Toen ik in 1900 van school kwam Stad en Omgeving ffladefreAuM. Morgen weer collecte voor de kankerbestrijding THEEDOEKEN HANDDOEKEN RK Kerk Breezand geconsacreerd Uw aller sleun blijfI noodzakelijk IN HET KORT Gongwedstrijd op eerste schaakavond van O.S. en O. in de Marinecantine Ook niet-militairen kunnen deelnemen Basketballers paan ook weer aan de slag Tussen Haaks en Kuifje Programma tentconcerf Nieuwe jager voor de Engelse marine Schietoefeningen Zwembad op de werf gaat Maandag open KENNERS KIEZEN ORANJEBOOM BIER „Serenata's" hervatten de repetities OPEN BRIEF aan de leerlingen van de Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken Ons Genoegen gaat operette „Goudsterretje" instuderen Oproep '.LINNEN-LINNEN I." I" BONTE Passagierslijsten ter inzage In de handbalcompetitie Mgr Huibers verrichtte de plechiiqheid PREDIKBEURTEN Texel Leslokalen te klein Urk VRIJDAG 31 AUGUSTUS 195i Morgen wordt in Den Helder een collecte gehouden ten behoeve van het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Genoemd fonds heeft de blijvende financiële steun van het gehele Nederlandse volk nodig, omdat het zich tot taak heeft gesteld de wetenschap de noodzake lijke middelen te verschaffen om de kankerbestrijding doeltreffender te maken en de mogelijkheid tot onderzoek naar de oorzaken van kanker en van de be handeling en genezing van deze ziekte in belangrijke mate uit te breiden. Dit is noodzakelijk, omdat in Nederland elk jaar 14.000 mensen aan kanker overlijden. Hoewel de medici reeds grote suc cessen in de strijd tegen de kanker boekten, zullen deze successen in de naaste toekomst stellig nog groter worden als de instellingen kunnen worden uitgerust met de best verkrijg bare apparatuur voor behandeling van patiënten, voor studie van de bestrij- dingsmethoden en voor d» opleiding van de zo noodzakelijke deskundigen. Voor een belangrijk deel is dit nu, vooral dank zij het succes van de „Haak-In" acfle, mogelijk geworden. Aan de uitvoering wordt met kracht gewerkt. Doch het Nederlandse Volk dient er zich wel rekenschap van te geven, dat het „Koningin Wilhelmina Fonds" er Dagelijks ontvangt „DE BIJENKORF" de nieuwste najaars- en wintermantels uit binnen- en buitenland. Komt U zichzelf eens overtui gen van de moderne coupe en de prachtige stoffen. Wij willen U deze geheel vrij blijvend laten zien. Ook in grote mate vele nieuwe snufjes. Het is maar een weet, dat de Bijenkorf U beter kleedt, dus eerst kijken in (Advertentie, ing. Mcd.) In Tivoli draait van heden- tot en met Maandagavond de film „Mannen"; op dezelfde avonden wordt in de Witte bioscoop „Haven-Marie" vertoond. Wij kunnen nog de uitslag mel den van een wedstrijd met loopfietsen, die in het kader van de Sport- en Volksfeesten te Julianadorp werd ge houden; de winnaars waren J. de Graaf Pz., J. Smit, N. Tense, C. Hoog- schagen en W. Mercuur. Bij gunstig weer geeft de harmo nievereniging „Kunstzin" te Juliana dorp op de Zaterdagavonden 1 en 8 September een tentconcert in hetLoop- uytpark; bij ongunstig weer in de zaal van de heer Van Ammers. In de nacht van Woensdag op Donderdag werd door de Helderse po litie een bromfietsberijder aangehou den, die te diep in het glaasje had ge keken. Vanavond om zeven uur beginnen in de Sluisdijkstraat de behendigheids wedstrijden voor bromfietsen, georga niseerd door de winkeliersvereniging uit die straat. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina wordt vanavond in de Marinecantine Buitenhaven een „Oranjebal" gegeven voor militairen in uniform met hun introducé's. De onlangs aan boord van Hr. Ms. „Neptunus", „Hertog Hendrik" en „Pe likaan" en op het Koninklijk Instituut gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis heeft f 88,76 opgebracht. Door de Intendant Zeemacht Ne derland zal op Dinsdagmiddag 18 Sep tember in het Commandementsgebouw aan de Buitenhaven worden aanbe steed de levering van vlees, melk, melkproducten en aardappelen ten be hoeve van de Koninklijke Marine. Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur organiseren de Friezen weer kaatswedstrijden op "net sportterrein aan de Meeuwenstraat. met deze kapitaalsuitgaven niet is, dat dit Fonds in staat moet worden gesteld om ook de jaarlijks terugkerende las ten te bekostigen. Jaarlijks zal het „Koningin Wilhel mina Fonds" ruim één millioen gulden nodig hebben voor instandhouding en uitbreiding van het klinisch en het onderzoekingswerk in de bestaande in richtingen voor de kankerbestrijding, voor exploitatie van bestaande en nieuwe centra in het bijzonder in de Universiteitssteden, voor de centrale registratie der kankerpatiënten, waar mede op 1 Juni is begonnen, voor een goede voorlichting van het publiek enz., enz. Daarom heeft het „Koningin Wilhel mina Fonds" ook na de zo zeer ge slaagde „Haak-In"-Actie de blijvende steun nodig van iedere Nederlander. Daarom moet de jaarlijkse landeliike collecte van dit Fonds, jvelke om streeks begin September in vrijwel elke stad en elk dorp wordt gehouden een succes worden, indachtig de woorden van Prinses Wilhelmina uitgesproken in haar boodschap op 24 Mei 1951 aan het Nederlandse Volk t.w.: „Ik vertrouw, dat Gi.i het werk van de kankerbestrijding zult bliiven steu nen met al Uw kracht en geheel Uw hart". Helpt allen mede. Verleent, zo moge lijk, Uw daadwerkelijke steun door U beschibaar te stellen als collectant. Bedenkt, dat voor het slagen van een collecte, een zo groot mogelijk aantal collectanten van het allergrootste be lang is. Zij die hiervoor in de gelegenheid zijn, kunnen zich Zaterdag vanaf 9 uur ten Raadhuize vervoegen. Het bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine, dat altijd weer mogelijkheden om het marinepersoneel een nuttige en aangename beste de vrije tijd te bezorgen, heeft ten gerieve van degenen die van he st spel houden of er belangstelling voor hebben het initiatief genomen houden van periodieke schaakavonden in de Marinecantine. De 'u'Eena,'4i__> van speciale diensten der eerste klasse B. J. Knopper, schaaklicfhcbber, verklaarde zich bereid, de leiding van 1 te nemen. zclf een enthousiast deze avonden op zich Voor de nieuwe basketballcompetitie is de eerste wedstrijdavond vastgesteld op Donderdag 13 Sept. Er wordt ge speeld in de gymnastiek- en sportschool op de Werf. Donderdagavond de heren, en afwisselend op Vrijdagavond en Za- trdagmiddag de dames. In de eerste klasse heren komen uit: Adelborsten. HAV, Helder. KVH. Oranje-Blauw. WS OV en Zeemacht. In de tweede klasse heren spelen: HRC, HCSC. Helder II, FAC, KVH II, Openbare Werken en Adelborsten II. De dames zijn thans ook in twee klassen ingedeeld. De eerste klasse bestaat uit de teams: HAV, KVH, FAC, Helder en Hermes. In de tweede klasse komen uit: WSOV, HCSC, FAC, Cito, AMM, KVH en DBC, Voor het eerst heeft de Helderse Bas- kettbal Organisatie ook een competitie voor junioren (jongens van veertien tot en met zeventien jaar) ingestell. Hr. Ms. „Marnix" keerde gisteren van de Werf in de Buitenhaven terug. Hr. Ms. „Soemba" liep gister avond onze haven weer binnen. De Nederlandse kuster „Neptu nus" heeft de reis van Harlingen naar Liverpool inmiddels voortgezet. Het is morgen hoog water om 7.25 en 20.10 uur, en laag water om 1.35 en 14.20 uur. De temperatuur van het zee water was 18 graden Celsius. 