Pin. Pan en Pon in Afrika Experimenten bij t onderwijl app te <Spookóteen JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Sport in 't kort De wagen hei Kloosie Geen breuk, maar geleidelijke yernieuwing Nota van minister Rutten Verkoop van alcohol daalde bijna 50 procent Ambonezen verloren hun kort geding Zitting der Staten-Ceneraal werd gesloten Inleveringsplicht voor tarwe ook in 1952 Nieuwe richtlijnen voor aanmelding verwacht IJsclub-bond is bereid tot overleg met KNSB Internationaal bridgetournooi Sterling Moss zegevierde in de TT-race te Dunrod - dagelijks fl Pronk en Bakker hebben zich in Keulen hersteld Het Radioprogramma MAANDAG 17 SEPTEMBER 1951 In een nota over de experimenten, die aan onderscheidene scholen gaande zon, deelt de minister van O., K. en VV. mede, dat de strakke klassikale metho de door de deskundigen bü herhaling een ernstige belemmering voor goed onderwijs is genoemd. Voorstanders van een resoluut breken met die metho de zün er echter vrijwel niet. Van een gedeeltelijk loslaten van bet klassikale stelsel wordt een grote verbetering ver wacht. Bij het streven naar vernieuwing die nen doorgaans de volgende wensen als richtpunten: 1. Aan de" individuele capaciteiten en ae Individuele verschillen der leerin gen moet meer aandacht worden be steed. 2. De zelfwerkzaamheid der leerlin gen dient een belangrijke plaats in het onderwijs in te nemen. 3. De natuurlijke samenhang, die de leerstof heeft, moet slechts geleidelijk plaats maken voor de indeling van die stof gezien vanuit bepaalde gezichts hoeken. 4. Het onderwijs moet strekken tot een harmonische vorming van de leer lingen. Verstandelijke ontwikkeling is primair. Daarnaast behoort aandacht te worden besteed aan de verzorging der uitdrukkingsvormen, de ontwikke ling der ontvankelijkheid voor het schone, aan de lichamelijke opvoeding en de algemene vaardigheid. Aan een aantal scholen wordt ge werkt volgens een stelsel van taken. Matige resultaten der zomeropruimingen In tal van takken van detailhandel en ambacht hebben de omzetten dit jaar van Juni op Juli enige teruggang ge toond. welke omzetdaling voor een be langrijk deel moet worden toegeschre ven aan de omstandigheid, dat in Juli een Zaterdag minder voorkwam dan in de vorige maand. Ook Juli 1950 steekt gunstig af bij de overeenkomstige maand van dit jaar, doch in Juli 1950 werd het omzetver- loop gunstig beïnvloed door de extra aankopen van het publiek in verband met het uitbreken van de vijandelijk heden in Korea. De opruimingsverko pen, die de afgelopen maand Juli wer den gehouden, hebben geen omzetstij ging van grote omvang teweeg ge bracht. In de detailhandel in textiel, het meest verkochte artikel, bijvoor beeld werd ten opzichte van Juni een omzetstijging genoteerd van negentien procent. Ten opzichte van Juli 1950 gaf de textielkleinhandel echter een teruggang te zien van zeventien pro cent. In de genotsmiddelensector valt de sterke omzetdaling in de detailhand»! in alcoholhoudende dranken op. In Juli van, dit jaar waren de geldomzetten in deze branche niet minder dan negen en twintig precent beneden het peil van die in Juli 1950. Verbod betreding kampen niet in strijd met de wet De president van de Haagse recht bank, mr. A. Q. Kühn, heeft Zaterdag morgen, uitspraak doende in het kort geding van enige Ambonezen tegen de staat der Nederlanden, de vordering af gewezen en eisers veroordeeld tot be taling van de kosten van het kort ge ding. Enige Ambonezen hadden de staat gedagvaard naar aanleiding van een door de regering uitgevaardigd verbod aan de leden van het „bureau der Zuid- Molukken" in Den Haag en enige leden van het dagelijks bestuur der stichting „Door de eeuwen trouw" om de woon oorden der Ambonezen in Nederland te betreden. De rechter overwoog bij zijn uit spraak onder meer, dat eisers geen on overkomelijke nadelige