L. SCHOONHOVEN BLOEMENCORSO tOVoltretfers Van Straaten Abonneert U op dit blad VAN NELLE'S GOUDZEGEL Rikki en het geheim van Carlton 1 Dr. M. G. VROOM 100 PRACHTIGE HANDTASJES Een meisje uit Axel schreef even op een advertentie Woningen, pasklaar voor Australië Kantoorbediende Het nieuwe boek Resultaat: Twee jaar gouvernante in het land van koning Faroek Zij voldoen aan alle bouwvoorschriften brengt tegen verrassend Lederen actetassen, ook met voorzakken, grote maten, nu 995 - 1495 - 1595 Lederen boodschaptassen, met volle garantie 1575 - 1675 - 1950 - 2050 Portemonnales, prima leder nu 85 - 110 - 140 - 250 - 275 -375 Plastic handtasjes, nu sensatieprijzen 198 - 225 - 295 395 - 495 - 595 - 695 - 795 Prachtige Import-koffers, nu 695 - 795 - 895 - 995 - 1095 Linnen boodschaptassen, waterdicht, dubbel linnen, nu 495 - 595 - 695 - 995 Plastic boodschaptassen, zeer sterk, reclameprijzen, nu 650 - 795 - 895 Prachtige import reis- en manlcure- ètuls, nu met de grootst mogelijke kortingen. Toilettasjes In 10 maten. Nu geweldig goedkoop. U koopt veel goedkoper bij: SPOORSTRAAT 22—24 Zo juist ontvingen wij nog een partij Engelse badmutsen! Het beste van het beste. Normale prijs 275. Nu slechts 190. Haast U! Geweldige zonnebrillenreclame! Van 175 nu 120. Van 195 nu 150. Italiaanse Importbrlllen. Prima. Ook kindermaten. Slechts 45 ct. Enkele parelcolllers 75 ct. Parelchokers, dikke gelijke parels. Nu 150 - 225 en 325 Dubbel ook 325 49- 39 49 29 19 7 Zeepdozen Tandenborstelkokers Tandenborstels Kinderborstels Zakkammen 9 39 Haarkammen Zijkammen, per paar Doosjes zeep en Eau de Cologne Poederdozen Poederpotten Kapdozen Kapspiegels Witte kettingen Blauwe kettingen Zilveren ringen Oorknoppen Kinderarmbandjes 40 Kinderbroches 35 Damesbroches 49 Armbanden 135 135 135 450 99 75 145 45 - 30 - 25 - 45 - 95 12 15 79 110 95 350 95 40 29 110 35 22 15 20 75 Mooier beter en veelgoedkoper koopt U In het SPOORSTRAAT 22—24 Advertentiën Woensdag 8 Augustus V. 3.95 98 I.39 I.39 75 8.9S 3.75 J UTTERTJES Personeel: Te koop aangeboden: Zuivere goudgele Virginia. Een tabak waarvan U geniet VIRGINIA SHAG MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 pHIA VAN DEN BERG uit het Zeeuwse stadje Axel is twee en twintig jaar oud en een ondernemende jongedame! Toen zy haar diploma R.H.B.S. had behaald, volgde zy de spoedcursus voor onderwijzeres en stond voor de klas in Sluiskil, in Eindhoven en Lewedorp. Ir Sluiskil onderging zy haar vuurdoop: zy debuteerde er en kreeg meteen drie klassen tegeiykertyd! Zo tussen het onder- wijzen door haalde zy haar acte handwerken en haar eerste diploma aan et Gentse Conservatorium en uit dit alles blijkt wel, dat zy over de nodige energie beschikt. Maar toen dit alles gebeurd was, vond zy, dat het tyd werd om eens wat meer van de wereld te zien, Haar aandacht werd getrokken door een adver tentie, waarin een Nederlandse familie een gouvernante voor Egypte vroeg, zy schreef erop en een paar dagen later lag er een brief voor haar in de bus n» t het verzoek om ergens in Nederland eens te komen praten. En dat klinkt gek meneer, maar Ik kréég dat baantje en het conserva toriumdiploma gaf eigenlijk de door' slag, omdat ik in staat zou zijn om ook muziekles te geven. Eindeloos duurde het wachten op het vereiste vi sum, maar in 1949 kon ik dan toch