Stad en Omgeving „De Duinkanters" vierden het derde lustrum in Casino Postfanfare concerteerde bij het afscheid van collega Gevangene sloot twee bewakers en een werkbaas in de kast Kapitein ter zee S. G. Barendrecht veertig jaar bij de Marine Burgemeester Rehorst de eerste spreker Paul Chardet bracht feestprogramma Gedaagde feestmiddag van Chr. Oranjevereniging IN" HET KORT Van der Neut clubkampioen van „Helder" Drie en veertig jaar bij Tante Pos'' Van Duin van de spoordienst met pensioen Gruno's leden lachten graag een avond mee Tussen Haaks en Kuifje Hr Ms „Ceram" gaat naar de West Hij nam meteen revolver de benen Uitzending zwakke kinderen Achtjarig meisje reed in het Helderse kanaal Onverwachte huldiging in de Sportschool Verzoek om teamgeest te bewaren Julianadorp Arbeidersavondschool Voor de plattelandsvrouwen Openluchtconcert Kunstzin Anna Paulowna Burgerlijke Stand Loop der bevolking MAANDAG 8 SEPTEMBER 1951 De wandelsport, te zeer misdeeld in onze stad, heeft Zaterdagavond ongetwij feld een nieuwe stimulans gekregen. In „Casino" recipieerde het bestuur van de wandelsportvereniging „De Duinkanters", ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan, dat werd gevierd met een feestavond. De voorzitter van de jubilerende vereniging kon in zijn openingswoord onder andere burgemeester en mevrouw Rehorst welkom heten. Voorts waren enkele vooraanstaande figuren uit de wan delsportbeweging aanwezig. Van hen noemen wij in de eerste plaats de heer F. Winter, bestuurslid van de Nederlandse Wandelsport Bond, die mede namens de afdeling zijn gelukwensen kwam aanbieden. Op het toneel troonde achter een grote tafel het gehele bestuur van „De Duinkanters". De voorzitter, de heer J. Kuiper, verzuimde niet te vertellen, dat de groei van de vereniging voor een belangrijk deel hét werk was van de ere-leden, de heer en mevr. Steenis, die door ziekte verhinderd waren deze feestelijke bijeenkomst bij te wonen. De buryemeester, mr. G. D. Rehorst, bracht in zijn toespraak de ongunstige ligging van onze stad voor de wandel sport naar voren. „Wanneer Den Hel der betere uitgangswegen bezat, dan zouden stellig meer verenigingen aan wandeltochten in deze omgeving deel nemen", zo zei hij. De sport zelf blijkt in het hart van de burgemeester een voorname plaats te hebben ingenomen. Alleen al, omdat een ieder met een ge zond lichaam het wandelen kan be oefenen. „Er is geen sport zo harmo nisch als de wandelsport", zo vervolg de de heer Rehorst, die nog de wens uitsprak dat de waardering er voor zal mogen toenemen. De heer Winter verzekerde het be stuur dat de Bond de moeilijkheden van de Helderse verenigingen kent, doch dat dit een reden te meer was om een „zorgenkind" te feliciteren met het derde lustrum. Namens de Bond overhandigde hij daarna aan de heer Kuiper de verguld-zilveren plaquette. Toen de heer Winter namens de afde ling sprak, drong hij nog eens aan om in het bijzonder te bouwen aan de toe komst, de jeugd. Een oranje wimpel met „gouden" franje completeerde deze toespraak. Verder voerden het woord de heren S. Sali (NHWB)H. Maarse (Helderse Sportraad), J. H. Lücker (official NHWB). F. Himoets (De Zilvermeeuw) en Teitsma (HCSC). De gelukwensen van de heer Him- pers gingen vergezeld van een album, waarin het bestuur van „De Duinkan ters" waardevolle wandelfoto's zal kunnen bewaren. Vóórts mocht de heer Kuiper voor zijn vereniging bloemstuk ken en schriftelijke felicitaties in ont vangst nemen. Het feestprogramma, dat hierna volg de, werd verzorgd door het Cabaret Paul Chardet. Hoewel het eigenliik niets met cabaret te maken had, heb ben de vele wandelsportenthousiasten in de zaal een prachtige avond gehad. De optredenden waren alle