men kan slechts be vroeden, hoe tijdrovend de organisatie van dit alles zou zijn. Daarbij is de grote taak van het ogenblik, een oplossing te vinden voor het probleem, hoe met de allergrootste snelheid een gecombineerde strijdmacht op de been te brengen, sterk genoog om West Europa in geval van nood tegen het Sowjet-imperium te verdedi gen. Geen ander vraagstuk is dringen der dan dit. Tijdens de besprekingen, die de minister van boitenlandse zaken van de Verenigde Staten, Groot Brit- tannie en Frankrijk volgende maand in Amerika zullen houden, moet blijken of het Westen dit werkelijk begrijpt. Het bestuur van de V.P.R.O. heeft aan de Nederlandse Televisie-stichting doen weten, dat deze omroep t.z.t. gaarne aan de televisie-uitzendingen wil deelnemen. Al geruime tijd bestaat er ook in vrijzinnig-protestantse krin gen animo voor de televisie. Binnen kort zal de televisiestichting over dit verzoek met de V.P.R.O. confereren. Noord-Colorado (VS) is Zaterdag door hevige overstromingen geteisterd. Men meent, dat zeven personen zijn verdronken, terwijl drieduizend ande ren hun woningen moesten verlaten. Fr werden tot dusverre zes lijken gebor gen. De te velde staande gewassen hebben vermoedelijk zware schade ge kregen. SCHIETPARTIJ BIJ POESAN. Bij een schietpartij in een dorp in de omgeving van Poesan is Zondag een lid van de Britse militaire politie gedood. Twee van zijn collega's wer den gewond, evenals drie Britse sol daten, vijf Philippijnse soldaten en een Koreaanse vrouw. Het gevecht zou zijn ontstaan tus sen Philippijnse en Koreaanse solda ten. Toen de Britten tussenbeide wil den komen ging men gebruik maken van vuurwapens. In ons Eerste Kamerverslag vermeld den wij dezer dagen de mededeling van de staatssecretaris van Marine, de heer Moorman, dat een Nederlandse loods een inkomen kan bereiken van f 990 per maand. Teneinde misver stand te voorkomen, zij hieraan toe gevoegd, dat bedoeld is een Neder landse loods, die in Antwerpen is ge detacheerd. Dit hoge bedrag is nodig, niet alleen omdat zo'n loods zijn ge zin in Nederland moe't onderhouden en ook voor eigen onderhoud in Ant werpen moet zorgen, maar bovendien, omdat de levensstrndaard in Belg<e hoog is. Op het ogenblik zijn er geen Neder- 'landse loodsen in Antwerpen gedeta cheerd. In het verleden was dit wel zo en ook in de toekomst kan het weer het geval zijn. Belgische loodsen, die in Vlissingen zijn gedetacheerd, ontvangen maximaal f950 per maand, uit te betalen in francs. Een Nederlandse loods eerste klasse in Nederland geniet een salaris van f 450.per maand, verhoogd met twee maal 5 pet. toeslag van de eerste twee loonronden en f200 van de derde 'oonronde. Een loodsschipper komt aan een salaris van f 520.per maand, eveneens verhoogd met twee maal 5 pet. en f 200. De Apeldoornse gemeentepolitie heeft W. G., secretaris van de Sociale Raad aldaar, gearresteerd. Hij wordt verdacht van verduistering van tien duizend gulden. De man moest de op brengst van de kinderpostzegels ten ■trage van f6000 afdragen, maar De- weerde deze verloren te hebben. Hier van is echter nimmer aangifte gedaan. Bovendien heeft hij een kapitaaltje zoek gemaakt, dat hij beheerde en dat toebehoorde aan iemand, die in een gesticht was opgenomen. De Amerikaanse ambassadeur in Egypte heeft Zaterdag een dringend onderhoud aangevraagd bij de Egypti sche minister van buitenlandse zaken, naar men aanneemt om een regeling in zake het geschil over de scheepvaart door het Suezkanaal te bespreken. EGYPTISCHE JOURNALISTEN STAAKTEN Alle Egyptische journalisten hebben Zondag gestaakt. De lezers hebben het zonder hun krantje moeten stellen. Re den was het feit, dat de regering en kele intussen weer ingetrokken wetsonwerpen ter breideling van de persvrijheid had ingediend. 