Waardering voor onderwijsnota van minister Rutten Rio beleeft een sensationele winter In één jaar werden tienduizend „echte" Rembrandts ingevoerd Superieure techniek bezorgde de Nederlander een ruime zege De Franse kampioen beschikt over fantastisch incasseringsvermogen :sx"mdm- Erbarmelijke hutten gaan schuil achter sprookjesachtige paleizen BEGROTING O.K. EN W IN EERSTE KAMER Verwijt over bezuinigingen bij Wereldomroep De scholenbouw moetop peil blijven PURMERENDER MARKT Geen naamsverandering bij naturalisatie Communistische leiders in Amerika gearresteerd Bloeiende kunstzwendel in de VS. Corot is record-houder is met honderdduizend ZWITSALETTEN s GRATIE Beheerder verduisterde Amerikaanse effecten M I Twee overwinningen voor Fanny Blankers-Koen Van Dam versloeg Stock op punten Van Dam was voorzichtig ln de schaduw van de Suikerhoed Getulio Vargas spee't het wel klaar WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 Dinsdagmiddag begon de Eerste Kamer met de behandeling van de begroting Tc-A Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. Dr. van Velthoven van de KVP had grote waardering voor de onlangs gepubliceerde Onderwijsnota van ministei1 Kutten, waarin verschillende plannen tot onder wijsherziening zijn ontvouwd, vooral omdat de vernieuwingen niet met hogere uitgaven gepaard zullen gaan. Hij betreurde daarentegen de vertraging in de scholenbouw, waarvoor oor spronkelijk 70 millioen was bestemd. Dit bedrag is verminderd tot 40 millioen. Zijn beroep op de bewindsman om in de ministerraad al zijn overredingskracht aan te wenden, teneinde de scholenbouw op peil te houden, was dus niet ver wonderlijk. capaciteit is 40 k.w.u. Nodig is een zender van 100 k.w.u. Tot de bouw daarvan heeft de ministerraad ai an derhalf jaar geleden besloten, doch er is nog niets gebeurd". Daarom drong de Katholieke afgevaardigde aan op uitvoering van de bes*aande plannen. De heer Wendelaar (VVD), die in de avondvergadering sprak, achtte de toestand van onze cultuurmonumenten wel verontrustend. Hij wilde de zorg hiervoor onderbrengen op de kapitaals- dienst. Voorts vroeg hij, schilderijen in musea, die niet zijn tentoongesteld, toch voor het publiek toegankelijk te stellen. Ten slot'e uitte hij enkele wen sen ten aanzien van de radio. Hij acht- 'e het peil van de muziekuitzendingen niet hoog genoeg en vroeg activiteif van de staatssecretaris ter verhoging van het algemene gehalte van de pro gramma's. De heer De Zwaan (CH) sloot zich aan bij hen, die hun waarde ring voor de onderwijsnota hadden uit gesproken. De andere sprekers hiel den zich in sterke mate met detail kwesties bezig. Vermelding verdient nog het pleidooi van de heer Algra (AR) voor een betere zender voor de Wereldomroep. Vandaag wordt het deba* voortgezet. Verder had hij bezwaren tegen de handhaving van de schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs op vrijwel de oude bedragen. Decentralisatie op onderwijsgebied en de voorgenomen vestiging van een tweede Technische Hogeschool in Eindhoven stemden hem tot voldoening. Ten slotte drong hij aan op een krachtige bevordering van de kunst en cultuur, o.a. van het amateur toneel. De heer Schipper (AR) klaagde er over, dat aan het bijzonder nijverheids onderwijs te weinig vrijheid wordt ge laten. Hij verlangde meer aandacht van de overheid voor de opleiding van nij verheidsleerkrachten en voor een goede outillage van de verschillende nijver heidsscholen. Ook mr. Van Walsum (PvdA) sprak zijn waardering voor de Onderwijsnota uit, vooral omdat daarin het belang van de vorming van de persoonlijkheid en het brengen van de leerlingen op de plaatsen, die het meest met hun aanleg stroken, terdege wordt ingezien. Hij wenste bevordering van de bouw van scholen en van gymnastieklokalen en een niet verslappende aandacht voor het kleuteronderwijs. De heer