Nederlandse reders zoeken steeds naar nieuwe wegen D rim. Pam en Piiiii in Afrika Generaal Nam II, een zeer geheimzinnige figuur idcmiuir JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Van leraar tot chef van de generale staf Hij kreeg nimmer een militaire opleiding Eerste formele zitting van Uniehof te Djakarta Het Radioprogramma Automatiekhouders ongerust' ever voorontwerp winkelwet Van visvangst tot visindustrie Staatssecretaris v. Rhijn naar Londen Visleer voor schoenen, schubben voor parels Sokking wordt gefileerd Hollandse huisvrouwen door buitenlanders geprezen (Van onze correspondent te Hongkong) J^IET alleen de leden van de Amerikaanse delegatie in Kaesong, doch ook de pers en de Amerikaanse Geheime Dienst breken zich het hoofd over de vraag, wie toch eigenlijk de geheimzinnige Noordkoreaanse generaal Nam II is, die bij de onderhandelingen over een wapenstilstand de woordvoerder der tegenpar tij is. Deze man, die bfj het begin van de onderhandelingen in Kaesong als leider van de communistische delegatie optrad, was een totaal onbekende voor de Amerikanen en tot nog toe heeft men niet veel over hem kunnen ontdekken. voor luxe postpapier Spaar slechts 60 punten UOE weinig er ook over hem bekend is, toch weet men, dat Nam II geen actief militair is, doch burger en dat hij geen militaire opleiding heeft ge had, nog minder een loopbaan bij de Generale Staf heeft doorlopen. Hij is de zoon van een Koreaanse pachter, die met zijn gezin naar Mantsjoerije emi greerde, waar Nam II de school en de universiteit bezocht. Ongeveer in 1932 werd hij leraar in Korea. Tien jaar la ter, in 1942, begon zijn carrière bij het Ministerie van Onderwijs, hij werd af gevaardigd en kort daarop plaatsver vangend minister van Onderwijs. Daar na werd hij plotseling, enige weken voor het uitbreken van de oorlog in Korea, benoemd tot Chef van de Noord koreaanse Generale Staf. Deze sprong van het ministerie van Onderwijs naar de belangrijkste militaire functie, zon der enige vooropleiding, is een van de vreemdste feiten in deze eigenaardige carrière, waarover nog geen nadere bijzonderheden bekend zijn. De geruch ten, dat Nam II ook enige tijd plaats vervangend minister-president geweest zou zijn, zijn niet bevestigd. Prof. De Grooth bepleitte het Nederlandse standpunt Gistermorgen is te Djakarta de eer ste formele en openbare zitting van het Uniehof begonnen in het gebouw van bet Hooggerechtshof. De pleiter voor de Nederlandse zaak, prof. De Grooth, besprak de vraag, in hoeverre de Indonesische regering volgens de tussen de twee landen heersende over eenkomsten bevoegd is tot opschorting, vermindering, of tenietdoening van rehabilitatie en oorlogsongevallen-uit keringen. Hij kwam tot de conclusie, dat de Indonesische regering het recht mist dergelijke maatregelen te nemen. Voorts zei prof. De Grooth, dat in we zen de aanspraken op uitkeringen niet veranderden door de datum der sou- vereiniteitsoverdracht, aangezien de verplichting tot uitkering is gebaseerd op het overnemen van de interne schuld van Indonesië. Volgens pleiter waren de na 1 Januari 1950 vervallen de termijnen evenzeer interne schul den als die, welke reeds voor die da tum waren verschenen. Ten slotte con cludeerde prof. De Grooth, dat de krachtens de overeenkomsten vastge stelde uitkeringen zijn aan te merken als privaatrechtelijke aanspraken van hen, aan wie de toekenning is ge schied, weshalve zij interne schulden van Indonesië zijn. Hier was volgens pleiter sprake van een verplichting en niet alleen van de bevoegdheid om de uitkeringen te doen plaats hebben. Heden repliceert de pleiter voor Indo nesië mr. Sudiman. VRIJDAG 7 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 2L00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan en piano. 