amateurs, doch., amateurs van de betere klasse. Nemen wij „The two Matadors", die Ongeveer honderdtachtig kinderen van de Christelijke Oranjevereniging verzamelden zich Zaterdagmiddag op het Stationsplein vanwaar zij, vooraf gegaan door een tweetal tamboers, naar het zaaltje van het Leger des Heils op de Spoorgracht marcheerden Daar was alles licht en feestelijk, toep de jongens en meisjes, getooid met oranje strikken, sjerpen en bloemen, keurig in rijen waren gezeten en het programma een aanvang kon neme». Het bestuur van de Oranjevereniging heeft de kinderen van de leden weer goed bedacht. De kleuters luisterden genietend naar de Oranje Harmonie kapel, die onder leiding van de heer Suidman pittige en vrolijke muziek ten gehore bracht. De kapel speelde weliswaar in kleine bezetting, doch dit deed aan het enthousiasme niets af. Het corpi bewees vooral gewaardeerde diensten bij het kwartiertje zang, dat werd geleid door de heer J. Bommel. De rumoerige jeugd bleek niet al te zeer met de teksten van de verschil lende vaderlandse liederen op de hoogte te zijn, en zo kon het gebeuren, dat eerst dapper en luid werd gezongen bij het „Oranjehoven",dat echter na de zangles op het programma stond. Natuurlijk ontbrak in dit gezelschap de goochelaar niet. En het moet ge zegd, de heer Haak van Overloop wist het jonge goedje best te amuseren. Hij oogstte 'n geweldig succes, en men kan er staat op maken, dat verscheidene kinderen na afloop thuis vergeefs heb ben geprobeerd ook iets van deze „zwarte" kunst te demonstreren. Verder stond nog het verhaal „De sterke vader" genoteerd, dat werd voorgelezen door de heer Riek wel Maar het geheel was eerst compleet met de tractatie, die de kinderen ont vingen toen zij voldaan huiswaarts gingen. De passagierslijst van het motor schip „Blitar", dat op 24 Augustus uit Djakarta is vertrokken en op 24 Sep tember te Rotterdam wordt verwacht, ligt ter inzage bij het passage-agent schap van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, Koningstraat 34. een zeer goed accordeonnummer brach ten. Samen dansten de jongeman en het meisje al spelende, zij zong nog en tapte, en haar partner bleek ook be hoorlijk thuis te zijn op de piano. Zo mogelijk nog meer succes oogstten „The Novelli's", twee leuke jongens met een gitaar. En verder waren er „De Vrij buiters", „The liberti Stars" (een wel verzorgd nummer), de „Na Lei O Ha- waiïans" en „La cordon". Ook de ko miek mocht er zijn. En dat alles lag boven de middelmaat, uitgezonderd misschien „De Vrijbuiters" en het Ha- waiïan-gezelschap. Vergeefs wachtten wij op de Buziau-imitaties. Niettemin zal Chardet elke vereniging een succes vol programma kunnen bieden. De dans ontbrak ook hier niet na afloop. De muziek werd verzorgd door de „Musical Ramblers" van Jaap Kwak. „De Duinkanters" zien terug op een geslaagde avond. De spelers van Helder hebben giste ren geen wedstrijd gespeeld, en toch waren zjj aan de Sportlaan druk in de weer. Verscheidene wandelaars en in gewijden hebben hen daar aan het werk gezien tijdens de jaarlijkse sportdag, die, als wij goed zijn ingelicht, op ini tiatief van trainer Slotemaker tot stand kwam. Om maar direct de nieuwsgierigheid te stillen, delen wij mede, dat P. van der Neut clubkampioen 1951 is gewor den. Een mooie prestatie; hij behoort immers niet meer tot de allerjongsten. Van der Neut, die verleden jaar nog als spil in het eerste elftal speel Ie en inmiddels afscheid heeft genomen van zijn geliefde sport, veroverde door als eerste te eindigen niet alleen de „Slo- temaker-wisselbeker", maar bovendien als extra-prijs een vulpen. J. Bal werd tweede, K. Puhl derde, J. Heyster vier de en Fr. Dienaar eindigde op de vijf de plaats. Er