Directeur ziel van der Rijkspostspaarbank, bedrijf zijn Een nieuwe sport, waar men niets voor doet Admiraal in groot tenue of portier van groot hotei? Jk zit er met iedere vezel aan vast" -.te'ssrssusss irsï" Strijd tussen katoen Hengelaars slachtoffer van ial van beperkende bepalingen wol en kunstvezel Portret yoortvarenc/ ambtenaar Hij kan nog niet worden gemist Deze man is de heer J. F. Faber, di recteur van de Rijkspostspaarbank. Hü is nog steeds de ziel van zijn be- dryf en hij is bijna net zo oud. De Rijkspostspaarbank bestond onlangs 70 jaar en de heer Faber is al bijna 69. Hij had al gepensionneerd moeten zijn, maar het bedrijf heeft hem nodig en hy zelf wil graag zo lang mogelijk blij ven werken. Werken is zyn leven. Hij heeft nooit in zijn leven ergens anders tijd voor gehad; liefhebberijen heeft hü niet, zijn enige hobby is de instelling waarbij hij 53 jaar geleden als een le venslustige Amsterdamse jongen van 16 jaar in dienst kwam. Successievelijk heeft hij alle rangen van het spaar- bankbedrijf doorlopen, 25 jaar was hij chef van de afdeling geldbelegging en nu sinds 1948 directeur. In de 70- jarige geschiedenis van de instelling hebben zich waarschijnlijk geen ingrij pender veranderingen voorgedaan, dan juist deze paar jaar, waarin de heer Faber de scepter zwaait over dit grote bedrijf. Door de eisen van de omstan digheden gedwonen, is de RPSB in deze jaren los gekomen uit de passieve hou ding, die zij bijna 70 jaar lang bewaard had en is een actieve propaganda voor het sparen gaan voeren. Brussels agenten hebben vele nieuwe uniformen Nog meer Oceaan-de pressies met regenweer tdële wedijver van de 18 gemeentebesturen Urk Nettenfabriek staakt werk 't Zand Groot sportevenement SfifiSi met een sabel, een Vacantiegenot voor zeer velen mogelijk De Schager markt Zeepost voor Oost en West VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1061 ,N EEN kamer van enorme afmetingen, met 7jt achter een groot bureau een man met Wanden bont<! schilderijen, hoge leeftijd bereikt hebben, maar er ligt in dl« j,'' har°"- HU moet aI een gekamd zijn, zulk een Jeugdige slag, dat de bezSk- ^T' 70rgVuldl* gezicht toont groeven van zorg en de war komt- e kleur en de ïee#telöke arb*ld. ««ar het IIU spreekt langzaam met Ieven<% achter de licht- -ten van grote levenswijsheid '«'n^rva'f a,gepaSt<, 7Jnnen' zU" jonge stem. Z«n spaarzame gebaren *U„ rustig *U h<*" 6e" maar hü draagt eea licktgrjjs pak en een jjas m^S w moeilijk de leeftijd van deze man te schatten. 'S Zeer Toen de heer Faber op het eind van de vorige eeuw! in dienst trad bij de Rijkspostspaarbank, had deze in vüftien jaar tijds al zulk een vlucht genomen, dat er meer dan een half millioen boekjes in omloop waren. Korte t|jd later, i 1933, werd het eerste millioen bereikt, in 1926 het tweede millioen en op het ogenblik bedraagt het aantal rekeningen bijna vier mil lioen. Het totaal bedrag der inlagen be loopt ongeveer 1% milliard. Snelle groei. HE heer Faber heeft deze gehele ont wikkeling meegemaakt. Toen hij in dienst kwam, was de administratie nog gevestigd in het eerste gebouw aan de Stadhouderskade in Amsterdam. In 1901 werd het grote gebouw aan de Van Baerlestraat in gebruik genomen, dat na tien jaar toen het personeel van 150 tot 400 was gestegen al moest worden uitgebreid met een vleugel aan de Jan Luykenstraat. Op het ogenblik puilen de 800 employé's er eenvoudig uit, zodat er al een dependence moest worden geopend, omdat de plannen voor een nieuwe verbouwing niet konden worden uitgevoerd. Die plannen zijn er wel; men wil van ded riehoek die het imposante gebouw vormt een vier kant maken. Die verbouwing is echter niet de grootste zorg van de heer Fa ber. Zijn grootste zorg is, dat de spaarders de laatste jaren veel meer geld terug vragen dan inleggen. Niet dat de positie van de Rijkspostspaar bank daardoor zou geschokt zijn, doch de hees Faber acht dit een spijtig ver- hebbenel'vdat k7alijke «evolgen