Pin. Pain en l'inn in Afrika De ziekenfondsen over hun precaire positie 0 Kabinet gevormd JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Radioprogramma voor dit week-end Puzzle-rubriek WEK DE GAL IN UW LEVER OP Boekhouder verduistert twintig mille Proeven voor de bouw van transport-raket Bluecher vraagt ontslag Vredesverdrag van Egypte met Israël Rinus Schaap is toch naar Frankrijk vertrokken Nel Hermsen is op de thuis reis naar Nederland Grote Engelse bas;s in de Belgische Kempen West-Duitsland en zijn buurstaten Rene Pleven slaagde Vorderingen te Teheran Treinbotsing in Amerika Emir Jalal kan vertrekken WSSr-—Si SS» ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1951 Geen vrijwillig verzekerden Voor de algemene vergadering van de Centrale Bond van Onderling be heerde ziekenfondsen, die in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschap,,,.! te Utrecht werd gehouden, bestond, r-zien de precaire toestand van het ziekenfondswezen een buitengewoon grote belangstelling. De voorzitter, de heer C. J. van Lienden bracht in zijn openingswoord uitdrukkelijk naar vo ren, dat de enige goede oplossing voor het ziekenfondswezen de instelling van één soort verzekerden is en dat de be grippen verplicht en vrijwillig verze kerden verdwijnen. Ook de ambtena ren, aldus spreker, dienen onder de ziekenfondsverzekering te vallen, voor zover hun inkomen de daartoe gestelde grens niet overschrijdt. Uitvoerig ging de heer Van Lienden in op de grote financiële moeilijkheden, waarin het ziekenfondswezen verkeert. Een een voudige rekensom, aldus spr. wijst uit, dat bij het huidige peil van de ver- Bouwbedrijf benadeeld Vrijdagmorgen werd door de Zaan- damse recherche een 34-jarige boekhou der uit Zeist aangehouden, die ten na dele van een Bouwbedrijf, dat werk zaamheden verricht in Zaandam, voor een bedrag van ongeveer twintig mille had verduisterd. De boekhouder, die bij dit Bouwbe drijf werkzaam was, had gefingeerde posten van onderaannemers opgegeven, vervalste kwitanties geboekt en geld uit de kas, waarover hij ging, aan zichzelf uitbetaald. Deze practijken had hij reeds onge veer 1 jaar uitgeoefend. Het zaak je kwam aan 't rollen toen hij in re keningen ging knoeien en de falsifi caties bij een accountantsonderzoek aan het licht kwamen. Luchtbombardementen vanaf de grond Een groep geleerden, onder wie enige Duitse deskundigen op het gebied van de v-2, hebben in de omgeving van München proeven genomen met k'"ine modellen raketten, welke door vlieg tuigen worden afgeschoten en wier snelheid voor het bereiken van de aar de wordt afgeremd door reactie-moto ren. Dr. Georges Lorenian deelde me de, dat dit principe door eeii groep „westelijke" geleerden, die een reus achtige raket wilden construeren, wel ke na afgeschoten te zijn door een vliegtuig in staat zou zijn tweehonderd volliUg uitgeruste infanteristen aan de grond te zetten, bij Neuchatel in Zwit seriand was geprobeerd. De Ameri kaanse luchtmacht heeft een nieuw apparaat in gebruik genomen, dat bom- menwerpers vanaf de grond aanwijzin gen geeft over vliegrichting, winddrift etc. en dat een electrische impuls uit zendt, waard ->r de bommen worden afgeworpen, als het vliegtuig op hel juiste punt boven het doel vliegt. Het Ruhrorqaan Als leider van Duitse delegatie De Westduitse vice-premier Bluecher heeft zijn eergisteren uitgesproken dreigement uitgevoerd. Hij heeft in een brief aan Bondskanselier Adenauer verzocht, ontheven te worden van zijn functie van leider der Duitse delegatie in het internationale orgaan voor het Ruhrgebied, omdat hij deze niet in overeenstemming achtte met zijn pres tige als politicus. Het Ruhrorgaan achtte hij geen instelling, die de Euro pese geest zou kunnen bevorderen. Ahmed