'ten i-ai.; van iic: tyo-.tugln Wilhel minafonds kwamen gisteravond te Amsterdam de Engelse „Paarlen- koning" en familie aan. Het is een familie uit het Engelse stadje Hampstead, die in costuums, be zaaid met duizenden perlemoeren knoopjes, regelmatig ten bate van liefdadige instellingen in het open baar verschijnen. Op de foto: op het Amsterdamse stadhuis over handigen zij aan de Amterdamse burgervader een brief van de bur gemeester van Hampstead. De plaatselijke muziekverenigingen zullen vanavond, zoals reeds bericht, op verschillende plaatsen in de stad een populair concert geven ter gele genheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Wij ontvingen het programma, dat het Leger des Heils- muziekkorps zal uitvoeren in de Mu ziektent Julianapark. Het luidt als volgt: 1. Mars „Keeper Divine", C. Skinnen; 2. Potpourri van vaderlandse liederen; 3. „A sinners plea", Coles; 4. „Hymn tunes"; 5. „Lloyd", arr. Leger des Heils; 6. „The victor's day", mars, F. Cresswell; 7. „Het ruw-houten kruis", arr. Leger des Heils; 8. Pot pourri van vaderlandse liederen; 9. „Beautiful love", mars, P. Kirk. Er zijn thans enige bijzonderheden bekend geworden over het Westland „Wyvern" jachtvliegtuig T.F. 4 („tor- pedo-fighter") die in aanbouw is voor de Engelse marine. De „Wyvern" is een eenmotorig, een persoons toestel, ont worpen voor het gebruik op vliegdek schepen. De straalmotor is van het fa brikaat Armstrong Siddeley „Python", die twee tegen elkaar in draaiende schroeven aandrijft. Zij moet de krach tigste straalturbine motor ter wereld zijn en meer dan 4000 paardekrachten ontwikkelen. De „Wyvern" maakte twee maanden geleden zijn eerste vlucht. Ook gedurende de maand September zullen weer schietoefeningen met lucht doelartillerie worden gehouden in de duinen nabij de Middenvliet. Bij de opstellingsplaats van het geschut, als mede ter hoogte van het onveilige strand (tussen de palen 3 en 5) zullen tijdens de oefeningen rode waarschu wingsvlaggen zijn gehesen. Op de openingsavond. Woensdag 12 September, wordt een gongwedstrijd gehouden, waaraan ook door niet- leden van het marinepersoneel kan worden deelgenomen. Voor iedere zet wordt twintig seconden gegeven, zo dat de breinen der schakers op volle toeren zullen moeten draaien. We kun nen er op rekenen, dat de strijd op menig bord een grillig verloop met sterk wisselende kansen zal hebben. Er zal worden gespeeld volgens het af- valsysteem. Wanneer ergens remise wordt gemaakt, wil men door middel van het lot de knoop doorhakken, wie zich verder naar de finale zal mogen vechten. Een inleggeld wordt voor deze gongwedstrijd niet geheven, dus de financien kunnen voor niemand een bezwaar zijn. Men kan zich, uiterlijk tot 8 Septem ber, als deelnemer opgeven bij het bu reau O. S. en O. in het „Peperhuisje" aan de Buitenhaven, telefoon 2041 toe stel 79. Wanneer er voor deze schaak avonden voldoende belangstelling blijkt te bestaan, is het mogeglijk in de toe komst wedstrijden tegen een burger vereniging of een simultaanwedstrijd te organiseren. De bibliotheek. De bibliotheek van O. S. en O. heeft tijdens de vacantie een goede beurt ge had. Er zijn weer tal van nieuwe boe ken bijgekomen en de exemplaren die in het vorige seizoen reeds goede diensten hebben bwezen werden zo no dig wat opgekalefaterd en van een nieuwe kaft voorzien. Met ingang van Maandag 3 September kan het marine personeel weer iedere werkdag (be halve op Zaterdag) van half zes tot half acht 's avonds in de Marine cantine terecht voor het ruilen van boeken. Talencursussen. Voorts zullen in September weer de mondelinge cursussen beginnen in de Engelse, Spaanse en Zweedse taal, en wanneer de belangstelling daarvoor blijkt ook in de Franse en Italiaanse taal. Gegadigden voor deze cursussen kunnen zich uiterlijk Zaterdag 15 Sep tember opgeven bij de heer