Van Walsum had geen be zwaar tegen de vestiging van een nieu we Technische Hogeschool in Eindho ven, maar wel was hij zeer verwon derd, dat daarmede in strijd met vroegere toezeggingen van de ministér thans haast gemaakt wordt, hoewel de capaciteit in Delft nog niet tot 3500 studenten is uitgebreid. Over de plan nen betreffende Eindhoven vroeg hij volledig te worden ingelicht. Schaamte De heer Kerstens (KVP) verweet de minister, dat hij van de Wereldomroep bezuinigingen heeft verlangd die loyaal zijn uitgevoerd doch tegelij kertijd uitbreiding van de taak van de omroep. Niet alleen is het de wens van. de regering, dat naar enkele landen achter het ijzeren gordijn wordt uitge zonden, maar tevens moet gedacht worden aan de Nederlanders in Indo nesië en in de Antillen en aan de tal rijke Nederlandse emigranten, die overal verspreid in de wereld wonen De Wereldomroep is echter zover af gezakt, dat we ons ervoor dienen te schamen. „Eigenlijk kunnen we nog be'er geen Wereldomroep hebben dan zo één", vond de heer Kerstens. „Zijn De handel in de vete koeien viel ver geleken met de sombere berichten van de vorige dag erg mee. Er waren veel slagers op het appèl. De prijzen waren echter lager, hoewel van „een inzin king" geen sprake was. Op de gelde- markt was de gang heel goed. Men noemt Augustus niet voort niets „de tweede Meimaand"Met de verse melkkoeien wil de vlotte handel maar niet komen. Ze worden laat aan de man gebracht. De prijzen blijven vrij vast staan. De nuchtere kalveren gingen vlot en tegen hoge prijzen weg. De fok kers gingen daarentegen stug van de hand. De vraag naar de vette kalveren evenals naar vet wolvee ging veel beter, vooral door de vraag voor export. De bokken en geiten gingen weer stug. Met de vette varkens was het in de vroegte heel goed. De prijs lag een paar centen hoger dan de vorige week. Door het te grote aanbod, zakten de prijzen echter flink in. Ook de vette zeugen, die in de vroegte f 1.88 deden, liepen terug, zodat de markt zeer stug afliep. Op de biggenmarkt was een flinke aanvoer, doch de prijzen bleven daar goed en kwamen niet lager dan die van de vo rige week. In de fokzeugen was het maar kalm. Op de paardemarkt was de handel geheel gebaseerd op de dood daar er voor 't leven hoegenaamd niets wordt gedaan. Ook pluimvee werd bij na niet verkocht. PURMEREND, 7 Aug. Aangevoerd 599 runderen waaronder 259 vette koeien 2,102.75 p. kg. (matig); 132 melk- en kalfkoeien 650975 (kalm); 168 geldekoeien 550750 (goed)18 pin ken 300445 (matig); 21 vette kalve ren 145—290 (goed); 308 nuchtere kal veren voor de slacht 5590 (goed), fok kers 60—105 (stug); 22 stieren 650— 1450 (matig)566 vette schapen 70120 (iets vlugger), lammeren 4290 (goed); 39 bokken en geiten 1050 (stug); 256 vette varkens 1.802.02 p. kg. (begin goed, afloop lager); 1138 schrammen 3675, zware biggen 3875, lichte big gen 26—38 (stug prijshoudend)23 fok zeugen 280400 (matig)43 paarden 575 950 (kalm)totaal 2998 dieren; 1300 oude kippen en hanen rode en witte 1.201.80 p. kg.; 600 jonge hennen 4— 6 p. st.; 5200 jongen hanen rode en wit te 2.25—2.50 p. kg., 450 blauwe 2.80— 2.90; 400 eenden 11.25 p. stuk; 400 ko nijnen 1.254 p. st.; 6000 kipeieren 14.5015.15 p. 100 st.; 800 eendeieren 9 p. 100 stuks. Meer dan tweehonderd nieuwe Nederlanders (van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer hechtte in de gis termiddag gehouden vergadering haar goedkeuring aan een tiental wetsont werpen, die aan 217 vreemdelingen het Nederlandse staatsburgerschap verle nen. Voorts verenigde ze zich met «en aantal kleinere wetsontwerpen. Bij de bespreking van de naturalisa- tie-onwerpen zei minister Van Maar- seveen, dat er met het oog op de vaak onuitsprekelijke namen, bezwaren be staan tegen naamsverandering tegelijk met naturalisatie. Dit bevreemdde de heer Wendelaar (VVD), die