waren twintig prijzen, zo dat velen na een zeer geslaagde mid dag verrijkt huiswaarts keerden. Tijdens deze sportdag deden zich ver scheidene aardige voorvalletjes voor. Zo hebben wij enige tijd gadegeslagen hoe de deelnemers strafschoppen na men. Boekei stond natuurlijk in het doel. Maar toen hij zelf aan de beurt was, moest Beekhoven zijn plaats on der de lat innemen. En of het zo moest zijn; Beekhoven stopte de drie straf schoppen! Volledigheidshalve volgen hier de verschillende onderdelen van de sport dag: 100 m.; 800 m.; verspringen; bal dribbelen; paalschieten; doelschieten; ingooien; strafschoppen; koppen; hin de; lislopen en hink-stap-sprong. Het is Zaterdag wel een dag van feestelijkheden geweest. Op het postkantoor waren om vier uur de bureaux aan de kant geschoven, en daarvoor in de plaats was een met bloemen versierde tafel ingericht. Het afscheid van de heer L. van Duin, die de P.T.T. met pensioen ging verlaten, mocht gerust met het woord „gevierd" worden betiteld, hoewel de betrokkene zijn veertigjarig ambtsjubi leum er reeds drie jaar heeft opzitten. Maar de heer Van Duin was in het ge heel niet onder de indruk. Uiterlijk althans niet, hoewel zijn collega's wel weten, dat hij de Spoorwegpostdienst slechts node heeft verlaten. woorden van de heer Oost, die mede voor een aantal oude vrienden afscheid nam. De scheidende postbeambte zelf be antwoordde alle sprekers met een on gedwongen speechje, waarin hij wel bespraakt een voorval vertelde uit Krommenie. Vanzelfsprekend was de heer Van Duin dankbaar voor de vrien delijke woorden, de bloemen en de ge schenken, en hij had wel in het bijzon der een complimentje over voor de Fanfare, die nu voor de tweede maal met succes in het „openbaar" was op getreden. En inderdaad. Het corps deed het uitstekend en heeft met pittige mars muziek veel bijgedragen tot het wel slagen van deze afscheidsmiddag. Ver geten wij niet het solistische optreden te vermelden van de heer Tj. Joh. Dito (viool), die op de accordeon werd be geleid door de heer Nic. Visser. Dit duo bracht met veel gevoel en in goe de harmonie een drietal bekende werk jes ten gehore, en wel de Serenade'3 van Schubert en Gounod en La Mati- nata van Leoncavallo. n Nadat het Fanfarecorps van de P. T. T., ditmaal onder leiding van de heer Nic. Visser, een welkomstmars had geblazen, opende de directeur, de heer K. Keizer, de rij van sprekers. Uit naam van de directeur-generaal overhandigde deze de postbeambte de Afscheidspenning. „Sedert 16 Septem- br 1908 hebt gij u voor uw collega's een prettig kameraad getoond", zo ver klaarde de directeur. De onmiddellijke chef van de heer Van Duin, die was omringd door fa milieleden en postcollega's, de heer J van Overbeke uit Amsterdam, kwam met enkele herinneringen, welke met een hartelijk gelach werden ontvangen. De achtergrond van deze bijeenkomst was toen onmiddellijk vergeten, het geen het spreken van de heren P. Kroon en A. G. van der Linde op ple zierige wijze beinvloedde. De heer Kroon schonk de heer Van Duin na mens de collega's een lectuurbak. Mevrouw Van Duin werd evenmin vergeten. Zij kreeg prachtige bloemen. Ook de heer Van der Linde haalde fei ten op uit de „goede oude tijd". Stellig zal de familie Van Duin voorts dikwijls terugdenken aan de De Groninger-vereniging „Gruno" heeft haar leden (en dat waren er vele) Zaterdagavond in Centraal de caharet-revue „Lach met ons mee" voorgezet. Met deze avond heeft men het seizoen meteen op waardige wijze geopend. Het was weliswaar allemaal amateurswerk dat op de planken werd gebracht, maar de talrijke aanwezigen hebben zich uitstekend vermaakt. En dat is al een goed ding, wanneer men weet, dat men slechts het doel na streeft: versteviging van de onderlinge band en veel gezelligheid. Natuurlijk werd onmiddellijk na het openingswoord van de voorzitter, de heer Bloem, uit volle borst het Gro nings volkslied gezongen. En wanneer een aantal Groningers dat schone vers hebben doen weerklinken, dan komt de rest vanzelf. Van het programma viel vooral de aankleding in het oog. De heer Hekman en de zijnen hadden dan ook de uiterste zorg besteed aan dit programma, dat de dilettanten vol op mogelijkheden schonk tot succes en teleurstelling. Naar onze mening heeft het koor zich het beste geweerd. De entourage deed ook in dit geval zeer veel, en het optreden van de cowboys was zelfs kleurig. De schetsen oogstten veel bijval. In „Dat gait zo maor nait" bewezen de Groningers op overtuigende wijze, dat zij niet met zich laten spotten wanneer het gaat om hun stad,'hun land. Het burgemeestersrolletje vond algemene waardering. De Caco's waren twee charmante jongedames met Spaanse liedjes. De Heca's verzochten om een traan in het overigens zo vrolijke geheel. En wat was er al niet meer, waarvoor men tot in de nacht heeft geklapt. Toch moet ons nog een kleinigheid van het hart. Een volgende keer zal de conferencier wat beter voor de dag moeten komen. Na afloop van de cabaret-revue werd gedanst. Ook al in prettige stemming. Gisteren liep de Belgische kotter „Rockall" onze haven binnen, met zijn landgenoot „Willy" op sleeptouw. Eerstgenoemd scheepje had de „Willy" ten Westen van Terschelling toevallig opgepikt met machineschade. De „Roc kall" heeft zijn reis naar Ostende in middels voortgezet. De Nederlandse coaster „Alja" kwam gisteren in Nieuwediep bijleg gen. Het bootje moet naar Manchester. Behalve de Duitse tariRer „Oost zee" kwam ook Hr. Ms. „Pelikaan" op de rede. Zij zal intussen in de haven liggen. Het is morgen hoog wator om 9.U0 en 21.35 uur, en laag water om 3.15 en 15.55 uur. Het ligt in de bedoeling, dat Hr. Ms. mijnenveger „Ceram", onder bevel van de luitenant ter zee der eerste klasse S. L. de Jong, op 17 September uit Den Helder naar de Nederlandse Antillen vertrekt. De reis wordt gemaakt via Lissabon, Porto Grande (St. Vincent-Kaap Ver- dische eilanden) en Port of Spain (Tri- nidad). Het schip kan in de tweede helft van October in Willemstad wor den verwacht. Hr. Ms. „Ceram" zal geruime tijd in de West verblijven. Hierdoor wordt een goede gelegenheid geschapen, om teza men met Hr. Ms. mijnenlegger „Willem van der Zaan", welk schip al in de West is gestationneerd, te oefenen, ter wijl tevens uitbreiding van oefengele genheid voor het aan de wal geplaatste marinepersoneel wordt verkregen. 0e ontvuehting te Alkmaar een dei- de ont- de Op Zaterdag 1 September werd door de afdeling Den Helder van het Cen traal Genootschap het 64ste kind in het jaar 1951 uitgezonden. In het na jaar zullen nog ongeveer 25 Helderse „bleekneusjes" in één der herstellings oorden en gezondheidskolonies van het C.G. worden opgenomen. De hieraan verobnden kosten zijn natuurlijk hoog, maar gelukkig mag het C.G. rekenen op de sympathie en de steun van vele stadgenoten. Voor hen, die sympathie gevoelen met het werk van het C.G., maar dat nog niet lieten blijken door hun aanmelding als lid, laten wij hier enige adressen volgen, waar men zich (tegen een minimum-contributie van een gulden per jaar) als lid van de afdeling Den Helder kan laten inschrijven; F. N. Winter, Molengracht 10; H. J. Ma- rinus, Ruyghweg 21; C. Maasland, Rei gerstraat 35; C. van der Leek, Soem- bastraat 61; mevr. M. van Zoonen, To renstraat 1; J. Kramer, Soembastraat 42; mevr. D. Sterteveld, Jan in 't Veld- straat 16; mej. dr. E. van Wijk, Singel 94; mej. Charmes, Koningstraat 28. Vrijdag zag een hoofdagent van po litie