PRIJSNOTERING BERNARD KIMMEN JONGE MEISJES DAMES Stad en Omgeving Het bezoek van Prins Bernhard Opa Zwart overleefde zeventien Schaakkampioen Bommel winnaar van gongwedstrijd in Marinecantine Bloemententoonstelling te Den Oever trok bijna tweeduizend bezoekers SLAGERIJEN Konsenateliers Den Helder abonneert u op dit blad Morgenochtend om halt twaalf een défilé voor het Commandemer\tsgebouw Eerst een rondgang over nieuwe havenwerken Burgemeester reikte weer onderscheidingen uit Programma schoolconcert „Molenwiek" werkt voor de kankerbestrijding Dames-voetbal aan de Ruijghweg Dansschool SIEBELING Nog plaats voor en tele meisjes Prins naar Den Helder per watervliegtuig Biljartclub „De jutter" bestaat vijf jaar Adelborsten geïnstalleerd „Turnlust" Zaterdag door Nieuwedieps straten MSF-dansavond Familieduel fussen de beide ..Geuzen' „Tokio Joe" in Tivoli Jaarvergadering HBO in „Formosa" Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Twee gevallen van kinder verlamming te Urk Breezand BEURS MIDDENMEER kinderen Accordeonuitvoering als feestelijk besluit Hoofdingelanden voor Heemraadschap benoemd Julianadorp „Floralia" belooft weer iefs goeds te worden RUNDVLEES LAMSVLEES KEIZERSTRAAT 93 - DEN HELDER I Zoals bekend, zal Z.K.H. Prins Bernhard in zijn functie van Inspecteur-Gene raal van de Koninklijke Marine morgen een nict-officieel bezoek aan de ma rine-inrichtingen en de nieuwe havenwerken te Den Helder brengen. Het be zoek zal morgenochtend omstreeks kwart voor tien aanvangen. Bij het vertrek van de Prins, morgenmiddag omstreeks vier uur, zal ter hoogte van het fort „Oostbatterij" aan de Kanaalweg de erewacht met de Marinierskapel opge steld staan. Mij zijn aankomst voor het Com- mandementsgebouw wordt de Prins verwelkomd door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, en de chef-staf, kapitein luitenant ter zee B. C. Mahieu. Daarna volgt een inspectie van de gewapende wacht en de Marinierskapel, op het voorplein van het Commandements- gebouw. Tijdens een korte bijeenkomst in de receptiezaal van het Commande- mentsgebouw worden vervolgens en kele officieren aan de Prins voorge steld. Om tien uur brengt het motorjacht „Neptunus" de Prins naar de aanleg plaats bij fort „Harssens". Onder lei ding van de vlagofficier materieel, Vice-admiraal F. Stam, wordt tot om streeks kwart over elf een rondgang over de nieuwe havenwerken gemaakt. Voor het Commandementsgebouw wordt dan om half twaalf gedefileerd door de landingsdivisies van Hr. Ms. schepen en inrichtingen te Den Helder. De bataljons worden voorafgegaan door de Mafinierskapel onder leiding Van de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuwland. Door burgemeester mr. G. D. Rehorst werden ten raadhuize wederom enige onderscheidingen uitgereikt. De heer L. Menger, Landbouwstraat 5, ontving het ereteken voor Orde en Vrede: de heer W. van den Brink, Tweede Vroon straat 8, hetzelfde ereteken met gesp 1949; de heer F. Brian, Kuiperstraat 16. hetzelfde ereteken met gespen 1947 1948. Het ereteken voor Orde en Vrede met gespen 194719481949 werd over handigd aan de heren J. Bruin, Tuin- bouwstraat 18; A. Donders, Vosstraat 9; J. P. de Graauw, Sporstraat 115; F. Jongsma, Ruijghweg 273; W. F. Ker- stens, Anjelierstraat 3; G. Meijnen, Fabrieksgracht 7; F. Schuurman, Zuid straat 9; P. J. van Tilburg, Oostsloot- straat 25. Ten slotte werd het ereteken voor Orde en Vrede met gespen 1946 194719481949 uitgereikt aan de he ren J. Blokker, Joubertstraat 34; K. H. Breuker, Ruijghweg 323; W. F. Westra Molengracht 36. Wij ontvingen het programma, dat door de sopraan Jo Vincent zal worden uitgevoerd tijdens het Dinsdagmiddag 18 September te geven schoolconcert. In het