zeid7 ■•••n dering geen gunst is van de Neder landse staat, doch van de betrokkenen, die toestaan, dat hun naam eenvoudi ger wordt geschreven. Dg heer Maarse- veen bleek niet te vermurwen. Hij deelde echter mede, dat de kwestie de aandacht van de regering heeft. De Amerikaanse federale recherche heeft Dinsdag nog vijf leiders van de communistische partij te Baltimore, New York en Cleveland gearresteerd op beschuldiging van samenzwering ter gewelddadige omverwerping van de Amerikaanse regering. Elf vooraanstaande communistische functionarissen werden onlangs te New York op grond van dezelfde beschuldi gingen veroordeeld tot gevangenisstraf fen van drie tot vijf jaar. (Van onze correspondent te New York). Het Amerikaanse Bureau van In voerrechten publiceert ieder jaar eeu statistiek, waaruit blijkt hoeveel goe deren en voorwerpen door de douane zijn ingeklaard. Daardoor kan men in dit verslag het verbazingwekkende feit lezen, dat in het afgelopen belas tingjaar 103.227 schilderijen van Corot, 9428 werken van Rembrandt en 113.254 raadseltekeningen van Watteau inge voerd zjjn. Zoals bekend is, behoort Corot tot de meest gecopieerde mees ters maar dit cijfer voor één jaar overtreft toch zeker verreweg alle schattingen, die tot nu toe in vak kringen gemaakt werden betreffende het aantal in omloop zijnde falsifica ties. Als Corot deze 100.000 doeken zelf geschilderd had, zou hij hiervoor 300 jaar nodig gehad hebben indien hij iedere dag een schilderij geproduceerd had. Maar alle herhaaldelijk uitgespro ken waarschuwingen hebben de Corot- fanatici niet voorzichtiger kunnen ma ken; op een tentoonstelling in New York waren in 1937 reeds 20.000 schil derijen van Corot te bewonderen, die door hun eigenaars alle als absoluut echt beschouwd werden! Serieuze kunsthistorici schatten het aantal wer ken, dat Corot in de loop van zijn le ven geschilderd heeft, op 1500 a 2000. Het enthousiasme voor Corot op zichzelf begrijpelijk dateert niet pas van korte tijd. Reeds in bet begin van deze eeuw zei de geestige Capus. dat er 1500 Corots bestonden, waarvan er zich 3000 in Amerika bevonden. Als men bij de 100.000 schilderijen, die het afgelopen jaar in de Vereigde Staten werden ingevoerd, nog het aantal telt. dat in Europese musea en particuliere verzamelingen hangt, komt men tot ge tallen om duizelig van te worden. Overigens is Corot niet de enige, wie de eer ten deel viel, dat onbekende schilders zich van zij naam bedienen Het ligt voor de hand, dat onmogelijk bijna 10.000 Rembrandts in één jaar in Amerika kunnen zijn ingevoerd. Utrillo heeft eveneens een dergelijk lot beleefd; er bestaan niet minder dan 140.000 schilderijen, die aan hem toege schreven worden en Modigliani, die zijn hele leven maar weinig geschilderd heeft, bleek posthuum een verbazing wekkende productiviteit te ontwikke len: met de aan hem toegeschreven werken zou men het hele Louvre kun nen vullen! Een Franse kunsthistoricus, Fernand- ""VIM, MEXICO „'fi Monument van de oude Maya- beschaving. Maar liefst zeven eeuwen kijken van deze tempclpyramide van Chichen-itza op je neer.", „Do's bij CABAL.LF.RO af. Dat is ook constante kwaliteit !n (Advertentie, Ing. Mcd.) Demeurs, die over deze toestanden een boekje geschreven heeft, dat getiteld is „Kunstzwendel", oppert zelfs de vraag, of men onder deze omstandighe den eigenlijk niet ieder meesterwerk met wantrouwen moet bekijken. Niet eens de beroemde „Gioconda", de Mona Lisa uit het Louvre, is boven iedere verdenking verheven, want een Ame rikaanse verzamelaar bezit precies het zelfde schilderij en hij beweert, dat het zijne echt is. Zou dus het schilderij in het Louvre, dat jaar in jaar uit hele zwermen bezoekers aantrekt, maar een copie zijn? Dezelfde vragen moet men stellen bij Rembrandt, Van Gogh en Vermeer. Of ANTI-PUN TABLETTEN (Advertentie. Ing. Med.) De nieuwe