weg. Zo vertelde Phia van den Berg. Vóór die Egyptische advertentie had zij al geschreven op baantjes in Istanboel en zelfs in Teheran. Nooit kwam er op die brieven antwoord. Maar Egypte was raak en men kan zich voorstellen, wat dat betekende. Vader van den Berg vertrouwde de zaak eerst maar half, trok op infor maties uit en kwam tot de conclusie, dat alles O.K. was. Dus werden de koffers gepakt en zo zat dat Axelse meisje op een goede dag, nu bijna twee jaar geleden in de trein, die naar Genua voert. Daar werd een hut op een emigrantenschip haar volgende ver blijfplaats en via Napels ging het re gelrecht naar Port Foead. de won plaats van de Nederlandse familie, waar zij komen zou. Een andere wereld. Het verschil was nauwelijks te ver werken. Inplaats van de zware klei van het vruchtbare Zeeuwse polder land was daar eensklaps de woèstijn. Inplaats van de eenvoudige Zeeuwse daglonerswoningen waren er de sfinx en de pyramiden. Inplaats van de rus tige, goedhartige, door en door eerlij ke Zeeuwen Waren er plotseling de schilderachtige, drukke, opvliegende cn lang niet altijd even eerlijke Ooster lingen. Inplaats van een huis, waar slechts vertrouwde vrienden des avonds de drempel overschrijden, was er het onophoudelijke komen en gaan van mensen van allerlei nationaliteiten. Het enige wat eigenlijk niet veran derde was de levenswijze. „Ook al was de Schelde dan vervangen door de Nijl en het Suezkanaal, wij aten een Hol landse pot en wij spraken Nederlands, we leefden eigenlijk precies, zoals ik mijn hele leven had gedaan Pyramiden vielen tegen. De pyramiden? Natuurlijk ben ik er geweest, maar ze vielen me tegen. Als je aan hun voet staat, zie je eigen lijk alleen maar vervallen steenklom pen. De sfinx? Een kolos van steen, waarvan ik me ook heel wat meer had voorgesteld. Het doen en laten in de steden, het winkelen, het omspringen met het Arabische huispersoneel, waar van wij geen woord verstonden en dat van ons geen woord verstond, dat was, als ik er over nadenk, een veel groter sensatie, dan de pyramidenEn Caïro, Suez, Port Said, het waren ste den als uit de Duizend en een Nacht Waarom Phia van den Berg naar Axel terugkwam? De Nederlandse familie ging met verlof terug naar Nederland. Of zij weer naar Egypte wil? Natuurlijk, liever vandaag dan morgen, het was een reuze-fijne tijd. Maar het staat nog niet helemaal vast, of de kinderen hun verdere opvoeding in Nederland zullen krijgen, of weer mee naar Egypte zullen gaan en er is dus veel onzeker.... Peter Cheyney „Dót had je niet gedacht" Uitgave; A. W. Bruna Zoon te Utrecht. Enkele maanden geleden overleed de bekende Engelse schrijver van de de tective-verhalen Peter Cheyney, die vooral ook in Amerika een grote popu lariteit genoot. Hü schreef in bijzonder vlotte, moeilijk te vertalen stijl een aan tal boeken, waarin hy beurtelings Lem- my Caution en Callaghan de hoofdrol liet spelen. Deze figuren zijn keiharde kerels, die sterk zijn en slim, veel ro ken en op hun speurtochten tal van vrouwen het hoofd op hol brengen. De Cheyney-liefhebbers hebben die knap pe detectives leren kennen en waarde ren in betrekkelijk eenvoudige verha len, waarin de spanning en de humor domineren. Ook in ons land worden de Cheyney- producten gaarne gelezen. De vertalin gen bereiken weliswaar niet die verras sende