Chasjaba Pasja, die tijdens de Palestijnse oorlog Egyptisch minis ter van buitenlandse zaken was, heeft zich voorstander verklaard van een vredesverdrag met Israël „in aanmer king genomen de huidige situatie en teneinde verdere ongelukken te voor komen". Waarnemers te Caïro leggen verband tussen dit vredesaanbod en een moge lijke wijziging in de houding van Egyp te ten aanzien van de besprekingen in het scheepvaartverkeer door het Suez- kanaal. De Gooispeler Rinus Schaap heeft na een nieuw overleg met vertegenwoor digers van de Franse profclub Toulou- se besloten toch naar Frankrijk te ver trekken. Gistermorgen is hij naar Am sterdam gereisd om daar over te stap pen op de trein die hem via Parijs naar zijn nieuwe woonplaats zal bren gen. Enkele dagen geleden is Nel Herm sen naar het tennisland van belofte ge gaan, waar zij aan verscheidene tour- nooien hoopte deel te nemen. Nauwe lijks had zij echter voet aan wal in Amerika gezet of zij ontving het be richt dat haar moeder was overleden. Mej. Hermsen is inmiddels weer op terugreis naar Nederland. strekkingen de premie voor de ver plichte verzekering tenminste op 4.6".. dient te worden gebracht. Ook de me dici zullen verplicht zijn een offer te brengen wil men de moeilijkheden kunnen overwinnen. De honorarium- wensen die bij deze groep leven, als mede de steeds stijgende kosten maken de toestand schier onhoudbaar. Wan neer het ziekenfondswezen zijn huidige vorm niet kan handhaven, dan bete kent dit, dat bepaalde risico's naar andere organen zouden moeten worden afgeschoven. In de Belgische Kempen nabij Ant werpen zal binnenkort een begin wor den gemaakt met de aanleg van een reusachtige legerbasis voor de Engelse troepen in West-Duitsland. De basis zal worden gevormd door 26 kampen en zes opslagplaatsen en zal 1600 h.a. groot zijn. De bouw kost 1.300.000.000 Belgische francs en de jaarlijkse on derhoudskosten tien millioen francs. Ongeveer 300 Engelse gezinnen zullen zich op deze basis vestigen, terwijl 5000 Belgische arbeiders er werk zullen vinden wanneer het werk volgend jaar gereed is. Van 21 tot 23 September zal onder voorzitterschap van de president van de Europese consultatieve vergade ring, Paul Henri Spaak, een congres worden gehouden tussen West-Duits land en andere Westeuropese landen. Op deze bijeenkomst zal gesproken worden over de betrekkingen van de bondsrepubliek met haar nabuurstaten, in het bijzonder met Frankrijk. Toch nog wijzigingen Na een regeringscrisis van 32 dagen is Zaterdagochtend het vijftiende kabi net in Frankrijk door Rene Pleven ge vormd. Vier en twintig uur van onaf gebroken onderhandelen zijn hieraan voorafgegaan. Het nieuwe kabinet telt twee vice-premies Georges Bidault en Rene Mayer die verstrekkende bevoegdheid hebben om de kwestie be treffende de bewapening en de lands verdediging te coördineren. Ook in het nieuwe kabinet heeft Ro- bert Schuman weer de portefeuille van buitenlandse zaken. Premier Pleven heeft verder naast zich als minister van justitie: Edgar Faure (radicaal), strijd krachten: Maurice Bourges-Manoury (radicaal), binnenlandse zaken: Char les Brune (radicaal) en onderwijs An- dre Marie (radicaal). Het kabinet heeft zes leden van de MRP 6 radicalen, twee links-radicalen en zes onafhankelijken. Begroting: André Courant (onafhan kelijk). Voorlichting: Robert Buron (MRP). Ministers van staat: Henri Queuille (radicaal) en Maurice Petsche (onafhankelijk). Het Franse persbureau AFP meldt, dat toen de lijst van ministers reeds vastgesteld en het uur, waarop Pleven het nieuwe kabinet aan Auriol zou voorstellen, reeds bepaald was, er toch weer nieuwe moeilijkheden zijn gere zen over de portefeuilles overzeese ge- gebiedsdelen, verbonden staten en PTT. In principe zou