kan De trmf °°r gehele maatschappij. dernrÜ? f "ontsparin«" is op zichzelf een demonstraUe van het belang van het Paren, want in deze dure tijden pluk ken Qe opvragers immers de vruchten hun vroegere spaarzaamheid •.maar het zou wel eens kunnen zijn", rio-f» U' "dat ons n°g moeilijker tij- hoKv wachten staan, dan we nu reeds hebben en dan moeten er toch ook weer reserves zijn, waaruit de mensen unnen putten. Daarom is juist in deze tijd sparen een eerste vereiste en daarom maken wij daarvoor zoveel pro paganda." MEN voelt, als deze man spreekt, dat hij niet in de eerste plaats aan, het belang van zijn instelling denkt, maar aan dat van het gehele volk en van de kleine man in het bijzonder. De heer Faber heeft het devies van de oude Cicero: „Sparen is een grote bron van inkomsten" tot levensdevies gekozen en er al meer dan een halve eeuw aan gegeven om ook anderen van de waar- DE HEER J. F. FABER heid daarvan te overtuigen. Hij bezit de ware geestdrift voor dit werk („Ik zit er met iedere vezel aan vast", zegt hij), en daarom kan hij het met zulk een jeugdig élan blijven verrichten. Zijn vreugde is, dat er ondanks de nood dezer dagen nog steeds gespaard wordt (er wordt bij de RPSB per maand toch altijd nog een 20 millioen ingebracht) en zijn trots is, dat ondanks het feit, dat er de laatste jaren voor honderden millioenen méér werd afge haald dan ingebracht, de RPSB nog bij niemand om hulp heeft behoeven aan1 te kloppen en zelfs de beleggingen op lange termijn niet heeft behoeven aan te spreken. Hij is een geslaagd ambte naar in de dubbele zin van het woord. Hij heeft hart voor zijn werk en voor zijn zaak, maar zeker niet minder voor de belangen van het volk, dat hij dient. (Van onze correspondent te Brussel) JJUITEN de vele attracties, die Groot-Brussel de vreemdeling kan bieden, is er één, die men tevergeefs in een reisgids of reclamefolder voor toeristen zoekt. Het zal waarschijnlijk wel niet als zodanig bedoeld zijn, maar de ge meentebesturen van de achttien gemeenten, die tezamen Groot-Brussel vormen, zijn er In geslaagd buitenlandse bezoekers een geheel nieuwe en waarschijnlijk in de gehele wereld unieke attractie voor te zetten door hun politiemannen in nieuwe uniformen te steken. Met deze nieuwe uniformen hebben de gemeente besturen nog eens duidelijk hun onafhankelijkheid gedemonstreerd. gymmistok of revolver. Soms met een van de drie, maar meestal met alle drie tegelijk. Zijn hoofddeksel is door gaans een zwarte of een witte helm, of een witte pet a la de Franse ma rine, of een zwarte achtkantige pet zo als de agenten in de Amerikaanse gangsterfilms dragen. Indien men na het bestuderen van deze richtlijnen nog twijfelt, of de man in uniform een politie-agent is of niet, is het beste wat men kan doen om "rheid te krijgen, een van de hon derden verkeersregels overtreden. In dien de man op u afstapt met een boekje en een potloodje in de hand, kan men er zeker van zijn met een politie-agent te doen te hebben. (Van onze weerkundige medewerker) Het Zuidelijke deel van Noord-Hol land, alsmede het grootste deel van Utrecht en Zuid-Holland kreeg gister ochtend een zeer zware regen te ver werken. In Amsterdam viel, tijdens een onweer dat zes uur duurde, totaal millimeter. Op Schiphol viel 80, Ypen- burg bij Leiden 51 en De Bildt 30 mil limeter, terwijl Den Helder er met enkele onbeduidende buitjes afkwam. De storing, die deze zware regenva veroorzaakte is al naar Noorwegen weggetrokken. Vandaag zal er hier langs de kust 'n krachtige wind waaien, waarbij koel weer en af en toe nog een bui kan optreden. De vooruitzichten voor 't weekeinde zagen er hedenmor- Ben nog verre van rooskleurig uit. Een hieuwe, nog in activiteit toenemende depressie in de buurt van IJsland trekt vij snel naar de Noordzee. Deze depressie kan morgen ons land berei ken en opnieuw onbestendig, koel en regenachtig weer veroorzaken. Het Weer is dan ook met recht van de kook en van warm