Duitse ambassadeur in Den Haag verscheen onlangs op het departement van buiten landse zaken om in opdracht van zijn regering te pleiten voor het "verlenen vm gratie aan drie ter dood veroordeelde nationaalsocta- listen. Toen hij de namen van dit drietal noemde zei de hoge ambtenaar, die de Duitse diplo maat te woord stond: „Een hun ner heeft mijn vader vermoord En daarop nam hij de telefoon van de haak, draaide een nummer en verzocht om uitstel van exe cutie. Negen maanden gevangenis straf geëist Negen maanden gevangenisstraf is voor de Utrechtse rechtbank geëist te gen de 48-jarige ingenieur E. N„ omdat hjj zich had schuldig gemaakt aan een onjuiste vermogensaangifte ten aanzien van het buitengewoon navorderlngsbe- sluit en wegens verduistering van 67 Amerikaanse certificaten, die hij in op dracht van het Beheersinstituut onder zich had. Ir. N. werd na de oorlog belast met het beheer over het vermogen van een aannemer, die gecollaboreerd had. Van diens echtgenote ontving hij 67 certi ficaten, die aan het Beheersinstituut moesten worden onttrokken. Hij gaf ze aan als eigen vermogen. Later ver kocht hij ze. om een deel van een be lastingaanslag te kunnen voldoen. De rest f15.000, werd gebruikt ten eigen bate. De verdediger, mr. W. Derks meende, dat ten hoogste van verduistering van f15.000 kon worden gesproken. De rest is immers aan de belastingen betaald Overigens meende spr. dat het fout was gewest, ir. N. als beheerder aan te wijzen, omdat deze totaal geen be grip van geld heeft. DE AUSTRALISCHE INGENIEUR F. B. GARLIN, die met zijn Ameri kaanse vrouw met een door hem zelf gebouwde amphtb.e-jeep een tocht om de wereld maakt, is in Kopenhagen aangekomen. Het echtpaar bonen op hun voertuig te Kopenhagen. Chauffeur uit Bussum bekent aanrandingen op Gooise heide De politie te Hilversum heeft de 31- jarige Bussumse chauffeur J. B. gear resteerd wegens aandanding van twee 14-jarige Rotterdamse meisjes op de Gooise heide. De twee meisjes wilden de zonsopgang bewonderen. Op de hei de werden zij door B aangevallen, die met het handtasje van een der beide meisjes de vlucht nam. Bij zijn verhoor heeft B bekend tal van andere aanran dingen op zijn geweten te hebben, waarvan bij de politie nimmer aangif te is gedaan. Bij een van deze is hij gewond toen het slachtoffer hem met een schoen in het gezicht sloeg. De Hil- versumse recherche verzoekt de slacht offers zich alsnog te melden. Tijdens atletiekwedstrijden te Sed- gley in het Engelse graafschap Staf- fordshire won Fanny BlankersKoen de 100 meter en de 80 meter horden in resp. 12.1 sec. en 11.4 sec. „UET IS EEN TAAIE KEREL", vertrouwde een gehavende Luc van Dam zijig vrouw na afloop van het gevecht tegen de Franse kampioen Jean Stock tot. De keiharde Fransman had met goed geplaatste treffers een oude wonde boven het rechteroog van de Nederlandse kampioen opengeslagen en bovendien wm Luc aan zijn linkerjukbeen bloedend verw ond. Maar ook de Fransman vertoonde sporen van de harde slagenwisselingen welke in verscheidene van de tien ron den hadden plaats gevonden. Het rechjeroog van Jean Stock vertoonde neigin-' gen om geheel dicht te gaan en zijn ontierlip was onder ren formidabele coun ter van Van Dam gespleten. Het was de Fransman die in dit gevecht het meests had moeten incasseren en na afloop bestond dan ook geen enkele twijfel ovei1 de puntenoverwinning van onze landgenoot. J^UC VAN DAM was kennelijk be ducht voor de reputatie van Jean Stock. De Fransman staat er voor be kend een harde vechter te zijn en een fantastisch incasseringsvermogen te bezitten. Een stijlvolle bokser is hij ze ker niet, maar zijn slagen zijn daarom niet minder hard. Het was dan ook be grijpelijk dat Van Dam niets durfde te riskeren. Hij mocht dat ook niet doen. Een foutje in zijn dekking zou Stock de gelegenheid voor een eindstoot