DE ZAKKENROLLER Reorganisaties in Tsjechoslowakije Acht milliard dollar voor Afrika B JIMMY BROWN TERUG IN DE Een ministerie van staatscontrole WEER „TREINBRIEVEN" Folkerts tot twintig jaar veroordeeld Leider van de ECA tevreden over de Marshall-hulp JLast van xenuweuS Tien geredde zeelieden in Rotterdam aangekomen Birmese opstandelingen bezetten vliegveld Beurtvaarttarief verhoogd JONGETJE VERDRONKEN Werklieden stootten op een Engelse bom ONS WEKELIJKSE KORTE VERHAAL Ten behoeve van de economische ontwikkeling Valse of echte Teniers en Brakenburg? K.LM. opent luchtlijnen op Tokio en Sydney Vrees voor concurrentie van Japanse textielindustrie Het Radioprogramma Op het marine-vliegkamp Valkenburg arriveerden de eerste vijf van een acht tien Harpoenvliegtuigen, welke door de U.S.A. aan onze marine zijn geschon ken. Een overzicht van de plechtige ontvangst, welke door de vice-admiraal De Booy geschiedde. op voorstel van de minister van binnenlandse zaken, Vaclav Nosak, heeft de Tsjechoslowaakse ministerraad besloten over te gaan tot reorganisatie van de industriële ministeries. Alle ministeries zullen gecontroleerd worden door een staatscontróleminlsterie, dat o.m. belast is met de bestrijding van de productiegebreken en waarvan het gezag zich zowel tot de staatssector als tot de coöperatie en particuliere sectoren van de economie zal uitstrekken. J-JET ministerie voor zware industrie zal opgelost worden in vijf minis teries: brandstoffen en electriciteit, hoogovens en mijnbouw, chemische in dustrie, zware machinebouw, machine bouw in het algemeen. Voorts zal een ministerie voor de houtindustrie en 't boswezen ingesteld worden. Het mi nisterie voor arbeidszaken en sociale verzorging zal veranderd worden in een ministerie voor arbeidskrachten. De reorganisatie heeft ten doel „het centrale bestuur aan te passen aan de behoeften van de organisatie der economie en om de bestuursorganen te vereenvoudigen en soepeler te ma ken". De Nederlandse Spoorwegen stellen van 7 October a.s. af de gelegenheid tot verzending van zgn. „treinbrieven" weer voor iedereen open. Dit geschiedt op aandrang van PTT en bedrijfsleven. Treinbrieven zijn gefrankeerde brief kaarten en gewone brieven of expresse- brieven tot 'n gewicht van 500 gram per stuk, die ook bijgevoegde stukken, zoals foto's mogen bevatten. Aangetekende brieven, drukwerken en pakjes of brie ven die cliché's, matrijzen of monsters bevatten kunnen niet als treinbrief wor den verzonden. Het vervoer van de, bovendien van een treinzegel voorziene, treinbrieven geschiedt met alle reizigerstreinen, trams of busdiensten van de N.S. De Bijz. Raad van Cassatie veroor deelde de 49-jarige R. Folkerts uit Groningen tot een gevangenisstraf van twintig jaar zonder aftrek. De procu reur-fiscaal had tot levenslang gecon cludeerd. F. heeft in November 1944 twee Joodse landgenoten doodgescho ten en was medeplichtig aan de moord op drie andere Joden, waaronder een kind van zes jaar. Het Arnhemse Bijz. Hof had hem deswege tot de doodstraf veroordeeld. Milton Katz die gedurende drie jaar de leiding van de ECA in Europa heeft, gehad, verklaarde bij zijn terugkeer in de Verenigde Staten, dat het werk van het plan Marshall goed is uitgevoerd In plaats van in vier jaar was het werk, dat beraamd was op 17 milliard dollar, verricht in drie jaar met slechts 12 milliard dollar. Ten aanzien van de militaire paraatheid van Europa was hij van mening, dat economische hulp beter zou zijn dan militaire. Bond van Duitse oud-strijders Vijftig afgevaardigden van de Zater dag opgerichte bond van Duitse oud- strijders. onder wie de generaals Gude- rian, Von Manteuffel en Ramcke, heb ben een programma van zeven punten opgesteld. De vraag of de „Stahlhelm" tot de bond zou worden toegelaten, vormde Zondag een punt van bespre king. Zonder uitnodiging betraden af gevaardigden van de „Stahlhelm" Za terdag de oprichtingsvergadering. Karol