Voorstel over rijwieltoelagen ongehavend uit de strijd niet DANSEN Samenvoeging Gemeenten Schag en Zaterdag weer diplomazwemmen bij de Helderse Bruinvissen Nieuwe gemeente: „Niedorp" Harenkarspel - Warmen- huizen worden samen: Nrd-Geestmerambacht Heer-Hugowaard GEMEENTERAAD DEN HELDER Amendementen van de heerSteenlage De heer Van der Vaart hanteerde de hamer Openbare leeszaal in de maand Juli Het schaaktournooi om het jeugdkampioenschap Hedenavond: in de Marine Caniine Mutaties bij de Marine Beiaardconcert Geliefd vak op roosier van vele scholen Eisen zijn redelijk gesteld IN HET KORT Texel Groot vuurwerk D« Commissie stelt voor de dorpen Haringhnizen, Valkkoog en St. Maarten bö Sc hagen te voegen. De bevolking der gemeente zou vol gens het voorstel vermeerderd worden van 4720, met 131 van de gemeente Bar- singerhorn en 517 van de gemeente St. Maarten, tot 5368 zielen (cijfers per 31 Mei 1947). De oppervlakte der gemeente, thans 2007 ha, zou worden vergroot met 195 ha van Barsingerhorn, 2 ha van Haren- karspel en 299 ha van St. Maarten. Zij gapden in totaal 2503 ha beslaan. D* Commissie is van mening, dat de gemeente de naam „Schagen", welke tot de oudste in Westfriesland behoort, moet blijven dragen. Indien ten tijde van de verkiezingen van leden van de gemeenteraden in 1949 de nieuwe gemeente had bestaan, zou de verdeling van de uitgebrachte, geldige stemmen, blijkens de uitslagen per stembureau in de tegenwoordige gemeenten, ongeveer als volgt zijn ge west: Prot. Chr. groep 7,79 proc., KVP 21,88 proc., WD 0,92 proc., PvdA 29,31 proc., CPN 6.76 proc., Gem. Bel. 33,05 proc., diversen 0,28 proc. De Commissie is van oordeel dat de gemeenten Oude- Niedorp, Nieuwe Nie dorp, Winkel en Barsingerhorn (met uitzondering van Haringhuizen en noordelijke Waardpolder) verenigd moeten wordein in één nieuwe ge meente, die Niedorp zal heten. De bevolking der gemeente zou wor den gevormd door 1855 inwoners van Barsingerhorn, 1611 van Oude Niedorp, 2038 van Nieuwe Niedorp, 2232 van Winkel, plm. 20 van Hoogwoud en plm. 140 van Harenkarspel; tezamen pl.m. 7896 (cijfers per 31 Mei 1947). De oppervlakte der nieuwe gemeente zou bestaan uit 1451 ha van Barsinger horn, 977 ha van Oude Niedorp, 1617 ha van Nieuwe Niedorp, 1951 ha van Win kel, 36 ha van Wieringermeer, 23 ha van Hoogwoud en 110 ha van Haren karspel; in totaal 6165 ha. Hoewel zulks niet tot haar taak be hoort, wil de Commissie in dit bijzon dere geval niet nalaten in overweging te geven niet Nieuwe Niedorp, doch het grotere, meer centraal gelegen en in verschillende opzichten reeds streek- verzorgende dorp Winkel als zetel voor het gemeentebestuur te kiezen. De Commissie is van oordeel, dat: de gemeenten Harenkarspel en War- menhuizen en het zuidelijk deel van de gemeente St. Maarten verenigd die nen te worden. De bevolking der nieuwe gemeente zou volgens het voorstel omvatten 3343 inwoners van Harenkarspel. 2539 van Warmenhuizen en 987 van St. Maarten, tezamen 6869 (cijfers per 31 Mei 1947). De oppervlakte der gemeente zou be slaan: 2158 ha van Harenkarspel, 1311 ha van Warmenhuizen, 1118 ha van St. Maarten, 24 ha van Oude Niedorp, 41 ha van Schoorl en 3 ha van Zijpe; in totaal 4655 ha. De Commissie stelt voor om, zowel met het doel plaatselijke gevoeligheden te ontzien als met het oog op de in de loop der eeuwen gegroeide verbonden heid in deze streek, aan de nieuwe ge meente de naam „Noord-Geestmeram- bacht" te geven. De plaatselijke namen zouden uiteraard toch blijven bestaan. De Commissie meent dat de grenzen van de te handhaven gemeente Heer- hugowaard overal daar waar zulks nog niet het geval Is, moeten worden ge legd in het midden van de als r'nJ' vaart der Heerhugowaard fungerende wateren; dat het binnen de ringvaart van de Heerhugowaard gelegen deel van de gemeente Oterleek