A. van Lieshout, Commissaris Loodswezen, Buitenhaven 23 (telefoon 2113). Zwemmen. Ten slotte nog iets over het zwem bad op de Rijkswerf, dat ook in' het komende seizoen wel weer talloze ge bruikers. zal trekken. Deze bad- en zweminrichting wordt op Maandag 3 September opengesteld. Het nieuwe rooster en verdere inlichtingen zijn bij de badmeester verkrijgbaar. Deze is telefonisch te bereiken via de werf- centrale, telefoon 3141, toestel 379. (Advertentie, Ing. Med.) Het jeugdorkest „De Serenata's" on der leiding van de heer H. C. Bohlen hervat morgenmiddag om vier uur de repetities, die evenals voor de vacan tie zullen worden gehouden in de aula van de Comeniusschool aan de Eerste Vroonstraat. Het ensemble gaat voor bereidingen treffen voor de uitvoe ring, die op Zaterdagavond 24 Novem ber in „Formosa" wordt gegeven. Van de nieuwe nummertjes, die in studie worden genomen, noemen wij „La pe- tite valse" en „Glühwtirmchen Idyll. •pOEN ik deze ochtend de leerlingen zag, Waarvan veel van jullie de eerste dag De Ambachtsschool zouden betereden, Kwam, peinzende, mij weer het beeld voor de geest Hoe anders dit wel in mijn jeugd is geweest, Een belangrijk verschil met het heden. Ik zag weer mijzelf van de schoolbanken gaan. Nauw' dertien jaar oud, al op zoek naar een baan, Als kleine „volleerde" scharminkel. De schooldeur ging dicht; „Meester" had ons geloosd, „De wereld staat open", zo zei hij als troost, „Zoek nu maar een timmermanswinkel". Zo werd dan weldra d'eerste schrede gezet, Aanvank'lijk beschermd nog door d'Arbeidswet, Niet langer dan elf uren werken Per dag, voor de jeugd tot het zestiende jaar, Daarna onbeperkt, tot je zakt in elkaar, Dat zou je vanzelf dan wel merken. Van één dag vacantie was toen nog geen sprake, Bij ziekte of ongeval moest je maar maken Zo vlug als t' maar kon weer te starten. En bij werkeloosheid of regenverlet Werd dra op het loon zó de domper gezet, Wat armoe teweeg bracht en smarten. Dat was de moraal die toen was aan de orde, En hij die de hoop had iets anders te worden, De schaafbank nog eens te verlaten, Moest na zo'n dag moeizame arbeid proberen Des avonds of Zondags nog wat te studeren, Want anders zou 't zeker niet baten. Wel was er des avonds de Industrie- En later de Burgeravondschool, die Het vakonderwijs hielpen dienen, Doch, denkt het eens in hoe zó'n avond verliep, Na een stevige dagtaak er menigeen sliep Bij een lestijd van zessen tot tienen. We leerden er hoe we een brief moesten schrijven, Een hoekkeper maken, een deur af te schrijven, Dat waren de practische zaken. Een andere leraar kwam weer voor de klas Met het theorema van Pythagoras, Daar had je ook iets mee te maken. Zo werd je gevormd door het eisende leven, Wie er bovenuit kwam, werd 't lüng niet gegeven, Moest zwoegen bij dagen en nachten. Toch waren er velen 't is niet om te roemen Ik zou hen bij name nog wel kunnen noemen, Zij zijn om hun Wilskracht te achten. Dat all', en nog meer, schoot mij zo door het brein. En wenste dat 't jullie gegeven mag zijn De kans, die je hier wordt gegeven, Te zien en te grijpen; werk ijv'rig en stug, Bedenk, deze leertijd komt nimmer terug, Dit is nu DE kans van je leven. Beschouw dit nu niet als bedillerij, Of denk niet: zo wds het, nü leven we vrij. De wereld vraagt nóg om zijn rechten. Wat nu is bereikt en thans geldt als gewoon, Dat was in dié dagen idyllisch en schoon, Daarvoor hebben wij moeten vechten. Vergeef mij, als 'k Was iets te uitgebreid, 'k Vertoefde gepeinzend in verleden tijd, Bezie het niet als een exces. Ga nu aan je werk, leen aan 't goede je oor. Heb respect voor je leraren, houdt t' hoofd er voor. Ik wens jullie veel succes. EEN OUD-LEERLING VAN DE BURGERAVONDSCHOOL 