een meisje per fiets van de Kei- zersbrug de Keizersgracht oprijden, en vrijwel onmiddellijk daarop verdween zij in het Helders kanaal. Een timmer man, W. H. uit de Jan in 't Veltstraat, bracht het meisje door handreiking op het droge. Het meisje bleek te zijn de achtjarige C. de J. uit Groningen, die in Den Helder logeerde. Zij kon ongedeerd naar de woning van haar oom in de Zuidstraat worden gebracht. Het ongeval was vermoedelijk te wij ten aan het rijden met te grote snel heid. Dezer dagen heeft te Alkmaar gevangene, die behoorde tot een dusgenaamde werkploegen v .in strafgevangenis, kans gezien te vluchten uit een werkplaats chocoladefabriek der firma RinK"s aan de Lindengracht. In deze plaats werkt regelmatig een aantal ge vangenen. die daartoe na selictie w< i den aangewezen. De mensen hebben tot dusver zelden of nooit reden klagen gegeven; zij zün er kennc tevreden over. dat zü zich nuttig kun nen maken door het verrichten van lichte werkzaamheden. De jeugdige gevangene, die er vongo week vandoor wenste te gaan. dacht ti klaarblijkelijk anders over. loen rte bewaker zich even verwijderde haaiq-, de gestrafte uit een kast een handvol poeder (vermoedelijk gips) en wierp dat de terugkerende bewaker onver wacht in het gezicht. De man werd to taal verblind. De revolver van deze bewaker, die in dezelfde kast lag als waaroit de gevangene het poeder had gehaald, was inmiddels reeds van eige- naar verwisseld en bevond zich in het bezit van de aanvallende partij. Zon der veel omhaal zag de gevangene kans de bewaker in een kast te drijven. Een toegeschoten werkbaas van de firma Ringers ging dezelfde weg op. Hij ver dween ook in de kast. Dit was echter nog slechts het begin van de actie, aangezien vrijwel direct daarna een tweede bewaker, die zich eveneens in de buurt van de werK- plaats bevond, kwam aansnellen. Deze bewaker was met een revolver gewa pend, zodat redelijkerwijze veronder, steld zou mogen worden, dat hij de ge vangene in het defensief had gedrongen Deze veronderstelling ging echter niet op. Het tegendeel gebeurde. De aan valler stelde ook de tweede bewaker terstond voor de keus: óf in de kast, of je gaat er aan. De aldus voor een beslissing gestelde besloot van beide kansen de eerste ne nemen en even later verdween ook hij in de kast. Zonder zich te bekomme ren om de vraag of de drie opgeslote- nen wel ruimte genoeg hadden, nam de resolute gevangene daarna zo snel mogelijk de benen. Van zijn vrijheid heeft hij echter weinig plezier beleefd. Hij zag kans da pont bij Zaandam te bereiken, doch veronderstelde, dat hij voor het ge bruik daarvan iets had te betalen. Dit was hém niet mogelijk, aangezien hij letterlijk geen cent op zak had. De HELLER CONTRA ROOZENBURG. - Tijdens de damwedstrijd om het wereldkampioenschap doet de burgemeester van Utrecht de eerste zet De sportschool op de Rijkswerf had Zaterdagmorgen maar heel weinig weg van een ruimte voor sportende lieden, want het gebouw was volgehangen met vlaggen in allerlei bonte kleuren. Aan het verste einde van de zaal was een podium opgesteld, en daarop verscheen tegen half twaaf mevrouw Barendregt, de echtgenote van de directeur van de Werf, en haar zoon en dochter. Dit drie tal was tezamen met deputaties van verschillende werkplaatsen, afdelingen en diensten in afwachting van de komst van de kapitein ter zee 8. G. Barendregt, die op deze dag een kleine huldiging zou ten deel vallen in verband met een jubileum. De kolonel was Zaterdag veertig jaar in dienst van de Marine. sproken over een Werf-jubileum. „God heeft u met bepaalde gaven begiftigd", aldus de heer De Boer, „waardoor u gemakkelijk kon omgaan met iedereen van hoog tot laag. Gij hebt de Werf ook buiten