hoogte als de oorspronkelijke ma nuscripten. maar „Dat had je niet ge dacht", dat onlangs verscheen, zal on getwijfeld een ere-plaatsje krijgen op de boekenplank. „You can always duck" (de Engelse titel) hernieuwt de kennis making met Lemmy Caution, die op weergaloos handigde wijze een beeld schone spionne ontmaskert. Hoe dat in zijn werk gaat, is moeilijk na te ver tellen, want Cheyney schiep vele inge wikkelde situaties, die niet eens zo erg verward blijken te zijn, wanneer ten slotte het doek valt. Juist daarom werd „Dót had je niet gedacht" weer zo een lezenswaardige detective-story. (Van onze Haagse £VENALS Nederland redacteur) kampen ook Australië en Nieuw-Zeeland met een enorm woningtekort. De Australi sche autoriteiten hebben daarom niets liever dan dat de immigranten hun huis meenemen. Nieuw-Zeeland Iaat zelfs geen immigranten met hun gezin nen toe, als zij niet vooraf verzekerd zqn van huisvesting, hetzy doordat zy daar een woning ter beschikking krij gen, hetzy doordat zy een pre-fabrica- ted huis meebrengen. Het beste is dus zijn montagewoning mee te nemen, gesteld dat men over voldoende contanten beschikt om zich er een aan te schaffen en de hoge vrachtkosten te betalen. Maar dan nog is het niet gemakkelijk toestemming te krijgen om zijn huis op te trekken, want Australië kent legio bouwvoor schriften, die nauwkeurig moeten wor den nageleefd: voorschriften, die zelfs in bijvoorbeeld de onderscheiden delen van Sydney verschillen en die betref fen: constructie, afmetingen, gasleiding, electrische installatie, waterleiding, enz. Een Nederlandse ondernemer heeft nu een pre-fabricated woning gecon strueerd, die aan zodanige eisen vol doet, dat zy, waar zij in Australië ook wordt neergezet, binnen de grenzen van de ingewikkelde en naar de landstreek of de gemeente variërende voorschrif ten blijft. In de gemeente Voorburg kreeg hij een stuk grond beschikbaar, waar de woning nu als modelwoning is ingericht. Wij hebben het huis be keken. Het ziet er inderdaad voortref felijk uit. De houtconstructie is in bouwelemen ten uit Oostenrijk gestuurd. In samen werking met de Oostenrijkse ingeni eurs ontwierp een Nederlandse archi tect het type. De aanvullende onder delen zijn alle van Nederlands fabri kaat. Er zijn nu acht verschillende typen van zulke bungalows, voor grote en voor klein,-, gezinnen. De kleinste kost kant en klaar f 4.500.de grootste f 16.000,De modelwoning van mid delbare grootte in Voorburg kost f 11.000,Daarbij komt dan nog onge veer f 5000,vracht als men deze pre- fabricated woning naar Australië wil verzenden. Men levert dan de gehele complete houtbouw-constructie van het huis verzendklaar gebundeld en ver pakt, met alle daarbij behorende op- bouwtekemngen, een volledige hand leiding voor het opzetten van het huis en alle erbij benodigde draadnagels, schroeven, bouten, ankers en beslag. De overigens benodigde materialen, zo als dakbedekking, glas, verfstoffen, keu ken, schoorsteen en leidingwerk, kun nen geheel pasklaar worden meege leverd. Ongetwijfeld zou deze pre-fabricated woning ook een bijdrage kunnen leve ren tot een snellere oplossing van het Nederlandse woningvraagstuk. Trou wens: in een aantal gemeenten zullen zy verrijzen. City Magazijn LAGE PRIJZEN City Magazijn In plaats van kaarten. De huwelijksvoltrekking van 3. M. 3. COLLêE en A. C. MALLEE zal plaats vinden op Don derdag 13 Aug. om 11 uur v.m. Receptie op de trouw dag van 79 uur n.m. Koningdwarsstraat 9. Den Helder, Aug. 1951. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. J. J. DE WINTER, in de ouderdom van !0 jaar. Den Helder, A. W. A. van der Veur de Winter. lanjer-Masin, W. J. de Winter E. de Winter Ragendorffer. losfors Zweden, M. M. Ferwerda—- De Winter. A. P. Ferwerda en Kleinkinderen, ^en Helder, 5 Aug. '51. 'Ynkerpark 29. Iet stoffelijk overschot is opgebaard in de Aula taliesingel 75 te Utrecht. Bezoekuren van 916 uur. De teraardebestelling tal plaats vinden op Woensdag 8 Aug. te '4.15 uur op de le Al- tem. Begraafplaats te Utrecht. BERGEN'S HOOGTIJDAG 'g middags 8 uur in het VAN REENENPARK. Entree 1.zitplaatsen 1.5Ó; kinderen halve prijs. 's Avonds 9 uur zullen in het Van Reenenpark de mooiste nummers van het corso worden vertoond in feestverlichting opgeluisterd door een muzikale fakkeloptocht van Bergens Harmonie. Entree 0.50. Kinderen halve prijs. Alle inlichtingen: V.V.V., tel. K 22082124. ARTS Praktijk hervat Gevraagd jen FLINKE JUFFROUW, in een slagersgezin, die geh. zelfst. de huish. kan doen. Goed sal. Br. m. uitv. inl. ond. nr. HA 873 Bur. Ver. Noordholl. Dagbladen, Voordam 11, Alkmaar. WOONSCHIP. Te koop pracht woonschip. Indeling: salon met erker, Bruynzeel keuken, gang met W.C., 2 slaapkamers. Gegarandeer de yzeren onderbouw. Ver der nog 3 woonschepen te koop. Te bevragen en te zien bij KOOI, Theehuis, Grouw, Telefoon 43. GEVRAAGD voor LOONADMINISTRATIE een 20 jaar. VAN HATTUM en BLANKEVOORT, Betonafdeling Buitenhaven. Interlook Herencamisole Z. Zwaar Interlook- Herenbroekje 2. Sterke Werksok I Ge«n filialen. Voorzorgz. worden aangenomen Pracht Nylon B-keus Pracht Wandelkous Prima Dames- camisole Bijpassende directoire Rode zakdoeken gr. maat Extra brede 2-pers. lakens Maratti zijden Onderjurken alle kleuren KEIZERSTRAAT 69 Uw advertentie in dit blad treft doel ZO JUIST ONTVANGEN: Halve prijzen Alle kleuren. Nu slecht» Ow3 Gevraagd: een flinke dienst bode, zelfstandig kunnende wer ken. Werkster aanwezig. Bakkerij Kuijper, Emmastraat 81: Aanmel den na 6 uur. Groot tropisch aquarium met vis, planten, verlichting, lucht pomp enz. f 60,—. Te bevragen: Zuidstraat 81. Een flink huis, centrum, huur f 6.55 per week. Br. onder nr 4, Bureau van dit blad. t+4 28. Als Barendse de volgende middag in het Grand Hotel komt om Betty Carlton te spreken, krygt hy de schrik van zijn leven. De man in de portiersloge vertelt hem, dat miss Carlton en haar geleidster vanochtend zijn vertrokken. Neen ze hebben geen adres achtergelaten Tien minuten later weet Barendse dat ze hals- over-kop naar Amerika zyn teruggevlogen Wat heeft dat te betekenen? Betty Carlton die' E uit eigen beweging opzocht, die hem gesmeekt heeft naspormgen naar haar verdwenfn vadeJ en diens millioenenschat te doen, deze lieftal lige miss Carlton is verdwenen zonder één woord van verklaring achter te laten? Aarze" I6T Hlif toE? £taal "?e grote speurder enige ogenblik- Dón I f u°un?e va.n het luxueuze hotel. - hpm irutl t J Pl°tseling, dat er iemand naar Mm» i" cen fnuteuil bij het raam zit Ben Inrmt nLe hem toeknikt. Met forse slappe» loopt Barendse op hem t«t....

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6