10. De leeuw Piet keek Jimmy met er troebele blik aan. Hij had mo' -e zijn stem te verheffen, zó uitgeput voel de hij zich. „Als je een bezoeker bent", zei hij bijna fluisterend, „wil ik je wel een en ander vertellen en dar: zou ik je willen vragen de Dierenbescherming eens op de hoogte te stellen van de ten hemel schreiende wantoestanden in dit oord der verschrikking, maar als je soms de nieuwe oppasser bent, maak dan dat je wegkomt, want met dat soor gespuis wens ik mij geen halve seconde op te houden". Jimmy keek de leeuw Piet meewarig aan. „Ik bén de nieu oppasser", zei hij, „maar ik geef je verzekering dat ik alles zal oen deze Augiasstal te reinigen!" De leeuw Piet trok een heel vies gezicht en bleet Jimmy zo een hele tijd aankijken. Hij I trachtte alle minachting, welke hij kon opbrengen op zijn vroeger zo edel ge. laat tot uitdrukking te doen komen en toen hij meende dat hij daar zo goed mogelijk in was geslaagd, draaide hij zich waardig om en zei alleen maat hartgrondig: Bah, bah, bah, driewerf bah1 Hij liet Jimmy volkomen ver slagen achter. Evenals zeer vele van zijn land genoten heeft Hjalmar Schacht, de vroegere Duitse financier het bewijs geleverd zich geheel her- ingesteld te hebben. In het vlieg tuig, waarmee hij de reis naar Indonesië maakte (waar hij zijn aandacht aan de huidige economie zal schenken), vroeg de steward hem: „Wollen Sie eine Tasse Kaf fee, Herr Schacht?...." Waarop deze pasagier verbolgen uitriep: „I don't speak the German lan- guage(Ik spreek geen Duits Te Glasgow zijn Zondag zeven en dertig Amerikaanse Thunderjets van het type F 84 ontscheept. Zij waren uit Amerika aangevoerd op een vlieg kampschip van tienduizend ton en de eerste, die op deze wijze worden af geleverd. Veertien zijn voor Belgie, Noorwegen en Denemarken krijgen er elk vijf en Nederland de resterende dertien. In Engeland gestationneerde piloten zullen de toestellen naar de landen van bestemming vliegen. Daar zullen zij worden gebruikt door vlie gers uit de landen zelf, die in de V.S. hun opleiding hebben gehad. Te Zierikzee is een bejaarde dame door onbekende oorzaak in een gracht geraakt en verdronken. 20. Zonder het te willen heeft Pim een gesprek gehoord tussen Billie de Spinner en Kareltje Kat. En zo heeft hij ook gehoord, dat die twee wilde dieren vangen en aan circussen verko pen. Meteen moet Pim weer aan zijn vriendje Pepi denken. Zou die arme Pepi nu ook door zulke dierenvangers gepakt zijn en misschien wel verkocht aan een circus? Pim probeert nog eens een gesprek aan te knopen met Billie en Kareltje maar de twee die renvangers zijn niet erg mededeelzaam. Inmiddels heeft de „Bebop" Palma be reikt en zullen Pim, Pam en Pom van boord gaan. Vanuit Palma zullen de drie hondjes verder te voet gaan. Een gids zal hen hier opwachten om hen verder te leiden. Nieuwsgierig kijken de hondjes rond, maar Palma is maar een heel klein plaatsje, waar niet veel te beleven valt. Enige negertjes lopen er op de kade, die er leeg en trooste loos uitziet, want behalve een grote stapel vrachtgoed, die voor verzending gereed staat, is er niets te bespeuren. En in één van die kooien, die bij de stapel vrachtgoed hoort, zit niemand anders dan Pepi, die straks met andere kisten en kratten doorgezonden zal worden naar Hal-es-Asem als vracht goed van de heren Billie de Spinner en Kareltje Kat. Met uitzondering van 34 „werkende leden" van de speelclubs „Aristo en „Mondial", die in het Huis van Bewa ring werden ingesloten, zijn alle perso nen, die b(j de Vrijdagnacht gehouden razzia in speelclubs te Scheveningen en Den Haag werden gearresteerd, weer vrijgelaten. Aan kasgeld is ca. 18.000 in beslag genomen. Het bedrag aan fiches loopt hier in de duizenden gul dens. Ook het bestuur van de Larense speelclub is op vrije voeten gesteld. De Amsterdamse arrestanten bevonden zich Zaterdag nog in arrest. De indruk is, dat de actie tegen de speelclubs aan beide zijden sportief is opgevat. De overval was een volslagen succes. Er is voor tienduizenden guldens in beslag genomen. Constantin Canaris, de voormalige Gestapo-chef in Belgie en Noord- Frankrijk, schuldig aaq de dood /an 1349 Belgen, w.o. verzetsmannen, gijze laars, Joden enz. is Zaterdag te Brus sel tot 15 jaar dwangarbeid veroor deeld. Canaris mag in hoger beroep gaan, evenals de voormalige S.S.