Geertje Wielema legde andermaal beslag op de beker Half millioen voor het overnemen van grootboekinschrijvingen Dansschool SIEBELING VIJFDE HAVEN-MARSDIEPWEDSTRIJD Kaiser werd eerste bij de heren Zware tocht had een mooi verloop L Cabaretavond ten bate van „Forrnba" Geslaagd voor costumière Tussen Haaks en Kuifje De leeszaal in Augustus Hr. Ms. „Snellius" óp een technische proefvaart Javastraat 116 Dagelijks inschrijving IN HET KORT 't Zand De jeugd hengelde GOED GEKOZEN ORANJEBOOM BIER! Aantal ontheffingen van bestedingsplicht: 360 Voorstel van B. en W. morgenavond in de raad Julianadorp „Reizen door Afrika" KORTE BERICHTEN Wieringen Eerste Chr. Lyceum boven het Y geopend Stof*' Callantsoog Burgerlijke Stand Komen en gaan Urk Muizeninvasie Anna Paulowna Zijpe MAANDXG IA SEPTEMBER 1051 Onze Helderse Ingezetenen hebben weer eens getoond, dat alles wat met het water te maken heeft hun interesse heeft. Want wat was het Zaterdag middag weer druk bij de Koopvaardersschutsluis, langs de buitenhaven en de I>|jk, waar velen per fiets, lopend of zelfs met de auto naar toe gestroomd waren om getuigen te z\jn van de vUfde nationale HavenMarsdiepwedstrijd. Het is weer een prachtige tocht geworden, met als winnaars Geertje Wiele ma bij de dames, die dus voor de tweede maal in het bezit kwam van de beker en bjj de heren Kaiser van de Robben, die prachtig de eervolle plaats van zijn clubgenoot Kelder overnam met een aardige voorsprong op de rest van het gezelschap. De Helderse Bruinvissen krijgen hoe langer hoe meer routine in het organi seren van wedstrijden en wij mogen wel zeggen, dat hun voorbereidingen deze keer vrijwel feilloos zijn geweest. De beveiliging van de deelnemers was prima in orde. Ten eerste waren daar drie Marinesloepen, een roeisloep be mand met padvinders, particuliere vlet ten en niet te vergeten de reddingsvlet van de NZHRM, de C. K. Baas en de vele zeil- en motorjachten en kano's van de HWN, die van de wedstrijd een prachtig geheel maakten. Ook leden van het Rode Kruis hadden een post op de diverse volgboten betrokken ten einde zoveel mogelijk op alles vorbe- reid te zijn. De start Het aantal inschrijvingen brak elk record. Ruim 50 zwemmers en zwem sters waren aan de start verschenen, natuurlijk meest Bruinvissen. Doch ook de cracks ontbraken niet. Geertje Wie lema, Thea van Kollum, Willie Willem- se, A. Kaiser, Hans Kelder, Ad Boxem, Jan Hessing; er waren heel wat goede lange afstandzwemmers naar Den Hel der gekomen. Het was zeven minuten voor vier toen starter Koningstein het sein gaf „Op uw plaatsen", dat onmiddellijk werd gevolgd door een fluitsignaal en een grote plons. Daarna een gewirwar van armen, beenen en hoofden. Direct be gon het publiek op de kant beweging te vertonen. Een ieder bleef zo veel mogelijk in de buurt om het verloop te kunnen volgen. De groten maakten zich direct los, men stoof het eerste gedeelte van de haven door, doch na een paar honderd meter hield de meegaande stroom ge leidelijk aan op. De deelnemers moes ten nu tonen, dat zij werkelijk geko men waren om te zwemmen. Aan de kop zagen we bijna onmiddel lijk na de start de bekende Robben- zwemmer Kaiser verschijnen, die met een rustige stijl langzaam maar zeker terrein won op nummer twee, zijn .clubgenoot Kees de Wit, die echter spoedig zijn tempo naar dat van Kaiser regelde en niet meer op hem verloor. Ook Geertje Wielema aarzelde niet om haar rivalen ver achter zich te la ten. Reeds dadelijk bleek, dat Hans Kelder het niet tot herovering van zijn beker zou brengen. Schoolzwemmend kon hij niet op tegen de eerste groten, die steeds maar door crawlden. Overal begonnen zich groepjes te vormen en het veld was bij het Wie- hoofd reeds behoorlijk uitgestrekt. Toen begonnen de moeilijkheden eerst recht. Niet eenvoudig De Haven