Pardon meneer....! JONGE MEISJES DAMES NICO GRAAFF od zo n ideaal costuum voor I t Mm**» spoorstraat 50 DEN helder ÏBOOM WREËSifl.lMM Bij DEGRUYTER'S Snoepje van de week Bloembollenkwekers en de aardappelmoeheid Dieren en wegverkeer KNAC en Dierenbescherming gaan vraagstuk bestuderen Vergoeding van geallieerde eigendommen door Japan? Mossadeq ernstig ziek Bescherming van vogelbroedplaatsen Man stierf natuurlijke dood Beursbericht Middenmeer Zware luchtaanval op Piongiang i heeft n'e*s te maken met „de Tropen" enzo Neen TO@P|IC/^lis Juist een stof voor ons eigen „geliefde", Hollandse klimaat is een sterke, soepele, makkelijke 2 kleurige kamgaren, die men altijd en overal dragen kan Crêpe de chine Vistra hoofddoek, Zandvormen Strandemmertje, 'I oiletzeep, Flanellen herenwerkhemden Effen wit kaspapier, h'eperflanel, Schuurpoeder, Directoires, Gas-aanstekers, Cocos Japanmatten, Coupons graslinnen, Engelse ledikanten, Nylon dameskousen, DAGBLAD RECLAME Baby-jurkjes, Cocosloper, is de beste reclame een zakje heeriijKe versnaperingen en een kinderverrassing BIJ AANKOOP VAN I 4.00 AAN DE GRU.YTM - ARTIKELEN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1951 De Aardappelmoeheidscommissie van de Stichting voor de Landbouw in Noord-Holland maakt de bloembollen kwekers er evenals vorig jaar ook nu op attent, dat een grondmonsteronder- zoek vóóraf, van de percelen, waarop in het a.s seizoen bloembollen worden uitgeplant, een belang van de eerste orde :s Een belang, dat niet alleen groot is door z'n betekenis voor de individuele kweker, maar dat dit evenzo, zo niet in meerdere mate, is voor de export van de Nederlandse bloembollen en vele andere producten. De bestrijding van de aareappclmoe- heid eistalle medewerking. Het komt er dan oo£ nu op aan, dat iedere bloembollenkweker spoedige opgave doet van een verlangd gronömon.- ier- onderzock De (geringe) kosten naar rato van f 2 per monster mo gen de Noordhollandse bloembi i! kwekers hiervan niet weerhouden. Teneinde op tijdig onderzoek te kun nen rekenen dienen de aanvragen van de kwekers, die hun bedrijf hebben in het zg. Ontheffings- en Uitzonderings gebied (dat is daar waar thans .iog resp. om het jaar en elk jaar aardap pelen mogen worden verbouwd), te worden gezonden aan de Keurings dienst Noord-Holland, Egmonderstraat 18 te Alkmaar en wel vóór 26 Augustus. Degentn, die in het overige gebied van Noord-Holland woonachtig zijn, dienen het aan te vragen bij de Plan- tenziektenkundige Dienst te Wagenin- gen. Ook hier is spoedige opgave ge wenst. De duinen bij de Westerslag op Texel worden door de zee steeds meer ondermijnd, wat tot gevolg heejt dat de enorme bunkers die op de boven rand stonden naar beneden gegleden. (Van on-e Haagse redactie). Het is de KNAC opgevallen, dat in de statistieken van de verkeersonge vallen de dieren een grote rol spelen. Zowel in binnen- als buitenland komt het vaak voor, dat dieren (in de ste den meestal loslopende honden, op het platteland soms paarden) direct of indirect bij verkeersongelukken zijn betrokken, ze soms veroorzaken, dik wijls er het slachtoffer van zijn. Een enquête wees b.v. uit, dat in een jaar tijds in Rotterdam bij 480 ongevallen dieren betrokken waren. In Utrecht beliep dit aantal 175. in kleinere plaatsen zijn de aantallen natuurlijk kleiner: Wassenaar 50, Zwolle 25, Almelo 25, Woensdrecht 25, Leeuwarden 5 en Harderwijk 5. Het opvallende verschil tussen Woens drecht en Harderwijk is waarschijn lijk te wijten aan het feit, dat door de eerste gemeente een grote ver keersweg loopt. De KNAC. overwegende dat het wellicht mogelijk zal zijn, het aantal ongevallen, waarbij dieren betrokken zijn, te doen verminderen, heeft zich in verbinding gesteld met de Neder landse Vereniging tot bescherming van dieren. Tezamen hebben de Dierenbescher ming en de KNAC het „Comité Dieren in het Wegverkeer" opgericht, welk comité dit vraagstuk in studie zal' nemen. Volgens het Japanse blad „Nippon Times" heeft de Japanse regering be sloten 10 milliard Jen (ongeveer 100 millioen gulden) van de begroting van het volgende jaar te bestemmen voor vergoeding van geallieerde eigendom men, die bij het uitbreken van de oor log in de Stille Oceaan na inbeslagne ming verloren gingen of beschadigd werden. Volgens het blad zal de door de re gering geraamde vergoeding in totaal 30 milliard Jen bedragen, die zij in drie gelijke jaarlijkse termijnen denkt te betalen. De Perzische min.