gevolgen on dervinden van dit verbod. Hij achtte het verbod niet in strijd met de vrijheid van iedere burger om in zijn huis te ontvangen wie hij wil, aangezien de Ambonezen in Nederland vertoeven als gasten van de Nederlandse regering en zich als zodanig aan de regels van het huis van hun gastheer hebben te onder werpen. De eisers hebben, volgens de rechter, niet aannemelijk kunnen maken dat de maatregelen iets anders beogen dan de handhaving van orde en rust in de kampen. De Ambonezen hebben beslo ten tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. Zaterdagmiddag heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Van Maarseveen, in het Tweede Kamerge bouw de zitting der Staten-Generaal gesloten. De minister, die in een met twee paarden bespannen gala-Bei liner arriveerde, hield een korte rede, waar in hij een terugblik gaf op het afgelo- pc i zittingsjaar en zegde namens H. M. de Koningin de leden van de Staten- Generaal dank voor de betoonde ijver en toewijding. Hierop verklaarde hij de zitting te zijn gesloten. Aan andere werkt men met leerstof kernen als punten van uitgang. Enkele scholen zijn er toe overgegaan, het on derwijs groepsgewijs te geven. Aan verreweg de meeste kweekscholen zijn voorts experimenten in een of andere richting gaande. Slechts enkele hebben resoluut de weg der vernieuwing inge slagen. Hoofdoorzaak van de afwach tende houding van het personeel is de verwachting, dat de nieuwe kweek- schoolwet wellicht ingrijpende hervor mingen met zich zal brengen. Aan de gymnasia is in het afgelopen schooljaar slechts een experiment on dernomen: een gedeeltelijke daltonise- ring van het onderwijs in twee laagste klassen van een gymnasium. De resul taten wijzen niet op de wenselijkheid van doorvoering op grotere schaal Aan vrij veel gymnasia poogt men te komen tot een betere selectie. Een aantal scho len vult het toelatingsexamen aan met een proefklas van een tot acht we ken, of/en met een psychotechnisch onderzoek. Ook voor het komende jaar zal de inleveringsplicht voor tarwe gehand haafd blijven, teneinde te bereiken, dat graan van eigen bodem beschikbaar komt voor de broodvoorziening. Om te voorkomen, dat er een verschuiving in de richting van voedergranen optreedt, zullen deze laatste niet behoeven te worden ingeleverd, indien de met deze gewassen beteelde oppervlakte niet groter is dan het areaal tarwe. Van wat er meer aan voergraan dan aan tarwe wordt verbouwd kan een hoeveelheid van 2500 k.g. per hectare voor inleve ring worden verplicht gesteld. Ter bevordering van de teelt van olievlas is de garantieprijs voor dit artikel met vijf gulden per honderd kilo verhoogd. Deze beloopt thans f 65. De Nationale Reserve Binnenkort zullen zeer waarschijn lijk nieuwe richtlijnen worden bekend gemaakt voor de aanmelding bij de Nationale Reserve. Deze vormen een herziening van de reeds bestaande be palingen en naar verluidt houden zij het volgende in: 1. De minimum leeftijd voor de aan melding zal worden verlaagd van 21 jaar tot 18 jaar. 2. In plaats van voor één jaar zal een vrijwilliger nu voor twee jaar een verbandacte moeten tekenen. 3. Artikel 5 van het besluit, dat zegt: ie verbintenis wordt gesloten tot het verrichten van werkelijke dienst ter handhaving of tot herstel van de open bare rust of orde binnen het rijk van Europa, wordt aangevuld met de zin snede: ingeval van oorlogsomstandig heden of andere buitengewone omstan digheden. 4. Vastgelegd zal worden, dat de vrij williger, wanneer hij in werkelijke dienst wordt opgeroepen, in de streek zal blijven, waar zijn woonplaats ge legen is. 5. De vergoeding voor de oefenavon den zal waarschijnlijk worden ver hoogd. 