om 10 uur hedenmor gen het nieuwe kabinet aan de Natio nale vergadering worden voorgesteld, maar het is niet onmogelijk, dat de lijst van ministers nog enige wijziging zal ondergaan. De Moskouse burgemeester en wet houders hebben de uitnodiging van een lid der Britse delegatie, die een bezoek aan de Sowj et-Unie heeft gebracht aan vaard, om binnenkort de Engelse stad Coventry te bezoeken. De Perzische olie Spanning veel verminderd De spanning te Teheran en Abadan is Vrijdag aanzienlijk verminderd toen de eerste tastbare resultaten van de Brits-Perzische onderhandelingen door Perzische kringen bekend werden ge maakt. De onderhandelaars zijn op hun eer ste drie vergaderingen tot de volgende drie dingen gekomen: een algemene uitwisseling van 'gedachten, een geza menlijke poging om de betrekkingen tussen het Britse personeel en de Per zische autoriteiten te Abadan en op de olievelden te verbeteren en ten slotte een stap tot een tijdelijk accoord be treffende een zo spoedig mogelijke her vatting van de olieverscheping te Aba dan, hangende een definitieve algeme ne regeling. Bij S immesport in de Amerikaanse staat Louisiana zijn een personentrein en een troepentrein op elkaar ingere den. Het ongeluk gebeurde in een ai- gelegen moerasgebied, zodat men eerst enige kilometers moest lopen, voordat men telefonisch hulp kon ontbieden. Volgens een mededeling van de po litie zijn er acht doden en zestig ge wonden. Een persoon wordt vermist. Het eerste rijtuig van de troepentrein brandde volledig uit. Deze trein ver voerde vijfhonderd man mariniers. De directeur van de kliniek te Lau- sanne, waar Emir Talal, de Jordaanse troonopvolger, behandeld wordt, heeft tegenover de correspondent van A.F.P. verklaard, dat de Emir slechts op eigen wens in de kliniek blijft voor verdere behandeling, doch dat het hem geheel vrij staat zodra hij wil vertrekken. Onder de waakzame ogen van hun ouders, Prinses Elizabeth en de Hertog van Edinburghvermaken Prins Charles en Prinses Anne zich met het plukken van de mooie bloemen, welke op een Engels buitenverblijf een weelderig aanzien schenken. 15. Jimmy was zo „geladen", dat hij zon Ier aan te kloppen bij meneer Van Knullenburgh binnenstapte. De directer lag in zijn sluimerstoel te dutten. Hij had de hele middag vast geslapen, maar nu de etenstijd naderde lag hij nog een beetje na te soezen. Hij opende met enige moeite zijn ogen en keek Jimmy lichtelijk verstoord aan, ,,'t Is hier de gewoonte, dat het personeel aanklopt, wanneer het wenst binnen te treden", zei hij op een geërgerde toon. „Maar ik zal dit door de vingers zien. omdat ik wel inzie, dat je manieren op het pun„ van de etiquette nog veel te kort schieten. Ga naar de keuken en maak voor mij bloemkool met sausijsjes klaar, zoals ik je reeds eerder heb be volen. 'Ik wens griesmeelpap met brui ne suiker als toetje en maak ook een fles rode wijn open. Er staan er nog genoeg in de kelder". Jimmy zei niets, maar hij knerste zo afgrijselijk met zijn tanden dat een kanarievogel in zijn kooi er van begon te sidderen. „Zóóó" zei Jimmy eindelijk. „Meneer wenst et een en ander, maar heeft hij zich reeds afgevraagd wat zijn dieren wensen, de dieren waarvoor hij als dierendirecteur van a tot z verantwoordelijk is?" 25. Pim Pam en Pom weten niet goed, wat zij met de ring moeten be ginnen. Niemand op dc kade van Pa - ma heeft een ring verloren. Pim besluit hem maar zo lang aan zijn eigen vuiS" te steken en als de eigenaar zich nog mocht melden, bij de havenmeester, dan zal deze het adres van Pim door- geven. Vol belangstelling staan de dr e hondjes nog even naar het drukke na- vengewoel te kijken. Bagage en vracht goederen worden alweer aan booiu van de „Bebob" geladen, want nog vanavond zal het schip weer naar „Hal- es-Asem" vertrekken. Maar zij staan de havenwerkers eigenlijk een beetje n de weg en één van hen vraagt Pim be. leefd om wat opzij te gaan, want nij had bijna een grote haak op zijn hoofd gekregen. Pim besluit nu maar om de gids Mikkie op te gaan zoeken, want deze zal inmiddels ook wel klaar zjjn met zijn voorbereidingen. Inderdaad staat Mikkie met zijn dragers al op sahib Pim te wachten. De koffers heb ben zij allemaal al van het schip afge. haald en alles is in orde .