1900 Maandagavond wordt de eerste repe titie na de vacantie van de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen gehouden. In studie komt „Goudster retje", een mooie operette in vier be drijven. Het succes hiervan zal weer verzekerd zijn. wanneer de kinderen trouw de repetities bijwonen. Ook de steun van de ouders is voor het wel slagen van de nieuwe wintercampagne onmisbaar. Evenls zovele andere ver enigingen heeft „Ons Genoegen' met een chronisch gebrek aan financiën te kampen. Zo vraagt bij een operette vereniging bijvoorbeeld de costumering telkens weer veel geld. Door het hou den van een verloting, waartoe B. en W. hun toestemming hebben verleend hoopt „Ons Genoegen" het costuum- fonds een belangrijke versterking te kunnen geven. De lootjes kosten een dubbeltje en er zijn tal van mooie prijzen. De waarnemend-commissaris van po litie te Den Helder verzoekt de twee meisjes, die gistermiddag om 5 uur langs de Rijksweg fietsten en ter hoog te van het Shell-station een man in het struikgewas ontdekten, die op onge paste wijze de aandacht trok, zich voor het geven van nadere inlichtingen te vervoegen aan het hoofdbureau van politie. *eeKEpru"zeh PRIMA KWALITEIT l.W I.69 ALLEEN OP ZATERDAG (Advertentie, Ing. Bij het passage-agentschap van a# Koninklijke Rotterdamse Lloyd, Ko. ningstraat 34, liggen ter inzage de pas. sagierslijsten van: het motorschip Wil. lem Ruys, 21 Aug. van Djakarta, aan komst te Rotterdam op 11 Sept.; het motorschip Kota Baroe, 23 Aug, van Port-Said, aankomst te Rotterdam op 3 Sept.; het motorschip Tosarie, 22 Aug. van Djakarta, aankomst te Rot. terdam op 5 October. Het daines-bandbalelftal van de Hel derse Athletiek Vereniging komt dit seizoen uit in de Districts tweede klasse B. De indeling ziet er als volgt uit: Bato (Haarlem), Gita (Haarlem) HAV, JHC (Julianadorp), Nieuwe Nie- dorp, OSS Zandvoort), Tonegido (Wie. ringen) en Vrone (St. Pancras). Donderdag 30 Augustus was een grote dag voor katholiek Breezand. Vele vlaggen met de wit-gele wimpel maak ten dit ook de niet-katholieken dui delijk. Met veel feestvertoon werd Mgr. Huibers, de bisschop van Haarlem ver welkomd, die naar Breezand kwam om de kerk te consacreren. Zoals de oudere Breezanders zich zullen herinneren, was er een kwart eeuw geleden in onze gemeente alleen de R. K.-kerk in de Spoorbuurt. De op komst van de bollenteelt bracht echter mee, dat vele katholieken uit de al oude bollenstreek, uit de „Zuid", zich hier vestigden en er behoefte ontstond aan een eigen kerk. De toenmalige bisschop, mgr. Aengenent, kwam aan dit verlangen tegemoet: Pastoor J. G. Verhoeff vestigde zich in onze gemeen te. Eerst werd een hulpkerkje in ge bruik genomen, maar op 27 December 1928 kreeg pastoor Verhoeff zijn benoe ming tot bouwheer en pastoor van de parochie Breezand. Hiermee was eigen lijk de parochie gesticht. En daar deze dag de feestdag is van St. Jan, de Evangelist, werd deze Heilige de schuts patroon van de nieuwe kerk, die op 13 September 1931 werd ingewijd door deken Guillonard. De parochie groeide sterk, doch de kerk had nog altijd een hulpaltaar. Bij het veertig jarig pries terfeest van pastoor Verhoeff wsrd een fonds gevormd voor een vast, marme ren altaar. En nu dit vaste altaar werd aangebracht, is aan de voorwaarde tot consecratie voldaan. zondag 2 septembes. DEN HELDER: Ned. herv. geni.,Nieu we kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur de heer Wanders; Huis duinen 19 uur ds. Sepmeyer. Geref kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Rothuizen! 