in de ge meente Heerhugowaard dient te worden opgenomen; dat het tot Heerhugowaard behorende deel van de Berkmeer van die gemeente behoort te worden afge scheiden; en dat nabij Rustenburg een kleine grenscorrectie moet worden aan gebracht. De bevolking der nieuwe gemeente zou, volgens het voorstel, omvatten pjm 6103 inwoners van Heerhugowaard, plm 156 van Harenkarspel, plm. 20 va Hensbroek, 286 van Oterleek, pl.m- van Oudorp, pl.m 10 van Sint Pancr en 222 van Langedijk; tezamen plm- 6817 (cijfers per 1 Mei 1947). De oppervlakte der gemeente zou be slaan: 3695 ha van Heerhugowaard, 7e ha van Harenkarspel, 1 ba van u Niedorp, 44 ha van Hensbroek, 188 van Oterleek. 24 ha van Oudorp, van Sint Pancras. en 225 ha van Lang dijk; in totaal 4260 ha. WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 st^id^ irIv^rStCl ?Ver rÜwieltoelagcn jS gisteravond niet ongehavend uit de in den wh"0" 'u **e vorif>e raadsvergadering staakten de stemmen, nadat reeds zoveel ni 6 °VeI voorstel van gedachten waa gewisseld. Nadien waren weer niet »<ir,rfCUWe 'n de breinen van enkele raadsleden opgeborreld, dat men die de vni mCCr t0' stemminS wilde overgaan. De heer J. H. Ke ijzer (CH), bleven V'? maa' nie.t aanwezig was, had trouwens nog iets op het hart, en toen kleine en. van ziin mederaadsleden niet achter. Er bleek nog voor een onder 'ln uur tot praten te zitten in het ogenschijnlijk uitgewrongen nomen CrP voorstel werd ten slotte met enkele kleine wijzigingen aange- Deze wijzigingen waren het gevolg van enkele amendementen, die door de heer C. Steenlage (P.v.d.A.) wa ren ingediend, voorzien van een uit voerige toelichting en omlijst door enig commentaar van de heren C. Ran (K.V.P.), s. Prins (V.V.D.), G. J. Eijlders (A.R.) en W. de Boer A.R) In zijn eerste amendement stelde de heer Steenlage voor, de regeling alleen te laten gelden voor ambtenaren bene den de rang van technisch hoofdamb tenaar. Dit amendement werd met 18 tegen 3 stemmen aangenomen. Met algemene stemmen aanvaardde de raad het amendement, waarin het van kracht zijn der verordening aan een limiet werd gebonden. De heer Steenlage achtte het noodzakelijk, de voorgestelde regeling te laten expire ren op 31 December 1952, opdat men alsdan de situatie opnieuw zou kun nen beoordelen. Terwijl in het voorstel van B. en W. de ambtenaren, die voor een rijwielver goeding in aanmerking zouden komen, in twee categorieën werden ingedeeld, wilde de heer Steenlage drie groepen instellen. Hij stelde voor, een jaarlijkse vergoeding van f 60 te verlenen aan die ambtenaren, die in het belang van de dienst doorlopend van een eigen rij wiel gebruik moeten maken, van f 40 voor hen die hun rijwiel veelvuldig moeten gebruiken en van f 25 voor de overige ambtenaren die voor hun ar beid in dienst der gemeente niet bui ten een fiets kunnen. De heer W. de Boer zag laatstgenoemd bedrag graag verhoogd tot f 30, maar de raad plaatste zich met 165 stemmen achter het amendement van de heer Steenlage. Wethouder P. S. van der Vaart, die wegens de vacantie van de burge meester als voorzitter optrad, kreeg de instemming van dé raad toen hij con cludeerde dat blijkens het aanvaarden van de amendementen ook het voor stel van B. en W. was aangenomen. Belasting. Het andere agendapunt, waarover enige discussie kon worden verwacht het voorstel over de classificatie van de gemeente in verband met de heffing der personele belasting werd van de agenda afgevoerd. Het voorstel, waarin een kleine wijziging noodzakelijk was gebleken, zal in de volgende vergade ring opnieuw aan de orde komen1. De raad verleende op hun verzoek eervol ontslag aan mej. J. P. M. Hoo- gerwerf (onderwijzeres aan school 14), de heer A. Weidema (leraar aan de avondvaktekenschool) en de heer C. W. Dornseiffen (leraar aan de Zee vaartschool en de