6. Het is niet uitgesloten, dat vrijwil ligers na twee jaar trouwe dienst een bijzondere vergoeding zullen ontvan gen. Hierbij zal uiteraard rekening worden gehouden met het aantal oefen avonden, dat is bijgewoond. Geheime agenten in China werkten ook voor Nederland Volgens radio Moskou zijn tot nu toe 113 buitenlandse agenten wegens tegen- revolutionnaire actie in China gearres teerd. Vele van hen zouden zich als zendeling of missionnaris hebben vermomd. Radio Moskou noemde ook Nederland als ten van de landen, waar voor de agenten gewerkt hadden. Op de gearresteerden zouden wapens, pam fletten en radio-apparaten zijn gevon den. 56. Pim, Pam, Pom en Pepi houden zich doodstil in de donkere rooksalon. Zou hun bedrog al ontdekt zijn en is de directeur van het circus gekomen om zijn aap terug te halen? Maar het is niet de directeur van het circus, die zich naar de kade heeft begeven. Nee, het zijn twee andere heren, die op zoek zijn naar een aap, die voor hen grote waarde heeft. De hondjes houden hun adem in van schrik en kannen zodoen de duidelijk horen, wat Billie en Karel- tje met elkaar te bespreken hebben. „En ik verzeker je, dat die honden en Pepi met deze boot meemoeten als ze naar hun Apenland terug willen. Deze boot is de enige verbinding tussen Pal- ma en Hal-Es-Asem. En als wij deze boot nu maar in de gaten houden, dan valt die apenprins ons vanzelf in de armen," grinnikt Billie. „Misschien zijn ze al aan boord," zegt Kareltje schuch ter. „We hebben ze tenminste in de he le stad niet kunnen vinden." „H'm, dat is niet eens zo'n gek idee van jou," zegt Billie nadenkend. „We kunnen allicht even een kijkje nemen." En niemand belet hen om aan boord te gaan, want de wachtmar is even de wal opge gaan om zijn dorst te lessen. Het fooitje van Pim kwam daarvoor juist van pas. 46. Aan alles komt een einde, zodat Sijmen Sabbel eindelijk opstond van de taak van de klauterboom om zijn tocht langs de hokken voort te zetten. Hij moest de zangvogels nog zaad geven en de giraffen een nieuwe portie verse spinazie voorzetten. „Kom kinderen", zei hij welgemoed, „Sijmen moet eens een straatje verder. Hij zit z'n tijd hier maar te verkletsen. Als oom Jimmy het zou merken, zou er wat voor hem zwaaien". „Niets hoor", zei Trien op 'n trouwhartige toon. „Sijmen kan bij de baas best een potje breken. Gisteren nog hoorden wij hem zeggen, dat hij zo vreselijk tevreden was over uw werk. 't Is de beste op_passer, die wij in jaren hebben gehad", zei hij. „Is het waar?" vroeg Sijmen een beetje ongelovig, maar zijn neus krulde toch van plezier. Hij wandelde het hok uit, trok de ge traliede deur achter zich dicht en oe- gon naar de sleutel te zoeken om deze af te sluiten. „Daar begrijp ik gepn snars van", hoorden Trien en Toos hem mompelen. „Ik ben er met die sleutel ingekomen en nu is hij plotseling ver dwenen. Ik mag een staart krijgen lis ik daar iets van begrijp". „Is er iets, meneer Sijmen?" vroeg Trien op arge loze toon. Afgevaardigden van twaalf ijsclubs welke de beschikking hebben over een internationale standaard-hardrijbaan, woonden Zaterdag te Amsterdam de eerste algemene vergadering van de Nederlandse IJsclub Bond bij. Op een vraag uit de vergadering bleek, dat de bij de N.IJ.B. aangesloten ijsclubs een ledental van ongeveer 15.000 hebben. Mr. Muntz, die de vergadering pre sideerde, gaf een uitvoerig exposé in zake de gebeurtenissen welke zich de laatste maanden hebben afgespeeld. Spreker deelde mede. dat de vereni gingen welke thans zijn toegetreden tot de N.IJ.B., het lidmaatschap van de K.N.S.B. hebben opgezegd. Ze zijn ech ter steeds bereid tot nieuw overleg ten einde een regeling te vinden welke de clubs die de langebaan sport beharti gen, kan bevredigen. Het Nederlands Olympisch Comité heeft zich inmiddels bereid verklaard een poging te doen om te bemiddelen. Tot voorzitter van de N.IJ.B. werd benoemd mr. E. H. Muntz uit Rotterdam. Te Venetië is Zaterdag een aanvang gemaakt met het internationaal open bridgetournooi. In de eerste ronde ver loor het Nederlandse