uit, dit was eenvoudiger gezegd dan gedaan, want bij het Hoofd wisten we een lelijke stroom, met korte golven, die alle uitzicht practisch be lemmerden en vooral met een vrij har de Noord-Oostenwind als Zaterdagmid dag het geval was, 'n behoorlijke bran ding veroorzaakten. Om deze bocht te nemen hadden de deelnemers dan ook een behoorlijk uithoudings- én doorzet tingsvermogen nodig. Verscheidene zwemmers moesten de strijd opgeven, velen ook door kramp. De kopgroep liep hoe langer hoe meer uit en verspreidde zich onderling ook nog sterk. Kaiser en De Wit bleven ech ter niet ver van elkaar stug doortrek ken, gevolgd door de DJK-er Jan Hes sing en de eerste vrouwelijke deel neemster Geertje Wielema. Hierachter volgden De Rijk, Boxem en Kelder, met op enkele minuten achterstand Willie Willemsen, de winnares van de Scheldetochten 1951. De finish Nog precies binnen de drie kwartier kwam onder groot gejuich van het pu bliek en uitbundig getoeter van de patrouillerende zeilboten nummer één binnen de touwen van het zwembad; Arndt Kaiser van de Robben, die een werkelijk voortreffelijke wedstrijd ge zwommen had. Achter hem arriveerde zijn clubgenoot Kees de Wit. Hun tij den waren resp. 44 min. 36 sec. en 45 min. 6 sec. Jan Hessing liet nog een minuutje op zich wachten, doch deed toch maar 46 min. 1 sec. over de afstand. Enthousiasme Vol enthousiasme juichte men toen de snel aanzwemmende Geertje Wie lema toe, die in een hevig gevecht ge wikkeld was met Johnie de Rijk van DJK. Geertje werd met haar prima tijd van 46,17 eerste bij de dames en vierde in de totaalklassement. De Rijk noteer de 46 min. 19 sec. Tweede dame werd Willie Willemsen van de HDZ, die als nummer acht arriveerde. En toen.... ja toen, kwam de eerste Bruinvissen- deelnemer in de persoon van Piet Go- de, die een heel stuk alleen zwemmend steeds verder naar voren trok om ten slotte de negende plaats te bezetten. Loutje Davidse leverde een zwaar ge vecht met Thea van Kollum die hem met 1 sec. voorsprong juist de tiende plaats wist af te snoepen. Als eerste -5 GEERTJE WIELEMA Helderse dame zagen wij wederom Rietje Schuttenhelm, die natuurlijk weer het gehele parcours rugslagzwem- mend had afgelegd en bijna haar zes tiende plaats moest afstaan aan Jan Koning. Het was tien minuten over vijf toen de laatste deelnemer aantikte, hierme de tonende over een prima doorzettings vermogen te beschikken. Op de kant aangekomen werd alle deelnemers een beker hete thee aange boden. De organisatoren komt alle eer Het amusementsorkest van „Harmo nie" onder leiding van de heer L. F van Loo Jr. heeft Zaterdag veel bijge dragen tot het succes van de propagan- da-avond, die voor een vrij talrijk pu bliek in de grote zaal van „Formosa" weni gegeven. Het aantal medewer kenden aan het programma was iets kleiner dan aanvankelijk de bedoeling was, maar de heer Van Loo en de zij nen hadden wel zoveel pittige en fris se nummertjes op hun repertoire, dat de circa tweehondtrd bezoekers zich geen ogenblik heboen verveeld. Ook de solistische bijdragen van mevr. T. GroenKoster, mej. Annie Manshan den en de heer K. Wal waren van die aard, dat het muzikale gedeelte van de avond op een zeer behoorlijk peii stond. Vóór de pauze kon men boven dien genieten van het altijd aantrekke lijke optreden van de acrobatengroep „De Morali's". De voorzitter van de stichting „Fo- miba", afdeling Den Helder, de heer Jole, heeft met enkele woorden het doel van de stichting uiteengezet. De „Fomiba" heeft de taak van de voor malige „Band NederlandIndonesië" overgenomen, voorzover het de zorg betreft voor gewezen militairen, die tengevolge van hun verblijf in Indo nesië invalide zijn geworden, of wor den verpleegd in ziekenhuizen en sanatoria. De bezoekers van de propa- ganda-avond hebben door hun belang stelling