Den Helder een goede naam weten te bezorgen, en niet in het laatst was u het, die betere sociale verhou dingen schiep. U had niet alleen oog voor het bedrijfsleven, en u zag het bedrijf niet in de eerste plaats als een mechanisme maar als een organisme. Hoewel het hier geen jubileum in de gewone zin des woords betreft, hebben wij toch gemeend u, die de jubilea op de Werf op de voorgrond hebt ge bracht, van onze grote waardering te moeten doen blijken. Wat u hier aan treft en wat u thans uit erkentelijk heid zal worden overhandigd, moge u zien als een bewijs van grote saamho righeid". Toen de heer Barendregt, in gezel schap van de hoofdingenieur ir. D. J. de Jonge, was gearriveerd, werd hij verwelkomd door de adjunct-directeur, de kapitein-luitenant ter zee P. A. Riedel, en door vrolijke muzikale klan ken, voortgebracht door de Werfmelo- disten, onder leiding van de heer Die- rendonck. Nadat overste Riedel ter inleiding het woord had gevoerd, sprak de heer W. de Boer de jubilaris toe namens het gehele personeel. De spreker greep te rug naar 1946, toen kolonel Barendregt directeur werd van de Werf. Dat zal op 15 November vijf jaar geleden zijn, zodat eigenlijk niet kon worden ge- Namens het personeel overhandigde de heer De Boer de jubilaris daarna een staande leeslamp en een prachtige collectie Delfts blauw. Kolonel Barendregt was door deze onverwachte huldiging kennelijk ge troffen. Hij dankte allen hartelijk en vertelde vervolgens, hoe hj vïertig jaar geleden als zestienjarige jongen Hiï'bd reM!0°Pbaan Was beB°nnen. hiie Marlne ^kozen. en hij bleef de Marine trouw. Nadat hij di- h1*1 dt.Werf was geworden, had hij getracht, veranderingen te brengen door niet alleen de handen maar ook de mens in te schakelen. a n?aste medewerkers meen- te zlfn w Ve« dank verschuldigd te zijn. „Wanneer ik straks op medisch WCrk 281 b ebben „ÏÏK h/.fdan b0°P dat een ieder X best zal doen de teamgeest te bewa- rie« en aan de t°P- Voor deze onverwachte huldiging ben ik n allen zeer dankbaar". u Ook de geschenken vielen zeer in Tot besluit kunnen wh vermom n' de gehele huldiging werd ™n„ dat om later voor de opgenomen alle afdelingen fe 5 ed™ van Het Stedelijk MuziekkornJ fZ°«den' lonel Bamridregt in de heeft ko- besluit vafT een heuglijke dag bit" woning een serenade gebracht ZU" man is toen maar wat gaan zWenr en toen hij, in de loop van de nach? vermoeid werd, heeft hij tegen e paaltje aan de kant van de weg .C" steuntje gezocht en viel spoedig 'jjj si aap, zij het dan niet in de slaap rechtvaardigen. Tijdens deze rustpe. «it riode passeerde hem een agent Zaandam, die hem ontdekte en dirë't argwaan kreeg. Hij maakte de m.' wakker en ging over tot fouillerj.' waarbij hij op de zojuist ontwaaku een revolver vond, hetgeen voldoend, aanwijzing was om hem mee naar het bureau te nemen. Daar wist men spo. dig met wie men te doen had. n' volgende dag is de uitbreker terugJ bracht naar Alkmaar. Door de stichting Scholendienst va« het Instituut voor Arbeidersontwikke. ling, het NVV en de Wiarda Beekman stichting zal bij voldoende deelneming in Julianadorp een arbeidersavond school in het leven worden geroepen Het doel van deze lessen is de deeh nemers de geschiktheid te doen ver! werven om later door lectuur of ver' dere studie in het rijke gebied van dj menselijke beschaving binnen te drin! gen. De cursus duurt van October tot Mei. Er wordt les gegeven in Neder- landse taal, rekenen en sociale kennis Zij. die hiervoor iets gevoelen, kunnen zich vóór 17 September opgeven bij de heer F. v. d. Woude, J. v. d. Veerstraat, I Julianadorp. De afdeling Julianadorp van de Bond van Plattelandsvrouwen belegt op Za- terdagavond 8 September een bijeen- komst in