avondcursus voor scheepswerktuigkundigen V.D.). Over eenkomstig het voorstel van B. en W. werd de heer A. Groot, onderwijzer aan de openbare schol nr. 7, overge plaatst naar de school Bankastraat, en mej. A. C. Quant, onderwijzeres aan' de school Bankastraat, naar school 8. Tot leraar in de Engelse taal aan het ge meentelijk lyceum werd nummer één van de voordracht benoemd, de heer P. Stofberg, die thans in het buitenland verblijft. In verband hiermede moest de benoeming geschieden1 met het voor behoud, dat de heer Stofberg genees kundig geschikt wordt geacht. Het voorstel betreffende een tijde lijke voorziening in het gebrek aan ruimte, waarmede de R.K. Meisjes school met het ingaan van de nieuwe cursus te kampen zal krijgen, werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Er zullen dus twee lokalen worden' in gericht boven de fa. Manheim in de Koningstraat en een derde lokaal komt disponibel in de openbare lagere school aan de Oostslootstraat. Zaterdagmarkt. Tijdens de rondvraag sprak de heer B. Schreuder (C.P.N.) er zijn vreugde over uit, dat de bezoekers van de Zaterdagmarkt hun fietsen kunnen stallen. Hij had echter nog een wens, en wel ten aanzien van1 een bescheiden bouwwerkje, dat de marktkooplieden op het ogenblik eerst kunnen bereiken na een wandeling door de Bierstraat en over de Spoorbrug. De heer Schreu der zou graag een dergelijk stukje architectuur in de onmiddellijke nabij heid van het marktterrein opgetrokken zien. Ten slotte gaf het C.P.N.-raads- lid het college in overweging, de uren van openstelling der Zaterdagmarkt zodanig te wijzigen, dat het publiek er van 's morgens negen uur tot 's mid dags zes uur terecht kan. Namens het college kon de heer Van der Vaart beloven, dat de heer Schreuder omtrent het een en ander nader zou vernemen. Een overeenkomstige belofte ontving de heer J. H. K e ij z e r (C.H.) in ant woord op zijn vraag, of het gemeente bestuur op korte termijn desnoods door een noodoplossing kon voorzien in de straatverlichting van de nieuwe stadswijken bij Jan Verfailleweg en Burgemeester H ouwingsingel. Voorzitter P. S. van der Vaart sloot daarop de openbare zitting van de Raad, met het verzoek aan de leden nog een ogenblik achter gesloten deu ren te blijven, aangezien het college een enkele vertrouwelijke mededeling had te doen. In de maand Juli werd de Openbare Lees zaal te Den Helder bezocht door 387 personen, te weten 346 mannen en 41 vrouwen. Uitge leend werden 2553 romans, 1363 studiewerken en 2200 jeugdboeken, in het totaal dus 6116 boeken. De lijst van aanwinsten voor Aujfustus be staat uit de volgende titels: ROMANS Buck: De belofte. Charteris: De schrik der dieven. Fairlie: Waar is mijn vrouw? Hemingway: Ook rijst de zon opIn- nes: Schipbreuk in de Poolzee. Plantema. Do wolf in het bos. Redeke: De deuren draaien. Stinetorf: Witte wonderdokter. Sumner: Pinky. Visser: De erfenis. Wal ker: Dokter Baker's ontgoocheling. GESCHENKEN Brouwer, Ras Lobstein: Duits voor ULO; spraakkunst; 2 dln. Disney: Geen weg terug. Formsma: Anglia; 3 dln. Grimme: Wien in der Gottk. Groot, de, Leopoid Rijkers Nederlandse letterkunde; dl. 2. Hugo: Oeu- vres; 12 dln. Kamp: Het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Lan- genscheidt: Kanaillen. Leffertstra: Leesboek voor gymnasiaal-onderwijs; dl. 1. Lennart: Twee negerpopjes. Miller: Society and lite- rature in erica. Mont, De: In Noord en Zuid. Naber: Het leven en werken van Jeltje de Bosch Kemper. Pergaud: Drames des champs et des bois. Priestley: Verraad in Gretley. Raaf, De, Griss: Een nieuwe bundel. Verslagf, 1950: van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Groningen. Verstijnen: Onze evendieren. Zacher: Die Kunst. OPBRENGST COLLECTE De te Den Burg gehouden collecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor de instandhouding van het Militair Te huis te Den Burg, heeft f 108.