herenteam met 29 tegen 63 matchpunten van Italië. De verdere uitslagen luiden: Oostenrijk sl. Frankrijk (60—45); Noorwegen sl. IJs land (6831); België sl. Ierland (64 35); Egypte sl. Finland (4940); Zwe den sl. Groot-Brittannië (5941); Dene markenZwitserland eindigde onbe slist. De uitslagen van de eerste ronde voor de damesteams luiden: Groot-Brittan nië sl. Oostenrijk (8035)Denemar ken sl. Ierland (71—21); Frankrijk sl. Finland (7251). De wedstrijden Ne derlandNoorwegen en ZwedenItalië eindigden onbeslist. ROOZENBURG—KELLER SPEELDEN TWEEMAAL REMISE De zesde partij tussen Roozenburgen Keiler eindigde in remise. De zevende partij van deze tweekamp, welke te Heerlen werd gespeeld, eindigde na 59 zetten eveneens in remise. Roozenburg heeft thans acht en Keiler zes punten. (Advertentie, Ing. Med.) Zatopek heeft te Praag twee nieu we wereldrecords gevestigd. Het oude uurrecord hardlopen, dat sinds 1945 met 19.339 k.m. op naam stond van de Fin Heino, bracht hij op 19.558 k.m. Het record op de 20.000 meter, dat eveneens op naam van Heino stond, bracht hij van 1 uur 2 min. 40 sec. op 1 uur 1 min. 16 sec. Bij de Zondag te Parijs ge houden internationale sprintwedstrij- den werd Van Vliet bij de herkansing voor de halve finale uitgeschakeld door Derksen en Lognay. De Engelsman Harris eindigde in de finale op de eer ste plaats, Bellenger werd tweede en Derksen derde. De Nederlander De Kroon heeft een uitstekende prestatie geleverd door te Berlijn op het num mer acnthonderd meter hardlopen de Duitse kampioen Ulzheimer te ver slaan. De tijd van De Kroon was 1 min. 53.3. Vinken heeft Zaterdag te Maas tricht met miniem verschil op Lakeman een wegwedstrijd over 120 k.m. gewon nen. Hij legde die afstand af in 2 uur 41 in. 20 sec. Noorwegen heeft het voetbalelftal van Denemarken een 20 nederlaag toegebracht. De tweedaag se landen-athletiekwedstrijd Finland— Frankrijk, welke Zaterdag en Zondag te Helsinki v erd gehouden, is met 115 tegen 99 punten gewonnen door de Finnen. De te Haarlem gehouden cricketwedstrijden tussen elftallen van Zuid-Afrika en Nederland zijn- geëin digd in eeri ruime overwinning voor de bezoekers. De TT race voor automobielen te Dunrod in Ulster werd gewonnen door de Engelsman Stirling Moss in een Ja guar met een gemiddelde snelheid van 133,680 km. per uur. Walker (G.B.),die eveneens een Jaguar bestuurde, werd tweede en als derde plaatste zich Ge- rard met Frazer Nash. De Frazer Nash- rijder Winterbottom, die voor de eer ste maal op dit cicuit reed, verongeluk te in een der bochten. Hij werd uit zijn wagen geslingerd en liep daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat hij later in het ziekenhuis overleed. en de 2. Op dat ogenblik werd de deur van de herberg met een vervaarlijk geweld opengegooid en er kwam iets zwarts op klompen binnenstuiven. Een schallen de stem riep: „Waar is nou de kapitein van die prutsboot?" Wiebe fluisterde nog haastig iets van „als je op de duivel trapten begon alvast een glas om te spoelen en Kap- pie deed na dat „prutsboot", alsof de hele zaak hem niet aanging. Maar Sjoerd Siebinga want die was het natuurlijk plantte zich vlak voor hem neer en bulderde: „Hé, jij daar. die „Kraak" van je moet onmiddellijk varen. De posterijen nemen geen pak ketten van acht pond aan en de volgen de week trouwt mijn dochter, daar aan de overkant en dan moet die glimmer er wezen, al moet ik er ook de hele Nederlandse vloot voor afhuren! „Ja, maarbegon Kappie, nog al tijd een tikje beledigend over dat „prutsboot"', doch de ander liet hem geen tijd. „Niets te jamaren, stook jij die for nuizen van je maar op en vaar als de weerlicht naar de overkant! Als dat soms meer aan kolen kost, moet je het maar zeggen. Sjoerd Siebinga is er goed voor! Hier!" En voor Kappie's verbaasde ogen smeet de reusachtige varkenskoopman een groot pak bankbiljetten op de