„Als sahib mij maar wil volgen?" vraagt Mikkie met een beleefde buiging en hy gaat Pim en zijn broertjes voor naar net oerwoud. ZONDAG 12 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberich- ten. 8.15 Koorzang. 8.30 „Aangepaste hengel sport", causerie. 8.40 Gram.muziek. 9.12 Post- duivenberichten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Voordracht. 10.30 Ned. Hervormde Kerkdienst. 12.00 Poli- tie-kapel. 12.30 „De kinderverblijfplaats „De Lichthoeve" in Garderen", causerie. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 „Even afrekenen, heren!" 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Concertgebouw-Orkest. (15.15—15.30 Filmpraatje. 16.05 Dansmuziek. 16.30 Sport- revue. 17.00 „Gesprekken met luisteraars". 17.20 „Een Kerklied". 17.30 „Het avontuur van de drie studenten", hoorspel. 17.50 Piano-spel. 8.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Gram. muziek. 19.00 „Ook ik ben Amerika", klank beeld. 19.30 Amusementsmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „II Barbiere di Si- viglia", opera (le acte). 21.30 „Capriccio", hoorspel. 21.55 Chansons. 22.30 Strijkorkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9.30 KRO, 17.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Ned. Herv. kerkdienst. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 Kamerorkest en solist. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. .12,40 Lunchconcert. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 „Othello", opera. (Circa 14.45 Pianorecital.) 16.10 „Katholiek Thuis front overal". 16.15 Sport. 16.30 Mannenkoor. 17.00 Geref. kerkdienst. 18.30 Utrechts Stedelijk Orkest, koor en solisten. 18.50 Gram.muziek. 19.00 Kamerkoor. 19.15 „In de discipelkring Van de Here Jezus Christus", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram.muziek. MAANDAG 13 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 11.00 „Op de uitkijk", causerie. 11.15 Kamerorkest en solist. 12.00 Accordeon en orgel. 12.30 Land- en Tuin- bcuwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 „Van Varen en Vissen". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Oikestconcert. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Idem. 14.30 Voordracht. 14.45 Piano-recital. 15.15 „De Automaat-Schaakspeler", causerie. 15.30 Gram.muziek. 16.15 Fluit, altviool en harp. 16.45 Musicalendel. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Internationaal Muziekconcours te Kerk rede. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commen taar. 18.30 Zigeunermuziek. 19.00 „Disco gram". 19.30 „II Barbiere di Siviglia", opera (2e acte). 20.50 Wereldjamboree in Oosten rijk. 21.05 Amusementsmuziek. 22.05 „Dc kogel door dc kerk", hoorspel. 22.25 Piano recital. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek 23.45—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie- If?' 9'3° Salon-orkest. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool en piano. 11.25 Gram.muziek. 