eerste uur, dat om kwart voor drie in Casino begint, zingt mevr. Vin cent achtereenvolgens de „bergeret- tes": „Venez, agréable printemps", „O, ma tendre musette", „Pauvre Jacques" en „Tambourin". Daarna van Schubert „Frühlingsglaube", van Brabms „Der Schmied", van Mendelssohn „Auf Flü- geln des Gesanges" en van Löwe „Tom der Reimer". Het eerste recital wordt dan besloten met enkele Hollandse lie deren, op teksten van Guido Gezelle en wel vier werkjes van Catharina van Rennes en twee werkjes van Rudolf Mengelberg. In het tweede uur, dat om kwart voor vier aanvangt, zal men achtereenvolgens horen: „Frühlings glaube", „Verklarung",, „An eine Quelle", „An die Laute" en „Fischer- weise" van Schubert, vijf liederen uit de kinderkamer, gecomponeerd door Moussorgsky en vier Franse werkjes van Caplet. Het cabaretgezelschap „De Molen wiek" zal op Zaterdag 29 September in Casino een cabaretavond verzorgen ten bate van het Koningin Wilhelminafonds „De Molenwiek" zal na deze voorstel ling een tournee door Noord-Holland maken, ten bate van de kankerbestrij ding. Het gezelschap brengt dit jaar de cabaretrevue „Toon je van de pret tige kant", waaraan medewerken Anny Manshanden, Jan Schouten, Jack and partner, George Boér, Wout Melis, Do- ra Melis en Jan Boerman. Na de lunch, die wordt aangeboden door de Commandant Zeemacht Neder land, brengt de Prins achtereenvol gens een bezoek aan het Koninklijk Instituut voor de Marine, de Onder-- zeedienstkazerne (waarin de koop vaardij-opleiding is ondergebracht) en de beide opleidingen in het fort „Oost batterij". Tijdens het verblijf van de Prins in Den Helder, dat tot omstreeks vier uur zal duren, blijft aan boord van Hr. Ms. „Neptunus" de onderschei- dingsvlag van vice-admiraal waaien. Enige honderden toeschouwers luisterden gisteravond met hun aanwezigheid de dames-voetbal wedstrijd op, die met veel ijver aan de Ruijghweg werd bedreven. Het spijt ons zeer, dat de dames van de Marine-magazijnen geen bruikbare voetbalkrachten zijn gebleken. Zij deden weliswaar hun uiterste best, die beide ploe gen, maar hoogstens de diveise charmante snuitjes zal de aanwe zigen tot enthousiasme hebben gebracht. Als verzachtende om standigheden kunnen wórden aangevoerd: nat en veel te hoog gras en een typisch vrouwelijke kijk. De handsballen waren niet van de lucht, er werd flink ge knoktom het winnende goaltje en hier en daar is stellig een blauwe plek ontstaan. Toch had de scheidsrechter, de heer Lebbe, geen moeilijke taak. De vele man nelijke personen langs de lijn achtten hem een benijdenswaar dig mens. Ter massering van de dames was ook iemand aanwezig. Achter het enorme masker (een vrouwenhoofd) wisten wij de heer W. Groot, die een emmer water en een koffer met een groot rood kruis met zich torste. De heer Groot ging zo serieus te werk, dat een jongetje van een jaar of zes meende hem te moeten vra gen: „Wat deed u met die benen van die juffrouw, meneer?" Maar enfin, vorenbedoelde massage be handeling was ongetwijfeld nood zakelijk De taart werd na afloop aan de aanvoerster van de „zwart-shirts" overhandigd door de heren Vries en Kelder. Die dames zegevierden met 21 (door een penalty hoor!) over de „oranje-shirts", die als goede verliezers heen gingen met een tompuce. (Advertentie, Ing. Med.) Thans vernemen wij, dat de Prins om streeks negen uur met een watervlieg tuig op het Amstelmeer zal landen. Via Lutjshaven zal hij zich vervol gens naar Den Helder begeven. Hij wordt begeleid door de Koninklijke Marechaussee uit Den Helder. De biljar..verenigihg „De Jutter" heeft gisteren in hotel Woud aan de Spoor straat met een gezellige biijartavond het eerste lustrum gevierd. De voor zitter, de heer