zomerweer zal de komen- dc dagen dan ook geen sprake zijn. Vooral hier in Noord-Holland kan er overdag een harde tot krachtige wind voorkomen. Augustus zal bij de vacan tiegangers daarom in een ongunstig blaadje komen te staan. Ook de boeren eo de bouwers zullen op dit re^enac.j tige weer in de oogsttijd niet geste *ljn. W ARMENHUIZEN, 9 Aug. 13.100 kg »»rd" •Ppelcn: Schotse muizen 12,30-13,10. grove U—n.50. drielingen 10,10-10,50, Ëigenhei- 11,20 12,40 cn Doré 12,70; 300 kg «la- konen 22-25. Nu moet direct gezegd worden, dat sinds men van de tot dusver bestaande uniformiteit is afgeweken, het stads beeld aanmerkelijk aan „kleur" heeft gewonnen. Zelfs geboren en getogen Brusselaars, die er zo langzamerhand aan gapend zijn de pakjes van hun dienders bijna jaarlijks te zien verwis selen, zijn diep onder de indruk van de stoere en martiale aanblik, die hun politiemannen thans bieden. Er is een tijd geweest dat men de „gardeville's" kon zien rondstappen m blauw of zwart geverfde batledresses, die beschikbaar waren gesteld door .ie geallieerde legers. Het gold toen als een soort van sympathiebetuiging aan de Engelsen, Amerikanen en Canade zen om zich in een oude legerunifodm te steken. Met het verdwijnen van de laatste Engelse en Amerikaanse bevrijder ver dwenen ook de geïmproviseerde uni formen en beleefde men een periode van werkelijke uniformiteit, waar het de uitrusting van de politiemannen be trof Deze gang van zaken strookte echter niet met de autonome gevoelens van de verscheidene gemeenten. Variatie in uniform. Vrijwel gelijktijdig, zonder evenwel van elkanders plannen op de hoogte te zijn, begon een aantal gemeenten een nieuwe Uniformen te ontwerpen voor hun agenten. Kennelijk hebben de vroede vaderen zich in hun ont- werpwoede geïnspireerd op reeds be staande uniformen, variërend van een admiraal van de Peruaanse vloot tot de uitrusting van de portier van het Negresco-hotel in Nice. Boze tongen beweren zelfs, dat er een gelheim ac- coord gesloten is, waarbij de kleinste gemeenten het recht zouden hebben het mooiste pak voor hun politieman nen te kiezen. Het resultaat van deze meuwe-uni- form-actie is thans dagelijks te zien in de verschillende gemeenten en bewijst zonder de minste twijfel, dat het -e burgemeesters en wethouders niet aan fantasie ontbreekt. t t Wanneer men in Brussels straten n Jn in uniform tegen komt en men tufrifplt eraan of het een inspecteur twf! fram eert marineofficier van on te doen te hebben. Een officiële Jïlfin tG Q _J. l.A»1pannnn UJJtl han< polü niea l0CHieeèen uitstapje naar Brussel landers, gezegd worden, dat willen maken, kan gezeg "aSeidingJoo^ett nog POl"S> ten jf "Jfï Het stonk te erg De nettenfabriek „Zeppelin" te Urk heeft haar werkzaamheden gestaakt, omdat het vrouwelijk personeel de reuk van een belendende vismeelfa- briek niet langer kon verdragen. De Urker visser, die voorheen op de fa briek werkzaam waren schenen beter tegen een geurtje te kunnen dan hun vrouwelijke opvolgers. JAARLIJKS UITSTAPJE NCB. De afd. Urk van de NCB hield haar jaarlijks uitstapje. Des morgens om 7 uur werd met een fraaie bus van de NWH naar Emmen gereden, waar het Noorder dierenpark werd bezocht. Ver volgens reed men naar Paterswolde waar de grote speeltuin een grote aan trekkingskracht uitoefende. De derde pleisterplaats was de stad Groningen. Om half zes werd hier weer gestart voor de terugtocht, en na nog enige onderbrekingen te Appelsga en in het Oranjewoud bij Heerenveen kwam men 's avonds onj .U uur op Urk aan. Het Rooms Katholieke sportcomité heeft plannen ontworpen voor het hou den van een algemene sportdag, welke zal worden gehouden op Woensdag 15 Augustus op het Geel Zwart terrein. Aan deze dag zal medewerking worden verleend door Z.A.P. De training is al geruimte tijd aan de gang en omvat wielrijden, hardlo pen, hordenloop, verspringen, hoog springen, touwtrekken, etc. Jammer genoeg moest de zwem- sport er buiten vallen, omdat er in 