-- opge bracht. Nederlaag en zege voor Geus De derde en vierde ronde van het tournooi om het jeugdschaakkampioen- schap van Nederland, die gisteren in Hillegersberg werden gespeeld, hebben de Noordhollanhse schaker Wim Geus een overwinning en een nederlaag ge bracht. Ziet hij vandaag kans, te win nen van Smallegange (uit Biezelingei, dan zal h(j de strijd om de eerste plaats kannen voortzetten. Met wit zegevierde Geus over de Rotterdammer W. Versnel, die door ve len als favoriet wordt beschouwd. Ver snel speelde Siciliaans en kon na een stukoffer een gevaarlijke aanval op bouwen, maar door scherp tegenspel van Geus kwam hij na de 24ste zet mat te staan. Minder fortuinlijk was de Helderse schaker met zwart spelend te gen de Amsterdammer Staal, die geen enkele fout van Geus onbenut liet. Staal overwon in zestien zetten. De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden zijn; Derde ronde: A: HarmsVan der Poel 10, Van MinnenDe Ruiter 0-1, TilstraVan der Wolk 01. B: Smal legangeStaal 0—1, Van Bemmelen— Beurskens 1—0, GeusVersnel 10. Vierde ronde: A: De RuiterHarms 1—0, Van der WolkVan Minnen 1—0, Van der PoelTilstra 10, B: Beursr kensSmallegange 01, VersnelVan Bemmelen y, StaalGeus 10. De jeugdschakers en de deelnemers aan de grote bondswedstrijden werden gistermiddag in de fraaie Burgerzaal van het Rotterdamse raadhuis ont vangen door het gemeentebestuur, waar zij werden toegesproken door de loco burgemeester, de heer Van Tilburg. (Advertentie, lng. Med.) Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 18 Juni 1951 de functie van mari ne-attaché bij Hr. Ms. ambassade te Canberra opgedragen aan kapitein luitenant-ter zee L. J. Goslings; is met ingang van 1 Juli 1951 bevor derd tot vice-admiraal van administra tie de schout bij nacht van administra tie J. Oosterhuis; Is met ingang van 16 Juli 1951 bevor derd tot vice-admiraal de schout bij De stadsbeiaardier, de heer Tj Joh. Dito, verzorgt morgenavond van acht tot negen uur op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwe zen het volgende beiaardconcert; 1. Aan d' oever van een snelle vliet (Samehtini), 2. Ave Maria (Jef Denijn), 3. Narcissus (E. Nevin), 4. Blumenlied (Gustav Lange), 5. Berceuse de Jocelyn (B. Godard), 6. Menuett (L. van Beet hoven), 7. a. IJs met slagroom (C. van Praag), b. De oempa's (Bern. Dianand), c. Koos de gymnast (Theo van der Bijl), d. Luilak (J. W. Tierie), e. Het lied met een refreintje (C. van Praag), 8. Sonatine in C (W. A. Mozart). De laatste weken heeft men volop van de zomer kunnen genieten. De zon was goed, en de temperatuur liep flink hoog op, met het natuurlijke gevolg, dat het grootste gedeelte van de Nederlands bevolking, indien zij daartoe tenminste in de gelegenheid was de waterkant opzocht om een verkoelende duik te nemen, hetzij in het heerlijke frisse zeewater, hetzij i» andere zwembaden. MARKTBERICHT DEN BURG, 6 Augustus 1951. Aan gevoerd werden 120 lammeren van f60 tot f70; 14 pinken van f350 tot f425; 2 koeien van f 700 tot f 950; 40 biggen van f40 tot f60; 8 nuchtere kalveren van f45 tot f7U. Voor de meesten zijn dit genotvolle uren geweest, doch voor een ander deel der bevolking zijn dit droevige ogen blikken geworden. Hiermede doelen wij dan speciaal op de verdrinkingsgeval- len. Gelukkig zien de meeste mensen thans de noodzaak van het zwemmen leren in. Ook de scholen zijn op het goede pad en in vele Nederlandse ge meenten, is het zwemmen een vast vak op de lesrooster geworden. En wat is aardiger, vooral voor de jeugd, wanneer zü de zwemkunst vol doende machtig zijn, te trachten daar voor een bewijs te krijgen, zodat een ieder kan zien hoe goed zij zich in het De in Den Helder wonende Frie ten houden hedenavond op het Her mei-terrein'aan de