voor de verloting, waaraan vele aardige prijzen verbonden waren, de schatkist van de „Fomiba" iets zwaarder gemaakt. Dezer dagen slaagden te Amsterdam de volgende leerlingen van de Ensaid- school. Binnenhaven 24, voor het diplo ma Costumière: mevr. Landzaat, L. van der Vaart, B. Molenaar, M. Jong- mans en M. van Oudheusden te Den Helder, Tiny Hoenson en G. Noorden te Breezand, Tiny Mulder en Annie Mulder te Slootdorp. He is morgen hoog water om 2.35 en 15.45 uur en laag water om 9.10 en 21.50 uur. De motorlaunch „1207" van de Royal Air Force heeft de nacht van Zaterdag op Zondag in Den Helder doorgebr? -.at, evenals het Engelse jacht „Geba", dat onderweg is van Amster dam naar Kopenhagen. toe voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Toen allen gearriveerd waren en de tijden bekend konden worden gemaakt, werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de Helderse zwemvereniging Het Marsdiep. Verder kregen allen die de tocht had den volbracht een herinneringsspeldje, waarop zij met recht trots kunnen zijn. De prijswinnaars waren: Dames: 1. Geertje Wielema (Robben) 46 min. 17 sec.; 2. Willie Willemsen (HDZ) 48 min. 11 sec.; 3. Thea van Kollum (Robben) 52 min. 20 sec. Heren: 1. Arndt Kaiser (Robben) 44 min. 36 sec.; 2. Kees de Wit (Robben) 45 min. 06 sec.; 3. J. Hessing (DJK) 46 min. 01 sec.; 4. J. de Rijk (DJK) 46 min. 19 sec.; 5. Ad Boxem (DAW) 46 min. 49 sec.; eerste heren-Bruivis: P. T. Gode 51 min. 49 sec.; eerste dames- Bruinvis: R. Schuttenhelm 53 min. 59 seconden. De openbare leeszaal werd gedurende de maand Augustus bezocht door 622 mannen en 28 vrouwen, totaal 650 persöhen. Uit geleend werden: 2951 romans, 1494- stu diewerken en 2552 jeugdboeken, totaal: 6997 boeken. Nieuwe aanwinsten Romans: Claes, Charelke Dop; Douwe, Het Ivoren goud; Faulkner, Ongenode gast; Frison-Roche, Dp grote kloof; Van der Geest, Janneke; De Graaff, Lange Hermen; Haines, Commando; Ibanez, De Hoeve; De Landell, De appels bloeien: Lee, De pastorie van Maybury; Maugham. Theater; Willis, De blauwe lantaren. Studiewerken: Bell, Portret van de Da- lat Lama; Dibbits, Nederlandwater land; Freud, Inleiding tot de psycho-ana- lyse; Gilbreth, Het dozijn blijft voordeli ger; Gunther, Azie in de branding; Krab be, Koffietafelgerechten; Larsen, ,1 proc. inspiratie, uitvinders en hun invallen; ter Veen, Japan. Geschenken: Arum Van Feringa, La version en classe, dl. 2; Bernay, L'armure du Magyar; Besancon Fransen, Pages faciles; Dumas, La tulipe noire; Kramer, Roeland Westwoat; De Maar, A new se ries if english reading books, 2 dln.; Van der Schee, „Let the pupils talk"; Stille. Petite anthologie de théatre francais; Valkhoff, J/iètes et chansonniers. Heden is het opnemingsvaartuig voor de hydrografische dienst van de Kern. Marine, Hr. Ms. „Snellius" uit Rotter dam vertrokken voor het houden van de technische proeftocht, die ongeveer twee weken zal duren. Deze proefvaart zal in de wateren bij Noorwegen worden gehouden voor be paalde proefnemingen, die hier niet kunnen worden verricht. Het schip gaat daarna naar de werf terug, waarna te zijner tijd de officiële proeftocht en overdracht zal geschie den. (Advertentie, Ing. Med.) t- Ter voorziening van de vacature- leraar-Duits aan de gemeentelijk ly ceum hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. de heer H. Bisschop, 2. de heer J. List. Voor de afdeling Den Helder van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren houdt de heer D. W. de Bas vanavond in het Elgawa-zaaltje een lezing over „Penicilline". Aan de heer L. L. Coone, hoofd commies ter inspectie Invoerrechten en Accijnzen te Den Helder, is eervol ontslag verleend. De heer W. Pepping te Ooster- wolde is benoemd tot agent van politie te Den Helder. De heer J. C. Niesthoven, schrij ver ter