't Zand te weinig gelegenheid bestaat om deze tak van sport te beoefenen. De aanvang van de wedstrijden is gesteld op een uur. In de avonduren wordt een wegwedstrijd gehouden. In het jeugdhuis zullen na afloop de prij zen worden uitgereikt. HET LAG OP DE WEG Bij' de Rijkspolitie in 't Zand is aan gebracht een zwarte drie kwarts heren jas, welke werd gevonden op het rij wielpad tussen T. Pronk en Baltus. De ongelukkige verliezer kan bij de poli tie inlichtingen vragen. Synthetische stoften hebben goede toekomst (Van onze economische medewerker) Voor onze textiel voorziening ►teelt katoen nog steeds de grootste roi. Van de totale productie aan textielgrondstof- fen nam katoen in 1950 dan ook 69'/i voor zijn rekening. Rayon (de tegen woordig gebruikte naam voor kunstzij de) en andere synthetische vezels bren gen het tezamen tot 19'/«, terwijl wol de rij sluit met 12'/.. Op zichzelf zeg gen die verhoudingscljfers niet zo erg veel. Wel, als wij ze vergelijken met de cijfers van 1920, toen katoen bovenaan zweefde met 84,5'/«, wol de tweede plaats innam met 15,2'/« en rayon min of meer haar entree gemaakt had met 0.3'/«. De synthetische vezels komen er dus langzaam maar zeker in. Ja, wjj kunnen zelfs zeggen, dat de vraag naar synthe tisch bereide vezels, naar rayon, nylon (in Nederland zal de AKU dit product gaan maken onder de naam Enkalon; in Duitsland heet het Perion), saran, orlon, vinyon, dybel enz. nog steeds groter is dan de productiecapaciteit. De oorzaken hiervan schuilen ener zijds in het tekort aan katoen ni 1950 en anderzijds in de geweldige prijsstij gingen van dit product en van wol in vergelijking met vóór de oorlog. De ka- toenprijs is ongeveer vervijfvoudigd doch de wolprijs is vertienvoudigd; rayon daarentegen is maar de helft in prijs gestegen. Gegeven deze mogelijkheden voor de synthetische producten, zou het voor de hand liggen, dat de productie van syn thetische producten koortsachtig wordt uitgebreid. De rayonfabrikanten zijn hier echter enigszins huiverig voor. De ontwikkeling is op dit gebied zó revo- lutionnair, dat een uitvinding van „morgen" een uitvinding van „van daag" als het ware ongedaan zou kun nen maken. En als men dus een produc tie-installatie voor de vinding van „vandaag" had gebouwd, dan zou die onmiddellijk geheel of ten dele waarde loos zijn. Het is dus afwachten, welke producten zich naast rayon een blijven de plaats zullen verwerven. Een van de fraaiste wagens in het eminent geslaagde bloemencorso te Bergen was de bloemenweelde, welke de Bergense Vrijwillige Brandweer ten toon spreidde. In de toekenning van de eerste prijs vonden de mannen van comman- dat Blauw de juiste waardering voor hun fraaie inzending. Misschien is het niet juist, als we spreken over een nieuwe sport, waarmee wij het hengelen bedoelen. Eerder zouden we het kunnen hebben over één van de oudste sporten, die reeds eeuwen door de mensen is beoefend. Maar wel is het zo, dat de hengelsport in de laatste jaren zo geweldig is toegenomen, dat er kan worden gesproken over een nieuwe phase. Het aantal hengelaars dat men voorheen met slechts enkele duizenden telde, is opgelopen tot honderdduizenden en als we ons niet sterk vergissen, zal dit aantal in de komende jaren nog zeer aanzienlijk worden opgevoerd en de sport worden, die nog meer beoefenaren telt dan de in ons land toch wel zeer populaire voetbalsport. een po itieagênt meestal tei herkennen fh» sterren op zün kraag. En ais ziin. dan ls het een üf f!