J. W. Biersteker, wenste de leden in zijn openingswoord een rScht prettige avond toe. Ook deelde hij mede, dat in de komende jaarver gadering in November een official van de Nederlandse Biljart Bond een speech zal komen houden, waarin hij de voor delen van aansluiting bij de Bond na der zal toelichten. Men moet namelijk weten, dat „De Jutter" in eerste in stantie werd opgericht voor de gezellig heid. Éénmaal in de week, op Donder dagavond, komen de veertien leden bij een om op het groene laken hun kunsten ten vertonen. De stemming is dan op perbest en wat wenst men meer? Meer dan veertien leden kent de vereniging niet, omdat een groter aantal moeilijk kan worden geplaatst aan twee- biljarts. In de vijf jaren die „De Jutter" nu be staat, is er weinig veranderd in de ver eniging. Nog steeds zijn acht oprich ters actief lid. Ook gisteravond heerste bij „Woud" een uitstekende stemming. De biljar ters liepen rond in hemdsmouwen en met kleurige feestmutsen op het hoofd. Ergens op een tafeltje prijkte een prach tige bloemenmand, een geschenk van de beide kellners aan de jubilerende ver eniging. Deze mand viel later ten deel aan de winnaar van een genoeglijk spelletje. En veel meer heeft een out sider over een dergelijke avond onder biljarters niet te vertellen. Of het zou moeten zijn. dat er vele prachtige prij zen waren, en.... dat de vrouwen „na tuurlijk" waren thuis gehouden. Op het ..Bokkenveldje" achter het Koninklijk Instituut zijn gistermiddag de eerstejaars Adelborsten door de commandant, de kapitein ter zee J. K. Muller, geïnstalleerd. De familieleden van de nieuwe Adelborsten waren daarbij aanwezig, maar niettemin werd de installatie als een zaak van de „inwendige dienst" beschouwd. Dit werd ons door de Marinevoorlichtings dienst medegedeeld toen wij onze ver wondering er over uitspraken, dat de aanwezigheid van de pers niet op prijs werd gesteld. Tot onze spijt zullen wij dus ditmaal moeten volstaan met de mededeling, dat na afloop de Mariniers kapel met de Adelborsten van het tweede en derde jaar een mars maakte door de stad. Met elf gloednieuwe schaakspelen, een deel slechts van de collectie waarover het bureau O. S. en O. sinds kort beschikt, werd gisteravond in de Marine cantine de gongwedstrijd gehouden ter opening van de serie schaakavonden, die O. S. en O. in het seizoen 1951-'52 wil organiseren. Elf borden, met aan weers zijden in totaal twee en twintig schakers, onder wie een flink aantal leden van MSCW waren het toneel van een enerverende strijd, die telkens werd onderbro ken door de waarschuwende klank van de gong. gelijk met nog een aantal schaaksters wel van de partij zal zijn. De heer A. Coppens, voorzitter van MSC, heeft toen nog even de aandatht gevestigd op de simultaan-séance van MSC, die Maandagavond in de boven zaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg wordt gehouden, en waarin de beide jeugdige kampioenen Bommel en Geus met wit zullen spelen. Zaterdagmiddag maakt de christelijke gymnastiekvereniging „Turnlust" weer een mars door de stad. De leden zullen zich om half drie opstellen bij het gym nastieklokaal aan de Molenstraat, en marcheren vandaar langs de volgende route: Molenstraat, Spoorstraat, Ko ningstraat, Prins Hendriklaan, Juliana- park, Keizerstraat, Sluisdijkstraat, over weg, Boerhavestraat, Polderweg, Ko ningsplein, Loodsgracht, Ooststeeg, Mo lenstraat. De jaarlijkse dansavond ten bate van het Marine Sanatorium Fonds wordt op Zaterdag 29 September gegeven in „Formosa". De dansmuziek wordt ook ditmaal gespeeld door de band van de Marinierskapel, De wedstrijd stond onder leiding van de luitenant ter zee van speciale dien sten der eerste klasse B. J. Knopper, die in de eerste