inspectie Invoerrechten en Ac cijnzen te Den Helder, is bevorderd tot schrijver A. De heer G. Flameling, adspirant- schrijver ter inspectie Invoerrechten en Accijnzen te Den Helder, is be noemd tot tijdelijk schrijver der direc te belastingen, invoerrechten en accijn zen te Den Helder. RIJNTRIP MET DE „VAN DER STENG" Een vijftiental scheepvaartdeskundi gen uit Oosterse landen, onder andere India, Pakistan, Birma, Thailand en In donesië, maakt tijdens een trip door Europa dankbaar gebruik van het aan bod van het comité „Onze Marine" om de reis aan boord van de „Van der Steng" te maken. Het gezelschap stapte op 29 Augustus in Bazel aan boord en arriveerde na een tocht over de Rijn Zondagavond in Arnhem. De reis gaat verder naar Tiel en Dordrecht en Donderdag komt men in Rotterdam aan de Parkkade aan. Zater dag vertrekken de deskund'"?n naar Brussel. De jeugdclub van de HSV De Snoek baars heeft Zaterdagmidag onder lei ding van meester Wolters een vrij con cours gehouden in de Egalementsslo- ten. Van de negentien leden waren er „maar" negentien komen opdagen. Zij vingen in totaal 25 witvissen en de uit slag was: 1. Jan Koopman 9 st. 15 pun ten, 2. Antoon Zomerdijk 4 st. 8 p., 3. Frans Veül 3 t. 5 p., 4. Kees Kraak man 4 st. 4 p., 5. Gert Slifkerman 4 st. 4 p., 6. Jopie Johannes 1 st. 1 p., 7. Arie Mak 1 st. 1 p. Jopie Slijkerman (9) was weer zo gelukkig de grootste vis te vangen Daardoor kwam hij voor de tweede maal in het bezit van de wisselbeker (Advertentie, lng. Med.) In de morgenavond te houden raadsvergadering komt een voorstel ter tafel tot het overnemen van Grootboekinschrijvingen tot een totaal bedrag van voorlopig maximaal een half millioen gulden. Zo men weet, werden dergelijke Grootboekinschrijvingen ingevolge de Wet op de Materiële Oorlogsschaden ontvangen door de eigenaren van afgebroken en door oorlogsgeweld ver woeste panden. Het bedrag van deze inschrijvingen dat gelijk is aan de van Rijkswege uit te keren bijdrage in de oorlogsschade moet voor de bouw van onroerende goederen worden gebruikt. boekinschrijving was f6.155.133. Daar van resteert nog f 4.537.225. Aan ont eigeningsvergoedingen was met de 2134 gevallen een bedrag van f 1.117.864 ge moeid. Het resterend bedrag daarvan is f 535.555, Door B. en W. wordt thans voorge steld, voor een totaal bedrag van (voor lopig) maximaal f 500.000 van de par ticuliere bestedingsplichtigen over te nemen. Van de bestedingsplichten, die de gemeente overneemt, zullen ook niet-herbouwplichtigen gebruik kun nen maken om in de z.g. „kernplan nen" te bouwen met gebruikmaking van de kernfinanciering. Als „kernplannen" willen B en W onder meer aangemerkt zien bepaalde gedeelten in het plan Centrum, gron den (bestemd voor bebouwing met woon-winkelhuizen) aan de Willem Barentzstraat en (bestemd voor bebou wing met bedrijfspanden) aan de Cor- nelis de Houtmonstraat, enkele terrei nen aan de Spoorstraat en omgeving (bestemd voor bebouwing met winkel en bedrijfspanden) en enkele terreinen aan de Sluisdijkstiaat (bestemd voor bebouwing met winkelpanden). Uiteraard :»n er bestedingsplichti gen, die niet tot herbouw van hun af gebroken of verwoest pand wensen over te gaan. Velen van hen hebben de minister verzocht om ontheffing van hun bestedingsplicht en een uit kering van .un Grootboekinschrijving in opbouw-obligaties of contanten. Dit wordt echter door B. en W., blijkgns hun toelichting bij het voorstel, in hoge mate ongewenst geacht. Door de minister wordt namelijk veelvuldig van de hem verleende bevoegdheid ge bruik gemaakt. Tot 1 Augustus 1951 werden in de gemeente Den Helder 360 ontheffingen van- bestedingsplicht verleend. Voorts zijn 74 bestedings- plichtingen naar elders verplaatst. In een statistisch overzichtje geven B. en W. enkele cijfers. Het aantal verwoeste