café „Prins Hendrik", waarin de heer Ingerman uit Haarlem een Ie- zing met lichtbeelden zal houden over zijn reizen door Afrika. Deze lezing ii tegen een kleine entrée ook toeganke. lijk voor niet-leden. Zaterdagavond gaf de harmoniever, „Kunstzin" een concert in de muziek! tent op het Loopuytpark. Eerst was het nog dubieus of het concert in de open lucht doorgang zou kunnen vinden om dat het om half acht flink begon te regenen, maar na een half uurtje was de regen over en kon het concert be ginnen. De verschillende nummers werden uitstekend vertolkt en klonken in de stille avond zuiver over het dorp, Het publiek was niet zeer talrijk, maar zij, die van hun belangstelling blijk gaven, genoten van de muziek en gaven na elk nummer door een hartelijk ap plaus hun instemming te kennen. Geboren: Margaretha P., d. van J. v, IJzendoorn en L. M. Blaauw. Gcrardus M. M. en Henricus J. M. zoons van W. H. We- seling en J. M. Rijgersberg. Ucnderik, t van F. H. Prins en R. van der Woude. - Catharina G. M., d. van Joh. E. van den Berg en C. M. Smakman. Nettie C. A., d. van J. W. Conelissen en Joh. Timmerman. - Gerardus A., z. van C. J. van den Berg en C. W. Steenvoorden. Maria B. B„ d. van N. J. J. de Wit en M. Vlaar. Hendrik J.» z van M. Plagmeijer en D. Lugtenborg. - Dina G., d. van G. Borst en A. Kromkamp. - Johannes Q. A., z. van Joh. Trigt en A. M. Groen. Ondertrouwd: C. J. Rol en A. Meel dijk. H. J. van den Berg en M. A. Smak man. p. Bruins en E. Slootweg. H. de Bruin en F. Andcrson. S. P. Ruiter en M. I. M. Braam. A. Philippi en A. de Vries. - Joh. van Dalen en R. H. de Jong. - A. Pakes en M. de Vries. Jac. de Langen en P» A» M. Braam. L. van Dijk en Jac. M. van Ham. Getrouwd: D. van der Ham en A. Steinbach. - L. Oudshoorn en G. van 't Oever. P. A. Droge en M. C. Kuijs. C. J. M en A. Meeldijk. H. dc Bruin en F. Andcr son. p. Bruins en E. Slootweg. S. M F.uitcr en M. I. M. Braam. - A. Philippi A. de Vries. Overleden: C. Tijsen, 61 jaar- Joh. Nieuwenburg, 22 jaar. - M. E. H. Ber- *>ce 3 jaar. - H. Koning, 55 jaar. Scholten, 70 jaar. - C. Ingekomen personen: P. C. H. van NTul«nd van Schagen. - mej. P. Heijstek van Hengelo- G- J- M. Preyde van Medemblik. L- b- c. van den Berg van Medemblik. - D. J»«' 8<-i»n van Den Helder. - G. Marees-Kr»"" van Langedijk. - Wed. J. Verwaal-W*" van Hoogwoud, - H. W. Kroon van A"" en Velden. - Mej. Joh. M. van der Mok» van Den Helder. - Mej. M. J. A. Dobbe va» Beverwijk. - C. J. Kuijs van Bloemendal" .ej. M. de Vries van Den Helder. L- 9 Vrieze Pn gezin van Emmen. - G. J- meijcr van Spanbroek. - Joh. J. van den Bert vr.n Weesperkarspel. - F. B. Zwin vtn Schoort. - G. F. Klaasen en echtgenote va» Haarlemmermeer. Vertrokken personen: Wed. G. A. Bi'1"" -Vastenliouw. - C. Wceda en gesin Australië. - Wed. C. Pietcrse-Has»er Australië. - Wed. A. van Rijswij'k-k'°n,n> t'««r Zijpe. Oudesuis. - A. Koens en rchtgeno' naar Emmcn. - Me). A. J. de Bruin Arnhem. j. Smjt naar Mcdemblik. - G. Rosloot naar Canada. - R. Koopman «frtn naar Canada. - H. Chr. Onderwat" naar Zoetcrwoudc. - Mej. D. de Leeuw na Schoort. - jac. A. Kooiman naar hom. - G. C. M. van den Berg naar W»«P* karspel. - F. A. M. van den Berg naar P* Helder. - Mej. A. Nijenhuis naar Schage»- ej. II. Simons naar Den Helder. F» 'Men en echtgenote naar Wieringen. "V j Komen naar Wlrrt'nirg»rm«pr. F- Ja Kom* ien naar Wleringcrmeer. naar Arnhem. C. D. naar Bergen (NH). Weijerg M. BOUWVERGUNNINGEN v.. Tuiiuviuairora». F- en W. verleenden vergunning <n der Goes tot het houwen van een huis wOOfl' vaö non D. Keppel voor het verander®® een bedrijfsruimte tot een woonhuis; aan. - C* La»gereis tot het bouwen van een

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2