11.00 Voordracht. 11.20 Gram. muziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Alt en gitaar. 14.50 Voordracht. 15.10 Ka merorkest. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Gram. muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Een sterk volk", cau serie. 19.50 Reportage. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „De Nieuwe Kerk orde". 21.00 Klankbeeld t. g. v. de Internatio nale Coöperatiedag 1951". 21.20 Orgel en klein radiokoor. 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 Lichte muziek. 22.25 Gesproken por tret. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.20— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24X0 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 0.15 Voor de zie ken. 9.30 Concertgebouworkest. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. muziek. 11.15 Idem. 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. muziek. 14.00 „Vroegbloeiende bolgewassen voor de tuin", causerie. 14.15 Lichte muziek. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voordracht. 15.20 Marinierskapel. 16.00 Residentie-orkest. 16.30 Gram.muziek. 16.40 Voordracht. 17.00 Ver zoekprogramma voor de jeugd. 17.30 Friese voordracht. 17.45 Pianoduo. 18.00 „In dienst van het Vaderland", reportage. 18.10 Bariton en orgel. 18.30 „Wij nodigen U uit", causerie. 18.45 Vocaal kwartet. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.15 Regeringsuitzending: Verkla ring en toelichting. 19.35 Radiokrant. 19.55 Nieuws. 20.00 Orkestconcert. 20.30 Gram. muziek. 20.45 „De dag der Duitse kerken", causerie. 21.05 Vocaal ensemble en org'el. 21.30 Radio Philharmonisch Orkest. 22.30 Kunstbeschouwing. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.50 24.00 Gram.muziek. In Kaesong treedt Nam II, die pas 58 jaar is, steeds op in een onberispelijk, elegant uniform en steekt daardoor sterk af bij zijn Chinese kameraden in hun grove linnen uniformen. Zijn groe ne uniform vertoont overeenkomst met 't Russische model en is van uitstekende snit. Hierbij draagt hij glanzende Rus- sische laarzen. Uit zijn optreden blijkt, dat hij een man is, die gewend is te bevelen en onvoorwaardelijk gehoor zaamd te worden. Volgens de Amerika nen in Kaesong spreekt hij op een toon, die geen tegenspraak duldt. Raadselachtige figuur QVER het karakter van Nam II wor den veel gissingen gehoord, maar niemand weet, wat er achter dit on doordringbare gezicht schuilt; zijn ge laatstrekken getuigen van onverbidde lijke strengheid, misschien zelfs van wreedheid. Bij de onlangs gehouden vergadering, waarin de beide delega ties twee uur lang zwijgend tegenover elkaar zaten, is gebleken, dat hij over het typische Aziatische geduld beschikt, dat de tegenstander een voordeel tracht af te persen. Aan de andere kant wijst zijn gewoonte om aan één stuk door te roken en gedurende de onderhandelingen met een potlood figuurtjes te tekenen op een zekere nervositeit. Hij kan soms plotseling opvliegen en heftige, fanatieke redevoeringen houden. In het algemeen schijnen echter zijn gevoe lens en opwellingen van tevoren bere kend en zorgvuldig voorbereid te zijn, alsof hij hiermede een bepaalde indruk wil wekken. Men is algemeen van mening, dat de raadselachtige Nam 11 als spreekbuis dient voor de Russen in Kaesongdat hij zijn gehele carrière aan de Russen dankt en dat ook zijn bevordering tot Chef van de Generale Staf een poli tieke