panden, de boerderijen niet inbegrepen, bedroeg 2134, waarvan thans nog 1452 moeten worden her bouwd. Het totaal bedrag der Groot- Vol aandacht kijkt de rechtsback van Alcmaria Victrix, Henk Moa sen toe hoe zijn uitstekend debute rende doelmanCor Vasbinder, in de wedstrijd tegen HVC (l2) een hoge bal „wegtipt" Zaterdagavond hield de afdeling Ju lianadorp van de Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in de zaal van de heer Van Ammers. De zaal was flink bezet, toen de voorzitster, mej. A. E. de Vries, allen een woord van welkom toeriep, in 't bijzonder burgemeester Rehorst en zijn echtgenote, en daarna het woord gaf aan de heer Ingerman uit Haarlem, die zou spreken over zijn reizen door Afrika. Deze begon, daar er zoveel heren aanwezig waren, eerst te spreken over emigratie, een onder werp dat thans voor velen in het brandpunt van de belangstelling staat. Hij betoogde, dat alleen voor mensen van karakter en vaste wilskracht, die er niet tegen opzien enige jaren van ontbering door te maken, kans van slagen is. Daarna kwam hij op zijn eigenlijke onderwerp. Hij vertelde op gezellige wijze van zijn. belevenissen, op een reis door het oerwoud, die 4% maand heeft geduurd. Daarna werden een aantal lichtbeelden vertoond. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Vader Azn., is aan de Ned. Kruide- niersschool *2 Utrecht geslaagd voor het Vak- en Schoolexamen. Het 25-jarig jubileum van de heer C. Blokker als winkelbediende bij de heer Th. N. Npot Mzn. valt niet. zoals wij berichtten op 10, maar op 20 Sep tember a.s. Schoorlse chauffeur stond terecht in hoger beroep Op 21 December 1950 omstreeks half zes 's avonds trachtte de Schoorlse chauffeur C. D. zijn met zilverzand beladen vrachtwagen in achterwaartse richting van de grote weg af naar de kaikzandsteen fabriek te Warmenhui- zen rijden Deze manoeuvre mislukte en de chauffeur reed zijn wagen terug op de autoweg. Hij kwam dwars over de weg te staan en enkele genblikken la ter botste de Citroën van de heer M. uit Hippolytushoef, die uit de richting van Den Helder kwam, met een vaart van omstreeks 45 km tegen de vracht wagen. Het avondlijke duister en een even te voren gepasseerde tegenligger hadden de bestuurder van de personen auto het zicht benomen. De drie inzit tenden liepen verwondingen op. Tijdens de zitting van het Amster damse Gerechtshof, waar deze zaak Vrijdag in hoger beroep diende, nam de procureur-generaal mr. Hoeffelman gedeeltelijke schuld van verdachte C. D. aan. Hij meende, dat deze niet alle voorzichtigheidsmaatregelen had geno men. De bestuurder van de personen auto achtte mr. Hoeffelman evenmin van schuld vrij te pleiten. Tegen de vrachtwagenbestuurder eis*c spreker bevestiging van het vonnis van de Alk- maarse rechtbank n.1. 25.— boete of 15 dagen. Verdachtes raadsman, mr. Beurs meende dat zijn cliënt we] de vorzich- tigheid in acht heeft genomen Pleiter vond het onbegrijpelijk, dat de heer M de vrachtwagen niet bijtijds gezien heeft en er tegenaan gereden is. Hij ge loofde, dat vrijspraak van verdachte zou moeten volgen. eeste„ °ndet. Tal van predikanten, burgenu en vooraanstaande figuren uit wijskringen waren ZaterdagmiddagT het Gulden Vlies te Alkmaar aanwL toen daar door prof. dr. A. D. R. p f' man van Kampen het eerste Christ!' lijk lyceum in Noord-Holland boye' het IJ werd geopend. I De voorzitter van het organiseren bestuur, de heer G. H. Hoytink, Spra> de openingsrede uit. Hij bracht h t openbaar onderwijs dank voor het ptj ma onderricht, dat het de kinder gaf. Spreker toonde zich echter ze verheugd, dat thans een principis.' scheiding kan worden getrokken, r® deelde mede, dat de vereniging, WeJ de oprichting en instandhouding Van Christelijke scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in Noord-Holland