tafel. DOOR mariorie dr in VERNON 40) Ze had haar charme nog niet verlo ren. Neville had getracht zich als een gentleman te gedragen, had getracht zich te beheersen, maar hij was mach teloos geweest toen ze erop aanstuur de dat hij haar zou kussen. O, deze avond was een groot succes geweest, ze was niet bang voor een mislukking van de plannen. Neville reageerde precies zoals ze hoopte. Peta brak haar gedachtenstroom plotseling af en frons te haar wenkbrauwen toen ze zich zelf binnenliet en de brede uitgesle ten trap besteeg. Behalve dat hij had geweigerd om iets te doen tegen die onbeschaamde vlegel, die haar zo had beledigddat was niet zo best. Peta wist dat ze er vast op had ge rekend dat Neville zou doen wat ze verlangde, zodat zijn weigering als een schok kwam. Ze was veel te verstan dig geweest om er een punt van discus sie van te maken, want ze had een an dere manier gezien om de situatie in haar voordeel te veranderen toen hij had gezegd, dat hij alles wel voor haar wilde doen. Want ze besefte dat het bij de huidige stand van zaken verstandi ger was om te kussen dan om te kib belen. Maar toch hinderde het haar dat ze er niet in was geslaagd hem haar wil op te leggen en ze voelde een smeu lende wrok. Haar charme was toch in ieder geval niet groot genoeg geweest om hem haar zin te laten doen. ,A1 met al, Peta Darley", sprak ze streng tegen zichzelf toen ze haar lichtblauwe slaapkamer binnentrad, „ben je geen daverend succes". Ze ging nog enkele ogenblikken zit ten om de gebeurtenissen van de avond te overdenken vóór ze een poging deed om zich uit te kleden. Neville's manier van spreken, de intonatie van zijn stem. Ja hij wa$ behoorlijk ver liefd, daar was ze zeker van; waarom dan. En toen stond Peta met een licht schouderophalen op en ging naar haar toilettafel met de rood emaille kam men en borstels en de flacons met gouden stoppen. Neville was een type dat het land had aan overlast, die dat tot elke prijs zou vermijden, indien mogelijk. Als het nu Blake Holdcroft was geweest die verliefd op haar was en ze zich bij hem had beklaagd over iemand die haar had beledigd, dan zou hij regelrecht Qp die kerel zijn afgestapt en hem zijn tanden uit zijn mond hebben geslagen. Peta legde de borstel, die ze ver stoord in haar handen had genomen, weer neer en keek de verschrikte ogen in de spiegel aan. Wat een idiote, onzinnige, bespotte lijke gedachte was daar haar hoofd binnengeslopen. De Zaterdag zette, tot de vreugde van ieder die betrokken was bij het tuinfeest op de pastorie, prachtig in. Peta had ten slotte besloten om al leen te gaan, daar ze moest helpen, maar ze had Neville beloofd tegen een uur of drie naar hem te zullen uit kijken. Neville voelde zich bepaald zenuw achtig toen hij op het afgesproken uur het hek van de pastorie naderde. Alle lieden van enig belang zouden aanwezig zijn, alsmede de dorpelingen er, iedereen zou hem belangstellend en nieuwsgierig aangapen. Als hij van daag een fout beging. Neville verdreef de gedachte en be sefte dat hij diep in zijn hart wenste dat deze maskerade, die als een grap was begonnen, nog heel lang zou voort duren. Feitelijk durfde hij er niet aan te denken dat eenmaal dit alles tot het verleden zou behoren en hij zou moeten verdwijnen. Neville frons'e zijn wenkbrauwen en weigerde zich te realiseren van wie het afscheid hem het zwaarst zou vallen. Zodra hij het hek gepaseerd was hij had al toegangsbewijzen van de vrouw van de dominee gekocht be gon Neville verlangend naar Peta uit te kijken. Hij zou zich niet zo onzeker voelen als hij iemand naast zich had een bevriende persoonlijkheid, terwijl hij veel nieuwsgierige blikken op zich gericht wist. (Wordt vervolgd) Na de min of meer teleurstellende resultaten welke de Nederlandse stayers Pronk en Bakker, na de wedstrijden te Milaan en Amsterdam boekten, hebben zij in Keulen