11.45 Amusementsmuziek É#E WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON 9) Nan schudde haar hoofd. „Het klinkt zo vreselijk.... harte loos. Ik kan me niet voorstellen dat het ooit iemand gelukkig zou kunnen maken". „O geluk, wat is dat?" schimpte Pe- ta. „Om het ene ogenblik waanzinnig in de wolken te zijn om even daarna met een plof weer op de aarde terug te vallen. Het is het niet waard, liefje" „Geloof je niet?" vroeg Nan zachtjes „Ik vind dat geluk elke prijs waard is die je er voor betaalt „O, jij bent een idealiste". Peta haalde haar slanke schouwers op. „Ik ben gewoon practisch, dat is wel no dig in deze harde wereld" „Ik hoop maar dat Je er geen spijt van zult hebben als het te laat is ;n je tot de ontdekking komt dat je le ven ellendig leeg is", sprak Nan op zachte toon. Mevrouw Darley had iet ochtendblad genomen en begon dat *e lezen, de meisjes aan haar gesprek overlatend, en Nan vond dat ze moest proberen Peta de ernst van de stap die ze ging ondernemen te doen inzien. Ze hield heel veel van Peta; ze warqn sa men opgegroeid en met het voort schrijden der jaren was de band tussen hen nog nauwer geworden. Peta stak plotseling haar slanke blanke hand uit en legde die op de gebruinde van Nan, en haar ogen wa ren ongewoon zacht. „Maak je geen zorgen over mij, schat", zei ze. „Ik weet heel goed wat ik ga doen. Arme Nan, jij vat het le ven heel ernstig op, hé?" „Ja, dat geloof ik wel". Nan lachte een tikje verlegen „Ik geloof dat alles me beter af zou gaan als ik wat meer was zoals jij, Peta. wat luchthartiger en onverschil liger" Mevrouw Darley vouwde haar krant plotseling met een vastberaden gebaar op, keek naar de beide meisjes, zette haar bril af en legde die op de tafel. „Wel, hebben jullie al plannen ge maakt?" vroeg ze opgewekt. „Me dunkt dat een partijtje tennis aanstaande Donderdag wel aardig zou zijn; en we moeten ook eens gauw een dinertje ar rangeren, gewoon met een paar goede vrienden. Daar hij zo lang in 't buiten land is geweest zal meneer Heritage 't zeker gezellig vinden om kennis te maken met de mensen uit de buurt die de moeite waard zijn; en daar hij geen huishoudster heeft, zal hij zeker erg dankbaar zijn voor de goede raad die wij hem kunnen geven hoe hij moet ontvangen. Dat is onze plicht vind je ook niet?" Ze glimlachte Nan vrolijk toe, die sprakeloos knikte. „O zeker", beaamde Peta droog. „En wat een aangename plicht! We kunnen zelfs de koppelende mama's met pre sentabele dochters afpoeieren, hem on der onze hoede nemen en vertellen wie hij wel en wie hij niet moet le ren kennen" „Ik zit te denken", vervolgde me vrouw Darley peinzend zonder aan dacht te schenken aan de openhartig heid van haar dochter, „dat het mis schien wel aardig zou zijn als we hem bij zijn aankomst op de Hall gingen verwelkomen. Per slot van rekening is het een ongezellige aankomst voor da arme jonge man in een leeg huis met alleen maar bedienden. Zo triest, vin den jullie ook niet? Ik vraag me af hoe laat hij wordt verwacht? Ik meen ge hoord te hebben dat Patterson met de Rolls Royce aan de trein van 3 15 moest wachten". „Dat is een goed idee", juichte Peta haar toe. „Dan trek ik mijn zwarte mantelpakje met de zilvervossen aan dat zal hem de adem benemen vóór die katten van Chelford-meisjes een kans krijgen. Een eerste indruk is dik wijls beslissend. Het is inderdaad d» trein van 3.15 waarmee hij aankomt mams Nan keek naar hen met een ondeu gende flikkering in haar ogen. "HÜ is er al", kondigde ze kalmpjes aan. Ze had hen niet erger kunnen doen schrikken als ze plotseling een salto had gemaakt. „Is er al? Wat bedoel je?" hiiade Peta. „Het was toch vandaag „Dat was het ook. Dat dacht men algemeen. Maar onze listige erfgenaam verscheen een dag eerder dan hij ver wacht werd. Een slimme zet, als je het mijl waagt Dom schijnt hij niet te zijn Peta, je zult op je hoede moeten zijn Waarschijnlijk zal hij gewoon welge- men!"1*1 °P ptouw te worden geno- „Maar.maar ik begrijp er niets van. zuchtte mevrouw Darley. ru heb nog nooit van zoiets onaardigs ëo hoord! Het hele dorp zou hem aan dé trein opwachtenen wat de plan nen voor de Hall betreft... P „Dat weet ik wel. Mevrouw Mathot-- was woedend" Nan lachte. ,De stof- lakens waren er nog niet af. en er wo- ren nog geen bloemen in de vazen er was niets te eten behalve wat rest jes in de keuken! De situatie In t? 