Bacilek, voorzitter van de raad van commissarissen van Slowa- wije heeft zijn ontslag ingediend, het welk door de Tsjechoslowaakse mi nisterraad is aanvaard. Mijnbardt's Zeil uw tabletten helpen U er overheen. (Advertentie, Ing. Med.) Zaterdag arriveerde in Rotterdam het Italiaanse s.s. „Marie Bibolini", dat Woensdagavond aan de Engelse Oost kust in aanvaring kwam met ae Britse trawler „Aucuba". Het vissersvaartuig zonk en de uit tien koppen bestaande bemanning werd door de Italiaan op gepikt. De stuurman van het Britse schip vertelde, dat de „Aucuba", die met een sleepnet voer, voorrang had. doch dat eerst op het laatste ogenblik de beide schepen het roer omgooiden. Een aanvaring was toen onvermijde lijk. „Mijn gebit bleef op het schip ach ter", grijnsde de stuurman met zijn tandenloze mond, „maar toen ik in het water lag. had ik mijn pet nog op". Er is niets gered. Ook de scheeps papieren gingen verloren. Birmese opstandelingen hebben het vliegveld Myaungmya, 145 km. ten zuid-westen van Rangoon bezet. Bij een overval op een bus werden de bestuur der, drie politie-begeleiders en een vrouwelijke passagier vermoord, en drie plitiemannen en die passagiers verwond. Nadat kortgeleden de spoor- en weg- vervoertarieven reeds zijn verhoogd, heeft thans ook de beurtvaart toestem ming verkregen om haar tarieven te verhogen. De toeslag van 5 pet, welke mocht worden berekend op de tarieven van het gewijzigde beurtvaarttarief 1948, is met ingang van 5 September 1951 gewijzigd in een toeslag van 10 pet. AMERIKAANS VLIEGTUIG NEER GESTORT. Een Amerikaans vliegtuig van de weerkundige dienst is ongeveer drie honderd kilometer ten oosten van Groenland neergestort, nadat een mo tor in brand was gevlogen. De beman ning is uit het vliegtuig gesprongen. Gistermiddag is nabij de brug over de Marknesservaart te Marknesse de 8- jarige Jantje Matthijsen tijdens het vis sen te water geraakt. Doordat zijn vriendje eerst naar huis ging om zijn vader op te halen, duurde het ruim 10 minuten voor het ventje werd opge haald. PSEUDO-VOGELPEST In Haaksbergen is pseudo-vogelpest geconstateerd. Zeshonderd kippen zijn afgemaakt. Ook in de gemeente Dintel- oord en Prinsenland is een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Door de burgemeester is in een bepaalde sec tor der gemeente een ophokgebod af gekondigd. Toen enige werklieden een sleuf groeven in het Oranje Nassaukwartier te Huizen voor de aanleg van een gas leiding stootten zij op een voorwerp, dat op een granaat leek. De hulpver leningsdienst „Schaffelaar" uit Barne- veld telde een onderzoek in, waarbij bleek, dat het een Engelse bom was, met een gewicht van 250 Engelse pon den. De niet ontplohe en nog gevaar lijke bom werd ter plaatse gedemon teerd. Voor de werklieden mag het een gelukkige omstandigheid genoemd worden, dat de bom schuin in de grond lag, zodat zij het slaghoedje niet konden raken. Vorige week hebben zich in Den Haag 248 verkeersongevallen voorge daan. Dat is gemiddeld eenendertig verkeersongevallen per dag. Negentien personen werden daarbij ernstig en 68 personen licht gewond. Een extratrein van het Rode Kruis vertrekt Maandag uit Nijmegen om de tweede groep van zeshonderd Oos tenrijkse kinderen, die twee maanden in ons land met vacantie zijn geweest, naar hun vaderland terug te brengen. „ALSTUBLIEFT." Rustig schoof de heer Hendrik Abels de cheque onder het tralieroostertje van het loket. „De specificatie is aangehecht." „Dank u, het wordt in o'de gemaakt." Even later werd zijn naam afgeroepen en kon hij het geld in ontvangst nemen. Hij haalde een elastiekje te voorschijn, maakte van de bankbiljetten een bundeltje en liet dit in de binnenzak van zijn overjas glijden. Met een korte groet verwijderde hij zich van het loket en zocht tussen de wach tende mensen zijn weg naar de uitgang. Lieve help, wat een drukte vandaag. KAMERLID STELT VRAGEN OVER VIJANDELIJKE VERMOGENS. Het Eerste Kamerlid mr. A. N. Mole