weer van zich doen spre ken. Het was natuurlijk begrijpelijk dat Pronk en Bakker, na de grote li chamelijke en geestelijke inspanning tijdens de wereldkampioenschappen een inzinking zouden krijgen. Vooral Pronk heeft in tal van wedstrijden veel van zich moeten vergen en daar komt nog bij dat de andere stayers er belust op waren om hem zoveel mogelijk dwars te zitten. In verschillende wedstrijden heeft hij geheel alleen tegen een veld van buitenlandse cracks moeten vech ten en daarom is het zo verheugend dat de Alkmaarder Zondag kans heeft gezien in een wedstrijd over tien kilo meter zijn grootste rivaal Lobman te verslaan. In een wedstrijd met vliegen de start werd de Zaankanter Bakker tweede achter de Duitser Schorn. Schorn' heeft in de wedstrijd over een uur geprofiteerd van de rivaliteit tus sen Lohman en Pronk. Hij werd win naar, op de voet gevolgd door Lohman, Pronk en Bakker. Laat het vuil niet met rust,**- maar bedenk dat het natuur lijke wolvet aan de wol soe pelheid en veerkracht ver leent. Dit wolvet mag dus niet uit de wol worden weg gewassen. Echfalon doet het precies goed, want Echfalon is speciaal alkalivrij voor wol. (Advertentie, Ing. Med.) DINSDAG 18 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00 AVRO, 12.30-13.40 Nationaal programma ter gelegenheid van de opening van de Staten-Generaal, 13,40—24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. (9.30- 0.35 Waterstanden.) 10 50 Voor de kleuters. Ll.00 R.V.U.: Zr. F. Meyboom: „Hoe en waar worden onze geesteszieken verpleegd? Het lijden en leven van onze geesteszieken in de inrich tingen". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel en zang. - Nationaal programma: 12.30 Nieuws en Land- en Tuinbouwnrededelingen. 12.45 Gram.muziek. 13.00 Reportage van de Opening van de Staten-Generaal. 13.10 Troonrede door H. M. Koningin Juliana *n de Riderdzaal. te s-Gravenhage. Daarna: rejiortage van het ver trek van H. M. de Koningin. - 13.40 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Gram. muziek. 14.30 Radio Philharmonisch Orkest, Vrouwen- en Jongenskoor en alt. 16.15 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinder koor. 17.20 Promenade Orkest. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. H. Groot: „Modern maan- ouderzoek". 19.00 Dansmuziek. 19.25 Parijs spreekt tot U. 19.30 Gram.muziek. 19.45 Geestelijke weerbaarheid", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amusements muziek. 21.15 De Antwoordman. 21.30 Avro- alierlei. 21.35 Operamuziek. 22.15 Instrumen taal trio. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 12.30 Nationaal programma, 13.40-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Instrumentaal Septet. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade Or kest en solist Nationaal programmal 12.03 Nieuws en Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.45 Gram.muziek. 13.00 Reportage van de opening van de Staten-Generaal. 13.10 Troanrede door H. M. Koningin Juliana in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. Daarna: Reportage van het vertrek van H. M. de Koningin. - 13.40 Gram.muziek. 14.00 Gevarieerd programma* 14.53 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ren je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. E. Nordlohne: „De Nederlandse Antillen als Arbeidsmarkt". 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Metropole Orkest. 18 45 Sportpraatje. 18,54 „Dit is leven", cau serie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma. 19.52 Buitenlands overzicht. 19 56 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Omroeporkest. (Pl.m. 20.50 Gram. muziek.) 21.35 Actualiteiten. 21.45 Cembalo- gezelschap. 22.15 Orgelconcert. 22.35 .Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender, 23.00 Nieuws. 23.15 Snort 23.20-24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5