Meeuwenstraat on <!erlinge kaatsw strijden, die om ze ven uur beginnen. INTERVIEW Mooit zal deze Gradus de dag vergeten, waarop hij er door zijn hoofdredacteur op uit werd gestuurdde beroemde dompteur Tiger Jim tc gaan interviewen. De tijgertemmer was juist beziu zijn katjes wat nieu we gedachten en ideeën bij te Irengen, toen Gradus ar riveerde. Jim noodde hem vriendelijk in de kooi. Bib- terend van emotie trachtte uw verslaggever iets op te schrijven, maar de aanblik van een vijftal grommende tijgers maakte dat practtsch onmogelijk. Jim zelf zat rustig met zijn rug tegen Titia 2Ün koorddansenae tijger. Zijn ene arm was om de hals van het monster ge slagen Het dier geeuwde nu en dan al zijn tanden en kiezen bloot, om vervolgens UW verslaggever met bui tengewone belangstelling te gaan gadeslaan. Tiger Jim vertelde over ziin nieuwste trucs, met -.en nonchalance, de temmers eUien. „Titia ts een sul zei hij terwijl de t^ffeT vriendelijk in de neus uneer, De aangesprokene lam daarop de hele tem- mershand in zijn verschrik gelijke muil Uw Gradus zat -r als versteend bij, niet bv machte nog één bewegina te maken. ,&reel hem eens?", noodde Tiger Jim, die zes jaar was, toen hij voor het eerst in de kooi stapte. In zulke ogenblikken laat ge u niet gaarne kennen, wel? En toch stolde uw ver. slaggever het bloed in de aderen, toen hij aarzelend op Titia toe struikelde. De andere tijgers geeuwden nu alle openlijk, als wilden zij mij doen weten hoe on schuldig zij waren en hoe slaperig. Enfin, Titia werd gestreeld, met bevende vin gers, besmeurd met inkt, die uit pure angst uit de vulpen was gevloden. Titia hapte speels naar uw Gra dus, terwijl Tiger Jim bul derend lachte. Heel de schrale rug van uw verslag gever was samengekrompen tot een pukkelig harnas uit een instinctieve poging tot zelfverdediging. De twintig minuten met Tiger Jim en zijn katjes maakten een gebroken man, die verlangde naar de vrij heid, welke twee stappem verder achter de ijzeren tralies lag te lonken. Uw Gradus kwam er heelhuids uit, natuurlijk, anders had hij u deze be nauwende herinnering niet kunnen brengen, 't Moest er een kéér uit! Het vraagge sprek met Tiger Jim werd in de cantine van het circus voortgezet. Bij twee hart- versterkinkjes, waarvan er door uw verslaggever één naarstig werd gebruikt. Na de derde borrel achtte hij zich evenwel nog niet ge rehabiliteerd in de ogen van de grijnzende Tiger Jim Daarom heeft Uw Gradus in het voorbijgaan een poes akelig hard in de staart ge knepen. Daarna stapte hij. nog niet voldaan, de vrije wereld tegemoet. VANGST J^aat deze Gradus zijn lieve lezers eens verwennen. Laat hij eens twee foto's in zijn eenvoudige rubriek op nemen. Zo ziet ge dan eerst het dochtertje van de heer Leen uit de Breewater- straat. Voor de buik houdt zij, wat de Westfries pleegt te noemen, een „knoert" van een paling. De heer Leen ving het tachtig centi- meter-lange glibberige ding in het Jialgzandkanaal, ge woon met een hengel en een pier. Het gewicht bedroeg 1 kg en 4 gram. Lettie Leen was. wat trots op de vangst van haar pa, vandaar dat zij met het slachtoffer van roekeloze vraatzucht voor de lens mocht. sl "J Jf Wy hebben de laatste weken niet over het weer te klagen gehad. Menigmaal hebben wij ons recht plezierig van alle overtollige kledingstukken kunnen ontdoen, teneinde on middellijk daarop, al of niet bruin of mooi, in het zilte nat een lichamelijke verfrissing te ondergaan. Bij deze gezonde levensdrift behoort het „Jong geleerd, oud gedaan", en ge dachtig deze uitspraak drijven de ouders hun kinderen het Water in. En dan wordt het huilen, want alom is het water donker gekleurd, en heel in de verte is óók alles water. Gra duslijffotograaf trof twee kleine meisjes, die door hun lokkende ouders bereids tot aan het middel de zee trotseerden. LEDEN J7r moet meer getafelten nist worden, luidt het spreekwoord in W.G.W.