™»«V;np»r streepje! nummer o r of j m 'n irTnog eèn Paar andere kleuren. Realiseert men zich wel voldoende, wat dit betekent? Beseft men wel goed, wat het zeggen wil, dat een zo groot deel van de bevolking een zo belang rijk gedeelte van het jaar in de ban wordt gehouden van een tak van sport, die de overheid geen cent kost? Wij geloven van niet. Wij zijn van oordeel, dat de overheid zich niet vol doende bewust is van de belangrijkheid van dit vraagstuk, waaraan tal van kanten vast zitten. Om direct maar één van die kanten te noemen: Denkt men er wel aan, dat het van het grootste belang is, dat er in ons land zo veel mo gelijk gelegenheden worden geschapen, waar de millioenen vacantiegangers nieuwe kracht kunnen opdoen voor de arbeid van een komend jaar? Reeds nu is het zo, dat verschillende gezinnen de vacantie op het platteland doorbrengen, omdat vader naast de genoegens van het landleven, graag een hengeltje wil uitwerpen. Daardoor kunnen de grote vacantie- centra van ons land, die de steeds toe nemende stroom vacantiegangers niet kunnen opvangen ontlast worden. Dat klemt te meer, daar er door de heer sende nood in de bouwnijverheid in de komende jaren in deze centra te weinig gebouwd kan worden. Het is daarom van het grootste be lang, dat er niet alleen gelet wordt op de vacantiespreiding, wat betreft het tijdstip, maar dat ook het gehele land wordt gemobiliseerd om de steeds was sende stroom vacantiegangers te kun nen opnemen. Daar kan het platteland een belangrijke functie in vervullen en van dat platteland voornamelijk West- Friesland, dat bij de vissers een goede naam heeft. Een naam, die echter nog veel beter zou kunnen worden, als aan het hen gelen in de verschillende wateren niet zo veel beperkende bepalingen werden opgelegd én als men ten plattelande er van overtuigd was, dat het in het be lang van dï streek is, dat er iets wordt gedaan om het viswater op peil te hou den. Aan beide dingen ontbreekt nog zeer veel. Hoe staan de zaken? De visserij wet is, evenals zo vele van onze wetten volkomen verouderd en niet aangepast aan de revolutionnaire ontwikkeling die de vissport heeft door gemaakt. Deze wet gaat er van uit, dat de beroepsvissers er het grootste be lang bij hebben, beschermd te worden tegen de hengelaars. Er wordt In deze wet niets ten gunste van de hengelaars bepaald, er worden hen alleen beper kende bepalingen opgelegd, die er op berekend zijn, dat ze er bijna niet on der uit kunnen in aanraking te komen met de dienaren van de heilige Herman dad en dat wel op een onaangename manier, meestentijds onbewust en zon der het zelf te willen. Er is een tijd geweest, dat de bin nenvisserij voor velen een bestaan op leverde. Ook de visserij op snoek, baars, brasem, karper, etc. Die tijd behoort voor het grootste deel tot het verleden. De Binnenvisserij bepaalt zich in hoofd zaak tot de paling. Beschermende maat regelen ten opzichte van andere vis zouden wij schier overbodig willen noemen. We zouden zelfs verder willen gaan en nu beperkende bepalingen in het leven willen roepen, om de henge laars te beschermen tegen de binnen- vissers. Laat de kanalen en de ring vaarten niet meer aftrekken door de beroepsmensen. Er zijn te veel Neder landers die vreugde beleven aan het vangen van deze vis. Natuurlijk mag een en ander niet gaan ten koste van de mensen die in de visserij een boterham verdienen. Deze zullen schadeloos gesteld moeten worden. Dat kan op een zeer eenvou dige wijze geschieden. Iedere henge laar betaalt zijn bijdrage in de verbete ring van de visstand. Wij maken ons sterk, dat men al een heel eind zou komen, indien men deze bijdrage be steedde om de beroepsvissers schade loos te stellen en we achten de moge lijkheid niet uitgesloten, dat de sport vissers graag nog iets meer zouden be talen, als ze maar van de soussa van de vergunningen, die ook nog al wat kosten, af waren. Indien de bijdrage ter verbetering van de visstand eens iets zou worden verhoogd, en de hengelaars zouden ook werkelijlr iets merken van d^ pogingen om de vissstand te verbeteren, wat zou het platteland dan niet een dorado kun nen worden voor de honderdduizenden die het legioen der hengelaars vormen In deze geest zal moeten worden ge werkt, indien men de tekenen van de tijd wil verstaan, die gaan in de rich ting van het zoeken van verstrooiing en verpozing aan de kant van onze schone Hollandse wateren. Laten allen die het aangaat