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds Hamming, voorber. H.A., openb. belij denis, 17 uur ds. Hartkamp. Oud geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur de heer Groenewegen. Chr. Geref kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. L van de Knijff van Roosenburg. Ge ref. kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Geref. gem Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur lees'! Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen West straat, 10.30 en 17 uur dienst. Doops- gez. gem., Kerkgracht, geen dienst (ge meentedag te Wieringen). Luth kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. J. w' Sepmeyer, jeugddienst. Oud-kath kerk, Middenweg, 10 uur heilige m(s' -Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 7nnrf UUr „san?cnkon1st. 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bh- belkring; Donderdag 19.30 uur vrou wenkrant Zaterdag 20 uur openluch"- stoTd (Visbuur». 21 uur bid- JULIANADORP. Ned. herv 1930 uur ds. H. J. Trommel - Gf™' kerk, 9 uur ds. Hartkamp, 14.15 uur ds Hamming, voorber. H.A., openb oelii' denis. - „Bethel" 10 en 19 30 J' heer Sanders; 14.45 uur Zondagsschool6 Woensdag 20 uur bidstond ZateS 0 uur openluchtsamenkomst Dinsdac 4 September hervatting aa£ J.CALLANTSOOG: Ned. 10 uur doopdienst. Met assistentie van vele geestelijken uit de omgeving verrichtte de bisschop deze plechtige handeling. Een in de kerk aangebrachte marmer gedenk- plaat- zal de herinnering hier aan le vend houden. Het aantal leerlingen vari de Christe lijke school, alsmede van de R.K. school beide te Den Burg, is als gevolg van de grote toevloed leerlingen per 1 Sept zo gestegen, dat de gebouwen te klein zijn. Verzoeken tot uitbreiding van de scholen zijn reeds aan de Raad verzon den. Voorlopig zullen de schoolbestu ren echter elk een klas onderbrengen in de oude openbare lagere school in de Nieuwstraat, die door de gemeente hiervoor beschikbaar werd gesteld. onderwijsmutaties. Aan de heer K. Fielmich is met in gang van 1 Sept. eervol ontslag ver leend als hoofd der openbare lagere school te Oosterend. Tot waarnemend hoofd van deze school is benoemd de heer J. B. van Zon, thans onderwijzer aan deze school. In de plaats van de heer J. P. van der Boom, die zijn benoeming tot onderwij zer aan de ULO-school niet aanvaard- de, is met ingang van 1 Sept. a.s. be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de ze school, de heer J. J. Janssen te De Koog. bijeenkomst wederopbouw De maandelijkse vergadering val hoofden van de plaatselijke bureau* van de Wederopbouw in onze provin cie werd gehouden in het raadhuis te Den Burg. Ongeveer 40 functionarissen bespraken de verschillende practijk- problemen. fokveedag In verband met de Maandag te hou den fokveedag, zal op die dag geen ge wone veemarkt worden gehouden. bevestiging predikant De bevestiging van candidaat De Hertog van Mijdrecht in de Chr. U®r' Kerk te Urk zal ongeveer half October plaats vinden op een Vrijdagmiddag Als bevestiger zal optreden ds. Laman. Chr. Ger. predikant te Rotterdam. D®s avonds hoopt candidaat De Hertog intrede te doen. derde christelijke school De Ger. school ver. Rehoboth hoop' binnenkort een ledenvergadering te houden in verband met de te stichten derde Chr. school. Dit jaar werd OP U"rk de tweede Chr. school in gebrul* genomen. e.u.s.m. keert 6 pct. uit Op de aandeelhoudersvergadering van de Eerste Urker Stoomboot Ma* schappij werd besloten over het aW' °Pen jaar 6 pet. uit te keren. visserijbericht URK, 30 Aug. Door 124 vaartuig®" werd aangevoerd: 17637 pond kuilP** hng, prijs f 0.70—f 0.87; 30 pond !ijn®®7 1. 891 pond snoekbaars, f 0.65; rode baars, f 0.64 per pond, e bak nest. prijs f 2.87 per bak. opperdoes. 29 Aug. 1951. - d"bb'; 'e bonen A 52-59, B 42-50, afw. 23— bieten a 7,50, B 5,20.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2