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws* 13.15 Mandoline, muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Een be. zockje aan Zweden", causerie. 14.35 Gram., muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram., muziek. 15.25 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voor de klteutersl 17.15 Orgelspel. 17.45 Regeringsuitzending: II A. Corsten: „Zeevaart en zeeverbindingen in Indonesië". 18.00 Gram.muziek. 18.15 Suri- naamie volksmuziek. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Volk en Staat"^ causerie. 19.30 Gram.muziek. 19,40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte mu ziek. 20.35 Gram.muziek. 20.45 „Hildebrand Miniaturen: Mr. Hendrik Jóhannes Bruis, oftewel „Buikje", hoorspel. 21.30 Kamer orkest en solist. 22.20 Carillon en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. Puzzle 200. Een merkwaardig getal. (Opl.). De vier-eenvoudige sommen waren: 45 x 1600 72000 35 x 1607 56245 25 x 1296 32400 15 x 1667 25005 Optelling 185650 Afgetrokken 450 185200 Dit getal moet gedeeld door 926 (de helft van 1852 het jaar waarin de droogmaking van de H.'meer werd vol tooid) en geeft als uitkomst: 200. En dit is een merkwaardig getal, omdat het juist de 200e puzzle is. Velen bleken goed in de geschiedenis thuis en vonden het juiste antwoord cmdat zij het verband vonden tussen 200 en onze 200ste puzzle. Na loting onder de inzenders van een correcte opl. is de wekelijkse prijs van f 5.ditmaal ten deel gevallen aan: Mevr. J. M. LeeuwWurkum, Oude Haven 36. Medemblik. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 201. De Vreemde Optelling. Wij geven eerst drie woorden, waar* in dezelfde letter steeds hetzelfde cijfer voorstelt: ZAND GROND GRIND Deze drie woorden worden opgeteld en geven als uitkomst Z A N D J E En steeds behouden de letters hun vastgestelde waarde. Gevraagd wordt de drie getallen en de uitkomst van de optelling volledig in cijfers in te zen den. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 16 Augustus aan de Redactie van dit blad. (Er wordt on der de inzenders van een goede oplos sing weer een prijs van f 5.verloot). Een nieuw puzzle-blad. Bij de Uitgeverij: De Mijlpaal te Den Helder verschijnt een nieuw puzzle- blad, n.1. het Maandblad: „Plato". Dit blad zal tevens het Officieël orgaan zijn van De Ned. Puzzle-Club. Het eer ste nummer is gedateerd 1 Sept. Het bevat diverse interessante ideeën op puzzlegebied en zij die wat meer tijd aan Puzz'en en vooral ook aan wat moeilijker opgaven hun aandacht wil len wijden, zullen zeker bij Maandblad Plato, Postbus 12, Den Helder een nummer ter kennismaking aanvragen. Ook een schaak- en damopgave vind» men in het blad. comedia brengt „the male animal" Naar wij vernemen, zal het toneel- gezelscl.„Comedia" op 1 September 'n het Centraal Theater te Asterdan» de première brengen van „The mal# ammal" van James Thurber. U zult morgen* „kiplekker" Flo„ 4 bei1 springen, uw ln Jag ",,oet uw 'ever een liter gal I» teert i?£ njen,(ioen stromen, anders ver- verston? voed'r' nlet' het bederft U raakt de n?An't W°,r,dt humeurig en loom. Nee» LETlÈn CARTERS LEVERPU*- "ter gal op te wekken en lüke wi?»» en "toeljrang op natuur- mlddiï 1 re?ele". Een plantaardig zacht stroman 0S,ov.e"rorfen om de gal te do* omen. Eist Carter's LevorplUetjM- (Advertentie, Ing. M*d.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6