streven naar een op lossing van vrij vissen in goed water Daar mankeert thans nog alles aan. Op de ontwikkeling van de markt verhoudingen werken dan ook verschil lende krachten in. Het aanbod is bU de syntetische producten afhankelijk van meer en grotere installaties: hier kijken de fabrikanten nog de kat uit de boom. Het aanbod van katoen en wol ligt weer anders, omdat hier natuur lijke factoren een rol spelen; zo was in 1950 de Amerikaanse katoenoogst zeer slecht, terwijl zij dit jaar overvloedig belooft te zijn. Ook de wolproductie hangt af van de schapenteelt en d# kwaliteit van de vacht. De vraag laat zich ten dele leiaew door de hoogte van dr prijs. IZ die te hoog, zoals van wol, dan komt er een kopersstaking en wendt men zich tot vervangingsmaterialen. Rayon en nylon vervangen b.v. katoen in autobanden, rayon bovenkleding voor heren en rayon sportcostuums zijn in Amerika al ingebrugerd. Het is dan ook geen won der, dat de fabrikanten in Twente en in en rondom Tilburg in toenemende mate op synthetische vezels (vooral rayon-vezels) overgaan. De komst van al die nieuwe vezel» betekent echter niet, dat de verwer kende industrie ze zonder meer in de productie zal en kan opnomen. Er moe ten nieuwe machines gekocht worden voor het weven en breien. Men moet experimenteren met verven en „fi nishen". Zonder slag of stoot gaat het dus niet, doch het staat als een paal boven water, dat deze moeilijkheden of reeds overwonnen zijn of anders overwonnen zullen worden. Wij willen met dit overzichtje niet de indruk wekken, dat katoen en wol ten dode zijn opgeschreven. Daarvoor neemt b.v. katoen nog een te sterke positie in. Maar wel blijkt, dat zich in de textielstructuur veranderingen aan dienen. Vermoedelijk zullen zij op den duur een prijsverlagende druk uitoefe nen. De aanvoer van vette koeien was evenals vorige week, veel kopers aan wezig. De handel was vlug, terwijl nog betere prijzen werden gemaakt. Hoog ste notering f 1020, per kg slachtge- wicht 2.402.70. De aangevoerde kwa liteit was prima. Op de gebruiksvee- markt een zeer kleine aanvoer met in melkvee een flauwe handel. Kalfkoe ien waren goed verkoopbaar, evenals tijdkoeien. Hoogste not. kalfkoeien f 850, tijdkoeien f 700. Geldekoeien werden graag verkocht. Hoogste prijs f 775. Pinken konden met vrij goede handel f 425 opbrengen. De aanvoer van nuch tere kalveren neemt steeds af, terwijl de prijzen hoog liggen met goede vraag. Naar werkpaarden was een behoorlijke vraag met redelijke handel. Hoogste notering Rijtuigpaarden f 1150, voor de slacht f 800. De handel In melkschapen was vrij goed, die in lammeren matig. Voor het leven brachten deze laatste in hoogste notering f 65 op, voor de dood 'tot''f. 80.''Handel, in biggen en schram men iets flauwer, maar prijshoudend. Geiten en bokken kalm, kippen en ko nijnen vrij goed en eenden goed. De prijzen waren: 12 paarden 4501150, 2 veulens 175260, 4 tijdkoeien 625700, 18 geldekoeien 650775, 50 vette koeien 6751020, 2 kalfkoeien 750800, 6 melk koeien 700850, 5 pinken tot 425, 35 nuchtere kalveren 5090, 30 magere schapen 85100, 83 lammeren 5580, 5 bokken 630, 12 magere varkens 5565, 87 biggen 42—45, 27 konijnen 0,754.00, 20 kippen 23, 50 eenden 0.601.00. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië, m.s. „Oranje" (12 Aug.); Nieuw Guinea, m.s. „Roebiah" (16 Aug.) Antillen, s.s. „Groote Beer" (15 Aug.); Suriname, m.s. „Stentor" <28 Aug.); Canada, s.s. „Rijndam" (16 Aug.) Australië, s.s. „Groote Beer" (15 Aug.) VISSERIJBERICHT. URK, 9 Augustus 1951. Door 116 vaartuigen werd aangevoerd: 15218 p. kuilpaling, prijs 0.981.19, 193 pond lijnaal 1.351.45, 232 pond snoekbaars, 0.88; 220 pond rode baars, 1.03 per pond en 564 bak nest, prijs 3.88 per bak. Op de course van de Kennemer golfclub te Zandvoort wordt dezer dagen het international open golf- '■ampioen schap ge.'r- Be Egyp- :sche goljkan'.pioen 'H. Hassenein.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5