ronde iedere twintig seconden een gongslag liet horen, en in de tweede ronde iedere twaalf secon den. De eerste ronde deed dienst om de zwakkere broeders uit het strijdperk te verwijderen. Er bleven elf schakers over, van wie de heer J. M. Koning vrijlootte voor de tweede ronde. Aan vijf borden werd dus de strijd voort gezet. Aan een daarvan leverden de heren K. Geus en zijn zoon W. J. Geus (de jeugdkampioen van Nederland) een stevig familieduel, dat in remise eindig de. Het lot wees de jeugdkampioen aan als degene, die in de derde ronde mocht uitkomen. Zo werden in de derde ronde ge speeld de partijen J. P. BommelW. J. Geus, G. J. BrandhoffP. Knibbe en J. G. Treffers—J. M. Koning. De win naars waren Bommel, Knibbe en Ko ning. Knibbe lootte vrij, en Bommel moest tegen Koning in de vierde ronde spelen. In het eindspel dwong de jeug dige schaakkampioen van Den Helder zijn tegenstander tot de overgave. Hem restte toen nog de partij tegen Knibbe, om de eerste en de tweede plaats. Bom mel kwam als winnaar uit de strijd en mocht uit handen van de luitenant ter zee Knopper de eerste prijs in ont vangst nemen. Er was ook een prijs, speciaal gekocht voor de enige dame, die zich als deel neemster aan de gongwedstrijd had op gegeven. Zij liet echter verstek gaan, maar de wedstrijdleiding besloot, haar de prijs toch te doen toekomen als blijk van waardering voor haar aanvankelijk voornemen.... De heer Knopper sprak in zijn slotwoord de verwachting uit, dat zij een volgende keer indien mo- Tivoli biedt vanavond nog de film „Tokio Joe", met in de hoofdrol de be kende triller-acteur Humpljrey Bo- gart. Men kent hem: ruwe bolster, blan ke pit. Ditmaal trekt hij als Tokio Joe van leer tegen een gangsterbende, be staande uit ironisch grijnzende Jappen. Terug in Tokio, enkele jaren na ie oorlog, komt hij tot de ontdekking dat zijn dood-gewaande vrouw, nog leeft. Tot zijn grote schrik is zij evenwel ge trouwd met de Amerikaanse officier Landis. Hoewel Joe aanvankelijk dreigt zijn vrouw terug te zullen nemen mid dels het plegen van chantage, laat nij deze gedachte varen, wanneer hij weet dat zij voor de Jappen heeft ge werkt terwille van hun beider dochter tje. Dan keert Joe zich resoluut tegen te bende, maakt een drietal gevaarlijke Japanse officieren onschadelijk en voert het gekidnapte dochtertje ten slotte veilig en wel terug in de armen van haar moeder. Joe zelf wordt zwaar gewond wegge voerd. Ter geruststelling zij vermeld, dat men niet te weten komt of de dap pere Tokio Joe aan zijn verwondingen zal bezwijken. Liefhebbers van sensatie en avon tuur, bewonderaars van Humphrey Bo- gart, kunnen vanavond dus nog terecht in het Tivoli-theater. In „Formosa" heeft de Helderse Bas ketball Organisatie gisteravond zijn jaarlijkse algemene vergadering gehou den. De voorzitter, de heer B. H. Pe rels, mocht een flink gezelschap be groeten, zodat reeds bij voorbaat vast stond dat de vergadering een geani meerd verloop zou hebben. Voor het bestuur waren reglementair aftredend de heren H. J. van der Meu- len (secretaris), H. Enklaar Jr. (tweede voorzitter) en T. Kersbergen (eerste commissaris). In de plaats van de heer Van der Meulen werd de heer F. M. van Rijn gekozen. De functie van eer ste commissaris zal in de toekomst wor den bezet. Van het aftredende drietal stelde alleen de heer Enklaar zich her kiesbaar. Hij werd dan ook met alge mene stemmen opnieuw benoemd. Op eigen verzoek was voorts aftredend de penningmeeseresse, mevr. G. van der Mey. Haar plaats zal worden ingeno men door de heer F. Koning. De heer Perels kon de vergadering mededelen, dat de beide herenploegen van Helder zich hebben terug getrok ken. Hierdoor promoveerde het bas