maatregel van Moskou was. Ter wijl de Chinese gedelegeerden in Kea- song het stilzwijgen bewaren, betuigt Nam II steeds zijn loyaliteit tegenover de Russische bondgenoot. Men krijgt de indruk, dat de Chinezen hem niet mogen en dat er aan zijn carrière plot seling een einde zou komen, als Pe king in plaats van Moskou in Noord- Korea het meeste te zeggen had. In kringen van automatiekhouders heerst grote ongerustheid over het voorontwerp winkelsluitingswet, dat het vullen van de automaten na win- kelsluitingstijd verbiedt. Dit zou ge daan zijn om oneerlijke concurrentie te voorkomen, maar de automatiekhou ders voeren hiertegen aan, dat van deze concurrentie weinig overblijft als rr en bedenkt, dat de automatiek-ver koop vrijwel uitsluitend gericht is op minder gesitueerde. Deze kan 's avonds voor weinig geld een hartig hapje „trekken" en zal er geen momgnt aan denken een restaurant binnen te stap pen, omdat hij zich een dergelijke luxe niet kan permitteren. 37. „Je wilt dus juffrouw van de vestiaire worden?" vroeg Jimmy aan Trien. Hij moest de betekenis van dit vreemde verzoek even tot zich laten doordringen. „Ja", zei Trien gretig. „En dan doe ik een net zwart jurkje aan en ik neem een permanentje in m'n haai en als ik me dan een paar nylon kousen aanschaf en m'n neus wat poeder, dan zie ik niet in, waarom dat niet moge lijk zou zijn". Toen Toos dit hoorde schoot zij plotseling in een giechellach en ook Jimmy begon van de weerom stuit te lachen. Hij begon zo te lachen, dat hij z'n buik vast moest houden. „Trien met een permanentje in d'r haar, ha-ha-ha-ha-ha. Schei uit, want ik blijf er in. Straks ga je me ook nog vertel len, dat je een lippenstift nodig hebt en schoenen met hoge hakken". Trien was de enige van het drietal, die niet lachte. „Ik zie niet in, dat dat nou zo lollig is". zei ze gebelgd. „Denk je. soms, dat dat pakkie wat jij draagt je zo mooi staat. Verbeeld je maar niks". Op hetzeltae ogenblik haalde Jimmy zijn wenkbrau wen op. „Zeg eens juffrouw", zei hij op boze toon, „wat heeft dat ge-jij-cn-jou te betekenen? Je spreekt niet tegen 'n schoolkameraadje. Ik geef je in over- weging een toontje lager te zingen. Je bent hier niet in het oerwoud, maar in een nette dierentuin". De staatssecretaris van sociale zaken (arbeid), mr. dr. A. A. van Rhyn, heeft zich voor enige dagen naar Londen b». geven om zich op de hoogte te stellen van de practijk van een aantal Engels» sociale maatregelen, o.a. de ouderdoms. voorziening en de sociale voorzienig gen voor blinden. DIEFSTAL OP KLAARLICHTE Dag Op klaarlichte dag is te Roosendaal op een 'druk kruispunt ingebroken in een kapperswoning. Door het indrukken van een ruitje in de achterdeur ver. schaften onverlaten zich toegang tot het huis. De bewoners, die naar da kermis waren, misten bij hun thuis- komst een bedrag van f 2000.—. Van de daders is nog niets bekend. (Van onze speciale verslaggever). WANNEER de Nederlandse vissers erop uittrekken om dicht bij huis of tot in de buurt van IJsland hun eeuwenoude handwerk uit te oefenen, dan hopen zij na een goede vaart rijk beladen naar huis terug te keren, om hun landgenoten het kostelijke volksvoedsel aan te bieden, dat zij, niet zelden met levensgevaar, uit zee hebben opgediept. De vis is er voor hen om gevangen, verkocht en dan gegeten te worden. Maar de reders en de handelaren kijken nog wat verder. De vis moet op de aantrekkelijkste manier afgezet worden en van de vis-afvallen wenst men zo weinig mogelijk verloren te laten gaan. O.a. in IJmuiden staan de fabrieken, waar men die afvallen verwerkt bijvoorbeeld tot