naar (WD) heeft de minister van Ju stitie schriftelijk gevraagd, of de mi nister bereid is. mede te delen of er reeds enig besluit is genomen ten aan zien van de enige tijd geleden in de Kamer aangenomen motie, betreffende verzoeken tot ontvijanding van vermo gens .gedaan door in het buitenland woonachtige vóór de oorlog met Duit sers getrouwde Nederlandse vrouwen De regering van communistisch China heeft veertien Franse bezittingen in de voormalige Franse concessie van Sjanghai in beslag genomen. Vlak bij de draaideur naar buiten botste iemand zeer onzacht tegen hem aan, zodat hij een ogenblik stond te tollen. „Pardon", klonk het in zijn oren. Hij keek verstoord neer op het kleine mannetje, voorzien van blond snorretje en slappe grijze vilthoed. Mopperend gebruikte hij z'n ellebogen, tot hij los kwam uit het gedrang. Op straat haalde hij verlicht adem. Het vrolijke voorjaarszonnetje bracht weer spoedig zijn gedeukte stemming in vorm, zodat hij, een tweehonderd meter van de bank, al monter overwoog, dat het leven zo kwaad nog niet was. Nou ja, die botsing, het was natuurlijk niet opzettelijk gebeurd; misschien had die man wat haast gehad.Het voor naamste was, dat hij de zeshonderd gulden pensioen weer binnen had. Instinctief schoof zijn hand naar boven en gleed weg in de binnenzak van zijn jas en als door een wesp ge stoken bleef hij plotseling staan. Grote genade, het bundeltje bankbapier was weg...! Hoe was dat mogelijk?! Hij wist toch pertinent, dat hij het geld daar had opgeborgen. Toen begonnen koortsachtig zijn ge dachten te werken. Hij moest bestolen zijn! Direct nadat hij tot die gevolgtrek king was gekomen, wist hij wie de da der moest zijn. Daar was geen twijfel mogelijk! De kleine man met het blonde snorretje en de grijze hoed! Die had van de geforceerde botsing ge bruik gemaakt om hem zijn geld te ontrollen. Grimmig stapte hij enkele minuten later weer door de draaideur en zocht tussen de cliënten naar de man, die hem van zijn moeizaam gespaarde pen sioengeld had beroofd. Maar hij zag hem niet. Hij rende weer naar buiten en zocht hulpeloos tussen de mensen op straat. Zeshonderd gulden kwijt, hij kon het zich nog niet voorstellen. Toende derde zijstraat voorbij de bank zag hij iets de hoek omgaan. Hij ontstak in wilde woede. Daar ging de dief. Natuurlijk was er nergens politie te zien. Moest hij daar nu kostbare tijd mee verprutsen? Nooit, dan zelf er achter aan! Hij zou eens tonen, dat Hendrik Abels niet met zich liet spotten! 't Was een smal onooglijk straatje, waar hij de kleine man inhaalde. „Ho", riep hij, „staan blijven schurk, of ik sla je aan moes. Gauw het geld of..!* Dreigend hief hij de stok omhoog, die hem anders tot hulp bij vreedzame wandelingen diende. Hij voelde, dat hij de kleine man kon hebben.... Deze keek angstig naar hem op. „Nou....??" De ogen van Abels rol den woest. De dreiging had succes en met een weifelend gebaar tastte de an der in zijn zak en haalde er een pakje bankbiljetten uit. Abels griste het uit zijn hand en siste toen: „En nou als de drommelEn daar zette de klei ne man het op een lopen.... £EER zelfvoldaan kwam Abels een half uur later thuis. Hij smeet zijn jas op de paraplubak en begon meteen het geld na te tellen. Zou alles er zijn Toen hij aan de elfhonderd gulden toe was zag hij grauw. Met het angst zweet op zijn voorhoofd strompelde hij naar zijn jas en begon de andere zak ken na te zoeken. Had hij het maar wat eerder gedaan. Uit de andere bin nenzak diepte hij een bundeltje pa piergeld, groot zeshonderd gulden. f pim, Pan rn Pum tfl'ika I -Mlllllllllllllllll I I 50. De directeur leidt dokter Pim- pampo meteen naar het hok van Pepi. Maar nauwelijks heeft de doK- ter de patiënt gezien, of hij kijkt ver schrikt op. „Maar..d-d-dat is heel erg meneer. Weet U wat deze aap mankeert?" „Nee, ik niet, daarom heb ik U juist laten halen", antwoordt de directeur kortaf. „Maar wat scheelt hem dan? Iets