ketballteam van HRC, dat verleden jaar in de tweede klasse kampioen werd, naar de eerste klasse. Verheu gend was de mededeling, dat thans in tensief getracht zal worden ook de jeugd wat meer belangstelling voor de basketballsport bij te brengen. Stellig zal deze actie over enige tijd vrucht kunnen dragen. Het tweede flottielje mijnenvegers is gisteren in Nieuwediep terugge keerd. Onder flinke belangstelling heeft de Marinierskapel gisteravond voor het Commandementsgebouw een taptoe ge houden. Hr. Ms. fregat „Van Zijll" is giste ren in de haven teruggekomen en is vanmorgen tegelijk met de fre gatten Hr. Ms. „Dubois" en „De Zeeuw" naar zee vertrokken om zich bij het Smaldeel V te voegen. Het is morgen hoog water om 6.40 en 19.35, en laag water om 0.35 en 13.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.2 graden Celsius Het aantal bezoekers van de ten toonstelling „Schilders ter zee" in het Militair Tehuis aan de Kanaalweg na dert de tweeduizend. Wellicht ten overvloede vestigen we er de aandacht op, dat de toegang tot de tentoonstel ling vrij is. In de tweede klasse van de competi tie van MSC is de heer J. Beun na twee beslissingswedstrijden tegen de heer B. J. Knopper kampioen gewor den. Vanmiddag om half drie worden op het Ankerparkterrein de nieuwbenoem de officieren van de Koninklijke Mari ne beëdigd. In de afgelopen week zijn twee gevallen van kinderverlamming op Urk voorgeko men. De beide patiëntjes zijn naar het ziekenhuis te Kampen overgebracht. VIS SERI JBERÏCHT URK, 12 September 1951. Door 116 vaartuigen werd aangevoerd: 15271 ponl kuilpaiing 0,62—0,77; 646 pond lijnaal 0,60 0,74; 680 pond snoekbaars 0,66; 148 pond rode baars 0,48 per pond en 244 bakken nest, prijs 2,57 per bak. HANDLICHTING VERLEEND Bij beschikking van de kantonrechter te Den Helder is aan B. J. H. Berbee, bloembolfvkweker, alhier, een beperk te handlichting verleend. KLM VERVOERT MISSIONARISSEN Naar verluidt heeft de KLM een overeenkomst gesloten voor het ver zorgen van missievluchten. De eerste vlucht gaat naar Tabora (Oost Afrika). MIDDENMEER, 12 Sept. 1951. Note ringen: aardappelen binnenland 28-35 17 30, 35-45 13—/ 22, boven 45 12— 19; consumptieaardappelen 7,509; export 28-35 17—j 33, 35-45 12—/ 22.50. b„ven 45 f 12f 19; consumptieaardappe len 89. Handel in pootgoed; 28-35 voor export vlot, 35-45 voor export ma tig, boven 45 matig; consumptie export traag, consumptie binnenland matig. Tarwe 21,50—23,40; gerst 30—/ 31,75; haver 28,50—/ 30,75; rogge 29—/ 30,50; capucijners 58—/ 67; groene erwten 39 f 41.50; Schokker erwten f 40—f 50; kar- weizaad 5877. Wit hooi, ongeperst 90—/ 95; rode klaverhooi, ongeperst 80 95; Lucernehooi, ongeperst 90100; haverstro, geperst f 40—f 48; gerststro, ge perst 45—/ 50; tarwestro, geperst 50— 52,50; roggestro, geperst 45—/ 50; groen erwtenstro 65—/ 75; ander erw tenstro 4070; voeraardappelen 4</s— 5"/i ct. per kg. Vlas, cngerepeld per kg tot 35 ct., mits gekeurd. Handel matig. NEGENTIG jaar is giste ren de heer JZwart geworden. ledere recht geaarde Nieuwedieper kent deze grijze figuur, die een opmerkelijke ge lijkenis vertoont met de zeeman, wiens granieten kop de Zuidzijde sier van het Helden der Zee monument. IV e hadden trouwens eens gehoord, dat de heer Zwart inder tijd als „model" heeft gestaan, maar toen we het hem gisteren op de man af vroegen, ontken de de jarige het. „Er zijn toen wel foto's van me gemaakt, misschien heb ben ze die wel gebruikt zei hij, Spelenderwijs waren we op deze wijze aange land in het verleden, waarover de heer Zwart lang en gezellig kan bab belen. Het zijn soms ster ke verhalen, die herinne ren aan een ruige tijd. De jarige heeft een vee1- bewogen leven achter de nu