- kringen. Van de afdeling tafeltennis van deze sport organisatie vernam Gradus, dat weer nieuwe leden kun nen worden aangenomen. Hoewel hij er niet aan twij felt, dat ook andere vereni gingen gaarne nog wat zul len aansterken, volgen toch onderstaande gegevens: W.G W. heeft nu teams in de eerste, tweede, derde en vierde klasse. Wie voor deze mooie sport belang stelling heeft, kan zich tot 1 September opgeven bij de heer N. de Vroome, Van Ho- gendorpstraat 24, telefoon 3194. STAMTAFEL J^inderen worden wel eens geholpen, wanneer zij hun huiswerk maken. Pietje had vlak voor zijn vacantie allemaal mooie cijfers. De onderwijzer verdacht hem er van, dat hij het werk door zijn vader liet doen Pietje's pa schreef hierop de onderwijzer het volgende briefje: „Ik verklaar hier bij, dat Pietje zijn huiswerk geheel alleen maakt. water thuis voelen. Deze bewijzen wor den uitgegeven. Het zijn de bekende zwemdiploma's van de Kon. Ned. Zwembond. Verscheidene jaren achtereen zijn ook in Den Helder de proeven voor de ze diploma's afgenomen, en vele jonge en oudere Nieuwediepers hebben zich in het bezit gesteld van het zo begeer de papiertje. Ook dit jaar is de gelegenheid open gesteld door de Helderse Bruinvissen, om de proeven voor de zwemdiploma's 1 en 2 af te leggen, en wel Zaterdag middag om half drie in het zwembad aan de Dijk. Diploma 1 kan slechts worden behaald door kinderen tot en met 16 jaar, het tweede is voor een ieder bereikbaar. Men kan zich opgeven tot en met Donderdag in het clubgebouw aan de Dijk, van v.m. 1112 uur en n.m. van 77.30 uur tegen betaling van f 0.35 per diploma. De eisen, welke voor deze diploma's worden gesteld, laten wij hieronder volgen. Diploma 1. a. Te water gaan van het vlot met rechtstandige sprong voorwaarts ge strekt, onmiddellijk gevolgd door 125 meter zwemmen, waarvan de eerste 75 meter met de schoolslag en de laat ste 50 meter met de enkelvoudige rug slag, met de handen op de heupen, moet worden afgelegd. b. Te water gaan van het vlot met rechtstandige sprong voorwaarts ge strekt, onmiddellijk gevolgd door 1 mi nuut watertrappen met de wijsvinger boven water. Diploma 3. a. Gekleed te water gaan met recht standige sprong voorwaarts gestrekt of met startsprong, onmiddellijk gevolgd door 50 meter zwemmen met de school slag. (De kleding bestaat voor mannelijke candidaten uit: zwemcostuum. hemd of flanel, overhemd, blouse of trui, lange bovenbroek voor candidaten beneden 16 jaar plus fours of korte broek sokken of kniekousen. Voor vrouwelijke candidaten: zwem- costuum, hemd. directoir, onderjurk, japon, sokken. Het dragen van schoei sel is niet verplicht). b. Te water gaan van het vlot met rechtstandige sprong voorwaarts ge strekt of met startsprong .onmiddellijk gevolgd door 150 meter zwemmen, waarvan de eerste 100 meter met de schoolslag, de volgende 25 meter mat de enkelvoudige rugslag met de han den op de heupen, en de laatste 25 me ter met de enkelvoudige rugslag met de handen gekruist over de borst, moe ten worden afgelegd. e. Te water gaan van het vlot met rechtstandige sprong vooqrwaarts ge strekt, en vervolgens 1 minuut water- trappen, waarvan de laatste 25 secon den met de handen boven water. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene heeft de Texelse vereniging voor volksfeesten Maan dagavond een groot vuurwerk te Den Burg onfstoken. Er waren niet minder dan 2000 toeschouwers. Aardige stuk ken werden ontstoken, afgewisseld door vuurpijlen, welke tot een grot» hoogte opklommen, waarna zij knal lend uiteen spatten. Het was jammer, dat zoveel personen zonder te betalen van het mooie schouwspel genoten, door langs de kant van de weg te gaan staan.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3