vismeel, dat weer nuttige diensten bewijst. De laatste tijd is men op dit gebied verder gegaan; men experimenteert druk en naar wij hebben kunnen constateren niet zonder succes. Bij de Rehaco de reders- en handelaren-combinatie in IJmuiden heeft men ons daarvan het een en ander verteld en laten zien. WERKSTELLING STORTTE OMLAAG Aan boord van het veeschip Amstel veen, dat bij de NDSM te Amsterdam in revisie ligt, is Woensdag een werk stelling omlaag gestort, waarop twee schilders zaten. Een hunner werd do delijk gewond, de ander kreeg lichte kwetsuren. bïET trots toonde men ons een da messchoentje van visleer. Van de huiden van verschillende «oorten vier voeters bereidt men voortreffelijke leersoorten. Ook reptielen, zoals slan gen, en krokodillen, leveren kostbaar leer. Waarom zou men het ook niet proberen met de huiden van vissen? In Duitsland en Scandinavië is men daar reeds lange tijd mee bezig. Ne derland was hierbij achtergebleven, doch de Rehaco, die daartoe als com binatie financieel in staat is, heeft het initiatief genomen om ook in ons land de fabricage van visleer te beginnen. Zij streeft daarbij een tweeledig doel na: zij wil de vis zo productief moge lijk verwerken en daardoor de waarde ervan ten bate van de reders en de handelaren verhogen en zij wil het Nederlandse publiek iets nieuws aan bieden en de industrialisatie bevorde ren. Voor de vervaardiging van visleer komen uitsluitend grote vissoorten in aanmerking en wel kabeljauw en maanvis. De kleine leveren te kleine stukken op om die rendabel te kunnen verwerken. De vellen gaan naar een tweetal leerlooierijen, die thans zo ver zijn, dat zij bruikbaar leer kunnen ver vaardigen. Draafkamptoenen passeren de revue No. 6 Simon Zalfmeijer, apothekers-assistent, draaide *v, in één uur 748 anti-hoestpillen en veroverde daarmee het wereldkampioenschap der pillendraaiers. „Wie hierin iets wil bereiken moet zich eerst bekwamen als jongleur", verklaarde hij. „Ik heb het daarin zo ver gebracht dat Ik 5 pillen o. tegelijk kan Een schoenfabriek heeft het ter ver werking aangenomen en is nu in staat er zeer acceptabele damesschoenen van te vervaardigen. De schoenen zijn uiterlijk wat ruwer dan de van slan- genleer gemaakte, de kwaliteit is ver moedelijk wat minder, doch zij zijn zeker voldoende sterk om een normale tijd mee te gaan. De prijs is niet ho ger dan die van andere schoenen. De ervaring zal moeten leren, of de vis- leren schoenen hier te lande opgang maken. Is dit het geval, dan betekent dit een vergemakkelijking van de leervoorziening in ons land en een uit breiding van de productiemogelijkheid. Voorlopig zal men over voldoende vis huiden kunnen beschikken. De grote vis wordt aangevoerd in de periode van November of December tot Mei Er kan dan zoveel voorraad gevormd worden, dat de looierijen en de schoen fabrieken aan de gang kunnen blijven. Uiteraard komen ook tasjes, hand schoenen, etui's en andere kleine leren luxe-voorwerpen in aanmerking voor de vervaardiging van visleer. Concurrentie voor de oester Het schoentje, dat men ons toonde, was voorzien van een randje pareltjes. „Ook een visproduct", deelde onze zegsman ons mee. Van de schubben van de bliek maakt men parel- of zil verpasta. Thans gebruikt men daar voor ook de haringschubben, die in grotere hoeveelheden te krijgen zijn. Van alle aldus verkregen parelpasta is 85% van tweede kwaliteit en 15% van eerste kwaliteit. Van deze kan men mooie imitatie-parels maken, die hun glans en zilverkleur behouden. De tweede kwaliteit is geschikt voor de verfindustrie. Naar Amerika wordt reeds heel wat parelpasta