ietwat gebogen rug „Als jongen ben ik voor mijn nummer in dienst geweest. Soldaat bij de Kustartillerie in de ka zerne Langestraat, vlak bij het huis waar ik was geboren. Maar later ben ik bij de marine gegaan als torpedist. Ik heb nog op die kleine spar-torpe- dobootjes gevaren. Toen ik een paar jaar onder officier was, kon ik reis naar Indie maken Drie jaar ben ik ltl de Oost geweest. Dat is a lang geleden, want tk ben nu drie-en-veertig i aar gepensionneerd' De heer Zwart kreeg acht gulden pensioen en dat was niet veel, want hij had een groot gezin. Negentien kinderen heb ik gehad", zei hij, en InJ voegde er een beetje mat aan toe: „Nog twee lever, er Mijn zoon Jan, hier aan de Westgracht, en mijn dochter in Amster dam". Dat waren alle maal kinderen uit één htiwelijk, bevestigde hij. „U moet me niet te min aankijken. Voor dat grote gezin was wel iets nodig, maar vader Zwart had een paar stevige handen aan zijn sterke lijfNij heeft jarenlang met de haring- vlet van Dorus Rijkers gevaren en ook is hij nog in dienst geweest bij de Stoomvaart Maat schappij .Nederland". „Ik denk, dat ik tien reizen naar dp Oost heb ge maakt. Daarna ben ik 'n jaar of acht portier ge weest op het kantoor rtth de „Nederland" in A,n' sterdam", vertelde jarige, wiens geheUgen nog voorfreffW(j|c werkt Hy is trouwens in alle opzichten nog kern9e. zond, al worden zijn oo,, de laatste tijd wat min der. Toen zijn schoondoclt. ter vertelde over Zwar'', llS-jarige broer, die zjjn hoge leeftijd meent" ie danken aan het eten ran veel vis, zei opa Zwarp ,.Wi» weet is dat met mU ook wel zo, want ik heb heel wat vis weggewerkt van mijn leren. Cnroolq heh ik niet veel. Wel ge. pruimd. Ik denk, dat ik zo'n negenduizend balPn pruimtabak achter mijn kiezen heb gehad Misschien komt er nog teel een baaltje by', Want de heer Zwart lust nog wel een pruimpje, wan. neer hij rustig op PPn bankje zit in de buurt van het Badhotel, waar hij de laatste jaren woont. Het zij hem ge gund, dat genot van een „keesje" en die gezapige rust temidden van wat oude vrienden, die elkaar elke dag lange gezellige verhalen vertellen, met op de achtergrond het geruis van de Noordzee, die in hun leven zo'n grote rol heeft gespeeld. In het kader van het Bioemenleest te Den Oever werd onder grote belangstel- 1 ng op het plein van de O.L.S. een volks- donsdemonstratie gegeven. Onder leiding van de heer W. Kaars gaf de Oeverse Volksdansclub uitvoering aan een pro gramma van Engelse, Zweedse en Duitse dansen. Met veel enthousiasme voerden deze jongeren de verschillende figuren uit en al kwam de ene dans beter tot haar recht dan de andere, het publiek kon over het algemeen deze dansen wel waarderen, wat viel op te maken uit het applaus, dat telkens weerklonk. Aan het eind daalde de belangstelling, hetgeen wel te wijten was aan het uitgebreide programma. Slotavond Dinsdagavond werden de feesten beslo ten met een uitvoering van de Accordeon vereniging „Avanti" o.l.v. de heer Joh. v. Glabbeek. Dit kranige orkest speelde tus sen de verschillende redevoeringen en de cadeauxultreiking enkele pittige num mers, waarmee het een hartelijk applaus verwierf van de talrijke belangstellenden, die met spanning het ogenblik verbeid den, waarop de nummers, die recht gaven op de mooie cadeaux, zouden worden be kend gemaakt. Voor dat dit gebeurde, sprak de voorzitter van „Flora", de heer Tijsen, de sluitingsrede van deze tentoon stelling uit. De kleine schare, die spreker bij de opening welkom had kunnen heten, was in de loop van de vier feestdagen uit gegroeid tot een grote menigte. De ten toonstelling immers werd in totaal door bijna 1900 personen bezocht. Het welsla gen van dit bloemenfestetjn was volgens