boven het IJ ten dej! heeft, op 1 October 1950 slechts zeven- tig leden had. Dit aantal is nu reeds gestegen tot boven de duizend. qd 14 Juli van dit jaar werd besloten no? deze zomer een Christelijk lyceum te openen. Men had toen nog geen lera ren, geen leerlingen en zelfs geen ge bouw. Thans kan men beginnen met zeven-en-dertig kinderen, die zijn op- genomen in twee parallelklassen. Prof. Polman, die de school officieel opende, wijdde in zijn rede ruime aan dacht aan het bijzonder onderwijs ij het algemeen, dat hij zeer grote waar- de toekende. De nog jeugdige rvctor dr. J. de Wit, die tot voor kort con- rector was aan het Willem Lodewijk- gymnasium te Groningen, voerde als laatste het woord. Hij zeide, dat het grote enthousiasme van de initiatief, nemers op hem was overgeslagen en hij verklaarde zich bereid dag en nacht gereed te staan om datgene te doen wat goed is voor de school. Ds. Van der Valk ging aan het einde van de bij. eenkomst voor in gebed. In de pauze werd onder de aanwe zigen een collecte gehouden voor de inrichting van een schoolbibliotheek Hierbij werd ruim f 600 bijeen ge- bracht. Het Hof zal op 28 spraak doen. September uit- STOPHOEST Kinderen xijn er "ieel ze Voorkomen Is beter dan genezen! STOPHOEST it gerond èn lekker. vtiiti Hooiten hinder- ivr lijkl STOPHOEST j verzacht direct die f - lastige keelkriebel. r» j n épi n t o Zorg, dat U altijd 'n paar rolletjes in huis heeltI Met STOPHOEST is het hoesten snel verleerd en wie niet hoest, snoept graag mee. Proef ze maar eensl Geboren: Nelie, d.v. Jacob Bakksr en Klasina Bakker Cornelis. z.v. Cor- nelis de Jong en Catharlna Dekker. Ingekomen Roelof Scheper van Odoorn Arnold J. van Andel van Baan Bob en Pleter H. Roos van Bussum - Simon Wit en gez. van Den Helder - Cornelis H. Klaver van Rijswijk Rose M. Pons uit Frankrijk Evert P. van Barneveld en gez. van Schagen Willem P. van Gljtenbeek van Zljpe Aagje de Ridder van Hoorn. Vertrokken: Nlc. J. Tcnsen naar Andijk. STRANDVONDERIJ-GOEDEREN. Burgemeester Correljé heeft recht hebbenden opgeroepen voor de volgen de aan het strand aangespoelde goede ren: 1 boei. 60 battings van diverse af metingen, gemerkt KYRO. Urk heeft op het ogenblik te kampen met een muizenplaag. De dieren trek ken uit de polder naar het dorp om daar een schuilplaats te zoeken. Soms ziet men een groepje van deze water- vlugge diertjes de straat oversteken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirkje, d. v. Meindert Meun en Aaltje van Boven. Willempj» d. v. Cornelis Koffman en Maria Jo- hanna Bais. Aaltje d. v. Jan Pieter Ot ter en Marijtje Post. Teunis, z. v. Al- bert Post en Dirkje Bakker. Ondertrouwd: Lubbertjen Rom- kes en Maria Wilhelmina Jacoba Brand Overleden: Sijtjen Pasterkamp oud 87 jaar. echtgenote van Steven Korf Femmetje Baarssen, oud 71 jaar' weduwe van Abraham van Urk. FEESTAVOND Albert de Booy, zang; Ted Valerio. accordeon; Tonny Schifferstein, piano; Henny Fontaine en Han Verne verle- lenen hun medewerking aan een teesv avond van de VARA. die hier op 7 Oc tober worden gegeven. GESLAAGD Mej Jac. *de Ridder, leerlinge «n tnej. D. van Twuiver, slaagde voor nc examen coupeuse. MOEDERCURSUS Vanwege de afdeling „Zijpe-CaM8®^' °°K" van de Noordhollandse Verenig®» Het Witte Kruis zal in de school te t> Maartensbrug een moedercursus den gegeven, waarvoor zich meer d 20 cursisten hebben aangemeld- cursus, welke 21 September zal aa®' vangen, zal worden gegeven door Van der Vuurst te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis G„ z. van Tuin en E. Spaansen. Petrus van J. A. E. Geluk en P. W. van G'* Overleden: Antje Koppen, w van J. Struijff, 69 jaar - Neeltje v»» Buurcn. wed. van G. Blom. 83 jaar' Anna C. H. Abeln, wed. van P- Kraak, 82 jaar.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2