ernstigs?" „Iets ern stigs?" herhaalt dokter Pimpampo. „ik hoop voor U, dat deze aap met met andere dieren in aanraking is geweest- anders kunt U Uw circus wel slui ten-" „Sluiten?" roept de directeur wanhopig. „Wilt U me ruïneren?" j maar we hebben deze aap toch pa, ontvangen", zegt de oppasser. „Hij jg dit hok nog niet uit geweest". „Oh, dan is het een ander geval". Dokter Pim. pampo wrijft nadenkend langs zijn kin. „Dan zal het voldoende zijn, dat we de patiënt isoleren, Zodat hy niet met an. dere dieren in aanraking kan komen". „Ja, maar wat heeft hij dan?" zegt dg eur nogmaals. „Deze aap heeft een hoogst gevaarlijke ziekte", zegt de dokter langzaam. „De zogenaamde apo-colo. U zult wel weten, wat ik be doel!" De Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking heeft Zondag avond in Parijs bekendgemaakt, dat acht milliard dollar zullen worden toe gewezen voor de economische ontwik keling van Afrika ten zuiden van de Sahara. Vijf milliard zal worden ge bruikt voor openbare en drie milliard voor particuliere ontwerpen. De hoofddoelen van de programma's zijn: meer te weten te komen omtrent de bronnen van ieder gebied en het verzekeren van het meest doelmatige gebruik van de bekende bronnen; ver betering en verruiming van de funda mentele uitrusting, in het bijzonder op het gebied der verbindingen; verbete ring van de gezondheid, van het on derwijs en van de levensvoorwaarden; verbetering van de landbouw en Yan bestaande industrieën en ontwikkeling van nieuwe productiebronnen. Een Amsterdamse makelaar heeft voor de rechtbank te Hasselt zijn eis toegewezen gekregen ten aanzien van een Belgische handelaar, die drie aan hem voor de verkoop toevertrouwde schilderijen van Teniers en Braken burg tegen een lagere prijs dan was afgesproken had verkocht. De hande laar, die in de mening verkeerde, dat de kunstvoorwerpen niet van bovenge noemde meesters afkomstig waren, om dat hij ze niet tegen een hoge prijs kon verkopen, werd veroordeeld tot terug gave van de werken of betaling van f 15.000. Drie deskundigen werden be noemd om de schilderijen te onderzoe ken. 40. Ja, Trien en Toos hadden samen een boos plan uitgebroed, maar dat plan zou alleen kunnen slagen als zij op de een of andere manier de sleutel van hun hok in handen zouden kunnen krij gen en zij zagen zelf wel in, dat dót zo gemakkelijk niet zou gaan, want het was niemand minder dan Jimmy zelf. die de sleutel van het apenhok en trou wens alle sleutels van alle dierenver blijven onder zijn berusting had. Hij kwam hun elke morgen en elke middag zelf het voedsel brengen, sloot dan net hok open en dicht en de kans, dat nij de sleutel daarbij zou vergeten of zou verliezen was wel uitgesloten. Na de ruzie tussen Jimmy en Trien keken de twee chimpansees Jimmy niet meer aan. Toos had helemaal de zijde geko zen van haar vriendin en ook zij oe- handelde Jimmy alsof hij lucht was. Zij letten wel altijd scherp op wat Jimmy met de sleutel deed en bemerkten, dat de kans. dat zij de sleutel ooit te pak ken zouden krijgen, niet erg groot was Maar op een goede dag kregen zij toen hoop. Jimmy kondigde iets aan, waar- naar zij vol belangstelling luisterden. PE WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON 34) „Uu bent gek!" riep ze ten slotte, maar zelfs in haar eigen oren klonk het niet erg overtuigend. ,Ja? Dat geloof ik niet. Dat wil zeg gen, dat als ik zo gek ben om te menen dat u bezig bent met te pogen de erf genaam van Lynford in uw netten te verstrikken, er verscheidene lieden hier in Lynford zijn die net zo gek zijn als ik" antwoordde bij kalm. „Bede Ut udat ze er over klet sen? Zeggen ze werkelijk dat ik plannen smeed om met Neville Keri- tnge trouwen?" Peta was zo ge schrokken dat ze zich een ogenblik zover vergat dat ze de vreemdeling vragen gmg stellen „Natuurlijk. Het is op het ogenblik het enige onderwerp van gesprek het heeft het zelfs gewonnen va het onderwerp „varkens" of