uitgevoerd draaien 1 ^v)^ Om zélf een perfecte sigaret te kunnen draaien behoeft een man gelukkig geen jongleur te zijn - dat kunstje leert men in een dag. Waar het hier op aankomt is de keuze van het sigarettenpapier. Kies altijd de beste vloeitjes die er bestaan: tv (Advertentie, lag. Mcd.) TENEINDE het visserijbedrijf op peil te houden, zoekt men doorlopend naar mogelijkheden van verdere indus trialisatie. Zo is er sinds enige tijd ge fileerde bokking te verkrijgen. Ge stoomde bokking is een voortreffelijk volksvoedsel, doch het wordt in de ge zinnen veel als een bezwaar gevoeld, dat zij vol graten zit. In navolging van Duitsland wordt de haring nu volledig gefileerd en dan gestoomd of gerookt. Verschillende rokerijen passen deze methode reeds toe. Deze aldus gefileer de haring wordt ook naar België uit gevoerd. Gezouten haring kan men op deze wijze eveneens fileren. De Amerikanen zijn er liefhebbers van. Er is export naar de Verenigde Staten van gefileer de gezouten haring. Verleden jaar is er een exploratie- reis naar Amerika gemaakt. Het ge volg daarvan is, dat thans op een andere manier dan vroeger verwerkte makreel naar dit land wordt geëxpor teerd. Men zit bij onze vis-„industrie" stellig geen duimen te draaien. Alles stelt men in het werk om haar op peil te houden Advertentie Vele duizenden buitenlandse touris- ten bezochten deze zomer Nederland. Zonder uitzondering waren de bezoe kers vol lof over hetgeen zij in ons land hebben gezien. Is het een wonder, dat men alge- meen bewondering had voor de Hol- landse huisvrouw? Niet alleen haar spreekwoordelijke zindelijkheid wordt geroemd, maar ook de grote zorg, die zü besteedt aan hetgeen er op tafel komt. Waar drinkt men bijvoorbeeld een pittiger kop koffie en waar schenkt men geuriger thee dan in het Holland se huisgezin? De Hollandse huisvrouw is er heel precies op, dat zij het beste merk koffie en thee krijgt. Niemeijer's Gala-Thee, Princess-Thee en Paars- merk-Koffie hebben hun populariteit uitsluitend te danken aan hun heer lijke smaak en geurig aroma! De waardepunten op de pakjes wor den ook zeer gewaardeerd. Zij geven recht op het prachtige „Safira"- tafelbestek, speciaal voor Nie- meijer vervaardigd door een der be kendste Nederlandse zilverfabrieken. Wanneer U hier meer van wilt we ten. schrijf dan vandaag nog een brief kaart aan Niemeijer-Groningen. U ontvangt dan gratis de geïllustreerde geschenkenlijst. (Advertentie, Ing. Med.) 47. Pepi speelt zijn rol heel goed Niet alleen dat hij lijkbleek ziet, ook zijn tong hangt uit zijn mond en als de stalmeester 's avonds zijn ronde komt maken, kijkt hij met een bezorgd ge zicht naar Pepi. „Voel je je niet goed?" vraagt hij. Pepi knikt en laat zijn ogen in zijn hoofd draaien. „Ja ik zie het" zegt de stalmeester weer. „Je ziet zo wit als een doek". En direct gaat hij de directeur roepen. Ook deze kijkt met bezorgde ogen naar. Pepi. „Ik hoop niet dat deze aap óók doodgaat net als de vorige", mompelt hij. „Het zou een schadepost voor mij zijn. Als we maai wisten, wat hem scheelde. Maar ik kan hem niet beter maken, ik ben helaas geen dokter". „Maar ik weet iemand, die hem beter kan maken, directeur", roept de stalmeester dan uit. „Gister avond had ik bezoek van een dokter hierin destallen, een specialist in apen- ziekten. zei hij. Die dokter logeerde in hotel Monopole, Zijn naam ben ik jam mer genoeg vergeten". Dat doet er niet toe. Bel direct hotel Monopole op en vraag of ze die dokter hierheen stu ren", zegt de directeur. En daarop zit Pim nu juist te wachten. 