heb ben kunnen geven en tevens zou dat voor de Rotterdammer het einde heb ben betekend voor een kans op een titelgevecht om de Europese titel. De achtduizend toeschouwers in het Olym- (Van onze correspondent te Rio de Janeiro) JN RIO is het winter en er heerst een ongekende kou: 13 graden boven nul. De Braziliaanse hoofdstad is onder deze afkoeling actiever dan ooit tevoren Men beleeft er grote sensaties. Het tijdschrift „Cruzeiro" onthulde, dat in de „schoonste stad ter wereld" tienduizend lepraHjders vrij rondlopen en dagen lang waren in alle winkels handschoenen en desinfecterende zeep uitverkocht. Verder kon Rio als „stad van de meeste auto-ongelukken" zijn voorsprong op New York en Chicago nog vergroten. Op de Suikerhoed-rots mochten acrobaten eindelijk hun halsbrekende kunststukjes uitvoeren. Het kabelspoortje naar de top van de rots kreeg na het sensationele ongeluk van verleden iaar een nieuwe kabel. Nog steeds doet het roerende verhaal van de jonge man uit Beieren, die in het dagblad „A Manha" een van zijn ogen aanbiedt voor een betrekking in Brazilië, de ronde door clubs en koffie bars. Er zijn nog steeds mensen, die zich een verkeerde voorstelling van Brazilië maken, vinden de bewoners van Rio. De Staatspresident ontving de laatste vijf maanden 961 protestbrie ven, in het luxueuze stadsgedeelte van Copacabana was de waterleiding de fect en in het sprookjeshotel Quintan- dinha in Petropolis, dat wegens verbo den hazardspelen moest sluiten, zijn ontslagen bedienden tot een vredige bezetting van de verloren betrekkingen overgegaan. Desondanks is het leven in Rio niet zo erg zwaar. De Braziliaan gunt jok de voddigste bedelaar graag een siga retje. En in het parlement twisten -Ie afgevaardigden over het voorstel ovn soldaten van het garnizoen te laten meehelpen aan de reiniging van oe straten, omdat de beroeps-straatveger? alleen maar halve dagen willen vegen Voor de werkers broo« Wie werken wil, vindt in Brazilië ge makkelijk een betrekking. De economi sche ontwikkeling van het land gaat met koortsachtige haast vooruit. Rio de Janeiro heeft nu weer millioen in woners. Wolkenkrabbers schieten uit de rode aarde op, er ontstaan steeds nieuwe woonwijken en brede Avenida's. moet meer geproduceerd worden Heuvels worden afgegraven en luxueu ze promenades langs de zee aangelegd. Maar nog altijd staan er erbarmelijke hutten achter grootse paleizen en ver fijnde luxe tegenover uiterst primitie ve toestanden. Reusachtige briljanten, ruisende zijde, glanzende auto's en dan weer. afschuwelijke lompen, bijgeloof en tovenarij. Dat is Rio. bisschop Camara ging nog verder en verhief donderend zijn stem tegen de voorstanders van de echtscheiding, die gedurende zijn bezoek aan Rome in Rio veel aanhangers hadden gewonnen Uiterlijk vertoon. Rio hecht veel aan uiterlijkheden. Ook een kleurloos bestaan schittert nog bont in de contrasten van de „Cidade meravilhosa". Alle rassen van de we reld zijn hier bijeengebracht: negers en Japanners, Indianen, Arabische immi granten, Duitsers, Italianen, Zwitsers en Portugezen. Allen zijn in de smelt kroes van dit grote tropische rijk Bra- zihanen geworden en ze zijn er trots In het grote stadion, waar kort gele. den weer acht voetbalnaties elkaar de R'°" betwistten, spreekt van tijd tot tijd president Vargas. „Het ge- duld van de werkende massa is uitge put zegt hij dan waarschuwend. Er TYI OOT mAa» J Er ülïï^r. We?en aan*e|estl worden.' Oe uitbuiting moet ophouden". "G®tuli? sP?.elt het wel klaar", zCg- nr«id f !,a.nen' ze noemen hun pre„«tart familiaar bij zijn voornaam flat e T C'- makon aan de in flatie en de prijzen doen dalen" ver wacht men in Rio. Want alleen ternjl- dl" Perso,on,iik Prestige hebben j - pitiswgc 'lcDDCn De jonge krachten lopen storm te- Rio-Negro-PMei7T naar het gen de conservatieve facade. De reee- ro.rfc „t Behaald. En rmö heeft. Jï-__ e.ge Leeds stemmen op, die voor ring heeft voor officiële gelegenheden rok en hoge hoed afgeschaft. De open kraag heeft op straat en in openbare vervoermiddelen het pleit gewonnen Twee jaar geleden mocht een man zon der das niet in de tram stappen. Toch begint ook nu nog de sociale standaard in Rio bij de das. En door een reis naar New York en een meegebrachte luxe auto wordt de hoogste sport op te sociale ladder bereikt. Op het punt van de moraal deed de witgehelmde politie van Rio ham- woord gestand en arresteerde enige hartenbrekers, die op de Avenida Rio Branco de elegante jonge dames met haar vurige ogen lastig vielen. Aarts er gaan van de boeien der Grondwet" eisen m°"zic"h in activiteit m^kt politiek. De worden hoofdzakelijk voor'de voetbal" uitslagen gekocht. Of voor L v'« het wel daarvan han^ als altijd wel en we« van Brazilië af On d» nationale cognac uit. Maar noe hnJll dan de Suikerhoed is de Corevnvad berg. 0p welks top de groot?to Ph tusfiguur ter wereld brEwnS Sf stenen armen over Ri0 uitbreidt. pisch Stadion zullen daarom wellicht teleurgesteld zijn geworden in Van Dam, vooral de toeschouwers die slechts te vreden zijn met een knock-out over winning. De fijnproevers, de ware lief hebbers van de „noble-art" hebben echter ook ditmaal kunnen genieten van de werkelijk bijzonder fraaie stijl van Van Dam. Zijn uitstekend voeten werk en supperieure techniek stelden hem steeds weer in staat om de storm lopen van „tank" Stock te ontlopen en ondertussen tal Van treffers te plaatsen. Het pleit voor de moed van Stock dat hij niettemin alle tien ronden in de aanval is geweest. Hij heeft zich echter moe gebeukt op de meestal hermetisch gesloten dekking van Van Dam. Stock nam initiatie! De eerste drie ronden gingen vrij gelijk op. Stock had het initiatief, wat hem echter niets opleverde, omdat Van Dam handig wegslipte en uitweek, en intussen punten met zijn linkse scoorde. In de vierde ronde werd de Fransman herhaaldelijk gecounterd met harde linksen en rechtsen tegen de kaak et was de meerderheid van Van Dam groot. In de vijfde ronde voerde Stock het tempo op. Hij sloeg eenmaal onder de gordel, maar gaf meer dan hij moest nemen tijdens furieuse slagwisselingen op halve afstand. Van Dam kreeg een lichte blessure boven de rechter wenk brauw. In de volgende ronde bracht Van Dam herhaaldelijk zijn linkse di recte in het geding. Stock had er danig last van maar kwam toch geeh ogen blik in ernstig gevaar. Tot aan het einde toe behield de strijd vrijwel het zelfde karakter. Stock attaqueerde voortdurend 01 Van Dam verdedigde zich met als coun ters toegebrachte hoeken en uppercuts, die het uithoudingsvermogen van de Fransman zwaar op proef stelde en zil® elan remden. In de tiende en laatste ronde stelde Stock wanhopige poging6® in het werk om een eindstoot te plaat' sen zonder hier evenwel in te slagen- Van Dam, luide aangemoedigd door het publiek, ving hem op met zware link" stopstoten, die hun uitwerking ®'e misten ofschoon men niet kon zegge® dat de Fransman aangeslagen was toe# de laatste gongslag het einde van het gevecht aankondigde. lialiaanse wielerploeg voot wereld kampioenschapPen De Italiaanse wielerploeg voor de Wereldkampioenschappen op de haa® is als volgt samengesteld: sprint ama teurs: Sacchi, Colombara, Moretti®1- Oriani, Pinarello en Pugi. Sprint Pr°" fessionals: Ghella, Astolfi, Bergomh Dell'inocenti en Pozzi. Achtervolg!®» ama'eurs: De Rossi, Gandini, Messin® en Risso. Achtervolging professional®- Bevilacqua, Piazza en Pontisso. Ach ter grote motoren: Martino, Frosi°' utti en Scrivanti. De Italiaanse vert egenwoordiging voor de kampi°e®* schappen op de weg zal worden he* rond gemaakt na de wedstrijden, w*l' op 13 en 14 Augustus te Vare«e morden gehouden.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4