bemesten' „Huh", gromde Peta, „dat is het eni ge wat ze doen" Hij haalde zijn brede schouders op. „Eerst moet er mest zijnvoordat je kunt gaan bemesten", hielp hy haar herinneren. Het was heel stil in de open ruimte. De zon scheen warm neer door een gat in hei gebladerte en zette Peta's rood bruine haar. dat op haar schouders neer goh de, in rosse gloed. In haar zij den zomerjurk met gouden oranje en groene strepen, haar blote hoofd en levendige blanke gezichtje, de grote, zwar-bewimperde ogen en haar kleine voeten gestoken in originele groen met oranje sandalen was ze van een bijzondere, exotische schoonheid. Maar de :nan, die met onpersoonlijke, licht spottende blikken op haar neerkeek, scheen volkomen onbewogen. Er was geen bewondering in zijn ogen, even min als er enig ontzag was geweest toen ze had aangekondigd dat ze freule Darley was. „Maarhet is krankzinnig!" riep °eta ten slotte uit. „Het idee alleen dat ik achter een man aan zou moeten lopen1' Ze was zich niet bewust van het feit dat ze bezig was zichzelf te genover deze man te excuseren. Ze zou het denkbeeld verontwaardigd van de hand hebben gewezen als iemand had voorgesteld, dat ze met hem zou gaan argumenteren Maar ze was niet meer in staal om rustig na te denken Deze toevallige ontmoeting op deze zonnige open piek in het bos had de zelfge- noe°"eamheid, waarin ze tót nu toe had geleefd, in gruizels geslagen, een zelfgeri egzaamheid, die haar had doen denken dat niemand zou vermoeden dat zij plannen smeedde om de erfge naam van Lynford in haar netten te verstrikken en die verhinderd had dat c.e mogelijkheid ook maar 'n haar ,p- kwam dat de dorpsbewoners het zou den vegen haar daden en motieven te critiseren, „Het is te gek om los te lo pen!" herhaalde ze stak haar kin voor uit en daagde hem met haar grote. Ie v-ndige schoonheid uit tot de strijd. Maar d» vreemdeling trok er zich niets van aan. „ik weet het niet. Ik geloof dat een meisje met uw humeur allemachtig bard 'nu moeten lopen voordat ze mij zou vangen" merkte hij nadenkend op Peta s ogen schoten bliksemstralen. „Kurt u zich dat voorstellen?" vroeg ze met souvereine minachting en haar lippen krulden zich verachtelijk. Eer, -igenblik heerste er volslagen stilte t de open plek. terwijl de man sn het meisje op enkele passen afstand van e'kaar stonden; een stilte, die slechts werd verbroken door het ge sjilp van de vogels en het geluid van een t-fetor, die aan het werk was in het land. Hun ogen ontmoetten elkaar f-n hieicen elkaar vast; toen sloeg Peta de hare na enkele seconden, neer en ze vre'de opnieuw een blos haar hals *>n war gen kleuren. „Jawel", was het onverstoorbare ant woord van de vreemdeling, „dat zou ik me héél goed kunnen voorstellen" „O!" Peta stampte met haar voet op de grond en haar handen balden zich van woede. „U bent de pedantste, on- uitstaanbaarste, onbeschoftste ellende ling, die ik ooit van mijn leven ben tegengekomen! Ik wist niet, dat er zulke afschuwelijke kerels op de we reld bestonden!" En zich omdraaiende holde ze weg, met Bill op haar hielen Terwijl Peta door het bos rende alsof de duivel haar op de hielen zat. was haar hoofd vol van de vreemdeling. Hoe durfde hij - ze stikte haast bi) de gedachte - hoe durfde hij haar zo te beledigen? Gedreven door de wens om hem een hak te zetten kreeg ze ineens een opwelling om naar boer Grainger te gaan en hem het bos uit te laten zetten hoogstwaarschijnlijk zat hii daar zonder permissie - maar toen kreeg haar gezonde verstand de over hand De woonwagen was vers geschil- werd h" 238 Uit alSOf hii met zorg werd bewoond, zodat boer Grainger wel afwetenaanWeZigheld Va" d® moest (Wordt vervolgd) De KLM zal begin December twee nieuwe luchtlijnen openen en wel op Japan en op Australië. De dienst naar Tokio wordt éénmaal per week uitga- voerd. Gevlogen wordt van Amsterdam vla Bangkok naar Tokio. De Amerikaanse textielfabrikanten zijn bevreesd voor de mogelijke