-com- mandant in Zuid-België, Mascopf, die voor Canaris tot twintig jaar dwangar beid werd veroordeeld, wegens mede plichtigheid aan de moord op drie Bel gische verzetslieden. De drie Litauers, die op 17 Juli van de Russische treiler „Samum" naar een Zwees eiland waren gevlucht, na hun Russische officieren aan boord te heb ben opgesloten, hebben paspoorten ont vangen en mogen enige tijd in Zweden blijven, omdat ze als „politieke vluch telingen" worden beschouwd. De Russi sche ambassadeur in Stockholm heeft onlangs hun uitlevering gevraagd. TREINBOTSING IN ENGELAND EIST ACHT DODEN Acht personen zijn om het leven ge komen en ongeveer vijftig gewond, toen Zondag bij Arundel in Engeland een uit Portsmouth komende trein op een voorafgaande trein inreed. Verscheide ne wagens werden in elkaar geschoven. Beide treinen waren stampvol met va- cantiegangers. De Franse regering heeft tegenge sproken, dat 35000 man Chinese natio nalisten zouden zijn samengetrokken langs de Noordgrens van Indo-China, teneinde op het eerste bevel communis tisch China te kunnen binnenrukken. DOOR MARJORIE VERNON 4) Plotseling lachte Bruce Heritage. Er glinsterde een duivels lichtje in zijn grijze ogen en een gloed overtoog zijn donker gezicht toen hij zich tot zijn metgezel wendde. „Zeg. als jou dit al les werd aangeboden, zou je het dan weigeren?" „Ik begrijp u nietGrant staarde hem aan, getroffen door iets in de toon van de oudere man. „Ik bedoel dit. Jij zou Bruce Herita ge kunnen zijn en al die voordelen ge nieten die je zo heerlijk toeschijnen, dan ben ik Neville Grant en blijf langs 's heren wegen zwerven. Hemel, wat een mop!" „Dat is fantastisch, dat is onmoge lijk". Grant sprak stijfjes. „U „Waarom? Niemand in Lynford heeft me ooit gezien, behalve misschien een keer toen ik hier met mijn vader op bezoek kwam en toen was ik een jon gen van acht jaar. Er zijn geen fami lieleden in de buurt, alleen bedienden op de Hall. Niemand weet hoe ik er uitzie of wat ze van de nieuwe erfge naam moeten verwachten. Het is dood. gemakkelijk, kerel. Ik zal je alles van mijn leven vertellen behalve de duistere episodes, zodat je voorbereid zult zijn op eventuele nieuwsgierige vragen". „Maar dat kan ik toch niet doen dit allemaal aannemen „Je hoeft het niet aan te nemen. Luister eens, als je dan zo trots bent, laten we het dan zo doen dat je voor lopig mijn rentmeester bent die de boei voor me regelt. Je zou er me wer kelijk een grote dienst mee bewijzen" „Maar u zei straks dat u die oude Richard Heritage niet kon teleurstel len ,„Dat doe ik toch ook niet. Zijn voor naamste zorg was Lynford nou, ik weet niet hoe het komt, maar ik heb vertrouwen in je en vind je sympathiek en ik ben er zeker van dat je volkomen in staat bent om de bezitting behoorlijk te verzorgen en te besturen Als ik dat niet was, zou ik het je niet voorstellen. Ik zal in de buurt blijven zoals ik al vertelde kent niemand me en dan kun je je tot mij wenden als er moei lijkheden zijn of er iets getekend moet worden Het is een maihtig mooi plan!" „Het is ontzettend belangrijk" legde Neville uit, „om uw bezittingen toe te vertrouwen aan „Niet mijn bezittingen, mijn ver plichtingen", onderbrak Heritage hem grimmig. „En daar onttrek ik me niet aan, dat is mijn gewoonte niet, Grant" „Daar ben ik zeker van was het snelle antwoord. „Maar er kunnen zich allerlei complicaties voordoen, weet u, Ik zie van alles gebeuren". „Maar je weigert dus niet ronduit?" Heritage keek de jonge man oplettend aan. „Neen". Neville keek hem aan en grinnikte onwillekeurig. „Om u de waarheid te zeggen, lokt het plan me ontzettend aan." „Dan is dat in orde". Heritage slaak te een diepe zucht alsof hij zich van knellende boeien voelde verlost, en was zichtbaar opgelucht. „Let maar eens op", lachte hij, „dit gaat goed wor den!" „Het zal me benieuwen". „O, niet zo pessimist!!" Bruce Heri tage lachte weer. Hij zag er jaren jon- ren. „Maar.... ik kan het niet doen. Het is toch niet eerlijk...." stamelde Nevil le. „O, ik geef toe, dat het hele plan buitengewoon aantrekkelijk is, maar het kan niet. Dat moet je toch ook in zien kerel". „Luister nou eens. Niemand hoeft het toch te weten? En zo lang je maar nergens je handtekening onder zet, kan je niets gebeuren. Het is niet mijn bedoeling