'E WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON (31 „Ik geloof dat ik maar een beetje ga rusten en jullie beidjes aan elkaar zal overlaten", zei mevrouw Darley on deugend. „Ik vind altijd een derde zo storend, vinden jullie ook niet? Dag dag!" Ze hees zich moeizaam op haar voe ten, negeerde de boze blik van Peta en waggelde over het gras naar huis. „Je moet geen aandacht aan mijn moeder schenken", legde Peta uit. „Ze bedoelt het goed. maar ze maakt de fout van de jongelui van tegenwoordig nog net zo te beschouwen als uit de vorige eeuw, toen 't enige ideaal scheen te zijn om de chaperonne een paar ogenblikken Kwijt te raken". Neville lachte. „Nou, je zult moeten toegeven dat ze gelijk heeft, een derde maakt dik wijls de conversatie krampachtig". Peta wierp hem van terzijde een uit dagende blik toe. Dat hangt van de conversatie af" ,Ja, da. kan wel". Hij dronk haar toe en zijn bruine ogen straalden boven de rand van het glas. „Waar zouden we anders over kunnen praten dan over jou?" „Werkelijk, meneer Heritage, voor een man die in de wildernis is opge groeid oen je wonderlijk goed bedre ven in de kunst van complimentjes maken", mompelde Peta. „Daar heb jijzelf schuld aan.... jij zou dat effect bij iedere man teweeg brengen of hij nu uit de wildernis komt of niet!" ...Weet je", merkte Peta plotseling op „je bent absoluut niet zoals ik had ver wacht" Neville's ogen werden plotseling waakzaam .erwijl hij haar aankeek zoeisTecht?e 26 'etS? Spee,de Wj Zijn ro] vrë^ehijWat h3d je da" verwach«" i, Ü!- W6et n'et' Opschepperig en luidruchtig en ruw en vergeef me met slechte manieren. Ik heb altiid gehoord dat je vader beneden zin s and was getrouwd en ik dacht dat .1 j het ordinaire van je moeder hnH geërfd en dat daarom de hele familie zo tegen jou en jc vader was" Neville zweeg een ogenblik en over- ^'°,0g, zlJn antwoord zorgvuldig. Bruce min f™ umfl over zijn moeder ver teld, dus had hij er geen idee van hop ze geweest was of wat haar maatschap oppasseen°date T* *eWeest H« moest dft ,hlJ §"en verdere vragen uitlokte met zijn antwoord hii mn»st voorzichtig zijn zonder dat ze daar °etl van merkte Plotseling besefte hij dat de beste oplossing was om een recht streeks antwoord te vermi den Wel en ben je nu teleurgesteld?" vroeg hii' en zyn ogen glinsterden plagend ..Neen, hoe zou dat kunnen nu je zoveel aardiger bent dan ik had ver wacht? Maar het was wel een verras sing j, (ijkt helemaal niet op de Heritages". Neville kreeg r-n kleur en wilde wel, dat dit meisje nfet zoveel opmer kingsgave bezat. Dat beloofde de zaak allemachtig onaangenaam te zullen ma ken, wannee hij op een goede dag zijn werkelijke identiteit zou moeten opbiechten en ze hem zou vragen waar om hij ook haar zo opzettelijk had be drogen, terwijl ze hem toch gelegen- 1 genoeg had gegeven om met de waarheid voor de dag te komen. „Ik denk. dat ik mijn uiterlijk aan mijn moeder heb te danken. Maar uister eens, Peta, ik had gedacht, dat ik mam- eeru -en dinertje moest ge- ve"; maar ik ben erg onervaren op dat gebied en ik had gehoopt, dat jij me misschien wel zou willen helpen me de uitnodigingen en zo, bedoel ik". .Natuurlijk" peta toonde dadelijk belangstelling en wierp zich tot Nevil- e s onuitsprekelijke opluchting met enthousiasme op het nieuwe plan. ..Tussen haakjes, er is een tuinfeest o s .aterdag bij de dominee en ik denk aat meneer Challis je wel zal trachten e lijmen om prijzen en zo uit te delen. tr-ouv ZU' n'e' aan kunnen ont dekken, want de hele omgeving ver- /'i! Sewoon van nieuwsgierigheid naar „O lieve deugd", kreunde Neville. Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4