uit werking van nieuwe Japanse concur rentie op de wereldmarkten. De tex tielindustrie is een van de grootste Ja panse industrieën en door de lage ar beidslonen in vooroorlogse jaren kon Japan millioenen meters textiel in het buitenland verkopen. Medegedeeld is dat de Japanners ruim een millioen spinspoelen aan hun capaciteit voor de productie van katoenen textiel hebben toegevoegd. VOORLOPIG GEEN PLEBISCIET IN ZUID WE ST-DUITSLAND. Het Westduitse constitutionele ge rechtshof, dat Zaterdag werd ingesteld heeft als eerste handeling een voorlo pig verbod uitgevaardigd voor het hou den van een plebisciet over de organi satie van een Zuidwestduitse staat, die Württemberg-Baden, Württemberg- Hohenzollern en Zuid-Baden zou om vatten. Dit plebisciet was door het Westduitse parlement op 16 September gesteld. RANGOON WEER KLM-NEST? Door de luchtvaartovereenkomst tus sen Nederland en Birma is o.a. de mo gelijkheid geschapen, dat de KLM Ran goon inschakelt in haar luchtlijnen naar het Verre Oosten. Deze mogelijk heid zou In de toekomst kunnen be staan door de lynen Nederland-Indo- nesië-Australië en Nederland-China/Ja pan of verder via Rangoon uit te voe ren. DINSDAG 11 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.r 7.00 AVRO, T.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7,00 Nieuw». 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9-30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuter». 11.00 Voor de zieken. 11.30 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.38 Voor het platteland. 1» Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 18.15 Mede- delingen of gram.muziek. 13.20 Reportage of gram.muziek. 13.30 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.05 Gram.muziek. 14.30 Idem. Intermezzo! Voordracht 16.30 Hoorspel «>0» de jeugd. 18.50 Kinderkoor. 17.20 Theater- orkest en solist. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 R.V.U.: Prol. R. W Broekman! „Het vraagteken achter de horizon van on» leven" 19.00 Fanfare-orkest. 19.25 „Paris vou» parle". 19.30 Weense muziek. 19.50 Voor bur ger en militair. 20.00 Nieuws. 20.05 Aotuall- teitcn. 20.15 Lichte muziek. 21.15 De Ant woordman. 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Muzikale causerie. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Buiten lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24-00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 rn.i 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7-3® Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en sveerberichten. 8.1» Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 8*8» „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleo- ters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio, 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12 0® Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 12 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek niouWI. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusemontsorkelj en soliste. 14.00 Gevarieerd programma- Viool en piano. 15.15 Gram.muziek. l'-3® „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 18.8® Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Fe"®1" talies voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzo»' ding; Drs. R. C. do Heeri ,De Javese Ban* io'22 Voor de leugd- 18.15 Gram.muziek* 18.30 Orgelconcert. 18.45 Sportpraetje. 18" „Dit Is leven", causerio. 19.00 Nieuws. 19-1* Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa". Vau deville programma. 19.52 Buitenlands over- Z'.cht. 19.58 Gram.muziek 20.00 N'ieuW»* 20.05 „De gewone men zegt er 't z'iue va» 20.12 Radio Philharmomich Orkeat. (In pauze: Actualiteiten.) 21.30 Lello en P'"»®' 22 00 Kamermuziek voor blazers. 22.30 Grar»' muziek. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.4 Avondgebed en Liturg,sche kalender. 230® Nieuw». 23.15-24.00 Gram muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4