om me voor goed aan mijn verplichtingen te onttrekken, maar als je het nu eens een poosje voor me waarnam, tot ik wat aan het idee ben gewend. zoals je ook moet wennen aan het dragen van een paar te nauwe schoenen! Hij moest weer lachen ,Als je er genoeg van krijgt, neem ik het direct van je over, meer kan ik toch met doen, is het wel7 Ik zal hier in de buurt blijven, een paar kamers in het dorp huren doen alsof ik hier met vacantie ben. Dan kun je me bereiken als er moeilijkheden zijn. En als we vinden dat de grap lang genoeg heeft geduurd, neem ik het van je over" „En dan? Dan zullen er allerlei ver klaringen en explicaties moeten ko men en verdraaid vervelende ook". „Misschien. Maar denk je eens in nhfi v j0ppe'ende mamma's en pluimstrijkende vleiers voor de gek ge houden zullen worden! Ze zullen een figuur slaan als modder en daarna toch zeker niet het lef hebben om op mij opnieuw hun kunsten te beproeven™ Dan zou het wat al te kennelijk ziin Miahetert'P u'ï W8ren' En bovendien zal het die hele vervloekte society be temd is en dat ook nooit zal zijn!" Hii fronste zijn wenkbrauwen, maar Ne en uit 1 barSUe p!otselinS i" lacn- (Wordt vervolgd) Het bestuur van de Amsterdamse speelclub „Eureka" ip het Thorbecke- plein was ten hoogste verbaasd over de plotselinge inval. In een interview met een der leden van de vereniging werd aan een ANP-redacteur mede gedeeld, dat het bestuur van „Eureka" nadat een waarschuwing van de politie was ontvangen, de statuten zodanig ge- wijzigd had, dat het begaan van straf, bare feiten onmogelijk was geworden. „Eureka" werd een „besloten speel- club" en dit is de officier van Justitie medegedeeld, aldus dit lid van „Eure- ka", dat verder zeide, dat men zal voortgaan op de ingeslagen weg, zolang men meent niet tegen de wet te zon- digen en de rechter niet anders heeft beslist. Tijdens de nationale wielerkam pioenschappen op de baan werd Arie v .Vliet sprintkampioen 1951 voor profs. DINSDAG 7 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen- wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Radio Volks-Universitcit: mevr.. A. Suring—Groen: „De moeder, het kind en 8e muziek". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orkest concert. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen ol gram.muziek. 13.20 Reportage ol gram. muziek. 13.30 Dansmuziek. 14.00 Gram.muziek. 15.20 „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie", hoorspel. 16.00 Gram.muziek. 16-30 Salonorkest. 17.10 Meisjeskoor. 17.20 Gram. muziek. 17.35 Internationaal Muziekconcours *e Kcrkrade. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. J. Schouten: „Verlegenheid: Het al te bekende onbekende". 'l9.00 Gram. muziek. 19.30 Viool en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.10 Operamuziek. 21-18 De Antwoordman. 21.25 Dansmuziek en Hamomnd-orgel. 22.05 „Duizend jaar Thom", klankbeeld. 22.25 Concertgebouworkest, Foor en solisten. 22.45 „De Radio-sterrekundige on derzoekingen te Kootwijk", causerie. 28*88 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi' sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 13-83 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmcde- dalingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonoe- wfcer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Nieuws van de L.S.K. 13.25 Amuse mentsmuziek. 14.00 Lichte muziek. ld-53 Pianorecital. 15.15 Gram.muziek. 15.30 „Be» ie zestig?". 16.00 Voor de zieken. I®30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 ReSe- rings uitzending: Hendrik de Wit: „CultuK*1 even in de Nederlandse Antillen". 1®' Gram.muziek. 18.15 Filmmuziek. 18.30 OrfPj' spel. 18.45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is lcve» causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 10-23 „Hier is Europa": Vaudeville-programs 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Vwolrecital. 20.30 „O. L. Vrouw van de P»1" der", hoorspel. 21.30 Utrechts Stedelijk Ot' kest, koor en solisten. 22.10 Klein koor. 22-25 Wereldjamboree. 22 35 „Gesprek met mij» zoon 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4