spreker voor een groot deel te danken aan de royale medewerking van de plaatselijke middenstanders. De heer Tijsen dankte ook de drie landeigenaars, die hun terrei nen voor de feestelijkheden beschikbaar hadden gesteld en ten slotte dankte hij allen, die op enigerlei wijze hadden bij gedragen tot het welslagen van deze tentoonstelling. De heer Van Glabbeek gaf namens de middenstandsvereniging Oost-Wieringen de verzekering, dat men als middenstan ders met veel genoegen medewerking had verleend. Hij noemde deze hulp noodza kelijk, daar „Flora" er vóór deze tentoon stelling niet zo rooskleurig voor stond. Na een zo langdurige werkzaamheid mag de ze nuttige vereniging niet verdwijnen. Daarna werden door notaris Groendijk de nummers bekend gemaakt, die voor een cadeau van de middenstand ingewis seld konden worden. Deze nummers wa ren (de nummers tussen haakjes ver meld geven de cadeaux aan): 30 30), 73 (19), 112 (28), 162 (16), 203 (11), 270 (2). 318 (22), 372 (29), 411 (23), 452 (13), 503 (20) 560 (24), 610 (8), 675 (5), 714 (4), 778 (34), 801 (6), 863 (33), 902 (31), 980 (27). 1010 (3), 1070 (12), 1104 (9), 1188 (17), 1201 (18), 1292 (15), 1315 (36), 1367 (35), 1415 (21). 1«9 (26). 1513 (1), 1598 (14), 1618 (7), 1668 (10), 1733 (32). 1770 (37), 1881 (25). Zij, die hun cadeaux nog niet hebben afgehaald, kunnen dat vóór 1 October nog doen bij de heer Jb. Tijsen, Noorderweg 25 te Den Oever. Bij de Dinsdag gehouden candidstt- stelling ter benoeming van vier Hoofd, ingelanden bij het Heemraadschap Wie- ring» n, werden bij enkele candidaat- stelling herbenoemd de heren C. M. Tij sen en Jb. Dekker Pzn. In de vacature N. Mulder Dzn. wegens bedanken, werd benoemd de heer Jb. Mulder Dzn. Het bestuur van de Gemeenschap Julianadorp heeft dezer dagen tezamen met de middenstanders, die medewer king zullen verlenen aan de Floralia- tentoonstelling, een vergadering gehou- den. Zoals men misschien weeü is het de bedoeling om aan „Floralia" ook een middenstandstentoonstelling te verbin den. Tijdens de bijeenkomst werden mogelijkheden besproken om het geheel nog aantrekkelijker te kunnen maken. Om de kooplust te bevorderen zul len de middenstanders voor elke aan koop van vijftig cent in de stands een lot geven, dat kans biedt op een hoofd prijs van f 25,en diverse andere prij zen. Op Zondagmiddag en Zondag avond zal de accordeonvereniging „de Wioka's" de tentoonstelling opluisteren met muziek en zang. De ter opkweking verstrekte planten moeten op 22 September, 's morgens tussen tien uur en half een, worden in geleverd in café Van Ammers. Ook kunnen planten en boeketten snijbloe men worden ingezonden, dit ter opluis tering. Zaterdagmiddag om twee uur wordt op het Loopuytpark een behen digheidswedstrijd gehouden, waaraan wielrijders van acht tot tachtig jaar kunnen deelnemen. Om vier uur wordt daarna de tentoonstelling officieel ge opend. Tot 's avonds tien uur is deze voor een ieder toegankelijk. Op Zon dag 23 September is de tentoonstelling geopend van twee tot zes en van zeven tot elf uur. Biefstuk 2.15 Haas 2.15 Rosbief 1.95 Baklappen 1.95 Riblappen 1.85 Lappen (doorr.) 1.75 Lappen (mag.) 1.75 Poulet 1.65 Gehakt 1.65 Dik Koevet 1.20 Gedraaid Koevet 1.20 per i/a kilo Eout J 2.20 Dippen (mag.) ff 1.90 Csrbonaden (mager) tt 1.60 Carbonaden (doorr.) II 1.50 Gelakt II 1.90 Vet tt 1.20 Geko»kte worst Levervorst Bloedvorst 1.30 0.70 0.90 m Door huwelijk, verhuizing of familie-omstandig heden komen regelmatig plaatsen in onze ateliers open. en (1540 Jaar). die een goed betaalde, prettige werkkring zoe ken kunnen zich dagelijks melden aan onze ersoneelafdeling, Janzenstraat 1, Den Helder.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2