-president Mossadeq is vannacht getroffen door een be roerte. Hij is ernstig ziek. Men ver moedt, dat hij de laatste tijd te veel van zijn zwak gestel heeft gevergd. Geen misdaad bii Huizen In het jaarverslag van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Vogels wordt melding gemaakt, dat de onder bewaking gestelde gebieden wer den uitgebreid met het plassenrijke ge bied aan de voet van de Hondsbossche Zeewering onder de gemeenten Schoorl en Zijpe, o.m. bekend als broedterrein van kluten. De 44-jarige accountant K. de G. uit Amsterdam, wiens stoffelijk overschot in een auto nabij Huizen werd aange troffen, is, zoals uit de sectie is geble ken, een natuurlijke dood gestorven. Hij heeft zich waarschijnlijk niet goed gevoeld en heeft de wagen naar de kant van de weg gereden, waar hij is overleden. Vlas, per ha 16502500. De prijzen lopen erg uiteen, alleen de beste partijen vinden kopers. Granen: gerst 2628, rogge 28—28,50, koolzaad 49—60, karwei- zaad 6573. hooi, stro en ruwvoeders: withooi, geperst 8500; rode klaverhooi, geperst 8085; lucerne hooi, geperst 90— 95; garststra, geperst 37,5040; tarwestro, geperst 40—45. Het was een slepende han del. Van droog houdbaar stro is de prijs iets hoger. Geallieerde vliegtuigen hebben Woens dag 450 aanvalsvluchten ondernomen. Een hevige aanval werd gedaan op de belangrijke spoorweg, die uit Pjona- PERZIE VERZOEKT TERUGROEPING jang naar si^mak_ *abij de fr(Jlinfe BRITSE CONSUL-GENERAAL loopt. Ten Zuiden van de stad werd een De Perzische minister van buiten- seinstation vernield. Volgens Radio landse zaken Kazemi heeft de Britse Moskou zouden 1500 personen in Pjong- ambassadeur te Teheran schriftelijk jang zijn gedood. verzocht de Britse, consul generaal te Koramsjar, majoor Caiper, terug te De heer P. S. van 't Haaff, die roepen. De Perzische regering heeft gisteren te 's-Gravenhage afscheid nam aanstoot genomen aan bepaalde uitla- als inspecteur-generaal voor de scheep- tingen, welke Caiper tegenover journa- vaart, is benoemd tot commandeur in listen heeft gedaan. de orde van Oranje-Nassau. WERELDVERGADERING VAN DE JEUGD IN DE V.S. „De Wereldassemblee van de jeugd" te Ithaca (V.S.) die bijgewoond wordt door ongeveer 500 gedelegeerden en waarnemers uit 64 niet-communistische landen, heeft besloten een commissie te vormen voor het verlenen van tech nische hulp aan niet voldoende ontwik kelde landen. Een foto Uit de tijd, dat de thans overleden krantenmagnaat William Hearst, voor een bankroet gespaard bleef toen de filmster Marion Davies hem 1.000.000 Pond leende. Foto: William Randolph Hearst samen met zijn redengel" Marion Davies. Uw advertentie in dit blad treft doel Op verschillende afdelingèn kunnen wij in 10 kleuren. Ook ge schikt voor lampekappen, 90 cm br., alleen Vrijdag vierkant model, diverse bonte kleuren, alleen Vrijdag met schepje op kaart, plus een leuk bedrukt, alleen Vrij dag samen voor 2 flinke stukken, prima geparfumeerd, alleen Vrijdag plaatsen. Aanmelden: Personeelaf deling, Janzen- straat 1, Den Helder. Geopend: elke werkdag van 912 en van 25 uur. prima afwerking, pracht "ji kwaliteit, alleen Vrijdag mooie kwaliteit, op rol van 5 m., alleen Vrijdag zware kwaliteit, in rosa en bleu, 80 cm br., alleen Vrijdag merk V D, fl. stroo: bus, alleen Vrijdag extra zware kwaliteit fil d'ecosse, alleen Vrijdag maat 40 42 44 zeer practisch en zuinig in gebruik, alleen Vrijdag vaste kwaliteit in div. kleuren, 40x70, alleen Vrijdag voor groot 2-pers. laken, zware kwaliteit, 225x150, alleen Vrijdag 2-pers., 120x190 met pr. gezondheidsmatras, rese da en bronskleurig, alleen Vrfldag B-keus, in diverse mode- tinten, alleen Vrijdag prima glansgaren, aardig model, kleur rose en bleu, alleen Vrijdag prima kwaliteit, 65 c.M. breed, fris dessin, alleen Vrijdags

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5